PDA

View Full Version : Απροσάρμοστοι σπόροι

Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

rapunzel2
12.07.2011, 19:13
Θεοδόσης61 i kotes ke oi lagoi den exoun aksia gia to mountial kota =25 galopoula=115 alo ine kati alo psinete ipomoni tha doume

Γιάννη δεν έχεις απόλυτο δίκιο σ'αυτό. Μην κοιτάς εμάς που γεμίσαμε την μπάρα με μεγάλα ζώα γιατί είχαμε αποθέματα. Για κάποιον που χρειάζεται να αγοράσει ζώα τα μικρά συμφέρουν οικονομικά. Γιατί όλοι πέφτουν πάνω στα μεγάλα και έτσι οι τιμές τους, ιδίως τώρα με το +75% είναι ψηλές.

Είμαστε στις τελευταίες μέρες του μουντιάλ ... ας πούμε ότι κάποιος χρειάζεται ζώα αξίας 500.000 χτ για να γεμίσει την μπάρα και πρέπει να τα αγοράσει. Αυτή την στιγμή στην λαική μου οι πάπιες είναι στα 118 χτ και οι κάστορες στα 730. Aν αυτός ο κάποιος αποφασίσει να αγοράσει πάπιες (φτάνει να τις βρει βέβαια .. χαχα) θα χρειαστεί 5.263 πάπιες (αξία ανταλλαγής 95 χτ). Αν αγοράσει κάστορες θα χρειαστεί 1.190 ζώα (αξία ανταλλαγής 420 χτ). Για τις πάπιες θα πληρώσει στην λαική 621.034 χτ ενώ για τους κάστορες θα πληρώσει 868.700 ... αγοράζοντας πάπιες θα πληρώσει 247.666 χτ λιγότερο.

Έχουν την αξία τους και τα μικρά. :)

serelis
12.07.2011, 19:13
Η εταιρεια εχει βαλει στοχο να μαυρισει την αγορα, οποτε τα αποθεματα ειναι απαραιτητα, οπως και η επιπλεον απασχοληση. Η λαικη αυτη τη στιγμη θελει μελετη και προσοχη, αφου πολλοι επενδυουν ταληρα εξαιτιας της ανταλλαγης. Τοσο καιρο απασχολησης στο παιχνιδι, πρωτη φορα τα πραγματα ειναι τοσο μπερδεμενα. Αντε να δουμε πως θα τα ξεμπλεξουμε.

simfono apolitos amina lipon
den ftani pou den pernoume anasa logo zestis:rolleyes: exoume arxisi na laxaniazoume ke sto pexnidi:D:D

vasiliki isos exis dikio den imoun perisi sto mountial ke den exo metro sigrisis oso gia ta zoa exis dikio ta proionta ergastiriou omos??giati xathikan ??

Wallas.
12.07.2011, 19:28
[θεωρίες συνωμοσίας mode on] Το έχω ξανά πει, στη λαϊκή βλέπουμε ποιος πουλάει, δεν βλέπουμε ποιος αγοράζει [/θεωρίες συνωμοσίας mode off] :p

Και στη δικιά μου λαϊκή τα ίδια με τα προϊόντα. Μπας και μπερδεύτηκαν με τις αλλαγές και πανικοβλήθηκαν χωρίς λόγο... :D

rapunzel2
12.07.2011, 19:28
Γιάννη, δεν το συζητώ ότι κάτι τρέχει. Είναι σίγουρο ότι ακόμα αγοράζουν ζώα για το μουντιάλ αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Υποθέτω ότι όλοι περιμένουν φρέσκο χρήμα αύριο με την νομισματική ένωση ... χαχα νομισματική ένωση στο φαρμεράμα ... και έχοντας καταλάβει ότι πλέον τα μεγάλα αποθέματα είναι απαραίτητα τόριξαν στις επενδύσεις. Θα δείξει.

paultsaf πόσο δίκιο έχεις. Ένα χρόνο και κάτι παίζω και πρώτη φορά τα πράγματα είναι τόσο μπερδεμένα. Δεν ξέρει κανείς τι να πρωτοστοκάρει ... τι να πουλήσει ... όλα χρειάζονται και έπονται και νέες αποστολές φαντάζομαι. Θα έχουμε σύντομα και τα εργαστήρια μαρμελάδας και τους φούρνους ...

Όσο για τα νέα χωράφια, δεν χωράει διαφωνία ... μόνο αν πληρώνεις τα 500 χτ που θα κοστίζει το ένα μια φορά αξίζει τον κόπο. Άστε που όλοι θα ασχοληθούν μ'αυτά και θα αυξήσουν έτσι την ποσότητα παραγωγής τους ... και έχω μια υποψία ότι θα δούμε τις τιμές στην λαική να παίρνουν την κάτω βόλτα. Ίσως αυτός να είναι ένας τρόπος να διορθωθεί "το λάθος" του +75% ...

kolokuthaki
12.07.2011, 19:29
πήγα να τσεκάρω στη λαική και το καστορόξυλο ανέβηκε στα 1600!!!serelis με τρομάζει η διορατικότητά σου ;). Τι μας ετοιμάζουν άραγε(ς)?

paultsaf
12.07.2011, 19:32
simfono apolitos amina lipon
den ftani pou den pernoume anasa logo zestis:rolleyes: exoume arxisi na laxaniazoume ke sto pexnidi:D:D

vasiliki isos exis dikio den imoun perisi sto mountial ke den exo metro sigrisis oso gia ta zoa exis dikio ta proionta ergastiriou omos??giati xathikan ??

Αυτο με τα λαχανιασματα να το κοιταξεις, ειμαστε και σε κρισιμη ηλικια.:p:D

Τι ρωτας ρε προεδρε, αφου τα περισσοτερα προιοντα εσυ τα σκουπιζεις απο την αγορα.:p:D Θα 'χεις μαζεψει καμια πεντακοσαρια απ' το καθενα φανταζομαι.

rkatia
12.07.2011, 19:33
Τι ρωτας ρε προεδρε, αφου τα περισσοτερα προιοντα εσυ τα σκουπιζεις απο την αγορα.:p:D Θα 'χεις μαζεψει καμια πεντακοσαρια απ' το καθενα φανταζομαι.

500???:eek::eek:
τι τον πέρασες τον πρόεδρο για φτωχαδάκι?:rolleyes::D
πάνω από 1000 έχει σίγουρα.

serelis
12.07.2011, 19:40

tora to les?? exo edo ke ora pou kefortono ine ola agorasmena apo 350xt ke kato

http://img6.imageshack.us/img6/8236/psari.png
http://img219.imageshack.us/img219/8409/stroutho.png

paultsaf
12.07.2011, 19:43
tora to les exo edo ke ora pou kefortono ine ola agorasmena apo 350xt ke kato

http://img6.imageshack.us/img6/8236/psari.png
http://img219.imageshack.us/img219/8409/stroutho.png

Μην παρασυρεσαι και πολυ ομως. Κρατα για να 'χεις. Πολυ χαμηλα θ' αργησουμε να τα δουμε.

serelis
12.07.2011, 19:49
Μην παρασυρεσαι και πολυ ομως. Κρατα για να 'χεις. Πολυ χαμηλα θ' αργησουμε να τα δουμε.

etsi pistevo ke ego exoume ke ta nisiotika (ke apo afta fortomenos ime) tha katso sta 500 ke tha perimeno

rapunzel2
12.07.2011, 19:52
Πρόεδρε σου ρίχνω λίγο ... :p :) Αυγά στρουθοκαμήλου αγορασμένα με μέσο όρο 171,79 χτ και νισικιγκόι με 190,46 ...

http://img707.imageshack.us/img707/2770/proionta.png

Εγώ γενικά δεν πουλάω σε περιόδους που δεν έχουμε δρώμενο. Ένας λόγος παραπάνω τώρα να περιμένω να δω τι γίνεται τέλος πάντων ...

george-eyh
12.07.2011, 20:04
τωρα μπηκα λαικη 98 προσφορες το γουρουνι τα υπολοιπα κατω απο τριαντα.θα παει το φιορινι συννεφο αγαπητοι συναγροτες.

serelis
12.07.2011, 20:08
Εγώ γενικά δεν πουλάω σε περιόδους που δεν έχουμε δρώμενο. Ένας λόγος παραπάνω τώρα να περιμένω να δω τι γίνεται τέλος πάντων ...[/FONT]

tora agorazo sta fita kapia pou exoun 4 xt
http://img845.imageshack.us/img845/7594/25611851.png

nikexad
12.07.2011, 20:22
Καλησπερα στην παρέα.

Το απόγευμα πράγματι έγινε ένας χαμός στην λαϊκή.
Ολοι άρχισαν ν'αγοράζουν.Τώρα ηρέμησαν κάπως.
Απλά έχουν πανικοβληθεί με τις ποσότητες που ζητάνε τα events και περιμένοντας να τσεπώσουν και τα φτ που θα γίνουν χτ, άρχισαν τις επενδύσεις.

Θα μπουν γερά στο παιχνίδι και οι καρποί.
Κι εγώ είμαι περίεγος να δω πως θα δουλέψει αυτό το "500 χτ"

ΒΑΝΑ_1
12.07.2011, 20:26
Μπορείς να συνεχίσεις να τα αγοράζεις από την λαική. Ταπί δεν έχετε μένει από τις αποστολές που πέρασαν αλλά από αυτές που έρχονται. ;) Μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας. :p

Μπορείτε απλά να αγοράζετε μαρούλι. Αυτό θα βοηθήσει και τους μικρούς παίκτες που δυστυχώς πολλές φορές τα μεγάλα επίπεδα εις βάρους τους κέρδιζαν χορτοτάλιρα.

Γιάννη βλέπω εχεις πολλά εργαστήρια. Σκοπός σου είναι φυσικά το κέρδος. Η αυξηση της τιμής του μαρουλιού ή του σιταριού μπροστά στα εσοδα που εχεις και θα έχεις από τα εργαστήρια, ειναι μηδαμηνή.

Επιπλέον αν θέλετε γιατι δεν αγοράζετε σήμερα μεγάλες ποσότητες σπόρων; :confused:

ti ennoeite otan lete oti ta megala epipeda kerdizan xartotalira eis barous twn mikrwn?:confused:

L1sy
12.07.2011, 20:29
Καλησπερα και απο μενα μεγαλες αλλαγες ειδα και μιλαω για εμας τα απροσαρμοστα σπορακια :D αλλααα μαλλον οι Μεγαλυτερες ερχονται ...σωστος ο προεδρος αλλη μια φορα με τα αυγα του στρουθοκαμηλου (φορτωμενος ειναι θα τα σπασει παλι :p ) παιδια εγω δεν εχω καταλαβει ακομα αυτα τα 500χτ θα ειναι για καθε φορα που σπερνουμε ολο αυτο το νεο μερος θα ειναι για καθε χωραφι του χωρου ??? δεν καταλαβα καλα απο την ανακοινωση ...παντως στην δικη μου αγορα ολα ειναι οκ με τα ζωα αν και ποτε δεν ασχολουμε με αυτα γιατι ποτε δεν πουλαω αλλα και ουτε αγοραζω ....αυτα τα ολιγα απο μενα :)

serelis
12.07.2011, 20:39
αν και ποτε δεν ασχολουμε με αυτα γιατι ποτε δεν πουλαω αλλα και ουτε αγοραζω ....αυτα τα ολιγα απο μενα :)

aa den exis dikio oso diaskedastiko ine to pexnidi sta xorafia alo toso ine stin agora edo milame gia adrenalini egine to apogefma enas xamos ola xtipisan kokino tora ontos iremesan ekana kapia mpros piso se agores ixe ! ixe!! psomaki telika;);)

dias19751
12.07.2011, 20:40
Καλησπέρα σε όλους!!!

alo me fovizi emena :confused:exthes to vradi pou piga gia ipno i laiki sta proionta itan normal me poli psaraki poli avgo stroutho poli kastoroksilo k.l.p
ke tora exi pesi peronosporos giati arage aftos o panikos??
den exi mini tipota :eek::eek:afto me tromazi
Πρόεδρε αυτό που μάλλον έγινε είναι ότι σήμερα σβήστηκαν όλες οι παλιές προσφορές γι αυτό δημιουργήθηκε αρχικά αυτός ο πανικός (προσφορές που μου κρατούσαν εδώ και ένα μήνα στα προϊόντα σβήστηκαν όλες και επιστράφηκαν τα προϊόντα). Το μόνο που συνεχίζει να έχει πολύ ψηλότερες τιμές σε σχέση με εχθές είναι το καστορόξυλο, αλλά πιθανόν λόγο πανικού των παιχτών.

Βασιλική λυπάμαι , μπορεί να ρίχνεις στον Γιάννη αλλά εγώ σου ρίχνω :D (μικρά μου σποράκια)
http://img827.imageshack.us/img827/3325/91303818.png

serelis
12.07.2011, 20:51
dias19751 kalispera

ne afto malon egine telika. giro stis 7.00 stin dikiamou egine xamos tora xalarosan ola kala iremisa ke ego xaxa:D:D
na doume tora ti tha gini me ta super xorafia:confused::confused:

y.g telika imaste mazoxtres xaxaxa dias afto elipe na min mas rixnis!!
ti tha kaname emis xoris protipa e??

dias19751
12.07.2011, 21:07
y.g telika imaste mazoxtres xaxaxa dias afto elipe na min mas rixnis!!
ti tha kaname emis xoris protipa e??
Ασε βρε Γιάννη , νιώθω σαν τον γερο λαδά που μαζευει μαζευει προιόντα και μόλις έρχεται η κατάλληλη στιγμή ρουφάει το αίμα των άλλων παιχτών :D:D.

L1sy
12.07.2011, 21:09
aa den exis dikio oso diaskedastiko ine to pexnidi sta xorafia alo toso ine stin agora edo milame gia adrenalini egine to apogefma enas xamos ola xtipisan kokino tora ontos iremesan ekana kapia mpros piso se agores ixe ! ixe!! psomaki telika;);)

Προεδρε δεν ειπα πως δεν παιζω με την αγορα :D ειπα δεν ασχολουμε με τα ζωακια :p φυσικα παιζω στην Wall street αλλα με τα λαχανικα συνηθως ειναι πιο αμεσο το κερδος και εδω που τα λεμε δεν μπορω να βρισκομαι σε ολη την αγορα ειμαι και μεγαλο κοριτσι δεν ειμαι για πολλες τρεχαλες περα δωθε :rolleyes:

Φριφρι1
12.07.2011, 21:51
καλησπερα σε ολους μας.βγηκα κ εγω μια βολτα να διασκεδασω η γυναικα κ γυρναω κ βλεπω μια αναμπουμπουλα μια αναστατωση ενα κατι τελοσπαντων. αυτο με την αλλαγη σπορων κ τα 500χτ κατι μου λεει οτι θα μπει κ σε καμμια καινουρια ρουνα. για να κραταμε αστερακια οπως πολυ σοφα εχει προαναφερθει!θα χρειαστουν!

dias19751
12.07.2011, 22:02
καλησπερα σε ολους μας.βγηκα κ εγω μια βολτα να διασκεδασω η γυναικα κ γυρναω κ βλεπω μια αναμπουμπουλα μια αναστατωση ενα κατι τελοσπαντων.
Εγώ να δεις Φριφρί τι έπαθα μόλις είδα "αλλαγές στους σπόρους". Λέω πάει δε προλάβαμε να το βαφτίσουμε και θέλουν να μας αλλάξουν το όνομα. Τρομοκρατημένος μπαίνω μέσα στην ανακοίνωση και ευτυχώς έλεγε για κάτι καινούργια χωραφάκια των 500χτ και κάτι τέτοια. Ουφφ αμέσως ανακουφίστηκα. Ας κάνουν ότι θέλουν, μόνο το βαφτισμένο να μη μας πειράξουν:D

maraki85
12.07.2011, 22:05
Καλησπερα.:)
Ηρθε λοιπον ο καιρος ν αγορασουμε μια νεα εκταση που απ οτι καταλαβα θα αποτελειται απο τα γνωστα μας χωραφια τα οποια θα αποκταμε ενα ενα εναντι 500 χτ το ενα.
Και γινεται αυτο αυριο που θα γινουν τα φτ .. χτ οποτε ολοι θα μπορουν να αγορασουμε το ''νεο κτημα''ας πουμε εναντι 20.000χτ[40χωραφια x500χτ το ενα]
Ετσι ολοι μαλον θα αποκτησουμε το νεο κτημα [προνομιουχο οικοπεδο] και δεν θα βγαλουμε και αχνα γιατι θα ειμαστε ικανοποιημενοι.
Θα ξαναδειασει ομως το ταμειο μας και θα μας πιασει παλι μια φαγουρα..... ;)
Ετσι για να εχουμε να λεμε....:p
Τι απροσαρμοστοι σποροι ειμαστε αν τα βρισκουμε ολα ωραια....:rolleyes:

Φριφρι1
12.07.2011, 22:06
Εγώ να δεις Φριφρί τι έπαθα μόλις είδα "αλλαγές στους σπόρους". Λέω πάει δε προλάβαμε να το βαφτίσουμε και θέλουν να μας αλλάξουν το όνομα. Τρομοκρατημένος μπαίνω μέσα στην ανακοίνωση και ευτυχώς έλεγε για κάτι καινούργια χωραφάκια των 500χτ και κάτι τέτοια. Ουφφ αμέσως ανακουφίστηκα. Ας κάνουν ότι θέλουν, μόνο το βαφτισμένο να μη μας πειράξουν:D
Φυσικα κ δεν θα μας αλλαξουν το ονομα. Εδω φαγαν κ κουφετα κ γλυκο!:eek: Χαλαρωσε κ θα δεις δεν μας πειραζουν οι νονες! Καληνυχτα "πατερα" Δια.:D

mara_libra
12.07.2011, 22:06
Δία είσαι απίστευτος και απόλυτα σωστός...
Ας κάνουν ότι θέλουν, εμάς ας αφήσουν ήσυχους!:D
Καληνύχτα σπόροι και μπόλικες μπάλες εύχομαι για αύριο, σε όσους δεν έχουν τελειώσει...

alexandros1970
12.07.2011, 22:20
ανιμασιόν , ερκοντισιόν .....

http://img192.imageshack.us/img192/2905/20110713000205.png

φουλ πανσιον .....

http://img844.imageshack.us/img844/4917/olaya.png

μουντιαλσόν ...αλερετούρ..

-Kikko11-
12.07.2011, 22:25
Αλέξανδρε, τι θα γίνει κάθε βράδυ θα με συγχύζεις?
Από αύριο wilson και όχι καταλάθος..
Δία, πες του κάτι!..

alexandros1970
12.07.2011, 22:30
Αλέξανδρε, τι θα γίνει κάθε βράδυ θα με συγχύζεις?
Από αύριο wilson και όχι καταλάθος..
Δία, πες του κάτι!..

Καλός ο μίστερ Ουίλσον , μια χαρά ... οικονομία από εδώ και πέρα .... έρχονται δύσκολες μέρες ...
για όλους ...
και ιδιαίτερα για ''σπόρια ''

rkatia
12.07.2011, 22:35
Βρε kikko όχι γουιλσον. και οι κοτούλες μια χαρά είναι.:p:D

Αλέξανδρε φοβερός.χαχαχαχα
τελικά οι διαφημίσεις επηρεάζουν κόσμο.:p:rolleyes:

alexandros1970
12.07.2011, 22:42
Βρε kikko όχι γουιλσον. και οι κοτούλες μια χαρά είναι.:p:D

Αλέξανδρε φοβερός.χαχαχαχα
τελικά οι διαφημίσεις επηρεάζουν κόσμο.:p:rolleyes:

Γεια σου Κάτια ...σακβουαγιάζ ...
Άστη να λέει .. όλο σούπερ τροφές μου στέλνει ...χαχαχαχαχαχα...

-Kikko11-
12.07.2011, 23:25
Γεια σου Κάτια ...σακβουαγιάζ ...
Άστη να λέει .. όλο σούπερ τροφές μου στέλνει ...χαχαχαχαχαχα...

Rkatia, Κοτούλα? Ούτε στα πιο τρελά του όνειρα!
Τώρα που το ξανασκέφτομαι μάλλον για γλαστράκι μπαχαρικών σε βλέπω.. :D

rapunzel2
13.07.2011, 09:40
Kαλημερούδια!

Αλέξανδρε, έφτιαξες την μέρα μου με τις ... φουλ πανσιόν αναρτήσεις σου ... ακόμα γελάω ... χαχα ... τέλειεεεεες! :) Semi full η δική μου πανσιόν ... μόνο το περισυνό αερόστατο μου λείπει ... :(

Δία, τα λόγια είναι περιττά ... άξιος! Καλά λέει ο Γιάννης ... τα πρότυπα είναι απαραίτητα! :)

Πωως νιώθουμε σήμερα κατά κάτι πλουσιώτεροι παιδιά? Με λεφτά που έχουν αντίκρισμα ... γιατί και πριν τα είχαμε, αλλά είτε ήταν εκεί είτε όχι δεν υπήρχε διαφορά.

Δεν μπορώ να μη σχολιάσω για μια τελευταία φορά την ισοτιμία. Τσάμπα η γκρίνια και οι αναλύσεις ... 1:5 τελικά, δεν άλλαξε (όχι ότι είχα και μεγάλες ελπίδες, αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα προτελευταία ... :p).

Η μια μεγάλη αλλαγή ολοκληρώθηκε αισίως ... πάμε για τις επόμενες τώρα.

Αφού βεβαιώθηκα ότι τα λεφτά μου και τα εξωτικά φυτά μου είναι σωστά λέω να πάω να κάνω και καμμία δουλειά ... :)

nikexad
13.07.2011, 09:48
καλημέραααα

οπως είδατε η λαϊκή μαύρισε απ'άκρη σ'άκρη.

ολοι είμαστε πλουσιότεροι (έστω στο παιχνίδι γιατί στην πραγματικότητα....)

οποτε δεν υπάρχει πια άγχος για τη λαϊκή να πουλάμε, ν'αγοράσουμε είναι πια αργά (και ασύμφορα) οπότε μαζεύουμε τα πάντα και περιμένουμε...

υγ.απ'ότι διάβασα πάντως κανείς δεν επένδυσε σε χρωματιστά πρόβατα?
οχι τίποτα αλλο, αλλά επειδή κι εκεί μαύρισε η λαϊκή.

rapunzel2
13.07.2011, 10:08
Γειά σου Νίκο.

Κάτι λίγα εγώ. Υπάρχουν τώρα στην λαική μου στα ζαχαρένια 4 προσφορές με 1.750.000 και άλλη μια με 1.500.000 ... το σκέφτομαι ... έχω δύο, να τα πουλήσω? Θα πουληθούν ή όσοι αγόρασαν αγόρασαν και τέλος ... :rolleyes:

Έπρεπε να βάλει κανείς ξυπνητήρι να σηκωθεί άγρια χαράματα μου φαίνεται ... Πριν τρία τέταρτα οι τρούφες στην λαική μου είχαν 950 χτ και τώρα είναι πάλι στα 630 ...

demon071998
13.07.2011, 10:20
καλημέραααα

οπως είδατε η λαϊκή μαύρισε απ'άκρη σ'άκρη.

ολοι είμαστε πλουσιότεροι (έστω στο παιχνίδι γιατί στην πραγματικότητα....)

οποτε δεν υπάρχει πια άγχος για τη λαϊκή να πουλάμε, ν'αγοράσουμε είναι πια αργά (και ασύμφορα) οπότε μαζεύουμε τα πάντα και περιμένουμε...

υγ.απ'ότι διάβασα πάντως κανείς δεν επένδυσε σε χρωματιστά πρόβατα?
οχι τίποτα αλλο, αλλά επειδή κι εκεί μαύρισε η λαϊκή.

καλημερα σε ολη την παρεα! τετοια μαυριλα σε ολες τις κατηγοριες στη λαικη δεν εχω ξαναδει ποτε! ουτε σε περιοδους event ουτε, ουτε, ουτε...και φυσικα η μαυριλα φερνει και τη μαυρη αγορα! αγορες ουτε για αστειο! ο,τι εχουμε εχουμε! τωρα αν σκασει μυτη κανα event την κατσαμε τη βαρκα..μαζευω κι εγω ως μαυραγοριτης:p για να "χτυπησω" οταν θα πρεπει... σακβουαγιαζ σ' αυτα που ξεραμε!:rolleyes:

dias19751
13.07.2011, 10:33
καλημέρα σε όλους!!!!

τελικά η αγορά σπόρων αποδείχθηκε χρυσοφόρα. μεγάλη η έκπληξη των τιμών στην λαϊκή στα εξωτικά φυτά, δεκάδες χιλιάδες σπόροι σταφυλιού αγορασμένοι με 2 χτ πουλιούνται 7,87. μεγάλο κέρδος και στον ανανά (αγορά 5χτ πουλιέται 20) και στο κολοκύθι(αγορά 7,5 χτ πουλιέται 25).

πουλάτε γιατί χανόμαστεεεεεε όσο είναι ακόμα έτσι οι τιμές :d:d

oikon4
13.07.2011, 10:43
Καλημέρα σε όλους και από μένα!!

Ήρθαν επιτέλους οι πολυπόθυτες αλλαγές. Επικρατεί μια γενική αναστάτωση στην λαική και όχι τόσο στα εξωτικά προιόντα, όσο στα υπόλοιπα.

Έχω να πω μπάντος ότι κόντεψα να μείνω όταν είδα ότι στο ροδάνι είχε ακόμα την προσφορά με τα 120.000 φτ!!!:eek:
Αν τα κέρδισα(που σιγά μην τα κέρδιζα, θα έπερνα χτ ή θα τα έχανα??)

Τώρα στο νησί τι κάνουμε που φυτεύουμε με αυτά που έχουμε?
Τα μικρά χωράφια δεν έχουν κανένα όφελος πια...

Η αξία των καρπών έπεσε πάρα πολύ:

Μπανάνα-60 από 300
Καρύδα-90 από 450
Μάνγκο-120 από 600
Πιταχάγια-150 από 700
Γκουάβα-180 από 750
Κακάο-200 από 1000

Τα άλλα δεν τα έχω ξεκλειδώσει οπότε δεν γνωρίζω. Δε νομίζεται ότι είναι πολύ μεγάλη η μείωση ή εμένα μου φαίνεται??

demon071998
13.07.2011, 11:00
Τώρα στο νησί τι κάνουμε που φυτεύουμε με αυτά που έχουμε?
Τα μικρά χωράφια δεν έχουν κανένα όφελος πια...

δεντρα στα μικρα χωραφια;) στα υψη οι τιμες...
edit: τουλαχιστον στη δικη μου λαικη εχουν κρατηθει ψηλα οι τιμες

douko
13.07.2011, 11:53
καλημερα σε ολους.οι τιμες στις τροφες των εξωτικων ζωων ειναι πολυ χαμηλες ή ετσι μου φαινεται?:)

asimeniah1
13.07.2011, 11:54
γεια σας κι από μένα!
το σιγουρο μέχρι στιγμής είναι ότι ενώ όλα τα ζώα έχασαν την αξία τους, οι τροφές εξακολουθούν να είναι στα ύψη :mad:
η παρασκευή τους ασύμφορη πια, άρα εγώ μάλλον τα εγκαταλείπω και προβαίνω μόνο σε αγορές τους, μόνο αυτό συμφέρει :(

υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα (χλωμό το βλέπω) να μειώσουν όσα απαιτούν για την κατασκευή τους... είδομεν

mara_libra
13.07.2011, 12:20
Καλησπέρα σας παιδιά!:)
Απ'την δική μου οπτική πάντα, το τοπίο είναι μάλλον θολό!
Η λαϊκή, φτωχή στα εξωτικά είδη μεν, σαν <<ακίνητη>> απ'την άλλη...
Δεν ξέρω βρε παιδιά, μια ανασφάλεια την αισθάνομαι! Ούτε να πουλήσω μου κάνει αίσθηση αλλά ούτε και ν'αγοράσω...:(

giorgos051981
13.07.2011, 12:25
Απ'την δική μου οπτική πάντα, το τοπίο είναι μάλλον θολό!
Η λαϊκή, φτωχή στα εξωτικά είδη μεν, σαν <<ακίνητη>> απ'την άλλη...
Δεν ξέρω βρε παιδιά, μια ανασφάλεια την αισθάνομαι! Ούτε να πουλήσω μου κάνει αίσθηση αλλά ούτε και ν'αγοράσω...:(

καλησπερα:)πολυ θολο..εγω χτες αγορασα απο 35,000 σπορους στο νησι απο ολα τα ιδη αλλα δε με βλεπω να πουλαω...δε κινητε φυλλο στη λαικη!!

asimeniah1
13.07.2011, 12:30
τροφές ελέφαντα και βραδύποδα ούτε για δείγμα στη δική μου λαϊκή.
κατανοητό αφού δε συμφέρει να τις πουλάς τόσο που στοιχίζουν για να τις φτιάξεις...
το μόνο που είχε πριν το νησί ήταν η αξία των ειδών του για τα τρόπαια, τώρα δεν έχει ούτε αυτό.
εντύπωση αρνητική από μένα για τις μέχρι τώρα αλλαγές λοιπόν, το νησί εξακολουθεί να μου είναι αδιάφορο.
πάω να ενισχύσω τη φάρμα μου ;)

mara_libra
13.07.2011, 12:41
Εσείς σπόροι που γνωρίζετε και είστε και <<μεγάλοι>> σε επίπεδο, δώστε μου λίγο τα φώτα σας και πείτε μου...:p
Τι συμβαίνει και το κριθάρι δεν κινείται καθόλου στη λαϊκή ούτε σαν προσφορά αλλά ούτε και ως ζήτηση;
Όχι μόνο σήμερα που έγινε η αλλαγή, αλλά και χτες και προχτές τα ίδια ήταν! Είχε 6 προσφορές και 6 έμειναν! Ούτε πάνω ούτε κάτω...
Όσο για το νησί, υποτίθεται πως θα είχαμε βελτίωση;:eek:

giorgos051981
13.07.2011, 12:45
Εσείς σπόροι που γνωρίζετε και είστε και <<μεγάλοι>> σε επίπεδο, δώστε μου λίγο τα φώτα σας και πείτε μου...:p
Τι συμβαίνει και το κριθάρι δεν κινείται καθόλου στη λαϊκή ούτε σαν προσφορά αλλά ούτε και ως ζήτηση;
Όχι μόνο σήμερα που έγινε η αλλαγή, αλλά και χτες και προχτές τα ίδια ήταν! Είχε 6 προσφορές και 6 έμειναν! Ούτε πάνω ούτε κάτω...

το σιταρι σε μενα βαζω καθε μερα 20 κομματια αλλα γενικα δε κινητε λογο και του επιπεδου...λογικα αγοραζουν αυτοι που φτανουν στο επιπεδο το κριθαριου και αγοραζουν μονο για να σπειρουν...πρασο σταματησα να βαζω οπως και καποιοι αλλοι..παντα μαυρο ειναι τωρα..

dias19751
13.07.2011, 12:54
Παιδιά η λαϊκή θα χρειαστεί λιγο χρόνο για να συνέλθει. Ο πανικός που έχει δημιουργηθεί οφείλετε σε δύο λόγους. Με τις αλλαγές , σβήστηκαν όλα τα προϊόντα με αποτέλεσμα να γίνει κατάμαυρη η λαϊκή και δεύτερο με το που μπαίνουν κάποιες προσφορές επειδή έπεσε ρευστό στους παίχτες αγοράζουν με μεγαλύτερη ευκολία. Πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα. Βέβαια μην έχουμε ψευδαισθήσεις, ότι η λαϊκή θα επανέλθει όπως τον παλιό καλό καιρό. Αρνητικό γεγονός στις αλλαγές είναι οι χαμηλές τιμές στις παραγγελίες του νησιού, ενώ κάπως θετικό (για όσους είχαν επενδύσει σε σπόρους νησιού) οι ψηλές τιμές των φυτών στην λαϊκή.

Επειδή το κριθάρι (αλλά και το πράσο) είναι σε μεγάλα επίπεδα , στα οποία δεν εχουν φτάσει οι περισσότεροι παίχτες, είναι φυσικό να μην υπάρχει ζήτηση και προσφορά

mara_libra
13.07.2011, 13:08
Σας ευχαριστώ και τους δύο...:)
Εγώ κρατάω τις επιφυλάξεις μου στη λαική. Θα περιμένω λίγο...
Άλλωστε χρήμα έχουμε...:rolleyes:

nikexad
13.07.2011, 14:09
Κάτι λίγα εγώ. Υπάρχουν τώρα στην λαική μου στα ζαχαρένια 4 προσφορές με 1.750.000 και άλλη μια με 1.500.000 ... το σκέφτομαι ... έχω δύο, να τα πουλήσω? Θα πουληθούν ή όσοι αγόρασαν αγόρασαν και τέλος ... :rolleyes:
Επανέρχομαι λίγο στα πρόβατα.
Είναι μεγάλα τα ποσά που παίζονται εκεί, η προμήθεια 10% βαράει κατακέφαλα και μια λάθος κίνηση να κάνεις, σε πάει "πίσω"

Βάσω εγώ προσπαθώ να δω τι θα τα κάνω αυτά...

http://img810.imageshack.us/img810/5583/76578265.jpg

Το πρωί πρόλαβα και πούλησα ένα λαμπερό στο max 560.000 χτ.

Το δεύτερο λαμπερό που έβαλα δεν πουλήθηκε.... η τιμή τώρα έχει πάει 450.000
Το ζαχαρένιο στη δική μου έχει 1.300.000-1.500.000 (3 προσφορές)
Είναι οι ίδιες από το πρωί.
Καλή ερώτηση λοιπόν.... ρισκάρουμε πουλώντας τώρα ή τέρμα οι αγορές?

Και αυτά με τα πουλόβερ?
Την μπέμπελη έχουν βγάλει με το πουλόβερ καλοκαιριάτικα.
Τα πουλάμε όπως είναι ή τα κρατάμε για αναπαραγωγή?

george-eyh
13.07.2011, 15:07
καλησπερα κυριες και κυριοι.την πατησα σαν αγραμματος οπως λεμε στο χωριο μου.και εξηγουμαι.ειχα μαζεψει 460 μαιμουδες,450 βραδυποδες και 250 φιδακια ανακοντα για την14/15 αποστολη κτηνοτροφου.ειπα να τα κανω ολα 600 και να τα παραδωσω ολα μαζι για να το ευχαριστηθω τωρα ομως με τις υγειες μου.περαστικα μου.οσο για τα υπολοιπα που συμβαινουν πιστευω οτι ισως θα πρεπει να περιμενουμε μερικες ημερες να δουμε τι θα γινει τουλαχιστον με τη λαικη και με 500χτ του χωραφιου.

rapunzel2
13.07.2011, 15:10
Παιδιά γειά και πάλι .... τα πούλησααααααα και τα δύο ... συγκοπή κόντευα να πάθω μέχρι να πουληθούν. Περίμενα να δω αν θα φύγει και πότε η προσφορά των 1.500.000 χτ και μετά τα έβαλα 1.700.000 το ένα, παρά κάτι στο +75% ... έχω μπόλικα εκατομμυριάκια τώρα αλλά δεν έχω που να τα χαλάσω ... που να κάνω shopping therapy ... :p

DrHouse98
13.07.2011, 15:14
Παιδιά γειά και πάλι .... τα πούλησααααααα και τα δύο ... συγκοπή κόντευα να πάθω μέχρι να πουληθούν. Περίμενα να δω αν θα φύγει και πότε η προσφορά των 1.500.000 χτ και μετά τα έβαλα 1.700.000 το ένα, παρά κάτι στο +75% ... έχω μπόλικα εκατομμυριάκια τώρα αλλά δεν έχω που να τα χαλάσω ... που να κάνω shopping therapy ... :p
Καλησπέρα.:)

Δώστα σε εμάς τα φτωχαδάκια.http://planetsmilies.net/happy-smiley-51.gif

Επί την ευκαιρία,τι αναταραχή είναι αυτή στην λαϊκή...στην δικιά μου πάντως...
Σταφύλι-0 προσφορές.:cool:

serelis
13.07.2011, 15:15
kalispera kalispera

alages : ola kala

eftixos pou imoun stin doulia to proi giati me tin lisa pou exo me tin laiki den tha to antexa olo afto:confused::confused:ime ke se mia ilikia pou tis fovame tis dinates siginisis (mia foto vre pedia !! enas) tora ola ta vlepo irema opote pame na votanisooume ta maroulakia mas:D:D

nikexad
13.07.2011, 15:19
......ειπα να τα κανω ολα 600 και να τα παραδωσω ολα μαζι για να το ευχαριστηθω τωρα ομως με τις υγειες μου.περαστικα μου.οσο για τα υπολοιπα που συμβαινουν πιστευω οτι ισως θα πρεπει να περιμενουμε μερικες ημερες να δουμε τι θα γινει τουλαχιστον με τη λαικη και με 500χτ του χωραφιου.
Αχ ρε Γιώργο....
Εγώ έδινα στην 14/15 αποστολή ένα-ένα ακριβώς για να μην ξεχαστώ και μου μείνουν αμανάτι.
Στο δεύτερο σκέλος, συμφωνώ. Πρέπει να περιμένουμε να κατασταλλάξει η λαϊκή....

.... τα πούλησααααααα και τα δύο ... συγκοπή κόντευα να πάθω μέχρι να πουληθούν.
Μπράβο ρε συ... εσείς είστε καλοί.
Στη δική μου λαϊκή δεν κινείται φύλλο σ'αυτό το θέμα.
Περιμένω κι εγώ να δω τι θα κάνω τ'αρνιά μου.
Τά'χω στην αναμονή. :)

Θεοδόσης61
13.07.2011, 16:17
Περιμένω κι εγώ να δω τι θα κάνω τ'αρνιά μου.
Τά'χω στην αναμονή. :)

Την καλησπερα μου στη παρεα.
Κρατοντας σταση αναμονης οπως ολοι η λυση ειναι μια:
Μαζευομαστε ολοι οι σποροι και δεν θα μεινουν ουτε τα κοκκαλα.
Τι τον εχουμε τον Λουκανικο?
http://www.inout.gr/NewPagesImages/SyntagiesPiata/Kreatika/ArniSouvlas.jpg

dias19751
13.07.2011, 17:15
Nikexad είναι μεγάλο ρίσκο να βάλεις στην λαϊκή λαμπερό ή ζαχαρένιο πρόβατο. Εγώ το φοβήθηκα πολύ και τελικά δεν έβαλα (ασχολήθηκα με τους σπόρους που είχα αγοράσει από το μαγαζί Τίκι και που εξαφανίζονταν από την λαϊκή στην μέγιστη τιμή). Η Βασιλική είναι πολύ πιο τολμηρή από εμάς και τελικά της βγήκε σε καλό.(το έχουν στο αίμα τους οι γυναίκες :p)

eftixos pou imoun stin doulia to proi giati me tin lisa pou exo me tin laiki den tha to antexa olo afto:confused::confused:ime ke se mia ilikia pou tis fovame tis dinates siginisis

Γιάννη επειδή ξέρω την τρέλα σου με την λαική , το πρωί που είδα την μαυρίλα είχα μαζί μου και ένα υπογλώσσιο μήπως και έμπαινες να σου το δώσω. Αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε. Μη βλέπεις εμάς τα πιτσιρίκια :rolleyes: που αντέχουμε τέτοιες συγκινήσεις :D

Βάσω εγώ προσπαθώ να δω τι θα τα κάνω αυτά...

http://img810.imageshack.us/img810/5583/76578265.jpg

Μαζευομαστε ολοι οι σποροι και δεν θα μεινουν ουτε τα κοκκαλα.
Τι τον εχουμε τον Λουκανικο?
http://www.inout.gr/NewPagesImages/SyntagiesPiata/Kreatika/ArniSouvlas.jpg

Θεοδόση , ελπίζω στην σούβλα να έχεις βάλει ένα από τα πρόβατα με πουλόβερ και όχι το ζαχαρένιο , γιατί δε βλέπω να γλυτώνεις από τα χέρια του αντιπρόεδρου.:D:D

serelis
13.07.2011, 17:31
Γιάννη επειδή ξέρω την τρέλα σου με την λαική , το πρωί που είδα την μαυρίλα είχα μαζί μου και ένα υπογλώσσιο μήπως και έμπαινες να σου το δώσω. Αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε. Μη βλέπεις εμάς τα πιτσιρίκια :rolleyes: που αντέχουμε τέτοιες συγκινήσεις :D

ke tora ta tropika exoun endiaferon eriksa liges toufekies (stafili ke anana) ine akoma sto anotato orio oi paragelies sto spiti ine xamiles tha doume
aa kati ixe pi i xara gia xrises ke sto nisi i kano lathos ?? den ida kamia

paultsaf
13.07.2011, 18:05
Την καλησπερα μου σε ολους.
Υπομονη και ψυχραιμια παιδια. Ταληρα επιτελους εχουμε και πολλα. Το θεμα ειναι τι τα κανουμε? Η λαικη ειναι τελειως αλλοπροσαλη αυτη τη στιγμη και δεν προσφερεται για μαζικες αγορες. Οι προσφορες στις τροφες, που χρειαζομαστε, αφαντες και απλησιαστες. Προσωπικα κανω υπομονη. Δεν πουλαω τιποτα. Οχι αλλα λεφτα, φτανει. :D Ουτε παραγγελιες εκτελω. Οχι αλλα πε, φτανει. :D Κρατω και μεγαλωνω τ' αποθεματα μου και περιμενω. Μονο αστερια κυνηγαω (γι αυτα ευχαριστως να επενδυσω). Εχω ψυλλιαστει οτι η bigpoint εχει βαλει στο ματι τ' αποθεματα και τους μεγαλους λογαριασμους μας και δεν θα μας αφησει ησυχους. Η αγορα, οπως ειπε κι ο Διας, θα "ψαχνεται" για μερικες μερες, μεχρι να κατασταλλαξει. Μεχρι τοτε χρειαζεται υπομονη και συνεση.

Βαλτε στην ακρη, να 'χετε συντροφοι. :D

alexandros1970
13.07.2011, 18:50
Έχω φρέσκα και ωραία πράματα μάγκες και μάγκισες ....
Δώστε βάση ...
Εταιρία ---Βήμα πρώτο : Ζώα αναπαραγωγής .
Αποτέλεσμα : Ραγδαία αύξηση τιμών στα κλασικά ζώα (σε όσα υπάρχει αναπαραγωγή μέχρι στιγμής , στη πορεία φυσικά θα μπουν όλα ).

Εταιρία ---βήμα δεύτερο : Κλείδωμα ''αγοράς σπόρων''.
Αποτέλεσμα : Εξαφάνιση των μικρών φυτών (χρησιμοποιούνται κυρίως σε τροφές ).

Εταιρία ---Βήμα τρίτο : Ενοποίηση Νησιού και φάρμας .
Αποτέλεσμα : καταιγιστική αύξηση στα μικρά επίσης φυτά και συγχρόνως , εξισορρόπηση των τιμών στα ζώα και τα φρούτα (βασικά εν όψη του επομένου βήματος).

Εταιρία ---Βήμα τέταρτο : Μαρμελάδες - Φούρνος .(έχουν ήδη ανακοινωθεί).
Αποτέλεσμα : Όσα φυτά και καρποί είναι ακόμα σε αδράνεια θα χρησιμοποιούνται αναγκαστικά εκεί πλέον .Θα δείτε που θα πάνε και τα τριαντάφυλλα και τα αμύγδαλα και οι ελιές ... ήδη έχουν πάρει την ανιούσα και όχι μόνο λόγω μουντιάλ ... έπεται και συνέχεια .

Λοιπόν το ''μαύρο τοπίο '' της λαϊκής , αρχίστε να το συνηθίζετε πλέον .
Σε κάποιο χρονικό διάστημα που θα εξαντληθούν και τα αποθέματα των μεγάλων παικτών θα πρέπει να δουλέψουμε .
Τέρμα το σύστημα βάζω όλες τις φάρμες δέντρα και ότι μου λείπει σε ηβεντ και σε αποστολές το αγοράζω και είμαι ωραίος .
Λεφτά υπάρχουν .... προϊόντα δεν θα υπάρχουν σε λίγο .. ήδη τα μικρά χάθηκαν ..το ίδιο θα γίνει και με τα μεγάλα σε λίγο καιρό .
Τέρμα η αγορά σπόρων και εντός ολίγου , τέρμα και η λαϊκή , τουλάχιστον για τις τιμές που ξέραμε , θα ''ματώσεις'' για να καλυφθείς .
Άρα πάμε στη βάση .. έχω από όλα και όσα μπορώ και επειδή θα πείτε ''δεν έχουμε χώρο για όλα ''....
Εταιρία ---Βήμα πέμπτο : Πλούσια παραγωγή (βιονικά χωράφια).
Αποτέλεσμα : Ένας τρόπος να γλυτώσεις χώρο και να χαλάσεις τα άπειρα Χ.Τ σου ...

Τσεκ - Ματ ....

Εγώ οφείλω να τους βγάλω το καπέλο , συγκεκριμένα το τζόκεϊ , αν είναι τελικά όπως το σκέφτομαι .
Το παιχνίδι θα πάρει όντως άλλη τροπή , θα μπει στα κανάλια που είχε ξεκινήσει (σχεδόν).
Θα χρειάζεται χρόνο , (προφανώς και χρήμα) , αλλά θα έχει game play, αυτός νομίζω είναι ο σκοπός τους , να ξεφύγουν από το nasty που είχε καταντήσει , περιμένοντας ηβεντ ή updates για να γίνει λίγο τζερτζελές .

Σακ βουαγιαζ ...και να ξέρετε ... όλα αυτά δεν είναι παρά φήμες από έναν απλοϊκό , γεροξεμωραμένο υπάλληλο, πορτιέρη .

Υ.Γ. Καλά τη ζάχαρη μπορώ να σκεφτώ απο που θα τη βγάζουμε .... αυτό το αλάτι ρε παιδί μου ... έχω σπάσει το μυαλό μου ( το λίγο .. εντάξει ) ...τι στο κόρακα ;... αλυκές στο νησί θα μας βάλουν ;...

demon071998
13.07.2011, 18:57
αλεξανδρε πολυ καλο το ολο σκεπτικο σου! οσο για το αλατι το μονο που σκεφτομαι ειναι δεντρα αλμυρικια στο νησι ;)

nikexad
13.07.2011, 19:07
Κάποιος κάπου κάποτε (ποιητικό δεν είναι?) μου είχε πει να προτείνουμε να βάλει η bp μονάδα αφαλάτωσης στο νησί.
Βέβαια τότε λέγαμε για το νερό στο νησί που δεν έχουμε.

Αλλά να.... μπορεί να χρειαστεί για το αλάτι που λέμε.
Αλυκές και νερό στο νησί... ε ρε κάτι ιδέες που κατεβάζουν οι σπόροι.

Θα το βρώ το ποστ...

serelis
13.07.2011, 19:08
alex poli orea ola ke poli sosta allaa...pes kati ke gia afto;)

Φέτος η Bigpoint είναι υποψήφια για την κατηγορία "Best Community Support" για το 2011 European Games Awards. Για να κερδηθεί το βραβείο αυτό χρειαζόμαστε την υποστήριξη σας.

alexandros1970
13.07.2011, 19:08
αλεξανδρε πολυ καλο το ολο σκεπτικο σου! οσο για το αλατι το μονο που σκεφτομαι ειναι δεντρα αλμυρικια στο νησι ;)

Λες ;.....το αλάτι το είχα για ορυκτό ....δεν νομίζω να βγαίνει από κανένα φυτό και μάλλον ούτε από ζώο ....:D:D:D
Βέβαια εδώ είδαμε άλλα κι' άλλα ...δεν αποκλείεται να το δούμε κι' αυτό ...
Βρε μήπως από χημική επεξεργασία της κοπριάς ;;;.... τώρα μου ήρθε ....
Καλά το νερό θα χρησιμοποιηθεί όπως και να έχει για παγάκια (καλοκαίρι γαρ) ,πως θα πίνουμε τους χυμούς μας ;...αν μπει στο ''κόλπο'' και η κοπριά , είμαστε κομπλέ ....
Όλα θα είναι χρήσιμα πλέον .

alex poli orea ola ke poli sosta allaa...pes kati ke gia afto
Φέτος η Bigpoint είναι υποψήφια για την κατηγορία "Best Community Support" για το 2011 European Games Awards. Για να κερδηθεί το βραβείο αυτό χρειαζόμαστε την υποστήριξη σας.

Θα περιμένω τη Χαρά ,ή το γιατρό ...αν μας κάνουν κανένα δωράκι του τύπου ''πληροφορία'' ... τότε θα πάμε να ψηφίσουμε , αλλιώς ....δεν έχει ψήφο .
Όλο εμείς θα ''γλείφουμε'';.... τώρα που είναι ευκαιρία θα ζητήσουμε ''ανταλλάγματα''...
μη πιάνεσαι κορόιδο ..
Βερεσέ καλύτερη ομάδα support στην Ευρώπη δεν έχει ....:D:D:D

nikexad
13.07.2011, 19:15
Το βρήκα.
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1022319&postcount=448

Η ιδέα είναι του wallas .
Ψηφίζω την ιδέα του wallas για αλάτι.
Σιγά μην σκάβω στα έγκατα της γης για το αλάτι.

Οσο για την κοπριά....μην το γελάτε.
Μπορεί να μας το ζητήσουν για τις μαρμελάδες.

demon071998
13.07.2011, 19:16
Βέβαια εδώ είδαμε άλλα κι' άλλα ...δεν αποκλείεται να το δούμε κι' αυτό ...

ετσι ακριβως...ξεχνας οτι ειμαστε αγροτες με ουφο που τριγυριζουν στα χωραφια μας?:p

edit. φιλε Νικο λες να φτιαχνουμε μαρμελαδες και με κοπρια?

L1sy
13.07.2011, 19:17
Καλησπερα και απο μενα ... παιδες οι αλλαγη εγινε το αποτελεσμα ακομα δεν το ειδαμε ολο τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω ...συμφωνω με τον Αλεχ πιο πανω ...παντως οι τιμες για τις τροφες ελεφαντων δεν υπαρχουν ... δλδ ελεος ιδια τιμη με των γαλοπουλων αλλα με αλλους χρονους παραγωγης τι να πω ... ποιος απο εμας που εχει να πουλησει θα το κανει :confused: εγω δεν δινω τπτ απο τροφες νησιου .Παραμενω λοιπον στα μικρα φυτα που φυτευω και περιμενω τις πιο μεγαλες αλλαγες , μεχρι τοτε....

Θα κανουμε ολοι super μουσκουλα :D:D με μαρουλακι και οχι μπροκολα;)

serelis
13.07.2011, 19:19
Οσο για την κοπριά....μην το γελάτε.
Μπορεί να μας το ζητήσουν για τις μαρμελάδες.

xaxaxa na do tourta me gefsi kgavalinas(kopria alogou) ke as pethano ke fontan vervelies(kopria katsikas) xaxaxa
niko ise apextos xaxa:D:D:D

paultsaf
13.07.2011, 19:22
Καλησπερα και απο μενα ... παιδες οι αλλαγη εγινε το αποτελεσμα ακομα δεν το ειδαμε ολο τουλαχιστον ετσι πιστευω εγω ...συμφωνω με τον Αλεχ πιο πανω ...παντως οι τιμες για τις τροφες ελεφαντων δεν υπαρχουν ... δλδ ελεος ιδια τιμη με των γαλοπουλων αλλα με αλλους χρονους παραγωγης τι να πω ... ποιος απο εμας που εχει να πουλησει θα το κανει :confused: εγω δεν δινω τπτ απο τροφες νησιου .Παραμενω λοιπον στα μικρα φυτα που φυτευω και περιμενω τις πιο μεγαλες αλλαγες , μεχρι τοτε....

Θα κανουμε ολοι super μουσκουλα :D:D με μαρουλακι και οχι μπροκολα;)

Οι αρχικες τιμες των τροφων ανακοντα, ελεφαντα και βραδυποδα ειναι τελειως λαθος. Ελπιζω να διορθωθουν γρηγορα. Μονο απο αγνοια πωλουνται στη λαικη.

nikexad
13.07.2011, 19:23
edit. φιλε Νικο λες να φτιαχνουμε μαρμελαδες και με κοπρια?

Αηδιαστικό μεν, καθόλου απίθανο δε.
Οπως ειπατε και πιο πάνω, εδώ έχουμε UFO να πετούν από πάνω μας.
Η κοπριά μας πείραξε?

Εντάξει το παράκανα το ξέρω, αλλά το παιχνίδι κατευθύνεται στο να "μαυρίσει" όλη η αγορά.
Οπως ειπωθηκε, θα πρέπει να ιδρώνουμε για τα φυτά-ζώα-προιόντα μας....

demon071998
13.07.2011, 19:29
το διαταυτα λοιπον ολων οσων ειπωθηκαν: μαζευουμε ως γνησιοι μαυραγοριτες και χτυπαμε στη μαυρη πλεον αγορα την καταλληλη στιγμη

rapunzel2
13.07.2011, 19:35
Οι αρχικες τιμες των τροφων ανακοντα, ελεφαντα και βραδυποδα ειναι τελειως λαθος. Ελπιζω να διορθωθουν γρηγορα. Μονο απο αγνοια πωλουνται στη λαικη.

Τελείως όμως. 15 χτ η αρχική τιμή της τροφής των φιδιών ... και τρώνε και 3 κότες τα άτιμα, είναι καλοφαγάδικα. Με 25 χτ η αρχική της κότας ... Αν πουλήσεις τροφή με 15 χτ ούτε μπουτάκια και φτερούγες δεν αγοράζεις μετά μ' αυτά ...

beliza
13.07.2011, 19:54
καλησπερα, να κανετε αποχη ολοι, ακους εκει να ριχνουν τροφη κοτουλες στα φιδια, που ξανακουστηκε αυτο? εκτροφη φιδιων με πρωτο πιατο τα κοτοπουλα?:) χα, να σας πω την αληθεια το χαιρομαι που ειναι χαμηλες οι τροφες:d

Φριφρι1
13.07.2011, 20:01
Καλησπερα σπορακια!Εμενα παλι γιατι με εχει πιασει ενα αγχος, ενας πανικος να πω, το σιγουρο ειναι οτι δεν μπορω να διαχειριστω την κατασταση κ τα νεα δεδομενα. Απο το πρωι παρακολουθω τις αλλαγες στο παιχνιδι κ τις συζητησεις ολες κ εχω παθει μια φρικη. Πολλα χτ πανε κ ερχονται, λιγα κ ακριβα προιοντα, καινουρια εργαστηρια κ τα περισσοτερα προιοντα απ τα απανωτα ιβεντ, με ελειψη! βοηθεια εχω παθει φρικη κ αν αρχισω να φωναζω θα με ακουσετε μεχρι τα σπιτια σας! :eek: :eek: Ακουτε τιποτα;

paultsaf
13.07.2011, 20:12
Καλησπερα σπορακια!Εμενα παλι γιατι με εχει πιασει ενα αγχος, ενας πανικος να πω, το σιγουρο ειναι οτι δεν μπορω να διαχειριστω την κατασταση κ τα νεα δεδομενα. Απο το πρωι παρακολουθω τις αλλαγες στο παιχνιδι κ τις συζητησεις ολες κ εχω παθει μια φρικη. Πολλα χτ πανε κ ερχονται, λιγα κ ακριβα προιοντα, καινουρια εργαστηρια κ τα περισσοτερα προιοντα απ τα απανωτα ιβεντ, με ελειψη! βοηθεια εχω παθει φρικη κ αν αρχισω να φωναζω θα με ακουσετε μεχρι τα σπιτια σας! :eek: :eek: Ακουτε τιποτα;
Xαλαρωσε γειτονισσα, μη μου αγχωνεσε. Ολοι προσπαθουμε να εγκλιματιστουμε. Εχουμε χασει τη μπαλα. Χρειαζομαστε επειγοντως διακοπες, αλλα η εταιρεια δεν μας αφηνει να ξαποστασουμε.
Που ειναι ο προεδρος, να σου φερει τα υπογλωσσια?:D

Φριφρι1
13.07.2011, 20:18
Xαλαρωσε γειτονισσα, μη μου αγχωνεσε. Ολοι προσπαθουμε να εγκλιματιστουμε. Εχουμε χασει τη μπαλα. Χρειαζομαστε επειγοντως διακοπες, αλλα η εταιρεια δεν μας αφηνει να ξαποστασουμε.
Τελικα μονο εσυ ακουσες τις φωνες μου! Ισως επειδη ειμαστε στην ιδια πολη. Κατι σποροι απο αλλες περιοχες ουτε μια γλυκια κουβεντα! Ευχαριστω γειτονακο μου! Εγω την αλλη Πεμπτη αναχωρω για διακοπες, κ οχι τιποτα αλλο, με βλεπω να τρεχω σε ιντερνετ καφε δυο φορες την ημερα!:eek: μη χασω κ το τζερτζελο με τις μαρμελαδες! :D

nikexad
13.07.2011, 20:23
βοηθεια εχω παθει φρικη κ αν αρχισω να φωναζω θα με ακουσετε μεχρι τα σπιτια σας! :eek: :eek: Ακουτε τιποτα;
Ψυχραιμία αγρότισσα, ψυχραιμία.
Κλείσε τα μάτια και πάρε βαθιές ανάσες.
Σκέψου κάτι ήρεμο... μια ακροθαλασσιά, μια παραλία, μια πανσέληνο, κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
Τα πράγματα θα επανέρθουν στα φυσιολογικά τους.
Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και στην εταιρεία.

Xαλαρωσε γειτονισσα, μη μου αγχωνεσε.
......
Θυμάσαι που σου είπα ότι πρέπει να ηρεμείς τις αγρότισσες που είναι στα πρόθυρα πανικού?
Νά'τα τώρα... είδες που σου τά'λεγα?
Εμαθες όμως βλέπω. :D

paultsaf
13.07.2011, 20:29
Θυμάσαι που σου είπα ότι πρέπει να ηρεμείς τις αγρότισσες που είναι στα πρόθυρα πανικού?
Νά'τα τώρα... είδες που σου τά'λεγα?
Εμαθες όμως βλέπω. :D

Ενταξει προσπαθω, αλλα ειμαι ερασιτεχνης. Χρειαζομαστε επαγγελματια ψυχιατρο\ψυχαναλυτη στο νημα.:D Τα κρουσματα συνεχως πληθαινουν.:eek:

Φριφρι1
13.07.2011, 20:39
nikexad μπορει να ειμαι μια μεση υστερω γυναικα αλλα ειμαι κ σκεπτομενη. Πιστευω οτι ο φουρνος θα ζητησει καστοροξυλα κ κατι μου λεει οτι κ το παγονι θα δωσει καποιο προιον. Το ζωντανο αυτο ειναι μονο διακοσμητικο προς το παρον, πως θα σας φαινοταν τα κακακια του να γινοντουσαν αυτα καυσιμη υλη; Κ μη μου πειτε οτι το εχω χασει! Εδω βρηκαν εργαστηριο για τη γαλοπουλα που επισης ηταν απλα διακοσμητικη! Μπραβο μου ειμαι πολυ εξυπνη! Φτου μου σκορδα!:D

nikexad
13.07.2011, 20:43
Τα κρουσματα συνεχως πληθαινουν.:eek:
χαχαχα
Δεν έχεις άδικο.

Λοιπόν παλικάρια, τέρμα η συζήτηση για σήμερα για ποσότητες φυτών, ζώων,καρπών, events και κυρίως για ποσά.
Ειδικά αν πρόκειται για ποσά άνω των 100.000 χτ.

Πάω να δω αν πουλήθηκε το λαμπερό μου αρνί γιατί καραδοκεί ο Θεοδόσης61 να μου το βάλει στη σούβλα ...

serelis
13.07.2011, 20:52
ego pai tha paranoiso
kati me tis trofes tou nisiou kati me ta karidia pou ine pio akriva ke apo ta rodakina kati ta mila pou pigan .. ne pigan 25 x.t
giati tora ta amigdala exoun 3.58 stin laiki mou den to xorai to mialo mou
etsi mou erxete na ta spaso ke na rikso ta tsoflia sto ergastirio tou psomiou pou erxete:p

y.g. ase niko min pas ida ego

theodosiii tin souvla

Omgroflme
13.07.2011, 21:02
Xeretismata ki apo mena :D

Niko rotouses ti na kaneis ta provata me to poulover.. egw sti thesi sou tha ekana anaparagoges (teliwses tin apostoli me ta provata sti laxanagora?)

Tha simfwnisw me osa eipe o alex sto post tou.

Egw pantws apo dw kai sto e3is de prokeite na valw tipota gia poulima! Tha prospathisw na gemisw tis apothikes mou me "ta panta"!!! Sto mellon ontws de tha xreiazomaste x.t gia na agorazoume apo ti laiki (mias kai i laiki tha einai adeia), alla gia ta "super xwrafia" (ta opoia perimenw pws kai pws!)
Episis prospathw na teliwnw me oti apostoles exoun minei sti laxanagora kai na vgalw extra asterakia!
Oson afora to event eimai ston imiteliko.. tsima tsima an prolavw na to oloklirwsw.. kiriws gia ta 15 asterakia!

Mplon Zon!

nikexad
13.07.2011, 21:20
y.g. ase niko min pas ida ego

theodosiii tin souvla
Σε λίγο θα θέλει να μπει μόνο του το αρνί στη σούβλα. Θα βαρεθεί να περιμένει.
Θέλω μεταγραφή στη λαϊκή της rapunzel2

Xeretismata ki apo mena :D

Niko rotouses ti na kaneis ta provata me to poulover.. egw sti thesi sou tha ekana anaparagoges (teliwses tin apostoli me ta provata sti laxanagora?)

Θανο δεν συμφέρει αυτή τη στιγμή ν'αναπαράγεις τα πρόβατα με πουλόβερ για να τα πουλήσεις.
πρόβατο με πουλόβερ 130.000
λαμπερό ~ 500.000 < (4Χ130.000)
ροζ ~ 1-1.300.000 χτ < (16Χ130.000)

Συμφέρει να τα πουλήσω όπως είναι.

Την αποστολή με τα χρωματιστά πρόβατα την πήγα μέχρι την ασημένια 7ου βήματος.
Από κει και μετά δεν συμφέρει να δίνεις λαμπερό-ροζ-χρυσό πρόβατο για να πάρεις αστεράκια.

Αναμένουμε παίδες, αναμένουμε.
(μαζεύοντας τα πάντα εννοείται)

Omgroflme
13.07.2011, 21:25
Ma de sou eipa na ta pouliseis :p
Eite vgale "anwteris poiotitas" provato gia tin apostoli sti laxanagora, eite ftia3e kana polixrwmo stavlo-ergastirio, eite krata to giati pote de 3ereis! ;)

Θεοδόσης61
13.07.2011, 21:32
theodosiii tin souvla

Πανετοιμοςhttp://pics.ricardostatic.gr/14_646925044_450/psistaries-barbeque/%CF%83%CE%BF%CF%8D%CE%B2%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%AD%CF%81-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1%C F%82-broil-king.jpg

maraki85
13.07.2011, 22:46
να βοηθησω κι εγω...:D
http://2.bp.blogspot.com/_T2sQaJPV2ok/S8YpqEnJtEI/AAAAAAAAAmc/WlYNHxgrzMc/s400/aa_htm.jpg

-Kikko11-
14.07.2011, 00:16
Ε ρε γλέντια..
Καλά, τι πάθατε? Σουβλίζετε τα ζαχαρένια? Αυτά που τα είχαμε μανάρια?
Συνιστώ διαλογισμό για τους πιο ψύχραιμους και γιόγκα για τους πιο νευρικούς.
Όσο για τα μεγαλύτερα παιδιά, να μη ξεχνάνε να παίρνουν τα χάπια για την πίεση. :p
Προσωπικά λέω να μη κάνω τίποτα τις επόμενες 10 μέρες και πάω να κρύψω κάτω από το στρώμα τα πολυαγαπημένα μου λεφτουδάκια! :D

2011 European Games Awards? Θέλετε να ψηφίσουμε? Να το συζητήσουμε.. :cool:

dias19751
14.07.2011, 09:00
Καλημέρα , καλημέρα , καλημέρα. Τι κάνετε σποράκια ?

Ο Nikexad έχω την εντύπωση (με το που βγήκαν οι σούβλες του Θεοδόση και τα κάρβουνα "τζούλια" που έφερε το maraki85) ότι θα ψάχνει για πολύ καιρό το λαμπερό του πρόβατο:D:D
http://4.bp.blogspot.com/_3ru0TJtofcE/SemW_ANw5XI/AAAAAAAAAFA/xJAI35GOUME/s400/%CE%95%CE%BE%CF%85%CF%80%CE%BD%CE%AC%CE%B4%CE%B1.j pg

2011 European Games Awards? Θέλετε να ψηφίσουμε? Να το συζητήσουμε.. :cool:
Κικκο εγώ προσωπικά περιμένω την κομματική γραμμή που θα δώσει ο πρόεδρος:D. Στην Ελλάδα ζούμε δε θα αλλάξουμε τα ήθη και τα έθιμα του πολιτικού μας συστήματος.

Θεοδόσης61
14.07.2011, 09:12
την καλημερα μου και απο μενα στους σπορους.
αναμονη λοιπον..........
αλλα οταν βλεπω μαιμαυδες με 90 χτ συγνωμη αλλα δεν μπορω να μην πατησω ...
τα ζωα του νησιου ειναι το μονο σχεδον φτηνο εμπορευμα στη λαικη και νομιζω οτι πλησιαζει ο καιρος που θα μπαινε και αυτα στο παιχνιδι.
μολισ μπηκα στον τελικο το εχω ανετα νομιζω

DrHouse98
14.07.2011, 09:24
Καλημέρα καλημέρα...
Τι χάος είναι αυτό που βλέπω στην λαϊκή...για πρώτη φορά εγώ το βλέπω αυτό...
http://img841.imageshack.us/img841/962/laikh.png

Φριφρι1
καλημερα σε ολους μας! Καλα το τι γελιο εχω ριξει με το λαμπερο αρνι δε σας λεω! Λαμπερο ξελαμπερο την ιδια μοιρα με ολα τα αρνια θα εχει! Δια να εισαι καλα που με κανεις να γελαω! :D Θεοδοση μπορω να ερθω στη δικια σου λαικη να παρω καμμια μαιμουδιτσα; στη δικη μου 180χτ εχουν! :eek:

-Kikko11-
Ο Nikexad έχω την εντύπωση (με το που βγήκαν οι σούβλες του Θεοδόση και τα κάρβουνα "τζούλια" που έφερε το maraki85) ότι θα ψάχνει για πολύ καιρό το λαμπερό του πρόβατο:D:D
Κικκο εγώ προσωπικά περιμένω την κομματική γραμμή που θα δώσει ο πρόεδρος:D. Στην Ελλάδα ζούμε δε θα αλλάξουμε τα ήθη και τα έθιμα του πολιτικού μας συστήματος.
[/CENTER]

Ένας σοβαρός πρόεδρος, το σκέφτεται πάρα πολύ καλά. Ελπίζω σύντομα να μας δώσει γραμμή και να κάνει τις σωστές διαπραγματεύσεις.
*Τα κάρβουνα "τζούλια" είναι καλά?

αναμονη λοιπον..........
τα ζωα του νησιου ειναι το μονο σχεδον φτηνο εμπορευμα στη λαικη και νομιζω οτι πλησιαζει ο καιρος που θα μπαινε και αυτα στο παιχνιδι.

Που τα βρήκες τα μαιμουδάκια με 90χτ??:eek: Σίγουρα κάποιο τραγικό λάθος θα έγινε. Μάλλον ξέχασε ο παίκτης να βάλει το 1 μπροστά από το 90. Τυχερούλη..

DrHouse98
14.07.2011, 09:26
αναμονη λοιπον..........
Στην δικιά μου 227 ΧΤ...:eek:
Τυχερέεε:eek:

demon071998
14.07.2011, 09:40
1] Δια δεν παιζεσαι!!! :D
2] Χρηστο η λαϊκη πια ανηκει στην Αραπια!:D
3] Θεοδοση που βρηκες μαϊμουδες με 90 χτ? παρε να 'χεις!
4] θα ψηφισουμε τελικα παιδες το 2011 European Games Awards?
5] εγω μολις σημερα μπηκα ημιτελικο! εγω τρεχω μονος μου και βγαινω δευτερος...:(

douko
14.07.2011, 09:57
καλημερα σε ολους.και στη δικη μου λαικη τα ιδια μαυριλα και οι τιμες στα υψη.για μενα οι πιο συμφερουσα αγορα ειναι οι τροφες των εξωτικων ζωων με επιμονη και υπομονη καταφερα ναβρω αρκετεςhttp://img855.imageshack.us/img855/5963/85482716.pnghttp://img4.imageshack.us/img4/7430/38191865.pnghttp://img534.imageshack.us/img534/8099/66298353.pngκαι πολλες αλλες και μαλιστα και σε χαμηλοτερες τιμες.καλη συνεχεια.

anasa63
14.07.2011, 11:33
καλησπερα σ ολους τους σπορους.
μαϊμουδακια με 90 χτ? τσαμπα
στη δικη μου λαϊκη, 90 χτ κανει η τροφη για τα μαϊμουδακια

Omgroflme
14.07.2011, 13:02
Kalo mesimeraki se olous!

Prin apo ligo kairo den eixame se episimi anakoinwsi auto:

"Επίσης, όλες οι παραγγελίες στο Bahamarama θα διαγραφούν. Εξαιτίας αυτού, θα έχουμε μια ξεχωριστή ημέρα, την Πέμπτη και την Παρασκευή, όπου μπορείτε να πάρετε περισσότερες παραγγελίες από ό, τι συνήθως - και χρυσές επίσης. Εάν έχετε πολλές χρυσές παραδόσεις, σας παρακαλούμε να τοις ολοκληρώσετε πριν από την αλλαγή."

Nomizw prepei na exei 3ekinisei giati idi vlepw merikes poli kales paragelies sto nisi! an kai de vlepw episimi anakoinwsi..
Pantws lew na dwsw merika apo ta fita tou nisiou ekei.. einai kala ta lefta kai oi p.e (exw kai ti rouna me tis paragelies) Ti lete?

maraki85
14.07.2011, 13:35
καλησπερα
για να προσεξουμε λιγο ;)
εχω παραγγελια στο νησι που με δινει 678 πε και 1357χτ
θελει
24 γλυκοπατατα.... 16.50=396
33 κολοκυθι......... 26.... =858
15 μαρακουγια..... 14,27 =214.05
30 τσιλι....... ........ 27.....=810
30 ανανα ..... ..... ..21.60 =648
28 γιαμ ... ........ ... 26 ....=728
27 πιπερια ..... .. ...28 .... =756

συνολο 4.410,05
αξιζει για τους 678πε του νησιου να τα δωσω?
[οι τιμες ειναι στην δικη μου λαικη ]

Omgroflme
14.07.2011, 13:41
Maraki egw otan vlepw tetoia paragelia kai exw arketo apothema stin apothiki tin paradidw me ti mia!!! :p

skepsou mono posi wra tha itheles fiteuontas na vgaleis tosous P.E, i apo stavlous-ergastiria-dentra!

maraki85
14.07.2011, 13:51
Maraki egw otan vlepw tetoia paragelia kai exw arketo apothema stin apothiki tin paradidw me ti mia!!! :p

skepsou mono posi wra tha itheles fiteuontas na vgaleis tosous P.E, i apo stavlous-ergastiria-dentra!
μα και οι αλλες 6 που εχω εκατσα και υπολογισα τετοιες ειναι :mad:
αυτες ειναι οι χρυσες?:rolleyes::rolleyes:
αυτες ειναι για τα σκουπιδια :)
πιστευω οτι ετσι θα αδειασει η αποθηκη μου.

Omgroflme
14.07.2011, 14:19
Oxi autes den einai xrises, aples einai!
Sto xeri sou einai na min adeiasoun oi apothikes sou, apla, dine alla me metro ;)

maraki85
14.07.2011, 14:21
τωρα θα κατσω να υπολογισω και τους πε που λες ,ετσι για να βγω απο την περιεργεια :)

george-eyh
14.07.2011, 14:32
καλησπερα σποροι.μηπως παιζεται τιποτα με τη φραουλα και το ανθος αλευρου.αν γινει παλι κατι με τη φραουλα θα ειναι σκανδαλο.αυτη τη φραουλα την εχουν γονατισει.σιχαθηκα να τη βλεπω σε ολα τα event.αλλα φρουτα δεν υπαρχουν σε αυτο το παιχνιδι.εξαιρειται το πανεμερφο μαρουλι.τελικα προεδρε με τις γνωστες δημοκρατικες διαδικασιες που ακολουθουνται στη χωρα μας τι αποφασισαμε(αποφασισες) θα ψηφισουμε?

maraki85
14.07.2011, 14:34
Oxi autes den einai xrises, aples einai!
Sto xeri sou einai na min adeiasoun oi apothikes sou, apla, dine alla me metro ;)
λοιπον αν φυτεψω 10 χωραφια με πιπερια σε λιγοτερο απο 5 ωρες θα παρω 840 πε
τωρα τι λες?

Wallas.
14.07.2011, 14:42
^ Ναι, αλλά αν δώσεις και την παραγγελία θα έχεις 840+678=1518 πε, win win :D

Με τα χτ πως θα βγάλεις πε όμως; Υπάρχει κάποια μετατροπή που μου έχει διαφύγει; :p

Καλησπέρα σε όλους τους σπόρους.

Προσωπικά δίνω τα πάντα από παραγγελίες (απορρίπτω σπάνια κάποιες με προϊόντα), φυτεύω, δίνω και λαϊκή ότι μένει. Από απόθεμα σπάνια έχω πρόβλημα σε event, ξηλώνω ότι χρειάζεται και σπέρνω όταν είναι απαραίτητο. Άλλωστε τα πιο πολλά είναι μόνιμες αποστολές όποτε πάω με το πάσο μου. :)

Κατά τ' άλλα, σκόρδο, μπάλες, σκόρδο. Βαρετό το μουντιάλ, κάθε 12 ώρες σπέρνω, θερίζω και φτου από την αρχή (για άλλες 120 μπάλες ευτυχώς). http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a055.gif

ΥΓ Κάνα (ζαχαρένιο) κοψίδι έμεινε για εμάς; http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/a015.gif

maraki85
14.07.2011, 14:48
^ Ναι, αλλά αν δώσεις και την παραγγελία θα έχεις 840+678=1518 πε, win win :D

Με τα χτ πως θα βγάλεις πε όμως; Υπάρχει κάποια μετατροπή που μου έχει διαφύγει; :p

http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a055.gif
ναι μα η παραγγελια που με ζηταει [δες την] κανει 4.410 χτ:(

Wallas.
14.07.2011, 14:55
[Την είδα :p] Δεν με κατάλαβες. Εγώ δίνω περισσότερη βαρύτητα στα ΠΕ. Στην περίπτωση σου δηλαδή, δίνω και την παραγγελία, σπέρνω και τις πιπεριές για ΠΕ. Τα χτ από λαϊκή είναι δευτερεύουσας σημασίας για εμένα, ειδικά όταν έχω μπόλικα.

Μην ξεχνάς ότι στο νησί, λόγω περιορισμένου χώρου, η συλλογή των ΠΕ δεν είναι και εύκολη υπόθεση, οπότε όπου υπάρχει προσφορά, εγώ τη δίνω. Τώρα αν έρθει κάνα event με χρονικό όριο και ζητά 23453256 τσίλια, εχμ, εκεί θέλει προσεκτικές κινήσεις. :D

Προσωπική άποψη τα παραπάνω. :)

demon071998
14.07.2011, 14:56
καλησπεριζω την παρεα! συναδελφοι μια βοηθεια κι απο δω παρακαλω γιατι δεν μπορω να αποφασισω..εκτος ολων των αλλων προϊοντων που εχω καβατζαρει, εχω προς το παρον 137 αυγα κοτας, 65 μαλλια αγκυρας και 26 μαλλια προβατων (εχω τελειωσει ολες τις αντιστοιχες αποστολες). να τα σπρωξω στη λαικη να βγαλω ρευστο ή να τα κρατησω μη σκασει μυτη κανα event και τρεχω μετα? η γνωμη σας θα με βοηθησει πολυ!

maraki85
14.07.2011, 14:58
[Την είδα :p] Δεν με κατάλαβες. Εγώ δίνω περισσότερη βαρύτητα στα ΠΕ. Στην περίπτωση σου δηλαδή, δίνω και την παραγγελία, σπέρνω και τις πιπεριές για ΠΕ. Τα χτ από λαϊκή είναι δευτερεύουσας σημασίας για εμένα, ειδικά όταν έχω μπόλικα.

Μην ξεχνάς ότι στο νησί, λόγω περιορισμένου χώρου, η συλλογή των ΠΕ δεν είναι και εύκολη υπόθεση, οπότε όπου υπάρχει προσφορά, εγώ τη δίνω. Τώρα αν έρθει κάνα event με χρονικό όριο και ζητά 23453256 τσίλια, εχμ, εκεί θέλει προσεκτικές κινήσεις. :D

Προσωπική άποψη τα παραπάνω. :)
κι εγω γι αυτο ρωταω... την αποψη σας ζηταω η καψερη...:)
σ ευχαριστω.:)

-MAPIA-
14.07.2011, 15:05
καλησπεριζω την παρεα! συναδελφοι μια βοηθεια κι απο δω παρακαλω γιατι δεν μπορω να αποφασισω..εκτος ολων των αλλων προϊοντων που εχω καβατζαρει, εχω προς το παρον 137 αυγα κοτας, 65 μαλλια αγκυρας και 26 μαλλια προβατων (εχω τελειωσει ολες τις αντιστοιχες αποστολες). να τα σπρωξω στη λαικη να βγαλω ρευστο ή να τα κρατησω μη σκασει μυτη κανα event και τρεχω μετα? η γνωμη σας θα με βοηθησει πολυ!

egw 8a ta poulousa 8a bgaleis polla xt

rkatia
14.07.2011, 15:18

Τάσο το μόνο που θα πουλούσα στην θέση σου θα ήταν τα 37 από τα αυγά.
Και αυτό μόνο αν είχα πολύ μεγάλη ανάγκη από χτ.;)
Αν έχεις χτ κράτα τα προϊόντα σου και αύξησέ τα όσο μπορείς.
Θα μας τα ζητάνε σε κανένα δρώμενο και βλέπω να ψάχνεσαι μετά.;):cool:

serelis
14.07.2011, 15:26
sto xorio mou lene keros ferni ta laxana keros ta parapoulia

2011 European Games Awards? Θέλετε να ψηφίσουμε? Να το συζητήσουμε.:cool:

na ta parapoulia pou elega kipioi:)episis sto xoriomou lene opios exi to maxeri exi ke to karpouzi ;)mipos tora ta exoume emeis ke ta dio???;);)

ipa ke ston alex na to sxoliasi ala den ida tipota:confused::confused:

demon071998 taso ego den tha edina tipota kane ipomoni

demon071998
14.07.2011, 15:27
egw 8a ta poulousa 8a bgaleis polla xt

κι αν σκασει μυτη κανα event? τα αυγα κυριως θα μας χρειαστουν σιγουρα! ερχεται αρτοποιειο και ζαχαροπλαστειο;). σ' ευχαριστω παντως Μαρακι για τη γνωμη σου, περιμενω και τους υπολοιπους να δω τι μου προτεινουν

Τάσο το μόνο που θα πουλούσα στην θέση σου θα ήταν τα 37 από τα αυγά.
Και αυτό μόνο αν είχα πολύ μεγάλη ανάγκη από χτ.;)
Αν έχεις χτ κράτα τα προϊόντα σου και αύξησέ τα όσο μπορείς.
Θα μας τα ζητάνε σε κανένα δρώμενο και βλέπω να ψάχνεσαι μετά.;):cool:

δεν εχω αναγκη απο χτ (αυτη τη στιγμη εχω σχεδον 5,5 μυρια, και θα ειχα γυρω στα 15 μυρια αν το χειμωνα δεν μου κατεστρεφαν συνεχεια τη φαρμιτσα μου:() αλλα μας πιανει κατι να πλουτισουμε:o.. κι εγω λεω να τα κρατησω

rkatia
14.07.2011, 15:36
Τάσο με τόσα λεφτά όχι μόνο να μην πουλήσεις αυτά... αλλά να στήσεις και καραούλι στην λαϊκή σου για να μαζέψεις όσο πιο πολλά μπορείς.;)
Αν έχεις υπομονή θα βρεις πολύ καλές προσφορές.:)

demon071998
14.07.2011, 15:46
σας ευχαριστω πολυ παιδες! οκ συμφωνουμε, δεν πουλαω, αλλωστε η υπομονη ποτε δεν εβλαψε κανεναν;)

biribibom
14.07.2011, 15:58
Καλησπέρα σ΄ όλους. Θα ήθελα αν μπορείτε να με διαφωτίσετε σε κάτι. Όσο και αν έψαξα μέσα στο forum δεν βρήκα κάποια ανακοίνωση για ποιο λόγο άδειασαν την λαϊκή. Μόνο ότι θα αδειάσει με πρόσχημα τις αλλαγές στο νησί και λίγο πολύ νομίσαμε ότι θα συνέβαινε μόνο στα εξωτικά είδη. Και δεν νομίζω ότι δεν θα μπορούσαν να αλλάξουν τις τιμές μόνο στα εξωτικά είδη. Μαύρισαν την λαϊκή, δημιούργησαν τεχνική έλλειψη και πέρασε έτσι στο ντούκου; Επειδή, αν και απροσάρμοστοι σπόροι, είστε και μυαλωμένοι και έξυπνοι σπόροι μπορείτε να με διαφωτίσετε και μένα την ανόητη;

serelis
14.07.2011, 16:05
Επειδή, αν και απροσάρμοστοι σπόροι, είστε και μυαλωμένοι και έξυπνοι σπόροι μπορείτε να με διαφωτίσετε και μένα την ανόητη;

o vasikos logos ine o periorismos tis agoras sporon apo to magazi
enas alos ine oti me tin enopiisi kapioi vrethikan me metrito ke kanoun ependisis mazevoun diladi
ligo ke i zootrofes ola mazi adiasan tin agora
afti ine i gnomi i dikia mou

oikon4
14.07.2011, 16:11
Καλησπέρα σε όλους!!!

Επίσης στη λαική μιας και τελειώνει το event του Mundial, έχουν μείνει ελάχιστες προσφορές από ζώα:

http://img26.imageshack.us/img26/8418/14369767.jpg

biribibom
14.07.2011, 16:11
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση :). Πολύ σωστά όλα αυτά. Η απορία μου όμως είναι γιατί η εταιρεία μηδένισε την αγορά και το πέρασε με πολύ ανώδυνο τρόπο. ΚΙ αν υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για ποιο λόγο αποφάσισε την επιχείρηση σκούπα. :rolleyes:

serelis
14.07.2011, 16:20
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση :). Πολύ σωστά όλα αυτά. Η απορία μου όμως είναι γιατί η εταιρεία μηδένισε την αγορά και το πέρασε με πολύ ανώδυνο τρόπο. ΚΙ αν υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για ποιο λόγο αποφάσισε την επιχείρηση σκούπα. :rolleyes:

kapos etsi dimiourgithike afto to thema ke katelikse se kouventoula pigene stin arxi ke des
episis des edo http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=71970

dias19751
14.07.2011, 16:25
*Τα κάρβουνα "τζούλια" είναι καλά?

Κικκο το μαράκι85 , τα διαφημίζει ότι ανάβουν αμέσως, εγώ από ένα "ενημερωτικό ντοκιμαντέρ" που είχα δει εντελώς τυχαία :rolleyes:, δε μου φάνηκαν και τόσο καλά:p

@maraki85
Το θέμα που έθιξες είναι πολύ σωστό. Είχα πει και την πρώτη μέρα των αλλαγών ότι το μεγάλο μειονέκτημα είναι οι τιμές (σε χτ) στις παραγγελίες. Οι πιο πολλές είναι εντελώς άχρηστες. Υπάρχουν όμως και μερικές (συνήθως αυτές που έχουν και καρπούς δέντρων και δυο τρία ζώα) που είναι κάπως καλύτερες. Βέβαια και σε αυτές χαμένος βγαίνεις στα χτ, αλλά τουλάχιστον δίνουν πολλούς π.ε. Τελικά οι παραγγελίες στο νησί κατάντησαν να είναι ανταλλαγή χ.τ με π.ε. Κάποιες (λίγες) είναι καλές και κάποιες είναι σκέτη κλεψιά. Στο χέρι του καθενός είναι να τις ξεχωρίζει. Άρα προσέχουμε την κάθε παραγγελία ξεχωριστά και ταυτόχρονα κρατάμε στις αποθήκες μας αρκετά αποθέματα για κάποιο πιθανό event.

@demon
Από τη στιγμή που δεν έχεις ανάγκη απο χτ, ούτε να το συζητάς. Εννοείται ότι τα κρατάς και προσπαθείς να μαζέψεις και άλλα.

@biribibom
Νομίζω είναι η πρώτη φορά που γράφεις στο θέμα, οπότε καλωσόρισες:)
Η απάντηση νομίζω βρίσκεται σε παλαιότερο μήνυμά μου

Όλες τις αποστολές μέχρι τώρα τις βγάζω μέσω λαϊκής, αφού καταφέρνω να προμηθεύομαι προϊόντα και να έχω γεμάτες τις αποθήκες μου. Για παράδειγμα δεν έχω δώσει ούτε ένα φιορίνι για τα μυστηριώδες δέντρα, αλλά με το που βγήκαν οι καρποί στην λαϊκή προσπαθούσα να αγοράζω όταν οι τιμές τους ήταν γύρω στα 10 χτ.
Από εδώ και πέρα όμως πιστεύω ότι το παιχνίδι έχει αποκτήσει πολύ γρήγορους ρυθμούς και δε ξέρω κατά πόσο αυτή η στρατηγική μπορεί να συνεχιστεί. Όπως έλεγα και εχθές, αλλά και παλαιότερα, υπάρχει μια τακτική της εταιρείας να μαυρίσει κατά μεγάλο μέρος η λαική και εμείς οι τζαμπατζήδες να μην μπορούμε πλέον να την χρησιμοποιούμε, αναγκάζοντας μας κάποια στιγμή ή να βάλουμε το χέρι στην τσέπη ή να αποχωρήσουμε

biribibom
14.07.2011, 16:35
Το θεματάκι αυτό το παρακολουθώ από την πρώτη μέρα και κατέθεσα και εγώ τις αντιρρήσεις μου τότε. Και είμαι fan σας. Και με κάνετε κάθε μέρα να γελάω με τα εύστοχα σας σχόλια. Απλά μου έκανε εντύπωση που κανείς εδώ και γενικότερα στο forum δεν αντέδρασε σ αυτόν τον ολοκληρωτικό μηδενισμό της λαϊκής και της τεχνικής έλλειψης προϊόντων και μάλιστα ενώ ήταν σε εξέλιξη κάποιο event. Οκ ίσως λέω ανοησίες :rolleyes: Σε ευχαριστώ Πρόεδρε για την απάντηση:)

Σ ευχαριστώ Dias και είσαι πάντα εύστοχος. Έχω ποστάρει σ αυτό το θέμα αλλά μάλλον καμμιά βλακεία θα έλεγα και δεν θα τ ο πρόσεξες

maraki85
14.07.2011, 16:38
Κικκο το μαράκι85 , τα διαφημίζει ότι ανάβουν αμέσως, εγώ από ένα "ενημερωτικό ντοκιμαντέρ" που είχα δει εντελώς τυχαία :rolleyes:, δε μου φάνηκαν και τόσο καλά:p
@maraki85
Τελικά οι παραγγελίες στο νησί κατάντησαν να είναι ανταλλαγή χ.τ με π.ε. Κάποιες (λίγες) είναι καλές και κάποιες είναι σκέτη κλεψιά. Στο χέρι του καθενός είναι να τις ξεχωρισει
δεν θελω τετοια... τα καλυτερα σας βρηκα δες ετοιμες παραγγελιες:p
http://www.kausoksila.gr/images/product2.jpg
κρατω την συμβουλη σου για το νησι:)

serelis
14.07.2011, 16:45
δεν θελω τετοια... τα καλυτερα σας βρηκα

vre maraki ti na ta kanoume ta karvouna tetia ora??
kafe pinoume:p:p
http://3.bp.blogspot.com/_5Nu0SF41kL8/TQE95jVC0zI/AAAAAAAABFk/5_jGinbOfl0/s320/frape-karvouna.jpg

maraki85
14.07.2011, 16:46
vre maraki ti na ta kanoume ta karvouna tetia ora??
kafe pinoume:p:p

α προεδρε αδιαβαστος μας ηρθες.....:D:D
http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2360/35/4/1115281214/s1115281214_30312193_8617.jpg.. για να μην λες.... :)

dias19751
14.07.2011, 16:55
Σ ευχαριστώ Dias και είσαι πάντα εύστοχος. Έχω ποστάρει σ αυτό το θέμα αλλά μάλλον καμμιά βλακεία θα έλεγα και δεν θα τ ο πρόσεξες
Αποκλείεται να έλεγες βλακείες, γιατί η ουσία των σημερινών σου μηνυμάτων είναι πολύ σωστή. Απλά και εμείς είμαστε λίγο μεγάλα παιδιά, είναι και πολλά τα μηνύματα και έχουμε αρχίσει και ξεχνάμε :o.
Να έρχεσαι να γράφεις πιο συχνά στο θέμα μας. Νομίζω ότι μπορείς να προσφέρεις αρκετά.
α προεδρε αδιαβαστος μας ηρθες.....:D:D
http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v2360/35/4/1115281214/s1115281214_30312193_8617.jpg.. για να μην λες.... :)
Πρόεδρε λυπάμαι, αλλά τον πρόλαβα. Αααααααα ότι πρέπει ήταν αυτή την ώρα ο καφές μαράκι. Γεια στα χέρια σου.

Τι αποφάσισες τελικά ? Θα συγκαλέσεις κανένα υπουργικό συμβούλιο για να δούμε αν ψηφίσουμε ?

serelis
14.07.2011, 17:06
Τι αποφάσισες τελικά ? Θα συγκαλέσεις κανένα υπουργικό συμβούλιο για να δούμε αν ψηφίσουμε ?

exo postari stin proigoumeni selida nomizo imaste megala pedia ke kseroume ti tha kanoume ;)apla epidi mou aresoun ke oi parimies exo ali mia gia tin periptosi
otan ta mermikgia megalonoun poli ke vgazoun ftera.....tote pethenoun

o noon noito;)

demon071998
14.07.2011, 17:16
να σας πω κι εγω τον πονο μου..την ειχα στησει απ' το πρωι στη λαικη μπας και πετυχω καμια καλη τιμη για ενα λαμπερο προβατακι να το δωσω στην αποστολη να παρω 20.000 πε, αλλα ολες ολες 3-4 προσφορες επαιζαν μονο.πριν λιγο μπηκε μια νεα προσφορα κι εσκασα 550.000 χτ:( για την παρτη του! ολα στο βωμο της ανοδου επιπεδου! δεν μαζευονται καθολου ευκολα τοσες χιλιαδες πε...

nikexad
14.07.2011, 17:33
Κι εγώ αυτό τους λέω Τάσο-demon071998.
Πάρτε ρε σεις το λαμπερό μου προβατάκι για να πάρετε κανένα π.ε. αλλά δεν ακούνε και το αρνί μου σκαρφάλωσε στα κεραμίδια.
Είμαι στην πιο άχρηστη λαϊκή του farmerama.

Αυτό το είδατε φαντάζομαι ε???

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1083742&postcount=1

Τώρα έδεσε το γλυκό... Να δούμε τι μπάλες θα πάρουν όσοι παλεύουν ακόμα το mundial.

Εγω τελικά τα κατάφερα. Αλλες 124 μπαλες θέλω ακόμα αλλά υπάρχουν παιδιά που παλεύουν ακόμα.

Εκτός κι αν μας κάνει καμιά έκπληξη της τελευταίας στιγμής η εταιρεία.

demon071998
14.07.2011, 17:40
Κι εγώ αυτό τους λέω Τάσο-demon071998.
Πάρτε ρε σεις το λαμπερό μου προβατάκι για να πάρετε κανένα π.ε. αλλά δεν ακούνε και το αρνί μου σκαρφάλωσε στα κεραμίδια.
Είμαι στην πιο άχρηστη λαϊκή του farmerama.

και φοβασαι οτι δεν θα πουληθει?:eek: ειναι τοσο λιγες οι προσφορες τους στη λαικη που δεν μπορει να μεινει στα αζητητα...μην ξεχνας οτι τωρα με το ενιαιο νομισμα ρεεεεεεεεεεεουν αφθονα τα χτ!

mara_libra
14.07.2011, 17:44
Και εγώ επιτέλους μπήκα στον τελικό...
Απίστευτο μου φαίνεται!!
Αφροδίτη φρι-φρι, κάτι σου είχα υποσχεθεί και δεν το ξεχνώ!!
Πάρε ηλιόσπουρους και φύγαμε!:D

Θεοδόσης61
14.07.2011, 17:50
τα ελεγα εγω για την παρασκευη.
το θεμα ειναι αν θα δινουν μπαλες τα φαντασματα ,ταφοπλακες και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις

nikexad
14.07.2011, 17:56
τα ελεγα εγω για την παρασκευη.
το θεμα ειναι αν θα δινουν μπαλες τα φαντασματα ,ταφοπλακες και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις

Θα δίνουν βρε Θεοδόση (μόλις απάντησε η Alida στην ίδια ερώτηση) αλλά τι μπάλες να πάρεις όταν πρέπει να φυτέψεις διαβολοκολοκύθες και θάμνους?

Οπως και να'χει θ'ανακατέψει τους παίκτες που πασχίζουν να μαζέψουν μπάλες.
Μπορούσαν να το αφήσουν μετά το mundial.

serelis
14.07.2011, 18:02

oti ke na gini avrio to apogefma tha vlepo to nekrotafio apo psila

http://img847.imageshack.us/img847/1492/telos.png

Φριφρι1
14.07.2011, 18:07
Και εγώ επιτέλους μπήκα στον τελικό...
Απίστευτο μου φαίνεται!!
Αφροδίτη φρι-φρι, κάτι σου είχα υποσχεθεί και δεν το ξεχνώ!!
Πάρε ηλιόσπουρους και φύγαμε!:D

Καλησπερα στα σπορια ολα! Μαρα μου, αντε περιμενω! Θα παρω κ ηλιοσπορια κ θα ειμαι ετοιμη! Τωρα για το ιβεντ πανσεληνου εντελως ακαιρο. Τα διαβολοφυτα δεν δινουν πε αρα κ μπαλες. Εδω ειχα ενα ολακερο αγριο λιβαδι με ανθος το μισο κ λαγοκερασο το υπολοιπο κ πηρα 2 μπαλες! Ναι ναι ολοκληρες! Κ θα μου δωσουν οι ντοματες κ οι θαμνοι της πανσεληνου! Δεν θα ασχοληθω ουτως η αλλως σταυλο νυχτεριδων κυνηγαγα κ με τους μυστηριους σταυλους πετυχα 5! Αρκετοι μου ειναι!

Θεοδόσης61
14.07.2011, 18:09
Θα δίνουν βρε Θεοδόση (μόλις απάντησε η Alida στην ίδια ερώτηση) αλλά τι μπάλες να πάρεις όταν πρέπει να φυτέψεις διαβολοκολοκύθες και θάμνους?

Σ΄ευχαριστω ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω να ψαχνω στο φορουμ.
Ειμαι στο τελικο 51/300

mara_libra
14.07.2011, 18:30
Καλησπερα στα σπορια ολα! Μαρα μου, αντε περιμενω! Θα παρω κ ηλιοσπορια κ θα ειμαι ετοιμη! Τωρα για το ιβεντ πανσεληνου εντελως ακαιρο. Τα διαβολοφυτα δεν δινουν πε αρα κ μπαλες. Εδω ειχα ενα ολακερο αγριο λιβαδι με ανθος το μισο κ λαγοκερασο το υπολοιπο κ πηρα 2 μπαλες! Ναι ναι ολοκληρες! Κ θα μου δωσουν οι ντοματες κ οι θαμνοι της πανσεληνου! Δεν θα ασχοληθω ουτως η αλλως σταυλο νυχτεριδων κυνηγαγα κ με τους μυστηριους σταυλους πετυχα 5! Αρκετοι μου ειναι!

Έγινε!
Μόνο 5; χαχα εσύ φτιάχνεις όλες τις νυχτερίδες, για μια ταινία με τον Δράκουλα!:D

Παυλής
14.07.2011, 19:20
..
Καλησπέρα παιδιά .
Ηθελα να σας πω μπράβο ( αν έχει κάποια σημασία )
Να σας πως πως άργησα να σας ανακαλύψω , αλά μου αρέσει ο τρόπος που αντιμετωπίζεται τα θέματα τις λαικής , με χιούμορ και σας παρακολουθώ.
Πειράζει ; Δεν πειράζει φαντάζομαι.
Καλή συνέχεια.

serelis
14.07.2011, 19:52
[B]αλά μου αρέσει ο τρόπος που αντιμετωπίζεται τα θέματα τις λαικής , με χιούμορ και σας παρακολουθώ.
Πειράζει ; Δεν πειράζει φαντάζομαι.
Καλή συνέχεια.

oxi apla den pirazi epivalete na mas parakolouthis
kalos opises
den tin antimetopizoume emis me xioumor
ine apo monitis gia gelia xaxaxa
http://img849.imageshack.us/img849/161/mavrila.png

Παυλής
14.07.2011, 19:57
oxi apla den pirazi epivalete na mas parakolouthis
kalos opises
Ευχαριστώ Γιάννη , αν και νομίζω το epivalete δεν χρειαζόταν .
Και πάλι , καλή συνέχεια .

george-eyh
14.07.2011, 20:11
επειδη ειμαι και λιγο ηλικιωμενος(31 στα 32) αλλο ειναι το event πανσεληνου και αλλο το halloween.ειναι λιγο ηλιθια η ερωτηση εεεεεεεεεεεεε?

serelis
14.07.2011, 20:14
Ευχαριστώ Γιάννη , αν και νομίζω το epivalete δεν χρειαζόταν .
Και πάλι , καλή συνέχεια .

enoousa san palios ke empiros pextis
epis ksero oti ke esena sou aresi to xioumor;);)

george-eyh to idio ine akrivos to idio

Φριφρι1
14.07.2011, 20:16
επειδη ειμαι και λιγο ηλικιωμενος(31 στα 32) αλλο ειναι το event πανσεληνου και αλλο το halloween.ειναι λιγο ηλιθια η ερωτηση εεεεεεεεεεεεε?
Καλησπερα, το ιδιο κ το αυτο ειναι!:)

.Sevi77.
14.07.2011, 20:39
Γειά σας παιδιά,να μπώ στο παρεάκι σας? μ' αρέσει η κουβεντούλα σας... :p Με λένε Σέβη και είμαι από Πειραιά για όσους δέ με γνωρίζουν :)

maraki85
14.07.2011, 20:45
Γειά σας παιδιά,να μπώ στο παρεάκι σας? μ' αρέσει η κουβεντούλα σας... :p Με λένε Σέβη και είμαι από Πειραιά για όσους δέ με γνωρίζουν :)

και το ρωτας οσο ποιο πολλοι τοσο πιο καλα
με λενε Αφροδιτη[θεσσαλονικη]

Φριφρι1
14.07.2011, 20:52

Καλησπερα κ απο μενα.Καλως μας ηρθες! :) Εγω ειμαι η αλλη Αφροδιτη της παρεας, (Αφροδιτουλα κατα τον παρεδρο Γιαννη), κ ειμαι απο Αθηνα!

.Sevi77.
14.07.2011, 20:52
Χάρηκα! Σε έχω δεί πολλές φορές στο φόρουμ,αλλά πρώτη φορά μιλάμε μαζί...καλή αρχή λοιπόν,έ? ;)

maraki85
14.07.2011, 20:56
Χάρηκα! Σε έχω δεί πολλές φορές στο φόρουμ,αλλά πρώτη φορά μιλάμε μαζί...καλή αρχή λοιπόν,έ? ;)

καλωσηρθες :)

annita68
14.07.2011, 21:49

geia sou sevi...:)
kalos irthes stin parea mas,apo piesi,kardia,stress... pos pas????:confused:
ta upoglosia na ta exeis panta masi xaxaxa,rota kai ta koritsia!:D
ela-paka kano mia xara einai edo...kai ego sxetika nea edo!
kali sinexeia!!!!:)

annadi1962
14.07.2011, 22:07
καλησπερα σε ολους.
αποφασισα κι εγω μετα απο πολυυυυ καιρο -χαρη σε σας- να συμμετεχω στο φορουμ.:)

χαιρομαι πολυ που δημιουργηθηκε αυτο το παρεακι που εκφραζει πολλααααα απροσαρμοστα σπορακια σαν κι εμενα.
να μαστε καλα να φυτευουμε. καλο βραδυ σε ολους:)

maraki85
14.07.2011, 22:17
να υποθεσω ειμαστε πιο πολλα τα κοριτσακια.... :)
αγορια... να μας προσεχετε.... :p
πριν καταντησω ετσιhttp://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/207946_204881356196865_144280618923606_694140_5257 084_n.jpgπαω για υπνο.:)
καληνυχτα σε ολους.:)

-Kikko11-
14.07.2011, 22:40

Γεια σου Σέβη! :)
Ελπίζω να έρχεσαι συχνά.
Εδώ λέμε ο καθένας τον πόνο του, είμαστε αγαπημένοι και ενωμένοι σαν μια γροθιά αλλά καμιά φορά στα νεύρα μας πάνω σουβλίζουμε τα λαμπερά αρνιά των συμπαικτών μας και κοιτάμε πως θα λουφάρουμε από το φύτεμα των μαρουλιών.
Να σε ρωτήσω κάτι? Τον πορτιέρη που έχουμε τον συνάντησες όταν έμπαινες?
Κανονικά υπάρχει πορτιέρης αλλά ως συνήθως.. Τέλος πάντων υποψιάζομαι ότι κάνει βόλτες με τα αερόστατά του.

stefroditis
14.07.2011, 22:56
Χαιρετω την .Sevi77. και το υπουργικο συμβουλιο
σημερα το απογευματακι πηρα το αεροστατο και τα 15 αστερακια και σκεφτομουν τι να τα κανω ειχα παρει το αποτελεσματικο λιπασμα λογω του οτι ειμαι φαν της τρομακτικης νυχτας σε 1:43 το φαντασματακι απο 6 ωρες καλα ειναι.
τελος παντων μετα θυμηθηκα τον προεδρο και λεω δεν παιρνω και την απεναντι τις χρυσες δουλειες παραπανω π.ε στις παραγγελιες και ιδου
http://img812.imageshack.us/img812/8456/paragelies.jpg
πραγματικα ενα εχω να πω respect στον προεδρο, ελπιζω να αποκτησω και το λιτσι συντομα:D
καλα να περνατε

.Sevi77.
14.07.2011, 23:00
Κορίτσια ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και ελπίζω να με ανεχτείτε γιατί έχω και ένα ελαφρύ Αλτσχά'ι'μερ όπως έχω πεί και στην Κίκκο! :D Εννοείτε πως τα υπογλώσσια είναι πάντα πρόχειρα επάνω μου για κάθε περίπτωση....! Άν και θέλω να πιστεύω πως έχω τον έλεγχο του εαυτού μου,αλλά ποτέ δέν ξέρειςςςςςς.... :rolleyes: Όχι Κίκκο δέν είδα κανέναν πορτιέρη και μή μου λές για αερόστατα,γιατί χτυπάς νεύρο! :D

-Kikko11-
14.07.2011, 23:02
Χαιρετω την .Sevi77. και το υπουργικο συμβουλιο
σημερα το απογευματακι πηρα το αεροστατο και τα 15 αστερακια και σκεφτομουν τι να τα κανω ειχα παρει το αποτελεσματικο λιπασμα λογω του οτι ειμαι φαν της τρομακτικης νυχτας σε 1:43 το φαντασματακι απο 6 ωρες καλα ειναι.
τελος παντων μετα θυμηθηκα τον προεδρο και λεω δεν παιρνω και την απεναντι τις χρυσες δουλειες παραπανω π.ε στις παραγγελιες και ιδου
πραγματικα ενα εχω να πω respect στον προεδρο, ελπιζω να αποκτησω και το λιτσι συντομα:D
καλα να περνατε

Καλημέρα Stef! δλδ είσαι φορτωμένος από αστεράκια, σούπερ λίπασμα και ετοιμοπόλεμος..
Θέλω 188 μπαλίτσες για να τελειώσω το μουντιάλ. Άρα θα αναγκαστώ να απέχω από τις τρομακτικές νύχτες.. :(

alexandros1970
14.07.2011, 23:06
na ta parapoulia pou elega kipioi:)episis sto xoriomou lene opios exi to maxeri exi ke to karpouzi ;)mipos tora ta exoume emeis ke ta dio???;);)

ipa ke ston alex na to sxoliasi ala den ida tipota:confused::confused:

demon071998 taso ego den tha edina tipota kane ipomoni

Έλα πρόεδρα ... κάτι το μπαράκι εσύ, κάτι τα μηχανάκια εγώ , έχουμε χάσει τη μπάλα ... ευτυχώς που βρίσκουμε τα ''τόπια'' και παίρνουμε κανένα ποντάκι δλδ ...
Αμέσως σου έχω απαντήσει .. εσύ δεν το είδες ...1318 ποστ ...

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=68505&page=132

stefroditis
14.07.2011, 23:06
Καλημέρα Stef! δλδ είσαι φορτωμένος από αστεράκια, σούπερ λίπασμα και ετοιμοπόλεμος..
Θέλω 188 μπαλίτσες για να τελειώσω το μουντιάλ. Άρα θα αναγκαστώ να απέχω από τις τρομακτικές νύχτες.. :(
τι λες τωρα αμα πλακωσεις τα τρομακτικα φυτα λιπασματα σουπερ+απλα+ ψεκασματα θα παρεις καλες μπαλες και στο πισω λιβαδι και δασος βαλε σκορδα για διωξεις το κακο :D:D
και εισαι ανετη:cool:

-Kikko11-
14.07.2011, 23:07
Κορίτσια ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και ελπίζω να με ανεχτείτε γιατί έχω και ένα ελαφρύ Αλτσχά'ι'μερ όπως έχω πεί και στην Κίκκο! :D Εννοείτε πως τα υπογλώσσια είναι πάντα πρόχειρα επάνω μου για κάθε περίπτωση....! Άν και θέλω να πιστεύω πως έχω τον έλεγχο του εαυτού μου,αλλά ποτέ δέν ξέρειςςςςςς.... :rolleyes: Όχι Κίκκο δέν είδα κανέναν πορτιέρη και μή μου λές για αερόστατα,γιατί χτυπάς νεύρο! :D

Γι' αυτό μου αρέσεις.. Εγώ να δεις τι παθαίνω όταν ακούω για αερόστατα! Αφού να φανταστείς ξεκίνησα κάθε βράδυ να πίνω 1 ποτήρι βότκα για να χαλαρώσω. Αν δεν συμβεί κάτι που να προκαλέσει τα ευερέθιστα νεύρα μου, θα σταματήσω στο πρώτο. Μήπως πρέπει να ανησυχώ?
:confused:

nikexad
14.07.2011, 23:09
Δεν ειναι απαραιτητο.
Με τον ρυθμο που τις μαζευεις, προλαβαινεις και το halloween και το Mundial.
Εκτος κι αν για καποιο λογο δεν μπορεις να μπεις το Σαβαβτοκυριακο.

Γυναικοπαρέα απόψε ε?

Τα σέβη μου στις αγρότισσες.
Νεοφερμένες και ... παλιές.

alexandros1970
14.07.2011, 23:11
Γι' αυτό μου αρέσεις.. Εγώ να δεις τι παθαίνω όταν ακούω για αερόστατα! Αφού να φανταστείς ξεκίνησα κάθε βράδυ να πίνω 1 ποτήρι βότκα για να χαλαρώσω. Αν δεν συμβεί κάτι που να προκαλέσει τα ευερέθιστα νεύρα μου, θα σταματήσω στο πρώτο. Μήπως πρέπει να ανησυχώ?
:confused:

Αερόστατα .. αερόστατα .. αερόστατα .. αερόστατα .....

http://www.avinet.eu/gr/images/p001_1_00.png

-Kikko11-
14.07.2011, 23:12
τι λες τωρα αμα πλακωσεις τα τρομακτικα φυτα λιπασματα σουπερ+απλα+ ψεκασματα θα παρεις καλες μπαλες και στο πισω λιβαδι και δασος βαλε σκορδα για διωξεις το κακο :D:D
και εισαι ανετη:cool:

Εύγε και μπράβο σου! Δεν είναι τυχαίο ότι σε έχρισαν Υπουργό εβέντ και αποστολών.
Λες να μου δώσουν μπαλίτσες τα τρομακτικά?:confused:
Εύγε και πάλι εύγε! :D

.Sevi77.
14.07.2011, 23:13
Αλήθεια...επείδή δέν έτυχε να το δώ κάπου...τα σατανόφυτα :D θα μας δίνουν μπαλίτσες ή θα φάμε πάλι σούτο??

-Kikko11-
14.07.2011, 23:17
Δεν ειναι απαραιτητο.
Με τον ρυθμο που τις μαζευεις, προλαβαινεις και το halloween και το Mundial.
Εκτος κι αν για καποιο λογο δεν μπορεις να μπεις το Σαβαβτοκυριακο.

Γυναικοπαρέα απόψε ε?

Τα σέβη μου στις αγρότισσες.
Νεοφερμένες και ... παλιές.

Γεια σου Νίκο!
Έχουμε να κάνουμε και τίποτα καλύτερο? Αφού το ρίξατε στις βόλτες με τα βρωμοαερόστατα.. Γυναίκες και ευτυχώς βρήκα και μια φίλη μου εδώ να λέω τον πόνο μου.
Ξέρεις πεθύμησα ζαχαρένιο κλέφτικο. Μήπως σου βρίσκεται κανένα?:D

alexandros1970
14.07.2011, 23:20
Αλήθεια...επείδή δέν έτυχε να το δώ κάπου...τα σατανόφυτα :D θα μας δίνουν μπαλίτσες ή θα φάμε πάλι σούτο??

Θα μας δίνουν αλλά σε κάπως gothic μορφή ....

http://image.spreadshirt.net/image-server/image/composition/18245189/view/1/producttypecolor/28/type/png/width/378/height/378/pink-soccer-devil-ball-women-s-t-shirts_design.png

mara_libra
14.07.2011, 23:20
Καλησπέρα σας σπόροι!:D
Γεια σου Σέβη! Εμείς τα έχουμε ξαναπεί και σε άλλο θέμα! Καλώς ήρθες!
Κορίτσια χαλαρώστε θα το καταφέρουμε το event, δικό μας το αερόστατο!! :p
Τώρα για τα δρακουλοφυτά τι να πω...Ίσως τα φαντάσματα να δίνουν μπάλες ...;!

rapunzel2
14.07.2011, 23:21
Καλημέρα Σέβη. Καλώς ήλθες κι από μένα. :) Είμαι η Βασιλική.

Πιστεύω πως ναι. Εργαλεία δίνουν, λογικά θα δίνουν και μπάλες. Μια ερώτηση στην κουβεντούλα δεν είναι κακή ιδέα. Θα μας απαντήσουν το πρωί. Πρωί είπα? Και τώρα πρωί είναι ... τέλος πάντων αργότερα το πρωί ... :p

nikexad
14.07.2011, 23:21

Δες εδω Σεβη...
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=1083799#post1083799

Σούτο?

Ξέρεις πεθύμησα ζαχαρένιο κλέφτικο. Μήπως σου βρίσκεται κανένα?:D

Ναι αμε.
Εβαλα και την κατσαρόλα να βράσει, ετοιμασα και τα υλικα.
Το δύσκολο είναι να το πείσω να κατέβει από τα κεραμίδια όμως...:D

-Kikko11-
14.07.2011, 23:23
Άλεξ αυτό θέλεις?.. Θέλεις να γίνω αλκοολική?..
Πως θα κάνεις βόλτα με το αερόστατο κουβαλώντας αυτό το βάρος πάνω σου?
Πως θα αντέχεις να ακούς τον άνεμο να σου ψιθυρίζει "εσύ φταις, εσύ φταις, εσύ φταις..."

.Sevi77.
14.07.2011, 23:25
Αερόστατα .. αερόστατα .. αερόστατα .. αερόστατα .....

http://www.avinet.eu/gr/images/p001_1_00.png
Αμάν! Έχω αρχίσει να ζαλίζομαι...Κίκκο11 βάλε σφηνάκια λέμε και θα σου κάνω παρέα και στο κλέφτικο! χιχιιιιιι Αλέξανδρος1970...δέν έχω λόγια...είσαι φοβερός! Κοντέψανε να μου φύγουνε τα κατρουλιά απο το γέλιο με την σατανόμπαλα λέμε! χαχαχαχαχααααααα

rapunzel2
14.07.2011, 23:25
Ορίστε .. μια που το είπαμε, μια που έφτασε η απάντηση ... :)

Καλό αυτό, όσοι δεν έχουν τελειώσει, δεν θα μείνουν πίσω.

Νίκο, να μπω στο αερόστατο να πάω να το τσακώσω? :p

.Sevi77.
14.07.2011, 23:30
Έλα βρέ Μαρα,που έισαι? :) μου είπανε ότι έχει γίνει ένα καλό παρεάκι εδώ και είπα να κάνω το πέρασμά μου! Γειά σου Βασιλική και ευχαριστώ!

mara_libra
14.07.2011, 23:36
Εδώ είμαι Σέβη...:)
Ξέρεις έχω και τίτλο, είμαι υπουργός δημόσιων σχέσεων και διαπραγματεύσεων!:D Επίσημα πράγματα!
Πολύ καλά έκανες και ήρθες!
Όλοι οι καλοί δεχούμενοι!:)

-Kikko11-
14.07.2011, 23:38
Το δύσκολο είναι να το πείσω να κατέβει από τα κεραμίδια όμως...:D

Καλά αυτό είναι το μόνο εύκολο. Αν δεν μπορείς, θα έρθουν πρωί-πρωί ο Θεοδόσης με τον Σερελή να στο κατεβάσουν..

stefroditis
14.07.2011, 23:38
@ alexandros1970
τον ξερω τον τυπο ειναι ο Lou καναμε μαζι βαρακια:D:D
το προβλημα με το αεροστατο ειναι οτι θελει απαραιτητως μαθηματα οδηγησης ή εστω ενα εγχειριδιο χρησης γιατι παρολα τα ρηφρες και καθαρισμους κουκης που εκανα δεν εμφανιζοταν στο τελος με το εκατοστο ρηφρες που εμφανιστηκε αλλα πηγαινε οπου ηθελε:confused:

.Sevi77.
14.07.2011, 23:47
Σώπαινε καλέ! :eek: Υπουργός?? τί μου λές τώρα ,τόσο σοβαρά είναι τα πράγματα? πάντα τέτοια πάντα τέτοια! χιχιχι! :pΆχ πολύ καλό το παρεάκι σας,αλλά εδώ δυστηχώς θα πρέπει να κλείσω...:( Έχω πρω'ι'νό βασανιστήριο από την μάνα μου...φεύγει για Ν.Ζηλανδία για κανα 2μηνο(άντε να ηρεμήσουμε και λίγο!) και επειδή θέλει να πάρει δώρα και μιάς και μπήκαν και οι εκπτώσεις(αλληλού'ι'α!) θέλει να έρθει να με πάρει και να με σύρει σε όοοοοοοολο τον Πειραιά για να έχει την γνώμη μου,λέει...:cool:καταλαβαίνεις τί έχω να τραβήξω,ναί? :eek: Καληνυχτώ λοιπόν όλη την όμορφη παρέα και τώρα που γνωριστήκαμε θα τα λέμε συχνά! :)

alexandros1970
14.07.2011, 23:52
@ alexandros1970
τον ξερω τον τυπο ειναι ο Lou καναμε μαζι βαρακια:D:D
το προβλημα με το αεροστατο ειναι οτι θελει απαραιτητως μαθηματα οδηγησης ή εστω ενα εγχειριδιο χρησης γιατι παρολα τα ρηφρες και καθαρισμους κουκης που εκανα δεν εμφανιζοταν στο τελος με το εκατοστο ρηφρες που εμφανιστηκε αλλα πηγαινε οπου ηθελε:confused:

Σωστός ο Στεφ ... άσε τα υπουργεία και τους χαρτογιακάδες τότε και έλα κι'εσυ ''πόρτα'' να γίνουμε τριάδα ...
κουνούπι δεν θα περνάει ...χαχαχαχα....
Θέλει διαγραφή και μόλις το βάλεις από τη μπάρα και το πατήσεις ,κάνεις ανανέωση ..θα το δεις με τη μια ...και μετά πατάς επάνω του ..στο μπαλόνι που πετάει και αλλάζει κατεύθυνση ...

Για το καληνύχτα έχω να σας δώσω ένα τιπακι ...για όσους δεν κατάλαβαν καλά αυτά που έγραψα στην αναφορά μου περί αλλαγών και που πάει τελικά η βαλίτσα .....
Μην πουλάτε τίποτα ... αγοράστε ότι βρείτε σε καλή τιμή ..μα ότι βρείτε όμως ...
και ετοιμάστε χωράφια .. πολλά χωράφια ... πάρα πολλά χωράφια ....
το λέει και στην ούγια άλλωστε ...

Έλα ρε συνέταιρε!
Η δουλειά κάνει
τον αγρότη βασιλιά!

πριν έλεγε ...''εεει συνέταιρε .. πότισες σήμερα ;;;..οι κότες παραπονιούνται .....''

άντε σακ βουαγιαζ και μπον βινς ...

mara_libra
15.07.2011, 00:00
Καλό κουράγιο και καλό της ταξίδι!:D
Να περάσει όμορφα και εσύ ακόμα καλύτερα!
Εδώ σας καληνυχτίζω και εγώ παιδιά...
Να έχετε ένα όμορφο και δροσερό βράδυ!
Γεια σου Σέβη και τα λέμε...
ΥΓ: Τυχερή! Θα έχεις να το λες για τις <<υψηλά ιστάμενες>> γνωριμίες που έχεις κάνει στο φόρουμ!χαχαχα

.Sevi77.
15.07.2011, 00:07
Καλό κουράγιο και καλό της ταξίδι!:D
Να περάσει όμορφα και εσύ ακόμα καλύτερα!
Εδώ σας καληνυχτίζω και εγώ παιδιά...
Να έχετε ένα όμορφο και δροσερό βράδυ!
Γεια σου Σέβη και τα λέμε...
ΥΓ: Τυχερή! Θα έχεις να το λες για τις <<υψηλά ιστάμενες>> γνωριμίες που έχεις κάνει στο φόρουμ!χαχαχα

Μα ένα πράγμα βρέ παιδί μου τί να σου πώ! Το αισθανόμουν πως απόψε θα ήταν το τυχερό μου....:D

stefroditis
15.07.2011, 00:09
ευχαριστω τον υπουργο των θυρων για το λεσσόν τσαμπέ του αεροστατου
ναι πεταει!!!
οσο για την θυρα αμε ψηνομαι:D
τωρα στα σοβαρα μελετησα τις αναφορες τα δικα μου συμπερασματα ειναι οτι θα μετρησει το ποσες ωρες on line θα ειναι ο παικτης οι καβατζες καλες ειναι για αρχη αλλα καποτε τελειωνουν ( προσωπικη αποψη παντα)

Θεοδόσης61
15.07.2011, 09:03
Καλά αυτό είναι το μόνο εύκολο. Αν δεν μπορείς, θα έρθουν πρωί-πρωί ο Θεοδόσης με τον Σερελή να στο κατεβάσουν..

Καλημερουδια.
Με τετοια ζεστη και αρχισαμε με τις παραγγελιες.http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQpbXHX5v5G7QRb8Mu5FuMFDUa1IMcmv aLolkXPNQ-MXLtac_TTqA

dias19751
15.07.2011, 09:57
Καλημέρα, σε όλους (όσο καλή μέρα βέβαια μπορεί να είναι) :(

Σήμερα Παρασκευή 15 Ιουλίου και ώρα 11:13. Είναι τραγικό. :(.

http://img8.imageshack.us/img8/20/36249133.png

Λυπάμαι, αδέρφια μου ::(

http://img121.imageshack.us/img121/9849/funeral.png

biribibom
15.07.2011, 10:38
τα θερμά μου συλλυπητήρια. αντί στεφάνου σκέφτομαι να καταθέσω από 500 σπόρους στάρι καρότα μαρουλάκια σανό και βρώμη. να ζήσετε να την θυμόσαστε.

demon071998
15.07.2011, 10:42
δια εγραψεεεεεεεες!!! ο καφες της παρηγοριας το απογευμα εδω

Φριφρι1
15.07.2011, 10:47
Καλο μεσημερι σε ολους μας! Μολις φουρνισα τα γεμιστα μου, με πιπεριες ντοματες, κολοκυθια απ τη φαρμα κ αμπελοφυλλοντολμαδες απ το αμπελι στο νησι! Απ τη λαικη δεν ψωνισα τιποτα λογω του αιφνιδιου θανατου της! Χαχαχα, Δια εισαι ολα τα λεφτα! Respect μονο αυτο σου λεω! :D Κ στα σοβαρα τωρα, δεν κινηται φυλλο παιδια. Τιποτα λεμε! Κ απο τροφες καραδοκω απ το πρωι μεταξυ μαγειρεματος αλλα ειδικα τα εξωτικα μου ζωα θα ψοφησουν απο πεινα! Στανταρακι σας λεω! Κ απ την αλλη που η Snorkelουνα ειπε οτι το ιβεντ της νυχτας γινεται σημερα γιατι την αλλη βδομαδα θα σκασει η νεα μπομπα! Παρεδρακο τα χαπια σου θα τα χρειαστω!:D Α! Κ Δια η σχωρεμενη (βλεπε λαικη) ηταν κ πολυτεκνη! Τωρα τα επιδοματα πολυτεκνιας τα περνει ο πατερας! Τυχερουλη παλι κερδισμενος εισαι! :D :D

lazos95
15.07.2011, 10:53
dias19751 Απλά respect:o:o:):)
http://www.tumblecheer.com/clap-animated-animation-clap-smiley-emoticon-000340-large_1_.gif
Τι λέτε θα το πάρω το αερόστατο??:confused::confused:
http://img651.imageshack.us/img651/3435/79045333.jpg

rapunzel2
15.07.2011, 10:57
Δεν μου φτάνει ο πόνος μου ... σκέφτομαι και την ζέστη που θα τραβήξω με τα μαύρα σήμερα μεσ' το μεσημέρι ...

http://www.poemplaques.com/images/sad-poems-3.jpg

:p :p

Δία κορυφαίο! :) Καλό μεσημέρι σε όλους.

douko
15.07.2011, 11:04
καλημερα κι απο μενα.τι σου ειναι η ζωη βρε παιδι μου απο βαφτησια σε κηδεια.να ζησουμε να τη χαιρομαστε.κουραγιο η ζωη συνεχιζεται.δια υποκλεινομαι και εγω με τη σειρα μου.φευγω εχω βαλει σιταρι για τα κολυβα.

demon071998
15.07.2011, 11:04
παρακαλουνται τα κοριτσια των απροσαρμοστων σπορων να ειναι σε ετοιμοτητα το απογευμα για να τραταρουν κονιακακια, καφεδακια και παξιμαδακια τους επισκεπτες που θα ερχονται να συλληπηθουν, γιατι εμεις τα αρσενικα πρεπει να κατεβασουμε απ' τα κεραμιδια το αρνι του Νικου

-Kikko11-
15.07.2011, 11:10
Χαχαχαχαχα!!
Το έχετε συνειδητοποιήσει ότι είμαστε εντελώς σούργελα?..

Μετά τον καφέ πάμε στου Νίκου να φάμε αρνί με πατάτες στον φούρνο. Πήγε πρωί-πρωί ο Θεοδόσης και το κατέβασε από τα κεραμίδια.
Πατάτες έχουμε?? :eek:
Το προτιμούσα κλέφτικο αλλά τι να κάνουμε.. μετά από αυτό το γεγονός δεν είναι πρέπον να ανάψουμε κάρβουνα..

Οι συγγενείς σας παρακαλούν αντί στεφάνων να καταθέσετε μαρούλι, σιτάρι και λοιπά σπάνια φυτά στο παρακάτω λογαριασμό:

LAIKI BANK 0030-1245-2598-1478-4576-0000-1200

Σας ευχαριστούμε.

demon071998
15.07.2011, 11:14
Οι συγγενείς σας παρακαλούν αντί στεφάνων να καταθέσετε μαρούλι, σιτάρι και λοιπά σπάνια φυτά στο παρακάτω λογαριασμό:

LAIKI BANK 0030-1245-2598-1478-4576-0000-1200

Σας ευχαριστούμε.

ναι! και σανο! και βρομη! και πολυ σωστα τα χαρακτηρισες "σπανια φυτα"!

Φριφρι1
15.07.2011, 11:27
Kikko, κοριτσακι μου, οχι αρνι στη κηδεια! Αστο να σιτεψει για τα 40! Μην τρεχει κ ο νικος μεσημεριατικα να το σφαξει! Χαχαχα! Ψαροσουπα θα φτιαξουμε! Νισικιγκοι εχουμε (ακομα), κ λιγο σελινο θα φερω κ ολα οκ. Τωρα πατατες κ ειδικα καροτα αστο καλυτερα! Ειναι ηδη πολυτελειας κ ειμαστε κ πολλοι!! :D (Πολυ διασκεδαζω παιδια μου)! :D

mara_libra
15.07.2011, 11:33
Την καλησπέρα μου και τα θερμά μου συλληπητήρια !!!:D
Δία δικαιολογημένα ...ο πρώτος των 12 Θεών!! χαχαχα (πραγματικά πολύ καλό!)
Εγώ παιδιά τι θέλετε να φέρω...
Α! φυτεύω κριθάρι! Κάνει για τα κόλυβα; Και σταφίδες επίσης! Έχω αρκετό σταφύλι στο νησί!!
Για ελληνικό καφέ, μάλλον όχι, θα σας φέρω espresso -φτιαγμένο με τα χεράκια μου!!

asimeniah1
15.07.2011, 11:34
πράγματι, ούτε πατάτες, ούτε σέλινο, ούτε καρότα...
ωραία σούπα θα τρατάρουμε τον κόσμο!http://img121.imageshack.us/img121/3761/17550113.jpg

καλύτερα να ψήσουμε τα ψάρια με τα κάρβουνα τζούλια

alexandros1970
15.07.2011, 11:37
Ένσταση ...Δία εμένα να με βγάλεις από τα τέκνα και να με βάλεις στα ...τεκνά ....
Ποτέ δεν ήμουν τέκνο της λαϊκής ... άντε μπράβο ..:D:D:D

http://3.bp.blogspot.com/-IPwgqKzgAHc/Ta9ReS-fHmI/AAAAAAAAAF8/12gMZIeNAdI/s1600/men-versus-women.jpg

-Kikko11-
15.07.2011, 11:44
Kikko, κοριτσακι μου, οχι αρνι στη κηδεια! Αστο να σιτεψει για τα 40! Μην τρεχει κ ο νικος μεσημεριατικα να το σφαξει! Χαχαχα! Ψαροσουπα θα φτιαξουμε! Νισικιγκοι εχουμε (ακομα), κ λιγο σελινο θα φερω κ ολα οκ. Τωρα πατατες κ ειδικα καροτα αστο καλυτερα! Ειναι ηδη πολυτελειας κ ειμαστε κ πολλοι!! :D (Πολυ διασκεδαζω παιδια μου)! :D

Γιατί? σε πολλά μέρη τρώνε αρνί και στην κηδεία..
Όχι ψαρόσουπα με τέτοια ζέστη! άσε που θέλει οπωσδήποτε καρότα! Ξέχνα το!
Τι μας πειράζει να φάμε το ζαχαρένιο? Θα βάλουμε και δυο πατατούλες στον καθένα και θα ταίσουμε τον κόσμο.
Έχω την εντύπωση ότι γίνονται τσιπιές.. Ο Δίας και ο Σερελής σε έβαλαν να μου απαντήσεις? Θέλουν να την βγάλουν με το στοκ που έχουν σε ψάρια? Και πόσο καιρό τα έχουν στον αχυρώνα?..
Άσε μη πάθουμε καμιά δηλητηρίαση και τρέχουμε! :D

mara_libra
15.07.2011, 11:49
kikko, είναι σίγουρα πολυχρονισμένα και μπαγιάτικα τα ψάρια!:D
Ο Γιάννης τα έχει πολύ καιρό στον αχυρώνα!!! Με τίποτα!!:eek:

-Kikko11-
15.07.2011, 11:54
Μάρα, ξέρω τι λέω.. Άστο καλύτερα.. Και στο κάτω κάτω γιατί να κάνουμε τραπέζι? Μήπως μας άφησε και τίποτα η συγχωρεμένη?
Λέω έναν καφέ και τέλος..:cool:

Φριφρι1
15.07.2011, 11:55
γεια σου αθανατη ελληνιδα μαγειρισσα! :d καλα δε θα τσακωθουμε κ για το φαι! αρνι θελει ο λαος; αρνι θα φτιαξουμε! ας ειδοποιησει καποιος το νικο να το σφαξει! γρηγορα γιατι κατα τις 5:00 τρωμε! :d

dias19751
15.07.2011, 12:00
Αδέρφια μου , το ξέρω ότι έχουμε πελαγώσει όλοι μας χωρίς την μαμά λαική, Πάντα μας τα είχε έτοιμα και δε μας έλλειπε τίποτα. Αλλά πιστεύω ότι όλοι μαζί ενωμένοι, τελικά θα τα καταφέρουμε (και θα εξυπηρετήσουμε τον κόσμο που θα έρθει να μας συμπαρασταθεί) έστω και με ένα απλό καφεδάκι.
Το μόνο που φοβάμαι είναι πως θα το πάρει ο serelis , ο οποίος την υπεραγαπούσε και περνούσε ατέλειωτες ώρες κοντά της.
Ποιος θα αναλάβει το βαρύ χρέος να του το πει ?(εγώ πάντως δε θα το αντέξω):(:(

Αιωνία της η μνήμη.

L1sy
15.07.2011, 12:03
Μάρα, ξέρω τι λέω.. Άστο καλύτερα.. Και στο κάτω κάτω γιατί να κάνουμε τραπέζι? Μήπως μας άφησε και τίποτα η συγχωρεμένη?
Λέω έναν καφέ και τέλος..:cool:

Συμφωνω απολυτα μαζι σου :p εχει μαυρισει τοσες μερες το ματι μας ...δεν εχει τπτ πιο αλλο εκτος καφε :D

Αδέρφια μου , το ξέρω ότι έχουμε πελαγώσει όλοι μας χωρίς την μαμά λαική, Πάντα μας τα είχε έτοιμα και δε μας έλλειπε τίποτα. Αλλά πιστεύω ότι όλοι μαζί ενωμένοι, τελικά θα τα καταφέρουμε (και θα εξυπηρετήσουμε τον κόσμο που θα έρθει να μας συμπαρασταθεί) έστω και με ένα απλό καφεδάκι.
Το μόνο που φοβάμαι είναι πως θα το πάρει ο serelis , ο οποίος την υπεραγαπούσε και περνούσε ατέλειωτες ώρες κοντά της.
Ποιος θα αναλάβει το βαρύ χρέος να του το πει ?(εγώ πάντως δε θα το αντέξω):(:(

Αιωνία της η μνήμη.

Να το πει ο Νικος ...εχει τον τροπο του αυτος :D

alexandros1970
15.07.2011, 12:09
Μετά πνευμάτων δικαίων τετελειωμένων, την ψυχήν της δούλης σου, Σώτερ, ανάπαυσον, φυλάττων αυτήν εις την μακαρίαν ζωήν, την παρά σοι, φιλάνθρωπε.

Παράσχου Κύριε.
Του Κυρίου δεηθώμεν.
Κύριε ελέησον.

Παρακαλούνται οι παρευρισκόμενοι .. αντί στεφάνων να καταθέσουν για την αποθανούσα από μια εργαλειοθήκη στο λογαριασμό της τεθλιμμένης οικογενείας ... (serelis)...

Άντε και του χρόνου ...:D:D:D

-Kikko11-
15.07.2011, 12:10
Ένσταση ...Δία εμένα να με βγάλεις από τα τέκνα και να με βάλεις στα ...τεκνά ....
Ποτέ δεν ήμουν τέκνο της λαϊκής ... άντε μπράβο ..:D:D:D

Είσαι πάρα πολύ σκληρός και πρέπει να σέβεσαι τον πόνο του συνανθρώπου σου. Αυτή την στιγμή πρέπει να σταθείς δίπλα στον φίλο σου τον Γιάννη. Μπορείς να καταλάβεις ότι γι' αυτόν είναι μεγάλη η απώλεια?.. :rolleyes:

alexandros1970
15.07.2011, 12:21
Είσαι πάρα πολύ σκληρός και πρέπει να σέβεσαι τον πόνο του συνανθρώπου σου. Αυτή την στιγμή πρέπει να σταθείς δίπλα στον φίλο σου τον Γιάννη. Μπορείς να καταλάβεις ότι γι' αυτόν είναι μεγάλη η απώλεια?.. :rolleyes:

Δεν έχει ανάγκη αυτός ... έχει το σκύλο προς το παρόν .. όσο για λαϊκή , θα βρει άλλη άκρη ...θα πουλάει μαρμελάδες και γλυκά σε λίγο .. κάτσε και θα δεις ...
χαχαχαχαχαχαχαχα....

Wallas.
15.07.2011, 12:38
O Μπασινάς στο κόρνερ, Χαριστέας στην κεφαλιά και γκ......................

http://img839.imageshack.us/img839/2940/gooooooal.gif

http://www.en.kolobok.us/smiles/user/tatice_05.gif

Καλησπέρα σε όλους, πάω μια βόλτα με το αερόστατο και επιστρέφω. :D

douko
15.07.2011, 12:53
καλα λενε καθε γαμος εχει κλαμα καθε κηδεια γελια.

Wallas.
15.07.2011, 12:59
Έκανα τη βόλτα http://www.en.kolobok.us/smiles/user/mr47_06.gif

διάβασα και το θέμα... συλλυπητήρια http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/a030.gif ... τα έξοδα του http://www.cosgan.de/images/smilie/figuren/a060.gif δικά μου.

Στη δικιά μου είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα, αλλά αυτό δεν είναι λαϊκή, φαρμακείο είναι. Αλλάζω λάδια στο τρακτέρ και πάω για οργώματα. :p

asimeniah1
15.07.2011, 13:04
σας παρακαλώ πάρα πολύ, επειδή το θέμα είναι πολύ σοβαρό , να λείπουν τ' αστειάκια ;)
και κανονίστε να κάνουμε και έναν έρανο για να βοηθήσουμε κι αυτά τα έρμα τα ορφανά ζωάκια της φάρμας ,
που μετά από αυτήν τη μεγάλη απώλεια είναι πολύ δύσκολο να βρουν τροφή και να επιβιώσουν :(
ότι προαιρείσθε λοιπόν και γι' αυτά κυρίες και κύριοι...συντετριμμένοι:D

( μπράβο wallas! )

-Kikko11-
15.07.2011, 13:11
Γεια χαραντάν αγρότες,

Οι προετοιμασίες της ομάδας του farmerama είναι σε εξέλιξη : Ο καθένας φουσκώνει μπαλόνια και ανταλλάζει συνταγές κέικ.

Ο λόγος: Ο αριθμός των εγγεγραμμένων παικτών Farmerama πολύ σύντομα θα φτάσει στον μαγικό αριθμό των 30.000.000 - Πιστεύουμε ότι αυτό θα συμβεί κατά τη διάρκεια της επόμενης εβδομάδας!

Θα έχουμε μια αντίστροφη μέτρηση στο παιχνίδι από τις 19 Ιουλίου - και ένα τεράστιο πυροτέχνημα για τον εορτασμό των 30 εκατομμύριων εγγεγραμμένων χρήσεων Farmerama! Θα υπάρχει ένα νέο Event κάθε μέρα.

Θα εκπλαγείτε αλλά το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να είστε συντονισμένοι κάθε μέρα με εμάς για να μην χάσετε καμία έκπληξη.

Σας ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξή σας - είμαστε πολύ περήφανοι που συνεχώς οι παίκτες μας αυξάνονται.

Τις καλύτερες ευχές από Farmerama Ομάδα σας

Ωχ Παναγία μου!! Τι θα μας κάνουν?:(:(:(

Wallas.
15.07.2011, 13:13
Κάθε μέρα και ένα event http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a020.gif, εμπλοκή. http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/d020.gif

-snorkel-
15.07.2011, 13:14
Η κα Alida να δείτε ..

οχι μόνο εμπλοκή αλλά και συγκοπή θα πάθει... :p

maraki85
15.07.2011, 13:17
Εφυγε Γιαννη μ εφυγε και δεν την ματαβλεπεις....:(

Ήλιε μου και τρισήλιε μου και κοσμογυριστή μου,
ψες έχασα μια λυγερή, μια ακριβοθυγατέρα,
να μη την είδες πουθενά, να μη την απαντήσες;
-Εψές προχτές την είδηκα 'ς του Χάρου το σαράι.
Ό Χάρος έτρωγε ψωμί, κ' η κόρη τον κερνούσε,
κ' έτρεχαν τα ματάκια της σα μαρμαρένια βρύση,
κ' έτρεμε κ' η καρδούλα της σα μήλο μαραμμένο.
Κι' από το συχνοκέρασμα της πέφτει το ποτήρι,
μάιτε σε πέτρα βάρεσε, μάιτε σε καλντιρίμι,
μέσα 'ς του Χάρου την ποδιά έπεσε κ' ερραΐστη.
Του Χάρου κακοφάνηκε, γυρίζει και της λέει.
"Τι έχεις, κόρη, που χλίβεσαι και χύνεις μαύρα δάκρυα,
και τρέχουν και τα μάτια σου σα μαρμαρένια βρύση;
Μη σε πονεί οχ τη μάννα σου, να στείλω ναν τη φέρω;
-Δε με πονεί οχ τη μάννα μου, μη στέλνης νάν τη φέρης.
-Μη σε πονεϊ οχ ταδέρφια σου, να στείλω νάν τα φέρω;
-Δε με πονεϊ οχ ταδέρφια μου, μη στέλνης ναν τα φέρης,
μόν' με πονουν οι φαρμες μου απ τον Απάνω κόσμο.
-Αν σε πονούν οι φαρμες σου, πλια δεν τις ματαβλέπεις."

μοιρολοι....παρηγορια στον προεδρο:(
ευχομαι να τ αντεξει....:(:(:D:D

DrHouse98
15.07.2011, 13:18
Καλησπέρα!:)

Κάθε μέρα κι ένα event?!
Μακάρι να μην λείπω Θεέ μου..δεν θέλω να χάσω αυτήν την εβδομάδα!:D:D:DΘέλω να δω πως θα τα βγάλουν πέρα οι mods:confused:

Άντε καλή μας επιτυχία.

Υ.Σ.Στην κηδεία φωτογραφίες του πεθαμένου μοιράζετε?Έτσι για να έχω να συγκρίνω:D:D:D

.Sevi77.
15.07.2011, 13:21
Καλησπερίζω την παρέα απανταχού! Τί μου κάνετε αρνάκια μου?? :p Καλέ....μαύρισε και σας το μάτι σας από τη λα'ι'κή ή επειδή φόραγα όλο το πρω'ί' τα μαύρα μου γυαλιά μου έμεινε ένα κάτι?? μου έχουν ξεμείνει κάτι κοτούλες ξέμπαρκες...να κεράσω κανένα κοψίδι? μεσημεράκι είναι κι όλας....:D

STASA...
15.07.2011, 13:22
Πρωτη φορα ερχομαι :) καλωρικο :p

L1sy
15.07.2011, 13:30
Κρατα καρδια μου κρατα ...εχει μεγαλη ανηφορα η αγροτια :eek: τι και αν ειναι 1 ιβεντ καθε μερα θα παλεψουμε :cool: αγροτες ενωμενοι ποτε νικημενοι :D

paultsaf
15.07.2011, 13:31
ηρθα κι εγω να πω την καλησπερα μου κι επεσα σε κηδεια.:( θεος σχωρεστην λοιπον, να ζησουμε να τη θυμομαστε. τωρα πως θα τα βγαλουμε περα τα απανωτα δρωμενα χωρις τη μακαριτισα? η εταιρεια μετεφερε την εβδομαδα των παθων μεσα στον ιουλιο.

dias19751
15.07.2011, 13:32
Αμάν και άλλο χτύπημα της μοίρας.
Μετά το χαμό της λαϊκής ένα event κάθε μέρα :eek::eek:.
Πόσα να αντέξουμε και εμείς οι σπόροι σε μια μέρα.:confused:

Παιδιά άρχισαν και έρχονται τα πρώτα στεφάνια των επισήμων:

http://img696.imageshack.us/img696/8151/dsc00417ead.jpg
Maraki85 ράγισε η καρδιά μου με το μοιρολόι σου :(:(

Stasa καλωσόρισες. Δυστυχώς μας πετυχαίνεις σε δύσκολη μέρα.

.Sevi77.
15.07.2011, 13:35
Αμάν ρε παιδί μου δέν φτάνει η μαυρίλα της λα'ι'κής ,δέν φτάνει που τρέχω σαν τη παλαβή να μαζέψω μπάλες για τον τελικό ,έχω και 2 γειτονάκια που έχουν φάει κόλλημα και μου στέλνουν οτιδήποτε άλλο,εκτός από μπάλες! :mad::eek::( που είσαι ρε Κίκκοοοο??? βαλε τίποτα να πιούμε! :p

annita68
15.07.2011, 13:39
kalispera
vre paidia ti ginete???
liges ores elipsa (giati prepei na pame kai douleia)kai vrisko stefania kai mirologia:(
ti na kanoume etsi einai i soi ...toulaxiston na prolavo ton kafe meta ...gia to sigxorio pou lene kai sto xorio mou...:)
ena dikio to exei omos o dias
maurise i psixi mas me autin tin laiki...! :)

maraki85
15.07.2011, 13:49
Αμάν και άλλο χτύπημα της μοίρας.
Μετά το χαμό της λαϊκής ένα event κάθε μέρα :eek::eek:.
Πόσα να αντέξουμε και εμείς οι σπόροι σε μια μέρα.:confused:
Maraki85 ράγισε η καρδιά μου με το μοιρολόι σου :(:(
Αχ Δια μου.... τον προεδρο σκεφτομαι..... πως θα το παρει.. πως θα το παρει:(:(
Ατελειωτες ωρες μαζι της,βραδια αξεχαστα ψαχνοντας για ψαρακια νισικιγκοι κατω των 100χτ:D και ιπποδρομιες των 110χτ...
Ασε ξερω τι σε λεω ,αξεπεραστο το πληγμα...:(
[μην ξεχασουμε οταν ερθει ενα ποτηρι νερο με ενα ηρεμιστικουλι,απ αυτο που δινουν σε ολους σε τετοια περισταση..];)

.Sevi77.
15.07.2011, 13:53
Άσε Μαράκι85 και γώ έχω περάσει ατελείωτες ώρες στη λα'ι'κή ψάχνοντας προσφορές! :(

douko
15.07.2011, 13:53
ετοιμα και τα κολυβαhttp://img829.imageshack.us/img829/9449/koliba.png

mara_libra
15.07.2011, 13:55
Παιδιά η κατάσταση είναι δύσκολη και όσο πάει χειροτερεύει...:eek:
Από τη μία η μακαρίτισσα λαϊκή, από την άλλη η ανακοίνωση με καθημερινά events...είναι και η ζέστη...
Παναγία μου!
Αφροδίτη μου, φέρε μπόλικο κρύο νερό για όλους!:D

petrakiis
15.07.2011, 13:58
η κατασταση ειναι κατι παραπανω απο απελπιστικη...βεβαια αυτο φαινοταν εδω καιρο.

dias19751
15.07.2011, 14:04
Αχ Δια μου.... τον προεδρο σκεφτομαι..... πως θα το παρει.. πως θα το παρει:(:(
Ατελειωτες ωρες μαζι της,βραδια αξεχαστα ψαχνοντας για ψαρακια νισικιγκοι κατω των 100χτ:D και ιπποδρομιες των 110χτ...
Ασε ξερω τι σε λεω ,αξεπεραστο το πληγμα...:(
[μην ξεχασουμε οταν ερθει ενα ποτηρι νερο με ενα ηρεμιστικουλι,απ αυτο που δινουν σε ολους σε τετοια περισταση..];)
Αχχχχχχχχ ατέλειωτες ώρες δε λες τίποτα.
Αχχχχχ Λαική μου, Λαική μου, Λαική μου που σε πάνε ?
Εσύ που πριν από καιρό είχες όλα τα καλά του Θεού
Εσύ που είχες το μαρουλάκι 0,08χτ και την κοτούλα 1,00χτ.
Αχχχχ πως σε καταντήσανε καμάρι μας!!!
http://images.paraorkut.com/img/clipart/images/c/crying-866.png

asimeniah1
15.07.2011, 14:05
μόλις πέρασε ο μανάβης και πήρε τα μέτρα...

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTBa7lYvbNvdYmBlPbf5chseXoWmbER-vWr-U1ysj6mB2h3oH8YQQ

... για το μαναβοφέρετρο...
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTCvS2vKi7TSBZjrqXEiM6ddjLsALo8j ZqEofFkeouFxt6_sa2wbg

άρχισαν να μαζεύονται και οι φίλοι...
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSZ1S4YAS3wSm64-mMfTFdgV1kAHJiQJLZBLUDf8uYwNyobkcKg

ήρθαν και οι συγγενείς
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTtvXfkdKs5q0hAA9ewn0RoIYG0GIR_4 uxZL2xAiv1vyKQiVnE7

και περιμένουν τον πρόεδρο να γυρίσει από τη δουλειά για τον επικήδειο λόγο....
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT0_eI6krp1JVScpcFlAlOUROcvNC80E _vL4irOn_zvic9AHIwCaw

L1sy
15.07.2011, 14:05
http://i180.photobucket.com/albums/x235/piporel/HollandTulipFestivalMichigan.jpg

Ομορφες μερες ησυχες ,γαληνιες ... αντε τωρα να προσαρμοστουμε ... :p αποκλειεται :D

nikexad
15.07.2011, 14:06
Να το πει ο Νικος ...εχει τον τροπο του αυτος :D
Του το'πα παιδιά.

Μου είπε ότι αφου δεν υπάρχει πια λαϊκή θα το ρίξει στο ψάρεμα.

Αλλα μετά έμαθε για το καθημερινό event που θα έχουμε...

http://img835.imageshack.us/img835/6348/33021433.jpg

Αντε να ζήσουμε να τη θυμόμαστε....

Ωραία φαίνεστε από ψηλά.......

http://img135.imageshack.us/img135/9245/darthvaderfy.jpg

.Sevi77.
15.07.2011, 14:08
Και το ιβέντ πανσελήνου μόλις ξεκίνησε...καλή επιτυχία σε όλους μας παιδια!! :)

petrakiis
15.07.2011, 14:09
εγω πλεον νοιωθω οτι υποτιμουν την νοημοσυνη μας...

dias19751
15.07.2011, 14:21
δυστυχώς ούτε αυτή την φορά βλέπω να υπάρχουν τα τρομακτικά εργαστήρια.
έχω θέσει την ερώτηση στην κουβεντούλα και περιμένουμε απάντηση.

οχι δεν υπάρχουν τα εργαστηρια ουτε αυτην την φορά όπως ενημερωθηκα. Ισως μπουνε τον επόμενο μηνα. Δεν γνωριζουμε.

L1sy
15.07.2011, 14:28
Νικο ελπιζω να ξερει απο ψαρεμα οσο ηξερε και απο την λαικη μην εχει τπτ ατυχηματα :D
http://i180.photobucket.com/albums/x235/piporel/images.jpg

Μαλο1
15.07.2011, 15:36
Αντε συναγροτες και συναγροτισσες ωρα για το καφεδακι ,για συγχωριο..:(
http://2.bp.blogspot.com/_Fe7Tt8-YzPU/SujVrcP-MWI/AAAAAAAA***/ssJ20flyC_s/s400/DSC04770.JPG

-snorkel-
15.07.2011, 15:41
Εντάξη παιδιά την θάψετε, την κλάψατε, κολυβοζούμια ήπιατε... φτάνει καλέ.

Μας μαυρίσατε την καρδιά. :p

mara_libra
15.07.2011, 15:50
Καλά λέει η Χαρά βρε παιδιά...
Κάντε την καρδιά σας πέτρα και ας το ξεπεράσουμε...:p

demon071998
15.07.2011, 15:54
Καλά λέει η Χαρά βρε παιδιά...
Κάντε την καρδιά σας πέτρα και ας το ξεπεράσουμε...:p

γεια σου Μαρα! τι θα κανουμε την αλλη εβδομαδα με 1 event καθε μερα και μαυρη λαικη? τις καβατζες μου τις εχω κανει αλλα οσα κι αν εχω λιγα ειναι! και σιγουρα θα δινουν καλα αστερια...

Φριφρι1
15.07.2011, 16:01
Καλησπερα σπορια μου! Ολα καλα ε; Που λες Τασο εγω πιστευω οτι τα αποθεματα θα γινουν σκονη που εχουμε!Δε θα εχουμε που να τα πρωτοδωσουμε. Θα πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι στα ιβεντ.Αν καποιο δεν μας συμφερει δεν το κανουμε, απλο ειναι το πραγμα. Εγω πιστευω οτι θελουν να μας αδειασουν τις αποθηκες.Η λαικη ειναι ηδη αδεια κ οταν θα ερθουν τα 2 νεα εργαστηρια δεν θα υπαρχει προιον για προιον. :eek: Κ το χειροτερο ολων φευγω την πεμπτη 21 του μηνου κ τι θα κανω χωρις τη φαρμουλα μου; Κ σεις χωρις εμενα; :eek: Μαρα; Ποτε θα με πας βολτα;

douko
15.07.2011, 16:03
ας κλαψουμε τωρα ας στερεψουν τα δακρια μας απο την αλλη εβδομαδα θα κλαιμε τις αποθηκες μας.

maraki85
15.07.2011, 16:18
Εντάξη παιδιά την θάψετε, την κλάψατε, κολυβοζούμια ήπιατε... φτάνει καλέ.

Μας μαυρίσατε την καρδιά. :p
Α πρεπει να κρατησουμε παραδοσεις...:)
Τωρα ολοκληρωθηκε η τελετη :D
http://img819.imageshack.us/img819/9404/4022733472f211b51f97cop.jpg

george-eyh
15.07.2011, 16:20
αγαπητοι συναγροτες καθομαι και συλλογιζομαι τα παρακατω πραγματα 1ον δεν υπηρχε ουσιαστικος λογος να αδειασει τοσο αποτομα η λαικη.θεωρω οτι ηταν λαθος της εταιρειας αυτη η κατασταση που εχει δημιουργηθει στη λαικη.ηθελημενο η` οχι θα το δειξει το εγγυς μελλον.τεχνητη ζητηση για ποιο λογο και μαλιστα παραμονη 7 νεων event βασει της ανακοινωσης της εταιρειας. 2ον οι νεες αποστολες λογικα θα εχουν ως ανταμοιβη ωραιοτατα αστερακια τα οποια ολοι θα θελουμε να τα αποκτησουμε για διαφορετικους λογους ο καθενας.μη εχοντας ομως αρκετα προιοντα στον αχυρωνα που θα απευθηνθουμε αγαπητοι συναγροτες??μηπως κατα τυχη σε ενα ωραιο μερος με ερκοντισιον φουλ πανσιον(alexandros1970) λεγεται τραπεζα.3ον αυτη ειναι η φακα.συγνωμη αν σας κουρασα πολυ.

demon071998
15.07.2011, 16:21
Καλησπερα σπορια μου! Ολα καλα ε; Που λες Τασο εγω πιστευω οτι τα αποθεματα θα γινουν σκονη που εχουμε!Δε θα εχουμε που να τα πρωτοδωσουμε. Θα πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι στα ιβεντ.Αν καποιο δεν μας συμφερει δεν το κανουμε, απλο ειναι το πραγμα. Εγω πιστευω οτι θελουν να μας αδειασουν τις αποθηκες.Η λαικη ειναι ηδη αδεια κ οταν θα ερθουν τα 2 νεα εργαστηρια δεν θα υπαρχει προιον για προιον. :eek: Κ το χειροτερο ολων φευγω την πεμπτη 21 του μηνου κ τι θα κανω χωρις τη φαρμουλα μου; Κ σεις χωρις εμενα; :eek: Μαρα; Ποτε θα με πας βολτα;

Αφροδιτουλα με πιανει μια τρελλα με τα events (εκτος απ' το halloween που δεν το εχω κανει ποτε) γιατι συνηθως ειναι πολυ καλες οι αμοιβες! φυγε εσυ σε διακοπες ν' αδειασει το κεφαλι σου απ' τα προβληματα (οπως και οι αποθηκες μας..) και ασε τη φαρμα να ξεκουραστει. Εμας εδω θα μας βρεις, δεν χανομαστε;)

george-eyh
15.07.2011, 16:40
ρε παιδια που ειναι ο προεδρος σημερα?τοσο πολυ του στοιχισε η λαικη?

Φριφρι1
15.07.2011, 16:42
Αφροδιτουλα με πιανει μια τρελλα με τα events (εκτος απ' το halloween που δεν το εχω κανει ποτε) γιατι συνηθως ειναι πολυ καλες οι αμοιβες! φυγε εσυ σε διακοπες ν' αδειασει το κεφαλι σου απ' τα προβληματα (οπως και οι αποθηκες μας..) και ασε τη φαρμα να ξεκουραστει. Εμας εδω θα μας βρεις, δεν χανομαστε;)
Θα φυγω Τασο!Θα φυγω!Αλλα τα Ιντερνετ καφε κλεφτες θα γινουνε;Θα μπαινω μια φορα την ημερα! Ειμαι επιμελης αγροτισσα! Γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε!:p

paultsaf
15.07.2011, 16:43
ρε παιδια που ειναι ο προεδρος σημερα?τοσο πολυ του στοιχισε η λαικη?
Ο προεδρος κανει βολτες με το αεροστατο. Του το εδωσε η εταιρεια για να ξεχναει τον πονο του.:D

maraki85
15.07.2011, 16:44
Ο προεδρος κανει βολτες με το αεροστατο. Του το εδωσε η εταιρεια για να ξεχναει τον πονο του.:D
και χωρις να συμπληρωσει και τις μπαλες...:D:D:D

serelis
15.07.2011, 16:46
http://weddingblog.teleiosgamos.gr/wp-content/uploads/2010/05/%CE%A0%CE%AD%CE%BD%CE%B8%CE%BF%CF%82_s.jpg
http://1.bp.blogspot.com/__UmbUGbpIaY/TJxGmeFc8wI/AAAAAAAAADA/m8GBR_TiChI/s1600/gynaikes.jpg

itan... itan.. kali itan plousia itan triferi
mou gemize tris ores mou tis kries nixtes tou ximona ekines tis nixtes pou kathomoun 2 oritses sto stari ke agoraza apiro sto 1.80 ke to poulaga sto 2.25mete pigena 1 oritsa sto sano ke ekana plaka pernotas sto 3 ke poulontas kapaki sto 4.5 pou ama variomoun pigena ke agoraza 100 ipasies sto 110 ke poupoulo papias sto 75 kai ante pali sto kalampoki ax ax sto kalampoki eki ixe oso itheles sto 4.6 giati mperdevontousan me to 6.4 pou poulousa ego ax ax tora??tora ine ola mavra :confused:ola mavra :confused: aderfiaaaa ti na kano pou na po ton ponomou ???
makari na mas lipithi i eteria ke na mas vali ena event kathe mera ne ena event kathe mera na ksexasoume ton ponomas :eek::eek::eek:

Omgroflme
15.07.2011, 16:48
Kalispera aprosarmostoi!!! :D

Ti pesimismos einai autos? ti kideies kai ta sinafi? Gia na 3esikwnomaste ligo.. kalokairiatika kai foresate oloi maura..
Mexri kai i eteria gia na mas anevasei tha mas vazei kathimerina events!! :rolleyes:
Noiazete gia mas! Thelei na mas kratisei sto spiti.. pou na vgeneis twra stis paralies me ton kauto ilio na mas tsourouflaei! :p :rolleyes:

Egw idi exasa ena xroniko diastima apo to event panselinou, alla den anisixw giati de tha asxolithw katholou! Protimw na pontarw ta panta sto mundial mpas kai to termatisw (tsima tsima, alla prolavenw pisteuw) e3 allou to event panselinou einai epanalamvanomeno, opote de skame!

Kai mi skate gia ta apanwta events, de pisteuw oti tha einai toso diskola oso tis fraoulas i tou pasxa! Ante na dinoume apo 100-300 fita tou kathe eidous, kamia 10aria proionta kai kamia 20ara zwakia (ipothetika milwntas panta) Sti teliki exoume panta tin epilogi na min simetexoume (an de mas simferei). (Protinw apo apo tin agora sporwn na pairnete kathimerina 100 apo ta 10 prwta fita,osoi de pairnete toulaxiston.. "just in case..")
Pantws vlepw kategismo apo asterakia na erxonte, lete na erxete kai kana kainourio kladi?
Gia mazefte.. gia mazefte! :p

Alida#
15.07.2011, 16:51
Συγνωμη αλλα πιο πολυ απο την λαικη πρέπει κάποιος να κλαίει και για μενα :p

Θα με εγκαταλείψει η Snorkel απο Δευτερα οποτε καταλαβαίνετε :(:eek: Φευγει διακοπες :eek:

george-eyh
15.07.2011, 16:51
και χωρις να συμπληρωσει και τις μπαλες...:D:D:D
αυτο ειναι σκανδαλο.μηπως του εδωσε κανενα αεροστατο που γερνει?προεδρε το ελεγχες κατα την παραλαβη η` εκανες απευθειας αναθεση σε καποιον υπουργο σου?ονοματα δε λεμε υποληψεις δεν θιγουμε.χαχαχα

Omgroflme
15.07.2011, 16:55

Θα με εγκαταλείψει η Snorkel απο Δευτερα οποτε καταλαβαίνετε :(:eek: Φευγει διακοπες :eek:

Wx.. Alida kouragio! Krata gera! Emeis tha maste edw na se voithame oso mporoume!
Kalo timing i Xara! xaxaxa :D

paultsaf
15.07.2011, 16:55

Διακοπες πριν γινουν τα σαραντα?:eek: Ελεος!