Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
Επιστροφή   Farmerama > Αρχείο > Αρχείο 2010 > Το παιχνίδι
Βοήθεια Λίστα χρηστών Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Επιλογή των forum ως διαβασμένα

Επιλογές θεμάτων Εμφάνιση
Παλιά 29.11.2010, 15:19   #1
BlKY11
Forum Overlooker

Το avatar του χρήστη BlKY11

Εγγεγραμμένος από: 29.04.2010
Προεπιλογή νόμος περί προστασίας προσωπικών δεδομένων

Επειδή κ. σνορκελ βιαστήκατε να κλείσετε αυτό το θέμα που αφορά τη προστασία προσωπικών δεδομένων
http://el.board.bigpoint.com/farmera...ad.php?t=36216
δεν πρόλαβα να σας απαντήσω
Γράψατε λοιπόν, ότι ρωτήσατε γι’ αυτό το θέμα και μου είπατε ότι, στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, είναι προσωπικά τα δεδομένα του παραλήπτη αλλά και του αποστολέα.
Δεν σας πληροφόρησαν σωστά., και επιτρέψτε μου επειδή εργάζομαι σε δικηγορικό γραφείο, (όπως άλλωστε το έχω πει αρκετές φορές στο φόρουμ ), να σας καταθέσω το νόμο 3471 ψηφισμένο από τη βουλή των Ελλήνων, και μπορείτε να τον βρείτε εύκολα στην Εφημερίδα της κυβερνήσεως Τεύχος 1ο αριθμ. φύλλου 133 και να επικεντρωθείτε στο άρθρο 8, που μιλά αποκλειστικά για τα προσωπικά δεδομένα της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας και να διαπιστώσετε από μόνος σας, ότι τα προσωπικά μηνύματα του ο παραλήπτης μπορεί να τα διαχειριστεί όπως εκείνος κρίνει και ασφαλώς και σε καμία περίπτωση ΔΕΝ είναι προσωπικά δεδομένα του αποστολέα.
Επίσης ένα δεύτερο που σας ενδιαφέρει να μάθετε είναι το παρακάτω:
προσωπικα δεδομενα
*ορισμος
Προσωπικά δεδομένα είναι , σύμφωνα με τον Νόμο 2472/1997 και την Οδηγία 95/46/ΕΚ, κάθε πληροφορία που αναφέρεται στο πρόσωπό του κάθε ατόμου, π.χ. το όνομα και το επάγγελμά του ατόμου, η οικογενειακή του κατάσταση, η ηλικία του, ο τόπος κατοικίας, η φυλετική του προέλευση, τα πολιτικά του φρονήματα, η θρησκεία που πιστεύει, οι φιλοσοφικές του απόψεις, η συνδικαλιστική του δράση κ.λ.π……

Υγ. στη περίπτωση που χρειαστείτε το λινκ του Φ.Ε.Κ. για άμεση πρόσβαση ανάγνωσης, ευχαρίστως να σας το δώσω…

Υγ.2 ελπίζω να σας βοήθησα και αφού είστε πλέον νομικά καλυμμένος να πράξετε τα σωστά...
Παλιά 29.11.2010, 15:34   #2
mihalias
Count Count

Το avatar του χρήστη mihalias

Εγγεγραμμένος από: 08.05.2010
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από BlKY11 Εμφάνιση δημοσιεύματος
τα προσωπικά μηνύματα του ο παραλήπτης μπορεί να τα διαχειριστεί όπως εκείνος κρίνει και ασφαλώς και σε καμία περίπτωση ΔΕΝ είναι προσωπικά δεδομένα του αποστολέα.
Συμφωνώ απολύτως!
Παλιά 29.11.2010, 16:02   #3
-snorkel-
Teamleader Bigpoint Casual Games

Το avatar του χρήστη -snorkel-

Εγγεγραμμένος από: 17.09.2010
Προεπιλογή

ΝΟΜΟΣ 2472/1997
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ∆Ε∆ΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Άρθρο 5
Προϋποθέσεις επεξεργασίας
1. Επεξεργασία δεδοµένων προσωπικού χαρακτήρα επιτρέπεται µόνον όταν το υποκείµενο
των δεδοµένων έχει δώσει τη συγκατάθεσή του.

Εσυ θεωρείς σωστό σου να δείξω μερικά πμ που έχω απο άλλους συμπαικτες μου στον λογαριασμό του fm ή στον κανονικό μου λογαριασμο από άλλους συμπαίκτες σου. Δεν νομίζω να είναι σωστό.

Και μάλιστα επιτεθήκατε σε ανήλικο δημοσιεύοντας πμ που είχε αποκλειστικό παραλήπτη την συμπαίκτρια σου.

Να σας δείξω τα ποστ με τα οποία απειλήσατε; να σας δείξω και τους γ.ο.χ σχετικά με αυτό;

Να σας θυμίσω άλλο θέμα που είχατε δημιουργήσει τον Ιούλιο με το οπόιο ισχυριζόσασταν ακριβώς τα αντίθετα; Πάλι για παραβίαση προσωπικών δεδομένων δεν ήταν;
Επειδή η συνάδελφος αναφέρθηκε σε κάρτα χωρίς συγκατάθεση της παραλήπτριας;

Διαλέξτε και πάρτε μια θέση σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα. Ειτε κάνατε λαθος τότε και χρωστάτε μια συγνώμη είτε κάνετε τώρα λάθος.

το θεμα θα κλεισει εφόσον εχει απαντηθει.

Last edited by -snorkel- : 29.11.2010 at 16:10.
Ο/Η -snorkel- είναι offline  

Επιλογές θεμάτων
Εμφάνιση
Γραμμική εμφάνιση Γραμμική εμφάνιση

Κανόνες του forum
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε δημοσιεύματα.
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία.
Σας Δεν επιτρέπεται, να επεξεργαστείτε τα δημοσιεύματά σας.

O BB Κωδικός είναιΕνεργό.
Τα Smileys είναι Ενεργό.
[IMG] Ο κωδικός είναι Ενεργό.
Ο κώδικας HTML είναι Ανενεργό
Προς

Όλες οι ώρες είναι GMT +1. Η ώρα τώρα είναι 10:07.