PDA

View Full Version : Απροσάρμοστοι σπόροι

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

peggy1977
25.08.2011, 22:42
καλησπερα σε ολους

διαβασα ολα τα ποστ και ολα δεκτα και κατανοητα...α γ α ν α κ τ η σ η !
αλλα ας σταματησουμε να λεμε πολλα...δεν χρειαζεται,εχω την εντυπωση (σωστα ειπε η L1sy)....καθενας μας εχει βγαλει τα συμπερασματα του,οποτε ας πραξει αναλογα....:cool:

686701
26.08.2011, 07:09
Καλημέρα παιδιά,

Οι χιώτες λένε πάνε δυο δυο. Ναι μπορώ να βγάλω όλα τα συμπεράσματα του κόσμου, αλλά δεν είμαι σκύλος να τα κρατάω για τον εαυτό μου.
Η εταιρία μας προτείνει να μπούμε στο φόρουμ, για να αποκτήσουμε φίλους, να ανταλλάξουμε ιδέες και απόψεις.
Τώρα αν στη Γερμανία ότι τους σερβίρουν το κατεβάζουν αμάσητο, εδώ στην Ελλάδα ευτυχώς δε συμβαίνει αυτό.
Αν με ενοχλεί κάτι -στη χώρα που έδειξε το δρόμο προς τη δημοκρατία ζω- θα το πω.
Εδώ δεν είναι βουλή να μας πουν μας ψηφίσατε οπότε είστε συνένοχοι.
Ο εθελοντισμός (μη και χάσουν και κάνα φράγκο από την τσέπη τους) καλώς ή κακώς είναι εθελοντισμός.
Δεν μπορεί λοιπόν κανένας να βγαίνει και να λέει , αυτό είναι μήν παίξεις , μην γράψεις,μη συμμετέχεις!
Ποιος ακριβώς τους έχει δώσει το δικαίωμα αυτής της υπόδειξης;;;;
Αν δεν παίξω και δεν γράψω εγω, εσύ, ο άλλος, ούτε φαρμεράμα θα υπάρχει μα ούτε και φόρουμ.
Δυστυχώς εδώ ισχύει το πονάει χέρι, κόψει χέρι.
Οταν για κάποιο λόγο δεν μπορούμε να απαντήσουν (είτε γιατί τέλειωσαν οι δικαιολογίες, είτε γιατί δεν υπάρχουν άλλες) διαγράφουν ή κλείνουν τα ποστ!
Εντελώς δημοκρατικό!
Από την άλλη όλα τα παιδάκια, ονειρεύονται να γίνουν "εκτελεστές" του φόρουμ, με αποτέλεσμα να μην παιδεύουν το μυαλό τους και να υπακούν αμαχητί στα πάντα!
Ήθελα να ήξερα την αντίθετη γνώμη τους μόνο στις μαμαδες και μπαμπαδες τους ξέρουν να τη λένε;;;;;;;
Το θέμα είναι ότι όταν σε ένα χώρο όπως αυτόν που υποτίθεται πως είναι "δικός" μας καλό θα είναι οι συντονιστές αν θέλουν να πουν τη γνώμη τους να την λένε σαν απλοί παίχτες-πελάτες επί ίσοις όροις με μας.
Ούτε το μπαν φοβάμαι, ούτε τις ποικιλόχρωμες κάρτες τους!
Το επίπεδο του καθενός μας φαίνεται από το τι λέμε κατα καιρούς.
Οι απαγορεύσεις (αυτό το ξαναλέω είναι εντελώς αντιεπαγγελματικό αλλά μπορώ να το δεχθώ μόνο για ένα λόγο, γιατί τα πιτσιρίκια μπορούν να γίνουν εντελώς ενοχλητικά με όλα αυτά τα καλημερα, τι φάγατε, τι θα πιείτε, πως είσθε σήμερα κτλ κτλ) και οι υποδείξεις δεν έχουν θέση στους σπόρους. Οι σπόροι είναι από τον χρήστη για τον χρήστη.
Εν πάσι περιπτώση δεν είναι και οι πρόεδροι σε πολυεθνική εταιρία, έλεος δλδ, έχω την εντύπωση ώρες ώρες ότι αυτό νομίζουν πως είναι! Καλή η εταιρία βρε παιδί μου, αλλά δε σε ζει!!!!! Εγώ και στη δουλειά μου το στραβό θα το πω!

Αποφάσισα μετά από πάρα πολύ καιρό να επιστρέψω γράφοντας στο φόρουμ γιατί είμαι και σε επικίνδυνη ηλικία και ανεβαίνει και η πίεση μου με όλα όσα κατά καιρούς διαβάζω, είτε συμφωνώ είτε δε συμφωνώ με τους όρους του φόρουμ (που ποιος οροθέτης τους έγραψε δεν ξερω!:p)
Ελπίζω να μη δω σβησμένη την απάντηση, καθώς είμαι ευγενική, δε βρίζω, δεν γράφω με σεξιστικά ή ρατσιστικά υπονοούμενα και γενικά δεν παραβαίνω τους όρους. Τώρα βέβαια μπορεί να ψηφιστεί και κανένας αλλος καινούριος όρους που να λέει οι αντίθετες γνώμες, τα παράπονα ή ότι άλλο θα τιμωρείται!:p

serelis
26.08.2011, 07:18
kalimera pedakia:)

ksipnisate??

ante ine ora na parete to ipnotikosas:p:D

sima93
26.08.2011, 08:35
γιατί καλά μου σποράκια φυτρώνετε εκεί που δεν σας σπέρνουν?

asimeniah1
26.08.2011, 08:41
καλημέρα σας!!!
είναι απίστευτο το πόσες σελίδες γεμίζουμε αν παθιαστούμε εμείς οι σπόροι :D
νομίζω πως διάβασα ένα ολόκληρο βιβλίο :p
εννοείτε πως με καλύψατε γι ' αυτό και δεν επανέρχομαι.

τις τελευταίες μέρες πήγαινα συχνά στο λαύριο για προσωπικές υποθέσεις και έπεσε το μάτι μου σ' έναν τοίχο όπου κάποιος είχε γράψει την ρήση της υπογραφής μου.
μου άρεσε πολύ και καταγράφηκε σε κλάσματα του δευτερολέπτου στο μυαλό μου, προκαλώντας μου αμέτρητους συνειρμούς. ;)
γι' αυτό και σας το μεταφέρω :)

nikexad
26.08.2011, 10:06
καλημέρα απροσάρμοστα σπόρια...

Ανεβάζω μια φώτο για να τη δει ο Πρόεδρος ότι όντως υπάρχουν τριαντάφυλλα στις παραγγελίες. Σπάνιο είδος αλλά υπάρχουν...

http://img4.imageshack.us/img4/4972/15679536.jpg

@asimeniah1
Ψάχνουμε να βρούμε εκδοτικό οίκο να μας τυπώσει...
Μπορεί να το κάνουμε και σε μορφή e-book το θέμα "απροσάρμοστοι σπόροι"

beliza
26.08.2011, 10:58
χαχαχα νικο, εγραψες, οντως βιβλιο ειμαστε!!
καλημερα σας:)

Wallas.
26.08.2011, 11:51
και μετά το -επιτυχημένο- βιβλίο ξέρετε τι ακολουθεί...

...θα το κάνουμε και ταινία. ο πρόεδρος σκηνοθέτης, ο δίας σεναριογράφος κλπ κλπ, εγώ ένας απλός κομπάρσος (με 100 μαρουλάκια δέχομαι τον ρόλο :d).

καλησπέρα σε όλα τα σπόρια.

Τις παραγγελίες τις σταμάτησα από καιρό, άδειαζαν γρήγορα τις αποθήκες γρήγορα και δύσκολα να ξαναγεμίσουν Αυγουστιάτικα. Πάντως έσβησα μερικές και συμπέρανα το ίδιο πράγμα (12 λαγοί + 3φυτά=210ΠΕ+420ΧΤ).

@beliza

Σχετικά με το χθεσινό ποστ για ΠΕ, προσωπικά με ενδιαφέρει να ξεκλειδώσω όλα τα φυτά/ζώα κλπ. Όταν το κάνω αυτό, θα ηρεμήσω με τα ΠΕ και θα κάνω πολλές αλλαγές στη φάρμα μου. Πάντως από το 80 και πάνω κάτι μου λέει πως θα είναι πολύ βαρετά, ίσως να ασχοληθώ και με το νησί για να φτάσω εκείνο το λίτσι που μοιάζει να είναι τόσο μακριά. :rolleyes:

ΥΓ Στη λαϊκή μου κάτι δεν πάει καλά με τα άλογα μου, κάτι τα τρόμαξε και αρχίζουν να εξαφανίζονται.

beliza
26.08.2011, 15:46
καλησπερα σας:)
dissidenttp θα ηθελα να σου πω οτι εδω μεσα δηλωνουμε οι περισσοτεροι μεγαλα παιδια,αρα γνωριζουμε πολυ καλα, νομους, κανονες, ταχαμ, δηθεν, λογικο, παραλογο κλπ κλπ,
την γνωμη μας λεμε τις περισσοτερες φορες με χιουμορ αλλοτε παλι και με εκνευρισμο για τα οσα αλογα, κανουμε κριτικη και γενικα συζηταμε για το παιγνιδι αναλογα τα δεδομενα του καθε ενα απο μας,σαφως και ειναι καλοκαιρι σαφως και μπορουμε καποιοι απο μας ενα παιγνιδι να το παρουμε χαλαρα, επετρεψε μου να διαφωνησω μαζι σου σε καποια σημεια γιατι λογω χαρακτηρα ειμαι απαιτητικη με τα οσα διαχειριζομαι γενικοτερα απο τις προσωπικες σχεσεις κι επαφες μου μεχρι ακομη κι ενα παιγνιδι και ποτέ μα ποτέ δεν μου αρεσε το αγνωστο, θελω να ξερω παντα με τι εχω να κανω κι αναλογως να κινηθω. συγνωμη για το τεραστιο ποστ αλλα με ολα αυτα απλα θελω να πω οτι καποια πραγματα ειναι θεμα χαρακτηρα κι οτις κανεις στην ζωη σου σε καθρεφτιζει ακομη κι αν εχεις να κανεις με ενα παιγνιδι

και συμπληρωνω ενα μικρο παραδειγμα, ψυχαγωγια ειναι και μια καλη ταινια, κοβεις εισητηριο μπαινεις, βλεπεις και μετα αρχιζει η κριτικη, αξιζε ή δεν αξιζε... νομιζω αυτο τα λεει ολα

Omgroflme
26.08.2011, 15:54
dissidenttp kai oi dio pleures exoun ta dikia tous!

Irc apo to 97-98 an thimamai kala..
Exw kanei kai ta adminilikia mou paliotera! Exw kai filous head admins se games pou stinontousan apo to irc (genika mia empiria tin exw)

Egw proswpika ekana kritiki (me oso to dinaton kalitero tropo pisteuw) kiriws sto lathos tou "tzogarismatos"..
Nai na valw ta apairetita fiorinia, den eipa na mi valw, alla toulaxiston na dwsoun ti dinatotita na 3ereis ti agorazeis kai oxi stin tixi!
To eixe pei ki o alexandros..
H monadiki mou enstasi einai oti tha prepei i eteria kapoia stigmi na valei sto diakosmiti ola auta ta kainouria dentra-stavlous enanti kapoias timis (megaliteris timis fisika apo tou event)
Vevea de zitaw kati tetoio na ginei molis 2-3 mines afou mpike to event.. alla na mas dwsoun egiiseis oti kapoia stigmi tha mpoun!
Auta gia to thema pou mas tiranaei ton teleuteo kairo! :p (de thelw na dinw kai sinexeia)

Oson afora to event me to paxoulo provato.. eimai stis 204 tourtes sto teleutaio vima kai logika to xw! :D

ranpas
26.08.2011, 16:36
kalispera.
:rolleyes:mixanes

καλησπερα!!:oσυμφωνω απολυτα με αυτα που ειπες!!;)

παιδια σαν παιχτρια κι εγω και με 72 επιπεδο σε λιγο 73 το ποιος θα βαλει φιορινια η το ποιος οχι ειναι δικη του επιλογη δεν νομιζω ουτε οι γ.ο.χ ουτε η bp να σας υποχρεωσε να πληρωσετε;)αυτο ειναι εντελως λαθος!;)κανεις δεν σας το πε!!το οτι πολλα events πχ αυτο με τις τουρτες που σε μερικους ερχονται και σε αλλους οχι και θελουν να αγορασουν τουρτες ειναι αποφαση αν θες η δεν θες!;)μερικοι το κανουν αλλοι οχι!;)επισης να σημειωσω μια παρατηρηση σε ενα ποστ της αντελαζας χθες με την δωρεαν εγγραφη δεν νομιζω κατα την εγγραφη να μας ζητησανε φιορινια και λοιπα!!μεσα στο παιχνιδι διαφορα χαρακτηριστικα και events ζητανε ναι!!απλα αν ΔΕΝ θελετε να πληρωσετε απλα μην συμμετεχεται σε αυτα εξαλλου παιχνιδι δεν ειναι κατι το σημαντικο!!!να μου πειτε ναι γιατι να μενουμε απο εξω ειναι αδικο!!οκ το σεβομαι αυτο!:rolleyes:αλλα δεν μπορω να βλεπω αυτην την επιθεση οτι ''σας υποχρεωνουν να πληρωνετε''εγω δεν το εχω δει πουθενα αυτο!:rolleyes:

εγω αν δεν μπορω να συμμετεχω καπου απλα δεν συμμετεχω ...;)αν ειναι για να παρω φιορινια;)

αυτα απο εμενα καλη συνεχεια!!:)

Omgroflme
26.08.2011, 16:44
Sofia san paixtis pou paizw ena paixnidi thelw na mporw na simetexw sta panta!
Kai otan lew sta panta.. ennow events apostolwn!
Na sou thimisw oti eixe mpei event me apostoli pou zitouse gkigko manolies ktl..
Ipirxan loipon 2 periptwseis..
1) Na eixes dwsei fiorinia gia na pareis dentrilia kai na mi sou evgale oute ena giati isoun atixos..
2) Na min eixes fiorinia opote kai kapoio apo ta dentra

To mono pou tha mporouses na kaneis itan na agoraseis apo tin laiki se megali timi x.t
An kai oi prosfores eixan e3afanistei sto lepto! Pou logiko itan polloi na mi prolavan na paroun.

Fantasou loipon na mpei event kapoia stigmi pou na zitaei petaloudes-skiourous, petaloudes stin agora mou den exei oute gia deigma, pou tha tous vroume loipon?
Stavlo me petaloudes den etixa.. oute skiourou.. kai as evala fiorinia gia na simetasxw sto event tou mistiriodi stavlou.

P.S Mia simvouli.. otan grafeis ena keimeno mi vazeis polla emoticon kai na prosexeis kiriws sto na grafeis swsta to onoma autou pou anaferesai! gia apofigi pare3igisewn kiriws ;)

anestis375
26.08.2011, 16:48
καλησπερα σας...
πως τα πατε με την φαρμα σας??
εγω καταπληκτικα..σημερα πηρα το γαιδουρκι με πουλοβερ,εχω 76.000χτ,16 φι και 15 αστερακια...
ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την αποδοση μου...

θανο σε ευχαριστω πολυ...εξαιτιας σου εβγαλα τα λεφτα...απο τα εξωτικα ειδη...εσυ ειχες πει να πουλαμε εξωτικα ειδη γιατι βγαζουμε πολλα χτ και εγω το εκανα..ετσι θα εχω αρκετα χτ για το τελευταιο μερος του κηπου οταν φουλαρω απο διακοσμητικα:)

Omgroflme
26.08.2011, 16:51
Anesti elpizw na kratises apothema omws apo kathe dentro-fito! ;)
Min mpei kana event kai mas piasei aproetoimastous!

Kala ta x.t alla den agorazoun ta panta! Idiws otan den iparxei sti laiki! :p

ranpas
26.08.2011, 16:54
κι εγω συμμετεχω σε αρκετα αλλα οχι σε ολα τουλαχιστον μεχρι εκει που μπορω!!γιατι ειναι αδυνατον να τα καταφερω ολα επειδη ζηταει πολλα και ισως πολλες φορες να μην εχω πολλα φιορινια ωστε να το πετυχω ολο!ετσι αν θελω βαζω το τελειωνω αν δεν μπορω το σταματαω εκει!;)

σε αυτο με τα μυστηρια συμφωνω σε ενα πραγμα!οπως θυμαστε και θυμαμαι με τον μυστηριοδη σταβλαρχη αν δεν κανω λαθος διναμε κατι φιορινια για να το παρομε περιμεναμε και μετα εμφαανιζοταν!!και αν ησουν τυχερος επαιρνες!σιγουρα εσυ εγω η οποιοσδηποτε αλλος μπορει να ξοδεψε ενα μεγαλο αριθμο φιορινιων και να μην του ετυχε τιποτα απο αυτα που ηθελε .... αυτο δεν οφειλεται καθαρα σε τυχη?εγω ειχα τυχει νυχτεριδα και 2 σκιουρους και ενα αλλο καθημερινο σταβλο ημουν απλως τυχερη!;)στο ροδανι πολλες φορες ειμαι ατυχη η σε αλλα!!δεν ειμαστε παντα τυχεροι σε ολα αλλα σε μερικα!

οσο για τις προσφορες οι παγκοι μας δεν ειναι μονο στην ελλαδα αλλα σε ολον τον κοσμο φυσκο δεν ειναι λογο της μεγαλης ζητησης να χανονται?;)

εξαλλου αυτο με τις νυχτεριδες υπαρχει στο halloween αν το θελει κανεις τοσο πολυ μπορει απο εκει!!

το αν ζηταει πεταλουδες και λοιπα και δεν προλαβατε να τις αγορασετε η δεν ειχατε ναι αυτο ειναι αδικο γιατι πολλοι χρηστες δεν θα μπορουν να λαβουν μερος1!σε αυτο ναι!!

υγ:αυτο για τις φατσουλες εχεετε δικιο,συγγνωμη!;):(

anestis375
26.08.2011, 16:54
Anesti elpizw na kratises apothema omws apo kathe dentro-fito! ;)
Min mpei kana event kai mas piasei aproetoimastous!

Kala ta x.t alla den agorazoun ta panta! Idiws otan den iparxei sti laiki! :p

οχι δυστυχως δεν καραταω πολυ αποθεμα..το πολυ 150 φυτα απο το καθε ενα αλλα αυτο μονο στο νησι...στην φαρμα εχω παρα πολλα φυτα...και απο καρπους μετρια...θελω να κανω και το μεσημεριανο διαλλειμα..θελω να μαζεψω αστερακια οποτε δεν κραταω για ιβεντ..ελπιζω αν μπει καποιο ιβεντ να ειναι καπως ευκολο:):p

Omgroflme
26.08.2011, 17:06
Sofia einai diaforetiko ena event na zitaei polla, apo ena event pou zitaei pragmata pou an isoun tixeros mporei na eixes!! (parolo pou eixes dwsei fiorinia)

1 mina paleuw na vrw petaloudes kai 3ereis poses exw? 5!
An vgei loipon event pou sto prwto vima zitaei 10 petaloudes.. den einai adiko gia mena pou edwsa fiorinia na mi simetasxw?
Egw den eixa plirwsei gia ta extra "Features"? Giati loipon na mi mporw na simetasxw?

Kai fisika ennoeite oti de prokeite pote ma pote twn potwn na dwsw fiorinia gia na oloklirwsw apostoli-vima se event.. xanete i proklisi kai to endiaferon meta kai den exei kan a3ia na paizw!!
(mia fora to ekana gia monimi apostoli kai to metanoiwsa)

Oson afora ti laiki.. prospathw na agorazw pragmata pou den paragw kai eutixws einai liga auta! Opote kai oli mauri na itan de tha me peiraze giati exw tin ipomoni na perimenw..

ranpas
26.08.2011, 17:15
omgroflme ,καταρχην επειδη δεν ξερω πως σας λενε μπορειτε να μου το πειτε?:)αν θελετε!

μπορω να συμφωνησω σε αυτο που λες θεμα τυχης και θεμα πολλων ζητουμενων!:(πχ στην αποστολη φουρναρης ζηταγε καποια προιοντα πχ κατσικισιο γαλα που στην λαικη το πουλας με καλη τιμη χτ και γιατι να το δωσεις για να ανοιξεις απλα μια αποστολη στο αλλο επαγγελμα που ειμαι εγω ζηταγε ευκολα πραγματα !και κατα τυχη το επελεξα αφου διαβασα(πρωτη φορα)τις .σε!για αυτο!!

εγω γενικα πεταλουδες δεν εχω καμια δυστυχως,γιατι δεν ετυχα και δεν αποκτησα ποτε....αροπως λες κι εσυ εγω δεν θα μπορω καθολου να συμμετεχω ....εχεις δικιο!;)εγω σε αυτο μπορει να δωσω μπορει και οχι!;)παντως με χτ εινα αδυνατον γιατι εχω 855232χτ και με τοσο κοπο δεν θα αγορασω απο την λαικη αν υπαρχουνε!

εγω δεν εχω καθολου υπομονη,και οσο γινεται τα παραγω ολα ωστε οταν εχει ελειψη πχ σε αυτο το προιον να μπορεσω εγω να το πουλησω! αν τα εχω αυτα που θελω φυσικα!:)

dias19751
26.08.2011, 17:20
Καλησπέρα

kalispera.
sas parakoloutho tis teleytees meres k exo na po to eksis>> ***zeste....poli viazeste,,,, theli regoula....opoios viazete plironei ara ama viazeste plironete . min ksexnate oti einai ena paixnidi.
Έχω βαρεθεί να ακούω πια ότι αυτό είναι ένα παιχνίδι. Τι σημαίνει αυτό, ότι δε μπορούμε να μιλάμε; Ότι απαγορεύεται να εκφέρουμε αντίθετη άποψη; Δε το κατάλαβα φίλε μου. Αν θέλεις δώσε μου τον κωδικό σου να μπω στην φάρμα σου να την διαλύσω. Δε βαριέσαι μωρέ ένα παιχνίδι είναι. Τι τρέχει ; Δεν έγινε και τίποτα. Χαβαλέ κάνουμε.

palia imoun kai go admin se ena irc kanali... simera blepo oti i snorkel exei dikio kai oloi emeis adiko.. prosopika kai as exo perasei apo afto to posto sixenomai toys admins..... alla proti fora tous dino dikio...i malon tis dino.

Ποιος είσαι εσύ που θα κρίνεις ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο ? Εδώ όλοι λέμε την γνώμη μας χωρίς να διεκδικούμε το αλάνθαστο του πάπα. Κουβέντα κάνουμε και ο καθένας βγάζει τα συμπέρασμα του. Αλλά να ξέρεις το να έρθεις στα ξαφνικά και να λες ότι όλοι εσείς που διαφωνείτε έχετε άδικο χωρίς ούτε ένα επιχείρημα νομίζω σε εκθέτει..

Omgroflme
26.08.2011, 17:24
An deis katw de3ia sto banner mou, krimeno einai to onoma mou! :p

Thano me lene!

Elpizw na katalaves twra gia pio logo einai pou egw proswpika paraponiemai.. kai nomizw kai oi perisoteroi se auto to thread!

Kai kati teleuteo giati prepei na figw..
An i eteria apofasisei na valei me fiorinia ta kainouria eidi stavlwn kai dentrwn sto diakosmiti oloi tha einai ikanopiimenoi! Kai autoi pou plirwnoun kai autoi pou de plirwnoun.. gia ton aploustato logo oti tha ta agorasei kosmos pou de ta exei, ara tha arxisei na dimiourgeite apothema, ara tha arxizoun na ta poulane sti laiki gia na mporoun na ta agorasoun osoi den ithelan na valoun lefta! Toso apla..

Auta ta event me to tzogarisma einai poli koutoponiri skepsi pou mono antidraseis tha ferei.. Kai kalo tha itan na "piasoun to sfigmo" twn paixtwn noritera giati tha zimiwthoun perisotero makroprothesma!

Edit: Sofia ton plithintiko ton sixainomai.. xrisimopiise eniko! (toulaxiston otan milas se mena :p )

ranpas
26.08.2011, 17:36
χαρηκα πολυ θανο :)επιτελους σε εμαθα;)οκ θανο ενικο!!
απο την μια πλευρα καταλαβα οτι σε ενα μερος εχετε δικιο γιατι αν ζηταει πτελουδες και εφοσον πολλοι δεν εχουμε ειναι αδικο!γιατι εμεις δεν θα μπορουμε απλα να συμμετεχουμε!;)αλλα σε ποιο event δεν εχει την επιλογη να αγοραζουμε υλικα!!ας παρουμε παραδειγμα αυτο με τις τουρτες δεν εχει την επιλογη αγορα τουρτων εχει;)
η εταιρεια παντα βαζει σστον διακοσμητη να αγορασουμε υλικα που δεν εχουμε σε ενα event ποτε δεν μας εχει αφησει ετσι!ακομα και στο εργαστηριο τα εχει και στο event haloween! ... ομς επειδη ειναι ολα με φιορινια και συμφωνω οτι δεν μπορουμε ολοι μπορουσε να βαλει πχ ενα αντικειμενο ας πουμε μια τουρτα με χτ !αλλα αυτο ειναι φυσκον αδυνατον δυστυχως!:(
αλλα και παλι δεν βρισκω τον λογο να κατηγορειεται τη εταιρεια με αυτα τα λογια!πολλες φορες προσπαθειι φτιαχνει κανει ειναι στο πλευρο μας... θα μπορειτε απλα να εκφρασετε ενα παραπονο:) σε πιο ηρεμη κατασταση!!μπορει να εχετε δικιο αλλα με την ευγενεια κερδιζεις περισσοτερα αν πραφερεσαι απαιτεις κατι και δεν το εξηγεις τι θελεις χανεις πολλα;)μπορειτε να τ συητησετε με ηρεμο τροπο και τα παραπονα σας στο εδικο κουτι!πολιτισμενα!!

ηθελα να καλησπερισω τον κος δια και να τον ρωτησω δεν σου αρεσει να λενε οτι αυτο ειναι ενα παιχνδι και μονο;)αν ναι γιατι επειδη μπορεις να πληρωσεις;:eek:

paultsaf
26.08.2011, 17:46
Kαλησπερα σε ολους, σπορους και μη. Μολις επεστρεψα απο διακοπες και η πρωτη μου δουλεια ηταν να σας πω ενα γεια. Ελειψα 20 μερες και γεμισατε 100 σελιδες, που αδυνατω να τις διαβασω, αφου εχω να διαβασω και καμια εικοσαρια επισημες ανακοινωσεις κι αλλες τοσες συχνες ερωτησεις. Ελπιζω να ειστε ολοι καλα. Απο δω και περα δεν θα χασω επεισοδια. Τρεχω να τακτοποιησω τη φαρμα και να ενημερωθω και τα λεμε αργοτερα.

Θεοδόσης61
26.08.2011, 17:53
dissidenttp
telos tha sou elega oti oloi ekneurizomaste me polla pragmata edo mesa alla den to pezoume dives .... poso malon imitheoi[/quote]
Φιλε μην ριχνεις λαδι στη φωτια

dias19751
26.08.2011, 17:54
@ dissidenttp

1. Αν θεωρείς ότι τα μηνύματα σου έχουν επιχειρήματα σε σχέση με αυτά που συζητάμε αυτές τις ημέρες , τότε υποκλίνομαι και πάω πάσο.

2. Αν το να διαφωνείς σημαίνει ότι είσαι ντίβα τότε καλωσόρισες στις απροσάρμοστες ντίβες:D. Γιατί πως να το κάνουμε σε αυτό το θέμα εμείς μπορούμε και να διαφωνούμε, αλλά πάντα με επιχειρήματα.

Καλωσόρισες paultsaf. Ελπίζω να πέρασες τέλεια.

ranpas
26.08.2011, 18:01
θα ηθελα να πω οτι ειμαστε δω για να πουμε την γνωμη μας και φυσικα ολες οι γνωμες ειναι δεκτες!:oο καθενας εξηγει αυτο που θελει να πει με τον δικο του τροπο!;)ειτε με επειχειρηματα ειτε οχι!!

και θα ηθελα να συμφωνησω οτι ειναι παιχνιδι μονο και δεν ειναι αναγκη για τοσες επιθεσεις!;)

kyp63
26.08.2011, 18:10
Αν διαβάσει κανείς προσεκτικά τα ποστ 5511 και 5520 της dissidenttp, θα παρατηρήσει
(ηλίου φαενότερον...) ότι κι αυτοί που γράφουν greeklish, δεν έχουν ξεχάσει την μητρική τους γλώσσα και γραφή!!! ....κι ό,τι μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει,μπορούν κι άλλοι...
Κάντε μια προσπάθεια κι οι υπόλοιποι.... ίσως γίνει πιο ευανάγνωστο το θέμα σας, ειδικά σε μας που είμαστε μιας κάποιας ηλικίας...

Omgroflme
26.08.2011, 18:14
H ennoia "paixnidi" exei e3afanistei xronia twra..
Paixnidi itan otan pigename me ta filarakia mas gia mpala, basket.. h' otan ta koritsakia paizane me tis koukles tous..

Kserw "paixtes" pou vgazoun polla eurw apo "paixnidia"..
Iparxoun anthrwpoi pou douleuoun stis "paixnido-eteries" kai zoun apo auto tis oikogenies tous..
Iparxoun anthrwpoi pou girnane kourasmenoi apo ti douleia, to pri3imo apo afentika-pelates, kai psaxnoun ena tropo na xalarwsoun, gia na perasoun tin wra tous?

Akoma pisteuete oti paizoume ena paixnidi?

Edit: epeidi twra eida tin erwtisi sou dissidenttp pes mou esi se poio event to ekanan auto gia na sou apantisw.. kai mi mou peis gia monimi apostoli.. gia event!

Edit 2: (Και θα γινω και λιγο επιθετικος ισως..) Ποιος σας ειπε Kyp63 οτι οσοι γραφουν greeklish εχουν ξεχασει την μητρικη τους γλωσσα και γραφη? Με πoιο δικαιωμα μας προσβαλετε ετσι? Και επειδη οτι μπορει ενας ανθρωπος να κανει μπορουν και οι αλλοι.. τοτε καλλιστα θα μπορουσατε κι εσεις να διαβαζατε τα greeklish! Μην αρχισω να μιλαω τωρα για ανθρωπους της ηλικιας σας και την Ελλαδα του σημερα..

-snorkel-
26.08.2011, 18:30
θα σας παρακαλούσα να κρατήσετε ηρεμους τόνους. δεν μπορώ να καταλάβω γιατι τις τελευταίες μέρες θα πρέπει μονίμως να σας κάνουμε παρατηρήσεις. :(

Omgroflme
26.08.2011, 18:39
dissidenttp.. re c.. stis monimes apostoles mporeis na kaneis ipomoni kai kapoia stigmi na tis teleiwseis! de "kaigesai" na tis teleiwseis..

Emena mou ftene ta events! Otan zitane pragmata pou den exw giati imoun atixos! Nomizw oti einai dikaio to parapono mou.. :)
Kai thelw na elpizw oti kapoia stigmi tha to katalavoun to lathos tous.

Xara sorry prokatavolika apo mena! An kai nomizw (pera apo to edit 2 tou proigoumenou mou post) oti o tonos mou itan poli normal-filikos!
Tha fteei i kourasi! :p ;)
Kai oi apetiseis tou event se online wres!

serelis
26.08.2011, 18:43
dissidenttp (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=209774)
kati apo provokatsia mou vgeni den ksero giati??:mad:

686701
26.08.2011, 18:46
θα σας παρακαλούσα να κρατήσετε ηρεμους τόνους. δεν μπορώ να καταλάβω γιατι τις τελευταίες μέρες θα πρέπει μονίμως να σας κάνουμε παρατηρήσεις. :(

Μη δίνετε σημασία, κάτι η ζέστη, λόγω της ημέρας , τα λόγια του παπά, κάτι το προχωρημένο της ηλικίας ανεβαίνει η πίεση...

Εγώ θέλω να ρωτήσω το πιο απλό...

Όταν μπαίνουμε στην πρώτη σελίδα και λέει μέσα σε ένα κόκκινο συννεφάκι "Δωρεάν εγγραφή" τι ακριβώς εννοεί;;

Μπαίνετε ελεύθερα πληρώνετε κατά την έξοδο;
Διότι αν δεν πληρώσεις κανένα "γρήγορο" event δεν προλαβαίνεις, εκτός και αν δεν δουλεύεις, τρως, πίνεις, κοιμάσαι....
Και όταν ήμουν σε χαμηλά επίπεδα, νόμιζα ότι φταίει αυτό. Αμ δε... σε όποιο επίπεδο και να είσαι πάντα χρειαστεί να αγοράσεις κάτι!
Εδώ στο μεσημεριανό γεύμα έχουν βάλει τη γλυκοπατάτα στο πρώτο βήμα... που πας βρε; Τα μικρότερα επίπεδα κατά πότε θα την ξεκινήσουν την αποστολή;;;
Μέγας είσαι κύριε bigpoint και θαυμαστα (εντελώς όμως) τα έργα σου....

Omgroflme
26.08.2011, 18:47
Tha sou apantisw me to post sou!!! :p :D

sas parakoloutho tis teleytees meres k exo na po to eksis>> ***zeste....poli viazeste,,,, theli regoula....opoios viazete plironei ara ama viazeste plironete . min ksexnate oti einai ena paixnidi.

Giati na viasteis loipon? Idiws gia monimes apostoles..

alcimede
26.08.2011, 18:49
παιχνίδι, και μεις παίκτες
αλλά και πελάτες, άλλος καλύτερος πελάτης άλλος χειρότερος
αγοράζουμε μια υπηρεσία ψυχαγωγίας, και προσωπικά ως ενήλικας πελάτης, θέλω να ξέρω τι υπηρεσία αγοράζω, σε τι κόστος,
και αν δε με καλυπτει η υπηρεσία, διατηρώ το δικαίωμα μου να παραπονεθώ και φυσικά, ως ενηλικας πελάτης να βρω διαφορετικό πάροχο της υπηρεσίας που αγόραζα.

τεσπά εγω που είμαι μικρό σχετικά επίπεδο με σας τους μεγαλοαγρότες (62!!!!), με μεγάλη μου χαρά θέλω να μοιραστώ ότι σχεδόν τελειώνω το τίκι μπαρ (2 μερούλες μόνο), και τη βοιγκ. όχι γιατί κάποιο εδώ μέσα δε θυμούνται καν τι είναι η ετήσια αγορά, που εγώ θέλω κανά μήνα για να τη τελειώσω:)
και επιτέλους άνοιξα τη ρούνα με 10% εργαλεία και έχω δει σημαντική αλλαγή στις ζάχαρη.
επίσης, στη δικιά μου λαική εξαφανίζονται τα κάστανα. :( δυστυχώς, δεν είχα προλάβει να χτίσω μεγάλο απόθεμα και δε πρόκειται να τα πληρώσω χρυσά.

-snorkel-
26.08.2011, 18:55
dissidenttp σε παρακαλώ μην κάνεις edit σε post που εχω κάνει εγω edit.

επίσης θα παρακαλούσα να μιλήσω με κάποιον που θα σας εκπροσωπήσει στο θέμα μου.

Omgroflme
26.08.2011, 19:00
Nomiza oti den eimastan kleisti omada-thread mono gia ligous!
Ekproswpous twra.. diskolo mou fenete! :p

Einai kai nwris gia ta nixtopoulia!! xaxaxa

-snorkel-
26.08.2011, 19:03
Nomiza oti den eimastan kleisti omada-thread mono gia ligous!
Ekproswpous twra.. diskolo mou fenete! :p

Einai kai nwris gia ta nixtopoulia!! xaxaxa

Θάνο δεν υπάρχουν κλειστές ομάδες. Πολύ σωστά τα λες. Αλλαα ενας εναντίον 10 δεν το δέχομαι. Καθε φορά που κάνω post εδώ "πέφτετε" όλοι επάνω μου. Με συχωρείς αλλά οχι. Δεν το θέλω αυτό. :)

_evanthia_
26.08.2011, 19:08
Μη δίνετε σημασία, κάτι η ζέστη, λόγω της ημέρας , τα λόγια του παπά, κάτι το προχωρημένο της ηλικίας ανεβαίνει η πίεση...

Εγώ θέλω να ρωτήσω το πιο απλό...

Όταν μπαίνουμε στην πρώτη σελίδα και λέει μέσα σε ένα κόκκινο συννεφάκι "Δωρεάν εγγραφή" τι ακριβώς εννοεί;;

Μπαίνετε ελεύθερα πληρώνετε κατά την έξοδο;
Διότι αν δεν πληρώσεις κανένα "γρήγορο" event δεν προλαβαίνεις, εκτός και αν δεν δουλεύεις, τρως, πίνεις, κοιμάσαι....
Και όταν ήμουν σε χαμηλά επίπεδα, νόμιζα ότι φταίει αυτό. Αμ δε... σε όποιο επίπεδο και να είσαι πάντα χρειαστεί να αγοράσεις κάτι!
Εδώ στο μεσημεριανό γεύμα έχουν βάλει τη γλυκοπατάτα στο πρώτο βήμα... που πας βρε; Τα μικρότερα επίπεδα κατά πότε θα την ξεκινήσουν την αποστολή;;;
Μέγας είσαι κύριε bigpoint και θαυμαστα (εντελώς όμως) τα έργα σου....

συμφωνω!!! πολυ μου αρεσε το "Μπαίνετε ελεύθερα πληρώνετε κατά την έξοδο;" πολυ καλο αν και ξαναειπωμενο,αλλ ποτε δεν παλιωνει!!:D:)

Omgroflme
26.08.2011, 19:08
Exoume di3ei nomizw oi perissoteroi pou grafoume se auto to thread, oti otan kati paei strava sto forum eimaste ekei gia na sas stiriksoume!
Auto to "peftoume panw sou" de to dexomai loipon! Kiriws giati i sizitisi twn teleutaiwn imerwn den afora esena proswpika i tin Alida oute to forum.. alla tin eteria kai tis "ingame" epiloges tis!

Einai nomizw arketa igies na sxoliazoume kai na kanoume tin kritiki mas panw se kapoia pragmata pou de mas aresoun! Twra an 3efeugei apo kapoious o tonos kai ginete ligaki epithetikos de ftene oi ipoloipoi..

Alla tha prepei na paradexteis ki esi oti ta sxolia sou tis teleutees meres den eginan apo tin Xara, alla apo tin board admin Snorkel (pou prepei na krataei mia entelws diaforetiki stasi,to 3eroume.. kai einai logiko)

-snorkel-
26.08.2011, 19:12
Auto to "peftoume panw sou" de to dexomai loipon! Kiriws giati i sizitisi twn teleutaiwn imerwn den afora esena proswpika i tin Alida oute to forum.. alla tin eteria kai tis "ingame" epiloges tis!

Δυστυχώς όμως αθελά τους το κάνουν κάποιοι.

Alla tha prepei na paradexteis ki esi oti ta sxolia sou tis teleutees meres den eginan apo tin Xara, alla apo tin board admin Snorkel (pou prepei na krataei mia entelws diaforetiki stasi,to 3eroume.. kai einai logiko)

Φυσικά και είναι έτσι. Και προσπαθώ κάτω από δύσκολες συνθήκες να κρατήσω κάποια ισορροπία. Ομως δυστυχώς δεν δείχνετε συνεργάσιμοι. Νομίζω σας εχω αποδείξει πολλές φορές οτι προωθώ τα παραπονά σας και μάλιστα υπάρχουν και λύσεις πάρα πολλές φορές. Ομως αυτο πρέπει να μένει ως παράπονο από εσάς. Με λύπη μου όμως βλέπω πολλους να επιτιθοντε τόσο στην Bigpoint , οσο σε έμενα όσο και στην Χαρά.

_evanthia_
26.08.2011, 19:26
δεν νομιζω οτι τα παραπονα ειναι για σας ή για καποιον αλλο που αποτελει απλως ενας συντονιστης που ο στοχος του ειναι η αμεση προωθηση των παραπονων μαςμ αλλα η ιδια η εταιρεια. νομιζω οτι εχετε και εσεις λογαριασμο και θα εχετε παρατηρησει οτι αυτοι που ειναι οι περισσοτερο ευνοημενοι ειναι αυτοι που πληρωνουν,γιατι οπως σωστα προαναφερθηκε μονο η εγγραφη ειναι δωρεαν και ολα τα αλλλα πολυ ευκολα εξαγοραζονται εναντι σεβαστων χρηματικων ποσων ,ιδιως την σημερινη εποχη που ξερουμε ποσο δυσκολα βγαινουν ακομα και το 1 ευρω ειδικα στη χωρα μας. και φυσικα θα πειτε οτι κανενας δεν μας εξαναγκαζει να πληρωσουμε. ομως με τοσες διαφημισεις και βασει της λειτουργιας του παιχνιδιου εξαναγκαζομαστε ψυχολογικα και υποσυνειδητα προκειμενου να τελειωσουμε στην ωρα του, οχι μια μονιμη αποστολη, αλλα ενα ιβεντ για παραδειγμααα ή να αγορασουμε κατι που απαιτει πολλα φιορινια. ακομα ολοι ξερουμε ποσο ευαλωτη ειναι η νοημοσυνη των παιδιων, γι αυτο και θα επρεπε ,κατα τη γνωμη μου, να απογορευτει η συναλλαγη μεσω sms γιατι τα περισσοτερα παιδια διαθετουν κινητο. βεβαια υπαρχει και η ειδοποιηση ,αλλα οποιοδηποτε παιδι θα μπορουσε να πατησει οτι ειναι ενηλικο. τελος, ειναι και υποχρεωση των γονεων να επιβλεπει τι κανει το παιδι του στο ιντερνετ αλλα επιθυμητη θα ηταν και για αυτο το σκοπο η βοηθεια απο την εταιρεια αν θελει να προστατεψει τους μικρους μας φιλους και τους μικρους της "πελατες" . αυτο το μηνυμα δεν απευθυνεται προς σε εσας , αλλα προς τη εταιρεια. ομως αφου εσεις ειστε ενας των συντονιστων,οπως συνεχως μας υπενθυμιζετε και καλα κανετε, χρεος και υποχρεωση σας ειναι να προωθηθει στην εταιρεια επειδη κι αυτο ειναι θεμα.."τιμης". φιλικα παντα

Omgroflme
26.08.2011, 19:27
Kat arxas -thanos34- oi allages stis opoies anaferesai aforoun allo meros tou forum kai oxi to thema tis gwnias twn sinomilitwn.. Kata ta alla me kopo mporw na katalavw ti grafeis i' ti prospatheis na peis.. (kai as mi grafeis me greeklish! :p )

Xara de 3erw.. mporei merikoi na to kanoun skopima.. alloi na to kanoun xwris na to katalavainoun! Panta allwste kapoioi ta "rixnan" sto kefali..
Egw px rixnw stin bigpoint tin euthini tou tzogou.. gia ta alla den eixa pote parapono! (distixws i' eutixws mporw na milaw mono gia mena)

Egw sti thesi sou (giati mallon katalavainw pou to pas) afou tha eixa kanei mia dio paratiriseis tha eixa arxisei ton "karto-polemo".. An den akousan kapoioi me ti deuteri fora tis proidopiiseis.. kartoula! (isws kai svisimo kapoiwn post)

Alla.. ena post pou na anaferei oti exoun metaferthei ta parapona pros ta panw den tha itan kako! ;) (an kai enoeitai oti to xeis kanei.. merikes fores xreiazete na to epanalamvaneis)

powerranger91
26.08.2011, 19:30
τεσπά εγω που είμαι μικρό σχετικά επίπεδο με σας τους μεγαλοαγρότες (62!!!!), με μεγάλη μου χαρά θέλω να μοιραστώ ότι σχεδόν τελειώνω το τίκι μπαρ (2 μερούλες μόνο), και τη βοιγκ. όχι γιατί κάποιο εδώ μέσα δε θυμούνται καν τι είναι η ετήσια αγορά, που εγώ θέλω κανά μήνα για να τη τελειώσω:)
στη δικιά μου λαική εξαφανίζονται τα κάστανα. :( δυστυχώς, δεν είχα προλάβει να χτίσω μεγάλο απόθεμα και δε πρόκειται να τα πληρώσω χρυσά.
τα κάστανα?περίεργο...στη δική μου τα κάστανα κυλούν ομαλά.
εγώ την τελείωσα απ'την πρώτη μέρα,αλλά μπορώ να καταλάβω κι όσους θα καθυστερήσουν,γιατί ζητάει ουκ ολίγα.προσωπικά είχα απόθεμα κι έτσι δε δυσκολεύτηκα.
αλλά όντως,θα συμφωνήσω πως ορισμένες δηλώσεις του τύπου <<ξεχάσαμε ότι υπήρξε κι αυτή η αποστολή>> είναι και ολίγον τι προκλητικές.
ας τις αποφεύγουμε σποράκια μου :)

το είπα κι εγώ αυτό,πες το κι εσύ μπας κι ακουστεί(διαβαστεί :p).

_evanthia_
26.08.2011, 19:41
δεν ειναι επιθεση, απλως νιωθω αδικημενη και εκφραζω το παραπονο μου.. η κα χαρα δεν μου φταιει σε τιποτα. ισα ισα που ειπα πως ειναι απλως μια συντονιστρια που χρεος της ειναι μεταφερει τα προβληματα μας στην εταιρει, οπως και κανει. αυτο δεν ειναι εξαλλου, ή μηπως κανω λαθος?:confused:;):rolleyes:

alexandros1970
26.08.2011, 19:43
http://2.bp.blogspot.com/_CtfbVo1wAUg/TUR5DaTGYcI/AAAAAAAAARI/dT-yUbdPzPg/s1600/%25CE%259A%25CE%2595%25CE%2599%25CE%259A++%25CE%25 91%25CE%2593%25CE%2593%25CE

Λοιπόν επειδή αύριο είναι του Αγίου Φανουρίου ...(εξ ου και η πίτα) ... εγώ θα καταφέρω να φανερώσω τα μυστήρια δεντράκια ...ολο αυγόδεντρα θα βρίσκω ...:D:D:D

Κεραστείτε αλλά με προσοχή τη άχνη ... κολλάει στο λαιμό ..:D

Χαρούλα μην αγχώνεσαι ... κανείς δεν έχει τπτ εναντίον σου .
Αντίθετες απόψεις είναι .. απλά ...

_evanthia_
26.08.2011, 19:47
Λοιπόν επειδή αύριο είναι του Αγίου Φανουρίου ...(εξ ου και η πίτα) ... εγώ θα καταφέρω να φανερώσω τα μυστήρια δεντράκια ...ολο αυγόδεντρα θα βρίσκω ...:D:D:D

Χαρούλα μην αγχώνεσαι ... κανείς δεν έχει τπτ εναντίον σου .
Αντίθετες απόψεις είναι .. απλά ...

μμμμ μας γλυκανες βραδιατικα! γεια στα χερια σου!:D

alexandros1970
26.08.2011, 19:50
μμμμ μας γλυκανες βραδιατικα! γεια στα χερια σου!:D

Αλίμονο ...20 χρόνια ζαχαροπλάστης .. έχω κααααψει....
εεεε..σόρυ .. έχω ψηηηηησει....:D:D:D

ranpas
26.08.2011, 19:58
επειδη δεχτηκα ενα πμ απο την συμπαιχτρια μου και κατα την αποψη της την προσεβαλλα το δεχομαι και ζηταω συγγνωμη :(οπως μου ειπε!αν και δεν το θεωρω τιποτα απλα εξεφρασα την γνωμη μου με ενα σχολιο στο ποστ της!
ειναι το τελευταιο μου ποστ εδω για αυτο το θεμα γιατι οτι λεω η ειναι προσβολλη η παει να πει οτι εχω συμπαθειες!!!
καλη σας συνεχεια!:) ..

buenakias
26.08.2011, 19:59

Γεια σου ρε Αλέξανδρε. :)
Τώρα μόλις γύρισε η γιαγιά απ΄την εκκλησία και μας έφερε Φανουρόπιτα απ΄τα χεράκια της.......:)

DrHouse98
26.08.2011, 20:02
Σοφάκι συμφωνώ απόλυτα!Είχα πει να μην ξαναγράψω,αλλά με προκαλούσε σήμερα!Καλέ μην νομίζεις ότι αυτά που λες είναι προσβολλές ή έτσι το παίρνουν,άντε καλέ ιδέα σου...:cool:
Καλή συνέχεια!:rolleyes: :)

beliza
26.08.2011, 20:04
και μολις επεστρεψα απο την δουλεια μου, τοσα ποστ τοσος πανικος,

γιαννη, κατι προσεξα που εγραψες, νομιζω μες το θεμα και το μυαλο μου ησουν,
δεν θα συνεχισω και δεν θα απαντησω σε τιποτα (αν και χρειαζονται αρκετες απαντησεις! μια καλη τακτικη καμμια φορα ειναι να αγνοεις και θα το προτεινα αν δεν θελουμε να χαλασει το θεμα, αυτοσυγκρατιση λοιπον!)

δια μου, μη το παρεις κατακαρδα και οι ντιβες εχουν ψυχη:)

χαρα, ποιος σε πειραξε καλη μου, ποιος?

αλεξανδρε το κομματι μου την πιτα και γρηγορα χρειαζομαι ζαχαρη επειγοντως!! ;)

alexandros1970
26.08.2011, 20:04
Γεια σου ρε Αλέξανδρε. :)
Τώρα μόλις γύρισε η γιαγιά απ΄την εκκλησία και μας έφερε Φανουρόπιτα απ΄τα χεράκια της.......:)

Γεια σου Σπύρο ...μη ξεχάσεις να βάλεις ενα κομμάτι στο μαξιλάρι σου ρε το βράδυ ..
να δεις ποια θα παντρευτείς ....
Εμείς οι μεγαλύτεροι που την είδαμε πετύχαμε διάνα ....:D:D:D.. τρομάρα μας ...

evieva
26.08.2011, 20:15
Προς Νίκο ( Nikexad )

Γιατί κάτι μου λέει ότι βλέπω το ίδιο έργο που παίχτηκε στις 17/12/10 ??

βρε καλά λένε , η ζωή κύκλους κάνει και η ιστορία επαναλαμβάνεται...

Omgroflme
26.08.2011, 20:21
Προς Νίκο ( Nikexad )

βρε καλά λένε , η ζωή κύκλους κάνει και η ιστορία επαναλαμβάνεται...

Idio ergo?? paw na parw http://images.teamsugar.com/files/usr/1/12981/popcorn%20bowl.jpg eixe happy ending toulaxiston?? :p

alexandros1970
26.08.2011, 20:32
Idio ergo?? paw na parw , eixe happy ending toulaxiston?? :p

Όπως το πάρει κανείς Θάνο ...;)

http://www.varbak.com/bulgariaphotos/%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%8C-%CF%83%CF%80%CE%AF%CF%84%CE%B9-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CF%81%CE%B9%C E%AC-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%C E%AF%CE%B5%CF%82-nk13886.jpg

L1sy
26.08.2011, 20:54
Καλησπερα πο πο πολλοι μαζευτηκαμε .... ειναι συμφωνο αυτο με τους "κανονες" του φορουμ:confused: φοβαμε τοσοι πολλοι.... http://i180.photobucket.com/albums/x235/piporel/COMET3-2.jpg

serelis
26.08.2011, 21:06
Idio ergo?? paw na parw eixe happy ending toulaxiston?? :p

orea idea thano;)

http://www.igogreece.com/apFiles/Photos/moPhoto2093-cinema_.jpg

L1sy
26.08.2011, 21:37
Λυπαμαι οι γνωμες μας τελειωσαν εδω μεσα .... τπτ αλλο :confused:

@Ετσι για να ξερουμε που παταμε και που βρισκομαστε .......
μπορει να φαινεται πως μιλαω μονη μου σε αυτο το ποστ αλλα υπηρχε αλλο μυνημα μετα του προεδρου που σβηστηκε ...

biribibom
26.08.2011, 22:00
Σε μια πραγματική δημοκρατία επιβάλλεται να ακούγονται οι απόψεις, οι αντιρρήσεις. Καθώς παρακολουθώ αυτό το θέμα από την πρώτη μέρα, όπου και εξέφρασα τότε τις αντιρρήσεις μου για τον περιορισμό της αγοράς σπόρων, έχει κρατήσει ένα καλό επίπεδο όπου ακούγονται, κατά την άποψη μου πάντα κόσμια, οι θέσεις και οι απόψεις κάποιων παιχτών. Κάποιες φορές γελάνε, αυτοσαρκάζονται, πειράζονται. Εγώ δεν θα αναφερθώ στο free game και στα φιορίνια άμεσα. Θα αναφερθώ στο ίδιο το παιχνίδι και την συμπεριφορά της εταιρείας απέναντι στους πελάτες της και την στρατηγική της. Είτε πληρώνουν είτε όχι. Αποφασίζει να περιορίσει την αγορά των σπόρων, υποστηρίζοντας ότι σκοπεύει να καταπολεμήσει την αισχροκέρδεια, με αποτέλεσμα οι τιμές να ανέβουν μόνιμα στα ύψη και το κυριότερο να υπάρχει μόνιμα έλλειψη των προϊόντων. Στη συνέχεια με το πρόσχημα της αλλαγής του νομίσματος στο νησί μηδενίζει όλη τη λαϊκή με αποτέλεσμα (πχ στα ζώα) οι τιμές να κρατηθούν πολύ ψηλά. Άλλο ένα πλήγμα δηλαδή καθώς καταποντίστηκαν οι στάβλοι και τα εργαστήρια μιας και δεν υπάρχουν προϊόντα για τροφή (βλέπε ελέφαντα με μεγάλες απαιτήσεις προϊόντων για τροφές). Μας υπόσχεται η εταιρεία πως θα υπάρξουν κάποια super χωράφια που ειλικρινά μόνο super δεν ήταν. Χασούρα και εκεί. Έρχονται τα επαγγέλματα που ζητούν βιοτεχνικά υλικά. Όταν πρέπει να φυτεύεις σιτάρι μαρούλι σανό και κλπ σαφώς και δεν θα πάρεις υλικά οπότε μόνο με αγορά των υλικών μέσω φιορινιών μπορείς να προχωρήσεις. Απανωτά events και αποστολές, με μεγάλες απαιτήσεις σε αριθμό προϊόντων, ώστε να εξασφαλιστούν κάποια αστεράκια και να ανοιχτούν κάποιες ρούνες από δέντρο. Μπαίνει και ο τζόγος μέσα στο παιχνίδι όπου παίζεται πραγματικό χρήμα και όχι εικονικά νομίσματα. Και το τελευταίο. Αποφασίζει, προφανώς γιατί δεν πήγε καλά με το επάγγελμα του φούρναρη, να μειώσει υλικά που με κόπο πια παρασκευάζονται χωρίς να επιστρέψει στους παίχτες τα προϊόντα τους λέγοντας ότι προϊόντα των αποστολών δεν επιστρέφονται (και ας έχει την ευθύνη η ίδια η εταιρεία για αυτό). Το παιχνίδι είναι μια αλυσίδα δρώμενων που αν χολένουν βασικές λειτουργίες δεν μπορεί κάποιος να προχωρήσει. Από την στιγμή που δέχτηκε η εταιρεία ως πελάτες και αυτούς που ανήκουν στην κατηγορία του free game πρέπει να υποστηρίζει σωστά και τις βασικές λειτουργίες του. Όλα αυτά με οδηγούν στο να μην ασπάζομαι την άποψη ότι η εταιρεία είναι σωστή και συνεπής απέναντι στους παίχτες/πελάτες. Άποψη μου και νομίζω πως μπορώ να την καταθέσω χωρίς να προσβάλλω κανέναν. Όσο αφορά τους διαχειριστές/συντονιστές. Πρακτικά έχουν θέσει τους εαυτούς τους,στις υπηρεσίες της εταιρείας όπως βέβαια το απαιτούν τα καθήκοντα ενός διαχειριστή/συντονιστή. Κι αυτό φαίνεται σαφέστατα από τις απαντήσεις που δίνονται στις εκάστοτε αλλαγές του παιχνιδιού παρότι πλήγονται και οι ίδιοι ως παίχτες (σπόροι, λαϊκή, κλπ). Επιλογή τους και δικαίωμά τους. Η βοήθεια, όπως την ονομάζουν, που παρέχουν ως διαχειριστές/συντονιστές είναι η απαιτούμενη ενημέρωση και υποστήριξη που οφείλει η εταιρεία να έχει προς στους παίχτες της προκειμένου να διασφαλιστεί η ομαλή λειτουργία του παιχνιδιού. Και δεν ενδιαφέρονται οι χρήστες για τις εργασιακές σχέσεις που έχει η εταιρεία με τους εκπροσώπους της (εθελοντικά ή με μίσθωση). Η απορία μου λοιπόν είναι γιατί διαμαρτύρονται και δυσανασχετούν στις εκάστοτε αντιδράσεις των παιχτών που σαφώς στους εκπροσώπους της εταιρείας θα απευθυνθούν για την δυσαρέσκεια τους στο παιχνίδι. Οι ίδιοι έθεσαν τους εαυτό τους σ’ αυτή τη θέση. Στο πλευρό της εταιρείας.

nikexad
26.08.2011, 22:53
Καλέ τι έγινε εδώ?
Λίγες ώρες έλειψα ο χριστιανός και έγινε ο κακός χαμός....
Ούτε τη φάρμα μου δεν μάζεψα. Καθόμουν και διάβαζα. Τι διάβαζα δηλαδή.... Χάζευα, καμάρωνα και αναρωτιόμουν....

Καλά, τόσες εβδομάδες υπάρχουν οι σπόροι και ξαφνικά όλοι σήμερα, μικροί, μεγάλοι, γνωστοί και άγνωστοι θέλουν να πουν την γνώμη τους !!!!

Πω, πω τι έκρηξη δημοκρατίας είναι αυτή?
Μα όλοι σήμερα στην αναμπουμπούλα βρήκαν? Και ποιος θα προλάβει να σας διαβάσει ρε παιδιά?
Που είσασταν τόσον καιρό όταν βαρούσαμε μύγες (στην κυριολεξία) από βαρεμάρα?
Δεν λέω, μεγάλη μας τιμή που μας επισκεφτήκατε...
Αλλά ρε σεις ήρθατε μαζεμένοι όλοι μαζί και δεν έχουμε χώρο.
Μπορούμε όμως να σας κάνουμε χώρο και να σας αφήσουμε λίγες μέρες να γράφετε ότι θέλετε. Ακόμα και καλημέρες-καληνύχτες και το μενού της ημέρας. Σε ελληνικά, greeklish ότι θέλετε...
Προς Νίκο ( Nikexad )

Αυτό σκέφτηκα Ευη μόλις διάβασα όλα αυτά τα τραγικά.
Αλλά αυτή τη φορά δεν θα γίνει έτσι. Μπορεί κάποιοι να γουστάρουν τις καλημεροκαληνύχτες και τις ασυναρτησίες αλλά μερικοί δεν τα αντέχουν.
Κάπου αλλού εδώ στο φόρουμ θα τη βρούμε πάλι τη γωνιά μας.

Idio ergo?? paw na parw eixe happy ending toulaxiston?? :p
Οχι Θάνο. Δεν είχε καλή κατάληξη.
Και μια συμβουλή φιλαράκι (αν μου επιτρέπεις).
Μην παρασύρεσαι.

Ενα πράγμα χάρηκα με όλα αυτά.
Ολοι οι σπόροι απείχαν.
Αφησαν ελεύθερο το πεδίο σε όλους τους καταπιέσμενους και φιμωμένους να πουν τη γνώμη τους. Και όποιος κατάλαβε ποια ήταν τέλος πάντων η γνώμη τους και για ποιο θέμα να μας την γράψει στο τέλος.
Μην μας πουν και ρατσιστές. (Μας είπαν αλλά τέλος πάντων)

Και μέσα σ'όλα αυτά τώρα είδα ότι πήρε πάλι προαγωγή η Alida. !!!
Μπράβο ρε συ Alida. Σε λίγο σε βλέπω να σε παίρνουν και στα κεντρικά της bp για διευθύντρια.... :p

_evanthia_
26.08.2011, 23:15
Σε μια πραγματική δημοκρατία επιβάλλεται να ακούγονται οι απόψεις, οι αντιρρήσεις. Καθώς παρακολουθώ αυτό το θέμα από την πρώτη μέρα, όπου και εξέφρασα τότε τις αντιρρήσεις μου για τον περιορισμό της αγοράς σπόρων, έχει κρατήσει ένα καλό επίπεδο όπου ακούγονται, κατά την άποψη μου πάντα κόσμια, οι θέσεις και οι απόψεις κάποιων παιχτών. Κάποιες φορές γελάνε, αυτοσαρκάζονται, πειράζονται. Εγώ δεν θα αναφερθώ στο free game και στα φιορίνια άμεσα. Θα αναφερθώ στο ίδιο το παιχνίδι και την συμπεριφορά της εταιρείας απέναντι στους πελάτες της και την στρατηγική της. Είτε πληρώνουν είτε όχι. Αποφασίζει να περιορίσει την αγορά των σπόρων, υποστηρίζοντας ότι σκοπεύει να καταπολεμήσει την αισχροκέρδεια, με αποτέλεσμα οι τιμές να ανέβουν μόνιμα στα ύψη και το κυριότερο να υπάρχει μόνιμα έλλειψη των προϊόντων. Στη συνέχεια με το πρόσχημα της αλλαγής του νομίσματος στο νησί μηδενίζει όλη τη λαϊκή με αποτέλεσμα (πχ στα ζώα) οι τιμές να κρατηθούν πολύ ψηλά. Άλλο ένα πλήγμα δηλαδή καθώς καταποντίστηκαν οι στάβλοι και τα εργαστήρια μιας και δεν υπάρχουν προϊόντα για τροφή (βλέπε ελέφαντα με μεγάλες απαιτήσεις προϊόντων για τροφές). Μας υπόσχεται η εταιρεία πως θα υπάρξουν κάποια super χωράφια που ειλικρινά μόνο super δεν ήταν. Χασούρα και εκεί. Έρχονται τα επαγγέλματα που ζητούν βιοτεχνικά υλικά. Όταν πρέπει να φυτεύεις σιτάρι μαρούλι σανό και κλπ σαφώς και δεν θα πάρεις υλικά οπότε μόνο με αγορά των υλικών μέσω φιορινιών μπορείς να προχωρήσεις. Απανωτά events και αποστολές, με μεγάλες απαιτήσεις σε αριθμό προϊόντων, ώστε να εξασφαλιστούν κάποια αστεράκια και να ανοιχτούν κάποιες ρούνες από δέντρο. Μπαίνει και ο τζόγος μέσα στο παιχνίδι όπου παίζεται πραγματικό χρήμα και όχι εικονικά νομίσματα. Και το τελευταίο. Αποφασίζει, προφανώς γιατί δεν πήγε καλά με το επάγγελμα του φούρναρη, να μειώσει υλικά που με κόπο πια παρασκευάζονται χωρίς να επιστρέψει στους παίχτες τα προϊόντα τους λέγοντας ότι προϊόντα των αποστολών δεν επιστρέφονται (και ας έχει την ευθύνη η ίδια η εταιρεία για αυτό). Το παιχνίδι είναι μια αλυσίδα δρώμενων που αν χολένουν βασικές λειτουργίες δεν μπορεί κάποιος να προχωρήσει. Από την στιγμή που δέχτηκε η εταιρεία ως πελάτες και αυτούς που ανήκουν στην κατηγορία του free game πρέπει να υποστηρίζει σωστά και τις βασικές λειτουργίες του. Όλα αυτά με οδηγούν στο να μην ασπάζομαι την άποψη ότι η εταιρεία είναι σωστή και συνεπής απέναντι στους παίχτες/πελάτες. Άποψη μου και νομίζω πως μπορώ να την καταθέσω χωρίς να προσβάλλω κανέναν. Όσο αφορά τους διαχειριστές/συντονιστές. Πρακτικά έχουν θέσει τους εαυτούς τους,στις υπηρεσίες της εταιρείας όπως βέβαια το απαιτούν τα καθήκοντα ενός διαχειριστή/συντονιστή. Κι αυτό φαίνεται σαφέστατα από τις απαντήσεις που δίνονται στις εκάστοτε αλλαγές του παιχνιδιού παρότι πλήγονται και οι ίδιοι ως παίχτες (σπόροι, λαϊκή, κλπ). Επιλογή τους και δικαίωμά τους. Η βοήθεια, όπως την ονομάζουν, που παρέχουν ως διαχειριστές/συντονιστές είναι η απαιτούμενη ενημέρωση και υποστήριξη που οφείλει η εταιρεία να έχει προς στους παίχτες της προκειμένου να διασφαλιστεί η ομαλή λειτουργία του παιχνιδιού. Και δεν ενδιαφέρονται οι χρήστες για τις εργασιακές σχέσεις που έχει η εταιρεία με τους εκπροσώπους της (εθελοντικά ή με μίσθωση). Η απορία μου λοιπόν είναι γιατί διαμαρτύρονται και δυσανασχετούν στις εκάστοτε αντιδράσεις των παιχτών που σαφώς στους εκπροσώπους της εταιρείας θα απευθυνθούν για την δυσαρέσκεια τους στο παιχνίδι. Οι ίδιοι έθεσαν τους εαυτό τους σ’ αυτή τη θέση. Στο πλευρό της εταιρείας.

σε αυτο το μηνυμα καταφερες με λιγες μονο σειρες(κατα τη γνωμη μου;)) να θεσεις τα κεραια προβληματα που αντιμετωπιζουν και θιγουν τους συμπαικτες μας οι οποιοι δεν πεφτουν θυματα της αισχροκερδιας και δεν τολμουν να αγγορασουν με πραγματικα χρηματα τις υπηρεσιες που προσφερει το κατα τα αλλα "δωρεαν" διαδικτυακο παιχνιδι. επισης εθιξες και αλλα που συμβαινουν τα οποια ειναι εξισου σημαντικα και ζωτικης σημασιας οπως ο τζογος, η αλλαγη του φουρναρη καθως και το πιο σημαντικο κατα τη γνωμη μου παντα που δεν ειναι αλλη απο την πραγματικη θεση των συντωνιστων. ειναι οντως εδω για να μας βοηθησουν και να εξυπηρετουν τις απαιτησεις μας προωθωντας τες ή εξυπηρετουν αλλα συμφεροντα οπως στο να διαγραφουν μηνυματα που "βλαπτουν" και στιγματιζουν την εικονα της εταιρειας ,δημοκρατικες αποψεις οι οποιες δεν ακουγονται ωστε να ακουστουν και οι δυο πλευρες και να βγαλει ο καθενας τα δικα του συμπερασματα , ετσι ωστε να φαινονται ολα ιδανικα , σχεδον ουτοπικα, και οτι η εταιρεια εκτελει μια χαρα την δουλεια της. ετσι φανερα φαινονται να τασονται υπερ αυτης και να αφηνουν παικτες που εχουν διαφορετικη αποψη και με το θαρρος της γνωμης τους εκτεθειμενους, λαμβανοντας ποινες και καρτες για "δηθεν" υβριστικη συμπεριφορα.τελικα ειναι πολλα τα λεφτα!

Δημήτρης861
26.08.2011, 23:33
καλησπέρα και καληνύχτα σας. δεν περνάω συχνά ως συντάκτης, μόνο ως αναγνώστης καθώς οι πιο ενδιαφέρουσες συζητήσεις και με δόσεις χιούμορ εδώ γίνονται. καλή συνέχεια :)

evieva
26.08.2011, 23:34
http://4.bp.blogspot.com/_VFJ-dKbPIyE/RivwCdzxYXI/AAAAAAAAAJ4/pYSli7dFhxI/s320/Chess__by_twilightstars.jpg

Νίκο η σκακιέρα είναι εδώ, πιόνια υπάρχουν,
άρα κάποιοι παίζουν ακόμη ...

686701
26.08.2011, 23:38
Καλησπέρα στους παλιούς σπόρους που αναρωτιούνται πως και εμφανιστήκαμε :p,

Αγαπητα παλιοσποράκια,
Σας διαβαζάμε, εγω προσωπικά είχα πει ότι δε θα ξαναγράψω στο φόρουμ γιατί η συμπεριφορά είπα και έτσι είναι γιατί το είπα, γιατί έτσι λέει η εταιρία κτλ δεν είναι του τύπου μου.
Σε παλιότερο ποστ μου (προ σπόρων εννοώ) είχα θέσει τις απόψεις και αντιρρήσεις μου και για συμπεριφορές και για ό,τι με ενοχλούσε αλλά δεν έβλεπα καμιά ανταπόκριση παρά κάτι κάρτες που δεν ήξερα και γιατί τις πήρα. Τέλος πάντων, το θέμα είναι πως έκανα πάλι τα παράπονα μου, σβήστηκε και πάλι απάντηση μου αλλά είπα να είμαι ψύχραιμη και να μη δώσω λαβή ούτε για κάρτες, ούτε για κάτι που να μπορούν να με "φιμώσουν"...
Αυτά για την εδώ εμφάνιση μου...

Κα Snorkel,

Εσείς η ίδια δεν μου απαντήσατε πως δεν είσθε εδώ για να μεταφέρετε τα παράπονα ή να γίνετε η ενδιάμεση από παίχτη προς εταιρία, παρά είσθε εδώ μόνο για την καλή λειτουργία του φόρουμ???????????
Κα Χαρά εγώ δεν ήμουν που σας είπα ότι λόγω της καθημερινής σας τριβής με τους παίχτες θα έπρεπε να τους (μας) αντιμετωπίζεται με κάποιον άλλο τρόπο?? Να είσθε πιο κοντά τους θαρρώ πως σας είπα. Και σεις βρεθήκατε δίπλα στο πρόβλημα μου με τον πιο απλό και ουσιώδη τρόπο, σβήσατε το ποστ μου.... Πως λοιπόν θέλετε να σας αντιμετωπίσουμε??
Ως Snorkel που ακόμη δεν ξέρει ότι η εθελοντική εργασία δεν γίνεται απαραίτητα υπέρ της εταιρίας, ή στην Χαρά που είναι ενοχλημένη επειδή σκέφτεται πως δεν την αντιμετωπίζουμε ως συμπαίκτη??
Εσείς δεν είσθε που αντιμετωπίζατε 10παίκτες ταυτόχρονα κλείνοντας, διαγράφοντας ποστ ή δίνοντας κάρτες;
Γιατί σας κακοφαίνεται που στο χώρο που οι παίκτες μπορούν να εκφράσουν την όποια άποψη τους δεν μπορούν να σας βλέπουν μόνιμα υπέρ της εταιρίας και κατά τους.
Τουλάχιστον αφήστε ένα περιθώριο, μια διαλλακτικότητα του τύπου "ίσως να έχετε κάπου δίκιο βρε παιδιά..." , εκτός και νομίζετε πως όσα κατά καιρούς λέτε είναι πάντα ακριβοδίκαια και σωστα.... (Όπως είχα πει και σε άλλα ποστ, δεν έχω κάτι με σας προσωπικά, αλλά η στάση σας απέναντι μου δε μου αφήνει και πολλά περιθώρια....)

L1sy
27.08.2011, 07:33
Καλέ τι έγινε εδώ?
Λίγες ώρες έλειψα ο χριστιανός και έγινε ο κακός χαμός....
Ούτε τη φάρμα μου δεν μάζεψα. Καθόμουν και διάβαζα. Τι διάβαζα δηλαδή.... Χάζευα, καμάρωνα και αναρωτιόμουν....

Καλά, τόσες εβδομάδες υπάρχουν οι σπόροι και ξαφνικά όλοι σήμερα, μικροί, μεγάλοι, γνωστοί και άγνωστοι θέλουν να πουν την γνώμη τους !!!!

Πω, πω τι έκρηξη δημοκρατίας είναι αυτή?
Μα όλοι σήμερα στην αναμπουμπούλα βρήκαν? Και ποιος θα προλάβει να σας διαβάσει ρε παιδιά?
Που είσασταν τόσον καιρό όταν βαρούσαμε μύγες (στην κυριολεξία) από βαρεμάρα?
Δεν λέω, μεγάλη μας τιμή που μας επισκεφτήκατε...
Αλλά ρε σεις ήρθατε μαζεμένοι όλοι μαζί και δεν έχουμε χώρο.
Μπορούμε όμως να σας κάνουμε χώρο και να σας αφήσουμε λίγες μέρες να γράφετε ότι θέλετε. Ακόμα και καλημέρες-καληνύχτες και το μενού της ημέρας. Σε ελληνικά, greeklish ότι θέλετε...
Αλλά αυτή τη φορά δεν θα γίνει έτσι. Μπορεί κάποιοι να γουστάρουν τις καλημεροκαληνύχτες και τις ασυναρτησίες αλλά μερικοί δεν τα αντέχουν.
Κάπου αλλού εδώ στο φόρουμ θα τη βρούμε πάλι τη γωνιά μας
Ενα πράγμα χάρηκα με όλα αυτά.
Ολοι οι σπόροι απείχαν.
Αφησαν ελεύθερο το πεδίο σε όλους τους καταπιέσμενους και φιμωμένους να πουν τη γνώμη τους. Και όποιος κατάλαβε ποια ήταν τέλος πάντων η γνώμη τους και για ποιο θέμα να μας την γράψει στο τέλος.
Μην μας πουν και ρατσιστές. (Μας είπαν αλλά τέλος πάντων)

Και μέσα σ'όλα αυτά τώρα είδα ότι πήρε πάλι προαγωγή η Alida. !!!
Μπράβο ρε συ Alida. Σε λίγο σε βλέπω να σε παίρνουν και στα κεντρικά της bp για διευθύντρια.... :p

Καλημερες πολλες :p
Νικο μου εγω λεω να συνεχισω τα μαθηματα για το συμπαν ;)

Οι κομήτες αποτελούνται ουσιαστικά από τα βραχώδη σωμάτια, πάγο, μεθάνιο, αμμωνία, και ίχνη άλλων στοιχείων. Η θερμοκρασία τους λόγω της τεράστιας απόστασης τους από τον ήλιο, φθάνει τους 0 βαθμούςCelsius και το πλήθος τους τεράστιο, πάνω από 100 δισεκατομμύρια.

http://i180.photobucket.com/albums/x235/piporel/images-1.jpg :rolleyes:

asimeniah1
27.08.2011, 07:46
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLOW4c1ENt29GxAPsPD5CO5Km65egFY NjHI-_OdloLA6fNL8y-xw

καλή σας μέρα απανταχού σπόροι και μη!!!:D
ξημέρωσε μια καινούρια μέρα κι εγώ μόλις τακτοποίησα τη φάρμα μου, έλεγξα τις τουρτίτσες μου και είναι 171/250 :eek:.
αν και δεν τους έδωσα σημασία τις τελευταίες μέρες, λόγω υποχρεώσεων, εντούτοις αυτές μαζεύτηκαν αρκετές.
λέτε να το παλέψω να πάρω και το 10ο βήμα;:confused:
16 μαζεματάκια είναι ακόμα - αν δεν μειωθεί η συχνότητα των τουρτών- κι έχουμε ακόμα 30 ώρες μείον τη νύχτα...
μάλλον προλαβαίνω αν κολλήσω στον ΗΥ.
το σκέφτομαι σοβαρά :cool:

καλημέρα l1sy με τους κομήτες και τ' αστέρια σου! :)
(αυτό το l1 στο όνομά σου ,πολύ με μπερδεύει :D )

anestis375
27.08.2011, 07:54
καλημερα σε ολους τους σπορους...
τι κανετε??

ασημενια εγω εχω 137 τουρτες αλλα δεν θα τις δωσω γιατι δεν θα προλαβω και αν προλαβαινα θα τις εδινα ολες μαζι...:)
κατα τα αλλα τα παω πολυ καλα...;)
κανω την αποστολη τουρτομαχιες για να παρω αστερακια και την κηποτουρτα φυσικα..ηδη εχω το γαιδουρακι με πουλοβερ;)

asimeniah1
27.08.2011, 07:57
μπράβο ανέστη :)
μη ξεχνάς ποτέ πως αγάλι-αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι
σε λίγο καιρό θα έχεις γεμίσει το δεντράκι σου και δε θα το πιστεύεις ;)

κι εγώ τις κρατάω τις τούρτες, μέχρι τελευταίου λεπτού!

anestis375
27.08.2011, 08:09
μπράβο ανέστη :)
μη ξεχνάς ποτέ πως αγάλι-αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι
σε λίγο καιρό θα έχεις γεμίσει το δεντράκι σου και δε θα το πιστεύεις ;)

κι εγώ τις κρατάω τις τούρτες, μέχρι τελευταίου λεπτού!

οκ ασημενια..σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη...

τωρα βγαινω..
ισως τα πουμε αργοτερα...
καλη συνεχεια:)

paultsaf
27.08.2011, 08:21
Kαλημερα σε ολους. Ειπα κι εγω ρε παιδια να παω μερικες μερες διακοπες ο ερμος και γυρισα και βρηκα το θεμα στιβο μαχης. Δεν ειναι κακο να εκφραζονται διαφορετικες αποψεις. Αντιθετα μαλλον υγιες μπορει να χαρακτηρισθει. Αλλα αυτες θα πρεπει να τιθονται με γνωμονα το σεβασμο απεναντι στο συνομιλητη, για να δημιουργουν και τη διαθεση για προβληματισμο.
Το θεμα με την ταση της εταιρειας για κερδος, το εχουμε συζητησει πολλες φορες και νομιζω, πως ειναι καιρος να το παρουμε αποφαση, οτι αυτη εχει το μαχαιρι, εχει και το καρπουζι. Φυσικα κανεις δεν μας απαγορευει να παραπονιομαστε, κοσμια ομως. Ειναι γεγονος οτι εμεις δινουμε στην εταιρεια τη δυνατοτητα να χαραζει αυτη την πορεια, αφου συμμετεχουμε στο παιγνιδι, ειτε πληρωνοντας, ειτε οχι. Εξαλλου ειναι δικαιωμα της, μια ωραια μερα να μας πει: "το τζαμπα τελος, απο αυριο οποιος θελει να παιζει, πρεπει να πληρωνει." Εμεις παντα εχουμε τη δυνατοτητα να εκφραζουμε τις αντιρησεις μας ή την επιλογη να παρουμε τα κουβαδακια μας και να βρουμε αλλη παραλια.
Σιγουρα παιζουμε ολοι το ιδιο παιγνιδι. Ο τροπος ομως, που το παιζει ο καθενας ειναι διαφορετικος. Ειναι δικαιωμα του καθενος να παθιαζεται ή να κανει χαβαλε, να κανει πρωταθλητισμο ή απλα να συμμετεχει. Δεν εχει δικαιωμα κανενας να κατακρινει τον αλλο για τις επιλογες του.
Οι συντονιστες ειναι και παικτες. Εχουν αναλαβει ομως και το εργο της διαχειρησης του φορουμ και πολλες φορες πρεπει να γινονται αυστηροι, ακομα και σε περιπτωσεις, που καταλαβαινουν το δικιο των παικτων. Ας μην ξεχναμε αλλωστε, οτι το θεμα αυτο ως παραπονο ξεκινησε και ειναι προς τιμην τους, που δεν εκλεισε ποτε. Οταν ομως η κατασταση ξεφευγει και μας περνει η κατηφορα καποιος πρεπει να μας φρεναρει. Οποιος εχει προβληματα μαζι τους μπορει να επισκεφτει τα θεματα τους και να τα συζητησει.
Δημιουργησαμε ενα θεμα, οπου μπορουμε να προβληματιζομαστε, να αστειευομαστε και να αυτοσαρκαζομαστε και ειναι κριμα να το χαλασουμε. Ειναι δικη μας ευθυνη να το περιφρουρησουμε και να μην αφησουμε καποιους να μας παρασυρουν.

Καλη συνεχεια σε ολους

alexandros1970
27.08.2011, 08:33
Καλημέρα παλιόσποροι και νεόσποροι .... χαλαρά βρεεεεε....

Εγώ λέω να κάνω μια προσευχούλα σήμερα .
Άγιε Φανούριε που γιορτάζεις σήμερα , μεγάλη η χάρη σου ...κανε να βρω στα 10 πρώτα μυστηριώδη που θα αγοράσω , 5 αυγουλόδεντρα ...πλζζζζζζ.... είναι μεγάλη ανάγκη ...το άλλο το καινούργιο δεν με νοιάζει και πολύ , αν σου είναι δύσκολο , μη μου το φανερώσεις .
Φανέρωσε μου όμως και 3-4 μανόλιες ...δεν έχω καμία ο μαύρος ...και άμα η κυρα εταιρία μας βάλει κανένα ηβεντ και ζητάει τέτοιες , την έβαψα ... ούτε λεφτά έχω να αγοράσω από τη λαϊκή. Τα χάλασα όλα ο άχρηστος . Θα με βλέπει ο πρόεδρος μετά και θα κοροϊδεύει ..
Επειδή δεν έχω πολλά φιορινάκια για μεγάλες αγορές και επειδή οι καιροί είναι χαλεποί , βάλε το χεράκι σου σήμερα και δεν θα σου ξαναζητήσω τίποτα άλλο ... υπόσχομαι ...
Άντε κανε το θαυματάκι σου και εγώ θα σου ανάψω μια λαμπάδα στο μπόι του Σερελη ..του πρόεδρου ξέρεις ...που του φανερώνεις συνέχεια τα προϊόντα στη λαϊκή και έχει οικονομήσει χοντρά ...
Ευχαριστώ Άγιε μου προκαταβολικά και περιμένω με αγωνία .

Υ.Γ Αν είναι δυνατόν μη δώσεις στους άλλους αυγουλόδεντρα .. μόνο σε μένα δώσε ..να τα πουλάω στη λαϊκή να βγάλω πολλά Χ.Τ... άμα έχουν όλοι , δεν γίνεται δουλειά , θα πέσουν πολύ οι τιμές και δεν με συμφέρει ...

L1sy
27.08.2011, 08:45
αλεξανδρε ο αγιος δεν θελει λαμπαδα :d την πιτα του θελει και θα σου φερει ολα τα καλα του θεου :d:d

L1sy
27.08.2011, 08:57
Συγνωμη βρε Αλεξανδρε αλλα εχω ζαλιστει με ολα τα νεα ποστς :rolleyes: ... φιου πολυ διαβασμα εχτες δεν ειχα κουραγιο να κανω ενα φρεσκαρισμα :p τσπ επειδη εμενα τα θαυματα με εχουν εγκαταλειψει εδω και καιρο σου ευχομαι να παρεις ολα τα αυγουλοδεντρακια :D

dias19751
27.08.2011, 08:57
Καλημέρα σε όλους.

paultsaf, σε αυτό το θέμα να ξέρεις δεν μπορείς να λείψεις ούτε μία μέρα, μπορεί να χάσεις τα καλύτερα επεισόδια :D
Με εκφράζει απόλυτα το μήνυμα σου.

Βρε Μοναχοφάη (ναι σε σένα μιλάω Αλέξανδρε) , είναι δυνατόν να ζητάς από τον Άγιο να δώσει μόνο σε σένα αυγουλοδεντράκια και τους άλλους να τους φτύσει; Είναι δυνατόν να κάνεις τάμα λαμπάδα στο μπόι του προέδρου, επειδή είναι 1.10 με παπούτσια :D για να την βγάλεις εσύ πιο οικονομικά; Και έχεις την εντύπωση ότι ο Άγιος θα σου κάνει τα χατίρια; Μωρέ στα πρώτα 10 δεντράκια που θα αγοράσεις τα 5 θα είναι xl μηλιές και τα άλλα 5 xl καρυδιές. Και όχι μόνο αυτό αλλά θα σου κάνει και πλάκα ο Άγιος. Στην αρχή θα στα εμφανίζει σαν αυγουλοδεντράκια να κάνεις χαρά και μετά θα μετατρέπονται αυτόματα σε xl μηλιές και καρυδιές.:rolleyes::D

alexandros1970
27.08.2011, 09:21
Καλημέρα Δια ... είδες ..με έφαγε η πλεονεξία ... αμέσως μου την είπανε οι ''δορυφόροι''... Βασικά για αυτό το λόγο , επειδή πρόλαβα και ζήτησα εγώ και είπα να μην δώσει στους άλλους ..
Ο πρόεδρος έχω πληροφορίες ότι είναι γίγαντας , λες να είναι λάθος ;...αν είναι έτσι να πάω μια στο μπόι του Φασούλα να είμαι μέσα .
Όχι βρε ... γνήσια θα μου δώσει ... αυτά που δεν θα αλλάξουν ποτέ .
Εγώ πάντως 10 θα αγοράσω ...γι' αυτό ζήτησα τη συνδρομή του Αγίου , δεν έχω λεφτά , φτωχός άνθρωπος είμαι ...αν είχα λεφτά θα βασιζόμουν στη τσέπη και όχι στον Άγιο .

-snorkel-
27.08.2011, 10:06
Το θέμα θα τελειώσει εδώ.

Έμμεσα ή αμεσα σχόλια για συμπαίκτες σας δεν θα ξανα αναρτηθούν εδώ. Ολα τα postings θα διαγραφούν και οποιος το συνεχίσει θα πάρει 5ποντη κάρτα για προσβολή.

-----------------

Ειπαμε να μην προσβάλλετε οχι να μην κάνετε postings... :p

L1sy
27.08.2011, 10:13
εγω καθομαι και κοιταω ολη την ωρα το ποστ της κυριας χαρας ...αν πω αυτα που πραγματικα θελω να πω ( δεν ειναι υβριστικα η ειρωνικα ) ειναι αυτα που πιστευω ειμαι σιγουρη πως εκτος το μπαν που θα φαω και ...εσταξε η ουρα του γαιδαρου ... οπως λεμε στο χωριο μου , μπορει να υπαρξουν και πιο μεγαλες συνεπειες για το τοπικ εδω .... οποτε απο μενα αντιο γιατι δεν εχω μαθει να "χορευω" οποτε μου χτυπουν το ντεφι ......

-snorkel-
27.08.2011, 10:16
Δεν θα κλείσει κανένα θέμα, παρα θα τιμωρούνται μόνο οσοι παραβαίνουν κανόνες και μάλιστα με μεγάλες ποινές. Ειμαστε εδώ για αν συντονιζούμε το Forum και όχι να κανουμε τους διαιτητές. :)

nikexad
27.08.2011, 10:20
καλημέρα σπόροι...

Μόλις ποστάρει και βάλει.... φρένο η Snorkel, παγώνει το σύμπαν.... χαχαχα

paultsaf καλωσόρισες. Είδες τι ωραία περνούσαμε εμείς εδώ?

Τι έγινε, θα δοκιμάσετε την τύχη σας στα αυγουλόδεντρα?
Εγώ ρε παιδιά με 54 φι που να πάω ο καραμήτρος?
Ασε, θα τα παράγω με τον παραδοσιακό τρόπο. Μπορεί να βάλουν και baby boom να έχουμε μερικά φι για σούπερ τροφή.

Ο Πρόεδρος που πήγε? Δεν φαντάσομαι να παρεξηγήθηκε που αναφέρθηκε το ύψος του? χαχαχα
Εκτός κι αν έχει ξεχαστεί στη λαϊκή να αγοράζει. Πάλι θα τη μαυρίσει.
Πάω να δω...

edit...
Που θα πας βρε L1sy?
Τώρα που αρχίσαμε να μαθαίνουμε για κοσμολογία και αστροφυσική. Καλά είναι κι εδώ...

peggy1977
27.08.2011, 10:24
καλημερα,καλημερα και ξανα καλημερα!!

ειχα εδω και τοσο καιρο 0 φιορινακια,σημερα ομως ενιωθα ''μοναξια''και ετσι ειπα να καλεσω το βραδυποδα,για μια βολτα στη φαρμα μου :D
εστειλα λοιπον 1μνμ...και αυτος αμεσως ηρθε...τι καλα!!
αγορασα και 7 δεντρακια γεματα μυστηριο...ευχομαι να ''αυγατισουν''
μεγαλη γιορτη σημερα...πιτα δεν εκανα καλε..δεν ειχα αυγουλακια :rolleyes:
χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!!

υ.γ... εκανα και ψεκασμους!! αξιζει σημερα...λογω της ημερααας!!

paultsaf
27.08.2011, 10:26
Kαλημερα νικο, δια και οι υπολοιποι, καλως σας βρηκα. ολο το βραδυ χθες διαβαζα τα χαμενα επεισοδια. ειχατε ενταση, που χρειαζεται γιατι δηλωνει ζωντανια.
πηρα κι εγω καμια εικοσαρια δεντρυλια, αλλα φοβαμαι οτι τα αυγουλοδεντρα τα εχει καπαρωσει ο αλεξανδρος.:d

beliza
27.08.2011, 10:28
καλημερα σπορουλια.

και πανω που ηθελα να σε ρωτησω L1sy τι ακριβως υπηρχε αναμεσα στα δυο ποστ σου εγραψες αντιο, μηπως να το ξανασκεφτεις και να μου απαντησεις? ;)

demon071998
27.08.2011, 10:39
ας αφησουμε πισω μας ολες τις διαμαχες και τις κακιουλες και ολους τους κομητες και ας παμε μπροστα το θεμα μας! αλλωστε οπως πολυ σωστα ειπε ο paultsaf "η ενταση χρειαζεται γιατι δηλωνει ζωντανια"! λοιπον πηρα κι εγω μονο 4 δενδρυλια αλλα δεν ευελπιστω να βγουν αυγουλοδεντρα γιατι αυτα τα μονοπωλει ο Αλεξανδρος και ο Προεδρος! οσες φανουροπιτες κι αν ταξω!

L1sy εισαι μαχιμη και μην το σταματησεις αυτο γιατι ειναι μεγαλο προσον! μεινε εδω λοιπον, που θα βρεις καλυτερα?

-snorkel-
27.08.2011, 10:40
Μην ψάχνετε αυγουλόδεντρα. Τα εχω πάρει όλα εγω. :p

Θεοδόσης61
27.08.2011, 10:40
beliza καλημερα σπορουλια.

και πανω που ηθελα να σε ρωτησω L1sy τι ακριβως υπηρχε αναμεσα στα δυο ποστ σου εγραψες αντιο, μηπως να το ξανασκεφτεις και να μου απαντησεις? ;)[/quote]

Εγω μιλουσα με την Lisy για αστροφυσικα και αφύσικα φαινομενα:)

dias19751
27.08.2011, 10:41
@ L1sy

Όπα , κάτσε που πας. Μην ξεχνάς είσαι στην κυβέρνηση του θέματος:p. Μπορεί να δήλωσες την παραίτησή σου αλλά πρέπει να γίνει δεκτή από τον πρόεδρο. Αααα όλα και όλα , το θέμα μας έχει κανόνες οι οποίοι τηρούνται κατά γράμμα. Μην τρέχουμε βρε L1sy για ανασχηματισμούς καλοκαιριάτικα:D

Άντε ξανασκέψου το πιο ήρεμα και θέλω να πιστεύω ότι θα γράψεις στο θέμα μας πολύ σύντομα. :)

serelis
27.08.2011, 10:47
kali mera

alexandros1970 xaxa tin patises:D me ekane i mana mou san konto kiparisaki:D

l1sy pou pas more o kalos o kapetanios stin fourtouna fenete;)

paultsaf ta ipes ola

niko den xathika exo doulies ;) gializo seles spirounia xalinaria ke leo to apogefmataki na gino kaou mpoi

dentrilia = o theos ine megalos:confused:

-snorkel- nomizis as gelaso XA

alexandros1970
27.08.2011, 10:51
Μην ψάχνετε αυγουλόδεντρα. Τα εχω πάρει όλα εγω. :p

Νομίζεις ...χαχαχαχαχαχα...σε 5 ώρες θα δεις ...
10 στα 10 θα μου δώσει ....

Καλημέρα Χαρούλα ... συγνώμη για την ταλαιπωρία νωρίτερα ...
Μάλλον κάτι δεν πάει καλά στο νήμα αυτό εδώ και 2-3 μέρες ... εσύ θα το έχεις δει ήδη υποθέτω ... βασίζομαι στο ένστικτο σου ..;)
κάποιους έχει ενοχλήσει η μεγάλη αναγνωσιμότητα ;..δεν ξέρω ..θα δείξει ..

asimeniah1
27.08.2011, 10:53
βρε σποράκια, μια κορομηλίτσα αφήστε και για μένα κι όλα τ' άλλα πάρτε τα :d

mara_libra
27.08.2011, 10:54
Καλημέρα σας σπόροι!:)
Γύρισα πια στην έδρα μου και είπα να σας επισκεφθώ...
Άφησα τους ανέμους των Κυκλάδων και βρήκα τα 8 μποφόρ της Αθήνας! Μπήκα και στο φόρουμ για χαλάρωση, μα και εδώ μποφόρ βρήκα...:p
Ακόμα δεν έκανα κάτι με τα νέα events. Τρία πράγματα ταυτόχρονα και μπλόκαρε ο εγκέφαλος! :D
Αλέξανδρε, άσε κανένα αυγουλόδεντρο και για μας!:eek:
Αν και μάλλον ο πρόεδρος και η Χαρά θα τα πάρουν όλα!!:D

http://smileys.on-my-web.com/repository/Food/cooking-egg-31.gif

peggy1977
27.08.2011, 10:58
καλημερα φιλεναδα ( αυτο ειναι το σωστο..να λεμε και μια καλημερα ''πες την κι ας πεσει κατω.. που λενε )..
καλως ορισες στην ''εδρα'' σου... παρε παρε μαρα,δεν μπορει κατι θα πετυχουμε και'μεις...:)

rapunzel2
27.08.2011, 11:08
Καλημέρα παιδιά! :)

Δεν είναι να λείψει κανείς, δεν είναι να λείψει κανείς λέμε ... :) Χτες γύρισα, δεν έχω προλάβει να διαβάσω ότι γράψατε εδώ και δύο βδομάδες, μόνο των τελευταίων 2-3 ημερών ... ναι Μάρα, μποφώρ κι εδώ ... τάχει το καλοκαιράκι αυτά! :) Η ανάρτηση του paultsaf εκφράζει κι εμένα απόλυτα, δεν έχω να προσθέσω τίποτα.

Δεν είμαι ακριβώς εδώ βασικά ... θα εγκλιματιστώ όμως, θέλω δεν θέλω. Το κεφάλι κάτω από Δευτέρα ... και σε μια βδομαδούλα το πολύ θ' αρχίσω να χάνω και το ωραίο μου σοκολατένιο χρωματάκι ... :( :)

Μειώθηκαν τα προιόντα στο 2ο επίπεδο του φούρναρη? Το κατάλαβα καλά? Χωρίς να επιστρέφεται η διαφορά? Όλο την πατάω τελικά ... αλλά η διάθεσή μου για γκρίνια είναι κάτω από το μηδέν ... οπότε ... πάμε γι' άλλα! :)

Μην ξανακούσω ότι θα πάρετε όλα τα αυγουλοδεντράκια ... είμαι κι εγώ εδώ. Πήρα 10, το σκέφτομαι για άλλα 10 ... δεν θα τα χρειαστώ όμως τα επιπλέον δέκα, θα τα πάρω όλα με την πρώτη φουρνιά! :p

Καλώς σας βρήκα. :)

mara_libra
27.08.2011, 11:31
Μπράβο κορίτσια!:)
Πέγκυ και Βασιλική θαυμάζω την αισιοδοξία σας!
Άντε σπόροι να έχουμε όλοι μας ένα καλό χειμώνα και μια καλή παρεούλα εδώ στο φόρουμ.
Εύχομαι σε όλους, τουλάχιστον από 1 αυγουλόδεντρο!:p

maraki85
27.08.2011, 11:32
γεια :)
Αλεξανδρε με τρομαζεις :(
κι αν τελικα πιασει η ευχη σου?:o
μια ελπιδα εχω να μην πιασει η ευχη σου ,οτι εκανες λαθος τα cm της λαμπαδας..:D
πηρα 2=xlμηλια και xlκαρυδια θα βγει :mad:

annita68
27.08.2011, 11:55
geia sas kai apo mena
katarxin...kalosorisate koritsia elpiso na fortosate tis mpataries sas giati edo vlepete ti ginete:)
molis pira kai ego 5 dentrilia gia na doume ti tha vgei:confused:
elpiso na eimai pio tixeri apo tin proigoumeni fora...:)
kali sinexia!

serelis
27.08.2011, 12:38
lipon etimos ke anameno:confused:

les alex na min ksanaxriasti na ta ksanavgalo afta???http://img42.imageshack.us/img42/720/kotetsia.png

gia na doume se 4 oritses tha ksero:)

douko
27.08.2011, 13:41
[quote=dias19751;1175092]Καλημέρα σε όλους.

paultsaf, σε αυτό το θέμα να ξέρεις δεν μπορείς να λείψεις ούτε μία μέρα, μπορεί να χάσεις τα καλύτερα επεισόδια :D
Με εκφράζει απόλυτα το μήνυμα σου.

καλησπερα σε ολους.ακριβως ετσι ειναι δεν μπορεις να λειψεις ουτε μιση μερα γι αυτο κι εγω επεστρεψα σε ενα αδειο σπιτι την αραξα στο πατωμα (τα επιπλα εχουν παει ταξιδι μονο το ιντερνετ εμεινε) μονο και μονο να σας διαβασω αλλα απ'οτι καταλαβα χρειαζομαι λυσαρι για να καταλαβω τι συνεβει οσο ελειπα.δεν πειραζει ομως αρκει που ειστε ολοι εδω.καλη επιτυχια με τα μυστηρια, σε ολους να τυχουν αυγα και πιο πολυ σε μενα που χαλαλισα ολα μου τα φιορινακια και αγορασα μπολικα δεντρακια.ελπιζω να τα ξανα πουμε συντομα.καλη συνεχεια.

mara_libra
27.08.2011, 13:42
Αγόρασα κι εγώ τα δεντράκια μου, τα έβαλα με στρατιωτική παράταξη και αναμένω...
Ελπίζω ν'αξίζει η αναμονή!:)
Καλή μας επιτυχία!http://i605.photobucket.com/albums/tt137/auntb93also/Emoticons/ThumbsUp.gif

alexandros1970
27.08.2011, 13:43
lipon etimos ke anameno:confused:

les alex na min ksanaxriasti na ta ksanavgalo afta???

gia na doume se 4 oritses tha ksero:)

Μάλλον Γιάννη ... εκεί θα πιάσουν αράχνες ...αν όχι όλα , τουλάχιστον τα μισά .
Που να ψάχνεις τώρα κότες και στάρια .... δεντράκι ... ανέξοδο και ξεκούραστο ..:D

άσχετο ...οι κότες ανεβαίνουν να γεννήσουν στα δέντρα ;....δεν έχω δει καμία ως τώρα ... μήπως να αρχίσω ψάχνω για φωλιές στα κυπαρίσσια ;

anestis375
27.08.2011, 13:44
γεια σας σποροι..

και εγω αγορασα 4 δενδρυλια και θελω να τυχω καμια μαγνολια η ενα χρυσοφυλλο γιατι κατι μου λεει οτι θα υπαρχουν αυτα τα δυο σε κανα ιβεντ..
παντως εχω και ενα δεντρο γκιγκο απο την πρωτη φορα:)

ευχομαι σε ολους καλη τυχη:)

nikexad
27.08.2011, 13:47
επεστρεψα σε ενα αδειο σπιτι την αραξα στο πατωμα (τα επιπλα εχουν παει ταξιδι μονο το ιντερνετ εμεινε) μονο και μονο να σας διαβασω

Μόνη σ'ενα άδειο από έπιπλα σπίτι, παρέα με το λαπτοπ να ποστάρει στους "απροσάρμοστους σπόρους"

Θεϊκή σκηνή !!!

Αν ποτέ βάζαμε διαφήμιση στην tv, αυτή θα ήταν τέλεια ιδέα.

Πρόσεχε douko τους μεταφορείς να πάνε τα έπιπλα σου στην σωστή διεύθυνση...

Θεοδόσης61
27.08.2011, 13:58
http://blog.micael.ca/wp-content/uploads/2009/03/dsc_1906.jpg

χωρις λογια χαχαχα

asimeniah1
27.08.2011, 14:02
θεοδόσης61 αν μπορούσε η κάμερα να πάρει και τον κορμό από κάτω...
θα βλέπατε το γιάννη να προσπαθεί με μία τραγιάσκα να μαζέψει τ' αυγά που γεννούν οι κότες
χαχαχα!!!

peggy1977
27.08.2011, 14:28
λοιπον εχουμε και λεμε...

2 καρυδια xl
2 γκιγκο
1 μανολια
1 ανοιξιατικο δεντρο
1 ελαιοδεντρο xxl

αυτα ειναι τα δικα μου μυστηρια..

L1sy
27.08.2011, 14:28
Οταν εγραψα το τελευταιο ποστ ημουν τοσο θυμωμενη που φυσικα δεν εκατσα να διαβασω απαντησεις η αντιδρασεις ...
Χαιρομαι λοιπον που οτι θα πω δεν θα εχει επιπτωση στο τοπικ ...μερικα ερωτηματα να θεσω και δεν περιμενω απαντησεις
γιατι εγω εχω βγαλει τα συμπερασματα μου ...
Γιατι πρεπει να μιλαμε συνεχεια για το τπτ ωστε να μην ενοχλουμε κανεναν ? δεν θελω απαντησεις
Γιατι οταν μιλαμε για το τπτ ειμαστε "ολοι" μες την καλη χαρα ???ειπα δεν θελω απαντησεις
Γιατι το χιουμορ μεταβαλλεται σε ειρωνια η προσβολη ??? δεν θελω απαντησεις
Κανεις παραπονα για την εταιρεια?? ...δεν ειναι καλο ... εδω απαντω εγω

Φυσικα και να μιλησουμε για το τπτ και πολυ και το χαβαλε μας να κανουμε αλλα χωρις αυτο να ειναι εμμεση εντολη
Λυπαμε πολυ -snorkel- αλλα εγω αυτο βλεπω εδω και πολυ καιρο να συμβαινει ...σας ενοχλουν τα παντα
Σας ενοχλουν οι ερωτησεις των νεων παιχτων ,στην πλειοψηφια μικρων παιδιων που λογικο ειναι να μην ξερουν που να ποσταρουν και πως να ρωτησουν....
Σας ενοχλουν τα παραπονα ...ολα τα παραπονα καθε ειδους....
και εχετε την απαντηση ετοιμη ... "εμεις ειμαστε εδω αφιλοκερδος" δεν φανταζομαι
να ηρθε κανεις με τον μπαλτα να σας πει να γινετε μοντ???

Να ξεκαθαρισω δεν μιλαω στο ατομο Χαρα αλλα στην -snorkel- ... αν αυτα που γραφω δεν ειναι κριτικη αλλα ειναι προσβλητικα η ειρωνικα να μου το πεις ...για μενα ειναι οτι βλεπω ...
Απο την αλλη φυσικα και βοηθατε σε οποιο προβλημα εχουμε ομως αυτη ειναι η δουλεια σας ...αφιλοκερδος η μη

Εδω και καιρο κανω χιουμορ ...συγνωμη αν δεν ειναι καλογουστο ... για τους κομητες ...γιατι δλδ αυτο ειναι προσβλητικο ??? γιατι σας ενοχλησει ??? το οτι μπαινει ο καθε ενας και σπαμαρει και γραφει οτι του κατεβει απλα για να γινει "ζωντανος θρυλος" και οτι αλλη ανοησια θεωρει σημαντικη στο αβαταρ του δεν ενοχλει ???

Δεν ξερω ποσοι απο τους σπορους σημερα διαβασαν τα διαγραμμενα ποστς για να δουν πως ξεκινησε ολο αυτο το θεμα αλλα ...εγω θα το πω οπως το νιωθω...ξεκινησε απο ενα ανοητο παιδι που δεν εχει ιδεα τι θα πει χιουμορ σε ενα ποστ του Αλεξανδρου ...
και για να τελειωσω το θεμα μου εδω ...Θεωρω πως δεν προσεβαλα κανεναν το αντιθετο μαλιστα... αν ομως προσβαλα καποιον να δεχτει την συγνωμη μου.

ΥΓ. Ευχαριστω μια σπορινα :) για το ομορφο μην. που μου εστειλε!!!
ΥΓ2. Δεν θα κανω διαλογο πανω σε οτι εγραψα για τους ΒΑ

demon071998
27.08.2011, 14:38
L1sy κοριτσι μου χαιρομαι να σε διαβαζω οποτε γραφεις εδω! συνεχισε! λοιπον απο 4 δενδρυλια 1 ουρανιο τοξο 1ελια XL 1 πορτοκαλια XL και ναι! κι 1 αυγουλοδενδρο που θα μου δινει 2 αυγουλακια πιανοντας ενα μικρο τετραγωνακι και χωρις να χρειαζεται τροφη και κοτες:D
μολις εβαλα κι αλλα 3 δενδρυλια να γινονται..

dias19751
27.08.2011, 14:47
Μόνη σ'ενα άδειο από έπιπλα σπίτι, παρέα με το λαπτοπ να ποστάρει στους "απροσάρμοστους σπόρους"

Θεϊκή σκηνή !!!

Αν ποτέ βάζαμε διαφήμιση στην tv, αυτή θα ήταν τέλεια ιδέα.

Πρόσεχε douko τους μεταφορείς να πάνε τα έπιπλα σου στην σωστή διεύθυνση...

Μόλις μετακόμισες και είσαι κουρασμένη ?
http://img855.imageshack.us/img855/4615/superstock160639053.jpg

Μόλις μετακόμισες και παθαίνεις νευρική κρίση με τις ζημιές που βλέπεις ?

http://img827.imageshack.us/img827/1323/superstock1824r57348.jpg

Για σένα απελπισμένη νοικοκυρά έχουμε βρει την λύση.

Απροσάρμοστοι σπόροι και τα ξεχνάς όλα
http://img717.imageshack.us/img717/479/superstock1569r9034616.jpg

Απροσάρμοστοι σπόροι, ένα θέμα που σου φτιάχνει το κέφι.
Απροσάρμοστοι σπόροι για να μείνεις μακριά από τα καθημερινά σου προβλήματα.
Έλα και εσύ κοντά μας , και θα νιώσεις άλλος άνθρωπος.
Απροσάρμοστοι σπόροι, τώρα και με περισσότερες εντάσεις και γκρίνιες για να το απολαμβάνεις ακόμα καλύτερα :D:rolleyes:

nikexad
27.08.2011, 14:56
^^^ χαχαχαχαχαχα
dias είσαι Θεός . respect.

@ L1sy τα σημαντικότερα πράγματα μπορείς να τα πεις μιλώντας για το "τίποτα" ή για σαχλαμαρίτσες.
Οπως και τις μεγαλύτερες βλακείες μπορείς να τις ακούσεις σε σοβαρές συζητήσεις.

Οι υπόλοιποι τι έγινε με τα δενδρύλια σας?
Ο Τασος-demon μ'αναψε φωτιές με το αυγουλόδεντρο που πέτυχε στα 4 που πήρε...

orsa1
27.08.2011, 14:57
:ευτυχως βρηκα ενα αυγουλοδεντρο και ελπιζω να το πετυχουν πολλοι απο εσας:)

asimeniah1
27.08.2011, 14:58
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRrvM09VCWR3-ofmf5MdZjv1Ndv9Gyq6EsXvuox0UbdL0NJpq0l

δία είσαι απίστευτος!

douko
27.08.2011, 15:00
nikexad και dias ...υποκλινομαι και στους δυο σας
εχω σκασει στα γελια και επειδη το σπιτι ειναι αδειο και εχει αντιλαλο οι γειτονες βγηκαν στα μπαλκονια να δουν τι συμβαινει:D
ετσι να βρουμε ξανα τους παλιους καλους απροσαρμοστους ρυθμους μας

dias19751
27.08.2011, 15:01

Παρακαλάω και εγώ τον Άγιο Φανούρη , όπως και ο Αλέξανδρος να μου φανερώσει κανένα αυγουλόδεντρο αλλά αυτός τίποτα.

Βρε μπας και φταίει που δεν έχω αγοράσει κανένα μυστηριώδες δενδρύλλιο :D:p

demon071998
27.08.2011, 15:03
[quote=nikexad;1176198
Ο Τασος-demon μ'αναψε φωτιές με το αυγουλόδεντρο που πέτυχε στα 4 που πήρε...[/quote]

δες κι αυτο :D http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1176180&postcount=865

Δια respect!

serelis
27.08.2011, 15:06
^^^ χαχαχαχαχαχα
dias είσαι Θεός . respect.

se 2 oritses ego pedia

niko ides ti kanoun ta dentra milame gia poli treksimo:D:D

dia ipoklinome:D:D:D

nikexad
27.08.2011, 15:07
εχω σκασει στα γελια και επειδη το σπιτι ειναι αδειο και εχει αντιλαλο οι γειτονες βγηκαν στα μπαλκονια να δουν τι συμβαινει:D

χαχαχα δεύτερη θεϊκή σκηνή.

douko θα μας αποτελειώσεις σήμερα.

douko
27.08.2011, 15:09
χαχαχα δεύτερη θεϊκή σκηνή.

douko θα μας αποτελειώσεις σήμερα.

οχι εγω η επομενη αναρτηση του Δια:D

asimeniah1
27.08.2011, 15:09
εγώ πήρα ένα αρωματικό :d, κορομηλιά :d, μανόλια και αναβαθμίσεις
μια χαρά μου έκατσαν

dias19751
27.08.2011, 15:10
δες κι αυτο :D http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1176180&postcount=865

Σίγουρα ισχύει αυτό ? Ή είναι 2+1=3:confused:

serelis
27.08.2011, 15:13

ke emena pio pithano mou fenete to 2+1=3

tha mas pou oi nones;)

nikexad
27.08.2011, 15:14
δες κι αυτο :D

niko ides ti kanoun ta dentra milame gia poli treksimo:D:D

Τι να πω ρε παιδιά. Με προβληματίσατε αλλά από την άλλη σκέφτομαι και τα λιγοστά φιορίνια μου.
Τέλος πάντων θα κάνω παρέα κι εγώ στον Δία και δεν θ'αγοράσω.

Καλή σοδειά και καλή επιτυχία στους υπόλοιπους.

demon071998
27.08.2011, 15:15

ke emena pio pithano mou fenete to 2+1=3

tha mas pou oi nones;)

μα δεν μου το ειπε καποιος παιχτης, η ιδια η Χαρα μου απαντησε

Θεοδόσης61
27.08.2011, 15:18
απογοητευση :(
αμυγδαλια Xl-δαμασκηνια Xl-2 γκιγκο

dias19751
27.08.2011, 15:19
μα δεν μου το ειπε καποιος παιχτης, η ιδια η Χαρα μου απαντησε

Το λέω επειδή το λίπασμα δίνει +50% παραπάνω στην σοδιά. Μπορεί να κάνω και κάπου λάθος.

nikexad και dias ...υποκλινομαι και στους δυο σας

Ο καλύτερος τρόπος για να σε γνωρίσουν οι καινούργιοι γείτονες σου. Το χαρτί από την Alida (της ψυχοθεραπείας που είχαμε κάνει) μόνο να έχεις πρόχειρο γιατί ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί.:p:rolleyes:

Καλή συνέχεια και από μένα!!!

Alida#
27.08.2011, 15:19
Θεοδόσης61 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=164948) άλλαξε avatar σε παρακαλω

serelis
27.08.2011, 15:20
Τι να πω ρε παιδιά. Με προβληματίσατε αλλά από την άλλη σκέφτομαι και τα λιγοστά φιορίνια μου.

oxi niko gia to epipedo leo:D

pedia piga 80 kaou mpoi kernao loukoumades

http://3.bp.blogspot.com/_V8CJ9SigOho/SH_2XfoofJI/AAAAAAAADgc/eCGdq1ZqmKY/s400/IMG_6138.jpg

peggy1977
27.08.2011, 15:22
Τέλος πάντων θα κάνω παρέα κι εγώ στον Δία και δεν θ'αγοράσω.

Καλή σοδειά και καλή επιτυχία στους υπόλοιπους.

να συγχαρω τους συμπαικτες μου Νικο και Δια...για την εγκρατεια τους..στις ''σειρηνες''-μυστηριοδεντριλια ... που εκλεισαν ματια και αυτια !! :D

Θεοδόσης61
27.08.2011, 15:24
Γιατι? Δεν σας αρεσουν οι Doors?Υπαρχει καποιο προβλημα με τον Jim Morisson?

nikexad

Αυτό εννοούσες το πρωί όταν έλεγες για καουμπόι???

Κι εγώ νόμιζα ότι κάτι θα γίνει με κανένα event και πήγα κι αγόρασα όλα τα άλογα και τα μαθήματα ιππασίας της λαϊκής!!!

edit....
Πλάκα κάνω. Δεν υπάρχουν άλογα και μαθήματα ιππασίας στη λαϊκή μου. Τ'αγοράζει όλα ο Πρόεδρος.

edit No2.
peggy δεν είναι εγκράτεια. Αφραγκίες είναι.

demon071998

προεδραρα εμενα με κερασες πε που ειναι καλυτερο αλλα θα παρω και λουκουμα! αντε, να τα εκατοστησεις!

Νικο εγραψες...

alexandros1970
27.08.2011, 15:26
Το λέω επειδή το λίπασμα δίνει +50% παραπάνω στην σοδιά. Μπορεί να κάνω και κάπου λάθος.

Μάλλον πάει με το +2 λόγω δέντρων ... εκεί δεν δίνει + 2 καρπούς ;...το ίδιο θα γίνεται και εδώ .. αρά 2 + 2 = 22...ουπς ..(θα ήθελα) ... λάθος ..4 ήθελα να πω ..:D

Alida#
27.08.2011, 15:27
Θεοδόση θα πρέπει να αλλάξεις το avatar γιατι απαγορευεται. Δεν ειναι θέμα αν μου αρέσουν ή οχι:)

-Kikko11-
27.08.2011, 15:31
Καλησπέρα σπόροι.

Χαίρομαι που όλα επανήλθαν στα φυσιολογικά τους.
Από εχθές διαβάζω και δεν κρύβω ότι έχω στεναχωρηθεί λιγάκι με την τροπή που πήραν τα πράγματα. Επίσης βρίσκομαι σε άβολη θέση γιατί νιώθω ότι κατά κάποιο τρόπο όλο αυτό το ξεκίνησα εγώ, άθελά μου όμως.
Δεν περίμενα να εμφανιστούν τόσα πολλά ποστ διαμαρτυρίας από παίκτες που δεν ποστάρουν ποτέ στους σπόρους και ζητώ συγγνώμη από τον Δία που για πρώτη φορά τον είδα να θυμώνει τόσο πολύ. Ήταν η μεγάλη έκπληξη. Τα σέβη μου Δία.
Και για μένα η κολόνα των σπόρων είναι αυτός. Να τον προσέχετε σαν τα μάτια σας..
Επίσης ζητώ συγγνώμη που κινδύνευσε να κλείσει το θέμα σας.
Πέρασα πολύ ωραία μαζί σας και δεν θα ξεχάσω τις πλάκες με τα υπουργεία, το απίστευτο αερόστατο και το μοναδικό "μα...ι σαρμαδάκι". Δυστυχώς τα καλά μια φορά γίνονται, γι' αυτό και έχουν αξία.
Καλή συνέχεια σε όλους. :)

serelis
27.08.2011, 15:33
afto enoousa niko :D:D

apo deftera telos ta dentra omos ekana apo 300 trofes gia arxi ke tha valo pantou stavlous ke ola ma ola ta ergastiria

apo edo ke pera den exoun noima oi P.E

opios den theli loukoumades as pari loukoumaki:D
http://www.visitpafos.org.cy/images/sce/loukoumia_1.jpg

-Kikko11- ma ti pathate oloisas pame parakato

alexandros1970
27.08.2011, 15:38
Κυριακή .. άσε τα ''χαζά'' και έλα εδώ .. άντε τώρα ...μια μια φεύγετε ;...δεν έγινε τίποτα στη τελική ...
Αυτά είναι πράγματα που συμβαίνουν , σε τπτ δεν φταις εσύ ούτως ή άλλως ...
Είμαστε ζωντανοί οργανισμοί ...και θα νευριάσουμε και θα αντιδικήσουμε και πάλι όλοι μαζί θα είμαστε ...μην κάνετε σαν παιδιά ..
Και την Άντζελα την παρακαλώ πολύ να έρθει να ποστάρει ... ξεχάστε τα όλα ...σαν να μην έγινε τίποτα ...δεν έγινε ούτως ή άλλως ..

demon071998
27.08.2011, 15:45
Πέρασα πολύ ωραία μαζί σας και δεν θα ξεχάσω τις πλάκες με τα υπουργεία, το απίστευτο αερόστατο και το μοναδικό "μ...ι σαρμαδάκι". Δυστυχώς τα καλά μια φορά γίνονται, γι' αυτό και έχουν αξία.
Καλή συνέχεια σε όλους. :)

γιατι χρησιμοποιεις παρελθοντικο χρονο? τα καλα επαναλαμβανονται με καλη διαθεση που ευτυχως ολοι εχουμε! ευχομαι και ελπιζω να σε βλεπουμε εδω καθημερινα! ;)

nikexad
27.08.2011, 15:46
Ναι ρε κορίτσια. Ετσι είναι.

Φεύγει η μία, φεύγει η άλλη.
Τι θα γίνει, θα μείνουμε μόνο άντρες και θα μιλάμε για ποδόσφαιρο και αυτοκίνητα? Δεν λέει.

Και σιγά τον τσακωμό δηλαδή.
Που να είσαστε πέρσι να δείτε κάτι ηρωικές στιγμές του φόρουμ.
Αυτοί ήταν τσακωμοί, όχι αστεία.

Με πυρά, χαρακώματα, παραιτήσεις, αποχωρήσεις, ban, κόκκινες να σφυρίζουν δεξιά-αριστερά.

Παλιές καλές εποχές.... Τώρα πλαδάρεψε το φόρουμ.
Που θα βρείτε καλύτερα....

Θεοδόσης61
27.08.2011, 15:48
Αυτο το avatar το ειχα 7 απο τους 8 μηνες που γραφω.Τωρα πειραζει? Πραγματικα δεν καταλαβαινω

alexandros1970
27.08.2011, 15:55
Λοιπόν ο Άγιος το έκανε το θαύμα του και για μένα τον φτωχό αγρότη ..στα 10 ''μυστήρια''..έλαβον :
2 ε.λ ελιές .
2 γκιγκο
2 κορομηλιές
1 αρωματικό
2 μανόλιες (που δεν είχα καμία)
καιιιιιι.................................. .......1 αυγουλόδεντρο .....
έχω άλλα 6 για ''οπισθοφυλακή''...σε 1 ώρα και κάτι , αυτά και τέλος ... καλά ήτανε , τα δέοντα στη μαμά σας και του χρόνου ..

maraki85
27.08.2011, 16:25
opios den theli loukoumades as pari loukoumaki:D
πας καλα ? βρε τσιγκουνη, γερολαδα, τσιφουτη..... με τοσα χτ λουκουμαδες και λουκουμια?
που ειναι τα αρνια και τα κατσικια...
που ειναι οι τουρτες και τα ταψια με σιροπιαστα ,οι πιτες και οι σαλατες? α πα πα πα τι πραμα ειναι αυτο το δικο σου!!:confused:

[συγχαρητηρια!!! με περασες ειχες δεν ειχες :):) να τα εκατοστησεις ]

686701
27.08.2011, 16:26
Να μαι και γω.... Μια και μιλάτε όλοι με τα μικρά σας είμαι η Τζένη:)
Μετα την πρωινή γκρίνια, τα ψώνια στο Super τ μαγείρεμα το καθάρισμα και γενικά όλα όσα κάνει μια φτωχή πλην τίμια αγρότισσα κάθε Σάββατο , έκατσα να σας διαβάσω παλεύοντας να δω τι μου έτυχε και μένα...
2 γκίγκο 1 μαγνόλια... καλά είναι αλλά είχαμε πάρει από το προηγούμενο ...
1xl αμυγδαλιά, 1xl αχλαδιά και ναιιιιιιιιιιιιιι ένα ολόκληρο αυγουλόδεντρο!!!!!!

Θα παρακαλούσα στο επόμενο τέτοιο μυστιριακό event να κάνουν και ένα κατσικογαλατοδεντρο!!!:p
Θα το βάλουμε σε περίοπτη θέση ώστε να μη λερώνουμε τα ζωάκια που τυχόν περνάνε από κάτω....

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν θνητους και μη!

beliza
27.08.2011, 16:27
και ναι ηρθα! μ ενα πολυ καλο θεματακι για σημερα:)

αφορμη μου εδωσε ο νικος

θελετε να μιλησουμε για μοδα:p τι λετε?

καλησπερα σας σπορουλια!

γιαννη κλεισε τις πορτες μη φυγει κανεις:D

serelis
27.08.2011, 16:38
πας καλα ? βρε τσιγκουνη, γερολαδα, τσιφουτη..... με τοσα χτ λουκουμαδες και λουκουμια?
που ειναι τα αρνια και τα κατσικια...
που ειναι οι τουρτες και τα ταψια με σιροπιαστα ,οι πιτες και οι σαλατες? α πα πα πα τι πραμα ειναι αυτο το δικο σου!!:confused:

[συγχαρητηρια!!! με περασες ειχες δεν ειχες :):) να τα εκατοστησεις ]

tora ta evala vre afroditi den ine etima akoma:D:D

γιαννη κλεισε τις πορτες μη φυγει κανεις:D

opios figi tha mini nistikos:D

http://img217.imageshack.us/img217/7824/25862384.jpg

beliza
27.08.2011, 16:40
ειπε κανεις τον γιαννη τσιγκουνη? δεν το πιστευω! πως μπορεσαν? ο ανθρωπος ολοκληρη ψησταρια εβαλε τς τς κακίες του κοσμου!

ευχαριστω για τους πε;)

Omgroflme
27.08.2011, 16:40
Telos!!! :D (epitelous!)

http://img710.imageshack.us/img710/7294/xaxaad.png

Kalispera sporoi!!

peggy1977
27.08.2011, 16:42
οσοι εχουν την τυχη να εχουν πλεον στη φαρμα τους τα εκλεκτα αυγουλοδεντρα...καλο θα ηταν να κερασουν...
να βαλουν βαθια το χερι στην τσεπη
καλα λες αφροδιτη...ειμαι μαζι σου!! :d

καλως τον ''ομορφο'' Θανο

demon071998
27.08.2011, 16:42
:eek: προεδρε βρηκες το ευαισθητο σημειο μου! δεν το κουναω τωρα απο δω με τιποτα! ας πιασουν και ζιζανια τα χωραφια μου, ας μεινουν νηστικα και τα ζωα μου:p εγω εδω:D!

anestis375
27.08.2011, 16:45
καλσπερα σε ολους τους σπορους!!

συγχαρητηρια θανο για την ολοκληρωση του ιβεντ!!

παιδια τι τυχατε απο τα δενδρυλια??
εγω ενα αυγουλοδεντρο,μια μαγνολια και 2 μηλιες χλ

Omgroflme
27.08.2011, 16:47
Geia sou Peggy!

Molis girisa apo to kafedaki mou! Efaga mia pikra sto tavli.. alla de peirazei! :p Toulaxiston teleiwsa to event! :D

Kai gia osous paraponiounte gia to augoulodentro.. emena perissotero tha me "ekaige" na parw to allo dentro (mias kai den iparxei)
Auga mporw na parw kai apo allou! ;)

anestis375
27.08.2011, 16:48
παιδια εγω βγαινω...θα παμε βολτα!!
τα λεμε αυριο..
καλη συνεχεια σε ολους;)

.Sevi77.
27.08.2011, 16:52
Γειά χαραντάν σε όλους... Γιάννη με πήραν τα ''σκάγια'' από τις μυρωδιές και μπήκα! Χεχεχεχε! http://socialkites.com/wp-content/uploads/2011/06/facemood-smiles-to-blogger-coment-social-kites.gif

nikexad
27.08.2011, 16:52
Ω, ρε γλέντια πάλι ετοιμάζουν οι σπόροι.

Είμαι περίεργος να δω, το Πάσχα τι θα βάλουμε στη σούβλα... Μοσχάρια?

Τζένη καλωσόρισες στην παρέα.
Απ'ότι βλέπεις απ'αυτά που κερνάμε, ελπίζω να μην κάνεις δίαιτα και να μην είσαι χορτοφάγος.

Ανέστη κάνεις παρέα με τον Τάσο-demon ε?
Αυγουλόδεντρο στα 4 δενδρύλια? Γράψτε και κανένα τζόκερ σήμερα.
(Ωπ Ανέστη όχι εσύ.Είσαι ανήλικος.Απαγορεύεται. Βρες κάτι άλλο εσύ. :p)

serelis
27.08.2011, 17:04
apo 20 fintania pira diafora :(:(
2 aniksiatika
2 ourania toksa
2koromilies
ke ta ipolipa xl mono diafora apo elies mexri milies

avgodentra oute tsofli:mad:gmt

aaa tha valo ta ergastiria ke telos:rolleyes: den pirazi tin ali fora isos:cool:

.Sevi77.
27.08.2011, 17:07
Εεε....σε περίπτωση που αναφέρεσαι σε μένα...δέν είμαι η Τζένη είμαι η Σέβη! ''Δέν είμαι ο Ρά'ι'αν,είμαι ο Μπρά'ι'αν!!!'' Ένα τέτοιο,κατάλαβες... :D

demon071998
27.08.2011, 17:07
οσοι εχουν την τυχη να εχουν πλεον στη φαρμα τους τα εκλεκτα αυγουλοδεντρα...καλο θα ηταν να κερασουν...
να βαλουν βαθια το χερι στην τσεπη
καλα λες αφροδιτη...ειμαι μαζι σου!! :d

http://img143.imageshack.us/img143/7008/eggse.png

http://i278.photobucket.com/albums/kk110/jemimaarsya/bacon_and_eggs.jpg

θα πηξουμε στο αυγο μιλαμε! εχω τελειωμενες ολες τις σχετικες αποστολες και τωρα καβατζωνω αυγα:pετυχα και το αυγουλοδεντρο!

nikexad
27.08.2011, 17:13
Εεε....σε περίπτωση που αναφέρεσαι σε μένα...δέν είμαι η Τζένη είμαι η Σέβη! ''Δέν είμαι ο Ρά'ι'αν,είμαι ο Μπρά'ι'αν!!!'' Ένα τέτοιο,κατάλαβες... :D

Οχι βρε συ... εσένα το μαντέψαμε το ονομα σου.
Από το Sevi77 δεν μπορεί να βγαίνει Ράϊαν. Μπράιαν θα είναι :p

Την Τζένη-686701 στην παραπίσω σελίδα καλωσόρισα.

.Sevi77.
27.08.2011, 17:18
Ακριβώς! Οκ τότε... :p

maraki85
27.08.2011, 17:19
tora ta evala vre afroditi den ine etima akoma:D:D
opios figi tha mini nistikos:D
καλα λες βιαστηκα...:p
σιγα μην φυγω με τετοιο φαι... θα περιμενω μεχρι να γινουν;)
και για να μην λες.... εφερα σαλατες:p
http://www.tzeiranaki-diet.gr/14.jpg

http://www.myworld.gr/assets/media/Top/sintages/80502.jpg

demon071998
27.08.2011, 17:20
Νικο το Πασχα εδω θα σουβλισουμε μεχρι και τα παγωνια μας:D! θα μυρισει τσικνα ολο το φορουμ!
Προεδρε ησουν ατυχος:( αλλα δεν σε φοβαμαι εσενα! την αλλη φορα θα σου ερθουν διπλα και τριδιπλα!

annita68
27.08.2011, 17:22
paidiaaaa....
fitrosan epitelous ta dentrilia mou kai....
magnolia x 3 (pou den eixa kamia)
gigkko x1 (pou exo 2)
kai
koromilia x 1
ap'oti vlepete kamia tixi oute digma to augoulodentro:(
tora na paro kai alla i oxi ?
idou i erotisi!:confused:

nikexad
27.08.2011, 17:33
paidiaaaa....
ap'oti vlepete kamia tixi oute digma to augoulodentro:(
tora na paro kai alla i oxi ?
idou i erotisi!:confused:
Μην περιμένεις να σου απαντήσουν annita.
Εχουν πέσει με τα μούτρα στο φαϊ.

Αν επείγεσαι τόσο πολύ τ'αυγά για να τελειώσεις τις αποστολές ξαναδοκίμασε.
Αλλιώς....αστο να πάει στα κομμάτια.

Στο μεταξύ μπορεί να έχει αυγά βραστά μέσα στις σαλάτες που φέρνουν.

powerranger91
27.08.2011, 17:39
την καλησπέρα μου στους απανταχού σπόρους :)

πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια βρε πρόεδρε...κι εις ανώτερα,άξιος.

μπράβο και στον θάνο που ολοκλήρωσε το ιβέντ.

επίσης,θα ήθελα να εκφράσω την άποψή μου περί του λανθασμένου κατ'εμέ λόγου περί <<κομητών>>.προσωπικά δε με ενοχλεί αν ποστάρουν στο νήμα ανήλικα παιδιά,αρκεί βέβαια να σέβονται τον συμπαίκτη τους και να τηρούν τους κανόνες του φόρουμ.το ίδιο δηλαδή που ισχύει και για τους ενήλικες.ίσως κάποιοι να ενοχλούνται και με μένα που γράφω,ποσώς με ενδιαφέρει.
βλέπω πολλούς να ενοχλούνται και μόνο με την παρουσία κάποιων.καλώς πράττουν επιλέγοντας να αποχωρήσουν εφόσον ενοχλούνται.για την ψυχικά τους ηρεμία δηλαδή.καλύτερο αυτό από το να χαρακτηρίζουν...σας πειράζει π.χ ο ανέστης? μια χαρά τον βρίσκω.οι κομπλεξισμοί αυτοί πολύ με λυπούν.όποιος δε θέλει,μπορεί άνετα να προσπερνάει κάποια ποστινγκς.αυτό κάνω κι εγώ.μην τα θέλουμε όλα δικά μας.το νήμα δεν το αγόρασε κανείς.θαρρώ?(πάντα με σεβασμό και τήρηση των κανόνων).
όταν λέμε ότι όλοι οι καλοί χωράνε,να το πιστεύουμε και να το εννοούμε κιόλας.
υ.γ.1 αλίντα,ωραίο μπάννερ και συγχαρητήρια για την προαγωγή,την αξίζεις.
υ.γ.2 κίκκο,ξανασκέψου το σε παρακαλώ.μη φύγεις(όσα είπα,δεν αφορούν εσένα).

maraki85
27.08.2011, 17:41
Στο μεταξύ μπορεί να έχει αυγά βραστά μέσα στις σαλάτες που φέρνουν.
εχει εχει τα ειδα:p
http://5tinimera.files.wordpress.com/2011/01/spinach-tomato-salad-recipe.jpg?w=300&h=225

serelis
27.08.2011, 17:41
annita68 den katalava ti avga thes :D:D
gia des sou kanoun???:D:Dprosoxi den trogonte
http://www.livenea.com/images/ta-avga-tou-fidiou-prin-psifisete-anaziteiste-ta.jpg

elpi77
27.08.2011, 17:54
http://1.bp.blogspot.com/_cpBv-iImGtM/S9-1BWPqzuI/AAAAAAAAACw/xuetJ5ic_ok/s200/Smell.gif

Κάτι μου μύρισε......ψήνετε?:p
Καλησπέρα κιόλας...... :)

Περιμένω να βγούν κάτι παλιοδεντρύλια και δεν εχω τι να κάνω στο μεταξύ......ειπα λοιπόν να 'ρθώ να σας κάνω λίγη παρέα.:D

beliza
27.08.2011, 17:56
ωρες ωρες μου θυμιζω ξινο λεμονι, πειτε με κι ετσι δεν με πειραζει καθολου, θεωρω ομως οτι προσεχω ιδιαιτερα τα ποστ μου και θα ηθελα να θυμισω οτι δεν θα πρεπε να βλεπουμε την επιφανεια οταν δεν γνωριζουμε να μην αφηνουμε αιχμες και να μην κανουμε κριτικη, γνωμη μου παντα, αυτα για προηγουμενο ποστ απο συμπαικτη οσον αφορα τους κομητες αυτοι που το γραψαν κατι παραπανω θα ηξεραν;)

serelis
27.08.2011, 18:08
Κάτι μου μύρισε......ψήνετε?:p
Καλησπέρα κιόλας...... :)

Περιμένω να βγούν κάτι παλιοδεντρύλια και δεν εχω τι να κάνω στο μεταξύ......ειπα λοιπόν να 'ρθώ να σας κάνω λίγη παρέα.:D

elpidaki ela katse se ligo tha ine etima
aa petaksou ke mexri to kafenio exi kati lefta o spiros na sou dosi;):D:D

eleni giafto evala fagito otan trome den milamehttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/smilies/wink.gif

beliza
27.08.2011, 18:25
καλα, δεν ξαναμιλω:(:)
αρχιζει η αντιστροφη μετρηση για τις τουρτες μου, 9 μου εμειναν, οσο για δεντρα ακομη δεν εχω παρει

stefroditis
27.08.2011, 18:44
γεια σας και απο μενα
ειπα για το καλο να παρω και εγω αυτα τα δενδρυλια σουρπιζ, μηπως πετυχω ο γκαντεμης κανα αρωματικο να παρφουμαρω τις προβατινες μου αλλα τιποτα :(
απο τα 6 που πηρα ετυχα 1 ελια xl, 1 αμυγδαλια xl, 1 χουρμαδια xl, 1 ουρανιο τοξο, 1 κορομηλια και μια αυγουλια την οποια την βλεπω για μπαρα μην μου μυριζει αυγουλιλα η φαρμα, ετσι ή αλλιως μαρμελαδες φτιαχνω δεν θελω αυγα να μου ανεβαζουν την χοληστερινη.

υγ. προεδρε, προσεχε γιατι ειχε παρει το αυτι μου πριν χρονια μια απαγορευση απο την Κομισιον περι κοκορετσιων μη βρεθουμε μπλεγμενοι οπως τα ξυδια:D

elpi77
27.08.2011, 18:57
elpidaki ela katse se ligo tha ine etima
aa petaksou ke mexri to kafenio exi kati lefta o spiros na sou dosi;):D:D

Παρεξήγησες Γιάννη,εγώ για την παρέα ήρθα.:D

http://4.bp.blogspot.com/_fQ9tNDazov8/TRyWBGVXlWI/AAAAAAAAUyg/sAMeRbVYxBY/s400/man+food.gif

Στέφανε ,εγώ με αρωματικό καθάρισα..... το αυγουλόδεντρο κυνηγάω τώρα.:p

http://www.tovima.gr/oldPhotos/franklin/14147442.jpg

serelis
27.08.2011, 19:03
eeetimaaa

http://content-mcdn.feed.gr/filesystem/images/20080513/engine/assets_LARGE_t_1401_1015788_type11596.jpg

ox ox vre esis kala plaka mou kanete??:confused::confused:
pios eklepse to arni?:confused: ke mou evale psari??

nikoo den pistevo esi??:eek::eek:

ego arni ixa vali oristehttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1176513&postcount=5643

demon071998
27.08.2011, 19:09
προεδρε ασε το νικο ησυχο! το αρνι το εφαγα ολο και φυσικα εβαλα το ψαρικο εκει για παραπλανηση, δεν πειθει ομως ε? τωρα το χωνεψα κιολας:d

serelis
27.08.2011, 19:13
προεδρε ασε το νικο ησυχο! το αρνι το εφαγα ολο και φυσικα εβαλα το ψαρικο εκει για παραπλανηση, δεν πειθει ομως ε? τωρα το χωνεψα κιολας:d

ego pantos tin ipoxreosi tin evgala i sira sou tora pou tha anevis kanonise tin poria sou:p;)

alexandros1970
27.08.2011, 19:13
2 στα 16 .... άντε ..να πάρετε και εσείς μερικά τώρα ..δεν θέλω άλλα ..σας αφήνω ..:D:D
Μεγάλη η χάρη του σήμερα ..

http://img148.imageshack.us/img148/9383/avga12.png

demon071998
27.08.2011, 19:16
Προεδρε εχω μελλον ακομα:(
Αλεξ μια χαρα σε πηγε φιλε!:)ψεκασε τα με τη ζωζωκα

rapunzel2
27.08.2011, 19:27
Xαίρετε, χαίρετε!

1 κορομηλιά, 2 μαγνόλιες και 7 xl δέντρα από μηλιές μέχρι και ελιά. Γιάννη, σου κάνω παρέα, από αυγό ούτε τσόφλι. :( :( :( Έβαλα άλλα 10 ... για να δούμε τι θα δω ... θετική σκέψη πάντα, οπωσδήποτε θα πάρω ένα αυγουλοδεντράκι τουλάχιστον, δεν γίνεται να τα πάρει όλα ο Αλέξανδρος, ε γίνεται? :p

serelis
27.08.2011, 19:32
Xαίρετε, χαίρετε!

1 κορομηλιά, 2 μαγνόλιες και 7 xl δέντρα από μηλιές μέχρι και ελιά. Γιάννη, σου κάνω παρέα, από αυγό ούτε τσόφλι. :( :( :( Έβαλα άλλα 10 ... για να δούμε τι θα δω ... θετική σκέψη πάντα, οπωσδήποτε θα πάρω ένα αυγουλοδεντράκι τουλάχιστον, δεν γίνεται να τα πάρει όλα ο Αλέξανδρος, ε γίνεται? :p

mpaa den exo tixi filenada :(
edo olokliro arni evala ke mou vgike psari :eek:
evala ke ego ala 10 ala den to vlepo:)

demon071998
27.08.2011, 19:32
Xαίρετε, χαίρετε!

κοιτα ομως τι πιτα προσεφερε σημερα...ετσι νομιζεις του φανερωθηκαν?
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1174409&postcount=5546

rapunzel2
27.08.2011, 19:38
Τάσο λες? Να είναι αυτό το τρυκ? Και έλεγα να ρωτήσω να μας πει το κόλπο ... κακώς είμαι άπιστος Θωμάς μάλλον ... προλαβαίνω να φτιάξω κι εγώ μια πιτούλα? :p

serelis
27.08.2011, 19:43
na ke ego afou den kerdisa avgoulia:confused:
fitepsa mia leftadia:eek:
http://4.bp.blogspot.com/_cS7gFMWhOXo/SaZlHyJMMJI/AAAAAAAAA2k/DZAg75ZAuTA/s400/money+tree.jpg

stefroditis
27.08.2011, 19:45
Τάσο λες? Να είναι αυτό το τρυκ? Και έλεγα να ρωτήσω να μας πει το κόλπο ... κακώς είμαι άπιστος Θωμάς μάλλον ... προλαβαίνω να φτιάξω κι εγώ μια πιτούλα? :p
τωρα δεν προλαβαινεις επρεπε να την φτιαξεις την πιτα και μετα να την ψαλουνε, αλλιως δεν πιανει, ο Αλεξανδρος ηξερε και την εφτιαξε αποβραδις.
Εμενα που μου ετυχε ομως αυτη η περιφημη αυγουλια ενω ηθελα αρωματικο τι να κανω:(

.Sevi77.
27.08.2011, 19:56
Κοίτα να δείς κάτι κουλά πράγματα ρε παιδί μου...και γώ έχω 3 αρωματικά να σε χαρώ και δέν τα χρειάζομαι κάν!!! :mad: :o

oikon4
27.08.2011, 19:59
Αφήστε κάτι και για μας. Μόλις μπήκα και πάω να αγοράσω τα δενδρύλια μου.. Θα σας πω μετά αποτελέσματα...:p

Edit.. Δεν υπάρχει περίπτωση το επόμενο ζώο για αναπαραγωγή θα είναι η αγελάδα...Δεν γίνεται να ήρθαν δύο παραγγελίες με 12 αγελάδες η καθεμία σε δυο μέρες...

asimeniah1
27.08.2011, 20:04
στο χωριό μου έλεγαν, "μάζευε κι ας είν' και ρόγες"
ποτέ δεν ξέρετε πότε θα τα χρειαστείτε τ' αυγουλάκια ή τα αρώματα.
μαζεύετε τα εσείς τώρα που τα 'χετε και κάποια στιγμή θα τα βρείτε μπροστά σας ;)

stefroditis
27.08.2011, 20:08
Κοίτα να δείς κάτι κουλά πράγματα ρε παιδί μου...και γώ έχω 3 αρωματικά να σε χαρώ και δέν τα χρειάζομαι κάν!!! :mad: :o

Ε μην το λες αυτο οτι δεν τα χρειαζεσαι μπορει να αρωματιζεις τα ζα:D
Ασε που βοηθανε το feng sui της φαρμας, ενω εμενα η δικια μου θα μυριζει αυγουλιλα:(

rapunzel2
27.08.2011, 20:27
Δεν προλαβαίνω Στέφανε ε? Κάτι ήξερε ο Αλέξανδρος τελικά ... θετική σκέψη, αυτό δεν είπα πριν? Αποκλείεται να μην πάρω αυγουλοδεντράκι στην 2η φουρνιά. Αποκλείεται όμως. :)

stefroditis
27.08.2011, 20:41
rapunzel2
τι να πω? απο μενα παντως εχεις την θετικη ενεργεια και τις ευχες μου να τυχεις αυγουλοδενδρο, τωρα αμα βρεις και καμμια διανυκτερουσα εκκλησια και κανεις και και κανα ταμα στον i-Fanouri θα μετρησει υπερ σου:cool:

buenakias
27.08.2011, 21:00
Καλησπέρα.
Θυμάστε παιδιά την προηγούμενη φορά πόση μανώλια είχε πέσει?
Άρα το ... "τυχαίο" είναι πάντα σχετικό.

Καληνύχτα.:)

http://img10.imageshack.us/img10/8070/64672870.jpg

maraki85
27.08.2011, 22:54
eeetimaaa
ox ox vre esis kala plaka mou kanete??:confused::confused:
pios eklepse to arni?:confused: ke mou evale psari??
αχ τι καλα που αργησα... ψαρι θελω!:)
2 στα 16 .... άντε ..να πάρετε και εσείς μερικά τώρα ..δεν θέλω άλλα ..σας αφήνω ..:D:D
Μεγάλη η χάρη του σήμερα ..

ημουνα σιγουρη , με τετοια πιτα ξεγελασες και τον αγιο... κι εγω που πονταρισα στα λαθος εκατοστα της λαμπαδας:(
τιποτα:mad: 4 xl δεντρα

thanasis_2010
27.08.2011, 22:58
καλησπέρα Αφροδίτη!

alexandros1970
27.08.2011, 23:07
Δεν ξανάγινε παιδιά ...3 στα 19 ...είπαμε τύχη αλλά μάλλον παράγινε το ''κακό'' μου ... Πίτες ,λαμπάδες, προσευχές , όλα ''λειτούργησαν'' .
Νομίζω , δικαίως αγόρασα άλλα 10 ... αφού σε μένα σήμερα η τύχη χαμογελάει , θα την κυνηγήσω ..

http://img651.imageshack.us/img651/6204/3avgodentra.png

.Sevi77.
28.08.2011, 00:14
Πάντα τέτοια Αλέξανδρε,πάντα τέτοια! Εγώ από τα 7 δέντρα που αγόρασα (μόνο...) πέτυχα μία μοναχιά ροδακινιά που δεν είχα! Όλα τα άλλα...μπουρδίτσες...τί προτότυπο!!! :D

maraki85
28.08.2011, 08:25
καλημερα :)
ακομα δεν ξυπνησε κανεις? :eek:
πρωινο για τον πρωτο :p
http://img38.imagefra.me/img/img38/1/11/15/f_hjgk8m_d76d66e.jpg

alexandros1970
28.08.2011, 08:33
ακομα δεν ξυπνησε κανεις? :eek:
πρωινο για τον πρωτο :p

Καλημέρα ....
Αφροδίτη ;.... αυγό είναι αυτό , αριστερά πάνω στο ψωμάκι;....
Αν είναι να το αφήσω για κανέναν ''άτυχο'' συνάδελφο... αν το πάρω και αυτό , θα με βαρέσουν ...:D

paultsaf
28.08.2011, 08:38
Καλημερα. Κυριακη σημερα και μας πλακωσε το στρωμα. maraki85 με προλαβε ο Αλεξανδρος .
Να βαλω κι εγω τα δικα μου αποτελεσματα. Απο 20 δεντριλια πηρα:
3 γκιγκο
4 μανωλιες
1 αρωματικο
3 κορομηλιες
8 χλ αναβαθμησεις
1 αυγουλοδεντρο
Καθολου ασχημα. Καλη συνεχεια και καλη τυχη σε ολους.

Θεοδόσης61
28.08.2011, 08:49
Καλημερα καλημερα
Ο τελικος απολογησμος απο 8 δενδρα. 4 XL-2 Γκιγκο-1 Μανολια-1 κορομηλια
Απο την στιγμη που πηρα την κορομηλια δεν με χαλαει.
Αφροδιτη θα τιμησω το καφεδακι σου :)

Υ.Γ, Κα Alida περιμενω την απαντηση σας γιατι το avatar μου δεν απαγορευοταν 8 μηνες αλλα απο χθες?

antzella
28.08.2011, 09:07
καλημερα σε ολα τα παιδακια εδω!! (παιδακια?)λεμε τωρα...χαχα
ρε αλεξ δεν παιζεις κανενα λοττο,κανα λαχειο? κατι σημερα..εσυ δεν εχεις ενα λαγοποδαρο..ολους τους σταυλους λαγων μαζι εχεις...παντα τετοια φιλε μου.
ο προβληματισμος μου σημερα (και οχι μονο)ειναι ο εξης.
σας ακουω ολους να λετε οτι εχετε τελειωσει τις αποστολες της λαχαναγορας.
εμενα γιατι νιωθω οτι με εχουν πιασει οι τσιγκουνιες μου?να φταιει η κριση?
δεν ξερω αλλα οταν βλεπω πχ
(τικι μπαρ)ζηταει 72 ελεφαντες (για 3 *)
εκαστος στην λαικη 854.
854 Χ 72 =61.488

(ωρα για σαλατα)70 μελι
μοναδα λαικη 1250 Χ 70=87.500

(ετησια αγορα)52 μαλλι προβατου
μοναδα 1100 Χ 52=57.200
οταν λοιπον βλεπω τι θα κερδιζα αν τα πουλουσα στην λαικη..τρεμει το χερι μου και δεν λεει να πατησει με τιποτα το σημα της παραδοσης..
θα μου πειτε,αστερακια ειναι αυτα..
ναι αλλα,να μαζεψω αστερακια,δινοντας οτι προιοντα εχω που μαζεψα με ιδρωτα,και ωρες μεσα στα χωραφια και τους σταυλους,για να τα δωσω ετσι ακοπα για να παρω τι?
6 θεσεις παραπανω γειτονων?παραπανω εργαλεια 10%?η για τα εκτροφεια,αντι για 6 ωρες,να γινουν 5?μου φαινεται αστειο αυτο.
σιγουρα δεν λεω οτι κακως πραξατε οσοι εχετε δωσει ολα αυτα,αλλα αν το κανω νομιζω οτι θα ακουω τους (αγοραστες)να γελανε απο πισω μου φευγοντας..πειτε μου τη γνωμη σας..
ΥΣ. χαιρομαι πολυ που ειμαι μεσα στην παρεα σας,και αυτο που με συγκινει ειναι οτι με νυχια και με δοντια παλευεται να μεινετε ετσι ολοι ενωμενοι.και τα καταφερνετε περιφημα.
και επειδη νιωθω οτι εισχωρησα καπως αυθαιρετα πριν λιγες μερες,καπου παρακατω,και αν φυσικα βγει.. υπουργικη αποφαση και με δεχτειτε,τοτε θα σας συστηθω σε οσους δεν με γνωριζουν.
Α!και κατι ακομα..ρε παιδια,ειμαι χορτοφαγος και μονο..τι αρνακια ειναι αυτα καλοκαιριατικα??καμια σαλατα δεν εχει?χαχα
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon7.gif

Alida#
28.08.2011, 09:13
Υ.Γ, Κα Alida περιμενω την απαντηση σας γιατι το avatar μου δεν απαγορευοταν 8 μηνες αλλα απο χθες?

Εγω προχθες ειδα την αλλαγη avatar Θεοδόση

Καλή σας μέρα απο μένα :)

annita68
28.08.2011, 09:23
Καλημέρα ....
Αφροδίτη ;.... αυγό είναι αυτό , αριστερά πάνω στο ψωμάκι;....
Αν είναι να το αφήσω για κανέναν ''άτυχο'' συνάδελφο... αν το πάρω και αυτό , θα με βαρέσουν ...:D
kalimera:)
alexandre,kai ego tin idia aporia eixa otan to eida,kala to skeftikes na min to pareis giati stin ilikia mas prepei na prosexoume kai tin xolisterini:Dftanoun pia ta auga!:D
ektos kai thes apo auta pou mou prosfere o proedros xtes...:confused:
mono pou den trogonte giati exoun krokodilakia mesa:D
mpika ston pirasmo kai pira alla 2 dentrilia xtes alla pali tipota...!

686701
28.08.2011, 09:26
καλημέρα και από μένα παιδιά.
πρέπει να βαρυστομαχιάσατε με τέτοια μάσα χθες.... εγώ την έβγαλα παραλία να ψάχνω για το αρνόψαρο του προέδρου αλλά τίποτα.... τώρα ετοιμάζομαι πάλι για μπανάκι και σκέφτομαι να πάρω κι αλλα δεντράκια;;;
να φταίει που δεν έταξα πίτες και λαμπάδες;;;;
μέχρι να φύγω με βλέπω... τρεμει το χέρι μου να πάρω κι αλλα!!:d

gdim65
28.08.2011, 09:51
Καλημερα σ'ολους τους σπορους
Παρολο που σας παρακολουθω ανελλιπως τον τελευταιο καιρο δεν σας επισκεφθηκα ποτε γιατι δε μου πολυαρεσει ο ρολος του κομητη:p
Σημερα ομως δεν μπορεσα να αντισταθω βλεποντας τα ποστ του Αλεξανδου. Ασε κατι και για μας, μην παρεις αλλα δενδρυλια:p
Εικοσι-εικοσι τα παιρνω και το αποτελεσμα απο τεσσερις φουρνιες ειναι ενα(!) αυγουλοδεντρο:( Και τωρα τι κανω? Εμειναν κατι φιορινακια απ' το πακετο πιστης, παμε για ακομα μια εικοσαδα ή περιμενουμε μηπως ερθουν και οι σταβλοι? Ψαχνω και κει ακομα τις πεταλουδες. Και να πεις οτι δεν εψαξα αρκετα?;)
Καλη μερα και καλη τυχη να εχετε να εχετε ολοι. Και την καλυτερη εχετε οσοι δεν ενδωσατε και κρατησατε τα λεφτα σας:)
Υ.Γ. Βασιλικη καλωσορισες απ' τις διακοπες σου:)Τυχερη γλιτωσες απ' το χοντροπροβατο:p

maraki85
28.08.2011, 10:07
o προεδρος http://lh3.google.com/vassilisstranger/RwXWgP89OzI/AAAAAAAAAZg/TJrf_qD8Tps/s144/kafe.jpg δεν μπορει να συνελθει με τιποτα :o ουτε ενα αυγουλοδεντρο?
Ελα Αλεξανδρε εσυ που εχεις τα ''μεσα'' πες να δωσει και στον προεδρο ενα :p δεν μπορω να τον βλεπω ετσι :D
[για να δεις τι κουβαρντου ειμαι Αλεξανδρε εγω δεν ετυχα αυγουλοδεντρο , [και πως να τυχω δηλ. μ εσενα αντιπαλο:eek: ]απ το υστερημα μου εκανα πρωινο :D]

alexandros1970
28.08.2011, 10:08
Παιδάκια ...με ότι έχω δει και ότι μου έχουν πει συμπαίκτες , μια αναλογία 5-10% πρέπει να παίζει( στα αυγά αναφέρομαι)...στα τελευταία 10 που πήρα δεν είχε κανένα αυγό , αλλά είχε ένα αρωματικό , ένα χρυσό και ένα ουράνιο τόξο .... άρα τώρα είμαι 3 στα 29 ....
Ότι νομίζετε κάνετε .... τίποτα δεν αποκλείεται , αλλά και τίποτα δεν είναι εξασφαλισμένο ...στη τύχη ψάχνουμε όλοι ... απλά εγώ στάθηκα λίγο πιο τυχερός ...
Βασικά επειδή ασχολούμαι με τα εργοστάσια , είναι βασικό θέμα για μένα τα αυγά ... μόνο έτσι θα προχωρήσω, είναι στη Βασική ζύμη και δεν γίνεται αλλιώς ..

serelis
28.08.2011, 10:23
kalimera

katarxis kalos irthes pali antzela ixa stenoxorithi;)

lipon apo 20 prota extes tipota
pira ala 20 to apogefma tipota

to vradi pou alakse i ora estila ena sms
ke pira ala eftaaaa lipon to apotelesma oriste
http://img683.imageshack.us/img683/5012/avgo.png:D:D

loukoumia den kernao minane:D loukoumades den vazo tin kira minane
arni den vazo kiklofori o tasos
pao na katso na ta kitao mexri na ine etima na ta mazepso na to pistepso:D:D

beliza
28.08.2011, 10:37
καλημερα στην παρεα, προεδρε τυχερουλη σε βρισκω!:)
εγω μεχρι στιγμης βρηκα 1, τα αλλα μου γινονται αργοτερα

rapunzel2
28.08.2011, 11:08
Kαλημέρα όλη μέρα!

... και ναιιιιιιιι ... έχω ένα αυγουλοδεντράκι! :) Στην 2η φουρνιά από 10 δέντρα ... άνοιξα το πρώτο, χρυσό ... άνοιξα το δεύτερο, ουράνιο ... άνοιξα το τρίτο ... και νάτο το πολυπόθητο δεντράκι! Δούλεψε η θετική σκέψη .. Στέφανε ευχαριστώ για την βοήθεια. :)

Γεωργία, καλώς σας βρήκα όλους. :) Ναι, εγώ το γλύτωσα, τα κορίτσια όμως όχι. Είχαν να μαζεύουν και τις δικές μου τουρτίτσες και το τελείωσα χτες. Τους χρωστάω μεγάλη χάρη.

demon071998
28.08.2011, 11:17
καλημερα σε ολους! ο "μυστηριος" απολογισμος:
απο 4 χθες το πρωι πηρα ουρανιο τοξο, ελια Xl, πορτοκαλια Xl και αυγουλια. απο 4 που εβαλα σημερα το πρωι 2 γκιγκο, ελια Xl, αχλαδια Xl. εβαλα αλλα 4 να γινονται και ειδωμεν...

προεδρε οχι μονο κυκλοφορω αλλα και πειναωωωω, ασε κατα μερους τις τσιγγουνιες και βαλε σουβλα!

dias19751
28.08.2011, 12:03
Χαιρετώ όλα τα σπόρια!!!

Άντζελα χαίρομαι πολύ που ξαναγράφεις εδώ. Δεν εισχωρεί κανένας αυθαίρετα σε αυτό το θέμα, όλοι κάπως έτσι μπήκαμε και γίναμε μια ομάδα.

Με την Κυριακή μίλησα και είναι πολύ πιθανό να ξαναγράψει και αυτή. Ελπίζω αυτό να γίνει πολύ σύντομα γιατί είναι από τα άτομα που κάνουν πάντα εύστοχες παρατηρήσεις και διαθέτουν αρκετό και καυστικό χιούμορ.

L1sy σε περιμένουμε και σένα οπωσδήποτε , διότι διαθέτεις αρκετή εμπειρία και όπως κατάλαβες η παραίτησή σου δεν έγινε δεκτή από κανέναν μας.

Πάμε τώρα στα μυστηριώδη. Για κάποιον που είναι πάνω από το 77 επίπεδο, υπάρχουν συνολικά 11xl +11xxl+8 σπέσιαλ δέντρα +2 διακοσμητικά δέντρα + 1 αστεράκι=33 δέντρα.
Επομένως αν είναι εντελώς τυχαίος ο τρόπος που παίρνει κάποιος ένα δέντρο (που μάλλον από αυτά που διαβάζω δεν ισχύει) , τότε για να αποκτήσει 1 δέντρο από κάθε είδος θα έπρεπε να πάρει περίπου 33 δέντρα. Βέβαια επειδή το δείγμα (33) είναι μικρό , αν κάποιος έπαιρνε 66 δέντρα ή 99 ή 132 δέντρα τότε με μεγαλύτερη σιγουριά (όσο αυξάνει το δείγμα), θα έπρεπε να πάρει 2 ή 3 ή 4 από κάθε είδος αντίστοιχα. Αυτά βέβαια ισχύουν αν ο τρόπος που δίνονται τα δέντρα είναι τυχαίος και δεν υπάρχει εξωτερικός παράγοντας(δηλαδή μεγαλύτερη πιθανότητα για κάποια δέντρα, ή μεγαλύτερη πιθανότητα για κάποια δέντρα σε παίχτες που έχουν δώσει περισσότερα φιορίνια).

glouki
28.08.2011, 13:04
Καλησπέρα και από εμένα στους απανταχού συναγρότες και απροσάρμοστους σπόρους.

Δηλώνω φανατικός αναγνώστης του νήματος και τεράστιος μετεωρίτης!

Με αφορμή τα δενδρύλια και το αναλυτικό (και πάντα σωστό) τελευταίο ποστ του Δια, αν μου επιτρέπετε, θα ήθελα να πω δυο πράγματα. Πρώτα το δείγμα μου από τα δέντρα και μετά μία σκέψη που με βασανίζει καιρό τώρα (μετά περίπου από ένα μήνα που ξεκίνησα να παίζω και κατάλαβα τι γίνεται).

Από 100 δενδρύλλια έκπληξη το αποτέλεσμα ήταν: 9 χχλ, 44 χλ, 18 κορομηλιές, 2 αυγουλόδεντρα, 4 αρωματικά, 8 μαγνόλιες, 6 γκίγκο, 6 ουράνιο τόξο, 2 ανοιξιάτικα, 1 χρυσόφυλλο. Σίγουρα έβγαλα τα λεφτά μου και είμαι ευχαριστημένος. Ο μόνος λόγος που έδωσα για μια ακόμα φορά χρήματα είναι γιατί είχα δει από τη σχετική κουβέντα ότι το αυγουλόδεντρο έχει ικανοποιητικό βαθμό εμφάνισης. Και εδώ έρχεται η σκέψη μου.

Όπως έχω ξαναπεί, τίποτα δεν είναι τυχαίο! Με λυπεί η κατά κόρον χρήση της λέξης τυχαίο, η οποία δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Τυχαίο θα ήταν κάποιο γεγονός αν υπήρχαν οι ίδιες πιθανότητες και για το οτιδήποτε άλλο. Από τη στιγμή που όλα είναι προ-διαμορφωμένα, προ-διαγεγραμμένα, προ-αποφασισμένα, έχουν ποσοστά εμφάνισης τότε σίγουρα τίποτα δεν είναι τυχαίο! και εξηγώ...

Έχω 4 προϊόντα αβγδ και ορίζω π.χ. ποσοστά εμφάνισης: α 3%, β 14%, γ 33%, δ 50%. Δεν είναι τυχαία η εμφάνιση των προϊόντων που θα γίνει στη συνέχεια. Τυχαία είναι η εμφάνιση των προϊόντων που ανήκουν μόνο στην ίδια κατηγορία αν είχα περισσότερα προϊόντα στο ίδιο ποσοστό.

Για να μην κουράζω να κλείσω λέγοντας. Υπάρχει κάποιος που νομίζει ότι υπάρχει η αναλογία ποσοστών αβγδ 25% ; Αν δεν υπάρχει, τίποτα δεν είναι τυχαίο! και το σωστό θα ήταν να μη γίνεται άλλη χρήση της λέξης τυχαίο και να αντικατασταθεί ίσως με τις: προδιαμορφωμένο, ανάλογο (των ποσοστών) και άλλες πολλές από την τόσο πλούσια ελληνική γλώσσα.

Ελπίζω να ανεχτείτε αυτή μου την εισβολή και να ευχηθώ σε όλους καλή συνέχεια και πάντα τέτοια.

stefroditis
28.08.2011, 13:37
antzella (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=110232)
καλα το ειπες παιδακια, αλλωστε το εχουμε διευκρινησει ειμαστε τεκνά της λαικης :D
απο μενα εννοειτε οτι εισαι καλοδεχουμενη (σε εχω και στην λιστα φιλων)
Στο ερωτημα σου επειδη δεν σου απαντησε αλλος και επειδη ειμαι ο αρμοδιος υπουργος (για γελια)
στο τικι μπαρ που λες με τους ελεφαντες δεν δινει μονο αστερακια δινει 5000+6000+6500χτ και 2500+4500+8000 πε του νησιου-Σημαντικο
Θα σου πω την αποψη μου οι παραπλευρες αποστολες για ενα παιχνιδι ειναι must,
τωρα στο δεντρο μετα τα περισσοτερα εργαλεια η επομενη ειναι το πρασινο δακτυλο που κατα τη γνωμη μου ειναι η σημαντικοτερη ρουνα (10% περισσοτεροι π.ε.)

dias19751
εμενα που ειμαι 77 μου εδωσε τα μεγαλυτερα δεντρα χλ ελια, χουρμαδια, αμυγδαλια και 1 ουρανιο τοξο, 1 αυγουλοδενδρο και 1 κορομηλια δεν με ξεκινησε απο την μηλια, στα 6 που πηρα πιστευω καλα τα πηγα δεν παιρνω αλλα γιατι χρειαζομαι περισσοτερο σουπερ τροφες μηπως προχωρησω καποια στιγμη τις αποστολες των χρωματιστων εχω τελειωσει μεχρι τις εργασιες 7:(

rapunzel2
παντα επιτυχιες :)

dias19751
28.08.2011, 13:55
Glouki, καλωσόρισες, χαίρομαι ιδιαίτερα που τελικά έγραψες στους σπόρους:)

Όπως ακριβώς τα λες είναι, τίποτα δεν βασίζεται στην τύχη σε αυτό το παιχνίδι και θα φέρω το απλό παράδειγμα του τροχού της τύχης (χωριατοροδάνι). Αποτελείται από 12 φούσκες, εκ των οποίων οι 4 μεγάλες (τα καλά δώρα). Αν όλες οι φούσκες ήταν ισοπίθανες τότε η πιθανότητα να τύχουμε μεγάλη φούσκα θα ήταν 33,33% (πάρα πολύ μεγάλη πιθανότητα), δηλαδή κάθε τρεις φορές που θα γυρνούσαμε το ροδάνι η μία θα έπρεπε να ήταν καλό δώρο(μεγάλη φούσκα) κάτι το οποίο και φυσικά δεν συμβαίνει σε κανέναν.

demon071998
28.08.2011, 15:24
καλημερα σε ολους! ο "μυστηριος" απολογισμος:
απο 4 χθες το πρωι πηρα ουρανιο τοξο, ελια Xl, πορτοκαλια Xl και αυγουλια. απο 4 που εβαλα σημερα το πρωι 2 γκιγκο, ελια Xl, αχλαδια Xl. εβαλα αλλα 4 να γινονται και ειδωμεν...

απο τα 4 τελευταια πηρα 2 μαγνολιες, 1 κερασια XL, και 1 κορομηλια που δεν ειχα;) σε γενικες γραμμες καλα με πηγε

Θεοδόσης61
28.08.2011, 15:44
Καλησπερα.
Στη λαικη μου η αγκιναρα με 30 προσφορες ειναι στο 100 !!!!
Εχει δει κανενας αλλος κατι αναλογο?
υ.γ Ελπιζω να μην εχω προβλημε με το avatar τωρα.

kostashotmail.com
28.08.2011, 15:46
Καλησπερα.

γεια σου γιτονα ειμαι ο ΚΩΣΤΑΣ999 τι κανεις

demon071998
28.08.2011, 15:50
Καλησπερα.

γεια σου Θεοδοση μας! στη δικη μου υπαρχουν 52 προσφορες και ξεκινανε απο 75 χτ

Θεοδόσης61
28.08.2011, 15:59
demon071998γεια σου Θεοδοση μας! στη δικη μου υπαρχουν 52 προσφορες και ξεκινανε απο 75 χτ[/quote]

Γεια σου Κωστα και Τασο
Εβαλα 50 κομματια στο 100 και φυγανε τωρα θα βαλω στα 110.Για να δουμε

demon071998
28.08.2011, 16:21
demon071998γεια σου Θεοδοση μας! στη δικη μου υπαρχουν 52 προσφορες και ξεκινανε απο 75 χτ

Γεια σου Κωστα και Τασο
Εβαλα 50 κομματια στο 100 και φυγανε τωρα θα βαλω στα 110.Για να δουμε[/quote]

προβληματιστηκα! λες να μας ετοιμαζουν κανα εστιατορειο? εγω αυτο που δεν καταλαβαινω (το εχω ξαναπει πιο παλια) ειναι τι παιζει με το κριθαρι! ελαχιστες προσφορες και ξεκινανε απο 137! παλια σκεφτομουν μηπως υπαρχει σε συνταγες του φουρνου αλλα τελικα δεν. τι γινεται δεν καταλαβαινω

L1sy
28.08.2011, 16:52
Καλησπερα σε ολους...
Να ξεκινησω λεγοντας πως δεχτηκα ενα πολυ ομορφο μηνυμα απο ενα μελος
του "υπουργικου συμβουλιου"και με εκανε να παω να βρω καποια απο τα τελευταια του ποστς, πανω λοιπον στο "ψαξιμο" επεσα σε ενα τοπικ οπου εκανε την επανεμφανiση της καποια παλια παιχτρια η οποια ειχε ανοιξει αρκετο καιρο πριν ενα νημα καλη ωρα σχεδον σαν το δικο μας...(Θεε μου σαν παραθυμι το λεω:o) και εκατσα και διαβασα λιγο απο την αρχη λιγο απο την μεση ...και το ασχημο τελος...βλεπετε ολα τα παραμυθια δεν εχουν καλο τελος...
Μεχρι και λιγες σελιδες πριν το τελος κανεις απο τα μελη του νηματος δεν ηταν γνωστα σε μενα μεσα απο το φορουμ...ομως ξαφνικα βλεπω τον Νικολα και αμεσως καταλαβα αυτο που ειχε πει εδω πριν 2 μερες θαρρω... "ολο αυτο μου θυμηζει τον περσυνο Δεκεβρη" ολα ειχαν μπει σε σειρα μες στο μυαλο μου...καλο ειναι να ριχνουμε που και που μερικες ματιες στα αρχεια;)
Λοιπον αυτα τα λιγα που διαβασα εκει με εκαναν να γραψω παλι εδω... και για τουτο ενα ΜεγαλΟ ευχαριστω στον καλο μου φιλο :)

Κατι αλλο τωρα...
Τασο μου εισαι πολυ ωριμο ατομο δεν θα σε πω καν παιδι να εισαι παντα καλα:)
Θα ηθελα να πω στην antzella πως την πρωτη φορα που διαβασα ποστ δικο της ηταν στο "κουτι παραπονων" νομιζω δεν ειχε γραψει ακομα εδω το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ηταν "πως και δεν ειναι στην παρεα μας" τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο
Να πω και ενα τελευταιο για τους "κομητες μου" ... ποτε μα ποτε δεν σκεφτηκα οτι οποιος γραφει εδω εστω για μια φορα ειναι κομητης ...αλλα δεν συνεχιζω το αστρολογικο μου μαθημα ...
Δια ευχαριστω για τα καλα σου λογια :)

elpi77
28.08.2011, 17:00
Γιατί εγώ πάντα να ειμαι η γκαντέμω της παρέας?:(
Το ίδιο μου ειχε συμβεί και με το αρωματικό την προηγούμενη φορά που βάλανε τα δεντρύλια,τελικά τα έσκασα και το πήρα οταν το βάλανε προσφορά στο πακέτο.
Τώρα το ίδιο γίνεται με το αβγουλόδεντρο....εχω πάρει του κόσμου τα δεντρύλια και αφαντο το άτιμο,δε μου κάθεται με τίποτα.:(
Θα το κυνηγήσω μέχρι τελικής πτώσης κάνοντας θετικές σκέψεις οπως ειπε και η Βασιλική.

http://blog.livingreen.gr/wp-content/uploads/2011/04/crackhead_05_GR300.jpg
Και παρακαλώ να λείπει η καζούρα απο τον πρόεδρο....το συνηθίζει.:cool:

demon071998
28.08.2011, 17:14
L1sy παραλληλα με το παιχνιδι και εφοσον σ' αυτο υπαρχει φορουμ υπαρχει και μια μικρη κοινωνια οπως στην καθημερινοτητα μας και ειδικα σ' αυτο το θεμα μας, στην οποια μπορουμε να λεμε τις σκεψεις μας, τους προβληματισμους μας, να εχουμε τα μικροκαυγαδακια μας και οτιδηποτε αλλο εχει μια ζωντανη μικρη κοινοτητα! φυσικα εχουμε και τις εντασεις μας αλλιως πως θα ημασταν ζωντανη κοινοτητα...χαιρομαι ειλικρινα που σε βλεπω να ποσταρεις εδω, οπως χαιρομαι να διαβαζω και ολα οσα γραφουν και οι υπολοιποι σποροι!

Ελπιδα προχωρα με θετικη σκεψη και θα σου κατσει και η αυγουλια!

serelis
28.08.2011, 17:18
Γιατί εγώ πάντα να ειμαι η γκαντέμω της παρέας?:(
Το ίδιο μου ειχε συμβεί και με το αρωματικό την προηγούμενη φορά που βάλανε τα δεντρύλια,τελικά τα έσκασα και το πήρα οταν το βάλανε προσφορά στο πακέτο.
Τώρα το ίδιο γίνεται με το αβγουλόδεντρο....εχω πάρει του κόσμου τα δεντρύλια και αφαντο το άτιμο,δε μου κάθεται με τίποτα.:(
Θα το κυνηγήσω μέχρι τελικής πτώσης κάνοντας θετικές σκέψεις οπως ειπε και η Βασιλική.

Και παρακαλώ να λείπει η καζούρα απο τον πρόεδρο....το συνηθίζει.:cool:

giasou elpidaki :pkouragio tha erthi tha dis;)
http://img196.imageshack.us/img196/8861/alida.jpgxalarose:D

L1sy isoun ke tha ise mia aprosarmosti;)

L1sy
28.08.2011, 17:21
προεδρε ειμαι αρκετα μεγαλη για να αλλαζω συνηθειες... οι προσαρμογες μας σκουριαζουν...;)

nikexad
28.08.2011, 17:26
καλησπέρα σπόρια...

Κατ'αρχήν είναι ωραίο που βλέπουμε παιδιά (ναι,ναι, όποιος ποστάρει στους σπόρους τον λέμε παιδί μετά..) κι από άλλα "γειτονικά" θέματα.
Και ήθελα να πω ότι κομήτες δεν είναι όποιοι ποστάρουν έστω και αραιά στο θέμα μας, αλλά τι είναι αυτό που ποστάρουν.
Κι επίσης ότι θα το εξηγούσε καλύτερα η ειδική στην αστροφυσική σπορίνα L1sy μόλις επιστρέψει, γιατί εγώ δεν τα πολυκαταλαβαίνω.
Αλλά με πρόλαβε...

@L1sy
Βλέπεις ότι τα κομμάτια του παζλ είναι πολλά και σκορπισμένα αλλά όταν τα συνδέσεις, βλέπεις ολόκληρη την εικόνα.

Τι έγινε ρε παιδιά πάλι με το χοντροπρόβατο?
Ακόμα κι όταν έφυγε, μας ανακάτεψε.
Τι γρουσούζικο...

Και τώρα περιμένουμε αποζημίωση. Εγώ δεν έχω άγχος αφού το 10ο δεν το προλάβαινα ούτως ή άλλως. Απλά μάζεψα 180 τουρτάκια.
Θα πάρω κι εγώ αποζημίωση ή θ'αρχίσουν οι γκρίνιες ότι πήραν αποζημίωση κι αυτοί που δεν έπρεπε?
Αν είναι ν'αρχίσει τέτοια μουρμούρα καλύτερα να μην πάρω τίποτα.
Δεν την αντέχω τόση γκρίνια....

lazos95
28.08.2011, 17:29
Καλησπέρα σε όλες και σε όλους!!:)

Ουφφφ τελικά έτυχα αυγουλόδεντρο 1 στα 30:o (και εχω βάλει ακόμα 10 τελευταία φιντάνια να γίνουν:cool:)
http://img545.imageshack.us/img545/9946/50536608.jpg
Επίσης ετυχα και 5 κορομηλιές και 5 αρωματικά:eek: (είχα 3 αρα σύνολο 8 αρωματικα:rolleyes:)
http://img713.imageshack.us/img713/530/50065236.jpg
Τα υπόλοιπα δέντρα ήταν 3 γκίγκο, 5 μανώλιες 2 δέντρα ουράνιο τόξο, 1 ανοιξιάτικο δεντρο και τα υπόλοιπα χl-xxl αναβαθμίσεις:)

alexandros1970
28.08.2011, 17:47
καλησπέρα σπόρια...

Τι έγινε ρε παιδιά πάλι με το χοντροπρόβατο?
Ακόμα κι όταν έφυγε, μας ανακάτεψε.
Τι γρουσούζικο...

Και τώρα περιμένουμε αποζημίωση. Εγώ δεν έχω άγχος αφού το 10ο δεν το προλάβαινα ούτως ή άλλως. Απλά μάζεψα 180 τουρτάκια.
Θα πάρω κι εγώ αποζημίωση ή θ'αρχίσουν οι γκρίνιες ότι πήραν αποζημίωση κι αυτοί που δεν έπρεπε?
Αν είναι ν'αρχίσει τέτοια μουρμούρα καλύτερα να μην πάρω τίποτα.
Δεν την αντέχω τόση γκρίνια....

Καλησπέρα σας.....ρε Νίκο , λογικό το βλέπω να τα μαζέψει και να φύγει πριν την ώρα του ...
Βλέπει το πρόεδρο και σουβλίζει αβέρτα ... ανέβηκε στη στέγη του Δια και έκανε τη γάτα , δεν έπιασε , σου λέει ..''ήρθε η ώρα μου ''... μάζεψε τη κοιλαρά του και την έκανε άρον άρον....
Εγώ το είχα τελειώσει μια ώρα πριν το ''ατύχημα ''και είχα πάρει και το 10ο δώρο .. οπότε δε με παίρνει να γκρινιάζω ... τώρα αν έρθει καμιά αποζημιωσούλα , δεν θα πω όχι ...
και να πω δλδ .. πάλι θα την πάρω .. οπότε δεν έχει νόημα .

Υ.Γ. Καλώς ήρθε και το άλλο μέλος της παρέας ....(Λίζι), που ακολούθησε την Άντζελα .
Όλοι οι καλοί χωράνε παιδιά .. καλή διάθεση χρειάζεται και χιούμορ...
Την Κυριακή δεν βλέπω μόνο και ανησυχώ ... παρακαλώ τον υπουργό δημοσίων σχέσεων να αναλάβει δράση ...

Γεια σου Λάζαρε ..που χάθηκες εσύ βρε ;...να έρχεσαι πιο συχνά .. έχεις πολλές απουσίες και σε βλέπω να μένεις... και άλλο χρόνο στους ''σπόρους'..

beliza
28.08.2011, 18:53
καλησπερα σπορακουλακουκακια,
εχω 2 απο τα περιεργα δεντρα που κανουν αυγα, καλα μου ειναι λετε ε? μην περιμενω παραπανω απο τα 10 τελευταια που εχω φυτεψει:),
αλεξανδρε εκτος απο τις πιτες σου, μηπως πιανουν κι οι ευχες σου να κανεις μια για μενα?

george-eyh
28.08.2011, 18:58
καλησπερα σποροι.ελειψα 2 ημερες οχι για διακοπες και διαβαζω εδω και καμια ωριτσα.τι εγινε ρε παιδια?σεραγεβο?τεχας?ιρακ? τι απο ολα η`ολα μαζι?η αποψη μου ειναι γνωστη δεν χρειαζεται να την επαναλαβω για αυτο αλλωστε γραφω εδω και πουθενα αλλου.οσο για την αστρολογια ο καθενας πρεπει να ξερει οταν γραφει που γραφει και τι λεει.lisy1 συμφωνω μαζι σου για αυτο ζωντανος θρυλος δεν θα γινω ποτε.αλιντα μπραβο και εις ανωτερα.

-Kikko11-
28.08.2011, 19:03
Καλησπέρα σπόροι!

Επέστρεψα.. φυσικά τελευταία για να κάνω εντύπωση.. περίμενα μήπως και με παρακαλούσατε λίγο παραπάνω αλλά ας μη προκαλώ άλλο την τύχη μου..
Και αφού εκτονωθήκαμε, καιρός να επιστρέψουμε στη καθημερινή μας ρουτίνα.

Άσε που μ' όλα αυτά έχασε και τη σειρά του ο πρόεδρος.
Νίκο, ελπίζω όσο έτρεχε ο πρόεδρος να μαζέψει τα αμάζευτα να πρόλαβες τίποτα στην λαική.

Δία, είσαι λίγο ντεφορμέ. Όταν κάνεις μαθηματικούς υπολογισμούς δεν πρέπει να τους καταλαβαίνουν όλοι. Αυτή την φορά το κατάλαβα ακόμη και εγώ. Που είναι εκείνες οι οικονομοτεχνικές μελέτες που δεν καταλάβαινα Χριστό? Πρέπει να διατηρείς το image σου σε υψηλά επίπεδα!

Να καλωσορίσω και εγώ με την σειρά μου την Angella και τον/την glouki?

Και όπως λέει ο λαός "τα αυγά στα αυγά πάνε" παραλλαγή του "τα λεφτά στα λεφτά πάνε"

this is especially for Alex

http://img31.imageshack.us/img31/5900/easycapture1s.png

εσύ δεν έχεις.. εσύ δεν έχεις.. εσύ δεν έχεις..
και στη λαϊκή δεν υπάρχουν.. δεν υπάρχουν.. δεν υπάρχουν..
ψιθύριζαν τα φύλλα στο φύσημα του ανέμου..

alexandros1970
28.08.2011, 19:27
Ελένη ...μην ανησυχείς βρε .... όλους σας έχω βάλει στη προσευχή μου .....(μουσιιιιιι)...
πάρτε .. πάρτε ..και άμα βρείτε αυγόδεντρο , ''θ' ανέβει το γουρούνι στην αχλαδιά'' ...:D:D:D

Sunday .. καλώς ήρθες και εσύ πίσω... τώρα έκλεισε ένας κύκλος ... εγώ τον ξεκίνησα αρκετό καιρό πριν ....''απολωλότα πρόβατα''... μεταφορικά είναι όλα ..μην παρεξηγηθεί καμιά σας και ξαναφύγει ;...
καιρός είναι να αρχίσει ένας νέος ...:D:D:D

Δεν έχω τέτοιο κατασκεύασμα :mad: , αλλά που θα πάει , δε θα ξαναγίνει ''παζάρι'' στάβλων ...100 θα πάρω ...:D

dias19751
28.08.2011, 19:31
Κυριακή και L1sy χαίρομαι που επιστρέψατε και οι δύο ,άντε βρε να μαζευόμαστε σιγά σιγά.:)

Δε θα γκρινιάξω εδώ (το έκανα ήδη στην κουβεντούλα του προβάτου), αλλά πραγματικά στεναχωριέμαι για τους παίχτες που οργάνωναν τον χρόνο τους ή για να εκμεταλλευτούν όσο καλύτερα τους αγροτικούς βοηθούς ή γιατί περίμεναν να δουν αν προλάβουν να μαζέψουν τις τούρτες (που αντιστοιχούσαν σε κάποιο βήμα) για να αποφασίσουν τι θα κάνουν.
Η χειρότερη περίπτωση είναι των παιχτών που είχαν παραδώσει τις τούρτες τους επειδή τους έλειπαν μόνο δυο - τρεις και ήταν σίγουροι ότι θα τις μάζευαν την τελευταία ώρα. (σε αυτή την περίπτωση δεν πήραν ούτε το έπαθλο ούτε τους π.ε που αντιστοιχούσαν στις τούρτες)

Όταν παίζεις παιχνίδια με τον χρόνο μετράει και το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Η έγνοια της μετριότητας είναι πώς θα σκοτώσει τον χρόνο. Ο σοφός προσπαθεί να εκμεταλλευτεί κάθε δευτερόλεπτο.
Άρθουρ Σοπενχάουερ 1788 - 1860, Γερμανός φιλόσοφος

serelis
28.08.2011, 19:33
kalostine tin perdika (-Kikko11-)
ides ti patheno?:D exasata avga ke ta kalathia op ta avga to vrika( 2 telika)exasa ta arnia ke ta psaria:D

exasa tis voltes mou stin laiki:mad:
niko kita sta koi 20 - 20 ta ksefortono me kourasan ta vazo 967 ke fevgoun
1200 tmx tha ta doso ola:cool:

lipon dentra telos den exo oute ena. mias ke egina kaou mpoi tin ekana rantzo mono ergastiria (82) afti tin stigmi efkeria itan na ta metriso:D ke stavlous :rolleyes:
tora tha me rotisete ti tha ta taiso??:eek: enas theos kseri:o
mia evdomada tora ekana trofes apo 300
ala vre pedia (sovara tora:)) molis to ekana kremase to pexnidi mou egine argo ke den serni me tipote aniksa thema sta provlimata ke mou ipe i xara na katevaso tin piotita grafikon to ekana ala den estrose :( exi tixi se kapion??

ta koromila ti tha ta kanoume den ida na mpikan stin agora??

powerranger91
28.08.2011, 19:40
καλησπέρα σποράκια,

μιας και γιορτάζουμε την επιστροφή του ασώτου(αστειεύομαι φυσικά),θέλω κι εγώ με τη σειρά μου να καλωσορίσω τα απολωλότα πρόβατα :) κι ιδιαιτέρως την κίκκο. welcome back,λοιπόν.άλλο κακό να μη μας βρει.
όσον αφορά το χοντροπρόβατο,για καλή μου τύχη τελείωσα από το πρωί το ιβέντ.λυπάμαι πολύ για όσους δεν πρόλαβαν λόγω της αιφνιδιαστικής διακοπής του ιβέντ.ευελπιστώ να αποζημιωθείτε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
αναφορικά τώρα με τα μυστηριώδη δενδρύλλια,μέσα στα τόσα,έτυχα κι ένα αυγουλοδεντράκι και 2 κορομηλιές.γέμισα και τον κήπο ουράνια τόξα :p

george-eyh
28.08.2011, 20:08
σπορια καλο ξημερωμα σε ολους.θα ηθελα να γραψω πολλα αλλα θα κρατηθω.ισως να ειναι η τελευταια φορα που το κανω αλλα πρεπει.επισης εχω πληρωσει αρκετα για να μπορω να μιλαω.μη με παρεξηγησεται οι παιχτες που δεν δωσατε μια.αν γυριζα το χρονο πισω το ιδιο με εσας θα εκανα.ομως τα λαθη πληρωνονται, οι αμαρτιες συγχωρουνται.καληνυχτα σε ολους.

Wallas.
28.08.2011, 20:14
^ Κρατήσου λίγο για σήμερα, πάμε για ρεκόρ χωρίς ένα παράπονο σήμερα. :D

Καλησπέρες σε όλα τα σπόρια, όλοι παρόντες λοιπόν (πρόεδρε πάρε απουσίες. :p);

Μυστήριο σαββατοκύριακο, πέτυχα κι εγώ ένα από αυτά τα αυγουλόδεντρα (όσοι δεν βρήκατε φυτέψτε 2 αυγά σε ένα μικρό χωράφι, βάλτε του απλό & σούπερ λίπασμα, ποτίστε καθημερινά και προσευχηθείτε :p). Με λίπασμα της Ζωίτσας θα έχουμε δηλαδή 4 αυγά σε 20 ώρες, not bad.

Σε αναμονή για το επόμενο αντίστοιχο event που θα αρμέγουμε δέντρα και θα μαζεύουμε κερήθρες από τα μυστήρια κλαδιά. http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c025.gif

Πρόεδρε επειδή οι στάβλοι/εργαστήρια έχουν κινούμενες εικόνες (και αν έχεις και πολλά διαφορετικά ακόμη χειρότερα), ζορίζουν πολύ το πισί, αν είναι και λίγο αδύναμο, δύσκολα τα πράγματα. Προσωπικά δεν έχω δει διαφορά στα γραφικά από τις ρυθμίσεις. Θα έπρεπε να έχει και μια ρύθμιση να απενεργοποιούν την κίνηση στα γραφικά για να είναι πιο ελαφριά (στατικές εικόνες όπως χωράφια/δέντρα). Για να διαπιστώσεις αν φταίει αυτό τελικά, δοκίμασε να μπεις στη φάρμα σου από ένα σύγχρονο πισι (έχεις xp άρα παλιό(?)) ή απλά ξαναβάλε δέντρα. :p

Αυτό με τις (α)πιθανότητες σηκώνει πολύ κουβέντα...

serelis
28.08.2011, 20:27
Wallas. malon gerase ke afto mazi me emena;)
malon exis dikio giati me ta dentra den ixa provlima;)
ala entaksi tha ta ksana valo molis peraso to 60% tou epipedou gia na to telioso grigora;)

tora tha to palepso etsi oso antekso diladi
thelo na trekso ke ligo to nisi tha doume

oxi parapona telos den vgeni tipota nomizo me to telefteo (provato)
na iremisi ligo i eteria ke na to nikokirepsi ligo giati
opios vgiazete skontafti ke xtipai ke asxima kamia fora;)

stefroditis
28.08.2011, 20:29
^ Κρατήσου λίγο για σήμερα, πάμε για ρεκόρ χωρίς ένα παράπονο σήμερα. :D

Καλησπέρες σε όλα τα σπόρια, όλοι παρόντες λοιπόν (πρόεδρε πάρε απουσίες. :p);

Μυστήριο σαββατοκύριακο, πέτυχα κι εγώ ένα από αυτά τα αυγουλόδεντρα (όσοι δεν βρήκατε φυτέψτε 2 αυγά σε ένα μικρό χωράφι, βάλτε του απλό & σούπερ λίπασμα, ποτίστε καθημερινά και προσευχηθείτε :p). Με λίπασμα της Ζωίτσας θα έχουμε δηλαδή 4 αυγά σε 20 ώρες, not bad.

προβληματιζομαι αν τελικα το ψεκασμα της αυγουλιας εχει τιποτα χημικα και στειλουμε αδιαβαστο κανενα χριστιανο, ενταξει δηλαδη στο βωμο του κερδους θα θυσιασουμε την ποιοτητα των βιολογικων μας προιοντων?:D

τελος παντων χαιρετω και εγω τους νεοαφιχθεντες και αναμενω να ερθει στο νημα και ο φιλος Ελλάδιος

beliza
28.08.2011, 20:34
αλεξανδρε μουσι το μουσι τελικα, παρεμεινα στα δυο. καλα ειναι κι αυτα, απο το τιποτα, αλλωστε πηρα κι αλλα καλα 2 χχλ ελαιοδεντρα δεν ειναι κι ασχημα και μαλιστα μαζι, μαζι, στα πρωτα 10, μου χει μεινει παντως ενα, λετε?

Wallas.
28.08.2011, 20:38
^ Λέμε λέμε, σταύρωσε το και με τον κέρσορα του ποντικιού 3 φορές, αυξάνει την πιθανότητα κατά 3,45%. http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/a060.gif

@stefroditis
Δηλαδή δεν σε ανησυχεί ότι μαζεύουμε αυγά από τα δέντρα αλλά τα χημικά που τα ψεκάζουμε. :p

Εγώ πάντως καλού κακού τα κρατάω ξεχωριστά αυτά στον αχυρώνα και τα σπρώχνω στη λαϊκή. :D

Πρόεδρε ήρθε η ώρα για καινούριο πισί, μάζευε φιορίνια. :cool:

beliza
28.08.2011, 21:50
χαχαχα ποτε να το σταυρωσω? τωρα που γινεται ή οταν θα ειναι να το μαζεψω? μη το κανω λθος και δεν πιασει:d

L1sy
28.08.2011, 22:02
Λοιπον τωρα που το σκεφτομαι δεν εχουμε κανεναν παπα εδω γυρω γυρω να δινει αφεση αμαρτιων οταν το χρειαζομαστε... γιατι το παραδεχομαι ...αμαρτησα εδωσα 1,99 ευρο και πηρα φιορινια , βεβαια λεω την καθαρη μου αληθεια το εκανα για τα ΠΕ θελω την αγγιναρα βρε παιδια :o... να την κανω αλα πολιτα ...λουκουμι ειναι . Ιδου το αμαρτημα μου αγγιναρες αλα πολιτα ...Αληθεια εχουμε υπουργο "παιδειας και θρησκευματων" ? πρεπει να κανουμε τουλαχιστον την αρχη απο εκει :rolleyes:

antzella
29.08.2011, 00:17
κοιμαστε ολοι? ωραια!!εχω ολο τον χωρο τωρα δικο μου..
L1sy μου,που ειναι η εγκρατεια?γιατι υπεπεσες και συ σε τουτο το αμαρτημα?
αλλα ενταξει απο την στιγμη,που το εξομολογηθηκες,παυει να υφισταται.
φιλε stefroditis (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=111295)
εισαι ο μονος που μπηκε στην διαδικασια να μου απαντησει στους προβληματισμους μου.εκεινη την ωρα ενιωθα οτι επρεπε να γραψω αυτο το ανεκδοτο:
ασθενης
γιατρε νιωθω σαν να ειμαι αορατη!
γιατρος
ο επομενος παρακαλω..
αλλα ευτυχως μπηκες στην διαδικασια.φιλε μου οι 4.000 χτ η οι 8 η 10 μπροστα στις 80.000χτ εχουν καποια αποσταση..αλλα μου εκθειασες και τις χαρες της ρουνας.
αλλα τωρα λεω να περιμενω,να κρατησω οτι εχω,γιατι με τις νεες τιμες στην λαικη και με το νεο κλωναρι..δεν ξερεις τι εκπληξεις μπορει να μας περιμενουν..
βαρεθηκα να μιλαω μονη μου.παω και για υπνο.
την καλημερα μου!! http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon7.gif

serelis
29.08.2011, 00:25
antzella siga pou milas moni sou olo ke kapios diavazi

vre antzela giafto iparxoun ipourgia:p
ama itane na apantai opios nane kaikame;)
sou apantise o armodios
iparxi taksi ti ante ante??:)
simvouli mou ine afou den ta xalases ta asteria na ta kratisis na doume to kenourgio klari ke vlepoume;)
ego pantos ta xalasa ola :(
ala pistevo oti kati tha exoume mazi me to kenourio kladi;) idomen

lazos95
29.08.2011, 00:40
Γεια σου Λάζαρε ..που χάθηκες εσύ βρε ;...να έρχεσαι πιο συχνά .. έχεις πολλές απουσίες και σε βλέπω να μένεις... και άλλο χρόνο στους ''σπόρους'..
sorry για την καθυστερημενη απάντηση 'Αλεξ:o
Χάθηκα λίγο τώρα τελευταία, εχω χάσει τ' αυγά και τα πασχάλια τα αυγά και τα καλάθια γενικά εχω χάσει τα αυγά αυτήν την εποχή Αλέξανδρε:D:D Να 'ναι καλα το αυγουλόδεντρο:cool:.
Εχασα και τα μάτια μου σήμερα με αυτό που είδα:D:eek::
http://img220.imageshack.us/img220/8461/38793196.jpg

serelis
29.08.2011, 00:50
Εχασα και τα μάτια μου σήμερα με αυτό που είδα:D:eek::[/SIZE][/FONT]

vre mikre pou girnas tetia ora??:eek:

ke pou na dis ti epatha ego exthes pou anevika sto 80
ekgefaliko sou leo ma 2 ipoglosia ime:D:D
lazare na pernas pio sixna e!!!!
ante kalo ksimeroma

Wallas.
29.08.2011, 01:18
Σαν να άκουσα κάτι στις 02:17... μπα, ο αέρας θα ήταν. :p

antzella αυτές τις σκέψεις όλοι τις έχουμε κάνει λίγο πολύ.

Χρειάζεσαι τα χτ? Αν ναι, πούλα στη λαϊκή φυσικά. Αλλά σκέψου λίγο, τι θα τα κάνεις τα χτ; Ουσιαστικά πάλι σε ΠΕ θα τα εξαργυρώσεις με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. ;)

Με το δέντρο μπήκε ακόμη μία παράμετρος στο παιχνίδι. Μπορεί στην αρχή να μην φαίνεται πόσο σημαντικές είναι κάποιες ρούνες αλλά μακροπρόθεσμα (μέρες, μήνες), αν καθίσεις να υπολογίσεις τι έχεις κερδίσει θα δεις ότι μπορεί να σε συμφέρει τελικά.

Ο stef σου είπε για το +10% ΠΕ που είναι πολύ σημαντικό. Ενδεικτικά, σε 100μεγάλα χωράφια τριαντάφυλλο παίρνεις 100*100*0,1=1000ΠΕ παραπάνω. Όλα αυτά από μία σποριά των 8~ ωρών.

Πρόσφατα ο πρόεδρος μίλησε για τη ρούνα 19 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=966029#post966029) την οποία και άνοιξα, που δείχνει αδιάφορη, αλλά αν έχεις γείτονες σε μικρά επίπεδα θα δεις κι εκεί μεγάλη διαφορά. Φυσικά πρέπει να θυσιαστούν κάποια αστέρια για να ανοιχτούν και οι ενδιάμεσες ρούνες (αν και το +6 γείτονες φέρνει ακόμη περισσότερα ΠΕ και εργαλεία αν το καλοσκεφτείς).

Άλλο πχ, με το γρήγορο μύλο, αν πουλάς τροφές,
παράγεις 300 τροφές σε 1 ημέρα
300*0,1=30 επιπλέον τροφές
30*200ΧΤ (η τροφή)=6000ΧΤ επιπλέον καθημερινά.
Αν το κάνεις αυτό 25 ημέρες το μήνα θα βγάζεις 25*6000=150.000 ΧΤ επιπλέον.

Πολύ το παίδεψα βραδιάτικα :p, προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με το δεξί κλαδί μόνο γιατί δεν έχω ασχοληθεί με τις εκτροφές.

Ο συνδυασμός όμως όλων των άλλων ρούνων πραγματικά έχει μεγάλη σημασία (παράγεις φυτά/τροφές πιο γρήγορα, πουλάς πιο ακριβά, περισσότερα ΠΕ από γείτονες/χωράφια, περισσότερα δώρα, περισσότεροι γείτονες κλπ κλπ) όταν σκέφτεσαι μακροπρόθεσμα. :)

Όπως είπε και ο πρόεδρος πριν, αφού έφτασες μέχρι εδώ, περιμένουμε και βλέπουμε τι συμφέρει με το νέο κλωνάρι.

ΥΓ beliza έπιασε το κόλπο; :D

maraki85
29.08.2011, 07:17
Αισθανομαι την αναγκη σαν ''μαμα'' να σας φροντισω,δεν μπορει να μας ενημερωνεται με τις γραπτες σκεψεις σας χωρις ενα γερο πρωινο.:)
Ετσι σημερα εφερα πρωινο για τους 2 πρωτους,να δυναμωσουν και να γραψουν τις σκεψεις τους. Οχι τιποτα αλλο, αλλα για να μαθαινουμε και οι αλλοι.;)
http://www.slap.gr/wp-content/uploads/prwino_large.jpg
[τα αυγα παντα βιολογικα... απο κοτα .:p ]

686701
29.08.2011, 07:27
καλημέρααααααααααααααααα.. .. καλή βδομάδα σε όλους μας με περισσότερα αυγά!!!!
εγώ πάλι μία αυγουλια είχα τύχει με μία έμεινα...κλαψ!!!
δεν παίρνω άλλα δεντράκια!!
εύχομαι αυτή η εβδομάδα να κυλήσει ήσυχα και χαλαρά!
και ένα καλό πρωινό θα το έτρωγα ευχαρίστως!!

asimeniah1
29.08.2011, 07:28
καλημέρααα!
πω!πω! αυπνίες είχανε τα πουλάκια μου. να δω τώρα τι ώρα θα σηκωθείτε :p
άντζελα, μιας και όλοι σου τα εξήγησαν επιστημονικά θα σου θέσω και τη δική μου άποψη που χρήζει ψυχιατρικής υποστήριξης:D :
"δεν μπορώ να βλέπω μισές δουλειές ούτε στο σπίτι μου , ούτε και στη φάρμα μου" *
μπορώ: να μην κάνω μία δουλειά και να ξέρω ότι κάποια στιγμή θα ασχοληθώ και μ' αυτή.
άπαξ όμως και ξεκινήσω μία, θέλω να την τελειώσω και να μην αφήνω εκκρεμότητες που θα μου τριβελίζουν το κεφάλι.
εξ ου και γιατί
α) εκκνευρίζομαι με τις αποστολές που μου πετάνε μέσα άσχετα πράγματα και δε μου επιτρέπουν να τις ολοκληρώσω (πχ. πιπεριά- λίτσι-σφένδαμι) και
β)μπαίνω στη διαδικασία να δώσω αληθινά χρήματα για να αποκτήσω τα "σπάνια" δέντρα(πχ. κορομηλιά)
και τώρα σειρά έχει ο γιατρός για την περίπτωσή μου :rolleyes:

* όπως λέει και μια ψυχή, η φάρμα μας δείχνει το χαρακτήρα μας, και ο δικός μου έχει πολλά ελαττώματα :p

αφροδιτάκι μου, ευχαριστούμε για τη σκέψη σου, κάθε πρωί μας ενδυναμώνεις
;)

κορίτσια καλώς ήρθατε!!!
τζένη, (ελπίζω να το συγκράτησα σωστά, έχουμε και κάποια ηλικία βλέπεις) μάζεψε δυνάμεις θα τις χρειαστούμε
κι αν περισσεύει κανένα αυγό , φυλάξτε το για μένα που δεν πέτυχα αυγουλόδεντρο ;)
αφροδίτη δεν μας είπες αν είναι κότα από σπίτι ή από δέντρο

maraki85
29.08.2011, 07:47
καλημέρααα!
αφροδίτη δεν μας είπες αν είναι κότα από σπίτι ή από δέντρο
ειναι νεο ειδος ... ισως η επομενη σκεψη της εταιριας :pτοσα εχουμε δει,ας μας δωσει ενα ακομα.:)
http://www.newsbeast.gr/files/1/2010/12/03/haha-photos-18.jpg

beliza
29.08.2011, 08:16
καλημερα, καλημερα, τελικα με 2 αυγολοδεντρα εμεινα κι εγω, δεν πειραζει μια χαρα ειναι,

maraki85 θα μου στειλεις την γατουλα σπιτι μου? την λατρεψα, χαχχα

paultsaf
29.08.2011, 08:18
Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους\ες. Ιδιαιτερα σ' αυτους\ες που ξεκινουν δουλεια μετα απο διακοπες. Ενας αναμεσα τους κι εγω. Δυσκολη μερα η σημερινη. Που θα παει, θα συνηθισουμε παλι.
Με χαρα ειδα τα κοριτσια μας να επιστρεφουν. Ετσι μπραβο, ολοι οι σποροι ειναι πολυτιμοι.
Καλη συνεχεια και καλο κουραγιο παιδια.:)

antzella
29.08.2011, 08:26
την καλημερα μου σε ολους!!
προεδρε,ζητω ταπεινα συγνωμη.να μου μιλαει ολοκληρος προεδρος,και γω να του γυρναω την πλατη και να πηγαινω για υπνο?τστστσ.. ειμαι λειαν επιεικως απαραδεκτη.αλλα νομιζα οτι μονο εγω βρυκολακιαζω.χαχα
σεβαστη η προταση σου και οπως ειπα και παραπανω αυτο θα κανω.εδω που φτασαμε,θα περιμενουμε να δουμε τι μας ξημερωνει.
wallas
με ρωτας τι να κανω τα χρηματα σε τετοιες εποχες?μαζευω κατω απο το στρωμα βεβαιως χτ.δυσκολοι καιροι..
η θα παω να παρω απο το διακοσμητη τη βιλα με τον τυπο να πεταει χτ απο το μπαλκονι.ονειρο μιας ζωης ειναι αυτο..χαχα
(εμπειρια)και αλλη? 45 ειμαι.αλλα θα μου πεις παντα κατι θα μαθαινουμε..
ας σοβαρευτω για λιγο.το 10% ειναι οντως κατι.δεν το ειχα δει ετσι..με σπανακι,και σκορδα..οντως θα λειτουργησει!
οι γειτονες..ειναι ολοι και αυτοι σε πολυ μεγαλα επιπεδα.αν ειναι να περιμενω απο εκει κανα πε,θα παρω συνταξη..
παντως το οτι εκατσες στις 2.30 το βραδυ να κανεις ολους αυτους τους μαθηματικους υπολογισμους...πρεπει να το κοιταξεις !!! χαχα.
asimenia
νιωθω οτι ειμαστε ακριβως το ιδιο σε αυτα που ειπες..δεν αντεχω να αφηνω εκρεμοτητες.αλλα..
για να θυμηθουμε..οταν μας εβγαινε η ψυχη τοτε να μαζεψουμε τα απαιτουμενα εργαλεια για να φτιαξουμε ενα εργαστηριο..τις τροφες.τις ωρες αναμονης για το καθε 1 προιον,και μαλιστα οταν γνωριζεις τη ζητηση εχει..
(χριστε μου..μεταμορφωνομαι σε σκρουντζ..βοηθεια!!)
να το δινεις ετσι σε τετοιες ποσοτητες αμαχητη..εμενα τρεμει το χερακι μου..
οσο για το λιτσι..ειναι πολυ εκνευριστικο..σε καμια 5ετια θα το εχω..
τελος η παρλα.παμε να κανουμε και καμια δουλεια.
η αγροτια θελει θυσιες και κοπο.
την καλημερα μου σε ολους και παλι ευχαριστω!http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon7.gif