PDA

View Full Version : Απροσάρμοστοι σπόροι

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

dimis40
26.06.2011, 19:26
Καταρχήν να ευχαριστήσω όλους για τις μεθόδους που προτείνατε για να αποφύγουμε την αγκύλωση

Δεν συμφωνώ φυσικά με τις αλλαγές που έγιναν, αλλά έχω αρκετή υπομονή, ώστε να δω στο μέλλον και που αποσκοπούν.

κατα δεύτερο μου ήρθε ένα παλιό τραγούδι
"φοβάμαι όλα αυτά που θα γίνουν για μένα, χωρίς εμένα"

και τέλος για να είμαι και περίπου εντός θέματος, θέλω να ζητήσω μια δημόσια συγνώμη από όλους τους γειτονές μου γιατί, με τον ρυθμό που πάει η φάρμα μου τώρα, θα αλλάξω επίπεδο λίγο πρίν αποπληρώσει η Ελλάδα όλα της τα χρέη....

L1sy
26.06.2011, 19:35
Λογικο ειναι αφου δεν μας αφησαν να ανοιξουμε "κουβεντουλα " για αυτο το θεμα και εξοριστηκαμε εδω

Μα φυσικα γιατι το ειχα ζητησει και ειπαν δεν ειναι σημαντικο ...δλδ ηταν σημαντικοτερο ο χαρτης :p ακρη δεν βγαινει ... αλλα ας τα λεμε μεχρι να μας κλεισουν η να παρουμε καρτες :rolleyes:

vassilis66
26.06.2011, 19:37
Καλησπέρα σας,

Επειδή πλέον το παραπονό σας εχει γίνει κουβεντούλα, μήπως θα ήταν καλύτερα να ανοίξετε ένα θέμα στην γωνία συνομιλητών (εσείς οι παλιοί - :p) ώστε να συζητάτε τους καθημερινούς σας προβληματισμούς σας;

;) Κράτα την πρότασή σου στο πάνω συρτάρι, πότε θα χρειαστεί δε ξέρεις...
Όσο επεκτείνονται οι παιδικές χαρές θα στριμώχνονται οι ...εξωσχολικοί, που θα πάει...:p

Καλησπέρα.
Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω όποιος φυσικοθεραπευτής παίζει στο παιχνίδι να μας προτείνει ασκήσεις για τα δάχτυλα έτσι ωστε ούτε να πάθουμε αγκύλωση αλλά ούτε να μας μείνει τικ ;)

Κοίτα να δεις πως γίνεται χωρίς φυσιοθεραπευτή:
Κατ'αρχήν αλλάζεις χέρι. Θα δυσκολευτείς λίγο στην αρχή, αλλά σε 2-3 μέρες θα συνηθίσεις.
Μετά, μπορείς να δοκιμάσεις να αντιστρέψεις τη λειτουργία των πλήκτρων του ποντικιού από τον πίνακα ελέγχου των Windows. Θα κλικάρεις με το μέσο δάκτυλο δηλαδή, όχι το δείκτη. Είναι πιό δύσκολο να το συνηθίσει κανείς απ'ότι το πρώτο, αλλά γίνεται!
Ούτε λίγο ούτε πολύ, σε 3-4 μήνες θα μπορείς να κλικάρεις με τέσσερα δάχτυλα αντί ένα! Τρέμετε μαρούλια! :D:D:D
(Πλάκα πλάκα το κάνω δύο χρόνια τώρα, μετα απο τενοντίτιδα...)

...
Εγώ πάλι παίδες, βρήκα τη λύση για ν'αποφύγω τον φυσιοθεραπευτη....

Το τσέκαρες στους κανονισμούς; Μήπως θεωρείται βοήθημα που απαγορεύεται; :D

powerranger91
26.06.2011, 19:37
Emena to mono pou me "stenoxwrei" einai o mikros arithmos oswn postaran sto thema auto
Καλησπέρα κι από μένα!
Εγώ δε συμμετείχα στο νήμα αυτό,μα αυτό δε σημαίνει πως δε συμφωνώ κιόλας.Κάθε άλλο μάλιστα.Σας καταλαβαίνω απόλυτα,καθώς σεβαστή είναι και η αγανάκτησή σας,την οποία συμμερίζομαι.Συμφωνώ με όλα τα -εύστοχα- σχόλια των συμπαικτών-συναγροτών.Δεν επέλεξα να συμμετάσχω αν θες,διότι εγώ,αν και επίπεδο 72,ακόμη και σήμερα συνεχίζω να φυτεύω μικρά φυτά.Και σ'αυτό δε στάθηκε αφορμή η αλλαγή στη δυνατή καθημερινή ποσότητα αγοράς σπόρων απ'το φυτώριο,μιας και ποτέ δεν έπαψα να τα καλλιεργώ.Και σταύλους έχω,και εργαστήρια,και φυτά,και διακοσμητικά.Ασχολούμαι με όλα.Όταν έχω σούπερ-τροφές ακόμα και με την αναπαραγωγή ασχολούμαι.Μόνο έτσι ευχαριστιέμαι το παιχνίδι.Δεν ήμουν ποτέ τακτικός πελάτης του φυτώριου.Κατανοώ,όμως,σε βάθος τη δυσαρέσκεια των συμπαικτών.Να εξάρω σε αυτό το σημείο πως δεν είμαι premium,κι ούτε πρόκειται να γίνω.Εύχομαι να γίνει κάτι και ν'αλλάξει η μαυρίλα στη λαϊκή και κυρίως στις καρδιές σας,γεγονός που με θλίβει βαθύτατα.Λες και παίζω σε νεκρό παιχνίδι(νεκροταφείο κατάντησε η λαϊκή αγορά πλέον).
μονο για τις τροφες ειναι τα φυτα? οι τοσες χιλιαδες φραουλες που ζητηθηκαν στο φραουλοevent πως θα μπορουσαν να βρεθουν αν δεν υπηρχε η αγορα σπορων? στη λαικη δεν υπηρχε ουτε φλουδα απο φραουλα! οσο και να φυτευαμε πιστευεις οτι θα μπορουσαμε να μαζεψουμε τοσες χιλιαδες φραουλες? απο οποια πλευρα και να το δεις αυτη η κινηση (αγορα 100 σπορων/φυτο/ανα ημερα) ειναι εντελως αστοχη!
Εγώ προσωπικά δεν αγόρασα ούτε μία φράουλα και τερμάτισα εντούτοις το δρώμενο με επιτυχία.Φυσικά,ξύλωσα σταύλους και μερικά εργαστήρια.Δεν κουράστηκα δα.Σιγά το πράγμα. Ανιαρό θα μπορέσω να το καταλάβω πάλι αν το βρίσκει κάποιος.Δεν αντιλέγω.Μιλάω επί προσωπικού.
γιατι το να ξηλωσεις τα παντα σ ενα επιπεδο πανω απο 74 και να φυτευεις ολη μερα φραουλες ειναι πισωγυρισμα.... δεν καναμε τοσο κοπο για να τα βαλουμε ολα στην μπαρα και να αχολουμαστε μ ενα φυτο ,εκεινο που ζηταει καθε ιβεντ.;)
Δεν το αντιμετωπίζω ως πισογύρισμα,γιατί στην ουσία δεν έφυγα ποτέ.Η επιλογή στο να φυτέψω,μαρούλι π.χ.,δε μου αφαιρέθηκε με την άνοδο επιπέδων στιγμή.
Τις περισσότερες φορές η ποιότητα είναι καλύτερη από την ποσότητα
Επίτρεψέ μου να συμφωνήσω μαζί σου :d
υ.γ.:μ'άρεσαν πολύ τα σκωπτικά(με την καλή έννοια) σημεία του νήματος.χαίρομαι που το αντιμετωπίζετε με μια δόση χιούμορ,διακωμωδώντας την όλη κατάσταση.

-snorkel-
26.06.2011, 19:56
το θέμα εχει μεταφερθει και έχουμε αφήσει ειδοποίηση στο κουτί παραπόνων για 3 ημέρες.

L1sy
26.06.2011, 20:20
και εχουμε να δουμεεε ...
ακομα ενα +1 στον serelis ....;)

Wallas.
26.06.2011, 20:21
Δεν νομίζω πως έχει σημασία που βρίσκεται το θέμα μέσα στο φόρουμ, αρκεί να μείνει ανοιχτό.

Τα περισσότερα έχουν αναλυθεί με την υπάρχουσα κατάσταση, πιστεύω. Με τις νέες αλλαγές προβλέπονται νέα ποστ-σεντόνια :p, ας χαλαρώσουμε λίγο τώρα και ας πάμε να φυτέψουμε κάνα μαρουλάκι.

dias19751
26.06.2011, 20:30
Καλησπέρα στα νιάτα του forum!!!

Διέκρινα μια επιθετικότητα στην πρόταση που έκανε η Χαρά να ανοίξουμε εμείς τα γεροντάκια ένα δικό μας θέμα.

Αυτές τις ημέρες που ανοίχτηκε το συγκεκριμένο θέμα, μπορώ να σας πω ότι έμπαινα πιο συχνά στο forum , διότι είδα ότι υπάρχουν ωραίοι τύποι (και τύπισσες για να μην παρεξηγηθώ;)) που όσο αφορά το παιχνίδι έχουν παρόμοιες σκέψεις ή επιθυμίες με τις δικές μου. Είδα ότι υπάρχουν άτομα στο forum που διαθέτουν αρκετό χιούμορ, μέσα από το οποίο γινόταν και μια έντονη κριτική για το παιχνίδι και τις αλλαγές (Σε αυτό το σημείο Χαρά θα διαφωνήσω μαζί σου και θα σου πω ότι μια εικόνα – έστω και αν είναι χιουμοριστική – μπορεί να εκφράσει έντονα και καυστικά μια αντίθεση - παράπονο).

Όπως πολύ σωστά είπε ο Αλέξανδρος υπάρχουν δεκάδες παιδικά θέματα στα οποία λόγω διαφοράς ηλικίας δε μπορούμε να συμμετέχουμε. Συνήθως μπαίνουμε και συμμετέχουμε στο forum όταν γίνεται κάποια αλλαγή ή κάποιο event για να εκφράσουμε την γνώμη μας , να συμφωνήσουμε , να διαφωνήσουμε ή και να γκρινιάξουμε.

Μετά από τις αλλαγές που έρχονται και εφόσον αποφασίσει και ο Γιάννης και όλοι μας ότι το συγκεκριμένο θέμα δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω (με βρίσκει αντίθετο η μεταφορά του θέματος την συγκεκριμένη χρονική στιγμή από τους Mod) θα ήταν καλό να υπάρξει ένα θέμα στο οποίο δε θα βλέπουμε διαλόγους της μορφής «να σε κεράσω κάτι;» , «τι έφαγες σήμερα;» κτλ, κτλ, αλλά θα συζητάμε, θα προβληματιζόμαστε , θα ανταλλάσουμε απόψεις , στρατηγικές και φυσικά θα κάνουμε και την πλάκα μας .

Στο χέρι μας είναι ένα τέτοιο θέμα να αποκτήσει αξία (ανεξάρτητα από το που θα βρίσκεται) και να διαβάζεται από ολοένα και περισσότερα άτομα του forum.

alexandros1970
26.06.2011, 20:36
Σωστός ο Δίας .... εγκρίνω και επαυξάνω ...

Υ.Γ Η πρόταση για ''πόρτα'' παραμένει , αν χρειαστεί , εγώ είμαι εδώ , έχω πάθει στέρηση τίτλου ρε σεις ... κάντε με κάτι τέλος πάντων ...:D:D:D

http://2.bp.blogspot.com/_lJ2_0pykg0A/TRgRF1xv_6I/AAAAAAAAFEU/vhZ7MWWJ0KQ/s1600/bodyguard-apple.png

maraki85
26.06.2011, 20:40
και πια η διαφορα που μεταφερθηκε το θεμα?
ενοχλουσαν τα σχολια μας στα παραπονα απ οτι ειδα η κ χαρα ενοχληται γενικως
αν δεν μπορουμε να μιλησουμε κι εδω ελευθερα τοτε να μην μιλαμε και να παιζουμε μονο στα παιχνιδια με τις λεξεις και να βαζουμε φωτο... τι να πω.
το χιουμορ ειναι χιουμορ οσο κι αν καποιους τους ενοχλει... και δεν καταλαβαινω γιατι.

Omgroflme
26.06.2011, 20:42
Alexandre to "porta" den akougete kala!!
To P.R omws?!?! :D:D

dias19751
26.06.2011, 20:47
Υ.Γ Η πρόταση για ''πόρτα'' παραμένει , αν χρειαστεί , εγώ είμαι εδώ , έχω πάθει στέρηση τίτλου ρε σεις ... κάντε με κάτι τέλος πάντων ...:D:D:D

Κοίτα Αλέξανδρε οι θέσεις θα δοθούν με αξιοκρατικα κριτήρια. Θα περάσεις πρώτα από οντισιον και ότι αποφασίσει η επιτροπή :D:D. Αλλά το πιο σημαντικό πιστεύω για ένα τέτοιο θέμα που θα αποτελείται από όλους εμάς τους γνωστούς άγνωστους είναι να διαθέτει τον ψυχίατρο που λέγαμε , διαφορετικά δύσκολα θα επιβιώσει.

serelis
26.06.2011, 20:47
και εχουμε να δουμεεε ...
ακομα ενα +1 στον serelis ....;)

ego ena parapono aplos ekana ke katalava poli grigora oti ipirxe i anagki tis epikinonias ke tou provlimatismou giafto ke anthise touto edo to nima, pame lipon
ke tha protina na elisete malista mias ke egine kouventoula na alazi analogos, tora pezi to thema me tis alages avrio kati alo pera apo tis kouventoules tou forum tha mporoume na sizitame, satirizoume, ke genika provlimatizomaste edo
kali sinexia
http://3.bp.blogspot.com/_X1hmwexsR7k/See1mv_PSJI/AAAAAAAAGQk/EtDZjfJk_fQ/s200/ThelwPsyxiatro.gif

-snorkel-
26.06.2011, 20:48
Καλησπέρα στα νιάτα του forum!!!....
Στο χέρι μας είναι ένα τέτοιο θέμα να αποκτήσει αξία (ανεξάρτητα από το που θα βρίσκεται) και να διαβάζεται από ολοένα και περισσότερα άτομα του forum.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά ξέρω οτι και να πώ εγώ απλά παρεξηγιέμαι. :(

και πια η διαφορα που μεταφερθηκε το θεμα?
ενοχλουσαν τα σχολια μας στα παραπονα απ οτι ειδα η κ χαρα ενοχληται γενικως
αν δεν μπορουμε να μιλησουμε κι εδω ελευθερα τοτε να μην μιλαμε και να παιζουμε μονο στα παιχνιδια με τις λεξεις και να βαζουμε φωτο... τι να πω.
το χιουμορ ειναι χιουμορ οσο κι αν καποιους τους ενοχλει... και δεν καταλαβαινω γιατι.

maraki85 είπα κάπου οτι ενοχλήθηκα από τα postings σας; Σε παρακαλώ μου δείχνεις το ποστ στο οποιο είπα κάτι τέτοιο;

εαν είχα ενοχληθεί από το θέμα, νομίζεις οτι δεν έιχα το δικαιώμα να το κλείσω; κα απο δικαιολογίες θα έβρισκα μπόλικες.

λοιπόν θα σας παρακαλέσω να είστε πιο προσεκτικοί σε αυτά που αναφέρετε. :)

maraki85
26.06.2011, 20:57
είπα κάπου οτι ενοχλήθηκα από τα postings σας; Σε παρακαλώ μου δείχνεις το ποστ στο οποιο είπα κάτι τέτοιο;

εαν είχα ενοχληθεί από το θέμα, νομίζεις οτι δεν έιχα το δικαιώμα να το κλείσω; κα απο δικαιολογίες θα έβρισκα μπόλικες.
:)
σε τι ενοχλησε η φωτο μου για την μεταφορα θεματος και σβησατε το ποστ μου?
αλλοστε γι αυτο δεν μεταφερατε το θεμα ? για να μπορουμε να μιλαμε μεταξυ μας ελευθερα ,να κανουμε χιουμορ με τα παθηματα μας.... και οχι μονο.
[πρεπει να ηταν το 258]

-snorkel-
26.06.2011, 20:59
σε τι ενοχλησε η φωτο μου για την μεταφορα θεματος και σβησατε το ποστ μου?
αλλοστε γι αυτο δεν μεταφερατε το θεμα ? για να μπορουμε να μιλαμε μεταξυ μας ελευθερα ,να κανουμε χιουμορ με τα παθηματα μας.... και οχι μονο.

To post σου σβήστηκε γιατι πρόσβαλες έμμεσα συντονιστές. Δεν είμαστε εκνευρισμένοι και αυτό φαινετε από την συμπεριφορά μας νομίζω. Μόνο εσύ το καταλάβες λανθασμένα. :)

maraki85
26.06.2011, 21:09
To post σου σβήστηκε γιατι πρόσβαλες έμμεσα συντονιστές. Δεν είμαστε εκνευρισμένοι και αυτό φαινετε από την συμπεριφορά μας νομίζω. Μόνο εσύ το καταλάβες λανθασμένα. :)
τωρα δηλαδη το πιστευετε αυτο που λετε ?
προσβαλα με τις φρασεις
''μας μετεφεραν το θεμα .
καλα μας εκαναν ειμασταν ενοχλητικοι''
πως σας προσβαλα δεν καταλαβαινω...
δεν πειραζει... ας μην μιλαμε ..παμε να φυτεψουμε μαρουλια
μαλον γι αυτο μας απαγορευσαν να αγοραζουμε περισοτερους απο 100 σπορους για να καθομαστε τσικι τσικι με το ποντικι και να μην εχουμε καιρο να μιλαμε στο φορουμ.

-snorkel-
26.06.2011, 21:12
Δεν σας απαγόρεψε κανείς να γράφετε στο forum και θα σε παρακαλούσα να μην εκφράζεσαι έτσι ουτε να αφηνεις υπόνοιες για τους συντονιστές. Ειμαστε εδώ όχι μόνο για να απαντάμε στις ερωτήσεις σας αλλά και να διατηρούμε την τάξη.

nikexad
26.06.2011, 21:13
Ωραια, ωραια.
Ειρήνη υμίν κορίτσια.

Τωρα που ξαναγιναμε "μια ωραια ατμοσφαιρα" όπως έλεγε κι ο Ηλιοπουλος, να ρωτησω κατι?

Δηλαδη τωρα εμείς (οι μεσήλικες δηλαδή) αποκτήσαμε δικό μας θέμα?

Με πρόεδρο, αντιπρόεδρο, πορτιέρη, όλα δηλαδή???

Θα λέμε καλημέρα-καληνύχτα-τι έφαγες σήμερα-που πήγες μπάνιο-τι κάνουν τα παιδιά-είναι καλά η πεθερά κλπ?

Θα έχουμε απ'ολα δηλαδή????
Θα έχουμε και νουμεράκια?
#1, #2 κ.ο.κ.?

υγ.
Κατ'ρχήν η ιδέα της snorkel αντιμετωπίστηκε θετικά.
Δεν φαντάζομαι όμως να το πρότεινε για να μας έχει μαντρωμένους (εμάς τους αντιδραστικούς) σ'ενα θέμα και να μην είμαστε ξαμολυμένοι σε όλο το φόρουμ? :p

πάω να μαζέψω μαρούλια.
Θα προτιμήσω της rkatia. Είμαι περίεργος να δω τι κρύβεται στο υπόστρωμα.

paultsaf
26.06.2011, 21:30
καλησπερα σε ολους. ελειψα για ενα διαστημα και δυσκολευτηκα να σας ξαναβρω, λογω της μετακομισης. νομιζω οτι σωστα μεταφερθηκε το θεμα, αφου πραγματικα σε κουβεντουλα ειχε εξελιχθει. επισης θα ηθελα να επισημανω οτι η συμπεριφορα της κυριας χαρας ηταν ως τωρα σωστη και δεν βρισκω το λογο να γινονται παραπονα ως προς το προσωπο της. ειναι γνωστο οτι ξερει το κατι παραπανω και η διαβεβαιωση της οτι η αλλαγη ηταν απαραιτητη, προσωπικα με καλυψε. θα περιμενω λοιπον να δω τις εξελιξεις για να κρινω τη σκοπιμοτητα της αλλαγης, οσο κι αν με δυσκολευει αφανταστα. ειναι παντως πολυ σημαντικο, οτι καταφεραμε ν' ανοιξει μια κουβεντουλα, που να μπορουμε να συζηταμε τους προβληματισμους και τις αποψεις μας. ας ελπισουμε οτι το στεκι αυτο θα διατηρησει το χιουμορ και τη ζωντανια του.

peggy1977
26.06.2011, 21:34
βρε εδω...''ριζες'' θα βγαλουμε...
με τα μαρουλια και τα αλλα μικρα που αναγκαζομαστε να φυτευουμε!!
οσο για ανοδο σε επιπεδα...απλα το ξεχναμε οι μεγαλυτεροι τουλαχιστον,σε επιπεδα παικτες...εχω να δω ανοδο απο γειτονα....
την ηρεμια του βουδα πρεπει να εχει καποιος εδω μεσα..τι να πω!!

L1sy
26.06.2011, 21:34
Δεν φαντάζομαι όμως να το πρότεινε για να μας έχει μαντρωμένους (εμάς τους αντιδραστικούς) σ'ενα θέμα και να μην είμαστε ξαμολυμένοι σε όλο το φόρουμ? :p

Tωρα εγω γιατι δεν πειθομαι ? :o
και ειναι ειρωνικο αν κανεις διαβασει το δευτερο ποστ που εχω κανει στο φορουμ... νομιζω το δευτερο αντε το τριτο δεν ειμαι σιγουρη :p

@serelis ... εγω θα ειμαι παντα εδω και θα λεω την γνωμη μου ... να με βαλεις στο fun club σου ... ελπιζω αν τυχον διαφωνησω μαζι σου καποια στιγμη να μην με διαγραψεις :D (joke) :p

mara_libra
26.06.2011, 21:36
Κοίτα Αλέξανδρε οι θέσεις θα δοθούν με αξιοκρατικα κριτήρια. Θα περάσεις πρώτα από οντισιον και ότι αποφασίσει η επιτροπή :D:D. Αλλά το πιο σημαντικό πιστεύω για ένα τέτοιο θέμα που θα αποτελείται από όλους εμάς τους γνωστούς άγνωστους είναι να διαθέτει τον ψυχίατρο που λέγαμε , διαφορετικά δύσκολα θα επιβιώσει.

Θα μπορούσα εγώ να γίνω <<negotiator>>; :)
Ξέρετε, διαπραγματευτής ελληνιστί...Γιατί σαν ζυγός, νομίζω πως
το έχω έμφυτο αυτό...:rolleyes:
http://img812.imageshack.us/img812/9250/negotiationhandshakelog.png

stefroditis
26.06.2011, 21:42
χιουμορ? ποιος ειπε για χιουμορ? κοιταξτε τι επαθα ταισα με μανωλια τις κοτες λογω ελλειψης σιτου και ιδου τα αποτελεσματα
http://www.fotos-hochladen.net/uploads/clipmanamanatlmogwi0s1.gif

lazos95
26.06.2011, 21:46
χα:Dχα:Dχα:Dχα
Είστε απίθανη παρέα με πολύ χιούμορ και φαντασία.:)
Έιστε όλοι εξαιρετικοί ένας και ένας...:p
Καλό βράδυ στην λαχανοφρουτοπαρέα...
http://2.bp.blogspot.com/_FhczwSdICyM/TAzsnZMeJWI/AAAAAAAAEbA/pQofYT3t8sI/s1600/cartoon-vegetables_medium.jpg
Και κουράγιο με τα μαρούλια και όχι μόνο;):):cool:

serelis
26.06.2011, 21:50
χιουμορ? ποιος ειπε για χιουμορ? κοιταξτε τι επαθα ταισα με μανωλια τις κοτες λογω ελλειψης σιτου και ιδου τα αποτελεσματα

ego tis exo taisi me kastorotrofi opos ipa ke pio piso avrio tha do ti tha gini:D:D

peggy1977
26.06.2011, 21:51

και που ειναι το κακο? θα εχεις ενα ''νεο μεταλλαγμενο'' ειδος κοτας συναγροτη...που τα βαζεις αυτο??:D
ευρηματικοτητα....ευγε!!

L1sy
26.06.2011, 21:54
ego tis exo taisi me kastorotrofi opos ipa ke pio piso avrio tha do ti tha gini:D:D

φαντασου να γινουν γαλοπουλες μετα απο αυτο .... :p

stefroditis
26.06.2011, 21:54
και που ειναι το κακο? θα εχεις ενα ''νεο μεταλλαγμενο'' ειδος κοτας συναγροτη...που τα βαζεις αυτο??:D
ευρηματικοτητα....ευγε!!

ναι ανακαλυψα νεο ειδος κοτας γιατι τις ταισα με την μιξη περισσευματων απο διαφορα φυτα, οπως λεει το ρητο πενία τέχνας κατεργάζεται

vassilis66
26.06.2011, 21:55
Νοσταλγώ την εποχή που το μαρουλάκι είχε 0,08 ΧΤ στη λαϊκή... Το σιτάρι 0,15 ΧΤ... Το καρότο τα ίδια... Δεν ήξερα τότε να μην αγοράζω τίποτα άλλο;

@rkatia
Αυτά τα μαρούλια καλή μου δεν είναι για φύτεμα...είναι να τα τρως κατ'ευθείαν απ'το "χωράφι"...:p

Vagia34
26.06.2011, 21:56
Αυτό που σκεφτήκαμε με την Κα alida ειναι : Επειδή πλέον αυτό το θέμα έχει γίνει "κουβεντούλα" με την καλή έννοια και ας μου επιτραπεί η έκφραση "πολιτισμένη και ενδιαφέρουσα κουβεντούλα" να συνεχιστεί σε ένα άλλο θέμα. Δεν είναι λίγο άσχετο σε θέμα παραπόνων να βάζετε εικόνες;

Χαρα δεν πιστευω οτι καποιος παρεξηγησε τις προθεσεις σας . Ολοι νομιζω ξερουμε ποσο μεγαλη ειναι η προσπαθεια σας στο φορουμ . Απλα η ατμοσφαιρα ειναι λιγο .. δυναμιτισμενη και ο γραπτος λογος παρεξηγηται συχνα. Επεισης οι εικονες που προαναφεραται (κατα προσωπικη μου παντα αποψη) βοηθανε στο να πεσει κατα πολυ η ενταση με την απιστευτη δοση χιουμορ που διαθετουν

Μα πόσο κακή πια είναι αυτή η νοοτροπία, όπου για να μας αγγίξει κάτι πρέπει σώνει και καλά να αφορά εμάς τους ίδιους;
Είναι δυνατόν ένας παίκτης μικρού επιπέδου να μη βλέπει και να μην καταλαβαίνει πως κάποια στιγμή, αυτό θα είναι και το δικό του μέλλον και το δικό του πρόβλημα;

Μαρα ετσι ηταν παντα και , δυστηχως , ετσι θα ειναι ... Ειναι θεμα νοοτροπιας .Η γνωστη εκφραση " Ωχ αδερφε δεν βαριεσιε στο μελλον θα ειναι κατι θα γινει", γα να μην χρησιμοποιησω μια αλλη λαικη παροιμια και θεωρηθω "αγενης"

Εγώ πάλι παίδες, βρήκα τη λύση για ν'αποφύγω τον φυσιοθεραπευτη....

Nikexadκαλη ι δεα σου και προτοποριακη .. Αλλα εχει ενα μειονεκτημα.. Τα μηχανικα χερια χρειαζονται λιπανση , και στοιχιζει αρκετα :)

Σα δε ντρέπεστε ... ακόμα στο μαρούλι και στο σιτάρι έχετε μείνει ... οπισθοδρομικοί ...:D

Αλεχ ... μια χαρα χρωματακι σε βλεπω.. Αρκετα καλοκαιρινο αλλα .. μηπως πρεπει να ανησυχεις λιγο σχετικα με τα ασπρα στοιγματα ? Εκτος απο ψυχολογους και φυσιοθεραπευτες μην ψαχνουμε και δερματολογους τωρα .. Υπαρχει οικομονικοι κριση :D

απο οποια πλευρα και να το δεις αυτη η κινηση (αγορα 100 σπορων/φυτο/ανα ημερα) ειναι εντελως αστοχη!

Γιατι ειναι εντελως αστοχη ? Κερδος δεν το εχεις στην αποθηκη σου σε συνδιασμο με την σπορα ? Αν το κανεις καθημερινα δεν θα «τρεχεις» σε καποιο εβεντ π.χ. να βρεις η να σπειρεις τελαιευταια στιγμη 200 σπορους

Και για το τελος ... Αντε ποιος στην χαρη μας .. Κοιτα μεγαλια .. Αποκτησαμε και δικο μας μερος στο φορουμ .. Μεγαλοπιαστικαμε μου φαινεται .. :D

serelis
26.06.2011, 22:00
den ksero esis ego pantos den antexo na tis vlepo etsi
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRvCqBfNMcvoKMXq08y7IH29RUu3-3pdo9NRnvV-C2a5fM8V8Th3A

Alida#
26.06.2011, 22:03
Vagia34 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=147519) θα σε παρακαλεσω να μην κανεις εντιτ σε εντιτ fm/ba. Οι μεγαλες παραθεσεις κουραζουν ειδικα οταν περιεχουν εικονες μεσα.

Την καλησπερα μου και απο μενα σε όλους σας:)

-Kikko11-
26.06.2011, 22:04

Αφού το νήμα υποτιμήθηκε και έφυγε από το κουτί παραπόνων τουλάχιστον ας το απολαύσουμε!

manamana?.. κρίμα που δεν έχουμε ήχο να το απολαύσουμε!..

L1sy
26.06.2011, 22:07
den ksero esis ego pantos den antexo na tis vlepo etsi

ποσο την λυπαμαι :D ευτυχως οι δικες μου εχουν λιγο φαγακι ακομα :D

peggy1977
26.06.2011, 22:08
ναι ανακαλυψα νεο ειδος κοτας γιατι τις ταισα με την μιξη περισσευματων απο διαφορα φυτα, οπως λεει το ρητο πενία τέχνας κατεργάζεται

χαχαχαχαχα πολυ καλη η σκεψη σου!!!
σα να μου φαινεται,πως απο αυριο θα αρχισω και εγω κατι να κανω πανω στο θεμα ''ταισματος''....:D
οχι τπτ αλλο....λεω μηπως καταφερουμε να αλλαξουμε τη γεννετικη...με τα πειραματα μας!!
ισως να μας ευγνομονουν,καποτε για αυτο μας το εγχείρημα!!;)

mara_libra
26.06.2011, 22:09
Έχεις δίκιo vagia! Είναι η γνωστή νοοτροπία και σύμπνοια του σημερινού ανθρώπου...
http://img225.imageshack.us/img225/2987/funnychicken.jpgΑυτές είναι οι νέες μου κότες, τους δίνω τροφή για πρόβατα...:p

Vagia34
26.06.2011, 22:19
Συγνωμη Alida .. Δεν προσεξα οτι ειχατε κανει edit εσεις :) Διορθωνα το ποστ μου οταν προφανως το κανατε. Δεν εγινε εθελημενα :o

Καλως Ορισατε

maraki85
26.06.2011, 22:20
Μαρα.. σ εφυγε μια και ηρθε σε μενα ελα να την παρεις:)
http://3.bp.blogspot.com/_5TDAHO6qj3U/RyeXuU5o9zI/AAAAAAAAAEg/hrSFDAGI2bo/s320/hairy5.jpg

Alida#
26.06.2011, 22:23
Συγνωμη Alida .. Δεν προσεξα οτι ειχατε κανει edit εσεις :) Διορθωνα το ποστ μου οταν προφανως το κανατε. Δεν εγινε εθελημενα :o

Καλως Ορισατε

Ναι δεν ειπα οτι εγινε εσκεμμένα απλα να προσεχετε λιγο τις παραθεσεις γιατι αν ειναι μεγαλες και περιεχουν και εικονες γινονται πολυ κουραστικες. Κυνηγάμε τα μικρά παιδια, μη κυνηγάμε και τα μεγάλα! :(:p

Vagia34
26.06.2011, 22:24
Αυτές είναι οι νέες μου κότες, τους δίνω τροφή για πρόβατα...:p

Μαρα αυτη δεν ειναι κοτα ! Ειναι ο Robocop με πουπουλα !!:D

Δεν παιζεσαι με τιποτα λεμε !!!!

mara_libra
26.06.2011, 22:24
Αχ! βρε Αφροδίτη αυτή είναι η φρου φρου μου ! Α! τι άτακτη! πάλι το έσκασε !! Έρχομαι να την τσακώσω...:p
Nαι Βάγια είναι από την εποχή που είχαμε φαγητό, ευτυχώς τώρα έχει αποθέματα...:D

serelis
26.06.2011, 22:36
pedia i lisi telika ine i kastorotrofi kitate ti kotes evgala
http://img687.imageshack.us/img687/1833/metalaqgmenes.png

niko (nikxed) poso les na tis pouliso???

nikexad
26.06.2011, 22:41
τι να σου πω....
παντως μουσείο φυσικής ιστορίας την αγοράζει, σίγουρα.
εισαι σιγουρος ότι εβαλες καστοροτροφη?
μηπως την ταισες με σουπερ λιπασμα που εχουμε για τα χωραφια?

διασταυρωση κοτας με σαρανταποδαρουσα εβγαλες ρε θηρίο.
πως τα κατάφερες?

------
αυριο έχει γυναικεία μπάλα μην ξεχνιεστε με τις κοτες.
γυναικειο ποδοσφαιρο !!! ω, μον ντιε....

oikon4
26.06.2011, 22:48
Εμένα οι ελέφαντες από την αφαγία από φυτοφάγοι έγιναν σαρκοφάγοι!!! Αν περίμεναν να φάνε από μένα μαρούλι και σανό...

http://img3.imageshack.us/img3/3386/elefantaskrokodeilos2.jpg

Omgroflme
26.06.2011, 23:34
Pleon stin eisagwgiki eikona tou paixnidiou..
Ekei pou leei: "e sinetere potises simera? oi kotes paraponiounte!" tha leei: "e sinetere taises simera? oi kotes klaine!" :D:D

Kai kati epikairo!!! Mono o chuck noris 3erei pou tha vroume to sitari gia na kanoume trofi gia tis kotes mas!!!! :p

petrakiis
26.06.2011, 23:37
οριστε βρε σας βρηκα την λυση!!

http://static1.kleinezeitung.at/system/galleries_520x335/upload/3/5/3/2202347/vk_karotten_apa_726.jpg

ελπιζω να φτανουν για ολους γιατι τα δικα μου τα μισα πηραν δρομο...

http://img43.imageshack.us/img43/9370/carrotq.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/43/carrotq.gif/)

και τα αλλα μισα τα φαγαν οι λαγοι...

http://media.bigoo.ws/content/gif/bunnies/bunnies_148.gif

Vagia34
26.06.2011, 23:43
Μολις μπηκα να μαζεψω και η φαρμα μοιαζει σαν κολαση .... Περιεργοι ηχοι ακουγονται και μια μπαντα ζωων τραγουδαει κοιτωντας με με αγριες διαθεσεις το παρακατω τραγουδι: Virgins O.R. Pigeons - Born In Sin (λινκ δεν βαζω γιατι απαγορευεται αλλα εσεις ξερετε) , ακουστε τους στοιχους και θα καταλαβεται :rolleyes:

serelis
26.06.2011, 23:54
τ
------
αυριο έχει γυναικεία μπάλα μην ξεχνιεστε με τις κοτες.
γυναικειο ποδοσφαιρο !!! ω, μον ντιε....

ne siga me stari ke marouli perimenis mpales apo sigomidi
min fas exoume glarosoupa :p katse na dis ta mikra epipeda avrio stin kouventoula apo konta ke emis mia mia tha tis pernoume

Alida#
26.06.2011, 23:58
Γιάννη, γλαρόσουπα δεν τρωω :pΑπλά σας ενημερώνω

Καλο βραδυ :)

serelis
27.06.2011, 00:24
Γιάννη, γλαρόσουπα δεν τρωω :pΑπλά σας ενημερώνω

me tosa pou simvenoun aftes tis meres tha itan i xaristiki voli gia olous mas an sas arese ke esas i glarosoupa ego pantos den tha to antexa:p:p:D:D

agrotis1500
27.06.2011, 07:15
Σήμερα τι είδα στη λαική μου;
Φράουλες; 18 χτ:eek:
Ντομάτες; 18,5 χτ :eek:

beliza
27.06.2011, 07:57
μεταφορες ειδα, μια χαρα μας βρισκω, μαρουλι δεν φυτευω συνεχιζω τα δεντρα μου, μπηκα απλα για να πω

αλεξανδρε, καλημερα :d (καιρο ηθελα να το κανω)

δια, το βραδυ θα φερω ποτα για κερασμα, να γιορτασουμε την μεταφορα μας στο νεο κτηριο των καπι:d

νικο, η πεθερα μου μια χαρα ειναι, λιγο το ποδι της αλλα θα τα καταφερει:d

αντε μας παω να δω τι γινεται στην λαικη τωρα, το βραδυ παλι:)

alexandros1970
27.06.2011, 08:13
ne siga me stari ke marouli perimenis mpales apo sigomidi
min fas exoume glarosoupa :p katse na dis ta mikra epipeda avrio stin kouventoula apo konta ke emis mia mia tha tis pernoume

Γιάννη αγόρι μου εσύ ούτως ή άλλως τις μπάλες δεν θα τις ψάχνεις στα μαρούλια .
Εργαστήρια και δέντρα είδα 3 φάρμες γεμάτες ... αλίμονο σε κάτι άλλους ...
Τα πάντα για να δώσεις στη μπάρα (αν τελικά είναι με μπάρα) , λογικά , τα έχεις ήδη ,αν παίξουν και τα bahamaπροιόντα ... αντίο σας ... άρα μια χαρά σε κόβω ....
Εσένα το πρόβλημα σου είναι και θα παραμείνει ο τάισμα των ζωντανών ... εκεί δες πως θα πορευτείς , το ηβεντ το έχεις τελειώσει ήδη .
Την καλημέρα μου στους ''sporoi''.

paultsaf
27.06.2011, 08:30
Γιάννη αγόρι μου εσύ ούτως ή άλλως τις μπάλες δεν θα τις ψάχνεις στα μαρούλια .
Εργαστήρια και δέντρα είδα 3 φάρμες γεμάτες ... αλίμονο σε κάτι άλλους ...
Τα πάντα για να δώσεις στη μπάρα (αν τελικά είναι με μπάρα) , λογικά , τα έχεις ήδη ,αν παίξουν και τα bahamaπροιόντα ... αντίο σας ... άρα μια χαρά σε κόβω ....
Εσένα το πρόβλημα σου είναι και θα παραμείνει ο τάισμα των ζωντανών ... εκεί δες πως θα πορευτείς , το ηβεντ το έχεις τελειώσει ήδη .
Την καλημέρα μου στους ''sporoi''.
Καλημερα σε ολους. Αλεξανδρε, τη θεση του πορτιερη ασυζητητι τη δικαιουσε. Εχεις ομως ελλειψεις στο βιογραφικο σου βρε αδερφε. Συμπληρωσε αναλογιες στηθους, μεσης και περιφερειας:D:D

serelis
27.06.2011, 08:44
Καλημερα σε ολους. Αλεξανδρε, τη θεση του πορτιερη ασυζητητι τη δικαιουσε. Εχεις ομως ελλειψεις στο βιογραφικο σου βρε αδερφε. Συμπληρωσε αναλογιες στηθους, μεσης και περιφερειας:D:D

sxima prosopou xroma mation sxima sagoniou ;);)
ke vlepoume kalo kouragio se olous efxome oi podosferikoi agones na ine kathapoi ke na min exoume stimena giati f.i den iparxoun oute gia keraki se eksoklisi oti ixa mou ta efagan oi pardales oi kotes
kalimera

http://3.bp.blogspot.com/_M5Z4JCKKuuY/TPe3S_b_hvI/AAAAAAAABFM/8RlnTjeKr2I/s1600/diaititis-gastonebet.jpg

beliza
27.06.2011, 08:46
Υποψήφιος πορτιέρης στο sporoi stin agora . Αν δεν γίνω απειλώ ότι θα αποχωρήσω .
Άντε .. πολύ κράτησε το αστείο ... Μη τα πάρω ... Άντε κάντε με... Φιλικά πάντα ..

εμπρος στο δρομο που χαραξαν οι πλουσιοι:p:D

papas7077
27.06.2011, 09:00
εμπρος στο δρομο που χαραξαν οι πλουσιοι:p:D
Δε μας σώζει τίποτα άλλο Ελένη....ζούμε ιστορικές μέρες στη φάρμα...
Τίς μέρες της....μαύρης ...αγοράς...και δεν μου αρέσει καθόλου...αν θα το συνηθίσουμε
είναι άλλου.. papa.. ευαγγέλιο....:p:p

mara_libra
27.06.2011, 09:06
http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/good-luck-smiley.gif?1292867608Καλή επιτυχία!

alexandros1970
27.06.2011, 09:24

Έχω δώσει στοιχεία στο νήμα της Αλιντα ...τη φωτογραφία μου τη δημοσίευσα εδώ , τι άλλο θέλετε ;;;....
Δεν είπα να με κάνετε μοντέλο ...''πόρτα'' θα είμαι .
Άντε ... όλο υπεκφυγές είστε , βλέπω να βάζει για φύλακα το σκύλο του ο Γιάννης και εγώ αντί να δουλέψω ''πόρτα'' , να τρώω ''πόρτα''...
Ένα μεροκάματο ζητάμε , εν μέσω οικονομικής και φαρμεραμικής κρίσης ...
Πως θα αγοράσω μπάλες σε λίγο ;...με τι προσόντα ;...12 φιορίνια έχω ...
βοηθάτε χριστιανοί .
LoL...

serelis
27.06.2011, 09:35
signomi vre aleksandre pistevis oti me ligo maroulaki ke kapia karota mpori to magazi na dikeologisi merokamata ke pagia eksoda ???ligo filotimo vre file se theloume den leo ala i krisi!! file mou i krisi:p:p ke min mou pis gia ta ala giati molis ksekinisi to podosfero tha xathoun ke afta

http://img96.imageshack.us/img96/4217/aparadekto.png

dias19751
27.06.2011, 09:41
http://img28.imageshack.us/img28/3335/seedssss.png

Πρωθυπουργός και πρόεδρος θέματος : Serelis

Αντιπρόεδρος κυβέρνησης : Nikexad

Επίτιμη πρόεδρος των απροσάρμοστων σπόρων : Beliza

Υπουργείο ελέγχου εισόδου στο θέμα : Αlexandros70

Υπουργείο δημόσιων σχέσεων και διαπραγμάτευσης με άλλα θέματα : Μara_libra

Υπουργείο μεταβίβασης παραπόνων : L1sy

Υπουργείο επί των αλλαγών στο farmerama : Demon071998

Υπουργείο θαλάσσιων υποθέσεων και νήσου bahamarama : Rapunzel2

Υπουργείο αγροτικής(γεωργικής) ανάπτυξης : Paultsaf
Υφυπουργοί : (τομέας φυτών) : Powerranger91 ,(τομέας δέντρων): Asimeniah1

Υπουργείο κτηνοτροφικής ανάπτυξης : Omgroflme
Υφυπουργοί : (τομέας απλών ζώων) : Antonis130 ,(τομέας ζώων εκτροφής): Οikon4

Υπουργείο εργαστηριακής ανάπτυξης και προϊόντων : Maraki 85

Υπουργείο Event και αποστολών : Stefroditis

Υπουργείο οικονομικών - εσόδων και ανταγωνιστικότητας : -Kikko11-
Υφυπουργοί : (τομέας παραγγελιών) : Douko , (τομέας λαικής): Κλειστό λόγω πένθους

Υπουργείο εσωτερικών :Wallas
Υφυπουργοί : (τομέας βασικής φάρμας) : Sevi77 (τομέας ξέφωτου): Θεοδόσης 61 ,(τομέας άγριου λιβαδιού): Annita68 ,(τομέας κήπου): Φριφρι1

Υπουργείο επαγγελμάτων και βιοτεχνικής περιοχής : Peggy1977
Υφυπουργοί : (επάγγελμα φούρναρη) : Antzella , (επάγγελμα μαρμελαδοποιού): Lazos95 (τομέας προιόντων επαγγελμάτων) : George-eyh

Υπουργείο νέων υποστρομάτων φυτών : Rkatia (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=186250) (ο λόγος το post 248)

Υπουργείο εθνικής άμυνας και στρατηγικής παιχνιδιού : Dias19751

Υπουργείο δικαιοσύνης και διαφάνειας στο θέμα : Snorkel & Alida

Πρόεδρος Ο.Ν.Α.Σ. (Οργάνωση Νέων Απροσάρμοστων Σπόρων): Anestis375

Καφενείο της βουλής: Buenakias

beliza
27.06.2011, 09:48
:( μα που το καταλαβες βρε δια μου οτι λατρευω το νησι? ε? και τα φιδια του και ολα?
κατι σε αναπτυξη δεν εχεις? ( 86 επιπεδο) μαλλον μαρουλοσαλατα θα τα κανω σ αυτο το υπουργειο και δεν θα φταιω εγω:)

dias19751
27.06.2011, 09:52
:( μα που το καταλαβες βρε δια μου οτι λατρευω το νησι? ε? και τα φιδια του και ολα?
κατι σε αναπτυξη δεν εχεις? ( 86 επιπεδο) μαλλον μαρουλοσαλατα θα τα κανω σ αυτο το υποργειο και δεν θα φταιω εγω:)
χαχαχα. Για τις αλλαγές να απευθύνεστε στον πρωθυπουργό. (Βρήκες δουλειά Sereli:D)

alexandros1970
27.06.2011, 09:54
Χα χα χα χα χα χα χα χα .....τη κυβέρνηση την βρήκαμε βρε Δια ... αλλά όπως έγινε τώρα , μας λείπει ο λαός .... από που θα τα παίρνουμε ;;;...
Όλους στη κυβέρνηση τους έβαλες ...
Και εσένα στις χοντρές μίζες σε βλέπω .... τώρα βέβαια γκρεμίζεται το αεροδρόμιο , γκρεμίζονται κτίρια στη πόλη ....στο υποδομών και δημοσιών έργων δεν είδα ποιον έβαλες .... αυτός-η ..θα φάει καλά ....
Τεσπα ... αφού με βολέψατε , πάω να αλλάξω υπογραφή ...και αμφίεση .
σπασίμπα νταβάριτς ...

paultsaf
27.06.2011, 09:58
http://img864.imageshack.us/img864/2223/laikh.jpg
Aγροτικης αναπτυξης με τετοια αγορα?:eek::eek: Με βλεπω να με τρωει ο πρωτος ανασχηματισμος.:o

serelis
27.06.2011, 09:58
ena exo na po pou ise apostole(o thrax) na dis ta xaliamas xaxaxaxa

agapite DIAS o xronos piezi oi alages tou nisiou ke to mesoprothesmo me tous sporous ine se ekseliksi oi efthines ine varies oi kotes limoktonoun oi apostoles erxonte i mia meta tin ali ta maroulia eginan ke theloun mazema den mporo para ma dexto tin sinenesi apo olous ke na akouso tis simvoules empros lipon ston dromo pou xarakse to aletri

douko
27.06.2011, 10:04
και αφου ο πρωθυπουργος συναινει πρωτη ψηφος εμπιστοσυνης απο μενα . αντε βρε σιδεροκεφαλοι.

prigipesaa
27.06.2011, 10:05
πολυ ωραια η συνθεση σας:D
υποπτευομαι οτι η μερκελ ειναι η μαμα εταιρεια γιατι δε μπορω να φανταστω οτι απουσιαζει μιας κ εχει γινει ενα με το πετσι μας:p:D

L1sy
27.06.2011, 10:11
καλημερα :d ποτε οκιζεται η κυβερνηση :d

maraki85
27.06.2011, 10:33
Καλημέρα!!!!
Μια και δημιουργήθηκε το νέο θέμα, πιστεύω ότι πρέπει να σχηματιστεί κυβέρνηση όσο το δυνατόν συντομότερα και μέσα στην εβδομάδα να δοθεί ψήφος εμπιστοσύνης.

Πρωθυπουργός : Serelis (πιστεύω το δικαιούται μετά την δημιουργία του συγκεκριμένου θέματος)

Υπουργείο εργαστηριακής ανάπτυξης και προϊόντων : Maraki 85

μ αυτο το σχημα Δια μου ,και πρωθυπουργο τον Γιαννη....!!!
και καθαριστρια στο υπουργειο μας μπαινω:):p;)
να σαι καλα ..... ακομα γελανε οι κορες μου με το υπουργιλικι μου..

mara_libra
27.06.2011, 10:43
Καλημέρα!!!!
Μια και δημιουργήθηκε το νέο θέμα, πιστεύω ότι πρέπει να σχηματιστεί κυβέρνηση όσο το δυνατόν συντομότερα και μέσα στην εβδομάδα να δοθεί ψήφος εμπιστοσύνης.

Υπουργείο δημόσιων σχέσεων και διαπραγμάτευσης με άλλα θέματα : Μara_libra

Καλημέρα,
δεν έχω παρά να δεχτώ τη θέση αυτή, την τιμή που μου κάνετε και υπόσχομαι να φανώ αντάξια της εμπιστοσύνης και των περιστάσεων!:D
Η ζυγαριά της δικαιοσύνης (εγώ δηλαδή:p), στις υπηρεσίες της νέας <<κυβέρνησης>>...
Με το δεξί...http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/gold-star-smiley.gif?1292867608

alexandros1970
27.06.2011, 11:01
καλημερα :d ποτε οκιζεται η κυβερνηση :d

Πρέπει να περιμένουμε τις αρμόδιες υπουργούς (Υπουργείο δικαιοσύνης και διαφάνειας στο θέμα : Snorkel & Alida ),να συντάξουν το κείμενο του όρκου πρώτα ... μετά θα δούμε αν θα ορκιστούμε ....:D

Να σου πω κάτι L1sy ... επειδή είναι η δουλειά μου δηλαδή και δεν σε ξέρω ...για δώσε κανένα επιπλέον στοιχείο , τι φυτεύεις , τι ζώα έχεις , πόσα εργαστήρια ..χορτοτάλιρα , φιορίνια ....
σόρυ αλλά ξέρεις ...μη κατηγορηθώ για πλημμελή άσκηση καθηκόντων .
LoL

nikexad
27.06.2011, 12:04
Λοιπόν, κάτι που πάντα ήθελα να κάνω αλλά δεν έβρισκα κατάλληλο θέμα....
Καλημέρα σε όλη την αγροτοπαρέα

Μόλις έμαθα τα νέα για την ανάληψη του χαρτοφυλακίου μου.

Αντιπρόεδρος κυβέρνησης : Nikexad (κολλητός του πρωθυπουργού , επομένως με αξιοκρατικά κριτήρια παίρνει αυτή την θέση)

Ξεκίνησε και η μπάλα.
Ε, ρε δουλειές με φούντες.

Λοιπόν προς το παρόν σας αφήνω.
Πάω να ετοιμάσω τις προγραμματικές δηλώσεις.
Και να δω τι θα κάνω τα έρμα τα εργαστήρια.

Δηλαδή τώρα εμείς λεγόμαστε "sporoi" του φόρουμ?
Δεν μου φαίνεται όνομα με κύρος αλλά τεσπα....

oikon4
27.06.2011, 12:24
Καλημέρα!!!!

Υπουργείο κτηνοτροφικής ανάπτυξης : Omgroflme (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=186250)
Υφυπουργοί : (τομέας απλών ζώων) : Petrakiis,,(τομέας ζώων εκτροφής): Οikon4

Ευχαριστώ πολύ για τη θέση!! Περιμένουμε το κείμενο της ορκομωσίας!:D

skorpina29
27.06.2011, 13:04
Γιανναρε!!!χαχαχα γεια σου Πρωθυπουργε μου....:);)

θελω να πω οτι σας παρακολουθω ανελειπως...και συμφωνω μαζι σας...φυσικα περιμενω να δω και εγω ποια ειναι αυτη η αλλαγη που θα μας αλλαξει την γνωμη...

γιατι δεν μ αφηνεις Γιανναρε μου...να ειμαι incognito?!:p

παντως εμεινα εκτος Κυβερνησης ας ειναι.....θα αναλαβω το Υφυπουργειο Αμυνας με την διαδικασια του κατ επειγοντως....αν χρειαστει....:p:p:D:D

...καλη συνεχεια παιδια....:):)

serelis
27.06.2011, 13:20
kalostin skorpina29 ops pos mpikes apo pou mpikes :p:Dpou itan o aleksandros??:p
epsaxne gia mkpales malon:eek:telos panton enia sou ke sto aminas tha pame oloi sto telos ama den pane kala ta pragmata;)

skorpina29
27.06.2011, 13:28
χαχαχα επρεπε να περασω πρωτα απο τον Αλεξανδρο δεν το γνωριζα...:)

να ζησει η γραμμη Αμυνας Ευβοιας....:)

παντως στην μονη περιπτωση τωρα που το σκεφτομαι που θα πηγαινα πασο...ειναι να μας εδιναν τους αγροτικους βοηθους δωρεαν:p:Dτοτε θα μπορουσαμε να συνθηκολογισουμε....

χαχαχα αντε να δουμε ποια ειναι αυτη η αλλαγη...αν και θα μου ταιριαζε περισσοτερο το Διπλωματικο Σωμα...:p:D

...καλη συνεχεια Γιανναρε σε σενα και σε ολα τα παιδια εδω:)...ειλικρινα μερικες αναρτησεις ηταν απιστευτες...δεν χρειαζεται ακομα μια φορα να πω με ποιους συμφωνω απολυτα ξερουν αυτοι...;)

Vagia34
27.06.2011, 13:47
Καλημερα - σπερα γεροντια του φορουμ αλλα με νεανικη καρδια και νεο σπιτι (ρε που καταντησαμε ):D

Δια, κυριε υπουργε αμυνης ηθελα να πω , ο τομεας δεντρων παει πακετο με κανα ξυλο απελεκητο ? Δεν πιστευω να ειναι κανενα υπονοουμενο :p

Υπουργείο αγροτικής ανάπτυξης : Paultsaf
Υφυπουργοί : (τομέας φυτών) : Agrotis1500,(τομέας δέντρων): Vagia34

Αντε να δουμε που θα βγει αυτη η κυβερνηση .. για πρωορες εκλογες μας βλεπω και εξορια στην Σπιναλογκα :D

Λοιπον σοβαρα τωρα . Καλοριζικο το νεο σπιτακι και σιδεροκεφαλοι .. Και για να μην ξεχνιωμαστε .. Να δουμε πως θα τελειωσει το εβεντ χωρις ΦΙ με τις αλλαγες στην αγορα . Ολα εχουν σκοπο ;)

Τα λεμε αργοτερα ..Παω να λαδωσω κανενα παικτη μπας και πεταξει καμμια μπαλα εκτος γηπεδου και προσγειωθη στα χωραφακια μας :D

mara_libra
27.06.2011, 13:50
χαχαχα αντε να δουμε ποια ειναι αυτη η αλλαγη...αν και θα μου ταιριαζε περισσοτερο το Διπλωματικο Σωμα...:p:D skorpina 29

Αν και εφ'όσον συμφωνήσει ο πρωθυπουργός και ο αντιπρόεδρός μας, εγώ πολύ ευχαρίστως μοιράζομαι το υπουργείο μου αγαπητή συμπαίκτρια και συναγρότισσα Δέσποινα!!!:D
Είμαι άνθρωπος της λογικής και γνωρίζω πως θα χρειαστώ βοήθεια...;)

skorpina29
27.06.2011, 13:59
καλως την Μαρα....πλακα βρε σας κανω δεν θελω Υπουργεια...:D

απλα ειμαι Ηφαιστειο ετοιμη να εκραγω...εχτες επρεπε να φτιαξω τροφες....και δεν ειχα σιταρι...δεν μπορουσα να αγορασω οσο ηθελα, η λαικη....μαυρη μαυριλα...πλακωσε...
...καταλαβαινεις φυτευα σιταρακι......:cool:ελεος....

αυτο που ηθελα εν ολιγοις να σας γραψω ειναι οτι ειμαι και εγω εδω...:)και οτι η προσοχη μου ειναι στραμμενη στο θεμα σας...

....και συμφωνω 100%...:)

...καλη συνεχεια να εχετε...ολοι σας....:)

alexandros1970
27.06.2011, 14:57
Κυρίες και κύριοι ... επειδή πρέπει να λέμε τα σύκα - σύκα και τη σκάφη - σύκα ...σορυ .. σκάφη εννοώ ....και επειδή οι ''sporoi'' δεν κινούνται με ταπεινά και κακόβουλα κριτήρια , αλλά με αγνά και φίλαθλα αισθήματα , έχω να σας ενημερώσω ότι η εταιρία μου επέστρεψε τις μπάλες που δεν είχα ρίξει στο γήπεδο πέρυσι στο ανάλογο event .
Κάπου στο αρχείο θα πρέπει να υπάρχει το αντίστοιχο νήμα .
Ήταν γύρω στις 550 μπάλες που για δικούς μου λόγους δεν κλότσησα ποτέ , θεώρησα ότι θα έπρεπε να έχω το δικαίωμα να τις στείλω σαν δώρο .
Δεν μου επετράπη και έτσι τις κράτησα μέχρι το τέλος .
Σήμερα , ένα χρόνο μετά , μόλις μπήκα στο γήπεδο , είδα πάνω δεξιά ένα σηματάκι με μια μπάλα και από κάτω τον αριθμό 553 ...δεν ήξερα τι είναι αλλά αφού έπαιξα τους 2 πρώτους γύρους , μετά συνειδητοποίησα ότι αποκλείεται να μάζεψα σε μια ώρα 553 μπάλες .
Είναι οι μπάλες από πέρυσι . Ειλικρινά δεν περίμενα να κρατήσουν αρχείο για τις μπάλες αυτές , τη στιγμή που δεν υπήρχε καμιά ανακοίνωση για αποθήκευση τότε .
Οφείλω λοιπόν από τη μεριά μου να πω ότι συγχαίρω θερμά την εταιρία που σε αυτή τη περίπτωση λειτούργησε απόλυτα επαγγελματικά και δίκαια .

http://img846.imageshack.us/img846/2606/mpala.png

Ήθελα να το βάλω κάπου να το βλέπουν όλοι αλλά δεν βρήκα αντίστοιχη ενότητα .

maraki85
27.06.2011, 15:02
μπα .... δεν νομιζω Αλεξανδρε να τυχει σε αλλον :)
φταιει το οτι τους εβαλες φατσα καρτα την φωτο με την διαπλαση σου :D
επαιξαν ρολο τα κυβικα....:p ξερουν αυτοι .....;)

alexandros1970
27.06.2011, 15:08
μπα .... δεν νομιζω Αλεξανδρε να τυχει σε αλλον :)
φταιει το οτι τους εβαλες φατσα καρτα την φωτο με την διαπλαση σου :D
επαιξαν ρολο τα κυβικα....:p ξερουν αυτοι .....;)

Δεν ξέρω τι φταίει και δεν ξέρω αν κάποιος άλλος δεν είχε ρίξει όλες τις μπάλες στο γήπεδο ..
Εγώ πάντως δεν τις είχα ρίξει για το λόγο που προανέφερα ....προς τιμήν τους μου τις επέστρεψαν ...
εδώ είναι το λινκ εκείνης της εποχής , αλλά δεν ξέρω γιατί έχει κοπεί .. ήταν τουλάχιστον 7-8 σελίδες ..και είχε και τα screen shots με το γήπεδο και τις μπάλες αχρησιμοποίητες .

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=14829&highlight=%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BD%CF% 84%CE%B1%CE%B4%CE%B5%CF%82+%CF%87%CE%B1%CE%BC%CE%B 5%CE%BD%CE%B5%CF%82+%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B5 %CF%82

serelis
27.06.2011, 15:39
kalispera fitevo maniodos marouli giati den mou erxonte mpales??:p:p
alex to idio tha simvi ke fetos ine to idio me ta triantafila ama ta kratas ksanaerxonte
ke exe ton nousou stin porta vre pedi:p mpeni kosmos (skorpina29)exe ton nou sou:D:D

paultsaf
27.06.2011, 15:42
serelis, αμα δεν εχεις μπαλες, κλωτσα τα μαρουλια:D

nikexad
27.06.2011, 15:53
.... κι αν δεν έχεις ούτε μαρούλια, κλώτσα τις κότες κύριε πρόεδρε.

serelis
27.06.2011, 15:56
serelis, αμα δεν εχεις μπαλες, κλωτσα τα μαρουλια:D

sigora sto telos afto tha kano:D:D etimo to gipedo

http://img837.imageshack.us/img837/5075/gipedo.png

asimeniah1
27.06.2011, 16:03
τα σέβη μας στη νέα κυβέρνηση !!! :)
ως απλός λαός , οφείλουμε να σας τονίσουμε ,ότι λόγω οικονομικής κρίσης αδυνατούμε να σας παρέχουμε λιμουζίνα για τις μεταφορές σας στα φαρμεροϋπουργεία, ωστόσο δεχόμαστε να σας δανείσουμε τα γαϊδουράκια μας :d
καλή επιτυχία στο καινούριο χώρο! ;)

oikon4
27.06.2011, 16:23
τα σέβη μας στη νέα κυβέρνηση !!! :)
ως απλός λαός , οφείλουμε να σας τονίσουμε ,ότι λόγω οικονομικής κρίσης αδυνατούμε να σας παρέχουμε λιμουζίνα για τις μεταφορές σας στα φαρμεροϋπουργεία, ωστόσο δεχόμαστε να σας δανείσουμε τα γαϊδουράκια μας :d
καλή επιτυχία στο καινούριο χώρο! ;)

Δυστυχώς έχουμε μιά έλλειψη στα γαιδουράκια, καθώς παραδώθηκαν στους αγώνες!! Μπορούμε όμως μετά την κατάργηση των μιλίων να μας μεταφέρει η ζωζώ με το αεροπλάνο της(πολυτέλεια....!!!!:p)

alexandros1970
27.06.2011, 16:29
kalispera fitevo maniodos marouli giati den mou erxonte mpales??:p:p
alex to idio tha simvi ke fetos ine to idio me ta triantafila ama ta kratas ksanaerxonte
ke exe ton nousou stin porta vre pedi:p mpeni kosmos (skorpina29)exe ton nou sou:D:D

Κύριε πρόεδρε είναι γνωστή μου η Σκορπίνα ... έχει ελευθέρας ...μια άγνωστη που είδα της έκανα τον σχετικό ελέγχο αλλά απάντηση δεν πήρα ....
Μη φοβάσαι για καλό .... εδώ είμαι ...:D:D:D
Όσο για τις μπάλες λογικά έτσι θα γίνει , αλλά τότε ήταν ένα παιχνίδι 5 μηνών και δεν περίμενα ότι θα έχει τόση οργάνωση , δεν υπήρχε και καμία δέσμευση ότι οι μπάλες θα επιστραφούν σε επόμενο ηβεντ, υπολόγισα ότι χάθηκαν στη διαδρομή Χανιά - Αμβούργο ... πραγματικά εξεπλάγην μόλις είδα τι έχει γίνει .

stefroditis
27.06.2011, 16:34
Καλημέρα!!!!

Πρωθυπουργός : Serelis (πιστεύω το δικαιούται μετά την δημιουργία του συγκεκριμένου θέματος)
Αντιπρόεδρος κυβέρνησης : Nikexad (κολλητός του πρωθυπουργού , επομένως με αξιοκρατικά κριτήρια παίρνει αυτή την θέση)

Υπουργείο Event και αποστολών : Stefroditis (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=111295)

Ευχαριστώ για την μεγάλη τιμή που μου κάνατε και λόγω των περιστάσεων θα ήθελα να αναλάβω αμέσως δράση,
1ον δρώμενα χρησιμοποιούμε οτι διαθέτουμε (τα πάντα όλα) δλδ μετακίνηση κυπέλλων, ρηφρες, καθαρισμός κούκης, καθαρισμός υπολογιστή και οθόνης (με το ειδικό πανάκι)

2ον αποστολές εδώ σας εχω το καλύτερο, αγορά σπάνιων φυτών (όπως σιτάρι, μαρούλι)με ακαριαίο χτύπημα
http://img808.imageshack.us/img808/9938/39600449.jpg

L1sy
27.06.2011, 17:12
Πρέπει να περιμένουμε τις αρμόδιες υπουργούς (Υπουργείο δικαιοσύνης και διαφάνειας στο θέμα : Snorkel & Alida ),να συντάξουν το κείμενο του όρκου πρώτα ... μετά θα δούμε αν θα ορκιστούμε ....:D

Να σου πω κάτι L1sy ... επειδή είναι η δουλειά μου δηλαδή και δεν σε ξέρω ...για δώσε κανένα επιπλέον στοιχείο , τι φυτεύεις , τι ζώα έχεις , πόσα εργαστήρια ..χορτοτάλιρα , φιορίνια ....
σόρυ αλλά ξέρεις ...μη κατηγορηθώ για πλημμελή άσκηση καθηκόντων .
LoL

Αλεξ εγω φυτευω μεχρι 25λεπτα φυτα ας ειναι καλα οι βοηθοι :p απο φιορινια ειμαι σχεδον ταπι :D

dias19751
27.06.2011, 17:46
Καλησπέρα στην ελπίδα του forum, καλησπέρα στα νιάτα του θέματος των «σπόρων», ενός θέματος που με τους αγώνες του και την ανεξαρτησία του θα γράψει ιστορία. Σήμερα είναι γιορτή και νίκη της δημοκρατίας του forum. .….(καλά καλά σταματάω ,απλά ήθελα πολλά χρόνια να βγάλω τέτοιο λόγο)

Βλέπω ότι όλοι δεχτήκαμε με μεγάλη χαρά τα νέα μας καθήκοντα . Ειδικά εσύ βρε Αλέξανδρε πριν την ορκωμοσία άρχισες να ασκείς τα καθήκοντά σου (αυτό θα πει ζήλος , ακόμα και σε μέλος της κυβέρνησης έκανες έλεγχο:D). Γιάννη το ξέρω ότι ανέλαβες την εξουσία σε δύσκολες εποχές, αλλά δε σε φοβάμαι εσένα , εσύ μπροστά και εμείς ακολουθούμε (τους γκρεμούς μόνο να προσέχεις). Πάντως από τις αντιδράσεις κύριε πρωθυπουργέ νομίζω ότι την ψήφο εμπιστοσύνης την έχεις στο τσεπάκι σου.
Να υποθέσω ότι λόγο των νέων γεγονότων του forum (κάτι mundial και σαχλαμάρες πήρε το μάτι μου) και των ανειλημμένων υποχρεώσεων των υπουργών snorkel και alida , η ορκωμοσία της κυβέρνησης θα πάρει μια μικρή αναβολή.

Είναι οι μπάλες από πέρυσι . Ειλικρινά δεν περίμενα να κρατήσουν αρχείο για τις μπάλες αυτές , τη στιγμή που δεν υπήρχε καμιά ανακοίνωση για αποθήκευση τότε .

Πραγματικά εντυπωσιακό γεγονός. Αν μου το λέγαν πριν μερικές μέρες δε θα το πίστευα.Εγώ έκανα την βλακεία και τις κλώτσησα την τελευταία μέρα Άντε διπλή χαρά σήμερα και υπουργιλίκι και μπάλες από το πουθενά :cool::D

alexandros1970
27.06.2011, 17:49
Αλεξ εγω φυτευω μεχρι 25λεπτα φυτα ας ειναι καλα οι βοηθοι :p απο φιορινια ειμαι σχεδον ταπι :D

Εντάξει .. δικιά μας είσαι ... πέρνα να σε κεράσουμε κανένα πιξελάκι .... τι προτιμάς κάτι σε ποτό (πίξελ) , ή σε φαγητό (μέγκα-πίξελ); ...

Ωχ .. τώρα το είδα ... χίλια συγνώμη κυρία υφυπουργέ μου ....
Βρε Δια ..βρε Δια ...με τόσο μεγάλο κυβερνητικό σχήμα , μπέρδεψα την υφυπουργό μας με το πλήθος ....
Και πάλι συγνώμη για τον ελέγχο υφυπουργέ μου .
είναι από τη χαρά μου που πήρα τις μπαλίτσες ...:D:D

serelis
27.06.2011, 17:54
ola kala file DIAS ola kala mono pou pedevome na vro ektos apo mpales ke mia gramatea tis prokopis :D:p
http://img26.imageshack.us/img26/7921/idietera.jpg

dias19751
27.06.2011, 18:00
Ωχ .. τώρα το είδα ... χίλια συγνώμη κυρία υφυπουργέ μου ....

Χαχαχα , δικαιολογείσαι είναι η πρώτη μέρα στην δουλειά.
ola kala file DIAS ola kala mono pou pedevome na vro ektos apo mpales ke mia gramatea tis prokopis :D:p

Κύριε πρόεδρε δεν προλάβαμε να αναλάβουμε τα καθήκοντά μας και ψάχνουμε για όμορφες παρουσιες. Για νέο Μπερλουσκόνι σε κόβω:p. Μια απορία η υπουργός σου Rkatia σου την έστειλε για να ελέγξεις το υπόστρωμα του φυτού ; :D

vassilis66
27.06.2011, 18:01
Δε ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά το αδύνατο σημείο της φάρμας μου δεν ήταν τελικά ούτε τα μαρούλια ούτε τα καρότα... αλλά τα ζώα!
Έβγαλα την Καντίνα σε χρόνο dt χαρη στα σφενδάμια, αλλά εκείνες οι εξέδρες δε γεμίζουν με τίποτα...Δε κυκλοφορεί τετράποδο στη φάρμα ούτε για δείγμα αυτή τη στιγμή και πάλι έχω να καλύψω άλλες 320.000...
Οπότε, αντίο χωράφια προς το παρόν, ζήτω οι στάβλοι!

ΥΓ: Έχω μια απειροελάχιστη αμυδρή υποψία ότι μέλη της τρόϊκα - ναι ναι, της γνωστής και μή εξαιρετέας - έχουν παρεισφρήσει στην κυβέρνηση! Μη σας ξεφύγει τίποτα, λείπουν αυτή τη στιγμή σε κάποιο meeting με θέμα "κουβεντούλα για το τρελό μουντιάλ", αλλά φήμες λένε ότι ότι μέτρα και να προτείνει η κυβέρνηση τελικά το δικό τους θα περάσει! Τσιμουδιά έτσι;:p

serelis
27.06.2011, 18:04
Μια απορία η υπουργός σου Rkatia σου την έστειλε για να ελέγξεις το υπόστρωμα του φυτού ; :D
oxi aftes exi analavi na tis aksiopiisi o nikxed na kani ke aftos kati ;)min ta perimeni ola apo emena:p

alexandros1970
27.06.2011, 18:05
Εεεεπ ....εεεπ ...ο νεαρός εδώ ...;;;
Για δώσε στίγμα νεαρέ μου ....
Τι ισι συ ;....τι φκιανς ;.. πόθεν μας ήρθις ;..

Που πήγε αυτός ;...
Τι διάολο έχω πάθει σήμερα ... τώρα δεν μπήκε ένας Dr εδώ μέσα ;
Τον έφαγε η λογοκρισία , λόγω της γραμματέως μάλλον .

rkatia
27.06.2011, 18:10
Καλησπέρα στους σπόρους του φόρουμ.:p
Δία δεν πρόλαβα να αναλάβω καλά καλά τα καθήκοντά μου και ο πρόεδρος μας άρχισε τον έλεγχο.:rolleyes::D
Πρόεδρε σου έφερα κι άλλο υπόστρωμα για δοκιμή.:p

http://www.star.gr/uploads/images_resize/2011/01/74684_1817.jpg

κάνει τους ήλιους να βγαίνουν και το βράδυ.:cool::D
Συγχαρητήρια σε όλο το επιτελείο γι αυτές τις αξιόλογες θέσεις.:o

Alida#
27.06.2011, 18:11
Αλεξανδρε οπως βλεπεις ήμουν στην πόρτα όταν έλειπες εσυ :cool:

Να προσεχετε τις εικονες που αναρταται σας παρακαλω. Χρηστο, επειδη ρωτησες, αυτος ηταν ο λογος που "κατεβασα" το ποστ σου

Πετρακις επίσης, το ποστ σου χαλουσε την σελιδα και ηταν σπαμ με τοσα screenshot.

Καλησπέρα σας!

serelis
27.06.2011, 18:12
vassilis66 ego oriaka tin eklisa aftin tin mpara ala vre pedi perimena na tsimpisoun ligo ta megala fita triantafila amigdala sfendamia na vgaloume kanena spasmeno ala den kounithike filo eki akinita ti tha gini exo apo tis persines sodies apoulita

op kalispera alida

alexandros1970
27.06.2011, 18:18
Αλεξανδρε οπως βλεπεις ήμουν στην πόρτα όταν έλειπες εσυ :cool:

Να προσεχετε τις εικονες που αναρταται σας παρακαλω. Χρηστο, επειδη ρωτησες, αυτος ηταν ο λογος που "κατεβασα" το ποστ σου

Πετρακις επίσης, το ποστ σου χαλουσε την σελιδα και ηταν σπαμ με τοσα screenshot.

Καλησπέρα σας!

Χμμμ ...δεν πιστεύω να μου ''ροκανίζεις'' τη καρεκλίτσα που με τόσο κόπο , θυσίες και γλύψιμο , απέκτησα ;;....
Τον είδα και εγώ αλλά με πρόλαβες , έχεις και τα εργαλεία εσύ βλέπεις ...
Εσύ ... υπουργός πράμα στη πόρτα ;;;... κάτι δεν πάει καλά στη κυβέρνηση ακόμα δεν ορκιστήκαμε ...με βλέπω σε απεργία από τώρα ...:D:D:D

petrakiis
27.06.2011, 18:20
Επιτελους βρε Alinta!Οχι καθε φορα δυο μετρα και δυο σταθμα!!!Τοσα screenshot κυκλοφορουν εδω μεσα με το να ''κερασω κατι?'', ''σας εφερα αυτο το φαγητο''!!Τα 5 screenshot φταινε?Και να μην αναλυσουμε παλι το θεμα τι ειναι ακριβως ειναι σπαμ...Τεσπα θα τις κανω ενα κολαζ και θα τις αναεβασω παλι.

Alida#
27.06.2011, 18:25
Επιτελους βρε Alinta!Οχι καθε φορα δυο μετρα και δυο σταθμα!!!Τοσα screenshot κυκλοφορουν εδω μεσα με το να ''κερασω κατι?'', ''σας εφερα αυτο το φαγητο''!!Τα 5 screenshot φταινε?Και να μην αναλυσουμε παλι το θεμα τι ειναι ακριβως ειναι σπαμ.

μπορειτε να σταματησετε να λετε κατι φορα γιατι εμενα και οχι τον αλλον? γνωριζεις ποσα ποστ "κατεβαινουν" καθε μερα και ποσες κάρτες δυστυχως δίνονται? Το τι ειναι σπαμ περιγραφεται αναλυτικώς στις Σ.Ε

Εγω λοιπον μπορει να ειμαι η περίεργη, ρωτα τους συμπαίκτες σου αν τους ευχαριστει να διαβαζουν ενα τεραστιο ποστ με 5 μεγαλες εικονες που ξεχειλωνουν την σελιδα.

Υ.Γ δοκιμασε με προεπισκοπηση το ποστ σου πριν το αναρτησεις πάλι.

Καλη σας συνεχεια!

petrakiis
27.06.2011, 18:31
καταρχην ημουν ετοιμη να το διορθωσω εγω η ιδια μολις ειδα οτι τραβαει την σελιδα αλλα με προλαβες.την προεπισκοπιση την χρησιμοποιω παντα αλλα δεν μου εδειξε οτι θα εμφανιστει ετσι!!

εν τελει τι σε πειραξε απο τα δυο το οτι ηταν 5 η οτι τραβαγε την σελιδα?

υ.γ θα σε παρακαλεσω να μου μιλας πιο ευγενικα και οχι τοσο αποτομα.

Alida#
27.06.2011, 18:33
petrakiis (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=27072) ηταν ποστ σπαμ και έπρεπε να διαγραφει :) Καλη συνεχεια!

beliza
27.06.2011, 19:10
καλησπερα σποροι με τα υπουργεια σας:)
ω ναι δια, ηρθα για σενα εφερα κεινο το κερασμα που υποσχεθηκα, στην υγεια των καπι λοιπον
ελα δια δεν πειραζει θα πιεις αλλο ενα πικρο ποτηρι:D:)

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGXhKGoSbxs47rwxYFu3KUeXbrelGed 9lwn8wYPALSwmmpu_LW_CuwzvI

vassilis66
27.06.2011, 19:12
@petrakiis,
γιατί δεν τις κοβεις λίγο και να τις ξαναβάλεις;

Πάντως προτιμώ screenshots του παιχνιδιού από τα φαγητά και τους καφέδες που κυκλοφορούν κατα κόρο στο φορουμ. Είπαμε, είμαστε χώρα σερβιτόρων, αλλά τόση προπόνηση πια και εδώ πέρα; Αυτό είναι το όνειρο της νεολαίας;

Κατά φωνή και τα κεράσματα...άντε γεια.

alexandros1970
27.06.2011, 19:18
@petrakiis,
γιατί δεν τις κοβεις λίγο και να τις ξαναβάλεις;

Πάντως προτιμώ screenshots του παιχνιδιού από τα φαγητά και τους καφέδες που κυκλοφορούν κατα κόρο στο φορουμ. Είπαμε, είμαστε χώρα σερβιτόρων, αλλά τόση προπόνηση πια και εδώ πέρα; Αυτό είναι το όνειρο της νεολαίας;

Κατά φωνή και τα κεράσματα...άντε γεια.

Υπουργέ μου ..τα σέβη μου ...το καφεδάκι σας ...μικρο και παραδοσιακό ....:D:D:D

http://efpalio.files.wordpress.com/2010/09/cafes.jpg

petrakiis
27.06.2011, 19:18
Υφυπουργοί : (τομέας απλών ζώων) : Petrakiis,,(τομέας ζώων εκτροφής):

ευχαριστω για την τιμη!!!

Δεν μου λετε αγαπητοι συναδελφοι,ετσι οπως βλεπετε την φαρμα μου τι ελπιδες λετε να εχω να βγαλω το event?

Λειβαδι , Δασος, Βασικη φαρμα

http://img812.imageshack.us/img812/6281/89234984.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/812/89234984.jpg/)

Αχυρωνας

http://img705.imageshack.us/img705/370/43744077.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/705/43744077.jpg/)

(νομιζω τωρα ειναι ενταξει)

Alida#
27.06.2011, 19:22
οχι πετράκις δεν ειναι ενταξει, ειναι ενα μεγαλο κουραστικο ποστ με εικονες στην σειρα. αλλα δεν μπορώ να πω κάτι άλλο πια:(

dimis40
27.06.2011, 19:36
Με την σειρά μου θα ήθελα να ευχαριστήσω και εγω το dias γιατί μετά από τους καταπληκτικούς πίνακες που αναρτεί, ανάρτησε, μετα από πολύ σκέψη, και την σύνθεση μιας καταπληκτικής κυβέρνησης.....
Φυσικά και δέχομαι τη θέση, είναι τιμή που με επελέξατε, θα προσπαθήσω να κάνω ότι καλύτερο μπορώ για όλους :cool: θα...., θα....., θα....

Υ.Γ 1 Φυσικά, δεν ομολογώ σε κανέναν ότι εξαιτίας κάποιον ποδοσφαιρικών αγώνων η κτηνοτροφική μου μονάδα αποδεκατίστηκε, οι τιμές στα φυτά εχουν κάνει limit down, οπότε σκοπεύω να εκμεταλλευτώ τη θέση μου για να ορθοποδήσω οικονομικά.:)

Υ.Γ 2 θα ορκιστούμε στους "κανόνες του φόρουμ";;;

alexandros1970
27.06.2011, 19:41
ευχαριστω για την τιμη!!!

Δεν μου λετε αγαπητοι συναδελφοι,ετσι οπως βλεπετε την φαρμα μου τι ελπιδες λετε να εχω να βγαλω το event?
[/B]

Ειδικά με το καλαμπόκι που φυτεύεις , εγώ σου δίνω ένα 13,74 % ..... εκτός και αν έχεις τίποτα οικονομίες να κάνεις καμιά καταθεσούλα ....:D:D:D

Υ.Γ Αν είναι δυνατόν λήξε το θέμα με την Αλιντα .. άστο ... τραβάνε μεγάλο κανάλι εδώ μέσα με τα πιτσιρίκια , μην τους δημιουργούμε και εμείς κι 'άλλα.
Παράκληση είναι ...

paultsaf
27.06.2011, 19:43
Παιδια αντιπολιτευση δε βλεπω κι ανησυχω δια το δημοκρατικον του πολιτευματος. Εχουμε και τον "φουσκωτο" στην πορτα και φοβαμαι μην κακοχαρακτηριστουμε δηλαδη.

serelis
27.06.2011, 20:11
ops mou katevikan kati pareoules ke ixa to nou mou sta pedia (ime stin doulia)
den mou ipate tin gnomisas gia ta megala fita pou ipa ke pio pano den etrikse pangos eee??
kati ligies elies apo oti ida toso foptomenoi imaste??

dimis40
27.06.2011, 20:14
ή φορτωμένοι ή τελείως άφραγκοι. μας έφαγαν τα χτ, τα ζώα εκτροφής.....

paultsaf
27.06.2011, 20:21
den mou ipate tin gnomisas gia ta megala fita pou ipa ke pio pano den etrikse pangos eee??
Δεν νομιζω να υπαρχουν πολλοι, που να εχουν ξεκλειδωσει τ' αμυγδαλα και τα τριανταφυλλα η το σπανακι και να μην εχουν μεγαλα αποθεματα. Με 3 χτ δεν αξιζαν να τα πουλησεις. Ολοι για κατι τετοιες στιγμες τα φυλαγαμε.

nikexad
27.06.2011, 20:23
Οπότε, αντίο χωράφια προς το παρόν, ζήτω οι στάβλοι!

Αγαπητέ συνάδερφε (πσσσσσ τι κάνει το υπουργιλίκι. Ηδη αρχίσαμε να μιλάμε με το σεις και με το σας) να φύγουν τα χωράφια
Με αυτά τα έρμα τα εργαστήρια τι κάνουμε? Τ'αφήνουμε να μας "τρώνε" και ζα και χώρο ή τα βάζουμε στην μπάρα?
Θα ήθελα τη γνώμη σας περί αυτού του τόσο κρίσιμου και ζωτικού για την αγροτική μας οικονομία, θέματος...

oxi aftes exi analavi na tis aksiopiisi o nikxed na kani ke aftos kati ;)min ta perimeni ola apo emena:p
Τι να πρωτοκάνω?
Εγραφα τις προγραμματικές δηλώσεις και κανόνιζα τη συνέντευξη τύπου που θα έδινες Πρόεδρε και η rkatia έστειλε κι άλλη υποψήφια για δοκιμή υποστρώματος.
Βάλε και τη δική σου γραμματέα που θέλεις, δεν πρόκανα...

Αμα περιμένεις ν'ανέβουν οι τιμές σε χουρμαδες, ελιές, αμύγδαλα και σφενδάμι... κάηκες.
Δεν ζητούσε και πολλά η μπάρα και οι τιμές ούτε που κουνήθηκαν να πάνε πάνω από 10χτ/τεμάχιο. Πόσα εκατομμύρια να έχουμε μαζέψει άραγε σε καρπούς?

maraki85
27.06.2011, 20:25
προεδρε και μονο με κερασια γεμισε η μπαρα ... με τα ζωα λιγα γαιδουρακια και καστορες και τελος ... με τις μπαλες εχω ενα θεμα.:mad:

-snorkel-
27.06.2011, 20:26
καλησπέρα.

μήπως να αφήνατε τα υποστρώματα εκεί που είναι; αρκετά δεν ασχοληθήκατε; :D

απλά θα ήθελα να κρατάμε λίγα τα όρια. ;)

serelis
27.06.2011, 20:31
Αμα περιμένεις ν'ανέβουν οι τιμές σε χουρμαδες, ελιές, αμύγδαλα και σφενδάμι... κάηκες.
Δεν ζητούσε και πολλά η μπάρα και οι τιμές ούτε που κουνήθηκαν να πάνε πάνω από 10χτ/τεμάχιο. Πόσα εκατομμύρια να έχουμε μαζέψει άραγε σε καρπούς?

ne i alithia ine oti me tis persines xourmadies ekana doulia mou zitage kata tin gnomi mou poli liga ti tha piraze tora an pigene i mpala 100 , 120 h 150pe ke 30,40,50xt pion tha piraze??

ne exis dikio xara telos apo emena

nikexad
27.06.2011, 20:40
pigene i mpala 100 , 120 h 150pe ke 30,40,50xt pion tha piraze??
Εισαι πλεονεκτης. Με 2.100 μπάλες (100 περίπου την ημέρα) υπολόγισε πόσα θα παίρναμε.. Θα ήταν υπερβολικό. Νομίζω και πέρσι τόσα ήταν τα ποσά στις μπάρες.

απλά θα ήθελα να κρατάμε λίγα τα όρια. ;)
Είπα να σου δώσω λίγη δουλειά.
Να κάνεις κανένα ποστ και στο θέμα μας για να ξεφύγεις λίγο από τις μπάλες...
Δεν μπούχτησες? :)
Ασε που πρέπει να εξασκηθείς σαν υπουργός δικαιοσύνης (και δημόσιας τάξης θα πρόσθετα) που είσαι.

mara_libra
27.06.2011, 20:49
Αγαπητέ συνάδερφε (πσσσσσ τι κάνει το υπουργιλίκι. Ηδη αρχίσαμε να μιλάμε με το σεις και με το σας) να φύγουν τα χωράφια
Με αυτά τα έρμα τα εργαστήρια τι κάνουμε? Τ'αφήνουμε να μας "τρώνε" και ζα και χώρο ή τα βάζουμε στην μπάρα?
Θα ήθελα τη γνώμη σας περί αυτού του τόσο κρίσιμου και ζωτικού για την αγροτική μας οικονομία, θέματος...

Και εγώ την ίδια απορία είχα κύριε αντιπρόεδρε και περίμενα κάπου να δω την απάντηση αλλά μάταια...:rolleyes:
Μάθαμε τίποτα; Τι τα κάνουμε τα εργαστήρια;

serelis
27.06.2011, 20:50
Εισαι πλεονεκτης. Με 2.100 μπάλες (100 περίπου την ημέρα) υπολόγισε πόσα θα παίρναμε.. Θα ήταν υπερβολικό. Νομίζω και πέρσι τόσα ήταν τα ποσά στις μπάρες..

ne exis dikio ala ta mpouxtisa afta ta 2 triantafila ke amigdalo oxi tipote alo arxizoun ke sisorevonte ke ta sfendamia tora den vgazoun ke ena trito epathlo gia ergalia pou den exo stin nasiki;)

nikexad
27.06.2011, 20:55
Τι τα κάνουμε τα εργαστήρια;
εγώ προσωπικά Mara θα εφαρμόσω τη μέση λύση.
τα εργαστήρια που χρειάζονται για τις αποστολές (αυγα-μαλλι λαγού και προβάτου) θα τ'αφήσω και ολα τα υπολοιπα θα τα βγαλω.

ανάλογα βέβαια πως θα πάνε και οι τιμές των ζώων στην λαική.
αν αρχίσουν να πεφτουν λίγο οι τιμές, ισως τα ξαναβάλω και ν'αρχίσω αγορές ζώων από τη λαική

εδώ θα'μαστε να τα ξαναπούμε γι'αυτό το θέμα.

dias19751
27.06.2011, 20:55
Εεεεπ ....εεεπ ...ο νεαρός εδώ ...;;;
Για δώσε στίγμα νεαρέ μου ....
Τι ισι συ ;....τι φκιανς ;.. πόθεν μας ήρθις ;..

Καλά Αλέξανδρε μας εντυπωσιάζεις. Δε σου ξεφεύγει τίποτα. Σε βλέπω σύντομα με προαγωγή (2ο αντιπρόεδρο της κυβέρνησης). Αν δεις και κανέναν ύποπτο μην διστάσεις να φωνάξεις «Αλτ!! Τις ει ;» και αν συνεχίσει ρίξε και καμιά για εκφοβισμό . Τώρα που είναι νωρίς μην μας πάρουν τον αέρα και μπαίνει εδώ μέσα όποιος να ‘ναι.

κάνει τους ήλιους να βγαίνουν και το βράδυ.
Δε νου λες οι ήλιοι θα βγαίνουν μόνοι τους ή πρέπει να βάζει το χεράκι του και ο πρόεδρος ;

Καλησπέρα σας!
Ρε ρεμάλια ήρθε η Αλίντα στο θέμα μας και δε την βάλατε να κάτσει σε καμιά πολυθρόνα , δε την κεράσατε κάτι; Καλά που έχει εξαφανιστεί η υπουργός δημόσιων σχέσεων mara_libra,; Πως θα αποκτήσει κύρος του θέμα μας αν δεν καλοπιάνουμε τους mod; (εδώ κοτζάμ υπουργείο δώσαμε για να μας έχουν στα όπα όπα)
ελα δια δεν πειραζει θα πιεις αλλο ενα πικρο ποτηρι
]
Ωχ αυτό καλό είναι τώρα; Τι είναι μαρουλόζουμο?
Για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά , η αλήθεια είναι ότι τα φυτά δεν πήραν καμιά αξία και ο λόγος είναι ότι όλος ο κόσμος ήταν φορτωμένος με χιλιάδες αμύγδαλα και τα πιο μικρά επίπεδα με αρκετούς καρπούς δέντρων, σε αντίθεση με τα ζώα που οι τιμές τους στην λαϊκή είναι εξαιρετικές. Καιρός ήταν να βγάλουμε κανένα χτ γιατί είχαμε μείνει άφραγκοι.

Τα μόνα εργαστήρια που αξίζουν αυτή την στιγμή είναι οι επεκτάσεις ΙΙΙ των κουρείων των προβάτων. Ο λόγος είναι ότι κάποιος μπορεί να τα φτιάξει σχετικά εύκολα αγοράζοντας πρόβατα με πουλόβερ και στη συνέχεια κάνοντας παραγωγή λαμπερών προβάτων. Το καλό με αυτές τις επεκτάσεις είναι ότι μόνο με νερό δίνουν δύο μαλλιά την ημέρα (23:02 με ρούνα 22 και νερό) , ενώ με σούπερ τροφή 4 μαλλιά την ημέρα και χρειάζονται 1 τροφή προβάτου και δυο πρόβατα όπως και το απλό κουρείο προβάτων.

Omgroflme
27.06.2011, 21:07
τα εργαστήρια που χρειάζονται για τις αποστολές (αυγα-μαλλι λαγού και προβάτου) θα τ'αφήσω και ολα τα υπολοιπα θα τα βγαλω.

Nomizw oti einai to kalitero auto! Pws ta pate sto event?

Wallas.
27.06.2011, 21:07
Εμείς οι... μικρότεροι σπόροι (λέμε τώρα :p) συμμετέχουμε στο θέμα ή είναι αποκλειστικό των παλαιότερων; http://www.cosgan.de/images/midi/sportlich/a095.gif

serelis
27.06.2011, 21:12
niko ke dia ego exo mia trela me ta ergastiria exo kamia 55aria ke opos ton vrisko ton kero etsi ton armenizo aftes tis meres pezoun ta ekolaptiria gia tin apostoli ke xartziliki
ta ipolipa mpara , proionta tous exo pano apo 1000 sto kathe ena apo ta valtomena
ke perimeno aniksa ligo xora gia spora ke vlepoume

Wallas.ela mesa kale rotas???

paultsaf
27.06.2011, 21:12
Εμείς οι... μικρότεροι σπόροι (λέμε τώρα :p) συμμετέχουμε στο θέμα ή είναι αποκλειστικό των παλαιότερων; http://www.cosgan.de/images/midi/sportlich/a095.gif
διαβασε εδω (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1043085&postcount=314) και πιασε γρηγορα δουλεια.

dias19751
27.06.2011, 21:13
Pws ta pate sto event?
Με τα ζώα και τα φυτά εγώ έχω τελειώσει, αλλά με φοβίζουν οι μπάλες που ζητάει. Μάλλον δύσκολα θα βγουν χωρις να δώσει κάποιος φιορίνια.(βοηθάνε λίγο και τα δύο έξτρα δώρα που έχουμε λόγο ρούνας , αλλά πάλι δύσκολα)
Εδώ έχεις πάρει και υπουργείο και ρωτάς αν μπορείς να συμμετέχεις ; :D

nikexad
27.06.2011, 21:13

Που είχατε πάει εσείς οι δυό?
Εγώ απόρησα που δεν ποστάρατε τόσο καιρό...

Τα φυτά βγήκαν εύκολα. Τελείωσαν δηλαδή. Με τοσα αμύγδαλα και σφενδάμια τι περιμένεις...
Στα ζώα ζοριζόμαστε λίγο στα τελευταία 2-3 επίπεδα.

υγ. Κι εμείς μικροί είμαστε.... :D

mara_libra
27.06.2011, 21:16

ανάλογα βέβαια πως θα πάνε και οι τιμές των ζώων στην λαική.
αν αρχίσουν να πεφτουν λίγο οι τιμές, ισως τα ξαναβάλω και ν'αρχίσω αγορές ζώων από τη λαική

εδώ θα'μαστε να τα ξαναπούμε γι'αυτό το θέμα.

Καλά λες, βλέποντας και κάνοντας...:)
Εγώ με τα ζώα ζορίζομαι παιδιά και δεν με βλέπω να τα βγάζω πέρα...:eek:έχω όμως μια φίλη υπουργό εκεί στη λαϊκή και λέω να της πω να κάνει κάτι...:p

dias19751
27.06.2011, 21:20
niko ke dia ego exo mia trela me ta ergastiria exo kamia 55aria ke opos ton vrisko ton kero etsi ton armenizo aftes tis meres pezoun ta ekolaptiria gia tin apostoli ke xartziliki
Αυτή την στιγμή χρειάζεται πολύ καλή διαχείρηση χρόνου και λόγο δυσκολίας τροφών πολυ προσοχή στις επεκτάσεις. Στα εκκολαπτήρια κοτών νομίζω ότι αξίζει κάποιος να φτιάξει την πορτοκαλί επέκταση (επέκταση ΙΙ) διότι έχει το πλεονέκτημα ότι γίνεται συγκομιδή δύο αυγών την ημέρα (με ρουνα 22 και νερο θέλει 11:31, άρα ένα αυγο το πρωι και ένα το βράδι). Σε αντιθεση με το απλό εκκολαπτήριο και τις άλλες επεκτάσεις οι οποίες αν συγκρίνουμε κόστος - παραγωγή αυγών - και χρόνο δεν αξίζουν.

serelis
27.06.2011, 21:21

opos ipe ke o dias me tis mpales ti tha kanoume ta ala ok

des edohttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1044249&postcount=340

dia epeksa ta asterakia me tis kotes exthes tora stin epomeni efkeria afto tha kano

Omgroflme
27.06.2011, 21:22
Που είχατε πάει εσείς οι δυό?
Εγώ απόρησα που δεν ποστάρατε τόσο καιρό...

Τα φυτά βγήκαν εύκολα. Τελείωσαν δηλαδή. Με τοσα αμύγδαλα και σφενδάμια τι περιμένεις...
Στα ζώα ζοριζόμαστε λίγο στα τελευταία 2-3 επίπεδα.

υγ. Κι εμείς μικροί είμαστε.... :D

Ase mpelades.. tre3imata.. eutixws telos kalo ola kala! :)

Ki egw eimai sto 8/10 sta zwa... ta fita itan xavales! (eixa agorasei 15xiliades triantafilla me a3ia ws 3,4 edw kai meres) ta 3efortothika sto a3ia 6, giati eimai arketa strimwgmenos "oikonomika" kai xriazomoun reusto!!! Pantws de tha proxwrisw allo sta zwakia, de me endiaferei kai toso to "level up".. ante na doume me tis mpales ti tha ginei! :D

P.s Oloi mikroi eimaste! kai simasia exei poso noiwtheis!! ;)

Υπουργείο κτηνοτροφικής ανάπτυξης : Omgroflme (:eek: vrikes twra to katallilo atomo gia ta zwntana dia!!!) xaxaxaxa

stefroditis
27.06.2011, 21:22
επειδη με διορισατε στο υπουργειο των δρωμενων θα ηθελα να πω την αποψη μου.
μεχρι στιγμης εχω 77 μπαλες (περισυ δεν ειχα γραφτει στο παιχνιδι) οποτε με τα γνωστα τεχνασματα οπως εγραψα και στο #344 ποστ μεταφορα κυπελων, ρηφρες κλπ θα το παλεψω.
τα εργαστηρια δεν τα ξηλωνω για λογους ευνοητους αν ερθουν καινουργιες αποστολες θα τρεχω παλι στη λαικη και εξαλλου την μπαλιτσα την εχω στανταρ απο τα εργαστηρια;)
θα επιθυμουσα συγκριση με αλλους αγροτες/παικτες με στοιχεια ομως

kolokuthaki
27.06.2011, 21:25
Καλησπέρα στην ομήγυρη
Μιας και βλέπω έμπειρους (τσσσσ, κάτσε να σκουπίσω τα σάλια) παίκτες στο νήμα, θα ήθελα τη γνώμη σας, ελπίζω να μην κάνω κατάχρηση του χώρου. Τέλειωσα το μεσαίο κλαδί του πάνσοφου δέντρου και μου έμεινε να ξεκλειδώσω την 4η επέκταση του ξέφωτου. Να το τολμήσω ή να φυλάξω τα αστέρια ενόψει των επερχόμενων αλλαγών?? 65 αστεράκια είναι αυτά, για να κερδίσεις λίγα τετραγωνάκια (και κλικαρίσματα) επιπλέον.
Επίσης, να δώσω και τα τελευταία κτήνη μου στο μουντιάλ για τους ΠΕ ή να κρατήσω κανένα να έχω να κινούμαι στη λαϊκή?
Τέλος, έχω κάτι καταθέσεις (ψιλοπράγματα, μη φανταστείτε) σε τράπεζες. Να τα κάνω ανάληψη να τα κρύψω κάτω απ’το στρώμα ή θα τη γλυτώσουμεν την χρεοκοπίαν?
ε?(αλά χατζηjohn)

maraki85
27.06.2011, 21:28

des edohttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1044249&postcount=340

dia epeksa ta asterakia me tis kotes exthes tora stin epomeni efkeria afto tha kano
τι προεδρος εισαι σκεψου κατι και προτεινε να παρουμε μπαλες χωρις ευρωπουλα... μας εχει φαει η ανεργια δεν ειμαστε για εξοδα...:(:p:)

LAGOUDAKI
27.06.2011, 21:29
Πορτιέρη να περάσω;
Ή θα φάω πόρτα; :p

Πέινασα τόσες μέρες χωρίς καρότα και επειδή βλέπω κυκλοφορουν εδώ ήρθα να τσιμπήσω κάτι.
http://vivajoyhealthclub.files.wordpress.com/2011/04/122.jpg

Συνολικά χρειαζόμαστε 2150 μπαλίτσες.
Δηλαδή 102,4 μπαλίτσες την ημέρα.

Νομίζω είναι εύκολο να βγεί το event, εαν υπολογίσω οτι σήμερα μάζεψα 114 μπάλες (χωρίς το αγριο λιβάδι - φιλοξενούσε τις παρδαλές κότες το πρωί :p )

nikexad
27.06.2011, 21:29
θα επιθυμουσα συγκριση με αλλους αγροτες/παικτες με στοιχεια ομως
Καλά λες.
Μπορούμε να κάνουμε και σύγκριση.
Σήμερα είχα όλα τα εργαστήρια έξω. Εχω 93 μπάλες και μέχρι το βράδυ μπορεί να πιάσω και τις 100.
Αύριο που θα βγάλω 20 εργαστήρια θα δω την διαφορά...

edit.
Tι εκπλήξεις είναι αυτές?

serelis
27.06.2011, 21:31
τι προεδρος εισαι σκεψου κατι και προτεινε να παρουμε μπαλες χωρις ευρωπουλα... μας εχει φαει η ανεργια δεν ειμαστε για εξοδα...:(:p:)

afroditi anginares pedi mou anginares na sothis:p:p:D

kolokithaki ego prota apo ola pira tin ektasi ego!!! omos, oi aloi???

kalosto lagoudaki mas ela katse

Omgroflme
27.06.2011, 21:33
Gianni oson afora tis mpales.. nomizw oti i kaliteri lisi einai ta triantafilla! Theloun arketa ligotero xrono apo ta fita ekeinwn twn epipedwn kai einai sti lista arketa psila gia na sou dwsei arketes mpales. To mesimeraki pou girisa spiti 2 xwrafia triantafilla kai 1 me stavlous-ergastiria mou edwse sinolika girw stis 45 mpales (xwris na metakinisw epathla)

Kolokuthaki anoikse kai tin teleutea epektasi, einai poli nwris akoma gia na milame kai gia allo kladi sto dentro. ase pou i laxanagora einai gemati apostoles akoma!!!

LAGOUDAKI
27.06.2011, 21:35
edit.
Tι εκπλήξεις είναι αυτές?

Ειπα να βγάλω περίπατο το λαγό, μουδιασε κλεισμένος στο κλουβί του

http://www.drsfostersmith.com/images/Articles/a-784-cage.jpg

...εκτός και αν φάω πόρτα, που θα είναι και δεκτό - κανένα πρόβλημα. ;)

serelis
27.06.2011, 21:37
Gianni oson afora tis mpales.. nomizw oti i kaliteri lisi einai ta triantafilla! T
xoris ta 40 sfendamia ke 140 amigdala ke 14 ekolaptiria afta tha ine etima se kamia oritsa
exo mazepsi 42 mpales avrio stis 11.00 tha do

stefroditis
27.06.2011, 21:37
φιλε Νικο, κε Αντιπροεδρε,
δεν την ξαναπατω να τρεχω και να μη προλαβαινω στη λαικη, καλα ειναι και τα εργαστηρια (1-2 απο καθε ειδος) θυμαμαι πουλαγα κατσικισιο με 85χτ τωρα το παθημα μου εγινε μαθημα ουτε ξηλωνω ουτε πουλαω προιοντα.
τωρα καντε τους λογαριασμους σας για τις μπαλες

Υ.Γ.2150/21=103
σας αρεσε το ποστ μου #344 με τον τσακ νορρις στη λαικη?

beliza
27.06.2011, 21:42
παιδια εγω εχω παντου δεντρα νομιζω καμμια δεκαρια χωραφια μονο τα περισσοτερα σφενταμι κι εχω μαζεψει λιγες μπαλες γυρω στις 60 καθαρες χωρις δωρα, μου μενει ενα μαζεμα ακομη λογικα το πολυ 80, οποτε μακρια απο δεντρα μεχρι στιγμης

paultsaf
27.06.2011, 21:45
Ειπα να βγάλω περίπατο το λαγό, μουδιασε κλεισμένος στο κλουβί του

Ο πορτιερης ειναι λιγο ευσωμος και τα λαγουδακια του ξεγλυστρανε.

dias19751
27.06.2011, 21:46
Εγώ με δέντρα (ζαχαρένιο σφενδαμι και αμυγδαλιές) στα άγριο λιβάδι και στο ξέφωτο και με χωράφια και εργαστήρια (επεκτάσεις) στην βασική φάρμα 85 μπάλες (χωρίς μεταφορά επάθλων) , νομίζω όχι και τόσο καλά.

Βρε καλώς την, χαρά μας που συμμετέχεις στο θέμα μας. Σσσσσ σιγά όμως μην ξυπνήσουμε τον Αλέξανδρο γιατί έχει πάρει πολύ σοβαρά το υπουργείο του και έχει γίνει λίγο επικύνδινος (εδώ έκανε έλεγχο σε μέλος της κυβέρνησης). :D
παιδια εγω εχω παντου δεντρα νομιζω καμμια δεκαρια χωραφια μονο τα περισσοτερα σφενταμι κι εχω μαζεψει λιγες μπαλες γυρω στις 60 καθαρες χωρις δωρα, μου μενει ενα μαζεμα ακομη λογικα το πολυ 80, οποτε μακρια απο δεντρα μεχρι στιγμης
Έχεις δίκιο beliza , από ότι δείχνουν τα πράγματα μέχρι τώρα , τα δέντρα δε δίνουν και πολλές μπάλες. Θα δούμε και αύριο.

nikexad
27.06.2011, 21:47

Καλέ τι είναι αυτά που λες?
Τι είμαστε, αγριάνθρωποι?

Βρε γομάρια κουνηθήτε, έχουμε επισκέψεις... δώστε στην κοπέλα ένα κάθισμα...

http://img84.imageshack.us/img84/7645/b217.jpg

Χαρά μας να σας έχουμε μαζί μας... :)

douko
27.06.2011, 21:48
90 μπαλες με δεντρα εργαστηρια και σταβλους και με δυο σοδιες σελινο στη βασικη φαρμα.σε λιγο περιμενω το φουντουκι.οσον αφορα το σελινο φυτευω πουλαω 9χτ και αγοραζω οτι τροφη προλαβω.μολις μαζεψα φουντουκι στη βασικη φαρμα και 15 χωραφια στο δασος με λιπασμα ζωζω 19 μπαλες δεν ειναι κι ασχημα.βρε παιδια δεν ειναι βαρετο να μετακινεις συνεχως τα επαθλα?

kolokuthaki
27.06.2011, 21:48
Thanx guys, πάω για την 4η επέκταση λοιπόν.
Από μεριάς μου: 49 μπάλες από 1 περιοχή τριαντάφυλλα, 1 εργαστήρια/στάβλους, ¾ ξέφωτου στάβλους (μετακινώντας τα έπαθλα). Συμφωνώ με Omgroflme (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=186250)τριαντάφυλλα γιατί επιπλέον είναι πιο εύκολο να τα φυτεύεις 2 φορές, πρωί βράδι. Αυτό βεβαίως προϋποθέτει να ΜΗΝ φυτεύεις μαρούλια Να ΜΗΝ φυτεύεις μαρούλια. Να ΜΗΝ φυτεύω μαρούλια. Μαρούλια. Μαρ

Υ.Γ. ο Τσακ Νόρις δεν χρειάζεται να κλωτσήσει τις μπάλες. Τους λέει «εσύ, εσύ και σύ μέσα» και μπαίνουν.
(ζητώ (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=111295) ταπεινά συγνώμη……..)

stefroditis
27.06.2011, 21:49
@ dias19751 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=43359)
μα ειπαμε η μεταφορα κυπελλων με ρηφρες ειναι επιβεβλημενη στην παρουσα κατασταση
2150 μπαλες συνολο/ 21 μερες= 103 ημερησιως

dias19751
27.06.2011, 21:51
@ dias19751 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=43359)
μα ειπαμε η μεταφορα κυπελλων με ρηφρες ειναι επιβεβλημενη στην παρουσα κατασταση
2150 μπαλες συνολο/ 21 μερες= 103 ημερησιως
Έχεις δίκιο, απλά ήταν πρώτη μέρα και δε το πήρα τόσο ζεστα, ήθελα να δω πως θα πάει και χωρίς μεταφορά επάθλων. Από αύριο αλλάζουν τα δεδομένα.

peggy1977
27.06.2011, 21:52
καλησπερα και απο μενα!
βρε παιδια πλακα μου κανετε..τι να πω..γκαντεμια?
πραγματικα δεν καταλαβαινω πως σας βγαινουν τοσες μπαλες...
ειμαι επιπεδο 73...σημερα θερισα μονο 39 μπαλες!!
με παρα πολλα δεντρα,εργαστηρια,σταβλους και σπανακι στα χωραφια....
και με κατι γειτονισσες μου...τα ιδια...λιγο πιο πανω απο μενα!!
τι στο καλο...που ειναι οι μπαλες οεο? διακρισεις κανουν .... το ''ντερμπι ειναι στημενο και απο πριν ξεπουλημενο''...που λεει και ενα γνωστο τραγουδακι του βασιλη!! :D..''τι θα γινει φιλε μου...με μας''!!!:rolleyes:

serelis
27.06.2011, 21:56
peggy1977 min anxonesa ipa ego 42 xoris na exo mazepsi vevea to vari pirovoliko
tha doume kapia mera mpori na peksi diples mpales min apelpizeste

Wallas.
27.06.2011, 21:58
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Λόγω ανελειπών υποχρεώσεων το εσωτερικών θα μείνει κλειστό για ένα μήνα. Σας ζητούμε συγγνώμη προκαταβολικά. :p

Ευχαριστώ πολύ για τη θέση, θα κάνω τα πάντα για να πάνε όλα στραβ... ε... καλά. :rolleyes:

Στα ποδοσφαιρικά τώρα γιατί πρέπει να αποχωρήσω νωρίς.

Τριαντάφυλλα σε 110~ μεγάλα χωράφια, με μεταφορά επάθλων (15+12%), με ρούνα μάστορα, έδωσαν 32 μπάλες.

2φορές την ημέρα x 32μπαλες x 20ημ=1280= FAIL (?) http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/e035.gif

Α, ξέχασα τα δέντρα (85~) και 15~ εργαστήρια, θα επανέλθω αύριο γι' αυτά.

stefroditis
27.06.2011, 21:59
@ peggy1977 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=71785)
επειδη προσφατα διοριστηκα υπουργος δρωμενων και το εχω παρει ζεστα:D
με την τιμη που μου εδωθει, θα σε εξυπηρετησω προσωπικως, αυτα που ειπαμε περι πολυωρων φυτων, κυπελων κλπ τα διαβασες?

mara_libra
27.06.2011, 21:59
Mακάρι να γίνει αυτό με τις διπλές, γιατί δεν το τελειώνω με τίποτα...Όπως τα λέει και η Πέγκυ...

peggy1977
27.06.2011, 22:06
@ peggy1977 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=71785)
επειδη προσφατα διοριστηκα υπουργος δρωμενων και το εχω παρει ζεστα:D
με την τιμη που μου εδωθει, θα σε εξυπηρετησω προσωπικως, αυτα που ειπαμε περι πολυωρων φυτων, κυπελων κλπ τα διαβασες?

για καντε ενα refresh κ.υπουργε, σας παρακαλω...
και εγω να σας θυμησω ..πως μου εδοθει,με μεγαλη τιμη, υπουργειο...τα της λαικης!!
-----------

ναι συναδελφο-υπουργο-αγροτογειτονισσα-μαρα....
με νιωθεις καλη μου φιλη και συμπασχεις μαζι μου,το ξερω!!;)

buenakias
27.06.2011, 22:08
Να μπω ή κινδυνεύω την σωματική και ψυχική μου υγεία απ΄τον πορτιέρη?! :p

Λοιπόν, να σας πω τι ψάρια έπιασα κι εγώ....

146 μπάλες σύνολο (μαζί με δώρα)

1) φυτεμένη αγκινάρα από χτες και ξανά σήμερα με σ.λίπασμα
2) περισσότερα χωράφια.... λίγα δέντρα, στάβλοι κ' εργαστήρια
3) 41% παραπάνω πιθανότητες για υλικά

-Θα ξαναβάλω και αύριο σ.λίπασμα στην αγκινάρα για να έχω ένα σταθερό προβάδισμα, γιατί όπως υπολόγισα δεν έφτασα τον ημερήσιο απαιτούμενο μέσο όρο μπαλών....
-Κατά την γνώμη μου αξίζουν τα χωράφια περισσότερο...
-Τα βρήκα μπαστούνια λίγο με τα ζώα (τελευταίο επίπεδο χωρίς πολλές ελπίδες για να το τελειώσω)

Τέλος, για να είμαι λίγο ον-τόπικ, δεν μου αρέσει καθόλου το γεγονός ότι εταιρία μας εξωθεί στο φύτεμα μαρουλιού, παρ΄όλα αυτά δεν επιμένω κι εμπιστεύομαι την Χαρά...

Καληνύχτα από έναν αληθινό ''σπόρο''. :):p

Επίπεδο στην φάρμα: 76
Επίπεδο στο τροπικό νησί: 17
ποιος φτιάχνει καινούργιο μπάνερ??!!?!?

lazos95
27.06.2011, 22:09
Καλησπέρα σε μεγάλες-μικρές-μεγάλους και μικρούς.:D:D
Με εμένα θα γίνει κάτι;:o
Θα διοριστώ κάπου, τόση ώρα περιμένω στην ουρά:p
Αυτός είμαι στο τέλος:D Τις άλλες δεν τις ξέρω....:cool:
http://3.bp.blogspot.com/_JIZjkK6bFBM/TPuRN_CTiMI/AAAAAAAAWeE/Ozu6E-09CuI/s1600/large_jobless.jpg

serelis
27.06.2011, 22:15
telika o portieris ine o pio anetos nomizo ixe kavantza apo perisi
ke exi sovaro provadisma den vlepo na zorizete o elex

kalispera ke stous perastikous kathiste pedia exi xoro gia olous

annita68
27.06.2011, 22:18
telika o portieris ine o pio anetos nomizo ixe kavantza apo perisi
ke exi sovaro provadisma den vlepo na zorizete o elex

kalispera ke stous perastikous kathiste pedia exi xoro gia olous
o.k. tote na erthoume kai emeis...na poume mia kalispera! :)

maraki85
27.06.2011, 22:23
μαζεψα οταν αρχισε το ιβεντ τριανταφυλλα μονο στην βασικη , σταυλους και δεντρα στο αγριο λιβαδι και εργαστηρια και δεντρα στο ξεφωτο του δασους χωρις μεταφορα επαθλων και 2 φορες φυτεμα καρπουζι με νερο μονο, μαζεψα 89 μπαλες....
δεν παω καλα ε?

serelis
27.06.2011, 22:29
μαζεψα οταν αρχισε το ιβεντ τριανταφυλλα μονο στην βασικη , σταυλους και δεντρα στο αγριο λιβαδι και εργαστηρια και δεντρα στο ξεφωτο του δασους χωρις μεταφορα επαθλων και 2 φορες φυτεμα καρπουζι με νερο μονο, μαζεψα 89 μπαλες....
δεν παω καλα ε?

pistevo afroditi sto 24oro ise entos
oute ego metafero epathla ke den exo kolisi mexri tora se event as perasoun mia dio meres ke vlepoume

maraki85
27.06.2011, 22:34
pistevo afroditi sto 24oro ise entos
oute ego metafero epathla ke den exo kolisi mexri tora se event as perasoun mia dio meres ke vlepoume
θα σε ακουσω :)
τυφλη υπακοη στον προεδρο.... μην κανει κανενα ανασχηματισμο και με πεταξει...:p:p:p

alexandros1970
27.06.2011, 22:49
xaxaxaxaxaxaxaxa.........Τι είναι αυτά τα νούμερα που βλέπουν τα όμορφα , μεγάλα , μπιρμπιλωτά , τσαχπίνικα ματάκια μου .....χαχαχαχαχαχαχα.....50 , 65, 87,....
....553 λέμε .... Ζήτω η Γερμανία ... Ζήτω η bigpoint ... Ζήτω η ομάδα φαρμεραμα ... Ζήτω ο στρατός .... Ζήτω ο σύλλογος Ελλήνων προσκόπων ... Ζήτω εργαλειοθήκες .... Ζήτω ο εξωραϊστικός όμιλος Πάνω Γαβαλομουρίου ....ζήτω το ζήτω ....

Φυτεύτε παιδιά ... φυτεύετε γιατί δεν σας σώζει τίποτα ... μπαλόνι δε βλέπετε αλλιώς ....:D:D:D

dayanggeorge
27.06.2011, 22:51
serelis (γιαννη αν θυμαμαι καλα) γι αλλο λογο ανοιξες το θεμα κ κατεληξε αλλου! καλο αυτο γιατι αυτα που συζητατε ειναι πολυ εξυπνα δημιουργικα κ βοηθουν αρκετα (τουλαχιστον εμενα) στ να βγαζω αρκετα χτ η πε ή οτι αλλο χρειαστω ειναι πολυ καλο θεμα κ εξυπνο!

maraki85
27.06.2011, 22:52
xaxaxaxaxaxaxaxa.........Τι είναι αυτά τα νούμερα που βλέπουν τα όμορφα , μεγάλα , μπιρμπιλωτά , τσαχπίνικα ματάκια μου .....χαχαχαχαχαχαχα.....50 , 65, 87,....
....553 λέμε ........:D:D:D

μην γελας καλε... με πληγωνεις:(:D:p

annita68 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=50489)καλη συνεχια και σε σενα :)

alexandros1970
27.06.2011, 22:56
μην γελας καλε... με πληγωνεις:(:D:p

Γελάω τώρα .. πέρυσι που έδινα τα 80 ευρουλάκια για να αγοράσω τις μπάλες να δεις κλαμαααα......
Βλέπεις ,άλλο 45 επίπεδο που ήμουν τότε και άλλο 74 που είμαι τώρα ...

lazos95
27.06.2011, 22:57
....553 λέμε ....
Φυτεύτε παιδιά ... φυτεύετε γιατί δεν σας σώζει τίποτα ... μπαλόνι δε βλέπετε αλλιώς ....:D:D:D
Παίζεις με τον πόνο μας Αλέξανδρε.:rolleyes::rolleyes::p
Ποιος την τύχη σου!!!:):eek:

serelis
27.06.2011, 22:58
[FONT="Century Gothic"][SIZE="3"]xaxaxaxaxaxaxaxa........
....553 λέμε .... Ζήτω η Γερμανία ... Ζήτω η bigpoint ... Ζήτω η ομάδα φαρμεραμα ... Ζήτω ο στρατός .... Ζήτω ο σύλλογος Ελλήνων προσκόπων ... Ζήτω εργαλειοθήκες .... Ζήτω ο εξωραϊστικός όμιλος Πάνω Γαβαλομουρίου ....ζήτω το ζήτω ....

mou vazis idees les na to paratiso afto ke na telioso afto pou tha erthi tou xronou me tin mia:p;);)

alexandros1970
27.06.2011, 22:59
Παίζεις με τον πόνο μας Αλέξανδρε.:rolleyes::rolleyes::p
Ποιος την τύχη σου!!!:):eek:

Μη φοβάσαι εσύ γειτονάκι ..θα σε φτιάξω με τα δωράκια ...σε καθημερινή βάση έχεις εξασφαλισμένο ''μεροκάματο'' ...

maraki85
27.06.2011, 23:01
Γελάω τώρα .. πέρυσι που έδινα τα 80 ευρουλάκια για να αγοράσω τις μπάλες να δεις κλαμαααα......
Βλέπεις ,άλλο 45 επίπεδο που ήμουν τότε και άλλο 74 που είμαι τώρα ...
αν πληρωνες χαλαλι σου .... δεν λεω τιποτα ....;)
και δεν επαιζε μονο ρολο το χαμηλο μας επιπεδο αλλα και ο χωρος που ηταν μικροτερος
ασχετο... θυμασαι οταν ριχναμε τις μπαλες τοτε καθε μια πεφτοντας μας εδιναν χτ και πε η κανω λαθος?

alexandros1970
27.06.2011, 23:07
αν πληρωνες χαλαλι σου .... δεν λεω τιποτα ....;)
και δεν επαιζε μονο ρολο το χαμηλο μας επιπεδο αλλα και ο χωρος που ηταν μικροτερος
ασχετο... θυμασαι οταν ριχναμε τις μπαλες τοτε καθε μια πεφτοντας μας εδιναν χτ και πε η κανω λαθος?

Τότε πλήρωνα .. όχι πλέον ...γι'αυτο μου ήρθε κουτί ...
Ναι μας έδιναν .. γιατί τώρα δεν δίνουν ;;;

maraki85
27.06.2011, 23:11
Τότε πλήρωνα .. όχι πλέον ...γι'αυτο μου ήρθε κουτί ...
Ναι μας έδιναν .. γιατί τώρα δεν δίνουν ;;;
μεγαλη μεγαλη ...αλλα καλα θυμαμαι.... χαχαχαχα
αντε ντε... γιατι δεν μας δινουν..? :rolleyes:
μαλον γιατι μας δινουν τα αστερακια .... στοιχιζουν αυτα...;)
αντε καληνυχτα σε ολους,... τα λεμε .:)

lazos95
27.06.2011, 23:12
Καλό βράδυ αγρότισσες και αγρότες.:)
Καλή συγκομιδή αύριο να έχετε όλες και όλοι.;):)
http://img94.imageshack.us/img94/8806/mpala.jpg

-Kikko11-
27.06.2011, 23:13
Δία, ευχαριστώ πάρα πολύ για το υπουργείο που μου έδωσες. Αλλά το υπουργείο Οικονομικών? Έχεις δει ποτέ υπουργό οικονομικών πάνω από 1 χρόνο?
Τέλος πάντων.. Θα το δεχτώ γιατί το χρήμα πολλοί εμίσησαν..
Λοιπόν..
Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα σας ενημερώσω για την τελευταία διορία που μπορείτε να καταθέσετε τις φορολογικές σας δηλώσεις σύμφωνα με τον λήγοντα του ID σας.
Το αφορολόγητο θα ισχύει για εισοδήματα κάτω από 50.000 χτ.
Όποιοι φορολογούνται μπορούν να προσκομίσουν αποδείξεις. Θα είναι δεκτές μόνο τα χελωνονιντζάκια σας με εξαίρεση τον Νικ Γάτερ.
Θα παρακαλούσα να είστε ειλικρινείς και να δηλώσετε τυχόν πισίνες, λιμουζίνες, πασχαλινά αυγά, λαγούς λευκής σοκολάτας, φραουλόσπιτα μη αναβαθμισμένα κτλ.
Αυτά προς το παρόν.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη σύνεργασία σας.

Serelis λυπάμαι δεν εγκρίνεται το κονδύλι για γραμματέα αλλά μόνο για καμαριέρα.

Stef μας ενδιαφέρει το πρόγραμμα «Τσακ Νόρρις». Μπορεί να σε επιδοτήσουμε και να γίνει κάποια απ’ ευθείας ανάθεση ίσως.. σε κάποια εταιρεία..
40 μπαλίτσες για σήμερα. Χάλια.

Αλέξανδρε, δεν έχω καταλάβει.. τι ακριβώς κάνεις? Άφησες να περάσει ένα λαγουδάκι.. (Lagoudaki είσαι ευπρόσδεκτη! Πλάκα κάνω..) Περνάς από μπροστά μου μ΄ ένα καφέ, την ώρα που σκέφτομαι το φορολογικό, με αποτέλεσμα να μου αποσπάς την προσοχή! Και το σπουδαιότερο! Βλέπω πολλές μπαλίτσες.. μήπως είσαι κανένας παράγοντας του ποδοσφαίρου?..

Και τέλος μήπως μπορείτε να μου πείτε, εγώ τώρα, ποιόν πρέπει να γλύφω?..
Με συγχωρείτε για την ερώτηση αλλά έχω μπερδευτεί..

elpi77
27.06.2011, 23:15

Καλησπέρα σε όλους.:)
Ηρθα να πώ τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους για τα αξιώματά σας και ιδιαιτέρως στον φίλο μου τον Γιάννη.....
Τον θυμάμαι πριν λίγο καιρό ,νυχτερινή βάρδια στο καφενείο των αγροτών να μαγειρεύει μοναδικά πιάτα ,που τιμούσα δεόντως .:p
Δε το περίμενα να φτάσει τόσο ψηλά.

Μπράβο Γιάννη ,τα θερμά μου συγχαρητήρια.

Να δώ ποιός θα μου μαγειρεύει τώρα αν με πιάσει καμιά ξαφνική λιγούρα νυχτιάτικα.:o:rolleyes:

serelis
27.06.2011, 23:22
Καλησπέρα σε όλους.:)
Ηρθα να πώ τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους για τα αξιώματά σας και ιδιαιτέρως στον φίλο μου τον Γιάννη.....
Τον θυμάμαι πριν λίγο καιρό ,νυχτερινή βάρδια στο καφενείο των αγροτών να μαγειρεύει μοναδικά πιάτα ,που τιμούσα δεόντως .:p
Δε το περίμενα να φτάσει τόσο ψηλά.

Μπράβο Γιάννη ,τα θερμά μου συγχαρητήρια.

Να δώ ποιός θα μου μαγειρεύει τώρα αν με πιάσει καμιά ξαφνική λιγούρα νυχτιάτικα.:o:rolleyes:

kalos tin elpida ego tha sou magirevo prosopikos

oso gia tin anodo ine aplo ginese saligari ke anevenis erpontas glifontas ke me ta kerata mou xaxaxa:D:D:D

alexandros1970
27.06.2011, 23:25
Αλέξανδρε, δεν έχω καταλάβει.. τι ακριβώς κάνεις? Άφησες να περάσει ένα λαγουδάκι.. (Lagoudaki είσαι ευπρόσδεκτη! Πλάκα κάνω..) Περνάς από μπροστά μου μ΄ ένα καφέ, την ώρα που σκέφτομαι το φορολογικό, με αποτέλεσμα να μου αποσπάς την προσοχή! Και το σπουδαιότερο! Βλέπω πολλές μπαλίτσες.. μήπως είσαι κανένας παράγοντας του ποδοσφαίρου?..

Και τέλος μήπως μπορείτε να μου πείτε, εγώ τώρα, ποιόν πρέπει να γλύφω?..
Με συγχωρείτε για την ερώτηση αλλά έχω μπερδευτεί..

Αγαπητή γειτόνισα , το λαγουδάκι εκτός του ότι έχει ανοικτή πρόταση να αναλάβει υπουργείο ( ακόμα δεν αποδεχθεί τη θέση ) , τυχαίνει να είναι και η μασκότ του θέματος , αρά δικαιωματικά μπήκε και εδώ να ήμουν θα την άφηνα .:D
Οι μπαλίτσες είναι ''προίκα μου'' ... παρακαλώ να μου βγάλετε το φόρο που μου αντιστοιχεί να πληρώσω .:D
Όσο για το γλύψιμο , θα σε συμβούλευα να επισκεφθείς το πλησιέστερο παγωτατζίδικο , ότι πρέπει είναι η εποχή για γρανίτα με λεμόνι ...:D

mara_libra
27.06.2011, 23:34
Καλή σας νύχτα!
Αρκετά δουλέψαμε για σήμερα...:p
Καλές συγκομιδές σας εύχομαι για αύριο.

elpi77
27.06.2011, 23:47
Μεγάλη μου τιμή να μου μαγειρεύει ολόκληρος πρωθυπουργός!!!!
Αρκεί να μη μείνουμε στα λόγια Γιάννη.:D Το 'χετε αυτό το κουσούρι εσείς οι πρωθυπουργοί,αλλά μας τάζετε και αλλα κάνετε στο τέλος.:cool:

Καληνύχτα σε όλους ,καλό ξημέρωμα.:)

alexandros1970
27.06.2011, 23:58
Αύριο θα μας κάνει το τραπέζι ο πρόεδρος .... έτσι θα έχουμε να λέμε ότι ''μαζί τα φάγαμε'' ...
Καλή νύχτα και από μένα ...
Πρόεδρε βάλε το σκύλο στη πόρτα ... εγώ σχόλασα ..

Επειδή μάλλον ο πρόεδρας πήγε για νανάρες ...θα βάλω εγώ το σκύλο ..

http://images02.olx.com.cy/ui/10/56/21/1294054405_153305521_1----Mini-.jpg

Μην τον βλέπετε έτσι ... είναι killer ...

serelis
28.06.2011, 00:40
ase elex na to sigourepso giati to diko sou tha to fai kamia gata:)
kalo ksimeroma se olous tha ta poume avrio to apogefma meta tis 5.00

http://img810.imageshack.us/img810/4981/dsc00036og.jpg

dias19751
28.06.2011, 09:06
Καλημέρα.
Ρε σεις πως αφήνετε , έτσι αδέσποτα τα σκυλιά στο θέμα. Ήρθα να πάρω κάτι χαρτιά από το υπουργείο μου (κανονίζω κάτι υπόγειες συμφωνίες, που θα εξασφαλίσουν στο θέμα μας αρκετά κονδύλια) και με πήραν κυνήγι.
http://img718.imageshack.us/img718/6905/alettercarrierbeingchas.jpg

Αγαπητοί «σπόροι» επειδή θα απουσιάσω για 5 ημέρες, ήρθα να σας χαιρετίσω. Εεεεε και που είσαστε να με περιμένετε να γυρίσω για να γίνει η ορκωμοσία!!!! :D Καλά να περνάτε!!!!

oikon4
28.06.2011, 14:02
Αγαπητοί «σπόροι» επειδή θα απουσιάσω για 5 ημέρες, ήρθα να σας χαιρετίσω. Εεεεε και που είσαστε να με περιμένετε να γυρίσω για να γίνει η ορκωμοσία!!!! :D Καλά να περνάτε!!!!

Επίσης!!!!
Η καντίνα είναι παιχνιδάκι για να ολοκληρωθεί,αλλά τα ζώα οπαδοί...Μου έχουν μείνει τα δύο τελευταία και θα είναι κομματάκι δύσκολο να ολοκληρωθούν:(. Μα να έχει γεμίσει η αποθήκη με ζώα από το νησί και να μην μας αφήνουν να τα χρησιμοποιήσουμε!! Ομως δεν θα τους συνέφερε γιατί τότε θα τελείωνε αμέσως..
Ούτε καν τα ζώα εκτροφής.Γιατί ας πούμε για 4 κότες με συνολική αξια 100χτ. θα έπερνες μία καφέ με αξία 700χτ...Δεν μας έδωσαν όμως μάλλον αυτήν την δυνατότητα λόγω της προσφορας στις σούπερ τροφές και του event αναπαραγωγής της προηγούμενες μέρες. Κακός προγραμματισμός ή έξυπμη στρατηγική???

mara_libra
28.06.2011, 15:58
Τώρα είμαι σίγουρη, πως δουλεύω στο δημόσιο...:D
Τέτοια ώρα και όλοι οι υπουργοί, αλλά και ο ίδιος ο Πρωθυπουργός πήραν άδεια από τη σημαία...:rolleyes:
Τι έγινε συνάδελφοι; Όλοι στη μπάλα το ρίξαμε;:phttp://img88.imageshack.us/img88/4702/funnyfootball.jpg

peggy1977
28.06.2011, 16:13
καλησπερα φιλεναδα!!;)
μα καλα πως μπηκες βρε κοριτσι εσυ? απο που? σου ανοιξε ο πορτιερης?
τοση ωρα τον περιμενουμε...:d
εχει εξω και ενα σκυλο αφησει ο σερελης απο χθες βραδυ...οποτε που να πλησιασει κανεις!!!----προσοχη δαγκωνει-----!!

serelis
28.06.2011, 16:48
epitelous sxolasa apo to oinopoiio ke piano se ligo sto ksenodoxio tha ta poume apo eki
ime komatia omos:p entometaksi mazeftite to skilo ton edesa:D:D:D

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcScKUw53HeKu9pHRUS-XsacdTmamfbNmMUwFxJqwF2EwoV_Rd-_Ng&t=1

petrakiis
28.06.2011, 17:04
Καλησπερα συναδελφοι!Εμενα δεν μου ειπατε τελικα #364 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1044667&postcount=364) αν εχω ελπιδες!!!:D

douko
28.06.2011, 17:08
καλησπερα .ειδα ανοιχτα και τον σκυλο δεμενο και μπηκα.διπλοβαρδια πρωθυπουργε μου?ας ειναι,καλιτερα ετσι.

serelis
28.06.2011, 19:28
agapitoi sinagrotes lipon epitelous vrika tin lisi me ta mikra fita ke sas tin parousiazo:p:p
ena palio kolima pou to ixa ke simera ke mou edose foveri idea;);)

http://img835.imageshack.us/img835/2378/sporoistonisi.png
dite ke edo
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=56751&highlight=fitepso+nisi

petrakiis
28.06.2011, 19:45
Εγω να πω κατι ασχετο?Αλλαξα επιπεδο στο νησι και ειδα μπορω να φυτεψω κολοκυθι!!!

Ρε παιδια δεν ειναι κουλο να εχουμε το χουρμα στην φαρμα και το κολοκυθι σε τροπικο νησι?:eek:

buenakias
28.06.2011, 19:47
agapitoi sinagrotes lipon epitelous vrika tin lisi me ta mikra fita ke sas tin parousiazo:p:p
ena palio kolima pou to ixa ke simera ke mou edose foveri idea;);)

ιιιιιι, κυρία Αλίντα/Σνόρκελ επωφελείται από bug...πιάστε τον πιάστε τον....είναι άδικο....:mad:

Χμμ, για να σκεφτώ....Ααα, τυχερέ Γιάννη...Στην Ελλάδα ζούμε.....:rolleyes:
Το αδίκημα θα παραγραφεί, ως συνήθως....Πρωθυπουργός είναι αυτός... :cool:

Καληνύχτα "σπόρια". :)

serelis
28.06.2011, 19:50
Εγω να πω κατι ασχετο?Αλλαξα επιπεδο στο νησι και ειδα μπορω να φυτεψω κολοκυθι!!!

Ρε παιδια δεν ειναι κουλο να εχουμε το χουρμα στην φαρμα και το κολοκυθι σε τροπικο νησι?:eek:

entaksi palia ixame tin mpanana stin farma to kolokithi ine fito o xourmas dentro
kati prepi na fitevoume ke sto nisi;)

maraki85
28.06.2011, 19:52
γιαννη καλησπερα ... ωραιο το κολλημα ,αλλα κολλημα κι εμενα μ ετυχε αλλα παραγωγη νησιωτικων μαρουλιων δεν αποκτησα:(
τελειωσες καμια μπαρα με μπαλες?

serelis
28.06.2011, 19:59
[b]γιαννη καλησπερα ... ωραιο το κολλημα :(
τελειωσες καμια μπαρα με μπαλες?
ne molis mpika ston deftero giro ke exo klotsisi ke 10 mpales kala pai

maraki85
28.06.2011, 20:02
ne molis mpika ston deftero giro ke exo klotsisi ke 10 mpales kala pai
κι εγω 3 μπαλες εριξα στην δευτερη μπαρα .....
που ειναι οι υπουργοι σου προεδρε?
δεν μπορεις να μας βαλεις σε μια ταξη?:p

serelis
28.06.2011, 20:09
που ειναι οι υπουργοι σου προεδρε?
δεν μπορεις να μας βαλεις σε μια ταξη?:p

katastronoun sxedia ;) epeksergazonte tin idea mou:D:p

peggy1977
28.06.2011, 20:15
καλησπερα απο την υπουργο..λαικης!!

κυριε προεδρε αγαπητοι υπουργοι και σποροι...διαμαρτυρομαι εντονως!
μας πως ειναι δυνατον...να εχετε περασει οι περισσοτεροι στον δευτερο προκριματικο και εγω να θελω ακομα 33 κλοτσιες για να περασω στον επομενο??
καλε?? τι φυτευετε ...οεο...εγω σπανακια και τριανταφυλλα παντως..για να μη νομιζετε πως ειμαι στα μαρουλια....χαχαχαχαχα
ελατε πειτε την αληθεια!! επεσαν φιορινια για μπαλιτσες εεε??
μολογατε καλεεεε:d

mara_libra
28.06.2011, 20:17
Καλησπέρα στους συναδέλφους!
Τα σέβη μου πρωθυπουργέ μου!
Επιτέλους σήμερα δείχνει να πηγαίνει καλύτερα με τις μπάλες!
Είμαι και εγώ στον 2ο προκριματικό!!:)

serelis
28.06.2011, 20:33
peggy1977 ego den exo dosi oute http://pics.ricardostatic.gr/14_620413754_450/%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%C E%B1-%CF%87%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%C E%AF%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CF%80%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%81%C E%AC%CE%BA%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%85-1957-xf-aunc.jpgdentra ke ergastiria exo exthes ixa 40 mono simera kati ekana

maraki85
28.06.2011, 20:38
καλε?? τι φυτευετε ...οεο...εγω σπανακια και τριανταφυλλα παντως..για να μη νομιζετε πως ειμαι στα μαρουλια....χαχαχαχαχα
ελατε πειτε την αληθεια!! επεσαν φιορινια για μπαλιτσες εεε??
μολογατε καλεεεε:d
δεν εχω δωσει ουτε μια...
φυτευω τετοια ωρα τριανταφυλλα με νερο και λιπασμα απλο και απο το πρωι 3 φορες την ημερα κολοκυθες με νερο :) [α ξεχασα να πω μονο 40 χωραφια εχω]τα αλλα ειναι δεντρα εργαστηρια και σταυλοι.

mara_libra
28.06.2011, 20:45
Ούτε κι εγώ πλήρωσα Πέγκυ μου...
Πιστεύω πως σιγά σιγά θα παίρνουμε περισσότερες μπάλες...ή έτσι ελπίζω τουλάχιστον...:)
Εγώ φυτεύω το βράδυ το μεγαλύτερο φυτό μου, αγγινάρα δηλαδή, με νερό και λίπασμα και μέσα στην ημέρα τριαντάφυλλο...

douko
28.06.2011, 21:07
εγω παλι 100 μπαλιτσες τις πηρα.μπηκα στον τριτο προκριματικο.φυτευω 50 χωραφια τριανταφυλλο με νερο και λιπασμα απλο και τα υπολοιπα σταυλοι και εργαστηρια.τα δεντρα αν και εχω πολλα και με πολλους πε δεν μου δινουν και πολλες απο 50 δεντρα 12 μπαλες .θα περιμενω μεχρι την τελευταια ωρα κι αν δεν τα καταφερω τοτε θα ξανα αγορασω προς το παρον εμεινα ταπι.ξεχασα να πω,εντυπωση μου κανει πως περνω μπαλες απο κοτες ενω οι στρουθοκαμηλοι απο χθες δεν εδωσαν ουτε μια

oikon4
28.06.2011, 21:12
Εγώ είμαι ακόμα στον πρώτο προκριματικό,γιατί χθες λόγω κούρασης κοιμήθηκα και δεν μάζεψα τα φυτά μου(έδινα μάθημα πρωι-πρωι βλέπετε...:D)
Τώρα όμως περιμένω μέχρι τις μία να ετοιμαστεί η σοδειά για να περάσω στο δεύτερο προκριματικό.

Όσο για το bug που προαναφέρθηκε, μου έτυχε και μένα πριν λίγες μέρες και πραγματικά μου ήρθε ακριβώς η ίδια σκέψη στο μυαλό.....Θα ήταν τόσο χρήσιμη..

maraki85
28.06.2011, 21:36
ναι καλα θα ηταν τουλαχιστον να μπορουσαμε να φυτευουμε σανο μαρουλια που ταιζουμε ζωα του νησιου:p;)
... η ελπιδα πεθαινει τελευταια.:(

oikon4
28.06.2011, 21:43
ναι καλα θα ηταν τουλαχιστον να μπορουσαμε να φυτευουμε σανο μαρουλια που ταιζουμε ζωα του νησιου:p;)
... η ελπιδα πεθαινει τελευταια.:(

Πιστεύω πως δεν θα έπρεπε καν να υπήρχαν προιόντα της φάρμας στις τροφές των ζώων του νησιού. Όπως λες και εσύ...η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία..:)

rkatia
28.06.2011, 21:49
Παιδιά εγώ νομίζω ότι τα πάω καλά.:)
Σαν υπουργός υποστρωμάτων νομίζω ότι βρήκα το κατάλληλο για μένα.:p
Είδα ότι οι στάβλοι και τα δέντρα δεν βγάζουν τίποτα και τα έβγαλα.
Στην θέση τους μπήκαν χωράφια με ελαιοκράμβη για την μέρα και αγκινάρα για το βράδυ.
το αποτέλεσμα.... και δεν έχω μαζέψει ακόμη για βράδυ.:cool:

http://img717.imageshack.us/img717/8002/muntial.jpg

Μόνο τα απαραίτητα εργαστήρια έχω κρατήσει για τις αποστολές.
Το σκέφτομαι μήπως τα βγάλω όμως γιατί είναι πειραγμένα.:p:rolleyes:
Πριν λίγο μάζεψα 12 εργαστήρια.
4 κότας, 4 λαγού, 1 αγελάδας, 1 προβάτων και 2 κατσίκας.το αποτέλεσμα σε μπάλες ήταν....3:eek:
Εννοείται ότι κάνω πάντα μεταφορά επάθλων..το ένα το έχω τερματίσει και το άλλο το έχω στο 14.

υ.γ. Φυσικά δεν έχω αγοράσει ούτε μία μπάλα.:)

maraki85
28.06.2011, 22:13
μηπως παιζει ρολο αν εχει καποιος τελειωσει τις μπαρες με τα φυτα και με τα ζωα?
μηπως ετσι πεταγονται περισσοτερες μπαλες?
εγω δεν τελειωσα την μπαρα με τα ζωα:(
δεν βλεπω συμετοχη υπουργων στο φλεγον θεμα και ανησυχω...
ετσι χωρις μια συσκεψη,τι να κανουν 2-3 μονοι....:o

προεδρε...... τι κατασταση ειναι αυτη.....:mad:

peggy1977
28.06.2011, 22:26
λοιπον, συναδελφοι υπουργο-αγροτες-σποροι...ουτε και εγω εχω τελειωσει τη μπαρα με τα ζωα...στο 50 σταματησα! ζηταει παρα πολλα ζωα και σιγουρα λιγοι απο μας θα ειχαν ''καβατζα'' τοσα!! τωρα οσοι την τελειωσαν.....respect!!!!
κρατησα λιγα ζωακια για τα εργαστηρια μου...και στοπ!
ουτε προκειται να αγορασω ''χρυσους'' τους καστορες για να παρω το επαθλο..ας μην το παρω ποτε...
τωρα ευχομαι να δω απο αυριο να αυξανεται η ''ασπρομαυρη θεά''...κατα το θερισμο!!! :D

alexandros1970
28.06.2011, 22:28
http://img29.imageshack.us/img29/9226/6543g.png

Πςςςςςςςς.......... καλά .. διαβάζω , διαβάζω , διαβάζω και σας κλαίω ....

Συγνώμη για την σημερινή ''κοπάνα'' ... αλλά η απεργία είναι νομικά κατοχυρωμένο δικαίωμα του εργαζομένου .... είχα πάει πλατεία να βρω το φίλο μου τον Θραξ ..
Και αύριο θα το σκεφτώ αν έρθω για δουλειά ...

paultsaf
28.06.2011, 22:32
Kαλησπερα σε ολους. 2ος γυρος και 55 μπαλες, με 35 χωραφια μονο και χωρις να κουναω τα επαθλα. οι μπαρες των φυτων και των ζωων τελειωμενες. πιστευω οτι θα τα καταφερω να ολοκληρωσω.
εμ βεβαια με 500 και βαλε μπαλες απο περσι αλεξανδρε σε παιρνει για κοπανες.

rkatia
28.06.2011, 22:32
Αλέξανδρε εσύ είσαι εκτός συναγωνισμού λόγω κυβικών και φιλικών σχέσεων με την μαμά εταιρία.:p:p:D
Με αυτό το προβάδισμα και 3 μέρες να μην πατήσεις για δουλειά δεν θα έχεις χασούρα.;):D

alexandros1970
28.06.2011, 22:43
Αλέξανδρε εσύ είσαι εκτός συναγωνισμού λόγω κυβικών και φιλικών σχέσεων με την μαμά εταιρία.:p:p:D
Με αυτό το προβάδισμα και 3 μέρες να μην πατήσεις για δουλειά δεν θα έχεις χασούρα.;):D

Οκ...οκ... αλλά είμαι και δουλευταράς και όμορφος και γυμνασμένος ...και πάνω από όλα ,, μετριόφρων ...
Το τελευταίο είναι το χαρακτηριστικό μου γνώρισμα ...:D:D:D

peggy1977
28.06.2011, 22:46
Και αύριο θα το σκεφτώ αν έρθω για δουλειά ...

αααα ωστε ετσι ε?? πηραμε την καρεκλα συντεκνε και τωρα ''σφυριζουμε που τον ειδατε τον παναη'' χαχαχαχαχαχα
τοση ωρα σε περιμεναμε να ανοιξεις τπτ εσυ!!
απο τα παραθυρα αναγκαστηκαμε καλε να μπουμε για να αρχισει η συνδιασκεψη!!! παλι καλα που ο σκυλος ηταν ταισμενος...αλλιως δεν θα εμενε ...ουτε κοκαλακι!!
να γραφτει παρακαλω στα πρακτικα η απουσια του συναδελφου υπουργου!!! :D

serelis
28.06.2011, 22:58
Οκ...οκ... αλλά είμαι και δουλευταράς και όμορφος και γυμνασμένος ...και πάνω από όλα ,, μετριόφρων ...
Το τελευταίο είναι το χαρακτηριστικό μου γνώρισμα ...:D:D:D

op kalispera ipourge mou den mou ipes pos to ides to thema me tin spora sto nisi??

alexandros1970
28.06.2011, 23:02
op kalispera ipourge mou den mou ipes pos to ides to thema me tin spora sto nisi??

Καλό αλλά μόνο σαν φωτο ...στην πραγματικότητα δεν αποδίδει ... αρνούνται πεισματικά τα μαρούλια να βγουν σε παραθαλάσσιο περιβάλλον ... ντρέπονται λόγω σωματικής διάπλασης ...:D:D:D

serelis
28.06.2011, 23:05
Καλό αλλά μόνο σαν φωτο ...στην πραγματικότητα δεν αποδίδει ... αρνούνται πεισματικά τα μαρούλια να βγουν σε παραθαλάσσιο περιβάλλον ... ντρέπονται λόγω σωματικής διάπλασης ...:D:D:D

kalos exome mia proti gnomi ;)
na doume omos ti tha pi ke to ipolipo ipourgiko simvoulio:D:D

paultsaf
28.06.2011, 23:10
Kυριε προεδρε για να σωθουμε πρεπει να φυτευουμε μαρουλια και στη θαλασσα.

nikexad
28.06.2011, 23:13
καλησπερα παιδια κι απο μενα...
Σημερα ηταν λιγο ζορικη η μερα γι'αυτο και η καθυστερημενη παρουσια...
Λοιπον για να συνεχισουμε το θεμα με τις μπαλιτσες....
Σημερα ξυλωσα ολα τα εργαστηρια εκτος απο 4 προβατοκουρεια, 5 λαγοκουρεια και 4 εκκολαπτηρια.
Γεμισα το δασος με τα εργαστηρια και τους σταυλους σε ακριβα ζωα.
Κοτες, γαλοπουλες, κατσικια, παπακια θυσιαστηκαν στο βωμο των π.ε.
Φυτεμα?
Δυο φορες την ημερα τριανταφυλλο και ενδιαμεσα κανενα λαχανο και μαραθο.
Το αποτελεσμα ηταν 113 μπαλες (115 απο χτες)
Μην κοιτατε τον αριθμο.Οχι, οχι δεν εχω περσινες μπαλες σαν τον κυριο συναδερφο Αλεξανδρο.
Απλα δεν εριξα καμια κλωτσια ακομα γιατι εχω κατι ψιλα να δωσω για το προτελευταιο επιπεδο στα ζωα.
Το τελευταιο επιπεδο χλωμο το κοβω να το κανω.

Αυτα τα στατιστικα απο μενα :)

http://img13.imageshack.us/img13/3733/mpales1.jpg

serelis
28.06.2011, 23:14
Kυριε προεδρε για να σωθουμε πρεπει να φυτευουμε μαρουλια και στη θαλασσα.

enia sou ke sto epomeno simvoulio tha isigitho tin apoksiransitis:p:p

kalispera niko

peggy1977
28.06.2011, 23:15
μακαρι να φυτευαμε και στο νησακι..μαρουλακι και σπανακι και μια δοση ραπανακι...θα'ταν ονειρο μεγαλο..

εγω ειπα την ονειρο-γνωμη μου..γιατι ετσι θα μεινει!

σας αφηνω,παω να δω κανενα ονειρο..που ισως να εχει την τυχη να υλοποιηθει!!
εργαστηκα καλα παντως προεδρε,για σημερα :p

καλη συνεχεια και καλο ξημερωμα,απο μενα!

--------------
υ.γ ... την καληνυχτα του σας στελνει ο υπουργο πορτιερης Αλεξανρος...παει για υπνο και μου ειπε να σας την μεταβιβασω εγω η συναδελφος σας...

να δω ποιος θα κλειδωσει...

nikexad
28.06.2011, 23:27
Γιατι νομίζετε ότι βιάζομαι να παρω το γηπεδο?
Θα ξυλωσω το γκαζον και θα φυτεψω μαρουλια.
Τα σιταρομαρουλια δεν "πιανουν" στο bahamaroνήσι Γιάννη.

να δω ποιος θα κλειδωσει...

Αστο ανοιχτο peggy. Για τους βραδυνους.
Σερβίρουμε και πατσά (ο Γιάννης δηλαδή, που απ'οτι είδα είναι ειδικός στα φαγητά) :D

serelis
28.06.2011, 23:37
Γιατι νομίζετε ότι βιάζομαι να παρω το γηπεδο?
Θα ξυλωσω το γκαζον και θα φυτεψω μαρουλια.
Τα σιταρομαρουλια δεν "πιανουν" στο bahamaroνήσι Γιάννη.

poli kali idea niko afti me to gipedo
pantos ama spiro ke mino sto nisi therizo kiolas ala den pane apothiki to exo dokimasi sta alithia;)

pedia kalo ksimeroma

y.g afiste anixta mipos mpi kapios me kamia kali idea gia mpales i maroulositara

stefroditis
28.06.2011, 23:41
Κε Προεδρε, συναδελφοι
sorry δεν εχω ξανακανει υπουργος και δεν ξερω πως αποκαλει ο ενας υπουργος τους αλλους:confused:
το φυτεμα σε παραθαλασιες περιοχες εχει ως αποτελεσμα τα αρμιρικια εσεις βαλτε μαρουλια αλλα τι θα βγει ενας Θεος ξερει:D
απο μπαλες 150+73 τωρα φυτευω τριανταφυλλο να μαζεψω αυριο το πρωι

Vagia34
29.06.2011, 00:23
Καλημερα και απο εμενα Αξιοτιμε Κ. Προεδρε , σεβαστο υπουργικο συμβουλιο και αξιοσεβαστα μελη ..
Λοιπον εχουμε και λεμε τα αποτελεσματα τις τελευταιας ψηφοφοριας ..εεεε συγκομηδης ηθελα να πω ..:D

44 χωραφια με τριανταφυλλο στην κυρια φαρμα , το λιβαδι γεματο με σταυλους (μεγαλυτερο κομματι με κοτες για να βγαλουμε τα προς το ζην απο την πωληση στην αγορα) και περιπου 23 εργαστηρια στο δασος συν 12 χωραφια και 23 δεντρα (αμυγδαλιες κτλ) εκει . Αποτελεσμα.... Θελω ακομα 45 μπαλες να περασω στο δευτερο προκριματικο :(

Μαλλον παω για ξηλωμα σταυλων στο λιβαδι για να μπουν χωραφια .. Το καλο ειναι οτι καταφερα να γεμισω και τις δυο μπαρες (φιλαθλοι, καντινα) και οτι πεφτει μεσα απο μπαλες ειναι κερδος 100% . Τουλαχιστον περνουμε κανενα ΧΤ αλλα πρεπει να υπαρχει καλυτερη εισροη σε μπαλες .

Αυτη την στιγμη τα χωραφακια ειναι σπαρμενα τωρα με σκορδο (διωχνει και τους βρυκολακες ) συν κοκκινο λαχανο και αναμενουμε τα αυριανα αποτελεσματα και βλεπουμε αν οι σταβλοι θυσιαστουν στο βωμο τις στρογγυλης θεας :p

Καλο ξημερωμα να εχετε και τα λεμε αυριο παλι ..

Υ.Γ: Το σκυλακι στην πορτα το ταισα για βραδυ .. Τον Αλεξ οχι .. Δεν τον βλεπω να χορταινει :p

Omgroflme
29.06.2011, 02:05
Arga girisa.. arga tha grapsw!!!!

Exw mia idea.. peite mou gnwmes, an oi pithanotites veltiononte ktl ktl
An isxioun oi "mathimatikes pithanotites" kata tis sigkomides tote se tetoiou eidous events poios o logos na vazoume "megala xwrafia"??? Logiko den einai an valoume pantou ta mikra (1 tetragwno) kai vasi pithanotitwn,mias kai oi sigkomides tha einai perisoteres, na vgaloume perissoteres mpales?? (sti prokeimeni periptwsi)

Tha to kanw to peirama to prwi opote to apogeumataki tha exw apotelesmata! An dw theamatiki diafora tha sas pw

paultsaf
29.06.2011, 06:44
http://www.pestaola.gr/images/office-cleaning.jpg
Βρε εσεις οι βραδυνοι, χαλια το αφησατε το θεμα. Παντου σκορπιες μπαλλες. Καντε και καμια δουλεια. Βρε που καταντησα κοτζαμ υπουργος. Η κυβερνηση δεν εχει λεφτα ουτε για καθαριστρια. Ελπιζω ο Διας να γυρισει με κανενα καλο πακετο προμηθειων γιατι δε μας βλεπω να τη βγαζουμε.

agrotis1500
29.06.2011, 06:47
Kαλημέρα απ΄τον υφυπουργό φυτών!!!
Απ'ότι φαίνεται, πάλι δεν έχουμε αρκετές μπάλες:mad::mad:Γκρρρρρρ.....

douko
29.06.2011, 06:49
καλημερα.omgroflme νομιζω πως εχεις δικιο.δυσκολη μερα χτες και με πηρε ο υπνος με σπαρμενο σελινο .12 μπαλες με τρια εργαστηρια (τα υπολοιπα αργοτερα μαζι με τα δεντρα),σταβλους και σελινο.θα συνεχισω ετσι σημερα μιας και τρια σπορακια και εγω τεσσερις στο σπιτι ειμαστε ολη μερα σχεδον online.εξαλου το σελινο με εχει βολεψει και στην αγορα σπορων.οταν τα κανω χιλιαδα τα πουλαω, 9000 περνω,και αγοραζω με λιγη υπομονη οτι προλαβω σε τροφες και μικρα φυτα απτη λαικη.θα σημειωσω τις μπαλες που θα παρω και θα ενημερωσω.

demon071998
29.06.2011, 06:53
καλημερα σας κυριε πρωθυπουργε! καλημερα στους συναδελφους υπουργους, υφυπουργους, υπαλληλους, κλητηρες και σε ολους τους συναγροτες.
κατ' αρχην σας ευχαριστω για την καρεκλα/πολυθρονα που μου προσφερατε του υφυπουργου αγριου λιβαδιου! θα την τιμησω δεοντως! λοιπον ο πρωινος απολογισμος: βασικη φαρμα η μιση με φουντουκια η αλλη μιση με εκκολαπτηρια και αναβαθμισμενους σταβλους, αγριο λιβαδι το μισο με φουντουκια, το αλλο μισο με δυντατους σταβλους (νυχτεριδες, χριστ.ταρανδους, κλπ), δασος με βαρυ πυροβολικο παρα πολλα εργαστηρια, παρα πολλα δεντρα αναβαθμισμενα, γενικος απολογισμος μονο 62 μπαλιτσες :( τι αλλο να κανω?

douko
29.06.2011, 07:16
την πατησαμε.η πρωτη συγκομιδη με σελινο 50 χωραφια 2 μπαλες.θα δοκιμασω αλλη μια και βλεπουμε. μαι ωρα μετα και δεν αλλαξε τιποτα 50 χωραφια σελινο 2 μπαλες 5 σταβλοι και ενα εργαστηριο 4 μπαλες.αλλαζω ροτα.

evarig
29.06.2011, 08:57
Exw mia idea.. peite mou gnwmes, an oi pithanotites veltiononte ktl ktl
An isxioun oi "mathimatikes pithanotites" kata tis sigkomides tote se tetoiou eidous events poios o logos na vazoume "megala xwrafia"??? Logiko den einai an valoume pantou ta mikra (1 tetragwno) kai vasi pithanotitwn,mias kai oi sigkomides tha einai perisoteres, na vgaloume perissoteres mpales?? (sti prokeimeni periptwsi)

καλημερα και απο μενα υπουργοι, υφυπουργοι κτλ :D πολυ σας χαιρομαι να σας διαβαζω :) εχω και λιγη παρηγορια με μπολικο χιουμορ τις δυσκολες μερες του μαρουλιου, της βρωμης και της αναζητησης μπαλων:p

σε οτι αφορα στην ιδεα σου Omgroflme ηθελα να πω το εξης: εχω την εντυπωση οτι η πιθανοτητες αυξανονται καθως "μεγαλωνουν τα φυτα" (και μιλαμε παντα για πολυωρα φυτα) επειδη αυξανουν και οι π.ε. που δινουν! αν εχω δικιο (δεν ειμαι καθολου σιγουρη για αυτο) τοτε το να βαλεις μικρα χωραφια δεν ξερω κατα ποσο θα σε οδηγησει στον επιθυμητο στοχο, μιας και τα μικρα χωραφια δινουν λιγοτερους π.ε. από οτι ενα μεγαλο σε αντιστοιχο φυτο! σωστα?:confused:

με λιγα λογια πιστευω οτι το να φυτευεις μικρα χωραφια=λιγοτεροι π.ε. δεν θα διαφερει σε τιποτα απο το να φυτευεις ενα μικροτερο φυτο απο αυτο που εχεις οντως φυτεψει!!:rolleyes:
αλλα και παλι περιμενω με αγωνια το απογευμα να μας πεις τα παοτελεσματα σου :o

προς το παρον, κυνηγαμε μπαλες...:eek:

Arielh
29.06.2011, 10:09
Εγώ δεν ασχολούμε καθόλου με αυτές τις απόστολές που ζητάνε πάρα πολλά μαρούλια και καρότα γιατί δεν έχει νόημα να χάσω τόσους σπόρους για ένα αστεράκι καλύτερα θα ήταν να μπορούσαμε να αγοράζαμε από την αγορά σπόρων όσα φυτά θέλαμε γιατί ας πούμε αν γίνει ένα event που χρειάζεται να δώσουμε ντομάτες παράδειγμα δεν θα υπάρχει ούτε μία προσφορά στην λαική όπως έγινε και στο event φράουλας άρα για αυτό ας πούμε εγώ πήγα και αγόρασα 400 φράουλες για να τελειώσω τις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις και αυτό το έκανα την τελευταία μέρα που είχα καταλάβει πως δεν προλάβαινα αν όμως τότε υπήρχε αυτό μόνο 100 σπόρους την ημέρα τι γίνετε;δεν θα είχα πάρει τις αναβαθμίσεις και να μειώνετε την αγορά σπόρων από την αγορά σπόρων δεν είναι λύση απλώς κάντε να μην επιτρέπεται να κάνουμε προσφορές περισσότερο από όσο είναι στην αγορά σπόρων που εγώ ποτέ δεν το έχω κάνει αυτό

stefroditis
29.06.2011, 10:37
Καλημέρα συνάδελφοι,
προς Omgroflme επειδή έχω ξεκλειδώση τη ρούνα με το αποτελεσματικό λίπασμα βάζω πάντα νερό+κοπριά επομένως αν διαιρέσω τα μεγαλα χωράφια δια 4 θα θέλω επί 4 νερό+κοπριά άσε που αν είναι τόσο μικρά δε βλέπω που έχω βάλει οπότε δε βολεύει αλλά είναι και το άλλο έχω την εντύπωση οτι ο ρυθμός συγκομιδής υλικών είναι συνάρτηση των πόντων όχι του χρόνου καλλιέργειας γιατί αν ηταν έτσι θα φύτευα βρώμη το βράδυ που πουλιέται πιο ακριβά απο το τριαντάφυλλο και θα την άφηνα 10 ώρες .

Ο Κος Πρoέδρος τι έκανε με τα μαρούλια στο νησί?

Μια διόρθωση 480 ωρες/24=20 μέρες, 2150 μπάλες/20=107,5 την ημέρα προς nikexad http://img692.imageshack.us/img692/2144/easycapture3b.png

ZooZooNii
29.06.2011, 11:46
Καλημέρα σε όλους :)
Τα σέβη μου στην πιο ικανή , την πιο άξια κυβέρνηση που έγινε ποτέ στην ιστορία...(σλουρπ, μια σφουγγαρίστρα κι από εδώ παρακαλώ!)

Προσωπικά έχω αφήσει στην άκρη τα μαρουλοφυτέματα (..εννοείται) και ασχολούμε μόνο με μπάλες και ζώα! Το τελευταίο επίπεδο παλεύω να τελειώσω γιατί πιστεύω ότι αυτές οι κότες-χούλιγκαν είναι καλή περίπτωση, το πολύ πολύ να μείνουμε πάλι ταπί! :D
Τώρα για τις μπάλες, καλό θα ήταν να ξέραμε από τι εξαρτάται η συχνότητα που πέφτουν στην φάρμα... Είναι δηλαδή θέμα πολλών π.ε. ή θέμα συγκομιδών? Πάντως κι εγώ απ' ότι έχω δει μέχρι τώρα πιστέυω ότι το καλύτερο είναι μεγάλα φυτά --> πολλοί π.ε. --> περισσότερες μπάλες! Γιατί ας πούμε στο άγριο λιβάδι που έχω μόνο στάβλους (όχι εργαστήρια) παίρνω πολύ λιγότερες μπάλες σε σχέση με αυτές που έρχονται από τα χωράφια!

Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι ακόμα και τα ίδια ακριβώς να κάνεις κάθε μέρα ο αριθμός που παίρνεις δεν είναι ο ίδιος.. Ίσως εδώ να παίζει ρόλο η τύχη και η διάθεση του συστήματος..? αλλά δεν είμαι σίγουρη γι' αυτό!

Όπως και να είναι, καλή συνέχεια και καλή τύχη να έχουμε! :)

evarig
29.06.2011, 11:57
συνεπως τα ενδεχομενα ειναι τα εξης:
ο ρυθμος των μπαλων εξαρταται απο τους π.ε./χωραφι οποτε συμφερουν τα μεγαλα φυτα σε μεγαλα χωραφια!
ο ρυθμος εξαρταται απο την ωρα ωριμανσης οποτε συμφερουν φυτα με πολλη ωρα ωριμανσης και οχι απαραιτητα με πολλους π.ε.: συγκεκριμενα με συμφερει περισσοτερο να φυτευω κρεμμυδι(15 ωρες-90π.ε) και οχι τριανταφυλλο (10,48 ωρες-96π.ε)μενει αυτο να διεκρυνιστει:rolleyes:

το πειραμα του Omgroflme θα επιβεβαιωσει ή θα απορριψει λογικα το πρωτο ενδεχομενο.. μιας και τα μικρα χωραφια δινουν λιγοτερους π.ε./ χωραφι

μολις μαζεψω τα τριανταφυλλα θα φυτεψω κρεμμυδι και θα δω ποιο θα μου δωσει περισσοτερες!

φυσικα παραμετροι οπως: επαθλα, αριθμος χωραφιων κτλ μενουν σταθερες :)

για να δουμε :o

stefroditis
29.06.2011, 13:17
@ evarig
πιστεύω ισχύει το πρώτο αλλά δεν μένει παρά να αποδειχθεί, πάντως με το πράσινο δάχτυλο παίρνω 106 π.ε. στο τριαντάφυλλο σε μεγάλο χωράφι, απο 80 χωράφια τριαντάφυλλο πήρα κάπου 40 μπάλες ενώ απο τα δέντρα που πιάνουν μικρό απογοητεύτηκα 2-3 μπαλλες σε 40 δεντρα (θα ξαναμετρήσω ακριβώς την επόμενη συγκομιδή)
μπάλες ενημερωμένο 150+136=286:D

maraki85
29.06.2011, 13:54
Καλημέρα σε όλους :)
Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι ακόμα και τα ίδια ακριβώς να κάνεις κάθε μέρα ο αριθμός που παίρνεις δεν είναι ο ίδιος.. Ίσως εδώ να παίζει ρόλο η τύχη και η διάθεση του συστήματος..? αλλά δεν είμαι σίγουρη γι' αυτό!:)

γεια κι απο μενα :)
συμφωνω μαζι σου τουλαχιστον σ εμενα αυτο παρατηρησα
ιδια φαρμα ,τα ιδια εργαστηρια σταυλοι δεντρα διακοσμητικα και τριανταφυλλα χθες εδωσαν 62 μπαλες [μιλαω μονο για το πρωινο μαζεμα οχι ενδιαμεσα]
και σημερα 69 ...
ελπιζω η απουσια του προεδρου να οφειλεται σε επαφες με προεδρους αλλων φορουμ ωστε να μας δωσει μια υπευθυνη απαντηση.:p;)

alexandros1970
29.06.2011, 13:58
Καλησπέρα σύμμαχοι , συναγωνιστές ...(το ''μάζεψα'') ...
Λοιπόν είναι εντελώς στη τύχη οι μπαλίτσες και μη ψάχνετε να βρείτε θαυματουργές συνταγές σε είδος και απόδοση .
Πιστεύω ότι το μόνο που πρέπει να κάνει ο καθένας , είναι ανάλογα με το πρόγραμμα του στο παιχνίδι , να φυτεύει 2 συγκομιδές των 10 - 12 ωρών , για παράδειγμα . Απλά μην χάνεται χρόνος δηλαδή .
Εγώ χθες και σήμερα με τα ίδια ακριβώς φυτά ( κανθαρελλα - βατόμουρο )..και φυσικά τους ιδίους στάβλους , εργαστήρια, δέντρα και χωρίς να μετακινήσω έπαθλα και κύπελλα , πήρα την πρώτη μέρα 87 μπάλες και τη δεύτερη 112 ..

...τυχαίο ;;... νομίζω ....

douko
29.06.2011, 14:11
θα συμφωνησω κι εγω μαζι σας ιδιες σπορες απο λικισκο 3 μπαλες τη μια 4 μπαλες την αλλη .δοκιμαζω τα μεσσαι-μικρα φυτα για σημερα πιστευοντας οτι θα δωσουν τον ιδιο αριθμο απο μπαλες με ενα μεγαλο φυτο ,μεχρι τωρα περνω 4 μπαλες καθε μια-μιαμιση ωρα ,με τον ιδιο ρυθμο σε δωδεκα ωρες θα παρω σχεδον 40 μπαλες.τα δεντρα δεν μου δινουν τιποτα ενω τα εργαστηρια τα 4 στα 5 μου δινουν.

maraki85
29.06.2011, 14:19
αναπολω τους εξωγηινους..... καθε εργαστηριο τσουπ κι ενας ....τωρα 4-5 εργαστηρια να βγει μια μπαλα.:mad:
να τα ξηλωσω?:rolleyes:

alexandros1970
29.06.2011, 14:22
αναπολω τους εξωγηινους..... καθε εργαστηριο τσουπ κι ενας ....τωρα 4-5 εργαστηρια να βγει μια μπαλα.:mad:

Όχι βρε .. άστα ..θα πάρουν ''μπρος'' κάποια στιγμή ..

maraki85
29.06.2011, 14:42
οχι τιποτα δηλαδη.... ντρεπομαι κι ολας...:rolleyes:
ως υπουργοε εργαστηριακης αναπτυξης και προιοντων
επιτρεπεται να τα ξηλωσω?:D:D:D

annita68
29.06.2011, 15:10
geia
ego pantos molis ksilosa ta misa mou ergastira afisa ta aparetita giati kai simera sto proino masema pira mono 36 mpales :(
tha do aurio an tha paro perisoteres xoris ta ergastiria!