PDA

View Full Version : κουβεντούλα για τον κήπο

Pages : 1 2 [3]

evaki9
20.09.2010, 11:18
σου ειπα να προσεχεις πως μου μιλα σας. Δεν σου ειπα να μην εχεις αποψη αλλα να φερεσαι ευγενικα. το "ελατε στα συγκαλα σας" το λαμβανω σαν προσβολη.
α καλα!!!οκ!δεν εχω τιποτα αλλο να πω...οχι για να βλεπουν οι συμπαικτες μου πως πεφτουν βροχη οι κοκκινες....μ'αρεσει οταν επιβεβαιωνομαι!!

Casper*
20.09.2010, 11:24
α καλα!!!οκ!δεν εχω τιποτα αλλο να πω...οχι για να βλεπουν οι συμπαικτες μου πως πεφτουν βροχη οι κοκκινες....μ'αρεσει οταν επιβεβαιωνομαι!!

οι συμπαικτες σου το εχουν καταλαβει πως λευτουργει το φορουμ και σε εκεινους δεν βρεχει καρτες.

thalassasea
20.09.2010, 11:25
γεια χαραντάν αγρότες ,

εδω μπορείτε να συζητήσετε, να μας πείτε τις απόψεις σας και τις ερωτήσεις σας σχετικά με το κηπο

διαβαστε πρωτα εδω : http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=25047

as pw kai egw tin gnwmi mou gia ton kipo mias kai eimai tosous mines sto paixnidi... mou aresei para polu einai kati diaforetiko eixa kourastei na vlepw mono staulous kai xwrafia ase pou eixe gemisei i mpara kai i farma me ta diakosmitika. epitelous anasana apo ta diakosmitika kai eleutherosa poli xwro gia ta xwrafia mou. eimaste tosa polla atoma me diaforetikous xaraktires pou einai logiko na uparxei kai gkrinia,osoi nomizoun oti o kipos einai apothiki mporoun na min ton xrisimopioun oute na dwsoun xortotalira 'H na ton xrisimopiou san apothiki.auta apo mena kali diaskedasi se olous:)

evaki9
20.09.2010, 11:26
οι συμπαικτες σου το εχουν καταλαβει πως λευτουργει το φορουμ και σε εκεινους δεν βρεχει καρτες.
αρκει...επιβεβαιωθηκα και μου αρκει...καλημερα κυριε κασπερ!!;)ας μιλησουμε λοιπον για το θεμα μας τον *κηπο*...

-rmary-
20.09.2010, 11:40
evaki borei na exeis ta dikia olou tou kosmou alla me ton tropo pou to ekfrazeis ta xaneis.polloi exoume diafonies gia ton khpo alla blepeis oti to kouventiazoume mipos ginetai na allaxei kati.an petaxei apo mish eironia h brisia o kathenas tha ginei xamos.h entash mono entash fernei.filika panta e?;)

evaki9
20.09.2010, 11:45
evaki borei na exeis ta dikia olou tou kosmou alla me ton tropo pou to ekfrazeis ta xaneis.polloi exoume diafonies gia ton khpo alla blepeis oti to kouventiazoume mipos ginetai na allaxei kati.an petaxei apo mish eironia h brisia o kathenas tha ginei xamos.h entash mono entash fernei.filika panta e?;)
εχεις απολυτο δικιο αλλα εδω και καποιες μερες εχω διακρινει απιστευτη αδικια και διακριση που απλα με εχει απογοητευσει απο καποιους...anyway!!!εγω πηρα τις απαντησεις μου και ετσι συνεχιζω σαν να μην εχει συμβει τιποτα και απλα με αλλα τακτικη...του βολεματος για καποιους εδω μεσα!

TsiloM*
20.09.2010, 11:48
κυριε κασπερ ελεος.ειπα την γνωμη μου και κριθηκα και μου την λετε εμενα τωρα???ειναι δυνατον?ας σοβαρευτουμε λιγο το 70 τοις εκατο εχει σχολιασει αρνητικα και τα ακουω εγω???ελα στα συγκαλα σας!!!το βρηκαμε τωρα ?δεν θα μπορω να μιλησω?

Ego pados otan eipa tn gnomi m dn su arese k 8ixtikes k parolo pu dn su eipa kati kako mu milises polu epi8etika...dn ginetai na les mono ec ti gnomi su k na krineis olus tus allus...ego su eipa na sevasteis tus paixtes pu tus arese o kipos k epeidi parakolu8o tn sugekrimeni suzitisi apo tin arxi(pragma pu mallon ec dn kaneis)eida k pollus pu tus arese o kipos...to 70 tis ekato borei na to exei sxoliasei arnitika k fusika auto einai dekto alla dn eironeuodai sunexeia k epiti8edai...boreis na peis tn apoyi su k pio eirinika kai to 30 tis ekato pu exei sxoliasei 8etika ton kipo pisteuo oti einai ena sevasto poso...to noima tu forum dn einai apla na leme tis dusareskies mas alla k na protinume luseis irema k logika...ec omos dn exeis protinei ute mia lusi k san mn eftane auto epiti8esai se opoion exei adi8eti apoyi apo sena...k pisteye me dn 8 eixa kanena provlima na meino me to 30 tis ekato pu exei idees k luseis k na simio8ei oti orismenoi pu sxoliasan arnitika ekanan merikes protaseis k dn eipan apla 'o kipos einai a8lios'...dn 3ero an exeis parakolu8isei pote ma8ima ek8esis alla auto pu kaneis to lene laikismo k to na epiti8esai stus allus simainei oti dn 3es pos na epivaleis tn gnomi su

evaki9
20.09.2010, 11:50
;););)καλη η θεωρεια...σωστος...Ego pados otan eipa tn gnomi m dn su arese k 8ixtikes k parolo pu dn su eipa kati kako mu milises polu epi8etika...dn ginetai na les mono ec ti gnomi su k na krineis olus tus allus...ego su eipa na sevasteis tus paixtes pu tus arese o kipos k epeidi parakolu8o tn sugekrimeni suzitisi apo tin arxi(pragma pu mallon ec dn kaneis)eida k pollus pu tus arese o kipos...to 70 tis ekato borei na to exei sxoliasei arnitika k fusika auto einai dekto alla dn eironeuodai sunexeia k epiti8edai...boreis na peis tn apoyi su k pio eirinika kai to 30 tis ekato pu exei sxoliasei 8etika ton kipo pisteuo oti einai ena sevasto poso...to noima tu forum dn einai apla na leme tis dusareskies mas alla k na protinume luseis irema k logika...ec omos dn exeis protinei ute mia lusi k san mn eftane auto epiti8esai se opoion exei adi8eti apoyi apo sena...k pisteye me dn 8 eixa kanena provlima na meino me to 30 tis ekato pu exei idees k luseis k na simio8ei oti orismenoi pu sxoliasan arnitika ekanan merikes protaseis k dn eipan apla 'o kipos einai a8lios'...dn 3ero an exeis parakolu8isei pote ma8ima ek8esis alla auto pu kaneis to lene laikismo k to na epiti8esai stus allus simainei oti dn 3es pos na epivaleis tn gnomi su

geo_liakos
20.09.2010, 12:10
μπράβο ς εβακι ηρέμησε ,και κάντο για σένα,για κανέναν άλλο:rolleyes:
κοίτα και κοκορίκο μ ποσο ήρεμος είναι!!!

pasatempo!!
20.09.2010, 12:18
kalispera,loipon h gnomh mou gia ton khpo einai oti einai arketa kalo pou den einai allh mia epektash!!!giati an to paixnidi phgaine apo epektash se epektash 8a exane to nohma tou!!kai thn skepsh poia einai h kalhterh strathgikh,apo thn allh mporei na beltio8ei me antikeimena pou dinoun kapoia pe h xt,alla einai mono gia ton khpo kai oxi gia ta alla merh,etsi 8a apoktouse nohma strathgikhs kai o khpos!!!
euaki sebasth h gnomh sou kai h apopsh sou,apla prepei na ksereis oti opoiadipote anti8eth apopsh exei xrhsths apo tous dimiourgous tou paixnidiou 8eorhte prosbolh,epiferei kartes kai apokleismo!!kai epeidh apo oso eida mallon poio agenestata sou milhsan alloi apo oti esu alla esu eisai to epikentro epeidh exeis allh apopsh kai tekmiriomenh:mia filikh sumboulh an 8eleis na les eleu8era thn gnomh sou prepei eite na allakseis meros grafhs eite na sunh8iseis oti 8a tros kartes kai apokleismous!!!!kapou poio pano eida oti den plhronoun oloi!!la8os oloi plhronoun eite eisai premium eite agorazeis fiorinia eite tipota,otan h etairia diafhmizete oti exei paixnidi me 11ekatomiria melh,automatos katalabainete ti eidous sumfonies mporei na kleisei!!gia auto kai to exoun kanei etsi to susthma oste na mhn mporeis na kaneis diagrafh logariasmou,giati sthn pragmatikothta apo ta 11ekat.posoi exoun egkatalhpsh to paixnidi eite einai diploi kai triploi logariasmoi!!kai roto ego exete dei eseis kanena magazi feugontas kai apofasizontas na mhn ksana psoniseis apo ekei na sou kratane thn tautothta??kai na se xreonoun eos melos tou magaziou??ego den to exo dei pou8ena!!!ta sumperasmata dika sas!!!kalhspera se olous!!

Kitharokefalos
20.09.2010, 13:00
καλημερα...ολο αυτο ηταν μια πατατα,περιμεναμε τοσο καιρο για το τιποτα...μαζευα χορτοταλιρο χορτοταλιρο για να μου παρει ενα τεραστιο ποσο ο κηπος γιατι???ειναι ακυρο ολο αυτο που κανανε...εστω λουλουδια και στο κατω κατω το λεει και η λεξη ΚΗΠΟΣ αλλιως ας γραφανε στανη να βαλω κατσικακια ελυθερας και κοτουλες ελευθερας (γιατι μονο αυτα παιρνει) και την διακοσμησα με κανεναν βουδα.ΕΛΕΟΣ!!!!!!εχω αρχισει και ξενερωνω.κατα τα αλλα τους πειραξε τα συνεχομενα γραμματα και εφαγα κοκκινη...ΑΚΥΡΟ!:mad:
Έχεις δίκιο κοπελιά,***** είναι ο κήπος.Ανέβασα θέμα σχετικό και σε 4 λεπτά εξαφανίστηκε.Κάποιοι εδώ μέσα δεν θέλουν να ακούν τις αντίθετες γνώμες και με πρακτικές χούντας προσπαθούν να κλείσουν στόματα.Είναι μόλις η τρίτη-τέταρτη φορά που γράφω στο φόρουμ και μετά από αυτο το θέμα δεν θα ξαναέχω συμμετοχή.

DrHouse98
20.09.2010, 13:04
Συμφωνώ με τον φίλο πασατέμπο και με τον Κιθαροκέφαλο,πάρτε το απόφαση έχουμε ένα χουντικό φόρουμ,δεν μπορούμε να γράψουμε την λέξη απατη !Χωρίς τόνους μόνο μπορούμε!Δεν θέλουν να ακούν τα κακά!!Δεν θα λέμε όμως συνέχεια τέλειο αυτό,τέλειο εκείνο,από την στιγμή που συμμετέχουμε στο παιχνίδι σας έχουμε δικαίωμα να πούμε γνώμη είτε είναι κακή είτε καλή!!

Casper*
20.09.2010, 13:08
δεν σας απαγορεψε κανεις να πειτε την αποψη σας αλλα μπορειτε να την εκφραζεστε με ωραιο τροπο. καθε αγενη μηνυμα θα διαγραφετε.

DrHouse98
20.09.2010, 13:09
δεν σας απαγορεψε κανεις να πειτε την αποψη σας αλλα μπορειτε να την εκφραζεστε με ωραιο τροπο. καθε αγενη μηνυμα θα διαγραφετε.
Δηλαδή είναι κακός τρόπος να λέμε:

Ο κήπος δεν μου άρεσε...έπρεπε να ονομαστεί τροπαιοθήκη ή κάτι τέτοιο...και έπρεπε να μεταφραστεί πάρκο...όχι κήπος...

Kitharokefalos
20.09.2010, 13:12

τι δεν σου άρεσε και διεγραψες την απάντηση μου;

Casper*
20.09.2010, 13:15
τα διπλοποσταρισματα απαγορευοντα και διαγραφονται. διαβασε τους κανονες του φορουμ.

DrHouse98
20.09.2010, 13:18
Ευχαριστώ για τους 5 πόντους κάρτα Κάσπερ...θα τους κρατήσω ως ενθύμιο του Farmerama στην αρχή σχολικής χρονιάς(και μην μου δώσεις κάρτα για προσβολή μοντ ή ειρωνία)

Mariapppp
20.09.2010, 13:18
Αν είναι δυνατόν! διέγραψα τα διακοσμητικά που μου έχουν στείλει φίλοι μου για να τα μεταφέρω από τη φάρμα στον υπέροχο!!!!!!!!!!! κήπο και οι αγελάδες και τα προβατάκια και τα κατσικάκια χάθηκαν!έμειναν μονο οι κότες και τα γλαστρακια!είναι μεγάλη αδικία!:mad:

pasatempo!!
20.09.2010, 13:19
τα διπλοποσταρισματα απαγορευοντα και διαγραφονται. διαβασε τους κανονες του φορουμ.
pragmati to diplopostarisma apagoreuete apo tous kanones,se allous paixtes aplos tous to epishmeneis kai tous les kane ta 2 munhmata sou ena kai diabase tou kanones!dinontas tous mia eukairia mias kai mporei na mhn to hkseran,eno tora kateu8eian tou les epeidh diplopostares sto diegrapsa,eno einai kainourgios xrhsths apo oti blepo sto forum apo tis anarthseis tou,ara alla metra kai alla sta8ma uparxoun polles fores!!

Mariapppp
20.09.2010, 13:21
Είναι μεγάλη αδικία!

Casper*
20.09.2010, 13:23
Αν είναι δυνατόν! διέγραψα τα διακοσμητικά που μου έχουν στείλει φίλοι μου για να τα μεταφέρω από τη φάρμα στον υπέροχο!!!!!!!!!!! κήπο και οι αγελάδες και τα προβατάκια και τα κατσικάκια χάθηκαν!έμειναν μονο οι κότες και τα γλαστρακια!είναι μεγάλη αδικία!:mad:

δεν υπαρχει περιπτωση να χαθηκαν. Καθαρισε cookies και θα τα βρεις στην μπαρα.

Kitharokefalos
20.09.2010, 13:23

που το είδες το διπλοποσταρισμα; διαφορετικες απαντήσεις στο ίδο θέμα που διαγράφτηκαν και οι δυο.38χρονό είμαι.δεν θα συνεχίσω την κόντρα με κάποιον που δεν ξέρει τι θα πεί κουβέντα,διάλογος,αντίθετη γνώμη.Το φορθμ έχει ανάγκη από άτομα που γράφουν τι γλυκιά είναι η γατούλα,ωραίο το εβεντ και γενικά θετικα σχόλια.εγώ έμαθα να λέω και τα καλά και τα ασχιμα.αν εδώ δεν περνάει η αντίθετη γνώμη,τότε δεν έχω και λόγο συμμετοχής.καλή σου μέρα.

Mariapppp
20.09.2010, 13:27
καθάρισα αλλά τίποτα!δεν είναι στην μπάρα!

Casper*
20.09.2010, 13:35
καθάρισα αλλά τίποτα!δεν είναι στην μπάρα!

επικοινωνησε με την υποστηριξη.

που το είδες το διπλοποσταρισμα; διαφορετικες απαντήσεις στο ίδο θέμα που διαγράφτηκαν και οι δυο.38χρονό είμαι.δεν θα συνεχίσω την κόντρα με κάποιον που δεν ξέρει τι θα πεί κουβέντα,διάλογος,αντίθετη γνώμη.Το φορθμ έχει ανάγκη από άτομα που γράφουν τι γλυκιά είναι η γατούλα,ωραίο το εβεντ και γενικά θετικα σχόλια.εγώ έμαθα να λέω και τα καλά και τα ασχιμα.αν εδώ δεν περνάει η αντίθετη γνώμη,τότε δεν έχω και λόγο συμμετοχής.καλή σου μέρα.

διπλοποσταρισμα ειναι 2 ή περισσοτερες αναρτησεις απο τον ιδιο χρηστη χωρις να παρεμβενει αναρτηση αλλου χρηστη. μην προσβαλεις fm καθοτι φερει ποινη. ξερω πολυ καλα τι ειναι η κουβεντα ο διαλογος και ξερω και να σεβομαι τις αποψεις των αλλων οταν γινονται ευγενικα και καλοπροαιρετα κατι που την προκειμενη περιπτωσε δεν γινεται.

Αλλα εχω μαθει να εφαρμοζω και τους κανονες του φορουμ και σε καθε περιπτωση θα κανω αυτο που εχω μαθει.

mire1970
20.09.2010, 14:13
paratirisa oti ta diakosmitika ston kipo exoun diaforetiki aksia. giati?? kai ti ennoite otan lete den tha xathoun ta palia glastrakia?

SfiggaKP
20.09.2010, 14:19
paratirisa oti ta diakosmitika ston kipo exoun diaforetiki aksia. giati?? kai ti ennoite otan lete den tha xathoun ta palia glastrakia?

τα παλια γλαστρακια (δηλαδη οτι ειχαμε μεχρι τωρα)θα μεινουν μονιμα αλλα με μειωμενα χτ...4 αντι 10...οτι γλαστρακι στελνουμε απο εδω και περα θα ειναι για 10 χρησεις...απλα δεν ξερω αν θα δινουν 10 ή 4 χτ...στα αλλα διακοσμητικα παρατηρησα δεν αλλαξαν τα χτ που δινουν

Casper*
20.09.2010, 14:21

εχει βγει επισημη ανακοινωση που μπορειτε να δειτε εδω : http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=308327#post308327

ToniaA
20.09.2010, 14:28
Sas parakalo, na ginete poio safis: se sxesi me dorakia( p.x. gliastrakia) kai miosi apodosis XT. I anakinosi leei oti palia dora den epiriazontai... diladi ta glastrakia pou exo edo kai ena mina tha eksafanistoun meta apo 10 xriseis i oxi?

Casper*
20.09.2010, 14:34
Sas parakalo, na ginete poio safis: se sxesi me dorakia( p.x. gliastrakia) kai miosi apodosis XT. I anakinosi leei oti palia dora den epiriazontai... diladi ta glastrakia pou exo edo kai ena mina tha eksafanistoun meta apo 10 xriseis i oxi?

θα βγει και αλλη ανακοινωση σε πολυ λιγο.

mire1970
20.09.2010, 14:38
εχει βγει επισημη ανακοινωση που μπορειτε να δειτε εδω : http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=308327#post308327

thn anakinosi thn diabasa poly kala kai sas pliroforo oti den anaferi oti tha miothoun ta xortotalira sta palia dora, i oi pontoi empirias. gia dite to ligaki kalytera....

maraki85
20.09.2010, 14:40
καποιος ειχε αναφερει οτι θα κανει αποσβεση των χρηματων που εδωσε για να ανοιξει οκηπος με τα γλαστρακια αγελαδιτσες κλπ.με τα καινουργια δεδομενα... σωθηκε...

mire1970
20.09.2010, 14:42
τα παλια γλαστρακια (δηλαδη οτι ειχαμε μεχρι τωρα)θα μεινουν μονιμα αλλα με μειωμενα χτ...4 αντι 10...οτι γλαστρακι στελνουμε απο εδω και περα θα ειναι για 10 χρησεις...απλα δεν ξερω αν θα δινουν 10 ή 4 χτ...στα αλλα διακοσμητικα παρατηρησα δεν αλλαξαν τα χτ που δινουν

allaksan kai oi pontoi empirias stis kotes ( 2 pe) kai ta xortotalira se katsikes (1 xt), probata (2 xt), agelades klp., klp....
---------------
καποιος ειχε αναφερει οτι θα κανει αποσβεση των χρηματων που εδωσε για να ανοιξει οκηπος με τα γλαστρακια αγελαδιτσες κλπ.με τα καινουργια δεδομενα... σωθηκε...

apo to stoma mou to pires!!

DrHouse98
20.09.2010, 14:45
Από το χάλια στο χειρότερο χάλια

pAn00LiS
20.09.2010, 14:49
τελος ο κήπος ....

ωραία απόσβεση θα κάνουν όσοι τον ξεκλειδώσαν ..... ευτυχώς δεν ξόδεψα ούτε 1 χτρ για την αποθήκη , κ έτσι είχα μόνο κέρδος ..

buenakias
20.09.2010, 14:51
εγω καταλαβα οτι το θεμα ''κηπος'' εγινε αιτια να παρουν πολλα παιδια καρτες...απαραδεκτο..απαραδ κτο ειναι και με οτι συμβαινει στα δωρα...επισης drhouse98 γιατι πηρες καρτα??:confused:

thalassasea
20.09.2010, 14:56
den kserw an tha eprepe na grapsw edw tin aporia mou alla pleon ta dwrakia aforoun ton kipo gia auto pira to tharos...eixa stin mpara mia katsikoula kai mia ageladitsa ta topothetisa ston kipo alla grafoun 10/10 kai otan patisa diagrafi mou evgale minima oti diagrafonte monima nai alla auta ta dwra ta eixa apo palia mipws mporei kapios mod na mou apantisei giati simbainei auto?

Casper*
20.09.2010, 15:00
οσα διακοσμητικα ηταν τοποθετημενα στα χωραφια σας δεν χανονται. οσα σας στελνουν απο εδω και περα θα ειναι 10 χρησεων.

maraki85
20.09.2010, 15:02
den kserw an tha eprepe na grapsw edw tin aporia mou alla pleon ta dwrakia aforoun ton kipo gia auto pira to tharos...eixa stin mpara mia katsikoula kai mia ageladitsa ta topothetisa ston kipo alla grafoun 10/10 kai otan patisa diagrafi mou evgale minima oti diagrafonte monima nai alla auta ta dwra ta eixa apo palia mipws mporei kapios mod na mou apantisei giati simbainei auto?
οπως βλεπεις <θαλασσα μου>οσο περναει ο καιρος πιο θαλασσα γινοντε τα πραγματα απο τους υπευθυνους του παιχνιδιου.

buenakias
20.09.2010, 15:06
:(οπως βλεπεις <θαλασσα μου>οσο περναει ο καιρος πιο θαλασσα γινοντε τα πραγματα απο τους υπευθυνους του παιχνιδιου.:(

:(δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα....:(

thalassasea
20.09.2010, 15:07
οσα διακοσμητικα ηταν τοποθετημενα στα χωραφια σας δεν χανονται. οσα σας στελνουν απο εδω και περα θα ειναι 10 χρησεων.

epimenw oti ta diakosmitika einai palia alla ta evgala simera apo tin mpara. den mporw na katalavw ti simvenei...

Casper*
20.09.2010, 15:08
epimenw oti ta diakosmitika einai palia alla ta evgala simera apo tin mpara. den mporw na katalavw ti simvenei...

ειπα οσα ειναι ηδη τοποθετημενα.

xkouzou
20.09.2010, 15:09
εγω μολις διεγραψα ενα γλαστρακι που ειχα απο παλια για να δω τι θα γινει, μου εβγαλε το μηνυμα οτι θα διαγραφει μονιμα και τελικα αυτο εγινε διαγραφηκε μονιμα για αυτο μην τα διαγραψετε :(

vatsou
20.09.2010, 15:13
Μετά λύπης μου μόλις διαπίστωσα ότι όλα τα δωράκια, γλαστράκια μπαχαρικών κλπ υπάρχουν πλέον ΠΕΤΣΟΚΟΜΜΕΝΑ, δηλαδή τα χορτοτάλιρα ή οι ΠΕ που δίνουν έχουν τουλάχιστον υποδιπλασιαστεί...δηλαδή εγώ τώρα για τα 5 γλαστράκια μπαχαρικών θα παίρνω από 4(!!!!) μόλις ΧΤ κάθε ώρα...ζήσε μάη μου! δεν καταλαβαίνω γιατί οι αλλαγές αυτές έγιναν στα δωράκια που έχουμε ήδη στον κήπο μας. θα μπορούσαν να το εφαρμόσουν μόνο για τα δωράκια που θα παίρνουμε από εδώ και στο εξής...τι σχέση έχουν τα δωράκια που πήραμε ΜΗΝΕΣ πριν βγει αυτή η αποτυχία που λέμε "κήπο'...;

έχω απογοητευτεί πάρα πολύ με τις καινούριες αλλαγές...πείτε μου κι εσείς βρε παιδιά, μήπως είμαι μόνο εγώ η τρελή; δεν είναι λίγο αδικία αυτό; οκ καταλαβαίνω, να υπάρχει μια ισορροπία, αλλά τι άλλαξε τώρα που δεν γινόταν τόσο καιρό; όσα θαμνάκια είχαμε να μαζεύουμε μήνες τώρα, τα ίδια έχουμε και τώρα...έλεος δηλαδή...

και μη μου πείτε "ένα παιχνίδι είναι", κι εγώ αυτής της άποψης είμαι, και επειδή ΕΙΝΑΙ παιχνίδι και μέσα από αυτό ξεσκάμε λίγο από τις δουλειές μας, ας έχουμε τουλάχιστον κάτι να ανυπομονούμε να μαζέψουμε!

D_E_A_T_H--GR--
20.09.2010, 15:14
parepiptontos aparadekto einai kai to oti sta dwra pou exoume parei apo tous geitones opws 8amnous klp exoun meiw8ei oi pontoi tous....ante epitelous pote 8a kanete kati swsto....

nirakis
20.09.2010, 15:16
Γιατί casper έσβησες το μήνυμά μου και μου έστειλες κόκκινη κάρτα;

Έβρισα κανέναν;

Επειδή άσκησα κριτική στην bigpoint θεωρείς ότι την προσέβαλα;

Σε προκαλώ να δώσεις σε κοινή θέα τη δημοσίευση και αν έστω ένας κρίνει ότι προσέβαλα κάποιον, δεν θα ξαναμπώ εδώ μέσα!

Προσβολή είναι η υποτίμηση της νοημοσύνης μας.

buenakias
20.09.2010, 15:20

Έβρισα κανέναν;

Σε προκαλώ να δώσεις σε κοινή θέα τη δημοσίευση και αν έστω ένας κρίνει ότι προσέβαλα κάποιον, δεν θα ξαναμπώ εδώ μέσα!

συγγνωμη που επεμβενω αλλα κατα καποιο τροπο ολοι ασκουμε καποια κριτικη στην bigpoint ...καποιοι ευθεως και καποιοι οχι και τοσο φανερα...

maria200010
20.09.2010, 15:20
emena den mou aresei toso poli o kipos perimena kati kalitero opou tha vazame kai ta fita mas kai ta dentra mas :(:(:(:(

Casper*
20.09.2010, 15:22

Έβρισα κανέναν;

ηταν προσβολη το μηνυμα σου και διαγραφτηκε.

προσβολη = λεκτική επίθεση, βρισιά που αποφέρει ηθική μείωση του προσβληθέντος

δεν θα δημοσιευσω κανενα μηνυμα το οποιο εχει διαγραφει.

nirakis
20.09.2010, 15:25
ηταν προσβολη το μηνυμα σου και διαγραφτηκε.

προσβολη = λεκτική επίθεση, βρισιά που αποφέρει ηθική μείωση του προσβληθέντος

δεν θα δημοσιευσω κανενα μηνυμα το οποιο εχει διαγραφει.

Casper, ξέρεις πολύ καλά ότι δεν έβρισα.

Δεν είμαι κανένα πιτσιρίκι να μην μπορώ να καταλάβω τα όρια μεταξύ βρισιάς και κριτικής.

Αν θεωρείς τη λέξη "απαράδεκτη" βρισιά, τότε εγώ ξέχασα τη μητρική μου γλώσσα.

.pitsirika.
20.09.2010, 15:53
Να συμπληρώσω ότι η νέα τακτική για τα δωράκια που δίνουν χτλ είναι τουλάχιστον απαράδεκτη. Δηλαδή αυτός που έχει ξοδέψει 95.000 χτλ για να ανοίξει όλο τον κήπο δεν θα μπορέσει ποτέ να κάνει απόσβεση των χρημάτων που έδωσε;

Δεν έχω γκρινιάξει ποτέ μέχρι τώρα για τίποτα αλλά αυτό με ενόχλησε.
Και εντάξει να συμφωνήσω ότι μπορείς να αποκτήσεις και πάλι τα χτλ που έδωσες μετά από πολύ φύτεμα και πώληση στη Λαϊκή. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα συμφωνήσω με την εξαφάνιση των δώρων μου.

Στο κάτω κάτω ας έλεγαν αν τα τοποθετήσετε στα χωράφια δεν χάνονται αλλά αν τα βάλετε στον κήπο χάνονται μετά από 10 χρήσεις. Τότε να το καταλάβαινα.... κάπως.
ή αν είναι έτσι τα διακοσμητικά ή κάποια από τα διακοσμητικά να μην συμπεριλαμβάνονταν στα 5 δώρα αλλά να ήταν extra. Και τότε να το καταλάβαινα.

Αλλά την πρόσφατη αλλαγή δεν την καταλαβαίνω. Δεν καταλαβαίνω τον τρόπο σκέψης.

Δηλαδή αν εγώ τα θέλω τα γλαστράκια και τα ζωάκια στο χωράφι μου για διακοσμητικά γιατί έτσι μου αρέσει περισσότερο η φάρμα μου μετά από λίγο θα τα χάνω; Αν είναι δυνατόν! Δεν τα βάζουμε όλοι στον κήπο τα διακοσμητικά ξέρετε.

Αυτό που έγινε δεν είναι καθόλου δίκαιο και θα πρέπει να υπάρξει σύντομα μια αλλαγή.

alex022000
20.09.2010, 15:54
μπορει να δειχνη αλλα δεν γινεται:):):):)

spiridoula40
20.09.2010, 15:59
ta xwrafia enw deixnei pws epitreponte giati exafanizonte sto kipo?kata ta alla teleios:)
emena den ginete pote auto.o dikos mou oxi toso oraos:p

mnk2310
20.09.2010, 16:02
ποια ειναι η παπια ?
το καρο με τα λουλουδια γιατι δεν υπαρχει στην επισημη ανακοινωση ?
οι αμοιβες στα παλια δωρα θα μεινουν οι ιδιες ?

spiridoula40
20.09.2010, 16:03
geia sas paidia exw mia aporia thelo na valo ston kipo mou pragmata pou exw sti farma mou kai dn ginete ti mporo na kanw??:confused:
na deis sto loulidi kai tha ta vreis:rolleyes:

buenakias
20.09.2010, 16:04
Να συμπληρώσω ότι η νέα τακτική για τα δωράκια που δίνουν χτλ είναι τουλάχιστον απαράδεκτη. Δηλαδή αυτός που έχει ξοδέψει 95.000 χτλ για να ανοίξει όλο τον κήπο δεν θα μπορέσει ποτέ να κάνει απόσβεση των χρημάτων που έδωσε;

Δεν έχω γκρινιάξει ποτέ μέχρι τώρα για τίποτα αλλά αυτό με ενόχλησε.
Και εντάξει να συμφωνήσω ότι μπορείς να αποκτήσεις και πάλι τα χτλ που έδωσες μετά από πολύ φύτεμα και πώληση στη Λαϊκή. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα συμφωνήσω με την εξαφάνιση των δώρων μου.

Στο κάτω κάτω ας έλεγαν αν τα τοποθετήσετε στα χωράφια δεν χάνονται αλλά αν τα βάλετε στον κήπο χάνονται μετά από 10 χρήσεις. Τότε να το καταλάβαινα.... κάπως.
ή αν είναι έτσι τα διακοσμητικά ή κάποια από τα διακοσμητικά να μην συμπεριλαμβάνονταν στα 5 δώρα αλλά να ήταν extra. Και τότε να το καταλάβαινα.

Αλλά την πρόσφατη αλλαγή δεν την καταλαβαίνω. Δεν καταλαβαίνω τον τρόπο σκέψης.

Δηλαδή αν εγώ τα θέλω τα γλαστράκια και τα ζωάκια στο χωράφι μου για διακοσμητικά γιατί έτσι μου αρέσει περισσότερο η φάρμα μου μετά από λίγο θα τα χάνω; Αν είναι δυνατόν! Δεν τα βάζουμε όλοι στον κήπο τα διακοσμητικά ξέρετε.

Αυτό που έγινε δεν είναι καθόλου δίκαιο και θα πρέπει να υπάρξει σύντομα μια αλλαγή.

συμφωνω απολυτα μαζι σου...
πολλες αποριες...μα καμια απαντηση....:cool:

.pitsirika.
20.09.2010, 16:06
τελικά ο κήπος αποδείχθηκε μεγάλη αποτυχία.
μετά από όλα αυτά είναι τουλάχιστον άχρηστος.
κήπος για μένα τέλος.

τσάμπα έδωσα όσα χτλ έδωσα και να πω την αλήθεια δεν με νοιάζει που τα έδωσα γιατί δεν ήξερα τι να τα κάνω αλλά τσάμπα τα έδωσα.

ελπίζω την επόμενη φορά που αποφασιστεί να αλλάξει κάτι να ρωτήσουν και τη γνώμη μας γι' αυτή την αλλαγή. στο κάτω-κάτω της γραφής εμείς παίζουμε το παιχνίδι συνεπώς εμείς συντηρούμε την εταιρεία.
ας το καταλάβουν αυτό κάποια στιγμή!

IOANHA67
20.09.2010, 16:13
Για λόγους ισορροπίας έχουμε αλλάξει τα δώρα που μπορείτε να στέλνετε από την πόλη (όπως το γλαστράκι μπαχαρικών) έτσι ώστε να χρησιμοποιηθούν εώς 10 φορές το καθένα. Ο λόγος είναι οτί θα μπορούσατε να τοποθετήσετε π.χ. τα γλαστράκια μπαχατικων στον κήπο σας και να πέρνατε αρκετά χορτοτάλιρα.

Μια αλλαγή ήταν απαραίτητη , ελπίζουμε να μας καταλάβετε. Τα παλιά δώρα δεν επηρεαζόνται.
Εδώ μπορείτε να δείτε τις τιμές των δώρων

http://img530.imageshack.us/img530/5484/epipefoforum.png

Καλησπέρα διαβάζωντας τα παραπάνω ,είναι τόσο κακό να μπορείς να μαζέψεις χτ ,εντάξει συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχουν κάποια έσοδα ,αλλα από την άλλη σου μειώνει και το ενδιαφέρον ακόμα και για να ξοδέψεις το κάτι τις σου

buenakias
20.09.2010, 16:25
απο οπου και να το πιασεις αυτο το θεμα εχει τρυπες..ισως δεν ειναι καλοδουλεμενο...

giorgosface
20.09.2010, 16:36
pira 2 gonies ke 2 tetragona siga tin omorfia. na itan isio na fiaxo ena fraxti etsi afti tin asximia 1 xiliariko; pes stous ipefthinous na fiaxoun ena oreo sxedio digma na vlepoume prin xodevoume ta lefta. opos i agelades ke ta katsikia pou kitane stin idia katefthinsi ke ine san treno i mia piso apo tin ali

!alikh!
20.09.2010, 16:48
pira 2 gonies ke 2 tetragona siga tin omorfia. na itan isio na fiaxo ena fraxti etsi afti tin asximia 1 xiliariko; pes stous ipefthinous na fiaxoun ena oreo sxedio digma na vlepoume prin xodevoume ta lefta. opos i agelades ke ta katsikia pou kitane stin idia katefthinsi ke ine san treno i mia piso apo tin ali

opos i agelades ke ta katsikia pou kitane stin idia katefthinsi ke ine san treno i mia piso apo tin ali(foberh ataka!!!!!!!!!)
balta panw st khpo!opws bazeis ta xwrafia s!!!!:Dfrontise ekei p 8a t baleis na mhn patas t ryaki,gt dn 8a mpei!

Casper*
20.09.2010, 16:55

με spacebar γυρνανε.

mantogl2010
20.09.2010, 16:59
Casper εγώ διέγραψα γλαστράκια μπαχαρικών απο την κυρίως φάρμα για να τα βάλω στον κήπο αλλά εξαφανίστηκαν. Πως μπορώ να τα επαναφέρω; Δεν φαίνονται στο διακοσμητή ούτε στα εποχιακά'

Αξιολογήστε τη φάρμα μου
Αξιολογήστε το αγρόκτημα μου!! (http://www.gr.farmeramafans.de?ID=6945978&N=mantogl2010)

Casper*
20.09.2010, 17:12
Casper εγώ διέγραψα γλαστράκια μπαχαρικών απο την κυρίως φάρμα για να τα βάλω στον κήπο αλλά εξαφανίστηκαν. Πως μπορώ να τα επαναφέρω; Δεν φαίνονται στο διακοσμητή ούτε στα εποχιακά'

μετα την αλλαγη τα διακοσμητικα χανονται κατα την διαγραφη τους.

WildCat70
20.09.2010, 17:20
Αγαπητοι φιλοι και φιλες αγροτες
για τον κηπο τί να πω??Που αναφερόταν κ ως λουλουδοκηπος που μονο λουλουδοκηπος δεν ειναι...Γιατι στν κηπο ξερω πως καλλιεργεις οχι πως "πετας" τροπον τινα τροπαια κ διακοσμητικα σαν σε χωματερη γιατι ετσι σου δινεται μια εκταση κ μαλιστα οχι αφιλοκερδως μα πολυ "αλμυρη"TIMH.
κ με κατι πρεπει να την γεμισεις....Προσωπικα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ...ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ:mad:
το ονομα "λουλουδοκηπος" κ "κηπος" με παρεπεμπε σε ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ!!!οραματιστηκα νεους λουλουδοσπορους κ οτι θα καλλιεργουσαμε ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ....

Τι να πω?? Κυριοι υπευθυνοι του ΦΑΡΜΕΡΑΜΑ ΧΑΛΙ Κ ΑΚΡΙΒΟ ΧΑΛΙ:mad::mad:

Κ απο ποτε τα γλαστρακια μπαχαρικων αποδιδουν 4 χαρτοταληρα???? οπως επισης καποια γλαστρακια τα οποια δεν τα ειχα χρησιμοποιησει τα εβαλα στον υποτιθεμενο λουλουδοκηπο κ μου βγαλαν το συμβολο 10/10...δηλ μετα απο 10 χρησεις θα εξαφανιστουν??!!!:eek:

ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΚΥΡΙΕΣ Κ ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΕΡΑΜΑ
ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ:mad:

hermeas
20.09.2010, 17:22
ti gunetete edo thn mia patatia piso apo thn allh
prota ena anoikanos khpos polidiafimismenos
meta ta glastrakia mia padelos apotuxia
euthxos akomh to fraoulospito dinei osa edine
fusika panta uparxei kai h epilogh DELETE
ama sunexistei auth h geliothta :mad: :mad: :mad:

maraki85
20.09.2010, 17:26
uthxos akomh to fraoulospito dinei osa edine
]
Mην τους βαζεις ιδεεςςςςς

giorgos051981
20.09.2010, 17:30
]
αλλα λεγανε οι ανακοινωσεις για το κηπο και αλλα πραττουν τωρα!!

thalassasea
20.09.2010, 17:31
]

siga na min tous perakalame na min mas paroun oti exoume kerdisei. posws me apasxolei, an mou aresei to paixnidi tha paizw an den mou aresei den paizw siga twra na min tsakonomaste kai na min parakalame gia ena paixnidi.:cool:

fatsa16love
20.09.2010, 17:32
εχω βαλει το φραουλοσπιτο και το κουνελακι ζαχαροκαλαμου στον κηπο μπορω να το μεταφερω στο χωραφι μου?η??θα το χασω?

hermeas
20.09.2010, 17:34
αλλα λεγανε οι ανακοινωσεις για το κηπο και αλλα πραττουν τωρα!!

ela re edo koitane pos na sta arpaksou dimiourghsane ena tpt apla mono kai mono gia na se anagasoun na pliroseis perisotera gia na pareis ta bixlibidia tous kai vrhkane kai thn eukeria na piraksoun kai ta dora se ligo 8a ta stamatisoun kai auta mono epi plhromhs na mhn 8a epitrepode.........

gdim65
20.09.2010, 17:51
μετα απο ενα καταιγισμο μηνυματων απο δυσαρεστημενους χρηστες η διορθωτικη κινηση που κανουν ειναι να μειωσουν την αποδοση των διακοσμητικων? και τι σκεπτικο ειναι αυτο οτι θα μαζευουμε πολλα χτ? αυτος δεν ειναι ο σκοπος του παιχνιδιου? και αν δεν μαζευαμε χτ πως θα ακουμπουσαμε 128000 για να ανοιξουμε τον κηπο?μηπως αγοραζοντας φι?
αντι να ξανασκεφτουν και να επιτρεψουν πχ τα δεντρα μας "στριμώχνουν" ξανα.
και στο επιπεδο 67 που εχω φτασει παλευω να χωρεσω 14 σταυλους 9 αναβαθμισεις εργαστηριου και 9 ειδη δεντρων στη βασικη και στο αγριο λιβαδι.και να βρω και χωρο να φυτεψω για να ταισω ζωα και να βγαλω αποστολες.
εστειλε μηπως κανενα μνημονιο το ΔΝΤ για περικοπη εσοδων των αγροτων?:mad::mad::mad:

-akac-
20.09.2010, 18:10
μετα απο ενα καταιγισμο μηνυματων απο δυσαρεστημενους χρηστες η διορθωτικη κινηση που κανουν ειναι να μειωσουν την αποδοση των διακοσμητικων? και τι σκεπτικο ειναι αυτο οτι θα μαζευουμε πολλα χτ? αυτος δεν ειναι ο σκοπος του παιχνιδιου? και αν δεν μαζευαμε χτ πως θα ακουμπουσαμε 128000 για να ανοιξουμε τον κηπο?μηπως αγοραζοντας φι?
και στο επιπεδο 67 που εχω φτασει παλευω να χωρεσω 14 σταυλους 9 αναβαθμισεις εργαστηριου και 9 ειδη δεντρων στη βασικη και στο αγριο λιβαδι.και να βρω και χωρο να φυτεψω για να ταισω ζωα και να βγαλω αποστολες.
εστειλε μηπως κανενα μνημονιο το ΔΝΤ για περικοπη εσοδων των αγροτων?:mad::mad::mad:

simfonw!!!!

menia13
20.09.2010, 18:18
simfonw!!!!
kai ego simfono!!!!!

-akac-
20.09.2010, 18:23
MEGALI apotixia o khpos... ta glastrakia na ta xrisimopioume 10 fores ke meta feugune.. opote pane sto livadi i stin vasiki farma.. tote emeis ti na vazume ston kipo???? afu dn epitrepete oute stavlus oute dentra...

ELEOS!!!!

:mad::(:mad::(:mad:

maraki85
20.09.2010, 18:27
κι εγω επιπεδο 67 ειμαι.Συμφωνω.

nirakis
20.09.2010, 18:30
εχω βαλει το φραουλοσπιτο και το κουνελακι ζαχαροκαλαμου στον κηπο μπορω να το μεταφερω στο χωραφι μου?η??θα το χασω?

Όχι δεν τα χάνεις.

Σβήστα και θα πάνε αριστερά στην μπάρα.

Μετά τα τοποθετείς όπου θέλεις.

okanenas65
20.09.2010, 18:31

Συμφωνώ και εγώ Αποτυχία και ο κήπος όπως και η αναβάθμιση του εργαστηρίου που κάθε φορά που σου γεννούν ένα αυγό πρέπει η να αγοράσεις τρεις κότες ή να έχεις απόθεμα. Το ίδιο συμβάινει με όλους τους στάβλους από το εργαστήρι. ο Απότερος σκοπός του εργαστηρίου είναι να μην μπορείς να πουλάς τα ζώα της παραγωγής και να τα κρατάς για να δουλεύουν οι αναβαθμισμένοι στάβλοι. Δεν θέλεται κύριοι να μεταφέρουμε στάβλους και ζώα στον κήπο;;; με γεια σας με χαρά σας. Αφήστε μας να φυτέψουμε λουλούδια.... όχι όμως να ψάχνουμε για αρχιτέκτονες ή διακοσμλητριες κήπων........................... απλά ΑΠΟΤΥΧΑΤΕ στο θέμα κήπος

hermeas
20.09.2010, 18:32
MEGALI apotixia o khpos... ta glastrakia na ta xrisimopioume 10 fores ke meta feugune.. opote pane sto livadi i stin vasiki farma.. tote emeis ti na vazume ston kipo???? afu dn epitrepete oute stavlus oute dentra...

ELEOS!!!!

:mad::(:mad::(:mad:

agorase fiorinia na pareis bixlibidia gia ton koipo sou.... :mad::mad::mad::mad::mad:

a kai pouste den einai apotuxia o khpos epituxia einia agoraste fiorinia parte kosme fiorhnia ella pare pare fiorinia ta glastrakia einai mono gia 10 fores den sas ftenoune parte kosme fiorhnia

antonisgreat
20.09.2010, 19:01
Καλησπέρα. Είπα να μη πω την άποψη μου για το θέμα κήπος αλλά μετά την τελευταία αλλαγή με τα χτ των δώρων και διακοσμητικών δεν άντεξα. Έρχομαι λοιπόν να θέσω ένα εύλογο ερώτημα ενός ατόμου – παίχτη όχι μικρής ηλικίας. Το διευκρινίζω γιατί θα ήθελα να ξέρετε ότι δεν μιλάτε με έφηβο. Λοιπόν. Βλέπετε ότι προηγούνται τόσα παράπονα για το θέμα κήπος εκ των οποίων τα περισσότερα είναι γνώμες δυσαρέσκειας προς την κίνηση αυτή. Σκεπτόμενος πάντα ότι κάθε τι που γίνετε και βγαίνει, ως ανακοίνωση πλέον για εμάς τους παίχτες, περνάει πρώτα από εσάς τους διαχειριστές. Δεν φαντάστηκε λοιπόν κανείς το τι θα επακολουθήσει? Δεν σκέφτηκε κανείς σας σαν παίχτης? Δεν είναι κοροϊδία πριν λίγες ημέρες να μας «απαλύνετε» τον «πόνο» λέγοντας μας ότι θα πάρουμε τα χτ μας πίσω βάζοντας τα διάφορα διακοσμητικά στον κήπο και μετά από λίγο να επιτρέπετε αυτή την κίνηση? Αν δεν κάνω λάθος…και οι διαχειριστές πριν γίνουν διαχειριστές του παιχνιδιού, ελπίζω να αντιλαμβανόμαστε την έννοια του διαχειριστή στην κυριολεξία, κάποτε παίχτες δεν ήταν?

insignia!!
20.09.2010, 19:06
αφου μας αδειασαν τον λογαριασμο απο χτλ για να καθαρισουμε τον κηπο τωρα εβγαλαν αχρηστα τα δωρακια......

-gata13-
20.09.2010, 19:09
Καλησπέρα. Είπα να μη πω την άποψη μου για το θέμα κήπος αλλά μετά την τελευταία αλλαγή με τα χτ των δώρων και διακοσμητικών δεν άντεξα. Έρχομαι λοιπόν να θέσω ένα εύλογο ερώτημα ενός ατόμου – παίχτη όχι μικρής ηλικίας. Το διευκρινίζω γιατί θα ήθελα να ξέρετε ότι δεν μιλάτε με έφηβο. Λοιπόν. Βλέπετε ότι προηγούνται τόσα παράπονα για το θέμα κήπος εκ των οποίων τα περισσότερα είναι γνώμες δυσαρέσκειας προς την κίνηση αυτή. Σκεπτόμενος πάντα ότι κάθε τι που γίνετε και βγαίνει, ως ανακοίνωση πλέον για εμάς τους παίχτες, περνάει πρώτα από εσάς τους διαχειριστές. Δεν φαντάστηκε λοιπόν κανείς το τι θα επακολουθήσει? Δεν σκέφτηκε κανείς σας σαν παίχτης? Δεν είναι κοροϊδία πριν λίγες ημέρες να μας «απαλύνετε» τον «πόνο» λέγοντας μας ότι θα πάρουμε τα χτ μας πίσω βάζοντας τα διάφορα διακοσμητικά στον κήπο και μετά από λίγο να επιτρέπετε αυτή την κίνηση? Αν δεν κάνω λάθος…και οι διαχειριστές πριν γίνουν διαχειριστές του παιχνιδιού, ελπίζω να αντιλαμβανόμαστε την έννοια του διαχειριστή στην κυριολεξία, κάποτε παίχτες δεν ήταν?
simfono mazi soy osa les einai sosta as to doyne ligo i diaxiristes

Casper*
20.09.2010, 20:12
το θεμα θα κλεισει προσωρινα μεχρι να ηρεμησετε λιγο και θα ξανανοιξει σε μιση ωρα.

Casper*
20.09.2010, 20:34
το θεμα ανοιξε. θα σας παρακαλουσα να συζητατε πολιτισμενα χωρις προσβολες προς bigpoint και mods. οτι μηνυματα τετοιου περιεχομενου θα αναρτειτε θα διαγραφονται κατευθειαν και θα δινονται οι απαραιτητες καρτες.

pasatempo!!
20.09.2010, 20:36
το θεμα ανοιξε. θα σας παρακαλουσα να συζητατε πολιτισμενα χωρις προσβολες προς bigpoint και mods. οτι μηνυματα τετοιου περιεχομενου θα αναρτειτε θα διαγραφονται κατευθειαν και θα δινονται οι απαραιτητες καρτες.
ta post pou sbhsthkan apla 8elo na ma8o enhmerothka eixan prosboles pros mod h thn bigpoint?giati sbhstikan arketa post pou suzhtousame me mod thn/ton selia!!

buenakias
20.09.2010, 20:37
αυτα παιζει να συμβαινουν μονο στην ελλαδα...

tankian
20.09.2010, 20:40
θα ήθελα να ξέρετε ότι δεν μιλάτε με έφηβο. Σκεπτόμενος πάντα ότι κάθε τι που γίνετε και βγαίνει, ως ανακοίνωση πλέον για εμάς τους παίχτες, περνάει πρώτα από εσάς τους διαχειριστές. Δεν φαντάστηκε λοιπόν κανείς το τι θα επακολουθήσει?
επιτρέπετε αυτή την κίνηση?

αγαπητέ αγρότη αντώνη μια και δηλώνεις ενήλικας,
θα' θελα να σου πω ότι διακρίνω στο μήνυμα σου τη σύγχυση που έχουν και οι περισσότεροι χρήστες αυτού του φόρουμ ενήλικοι και μη.
Χωρίς να θέλω να κάνω καθόλου το συνήγορο του διαβόλου, αυτό που είναι πασιφανές είναι ότι οι διαχειριστές που απευθύνεσαι, διαχειρίζονται αυτό και μόνο το φόρουμ.
Τι σημαίνει λοιπόν πώς επιτρέπουν αυτή τη κίνηση?
Μα για ποια κίνηση μιλάς?
Για την αλλαγή στα χορτοτάληρα των δώρων?
Δεν τους ανήκει αυτή η κίνηση.
Αυτό που κάνουν αγαπητέ οι διαχειριστές, είναι απλές ανακοινώσεις αυτών που λαμβάνουν από την BigPoint δηλαδή την εταιρία ΠΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΊΖΕΤΑΙ αυτό το παιχνίδι.
Υποθέτω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις , όπως η σημερινή, με την αλλαγή στα δώρα, έρχονται και αυτοί, σε δύσκολη θέση, γιατί καλούνται να αντιμετωπίσουν και να εξομαλύνουν, ότι δεν αρέσει στους χρήστες.
Να ενημερώσω (αν σου φαίνεται χρήσιμο) ότι για σήμερα και στα υπόλοιπα φορουμ που παρακολούθησα (αγγλικό - γερμανικό) οι ίδιες αντιδράσεις υπήρξαν παντού, εντονότερες δε, στο γερμανικό.
Κατά συνέπεια ασφαλώς και πρέπει να εκφραστεί η αντίθεση, για ότι δεν αρέσει στο παιχνίδι, αλλά με αποδέκτες αυτούς που διαχειρίζονται αυτό καθ' αυτό.
Γι΄ αυτή ακριβώς τη μεταφορά των αντιδράσεων είναι υπεύθυνοι οι διαχειριστές του φόρουμ και υποθέτω ότι το έχουν ήδη κάνει.
Όλα τα επιπλέον είναι επαναλαμβανόμενη γκρίνια άνευ ουσίας και αποτελέσματος.

υγ.εξέφρασα κι εγώ την αντίρρηση μου για το σημερινό...
αν έχω αφήσει κενό αυτό το σημείο....
αυτά.
ευχαριστώ για το χρόνο σου.

SfiggaKP
ta post pou sbhsthkan apla 8elo na ma8o enhmerothka eixan prosboles pros mod h thn bigpoint?giati sbhstikan arketa post pou suzhtousame me mod thn/ton selia!!

Και εγω την ιδια απορια εχω!!Δεν ξερω αν η Selia ενιωσε οτι θιχτηκε απο το μηνυμα μου. Της ζηταω συγνωμη αλλα θα προτιμουσα αν εγινε αυτο να το εσβηνε η ιδια...και να μου εξηγουσε...εχει αυτη την δυνατοτητα ετσι δεν ειναι Casper;; Εκτος αν επι του σβησιματος εισαι μονο εσυ...εκαστος στο ειδος του

Casper*

το θεμα μας ειναι για τον κηπο και μονο για αυτον. ολα τα υπολοιπα θεωρουνται σπαμ καθως και καποιες κακοβουλες προτροπες για ενεργειες συμπαικτων σας. Αν θελετε να συζητησετε με την κ. Selia μπορειτε να το κανετε αλλου και οχι σε αυτο το θεμα.

denissssss
20.09.2010, 20:48
ego ena exo na po den einai kai toso kako oso to parousiazete. eimai arketous mines sto paixnidi sigkekrimena eimai 71 epipedo xriazomouna epigontos auto ton xoro gia na valo ta diakosmitikamou alios pios o logos na ginonte event kai na pernoume epathla to paixnidi den einai mono na mazevoume pe as to doume kai ligo pio kalitexnika gia auto xalaroste kai apolafsteto paidia exalou paixnidi einai mpainoume gia na xalarosoume. panta filika

kotz75
20.09.2010, 20:51

Την ώρα που το κλείσατε, έγραφα μια απάντηση που δεν κατάφερα να τη δημοσιεύσω, επειδή το θέμα έκλεισε χωρίς να αναφερθεί έστω κάποια δικαιολογία.
Προσωπικά το αντιλαμβάνομαι ως αγένεια εκ μέρους της διαχείρισης.
Επίσης σβήστηκε και το τελευταίο μήνυμα κάποιου mod. Τι συμβαίνει άραγε;
Πολύ καθυστερημένα προστέθηκε από εσάς μια αρκετά προσβλητική αιτιολόγηση, με την οποία αναφερόσασταν γενικά στους παίκτες καλώντας μας να ηρεμήσουμε!

TOM5
20.09.2010, 20:56
Και εγω την ιδια απορια εχω!!Δεν ξερω αν η Selia ενιωσε οτι θιχτηκε απο το μηνυμα μου. Της ζηταω συγνωμη αλλα θα προτιμουσα αν εγινε αυτο να το εσβηνε η ιδια...και να μου εξηγουσε...εχει αυτη την δυνατοτητα ετσι δεν ειναι Casper;; Εκτος αν επι του σβησιματος εισαι μονο εσυ...εκαστος στο ειδος του
θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου αγαπητή(τε) σφίγγα,,,,
και θα σε ενημερώσω ότι ναι όντως ο κάσπερ είναι ο ''δικηγόρος'' τον υπολοίπων συντονιστών....
το έχει κάνει άλλωστε και σε μένα......

filippos1984
20.09.2010, 20:57
pws pernoyme fiorinia re paidia :(

kotz75
20.09.2010, 20:58
Είσαι εκτός θέματος… :rolleyes:

buenakias
20.09.2010, 20:59
pws pernoyme fiorinia re paidia :(

να φτιαξεις νεο θεμα για να σου απαντησουμε...εδω συζηταμε για τον ''κηπο''-τροπαιοθηκη

pasatempo!!
20.09.2010, 21:11
το θεμα μας ειναι για τον κηπο και μονο για αυτον. ολα τα υπολοιπα θεωρουνται σπαμ καθως και καποιες κακοβουλες προτροπες για ενεργειες συμπαικτων σας. Αν θελετε να συζητησετε με την κ. Selia μπορειτε να το κανετε αλλου και οχι σε αυτο το θεμα.
milousame akribos gia thn ka8usterimenh enhmerosh ton paixton gia to 8ema khpos kai diakosmithka (opos sumbainei kai se event)den blepo oti einai ektos 8ematos auth h suzhtisei,alla kai na htan ektos 8ematos den mporo na katalabo efoson milousa me mod giati den mou to epishmane ekeinos proton,kai deuteron pos sumetexe se spam opos apokalountai ta ektos 8ematos?an kai pisteuo oti eimastan entelos entos 8ematos telos panton!!

alexia_r
20.09.2010, 21:14
το θεμα ειναι παιδια οτι για αλλη μια φορα αλλαζουν οι κανονες του παιχνιδιου χωρις καμια προειδοποιηση...λυπαμαι πολυ για αυτο...σε αυτο το παιχνιδι δεν μπορεις να σχεδιασεις τιποτα..αν δουν οτι κατι συμφερει τους παικτες θα αλλαξει εις βαρος τους...σημερα εγραψα πολλα(και δε το συνηθιζω) και διαβασα ακομα περισσοτερα...εκλεισαν ολα τα θεματα σχετικα με τις αλλαγες και σβηστηκαν μνμ που δεν ειχαν υβριστικο περιεχομενο, απλα μη αρεστο..αυτο που με στεναχωρει περισσοτερο δεν ειναι τα χορτοταλιρα και τα διακοσμητικα που τελικα, οπως φαινεται θα χαθουν, αλλα οτι αν δε εισαι προβατο θα εχεις επιπτωσεις...απο αυτο το παιχνιδι εφυγαν πολλοι παικτες για αυτο το λογο..με αλλους συμφωνουσα και με αλλους οχι αλλα αυτο δεν εχει σημασια..μαλλον θα φυγουν και αλλοι..το αποτελεσμα:θα γραφεται μονο για γειτονες και φιλους και οσοι ακομα θα αντεξουν θα κανουν καποιο θεμα δικο τους και θα γραφουν μονο εκει...(οπως ηδη συμβαινει με πραγματικα συμπαθεις συμπαικτες, που θα χαιροσουν να τους δεις και σε αλλα θεματα).και αυτο γιατι;νομιζω πλεον οτι ειναι ολοφανερο...αυτο ειναι η χειροτερη διαπιστωση μου απο οτι εγινε σημερα...

stathis117
20.09.2010, 21:19
parakoloutho toso kairo siopila to forum afto pou katalava einai oti grafoume se ena diktatoriko forum pou mono ta thetika epitrepontai kai oxi ta arnitika . afiste me omos na episimano oti arnitiko den simainei kai prosblitiko xroniaaaaa tora.

SfiggaKP
20.09.2010, 21:23
αυτο λεμε ολοι...το οτι ειμαστε εδω σημαινει οτι μας αρεσει το παιχνιδι!! και γι αυτο μπαινουμε στον κοπο να σχολιασουμε τ αρνητικα!! για να γινει καλυτερο...αλλιως πολυ απλα θα σταματουσαμε να παιζουμε...αλλα το να σου φαιρονται μ αυτον τον τροπο επειδη λες την γνωμη σου...για τον κηπο...για να μην ειμαι και εκτος θεματος:d...παει πολυ

lemir13
20.09.2010, 21:23
kαλησπερα σε ολους.αλλαξε κ κατι ακομα κ ας μου απαντηση καποιος εαν γνωριζει,γιατι μοιοθηκαν τα χορτοταληρα απο τα διακοσμητικα αντικημενα?????

buenakias
20.09.2010, 21:24
kαλησπερα σε ολους.αλλαξε κ κατι ακομα κ ας μου απαντηση καποιος εαν γνωριζει,γιατι μοιοθηκαν τα χορτοταληρα απο τα διακοσμητικα αντικημενα?????

κανε ενα κλικ στις επισημες ανακοινωσεις..

mariatrikala99
20.09.2010, 21:38
Εγραψαν.....
"Για λόγους ισορροπίας έχουμε αλλάξει τα δώρα ....Ο λόγος είναι οτί θα μπορούσατε να τοποθετήσετε π.χ. τα γλαστράκια μπαχατικων στον κήπο σας και να πέρνατε αρκετά χορτοτάλιρα..."

Ε...και; φυσικα και αυτο θα μπορουσαμε να κανουμε.
Δηλαδη για να μην παρουμε αρκετα χτ .... μας τα κοβεται;

Εγραψαν...
"Μια αλλαγή ήταν απαραίτητη , ελπίζουμε να μας καταλάβετε. .."

Εγω παντως δεν το καταλαβαίνω. Όπως και οτι οταν θελετε κοβεται βαθμους και οταν θελετε κόβεται και Post.

Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι

alexia_r
20.09.2010, 21:42
ενω πιο μπροστα...

Εδώ μπορείτε να τακτοποιήσετε όλα τα αγαπημένα σας διακοσμητικά όπως ένα παγκάκι , ένα αποχωρητήριο ή ένα θάμνο. Δεν έχει σημασία αν θέλετε να κάνετε τον κήπο σας τον πιο όμορφο ή να κερδίσετε χορτοτάλιρα ή πόντους εμπειρίας. Αρχίζοντας αμέσως θα μπορέσετε να βρείτε όλα τα χαριτωμένα είδη στο κατάστημα του διακοσμητή.Πάρτε μια εικόνα του κήπου σας και δείξτε στους φίλους σας τον όμορφο κήπο σας.

συγνωμη που το ξαναβαζω, αλλα ειναι εκνευριστικο!!!
μπεεε μπεεε
εεε...συγνωμη... bye bye ηθελα να γραψω!!!

stathis117
20.09.2010, 21:44
molis to eida afto apo thn mia hthela na gelaso kai apo thn allh katalava oti prospathoun na mas kanoun na agorasoume osa perissotera fiorinia mporoume kai na axristepsoun to paixnidi an den xrisimopoihseis fiorinia .. apla gelia auth h anakinosi t tonizo H ANAKINOSI kai oxi oi mods mhn fame kai kamia karta

lagermon
ελεος ρε παιδια, ξεκινησατε με μια αποτυχια δηλ. τον κηπο, μας ειπατε οτι θα μπορουμε να ξεχρεωσουμε τα λεφτα που δωσαμε αν βαζαμε δωρακια να μας δινουν χορτοταλιρα και τωρα τα κοβεται και αυτα δηλ. τι να πω. σε λιγο θα μας ζητατε και φιορινια για να μπουμε στον κηπο. αντι να φτιαξετε κατι ωστε να μας αρεσει το κανετε ολο και χειροτερο.

ελεοοοοοοοοοοοοοοοοοος

orfeasmakis
Εγραψαν.....
"Για λόγους ισορροπίας έχουμε αλλάξει τα δώρα ....Ο λόγος είναι οτί θα μπορούσατε να τοποθετήσετε π.χ. τα γλαστράκια μπαχατικων στον κήπο σας και να πέρνατε αρκετά χορτοτάλιρα..."

Ε...και; φυσικα και αυτο θα μπορουσαμε να κανουμε.
Δηλαδη για να μην παρουμε αρκετα χτ .... μας τα κοβεται;

Εγραψαν...
"Μια αλλαγή ήταν απαραίτητη , ελπίζουμε να μας καταλάβετε. .."

Εγω παντως δεν το καταλαβαίνω. Όπως και οτι οταν θελετε κοβεται βαθμους και οταν θελετε κόβεται και Post.

Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι

αχχχχ μαρια απο τα τρικαλα θα σε φαει κι εσενα το μαυρο σκοταδι
3 - 2 - 1 .....delete

dayanggeorge
20.09.2010, 21:45
ναι ο,τι βλεπουν οτι μας βολευει το αλλαζουν... μηπως να δινουμε και λιγα χορτοταλιρα αντι να παιρνουμε??:mad::mad: ετσι θα γινει στο τελος...

kotz75
20.09.2010, 21:48
δεν υπαρχει λογος μονιμως να γκρινιαζετε. η ανακοινωση ηταν σαφης οτι θα ειναι μονο για τα διακοσμητικα. σας εχει ηδη δοθει δωρεαν ενα μερος για να δειτε πως ειναι. απο εκει και μετα ειναι επιλογη σας αν θελετε να πληρωσετε για να μεγαλωσετε τον χωρο. δεν σας υποχεωνει κανεις. επιπλεον αν γεμισετε με γλαστρακια μυρωδικων σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα θα αποσβεσετε το ποσο που εχετε δωσει. δεν καταλαβαινω προς τι αλλο αυτο το σκηνικο.

Κ. Casper, με όλο το σεβασμό, εσείς πως αντιλαμβάνεστε την έννοια σύντομο χρονικό διάστημα;
Μήπως οφείλετε κάποια διόρθωση;

Υποθέτω ότι είχατε σοβαρή διαφωνία με τον κ. Traulos1 όταν έβγαζε την παρακάτω επίσημη ανακοίνωση:

"Γεια χαραντάν αγρότες ,

Για λόγους ισορροπίας έχουμε αλλάξει τα δώρα που μπορείτε να στέλνετε από την πόλη (όπως το γλαστράκι μπαχαρικών) έτσι ώστε να χρησιμοποιηθούν εώς 10 φορές το καθένα. Ο λόγος είναι οτί θα μπορούσατε να τοποθετήσετε π.χ. τα γλαστράκια μπαχατικων στον κήπο σας και να πέρνατε αρκετά χορτοτάλιρα.

Μια αλλαγή ήταν απαραίτητη , ελπίζουμε να μας καταλάβετε. Τα παλιά δώρα δεν επηρεαζόνται. "

Την διαφωνία την έχετε ακόμα; Εάν εξακολουθείτε να διαφωνείτε καλώς. Εάν όχι, θα πρέπει σίγουρα να διορθώσετε τη δική σας δήλωση.

Αμέσως μετά, στην ίδια επίσημη ανακοίνωση, παρατίθεται και ο πίνακας με τις μεταβολές στα δώρα που απ’ ότι διαπίστωσα, ελέγχοντας τον δικό μου κήπο, μια χαρά επηρεάζουν και τα παλιά.

Επίσης στον πίνακα δεν αναφέρεται καθόλου το κάρο με τα λουλούδια, ενώ υπάρχει μια πάπια που δεν τη βρίσκω πουθενά ώστε να τη χαρίσω. Μήπως η πάπια είναι το καρό;

Από τον πίνακα γενικά δεν πολυβγαίνει άκρη.
Πότε ισχύουν οι τιμές αριστερά και πότε δεξιά;
Οι αλλαγές που είναι σε όλα 10 (τέρμα δεξιά) τι σημαίνουν;
http://img530.imageshack.us/img530/5484/epipefoforum.png

Μπορεί κάποιος υπεύθυνος να εξηγήσει;
Να περιμένουμε κάποια … πιο επίσημη ανακοίνωση;

mnk2310
20.09.2010, 21:57
μπραβο ειναι ακριβως οπως τα λες !!!
αραγε θα παρουμε καποια απαντηση ;

traoulos1
20.09.2010, 22:00
Κ. Casper, με όλο το σεβασμό, εσείς πως αντιλαμβάνεστε την έννοια σύντομο χρονικό διάστημα;
Μήπως οφείλετε κάποια διόρθωση;

Υποθέτω ότι είχατε σοβαρή διαφωνία με τον κ. Traulos1 όταν έβγαζε την παρακάτω επίσημη ανακοίνωση:

"Γεια χαραντάν αγρότες ,

Μια αλλαγή ήταν απαραίτητη , ελπίζουμε να μας καταλάβετε. Τα παλιά δώρα δεν επηρεαζόνται. "

Την διαφωνία την έχετε ακόμα; Εάν εξακολουθείτε να διαφωνείτε καλώς. Εάν όχι, θα πρέπει σίγουρα να διορθώσετε τη δική σας δήλωση.

Αμέσως μετά, στην ίδια επίσημη ανακοίνωση, παρατίθεται και ο πίνακας με τις μεταβολές στα δώρα που απ’ ότι διαπίστωσα, ελέγχοντας τον δικό μου κήπο, μια χαρά επηρεάζουν και τα παλιά.

Επίσης στον πίνακα δεν αναφέρεται καθόλου το κάρο με τα λουλούδια, ενώ υπάρχει μια πάπια που δεν τη βρίσκω πουθενά ώστε να τη χαρίσω. Μήπως η πάπια είναι το καρό;

Από τον πίνακα γενικά δεν πολυβγαίνει άκρη.
Πότε ισχύουν οι τιμές αριστερά και πότε δεξιά;
Οι αλλαγές που είναι σε όλα 10 (τέρμα δεξιά) τι σημαίνουν;
[COLOR=navy]http://img530.imageshack.us/img530/5484/epipefoforum.png

Μπορεί κάποιος υπεύθυνος να εξηγήσει;
Να περιμένουμε κάποια … πιο επίσημη ανακοίνωση;

Δεν υπάρχει κάποια διαφωνία μεταξύ εμού και του κυρίου Casper* .. Ίσως εσείς να το έχετε παρερμηνέψει. Ότι ανακοίνωση έχουμε είναι μεταφρασμένη .. Η στήλη δεξιά είναι αυτά που δίνουν τώρα τα γλαστράκια και τα άλλα δώρα .. Τυχόν αλλαγές θα διορθωθούν από τις επίσημες ανακοινώσεις ..
Επίσης θα ήθελα αν μπορείτε να μην κάνετε copy/paste τις ανακοινωσείς μου ,ξέρω τι γράφω.

μπραβο ειναι ακριβως οπως τα λες !!!
αραγε θα παρουμε καποια απαντηση ;

Την πήρατε την απάντηση

pasatempo!!
20.09.2010, 22:02
na se boh8iso oso mporo me ton pinaka!!aristera anagrafontai ti edinan ta dora palia,deksia anagrofontai ti 8a dinoun ta dora apo edo kai pera,to deka einai oti 8a xrisimopoiountai 10 fores kai meta 8a eksafanizontai,h papia agnoeitai opos to perifimo sirial me thn xara:D oso gia to upoloipo keimeno ennoeitai oti sumfono apolutos mazi sou alla mhn perimeneis apanthsh.....(toulaxiston pou 8a se kalupsei)

kotz75
20.09.2010, 22:09
Δεν υπάρχει κάποια διαφωνία μεταξύ εμού και του κυρίου Casper* .. Ίσως εσείς να το έχετε παρερμηνέψει. Ότι ανακοίνωση έχουμε είναι μεταφρασμένη .. Η στήλη δεξιά είναι αυτά που δίνουν τώρα τα γλαστράκια και τα άλλα δώρα .. Τυχόν αλλαγές θα διορθωθούν από τις επίσημες ανακοινώσεις ..
Επίσης θα ήθελα αν μπορείτε να μην κάνετε copy/paste τις ανακοινωσείς μου ,ξέρω τι γράφω.

Με συγχωρείτε κ. traoulos1, επειδή τώρα με μπερδέψατε ακόμα περισσότερο. Είστε το ίδιο πρόσωπο με την κ.Female_Destiny;

alexia_r
20.09.2010, 22:11
Με συγχωρείτε κ. traoulos1, επειδή τώρα με μπερδέψατε ακόμα περισσότερο. Είστε το ίδιο πρόσωπο με την κ.Female_Destiny;

το προλαβες και εσυ ε;

traoulos1
20.09.2010, 22:14
na se boh8iso oso mporo me ton pinaka!!aristera anagrafontai ti edinan ta dora palia,deksia anagrofontai ti 8a dinoun ta dora apo edo kai pera,to deka einai oti 8a xrisimopoiountai 10 fores kai meta 8a eksafanizontai,h papia agnoeitai opos to perifimo sirial me thn xara:D oso gia to upoloipo keimeno ennoeitai oti sumfono apolutos mazi sou alla mhn perimeneis apanthsh.....(toulaxiston pou 8a se kalupsei)

Το ίδιο έγραψα και εγώ νομίζω πιο πάνω εκτός αν δεν θέλεις να βλέπεις αυτά που γράφω εγω και γράφεις εσύ μόνο τα δικά σου .. Αυτά έχουμε απο την εταιρεία αυτά σας μεταφέρουμε δεν μπορώ να πω κάτι άλλο στο οποίο δεν είμαι αρμόδιος , αν έχουμε κάποια άλλη ανακοίνωση θα σας το μεταφέρουμε εδώ στο forum στις επίσημες ανακοινώσεις .. Και επίσης έχω την εντύπωση ότι έχεις ban οπότε μην γράφεις στο forum ενώ είσαι τιμωρημένος.

Όχι φυσικά κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε να γίνει .. μπορείτε να πείτε από λάθος συννενόηση ... Να μην ξεφεύγουμε όμως από το θέμα

kotz75
20.09.2010, 22:15
Έχω ζαλιστεί σε αυτό το φόρουμ…:eek:

pasatempo!!
20.09.2010, 22:17
Το ίδιο έγραψα και εγώ νομίζω πιο πάνω εκτός αν δεν θέλεις να βλέπεις αυτά που γράφω εγω και γράφεις εσύ μόνο τα δικά σου .. Αυτά έχουμε απο την εταιρεία αυτά σας μεταφέρουμε δεν μπορώ να πω κάτι άλλο στο οποίο δεν είμαι αρμόδιος , αν έχουμε κάποια άλλη ανακοίνωση θα σας το μεταφέρουμε εδώ στο forum στις επίσημες ανακοινώσεις .. Και επίσης έχω την εντύπωση ότι έχεις ban οπότε μην γράφεις στο forum ενώ είσαι τιμωρημένος.

Όχι φυσικά κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε να γίνει .. μπορείτε να πείτε από λάθος συννενόηση ... Να μην ξεφεύγουμε όμως από το θέμα
palikari mou otan egrafa to munhma den eixa dei thn anarthsei sou!!!kai oti exeis apanthsh gia ton pinaka!!polu 8elei....?

orfeasmakis
20.09.2010, 22:17
το προλαβες και εσυ ε;

πειτε μου κι εμενα ρε παιδια ποια ειναι αυτη η κυρια?

κι ενα τραγουδακι....
ηταν ενας κηπος
με μεγαλα αυτια
λουλουδια δεν χωρουσαν
μονο γλαστρακια...κι αυτα πλεον μισα

ηθελε να 'χει μονο μπαχαρικα
με τροπαια να κοσμηται
και οχι προς θεου να εχει γιασεμια.:D

iliowasilema
20.09.2010, 22:22
:D:):psosta

_Μαράκι_
20.09.2010, 22:23
μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να πάρω τα βραβεία που έχω τοποθετημένα στη φάρμα και στο λιβάδι και να τα πάω στον κήπο;

kotz75
20.09.2010, 22:26
πειτε μου κι εμενα ρε παιδια ποια ειναι αυτη η κυρια?

κι ενα τραγουδακι....
ηταν ενας κηπος
με μεγαλα αυτια
λουλουδια δεν χωρουσαν
μονο γλαστρακια...κι αυτα πλεον μισα

ηθελε να 'χει μονο μπαχαρικα
με τροπαια να κοσμηται
και οχι προς θεου να εχει γιασεμια.:D

Είχε απαντήσει στη Θέση του κ. traoulos1 με την ίδια απάντηση ακριβώς.:rolleyes:
Η απάντηση αντικαταστάθηκε από αυτή του κ. traoulos1 με μοναδική διαφοροποίηση την αγενή απάντηση στην τελευταία παράθεση…http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=309450#post309450

alekgolf
20.09.2010, 22:34
για πιο λογο μειωθηκαν οι αποδοχες στα χορτοταληρα......??????

traoulos1
για να καταλάβω κάτι αγαπητέ μου ... αυτά που έγραψε η βα δεν ειναι ίδια με αυτά που έγραψα εγώ? πρέπει να μάθετε να μην βάζετε σε κατηγορίες τους ανθρώπους που προσπαθούν για την ενημέρωση σας .

το θέμα αρχιζει και ξεφεύγει από την αρχίκη του τοποθέτηση.

mavro_provato
καλησπέρα σε όλη την αγροτιά. προσωπικά με τον κήπο χάρηκα στην αρχή γιατί είχα αρκετά δωράκια αχρησιμοποίητα και είπα έστω να τα ενεργοποιήσω κι αυτά να μην χάνω τα χαρτόλιρα. τώρα μόλις βλέπω ότι αυτό άλλαξε και τα μπιχλιμπίδια αυτά δίνουν κάτι λίγα χτ. για ποιον λόγο αυτό; εγώ όταν τα έκανα δώρο ή μου τα έκαναν σαφώς λάμβανα υπόψη μου το πόσα χτ δίνουν. επίσης τώρα λέει θα κρατάνε για 10 φορές μόνο. δηλαδή μετά τις 10 φορές ο κήπος θα χαλάει άμα εξαφανίζονται και πάλι απ' την αρχή.
η ερώτησή μου λοιπόν είναι η εξής: ο ραν ταν πλαν τα σκέφτηκε όλα αυτά;
ρε παιδιά να είμαστε και λίγο σοβαροί εδώ μέσα, δεν είναι αλήθινα λεφτά αυτά που παίρνουμε, μην τρελαθούμε κιόλας.

maria29xr
20.09.2010, 22:40
παρακαλώ κάντε κλικ σε ένα από εικονίδια \"άμεσης απάντησης\" κάτω δεξιά στα δημοσιεύματα, για να δώσετε την απάντησή σας εύκολα και άνετα απευθείας από τη γενική επισκόπηση των θεμάτων.
----------------------------
καλησπέρα.
είμαι στο επίπεδο 53, και παίζω στο παιχνίδι κάμποσο καιρό και θα έλεγα φανατικά.
δεν εχω ξαναγράψει εδώ αλλά κάθε μέρα παρακολουθούσα τα γραφόμενα.
βέβαια τόσο καιρό υπήρξαν και πραγματα που δεν μου άρεσαν.......δεν παραπονέθηκα όμως ποτέ γιατί πουθενά δεν είναι τέλεια και πιστεύω πως δεν είναι ανάγκη να ψαχνόμαστε για παρεξηγήσεις και γενικα δεν μου αρέσουν οι γκρίνιες.
όμως σήμερα μετά το συμβάν με την μείωση των χτ και όλο το σκηνικό που διάβασα ........ νιώθω πως με δουλεύουν χοντρά πολύ χοντρά. και επειδή σαν άνθρωπος σίγουρα.........έχω το βάσικο μυαλό................με μεγάλη μου λύπη σας λέω ότι φεύγω από το παιχνίδι ......... για διαμαρτυρία.
θα ήθελα να ευχαριστήσω τους φίλους και γείτονες για την βοήθεια και την υποστήρηξή τους τόσο καιρό. και να ευχηθώ στους συμπαίκτες μου.......καλή συνέχεια.
θα ήθελα ακόμη ......οι διαχειριστές να μου σβήσουν το προφίλ από το παιχνίδι γιατί εγώ ............όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω από που γίνεται.
ευχαριστω για την υπομονή σας που με διαβασατε........αν δεν σβήσανε το μυνημα στο πρώτο λεπτό ...........που δημοσιεύτηκε.

aeratosmv
20.09.2010, 22:50
Συμφωνώ απολύτως με την maria29xr.Πιστεύω ότι πλέον υποτιμούν την νοημοσύνη μας σαν παίκτες, προσωπικότητες και ανθρώπους, μετά τις τελευταίες αλλαγές.
Με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω

kotz75
20.09.2010, 22:54
για να καταλάβω κάτι αγαπητέ μου ... αυτά που έγραψε η βα δεν ειναι ίδια με αυτά που έγραψα εγώ? πρέπει να μάθετε να μην βάζετε σε κατηγορίες τους ανθρώπους που προσπαθούν για την ενημέρωση σας .

το θέμα αρχιζει και ξεφεύγει από την αρχίκη του τοποθέτηση.

Μάλλον δεν διαβάσατε καλά αυτό που έγραψα εγώ. Να το πω καλλίτερα: Η απάντησή σας ήτανε copypasteτης απάντησης που έδωσε η ba μιλώντας σαν traoulos1. Προσθέσατε μόνο το εξής:

"Την πήρατε την απάντηση"

Παρακαλώ να μου εξηγήσετε τη συμβαίνει ώστε να επιστρεψουμε στο θέμα μας, διότι βλέπω πως το παραδέχεστε τελικά ότι ξεφέυγει…

traoulos1
20.09.2010, 23:01
Μάλλον δεν διαβάσατε καλά αυτό που έγραψα εγώ. Να το πω καλλίτερα: Η απάντησή σας ήτανε copypasteτης απάντησης που έδωσε η ba μιλώντας σαν traoulos1. Προσθέσατε μόνο το εξής:

"Την πήρατε την απάντηση"

To '' Την πήρατε την απάντηση '' αν πρόσεξες καλά ήταν σε απάντηση άλλου συμπαίκτη σου .. Αλλά αν θέλεις θα στο ξαναπώ .... Την απάντηση μου την έχετε πάρει ... Και το ξαναλέω ότι το θέμα αρχίζει και ξεφεύγει.

WildCat70
20.09.2010, 23:30
:mad::mad::mad:Αγαπητοι φιλοι και φιλες αγροτες
για τον κηπο τί να πω??Που αναφερόταν κ ως λουλουδοκηπος που μονο λουλουδοκηπος δεν ειναι...Γιατι στν κηπο ξερω πως καλλιεργεις οχι πως "πετας" τροπον τινα τροπαια κ διακοσμητικα σαν σε χωματερη γιατι ετσι σου δινεται μια εκταση κ μαλιστα οχι αφιλοκερδως μα πολυ "αλμυρη"TIMH.
κ με κατι πρεπει να την γεμισεις....Προσωπικα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ...ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ:mad:
το ονομα "λουλουδοκηπος" κ "κηπος" με παρεπεμπε σε ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ!!!οραματιστηκα νεους λουλουδοσπορους κ οτι θα καλλιεργουσαμε ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ....

Τι να πω?? Κυριοι υπευθυνοι του ΦΑΡΜΕΡΑΜΑ ΧΑΛΙ Κ ΑΚΡΙΒΟ ΧΑΛΙ:mad::mad:

Κ απο ποτε τα γλαστρακια μπαχαρικων αποδιδουν 4 χαρτοταληρα???? οπως επισης καποια γλαστρακια τα οποια δεν τα ειχα χρησιμοποιησει τα εβαλα στον υποτιθεμενο λουλουδοκηπο κ μου βγαλαν το συμβολο 10/10...δηλ μετα απο 10 χρησεις θα εξαφανιστουν??!!!:eek:

ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΚΥΡΙΕΣ Κ ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΕΡΑΜΑ
ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ:mad:

kotz75
20.09.2010, 23:30
To '' Την πήρατε την απάντηση '' αν πρόσεξες καλά ήταν σε απάντηση άλλου συμπαίκτη σου .. Αλλά αν θέλεις θα στο ξαναπώ .... Την απάντηση μου την έχετε πάρει ... Και το ξαναλέω ότι το θέμα αρχίζει και ξεφεύγει.

Δεν καταλαβαίνω γιατί χάνετε την ψυχραιμία σας. Φυσικά και πρόσεξα ότι ήταν απάντηση σε άλλο παίκτη και επαναλαμβάνω ότι ήταν η μοναδική διαφοροποίηση από το post της κ. Female_Destiny.

Το ξαναλέω κι εγώ: Εφόσον καταλάβατε ότι έχετε παρασύρει αλλού το θέμα, παρακαλώ να μου απαντήσετε τώρα, ώστε να μπορέσουμε να επιστρέψουμε στο θέμα μας.
Η απορία μου, αν δεν εννοήσατε, είναι τι σημαίνει αυτό το copy paste από την κ. Female_Destiny και η διαγραφή του μηνύματός της.
Για πιο λόγο η Female_Destiny απαντάει σαν traoulos1;
Όχι δεν μπορώ να πω «από λάθος συνεννόηση» διότι, στην προκειμένη περίπτωση, δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει. Βοηθήστε με

-gata13-
20.09.2010, 23:34
to problima einai ta xt poy xanoyme. ego ebala ston kipo 42 glastrakia mpaxarikon me tin entiposi oti ua eperna 420 xt omos katalaba lauos. tora an uelo na ta paro piso den mporo giati ua diagrafoyn. den mporo na kano tipota. giati pire tetia tropi to paixnidi;eimai fanatiki pextria kai ego kai ta paidia moy.an sas stenaxorisa signomi.

kotz75
20.09.2010, 23:47
palikari mou otan egrafa to munhma den eixa dei thn anarthsei sou!!!kai oti exeis apanthsh gia ton pinaka!!polu 8elei....?

Σ’ ευχαριστώ για την επεξήγηση, η οποία οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν και πιο λεπτομερής από αυτή του ba.

pasatempo!!
20.09.2010, 23:59
Σ’ ευχαριστώ για την επεξήγηση, η οποία οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν και πιο λεπτομερής από αυτή του ba.
parakalo file mou,pragmati einai ligo disnohto etsi opos exei graftei!!

Seisaxtheia
21.09.2010, 00:00
o protos kanonas sevasmou ston synomiliti mas(apo autous pou maxeste na mas ypodiksete edo mesa) einai na min ton ypotimame, k de tin noimosyni tou, opos poly fovamai,pos kanete gia ora tora se mas, Kyrioi Ypeuthinoi.
OLOI perimenoume mia apantisi, oxi mono o Kyrios Kotz75.
k etsi na epistrepsoume omala sto thema mas, pou pragmati, sas ksefyge.

adiaforos0
21.09.2010, 00:16
Θα ηθελα να μπω στο θεμα μας παλι , να επισημανω ορισμενα πραγματα, μια και διαβασα ολα οσα εχουν αναγραφει εδω, σε προηγουμενα ποστ, αλλα και να θιξω μερικα που δεν αφορουν το θεμα.
1. Σιγουρα ο κηπος δεν ηταν οπως τον περιμεναν οι περισσοτεροι. Λιγοι ειναι οι ευχαριστημενοι με τον κηπο. Εγω το οτι ξεφορτωθηκα απο την μπαρα πολλα, οτι μετεφερα και εβαλα και αλλες δεξαμενες νερου στον κηπο και αδειασε ζωτικος χωρος για δεντρα και χωραφια, με ευχαριστει. Φυσικα δεν ανοιξα παρα μονο το πρωτο επιπεδο, γιατι δεν μου χρειαζοταν αλλο. Αλλα θα προτιμουσα να μπορουσα να φυτεψω εστω τουλιπες, εστω μετα το ανοιγμα καποιων επιπεδων
2. Εγραψα οτι μια και παιζω δωρεαν και αφου μου παρεχουν κατι δωρεαν, δεν το ψαχνω και πολυ να γρινιαξω. Καποιος ειπε οτι δεν παιζουμε δωρεαν γιατι η εταιρεια κλεινει συμβολαια, λογω του ογκου παικτων που εχει και αυτο της δινει κερδη. Αυτο δεν εχει σχεση με εμας, αφορα την εταιρεια η οποια δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα. Φυσικα και θα κοιταξει να κερδισει απο την συμμετοχη μας. Το θεμα ειναι οτι δεν μας υποχρεωνει για την ωρα να παιξουμε με χρηματα. Ομως πρεπει να βρει την χρηση τομη, ωστε οτι μπορεις να αποχτησεις με χρηματα, να μπορεις και να το αποχτας δωρεαν εστω και μετα απο ενα χρονικο διαστημα.
3. Ειδα φοβερη επιθετικοτητα προς τους διαχειριστες. Παιδια οι διαχειριστες διαχειριζονται το φορουμ και οχι το παιχνιδι, και ουτε μετεχουν στα κεντρα αποφασεων αναπτυξης του παιχνιδιου και ειναι μεσα σε συμπληγαδες πετρες. Απο την μια εμεις και απο την αλλη η εταιρεια. Επειδη εχω κανει διαχειριστης φορουμ σας πληροφωρω οτι η πιεση που δεχονται αυτοι οι ανθρωποι ειναι αφορητη. Συγχρονως η αμοιβη τους ειναι συνηθως να εχουν λογαριασμο πρεμιουμ και τιποτε αλλο. Αμισθί τραβανε αυτα που τραβανε απο εμας. Να ειστε σιγουροι οτι χωρις διαχειριστες ενα φορουμ δεν επιβιωνει. Πιστευω οτι κανουν σωστα την δουλεια τους, ισως ειναι καμια φορα υπερβολικοι προς το μοιρασμα καρτων, ισως καμια φορα ειναι ελαστικοι με τις ποινες, αλλα ειναι ανθρωποι οπως εμεις με τα προτερήματα και τα ελλατωματα τους. Το κακο ειναι οτι και αυτοι ενημερωνονται αργα απο την εταιρεια και δεν εχουν την απαιτουμενη πληροφοριακη στηριξη απο την ομαδα αναπτυξης του παιχνιδιου.
4. Φυσικα και ειναι λανθασμενη κινηση η αλλαγη των ΧΤ και ΠΕ στα δωρακια κ.λ.π. δεν φταινε οι διαχειριστες ομως σε αυτο. Φταινε οι υπευθυνοι αναπτυξης του παιχνιδιου. Φυσικα και ολοι πρεπει να φωναξουμε πολιτισμενα και να διαμαρτυνθουμε, ωστε να αναγκαστει η εταιρεια να το αλλαξει. Καποιος ανεφερε οτι εχει γινει φοβερη φασαρια στο Γαλλικο και στο Γερμανικο φορουμ. Εγω που παρακολουθω το ρουμανικο, μια και μενω Ρουμανια μια απο τα ιδια, δεκαδες ποστ οτι παρατανε το παιχνιδιι, αλλα συγχρονως οι διαχειριστές δεν προλαβαινουν να σβηνουν βωμολοχιες, γιατι ανεχθηκαν στην αρχη καποια ειρωνικα και μειωτικα ποστ. Ολα εχουν ενα οριο. Και εμεις μπορει να αγανακτουμε με την συμπεριφορα της εταιρειας, αλλα πρεπει να καταθετουμε συγχρονως και προτασεις, κοσμια και πολιτισμενα.
5. Προτεινω, να ανοιχτει ενα καινουριο θεμα, γιατι το συγκεκριμενο εχει ξεφυγει και σαν υφος, αλλα και σαν τροπος, οπου απλα ολοι μας να γραψουμε , ομορφα και πολιτισμενα οτι δεν μας αρεσει ο ανθοκηπος οπως ειναι και παρακαλουμε την εταιρεια να προβει στις κατωθι βελτειωσεις:
ΠΧ, Ενα μερος να μπορει να χρησιμοποιηθει για να μπορουμε να φυτευουμε λουλουδια.
Και οτιδηποτε δημιουργικο σκεφτομαστε, αλλα σε λογικα πλαισια.
Να κανουμε ενα ποστ δηλαδη σοβαρο με προτασεις και μονο, και λογους τεκμηριωμένους γιατι δεν μας αρεσει ο συγκεκριμενος ανθοκηπος.

pasatempo!!
21.09.2010, 00:30
loipon file mou 8a sou ksana apanthso mallon den katalabes ti sou egrapsa,otan ena paixnidi fenete oti exei 12ekat.xrhstes h etairia mporei na kleinei opos eipes kai esu kalhtera sumbolaia,me auto h8ela na sou dikso oti apoferei kerdh sthn etairia kai kapoios pou den bazei fiorinia h einai premium opote mporei na exei tis idies apaithseis kai san aplos xrhsths,deyteron an ego kapoia stigmh den 8elo na upostirikso opoiadipote etairia giati me upoxreonei na fenomai akoma san melos?ton12 ekatmurion kai na mhn mporo na kano diagrafh oste na mhn eimai mesa se ayth thn maza?oso gia tis plhromes ton diaxeiriston den me afora ka8olou to 8ema einai adiko na parousiazoume san leitourgima epeidh aplos sumetexoun se ena forum me parapano dunatothtes den einai oute stous giatrous xoris sunora na po einai leitourgima oute mesa apo to forum 8a so8ei kati ousiastiko,kai kleinontas akoma kai oikio8elos an apo aurio ego mpo se kapoia organosh na futeuo dentra den 8a ta futeuo la8os me thn dikaiologia den plhronomai opote to kano opos 8elo!!!gia protaseis pou eipes mallon den exeis diabasei ola ta post mias kai exoun ginei uperbolika polles protaseis!!!

adiaforos0
21.09.2010, 00:49
Να σου ξεκαθαρισω κατι.
Ειπα να ανοιχτει ενα καινουριο ποστ να γραφουν οι διαμαρτυριες και οι προτασεις γιατι το συγκεκριμενο εχει ξεφυγει σε υφος και τροπο (ηθος και ποιοτητα). Δεν ειπα οτι δεν εχουν γινει προτασεις. Απλα να συγκεντρωσουμε τα λεγομενα μας και τις προτασεις μας και τις διαμαρτυριες μας σε καθαρο και χωρις σπαμ ποστ.
Φυσικα και συμφωνω μαζι σου να μπορεις να διαγραφεις τον λογαριασμο σου. Δεν αναφερθηκα σε αυτο στο προηγουμενο ποστ μου και σε ευχαριστω για την επισήμανση.
Οσον αφορα τους διαχειρηστες και το λειτουργημα. Οποιοσδηπετε κανει κατι θετικο για καποιους αλλους αμισθι ειναι λειτουργημα. Δεν πηγα να μετρησω αν του γιατρου χωρις συνορα ή του εθελοντη δεντροφυτευτη ειναι μεγαλυτερο ή μικροτερο. Φυσικα ο καθενας κανει το λειτουργημα που μπορει ή τον εκφραζει. Ο εθελοντισμος ειναι κατι που δεν το κανουν ολοι. Και να σου θυμισω οτι και οι βουλευτες λενε οτι κανουν λειτουργημα, αλλα ο μισθος τους και τα μπονους του λειτουργηματος τους ειναι οσο ενα ετησιο εισοδημα των περισσοτερων απο μας.
Δεν κανουν οτι θελουν οι διαχειριστες, εχουν εποπτη που τους ελεγχει. Δεν ειναι χαζη η εταιρεια να αφησει τους διαχειριστες να κανουν οτι θελουν και να φυτευουν στραβα οπως λες εσυ. Εισαι προκατειλημμένος (καποτε ημουν και εγω πριν κανω αυτη την δουλεια σε καποιο διαδικτιακο παιχνιδι) εναντιων τους, γιατι πιστευεις οτι κανουν καταχρηση εξουσιας. Αν δεις αντικειμενικα τα πραγματα, δεν κανουν παρατυπιες και δεν ειναι εκτος κανονων φορουμ.

pasatempo!!
21.09.2010, 01:03
8a sumfoniso se ola mazi sou ektos apo to telaiutaio komati oso afora thn diaxeirisei!opoios kanei opos eipes amois8h douleia einai leitourghma(gia tous bouleutes den 8a sxoliaso kan)otan omos h douleia sou dinei kapoia pronomia pou isos se ikanopoioun pauei na einai leitourgima giati einai doune kai labein poia!!!me thn eksousia den exo problhma kanena perasa thn efh*** oste na ta bazo me olous kai me ola,alla uperaspizomai oso den paei ton dialogo kai ton antilogo me epeixhrimata,pragma pou se auto to forum parermineyete polles fores san prosbolh h otidipote allo,idia la8h apo diaforetikous xrhstes allou timorountai allou oxi,kai an htan 1-2-3 krousmata 8a htan sta plaisia tou an8ropinou la8ous alla anti8eta pisteuo oti anaptisontai empa8ies kai sumpa8ies toso dunates pou ksefeugei apo ta oria tis (douleias)diaxeiristh kai gia auto uparxei anish metaxeirisei kai telos oso kai an sou fanei periergo exo ginei mod se paixnidi pou den mporo na grapso onoma alla pou eixe omades kai stis omades mesa eprepe na uparxei ksexorista enas diaxhrisths ektos tou kentrikou forum pou uphrxe!!

adiaforos0
21.09.2010, 01:30
Με 2 λεξεις γιατι παω για υπνο, αλλα και γιατι ειμαστε εκτος θεματος ποστ.
Τα φορουμ δεν ειναι δικαιωμα μας, αλλα μας προσφερονται.
Δεν ειναι δημοκρατικα και δεν πρεπει να ειναι, γιατι ξεφευγουν απο την αιτια και τους λογους που δημιουργηθηκαν
Πρεπει να τηρουμε τους κανονες εμεις που τα χρησιμοποιουμε. Αν δεν συμφωνουμε δεν μετεχουμε, ειναι απλο το θεμα.
Φυσικα και οι διαχειριστες καποιους συμπαθουν (και ειναι πιο ανεκτικοι) και καποιους αντιπαθουν (και ειναι αμειλικτοι). Για να δημιουργηθει ομως συμπαθεια ή αντιπαθεια, πρεπει να δωσεις αφορμη με τα γραφομενα σου στο φορουμ. Αν ειναι καποιος προκλητικός, αναγκαζει και τον διαχειριστη να του συμπεριφερθει σκληροτερα με το παραμικρο. Μην περιμενεις ιση μεταχειρηση πουθενα. Εδω οι γονεις και κανουν ανιση μεταχείριση στα παιδια τους, οι διαχειριστές δεν θα κανουν? Δεν ειναι θεοι.
Τωρα αν εσυ καποιον παιχτη τον συμπαθεις στο φορουμ και δεις οτι πηρε καρτα, σιγουρα δεν θα εξετασεις το γιατι την πηρε, ή και να εξετασεις θα εισαι ηδη φτιαγμενος οτι ο συμπαθης προς εσενα παιχτης δεν εκανε τιποτε, οποτε θα ξιφουλκισεις ελαφρα τη καρδια εναντιων του διαχειριστη. (Γενικα μιλαω δεν απευθύνομαι σε σενα).
Με 2 λογια κλινοντας ειναι ισοροπιστης σε τεντομενο σκοινί ο διαχειριστης.
Οσο για την ηλικια μου μια και ανεφερες οτι εχεις περασει προ πολλου απο την εφηβια , εγω βαδιζω προς την 3η ηλικια, μια και σε λιγοτερο απο ενα χρονο κλεινω τα 50.

nirakis
21.09.2010, 04:36
Προς adiaforo0.

Συγνώμη, αν κατάλαβα καλά γράφεις με σκοπό να υπερασπιστείς τους mods;

Είμαι από τους πρώτους που έκανα παράπονα για την αλλαγή στα χτ των δώρων χωρίς να βρίσω κανέναν, απλά ασκώντας κριτική στην αλλαγή που έγινε. Μήπως δεν είναι δεδομένο δημοκρατικό δικαίωμά μου;
Σημειώνω ότι διαχώρισα τη θέση μου και έγραψα ότι δεν απευθύνομαι στους mods μια που μάλλον τελευταίοι το έμαθαν.
Για την κριτική αυτή (στην οποία σαν βαρύτερη λέξη χρησιμοποίησα την έκφραση "απαράδεκτη") πήρα κόκκινη κάρτα και διαγράφηκε το μήνυμά μου!

Τι το δημοκρατικότερο από το άνοιγμα μιας δημοσκόπησης που έκανα σχετικά με τις αλλαγές προτρέποντας τους mods να μεταφέρουν τα αποτελέσματα στην εταιρία. Το θέμα έκλεισε με συνοπτικές διαδικασίες...

Υποθέτω αντίστοιχες καταστάσεις έχουν βιώσει πολλοί ακόμα παίκτες. Έτσι ενώ ξεκινάμε τα παράπονα απευθύνοντάς τα στην εταιρία, λόγω συμπεριφοράς και μόνο δημιουργούνται παράπονα και προβληματισμοί και προς τους mods.

Και κάνεις μεγάλο λάθος σχετικά με τα φόρουμ και μου κάνει μεγάλη εντύπωση το ότι έχεις διατελέσει διαχειριστής και δεν φαίνεται να το έχεις καταλάβει.
Τα φόρουμ δεν είναι κάτι που μας δίνεται και πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι και ευγνώμονες γι' αυτό. Τα φόρουμ δημιουργούνται από τους χρήστες. Χωρίς αυτούς μένουν μόνο οι mods. Η συμμετοχή των χρηστών και η έκφραση ιδεών, παραπόνων αλλά και η αλληλοβοήθεια είναι αυτά που τα ισχυροποιούν.

Είμαι εκτός θέματος και ζητάω συγνώμη, δεν θα ξαναγίνει. άλλωστε έχω πει τη γνώμη μου για τον κήπο και για τις πρόσφατες αλλαγές.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.

Casper*
21.09.2010, 06:30
pasatempo!! οπως ειπε και κος Τραουλος εισαι με ban και απαγορευεται να γραφεις στο φορουμ.

θα σας ζητησω να σταματησετε την επιθετικη σας συμπεριφορα απεναντι μας και αν θελετε να μιλατε πολιτισμενα και να λετε τις αποψεις σας. Αλλιως το θεμα θα κλεισει.

mavro_provato
21.09.2010, 06:52
Πολιτισμένα Casper εννοείς ότι σημαίνει μηνύματα τύπου "συμφωνώ με όλα, είσαστε φανταστικοί";
Για να λέμε λοιπόν τα πράγματα με το όνομά τους, ο λουλουδόκηπος έτσι όπως τον στήσατε είναι *****, δεν λέει τίποτα, καλύτερα να μην γίνονταν καθόλου.
Το πρόβλημα των παικτών εδώ μέσα είναι κυρίως αυτό του χώρου και ο κήπος όχι μόνο δεν έλυσε κανένα πρόβλημα αλλά δημιούργησε περισσότερα.
Δεν ξέρω ποιοι φωστήρες τα σκέφτηκαν όλα αυτά αλλά και εμείς κοντεύουμε να ξενερώσουμε Casper, δύσκολο είναι να τα καταλάβεις; Τουλάχιστον αυτό με την ΧΤ των διακοσμητικών αλλάξτε το, δεν είναι αληθινά λεφτά βρε παιδιά, εκτός κι αν είναι γιατί παίζουνε και τα φιορίνια... αλλά έλεος πια.

fatsa16love
21.09.2010, 07:12
eimoyn mia fanatikh pextria kai parakinisa poloys filoys na mpoyn sto paixnidi.tvra jenerosa teleios.zitav sygnomi apo ta filarakia poy ta paresira me ton enfoysiasmo moy edv.pos ginete na jegraftv kai na mhn yparxv kauoloy kai poyuena sto paixnidi?mporei na moy apanthsh kapoios?

spiridoula2001
21.09.2010, 07:40
χωραφια μπενουν τελικα?δειχνει πωσ μπορεισ αλλα μολισ τα βαλεισ χανοντε

:eek:teleia farma poli kali doulia pos kaneis auto me tis limnes:confused:

Kodessa
21.09.2010, 08:00
τα γλαστρακια των μπαχαρικων απο οτι θυμαμαι δινανε 10 , τωρα δινουν 4 τουλαχιστον εμενα . 4 εδινε ο θαμνος.

giorgos051981
21.09.2010, 08:01
τα γλαστρακια των μπαχαρικων απο οτι θυμαμαι δινανε 10 , τωρα δινουν 4 τουλαχιστον εμενα . 4 εδινε ο θαμνος.
εχει βγει επισιμη ανακοινωση σχετικα με τα δωρα:)

chris042000
21.09.2010, 08:02
eimoyn mia fanatikh pextria kai parakinisa poloys filoys na mpoyn sto paixnidi.tvra jenerosa teleios.zitav sygnomi apo ta filarakia poy ta paresira me ton enfoysiasmo moy edv.pos ginete na jegraftv kai na mhn yparxv kauoloy kai poyuena sto paixnidi?mporei na moy apanthsh kapoios?

eixes kairo na mpeis sto [aixnidi?

Kodessa
21.09.2010, 08:04
εχει βγει επισιμη ανακοινωση σχετικα με τα δωρα:)

Επισημη ανακοινωση οτι θα πεσουν οι τιμες ?

giorgos051981
21.09.2010, 08:05
Επισημη ανακοινωση οτι θα πεσουν οι τιμες ?
ναι εχει αναλυτικο πινακα!εχουν αυξηθει ομως τα πε που δινουν!:)

Kodessa
21.09.2010, 08:09
ναι εχει αναλυτικο πινακα!εχουν αυξηθει ομως τα πε που δινουν!:)

Ευχαριστω .

evaki9
21.09.2010, 08:11
καλημερα...απλα καλημερα!!!(νομιζω οτι αρκει μετα απο ολο αυτο ετσι?):)

kotz75
21.09.2010, 08:41
pasatempo!! οπως ειπε και κος Τραουλος εισαι με ban και απαγορευεται να γραφεις στο φορουμ.

θα σας ζητησω να σταματησετε την επιθετικη σας συμπεριφορα απεναντι μας και αν θελετε να μιλατε πολιτισμενα και να λετε τις αποψεις σας. Αλλιως το θεμα θα κλεισει.

Θα ζητούσα και εγώ να σταματήσουν και κάποιοι Mod την επιθετική συμπεριφορά απέναντι σε άλλους παίκτες. Να είναι πιο ευγενικοί και να μην προσβάλλουν. Παρακαλώ να μην επαναλυφθεί η φράση "να μάθεις να σέβεσαι τους mod". Καλλίτερα να μάθουν όλοι να σέβονται τους συμπαίκτες ανεξαρτήτως αν είναι mod ή όχι. Άλλωστε το είπε ο κ. traulos1:
...πρέπει να μάθετε να μην βάζετε σε κατηγορίες τους ανθρώπους...

κ. Casper θα απαντήσετε σε αυτό που σας είχα ρωτήσει;

pisifisaki1980
21.09.2010, 09:29
εγω ενα θα πω.... εχετε ξεφυγει εντελος!! χαλαρωστε λιγο.... τι διαμαχες -γκρινιες ειναι αυτες?ελεος παιχνιδι ειναι, σε οποιον δεν αρεσει απλα μπορει να φευγει.πως κανετε ετσι πια???με εχετε ξενερωση ορισμενοι με τον τροπο σας....!!!

WildCat70
21.09.2010, 09:39
Αγαπητοι φιλοι κ φιλες αγροτες

Απο οτι βλεπω το θεμα λουλουδοκηπος/κηπος εχει δημιουργησει πολεμους κ αντιπαλοτητες ανευ προηγουμενου

Θα ηθελα να τονισω οτι ο σεβασμος κερδιζεται!Δηλ.αν καποιος πχ ειναι mod κτλ δεν χαιρει σεβασμου λογω του τιτλου του αλλα αναλογα την συμπεριφορα του...το ιδιο ισχυει κ για τους παικτες!!

Κ εν παση περιπτωση πιστευω οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να εφραζει την αποψη του ελευθερα φτανει να ειναι κοσμιος

Εν κατακλειδι πιστευω πως οι κυριοι στην bigpoint θα επρεπε να λαβουν σοβαρα υποψην τους οτι ο κηπος επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ κ ΑΙΣΧΟΣ

sofia1705
21.09.2010, 09:48
γεια χαραντάν αγρότες ,

εδω μπορείτε να συζητήσετε, να μας πείτε τις απόψεις σας και τις ερωτήσεις σας σχετικά με το κηπο

διαβαστε πρωτα εδω : http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=25047
Απαραδεκτος, αφου δεν μπορεις να βαλειες τιποτα χρησιμο. Αυτο εχω να πω α π α ρ α δ ε κ τ ο!

.Αντρέας.
21.09.2010, 09:56
:mad::mad::mad:
simfono apolita me osa ipes!

brainstorm_y2k160
21.09.2010, 10:09
Αγαπητοι φιλοι κ φιλες αγροτες

Απο οτι βλεπω το θεμα λουλουδοκηπος/κηπος εχει δημιουργησει πολεμους κ αντιπαλοτητες ανευ προηγουμενου

Θα ηθελα να τονισω οτι ο σεβασμος κερδιζεται!Δηλ.αν καποιος πχ ειναι mod κτλ δεν χαιρει σεβασμου λογω του τιτλου του αλλα αναλογα την συμπεριφορα του...το ιδιο ισχυει κ για τους παικτες!!

Κ εν παση περιπτωση πιστευω οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να εφραζει την αποψη του ελευθερα φτανει να ειναι κοσμιος

Εν κατακλειδι πιστευω πως οι κυριοι στην bigpoint θα επρεπε να λαβουν σοβαρα υποψην τους οτι ο κηπος επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ κ ΑΙΣΧΟΣ

Να προσθεσω οτι εριξα μια νατια και στα ξενα forums οπου οι αντιδρασεις για τον κηπο κα ιτα δωρα ειναι αναλογες και πολλες φορες πιο εντονες απ οτι στο ελληνικο και παρατηρησα οτι κανεις διαχειριστης των forums δεν διανοηθηκε να κλεισει τα αντιστοιχα θεματα.
τυχαιο - δεν νομιζω.
περιμενω να δω και το νεο event. Αν καπιος το ξεκινησε χθες και μπορουσε να παραδωσει
τα φυτα που ζητουσε απο την αποθηκη του και σημερα οταν ξεκινησει θα πρεπει να τα καλλιεργησει και να τα παραδωσει απευθειας απο το χωραφι τοτε........αφηνω τα συμπερασματα σε σας. Θα δειξει πολυ συντομα παντως.

evaki9
21.09.2010, 10:10
εγω ενα θα πω.... εχετε ξεφυγει εντελος!! χαλαρωστε λιγο.... τι διαμαχες -γκρινιες ειναι αυτες?ελεος παιχνιδι ειναι, σε οποιον δεν αρεσει απλα μπορει να φευγει.πως κανετε ετσι πια???με εχετε ξενερωση ορισμενοι με τον τροπο σας....!!!
το εντελως γραφετε με ω συγνωμη κι ολας ετσι?:cool:ας ξεκινησουμε κουβεντουλα για τον ομορφο και κερδοφορο κηπο μας λοιπον...:cool:

WildCat70
21.09.2010, 10:53
Αγαπητοι φιλοι .Αντρεας. κ brainstorm_y2k160 σας ευχαριστω για την υποστηριξη σας:)
Πιστευω πως αντικατοπτριζουμε τις αποψεις πολλων παικτων εδω μεσα!!

Επισης θεωρω πως οι αντιδρασεις μας γενικοτερα ως παικτων θα επρεπε να ηταν δυναμικοτρες κ εντονοτερες ! Που να δειτε τι λενε στα forum του εξωτερικου!!!

Κ συγγνωμη που το λεω αλλα προσωπικα αισθανομαι αδικημενη οσον αφορα τους κοπους μου να πληρωσω τοσα ΧΤ για αυτον τον "ΚΗΠΟ":mad: απλα για να "πεταξω" διακοσμητικα δηθεν για να ομορφυνω ενα ακριβοπληρωμενο αδειο μερος

Σας φιλω ολους!

karabados
21.09.2010, 11:03
[quote=elef_ant;302048]αποθηκη για την αχρηστη σαββουρα ειναι ρε παιδια..[/qu τοτε επρεπε να το πουν αποθηκη και οχι κηπο...εγω δεν εδωσα μια και μαλλων ουτε δινω... δεν συμφερει...οτι χωραει θα βαλω...ας το δουν αλλιως το θεμα και να τον κανουν πραγματικα κηπο για λουλουδια, δεντρα και αν θελουν βαζουν και διακοσμητικα.γιατι να μην το αξιοποιησουν οπως πρεπει οπως εκαναν με το αγριο λιβαδι...για περισσοτερο χορο...θα δωσουμε τοσα λεφτα για μια αποθηκη ανεκμεταλλευτων πραγματων....αν ειναι τα αφηνουμε στην μπαρα τι λετε τωρα...κριμα...

brainstorm_y2k160
21.09.2010, 11:13
Μολις παρατηρησα οτι στο μαζεμα που εκανα σε κοτουλες κατσικακια προβατακια που ηταν και παραμενουν τοποθετημενα στη φαρμα (οχι στον κηπο) εδω και 3 μηνες μου εβγαλε υπολοιπο 9/0.
Παρακαλω ας μου εξηγησουν οι διαχειριστες τι ακριβως σημαινει αυτο και πως συνδεεται με την ανακοινωση οτι τα παλια τοποθετημενα δωρα δεν εχουν διαρκεια 10 χρησεων αλλα παραμενουν μονιμα,

reno0ka
21.09.2010, 11:18
Μολις παρατηρησα οτι στο μαζεμα που εκανα σε κοτουλες κατσικακια προβατακια που ηταν και παραμενουν τοποθετημενα στη φαρμα (οχι στον κηπο) εδω και 3 μηνες μου εβγαλε υπολοιπο 9/0.
Παρακαλω ας μου εξηγησουν οι διαχειριστες τι ακριβως σημαινει αυτο και πως συνδεεται με την ανακοινωση οτι τα παλια τοποθετημενα δωρα δεν εχουν διαρκεια 10 χρησεων αλλα παραμενουν μονιμα,

8a sumfwnisw mazi so0...
as mas e3hgisei kapoios loipon....

evaki9
21.09.2010, 11:27
απλα να ενημερωσω σαν παθων οτι οσο δυναμικοτερες και εντονοτερες ειναι οι αντιδρασεις σας τοσο θα σας ερχονται κατι ομορφες κοκκινες καρτουλες...:cool:

pitpitpit
21.09.2010, 11:33
αφου ειπαν ολοι την γνωμη τους ας την πω και εγω...:p:p:p
καταρχας να σας πω οτι δεν ειμαι πρεμιουμ και δεν εχω ξοδεψει ουτε μισο ευρω για το παιχνιδι ουτε προκειται ....

ο κηπος μου αρεσε γιατι ειναι ενας χωρος του παιχνιδιου για να χαλαρωσεις που μπορεις να τον διαμορφωσεις οπως εσυ θελεις χωρις να κατσεις να σκεφτεις ποσα φυτα θα θερισεις , ποσα ζωα θα μαζεψεις,ποσους ποντους εμπειριας ή χορτοταλιρα θα παρεις..ειναι ενας χωρος πραγματικης διασκεδασης χωρις το αγχος να μαζευεις χτ ή πε.ισως θα επρεπε να ειναι η βασικη περιοχη του παιχνιδιου και η φαρμα και το αγριο λιβαδι να ειναι τα δευτερευοντα...εγω μπαινω στο παιχνιδι για να χαλαρωσω και οχι για να μαζευω χορτοταλιρα και πε και να ανεβαινω επιπεδα.το μονο αρνητικο:(:(:( ειναι το πολυ υψηλο κοστος..σιγα σιγα θα τον ανοιξω...δε βαριεσαι...

οσο αφορα τα δωρα που μειωθηκαν τα χτ και ειναι πλεον 10 χρησεων εγω αδιαφορω τελειως...και να μην εδιναν τιποτα δεν θα με ενοχλουσε...απο τοτε που ξεκινησα να ασχολουμαι με το παιχνιδι ποτεδεν εκατσα να δω ποσους πε ή χτ δινει το καθε δωρο....αδιαφορω πληρως....εξαλλου εσεις που θελετε να εχετε πολλα δωρα για να παιρνετε πολλους πε και χτ φτιαξτε 100 λογαριασμους ο καθενας να κανετε το κεφι σας...:cool::cool:

ρε παιδια χαλαρωστε ενα παιχνιδι ειναι...αλλα προβληματα στην ζωη σας δεν εχετε? στο κατω κατω αν δεν σας αρεσει φυγετε...τοσα παιχνιδια υπαρχουν στο διαδικτυο...βγειτε καμια βολτα στον ελευθερο χρονο σας..μην καθεστε μπροστα σε μια οθονη...καντε κατι αλλο πιο δημιουργικο ..βρειτε κανενα αλλο χομπι...η ζωη ειναι εκει εξω και οχι μπροστα σε μια οθονη...

για τους mod και το συγκεκριμενο forum δεν θα πω κουβεντα, γιατι αν πω αυτα που σκεφτομαι σιγουρα θα παρω μονιμο αποκλεισμο απο το forum....:D:D:D υπαρχουν και τα ξενογλωσσα φορουμ αν θελετε...να δειτε κατι αλλο...εγω τα παρακολουθω που και που(ενταξει οχι "που και που" αλλα "καθημερινα" θα ηταν πιο ακριβης χαρακτηρισμος...:D:D:Dκαι πολυ πιο συχνα απο το ελληνικο....)

ενα παιχνιδι ειναι και μαλιστα ουτε καν κανονικο(πχ μπασκετ,ποδοσφαιρο,κυνηγητ ο,μηλα,επιτραπεζιο,ταβλι,σκ ακι,κτλπ..) οπου εχεις αμεση επαφη με αλλους ανθρωπους ,αλλα ηλεκτρονικο οπου δεν εχεις καμια ουσιαστικη επαφη με κανεναν ανθρωπο... σιγα μην κατσω να σκασω....;););)

ειρηνη υμιν...εν χριστω αδελφοι

neos1982
21.09.2010, 11:42
καλησπέρα σας, θέλω να διαγράψω π.χ.το ηφαίστειο για να το στείλω στον κήπο,δεν μου το αποθηκεύει πουθενά?χάνεται??τί κάνουμε όταν θέλουμε δηλαδή να βάλουμε κάποια πράγματα που τα είχαμε πάρει και τα βάλαμε στη φάρμα ή στο άγριο λιβάδι -διακοσμητικά εννοώ-και να τα τοποθετήσουμε στον κήπο?:confused:

chaliotiskostas2
21.09.2010, 11:43
καλησπέρα σας, θέλω να διαγράψω π.χ.το ηφαίστειο για να το στείλω στον κήπο,δεν μου το αποθηκεύει πουθενά?χάνεται??τί κάνουμε όταν θέλουμε δηλαδή να βάλουμε κάποια πράγματα που τα είχαμε πάρει και τα βάλαμε στη φάρμα ή στο άγριο λιβάδι -διακοσμητικά εννοώ-και να τα τοποθετήσουμε στον κήπο?:confused:
Ποιο ηφαιστειο εννοεις?Το μεγαλο ή το μικρο?

brainstorm_y2k160
21.09.2010, 11:46
αφου ειπαν ολοι την γνωμη τους ας την πω και εγω...:p:p:p
καταρχας να σας πω οτι δεν ειμαι πρεμιουμ και δεν εχω ξοδεψει ουτε μισο ευρω για το παιχνιδι ουτε προκειται ....

ο κηπος μου αρεσε γιατι ειναι ενας χωρος του παιχνιδιου για να χαλαρωσεις που μπορεις να τον διαμορφωσεις οπως εσυ θελεις χωρις να κατσεις να σκεφτεις ποσα φυτα θα θερισεις , ποσα ζωα θα μαζεψεις,ποσους ποντους εμπειριας ή χορτοταλιρα θα παρεις..ειναι ενας χωρος πραγματικης διασκεδασης χωρις το αγχος να μαζευεις χτ ή πε.ισως θα επρεπε να ειναι η βασικη περιοχη του παιχνιδιου και η φαρμα και το αγριο λιβαδι να ειναι τα δευτερευοντα...εγω μπαινω στο παιχνιδι για να χαλαρωσω και οχι για να μαζευω χορτοταλιρα και πε και να ανεβαινω επιπεδα.το μονο αρνητικο ειναι το πολυ υψηλο κοστος..

οσο αφορα τα δωρα που μειωθηκαν τα χτ και ειναι πλεον 10 χρησεων εγω αδιαφορω τελειως...και να μην εδιναν τιποτα δεν θα με ενοχλουσε...απο τοτε που ξεκινησα να ασχολουμαι με το παιχνιδι ποτεδεν εκατσα να δω ποσους πε ή χτ δινει το καθε δωρο....αδιαφορω πληρως....εξαλλου εσεις που θελετε να εχετε πολλα δωρα για να παιρνετε πολλους πε και χτ φτιαξτε 100 λογαριασμους ο καθενας να κανετε το κεφι σας...:cool::cool:

ρε παιδια χαλαρωστε ενα παιχνιδι ειναι...αλλα προβληματα στην ζωη σας δεν εχετε? στο κατω κατω αν δεν σας αρεσει φυγετε...τοσα παιχνιδια υπαρχουν στο διαδικτυο...βγειτε καμια βολτα στον ελευθερο χρονο σας..μην καθεστε μπροστα σε μια οθονη...καντε κατι αλλο πιο δημιουργικο ..βρειτε κανενα αλλο χομπι...η ζωη ειναι εκει εξω και οχι μπροστα σε μια οθονη...

για τους mod και το συγκεκριμενο forum δεν θα πω κουβεντα, γιατι αν πω αυτα που σκεφτομαι σιγουρα θα παρω μονιμο αποκλεισμο απο το forum....:D:D:D υπαρχουν και τα ξενογλωσσα φορουμ αν θελετε...να δειτε κατι αλλο...εγω τα παρακολουθω που και που(ενταξει οχι "που και που" αλλα "καθημερινα" θα ηταν πιο ακριβης χαρακτηρισμος...:D:D:Dκαι πολυ πιο συχνα απο το ελληνικο....)

ενα παιχνιδι ειναι και μαλιστα ουτε καν κανονικο(πχ μπασκετ,ποδοσφαιρο,κυνηγητ ο,μηλα,επιτραπεζιο,ταβλι,σκ ακι,κτλπ..) οπου εχεις αμεση επαφη με αλλους ανθρωπους ,αλλα ηλεκτρονικο οπου δεν εχεις καμια ουσιαστικη επαφη με κανεναν ανθρωπο... σιγα μην κατσω να σκασω....;););)

ειρηνη υμιν...εν χριστω αδελφοι

Λοιπον μια και ανοιξαμε κουβεντα με καπιο επιπεδο οπως φαινεται (μαλλον γι αυτο οι διαχειριστες τηρουν σιγη ασυρματου) να αντιπαραθεσω το εξης αν επιτρεπεται.
Οποιοδηποτε παιχνιδι οπου και αν παιζεται οπως και αν λεγεται εχει αντικειμενικο σκοπο και αυτος ειναι η νικη βεβαιως! Αρα το παιχνιδι θα πρεπει να εχει και σαφεις ορους και κανονες οι οποιοι μαλιστα δε μπορουν να μεταβαλλονται οποτε ερθει η εμπνευση των προγραμματιστων και με τον επιεικως προχειρο (αν οχι σκοπιμο) τροπο που γινεται αυτο εδω και λιγο καιρο στο farmerama.
Αν καποιος διαφωνει το βημα στη διαθεση του για να πει την αποψη του.

evaki9
21.09.2010, 11:54
Λοιπον μια και ανοιξαμε κουβεντα με καπιο επιπεδο οπως φαινεται (μαλλον γι αυτο οι διαχειριστες τηρουν σιγη ασυρματου) να αντιπαραθεσω το εξης αν επιτρεπεται.
Οποιοδηποτε παιχνιδι οπου και αν παιζεται οπως και αν λεγεται εχει αντικειμενικο σκοπο και αυτος ειναι η νικη βεβαιως! Αρα το παιχνιδι θα πρεπει να εχει και σαφεις ορους και κανονες οι οποιοι μαλιστα δε μπορουν να μεταβαλλονται οποτε ερθει η εμπνευση των προγραμματιστων και με τον επιεικως προχειρο (αν οχι σκοπιμο) τροπο που γινεται αυτο εδω και λιγο καιρο στο farmerama.
Αν καποιος διαφωνει το βημα στη διαθεση του για να πει την αποψη του.
εγω φοβαμαι να συμφωνησω αν και το θελω πολυ γιατι θα μου ριξουν κοκκινη και εχω ηδη 3-4...(πλακα κανω)ΣΥΜΦΩΝΩ!;)

vatsou
21.09.2010, 11:56
Ρε παιδιά δεν μου αρέσει να γκρινιάζω, και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα παράπονο από τον κήπο...ώσπου χτες παρατήρησα ότι τα γλαστράκια μπαχαρικών δίνουν πλέον 4ΧΤ.

Αυτό όμως που με ξενέρωσε απίστευτα ήταν το ότι από σήμερα όοοολα τα γλαστράκια μπαχαρικών που είχαμε μέχρι τώρα θα κρατάνε ΚΑΙ ΑΥΤΑ μόνο 10 φορές! Γιατί να μου πάρουν ένα δωράκι που μου αρέσει και θέλω να ομορφαίνει το λιβάδι/λουλουδόκηπό μου; Εφόσον μου το στείλανε οι γείτονές μου μήνες ΠΡΙΝ βγει ο λουλουδόκηπος και έρθουν τα πάνω κάτω στο παιχνίδι, δεν έχουν δικαίωμα να τα παίρνουν πίσω τώρα! Λυπάμαι, αλλά τόσα μυαλά είναι εκεί στη bigpoint, και μας έχουν αποδείξει ότι είναι ικανοί, αυτό τώρα τι λογική έχει...; Και γιατί να το εφαρμόζουν ΜΟΝΟ στα γλαστρ.μπαχαρικών; :(

Επιεικώς απαράδεκτο, και θα σας παρακαλούσα να το εκλάβετε σαν παράπονο και όχι σαν προσωπική επίθεση σε κανέναν...

!alikh!
21.09.2010, 11:59
se poion ma gkriniaksw as m pei kapoios!!!nomiza oti ta palia glastrakia dn 8a pa8ainan tptp,k as meiw8hkan ta xt pou dinoun!!!ta dika m gt arxisan thn antristrofh metrhsh????????????kai ta exw balei pollous mhnes prin....:confused::confused::confused::(:confused: :(

DrHouse98
21.09.2010, 12:16
Εγώ πιστεύω πως ο κήπος ήταν μια αποτυχία...από θέμα πρακτικής...εντάξει...να βάλουμε γλαστράκια(που μας είναι και άχρηστα τώρα με αυτά τα λιγοστά ΧΤ. που μας βγάζει;)),αλλά να μην μπορούμε να φυτέψουμε ή να βάλουμε έστω δέντρα ή στάβλους?Τι σόι κήπος είναι αυτός αν δεν έχει λουλούδια???:confused::confused:;);)

Όσο για τις μειώσεις σε ΧΤ και για τις 10 χρήσεις αυτή η ιδέα είναι επιεικώς απαράδεκτη !! Μας ζητάτε τόοοοσα πολλά ΧΤ να ξοδέψουμε για να ανοίξουμε ολόκληρο τον κήπο,έπρεπε να αυξήσετε όχι να τα μειώσετε κι όλας!!:rolleyes:

Για τις παρεξηγήσεις δεν έχω να πω τίποτα.Όποιος με έχει διαβάσει ξέρω τι απόψεις έχω και για τους moderators και για ορισμένους παίκτες.Δεν θέλω να εμπλέκομαι σε καυγά,αλλά άμα κάπου βλέπω πως κάποιος έχει δίκιο θα βγω να τον υποστηρίξω με το δικαίωμα της έκφρασης λόγου.

Αυτά από εμένα,δεν θέλω κανένας να τα πάρει ως προσβολή:):):);)

adiaforos0
21.09.2010, 12:21
Evaki9 θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι παγκοσμιως σε ολα τα φορουμ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να σχολιαζεται η ορθογραφια στα ποστ.Οι λογοι ειναι , πρωτον λογω ευγενειας, δευτερον για να μην νοιωθουν μειωτικα ορισμενα μελη που μπορει να εχουν ειτε προβλημα με την ορθογραφία, ειτε να εγραψαν κατι ανορθογραφα απο αβλεψια, τριτον γιατι μπορει καποιος να ειναι αλλοδαπος και να μην γνωριζει την ιστορικη ορθογραφια.
Ολα αυτα φιλικα και χωρις ιχνος αντιπαραθεσης.

-nikiousis55-
21.09.2010, 12:22
synagrotes geia sas kai xara sas pote den ksereis ti sou kshmeronh shmera pou lete ola ta zoakia mou- glastrakia - thamnoi pou ta eixa mhnes prin ektos apo ena prosfato ginan gia deka xrhseis ma molis xthes den elegan oti ta palia den epireazintai? h ego den katalava kala parakalo na mou apanthsh enas ypeythynos na ksero ti mou ginetai epitelous eyxaristo ek ton proteron

evaki9
21.09.2010, 12:27
Evaki9 θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι παγκοσμιως σε ολα τα φορουμ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να σχολιαζεται η ορθογραφια στα ποστ.Οι λογοι ειναι , πρωτον λογω ευγενειας, δευτερον για να μην νοιωθουν μειωτικα ορισμενα μελη που μπορει να εχουν ειτε προβλημα με την ορθογραφία, ειτε να εγραψαν κατι ανορθογραφα απο αβλεψια, τριτον γιατι μπορει καποιος να ειναι αλλοδαπος και να μην γνωριζει την ιστορικη ορθογραφια.
Ολα αυτα φιλικα και χωρις ιχνος αντιπαραθεσης.
συμφωνω μαζι σου αλλα επειδη τσεκαρα οτι καποιοι κανουν παρατηρηση μονο και μονο για να το παιξουν πονηροι εδω μεσα θα ριχνω στο κεφαλι σε αυτους μου απαντανε με στυλακι και τρελο υφακι...δεν ρωτησα την γνωμη κανενος...ειπα την γνωμη μου και αναφερθηκα σε εναν συγκεκριμενο διαχειρηστη απο εκει και περα δεν δεχομαι παρατηρηση πανω στην γνωμη μου απο κανεναν...παντα φιλικα;)

brainstorm_y2k160
21.09.2010, 12:33
συμφωνω μαζι σου αλλα επειδη τσεκαρα οτι καποιοι κανουν παρατηρηση μονο και μονο για να το παιξουν πονηροι εδω μεσα θα ριχνω στο κεφαλι σε αυτους μου απαντανε με στυλακι και τρελο υφακι...δεν ρωτησα την γνωμη κανενος...ειπα την γνωμη μου και αναφερθηκα σε εναν συγκεκριμενο διαχειρηστη απο εκει και περα δεν δεχομαι παρατηρηση πανω στην γνωμη μου απο κανεναν...παντα φιλικα;)

Υπαμαι να κρατοισουμαι αινα αιποιπαιδω. Δαιν χρυαζαιτε να αικσαπταισθαι κε γοια τυν ωρθωγραφεια! Ας παιροιωρυστουμαι στα θαιματα του πεχνοιδειου που οινε κε τα πειο συμαντεικα!

evaki9
21.09.2010, 12:36
:p:p:pΥπαμαι να κρατοισουμαι αινα αιποιπαιδω. Δαιν χρυαζαιτε να αικσαπταισθαι κε γοια τυν ωρθωγραφεια! Ας παιροιωρυστουμαι στα θαιματα του πεχνοιδειου που οινε κε τα πειο συμαντεικα!
χαχαχαχχαχαχαχα καλο!πολυ καλο!!:D:D:D

stalo72
21.09.2010, 12:37
γεια χαραντάν αγρότες ,

δεν δουλευει η χορτομηχανη μου στον κηπο.

brainstorm_y2k160
21.09.2010, 12:45
δεν δουλευει η χορτομηχανη μου στον κηπο.

Ενω ολα τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα??? Περιεργο! Ισως οφειλεται στο οτι αρχισαν οι εργασιες συντηρησης. Σε λιγο μπορει να μας πεταξει εξω και οταν ξαναμπουμε ποιος ξερει τι θα αντικρυσουν τα ονορφα ματακια μας! Απο εκπληξεις πια εχουμε χορτασει!

.selia.
21.09.2010, 12:48
δε θα γινουν σημερα εργασιες συντηρησης στο παιχνιδι. αν διαβασετε την ανακοινωση μιλαει για το φορουμ.

crown26
21.09.2010, 12:48
ouf eyxaristw vrika xana tis trofesmou gt katala8os mou eixan xa8h eyxaristw

thalassasea
21.09.2010, 12:54
simera paratirisa oti ta dwra(glastrakia) poy eixa topothetisei stin farma prin anoikei o kipos kai ta dwra pou eixa topothetisei ston kipo prin tin anakoinwsi oti tha svinonte meta apo kapies xriseis mou grafoun 10/10 diladi tha svistoun. mipws kserei kapios mod an exei ginei kamia allagi? oxi oti me enoxlei idi ta exw varethei auta ta dwra kai as dinoun pe kai xortotalira alla tha ithela na gnerizw...den dexomai me tipota tin agnia. euxaristw gia ton xrono sas:)

-nikiousis55-
21.09.2010, 13:15
δε θα γινουν σημερα εργασιες συντηρησης στο παιχνιδι. αν διαβασετε την ανακοινωση μιλαει για το φορουμ.
agaphth mou selia exo thesh ena erothma pio pano kai den mou apanthsate agnoontasme den to vrisko prepon eseis ti lete?

.selia.
21.09.2010, 13:20
εχω απαντησει οτι θα ενημερωθειτε σε λιγο. δεν εχω να παω κατι αλλο.

-nikiousis55-
21.09.2010, 13:36
εχω απαντησει οτι θα ενημερωθειτε σε λιγο. δεν εχω να παω κατι αλλο.
sygnomh alla den eida thn apanthsh ayth pou moy les otan les se ligo pou to topotheths to ligo se 1,2,3 ores? mh ksexname oti h anakoinosh epishmh htan molis xthes gia ta palia diakosmhtika

WildCat70
21.09.2010, 13:36

Εχει δικιο ο brainstorm_y2k160!!!
Για αυτο το θεμα ετοιμαζομουν να γραψω!!!
Αλλα ξερετε τι??Βαρεθηκα!!:mad:
Απο την μια γκαφα(ειναι αραγε γκαφα ή κοροιδια??μμμ) να την πω στην αλλη το πανε!!!Μας εχουν κακοκαρδισει τελειως!!Με μιση καρδια το παιζω πια ακομα και με την γιορτη της μπυρας....

Κ σας παρακαλουμε Κυριοι διαχειριστες εμπεριστατωμενες απαντησεις...οχι κλεισιμο του forum πχ ασαφειες κτλ...

Ευχαριστω:mad::mad::mad::mad:

Casper*
21.09.2010, 13:39
sygnomh alla den eida thn apanthsh ayth pou moy les otan les se ligo pou to topotheths to ligo se 1,2,3 ores? mh ksexname oti h anakoinosh epishmh htan molis xthes gia ta palia diakosmhtika

γιατι θελετε να ενημερωθειτε;

buenakias
21.09.2010, 14:56
γιατι θελετε να ενημερωθειτε;

giati ta palia mas diakosmitika exoun kai auta 10 xriseis??

xwtiko
21.09.2010, 14:57
episimes anakoinwseis DEN yparxoun pleon! oi idioi aytoanerountai!!!! molis xthes eipate oti den th allaksei tpt sta palia diakosmhtika! kai molis twra mazepsa kai eida oti exw alles 9 fores na ta mazepsw! ELEOS pia!
den perimenw apanthsh apo kanenan mod! mono thn aganakthsh mou thelw na ekfrasw!
:mad::mad::mad::mad::mad:
einai aparadektoi oloi!

fisherman65
21.09.2010, 14:58
Δεν με βλέπω να κάνω δουλειά σήμερα ... δεν με βλέπω ... ;)!

Δεν είχα χρόνο μέχρι τώρα να δω τι ακριβώς γίνεται ... στέκομαι προς το παρόν στην απάντηση που παραθέτω ... Συγνώμη, αλλά κήπος χωρίς δέντρα γίνεται? Τουλάχιστον να προστεθούν δέντρα στα καθημερινά δώρα ...

Εδώ γίνονται ψάρια που μεγαλώνουν πιο γρήγορα με το νερό ( !!!!!!!!!!! ), κήπος χωρίς δέντρα δε θα γίνεται; Χώρια το ότι για να παιξεις πρέπει να ξέρεις να καθαρίζεις cookies !!!

elma1588
21.09.2010, 14:59
paidia sto agrio livadi ksafnika gemise xorta klp k mou leei na proskalesw filous gia na to katharisw.. ti prepei na kanw dld???? plz help me:confused:

fisherman65
21.09.2010, 15:00
Εχει δικιο ο brainstorm_y2k160!!!
Για αυτο το θεμα ετοιμαζομουν να γραψω!!!
Αλλα ξερετε τι??Βαρεθηκα!!:mad:
Απο την μια γκαφα(ειναι αραγε γκαφα ή κοροιδια??μμμ) να την πω στην αλλη το πανε!!!Μας εχουν κακοκαρδισει τελειως!!Με μιση καρδια το παιζω πια ακομα και με την γιορτη της μπυρας....

Κ σας παρακαλουμε Κυριοι διαχειριστες εμπεριστατωμενες απαντησεις...οχι κλεισιμο του forum πχ ασαφειες κτλ...

Ευχαριστω:mad::mad::mad::mad:

Σωστός !!!! Συμφωνώ πιο πολύ κ απο απολυτα !!! Αλλωστε η απάντηση που θα σου δώσουν ειναι γνωστή: ή μην παίζεις, ή καθάρισε cookies !!

Casper*
21.09.2010, 15:05
το θεμα εχει ξεφυγει και θα πρεπει να κλεισει.