PDA

View Full Version : Απροσάρμοστοι σπόροι

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

dias19751
03.08.2011, 19:48
Βρε Δια ...τι περιμένεις να σου πει ένα μέλος της επίσημης ομάδας και δη διαχείριση ;...
Και να είναι πολλαπλός (γιατί μόνο εικασίες κάνουμε) .. μπορεί να το πει ;...κατ' αρχήν δεν έχει αρμοδιότητα σε ξένη χώρα ...και να ξέρει δεν μπορεί να πει...
Η ιστορία με τους διπλούς λογαριασμούς και το ''σπρώξιμο'' είναι ''θολή''...δεν είμαι τεχνικός αλλά προφανώς , ή είναι δύσκολο να αποδειχθεί , ή δεν υπάρχει θέληση να αποδειχθεί , γιατί αν αποδειχθεί , θα πρέπει κλείσουν πάνω από 80% των λογαριασμών αυτόματα .Μη μου πεις ότι δεν ξέρεις άτομα που κάθε μέρα στέλνουν δώρα από ένα λογαριασμό δικό τους σε άλλον δικό τους ;...(και να ξέρεις μη μου πεις δλδ ).:DΑλέξανδρε το είπα και ποιο πάνω ότι δε θα το συνέχιζα το θέμα γιατί ξέρω ότι είναι δύσκολη η θέση των mod, αλλά όταν βλέπω έμπειρους παίχτες σαν και εσένα να πιστεύουν ότι πρόκειται για πολλαπλούς λογαριασμούς που μπήκαν ταυτόχρονα σε πολλές λαϊκές και έσπρωξαν ταυτόχρονα τεράστιες ποσότητες τότε βγαίνω από τα ρούχα μου.
Τα διάβασα τα ποστ ... συνεχίζω να μην καταλαβαίνω για ποιο λόγο να θέλει η εταιρία να χαμηλώσει τη τιμή σε πράγματα που η ίδια πριν λίγο καιρό έκανε ολόκληρη αναβάθμιση για να ακριβύνουν .
Απλά θα μπορούσε να επαναφέρει την αγορά σπόρων και αυτόματα θα έπεφταν οι τιμές κατά 40-50% .... γιατί να πάει δια της ''πονηρής''οδού , όταν μπορεί να το κάνει κανονικά.

Θα το πω όσο πιο απλά γίνεται

Το εξηγώ με το παράδειγμα του φούρναρη και με την βρόμη.

Έχουμε έναν παίχτη που έχει διαλέξει το επάγγελμα του φούρναρη αλλά δεν έχει μεγάλες ποσότητες βρόμης και κάποια στιγμή του τελειώνουν.

Στην αρχή μπορεί να δώσει φιορίνια να αγοράσει και βρόμη και αλάτι.
Αν δεν υπήρχε ο περιορισμός των σπόρων θα πήγαινε και θα αγόραζε την βρόμη από την αγορά σπόρων ενώ το μοναδικό υλικό που θα αγόραζε με φιορίνια θα ήταν το αλάτι.

Επειδή ο παίχτης μας βλέπει ότι του φεύγουν αρκετά φιορίνια και δεν έχει την δυνατότητα να παράγει μόνος του τις ποσότητες βρόμης που θέλει(εφόσον έχει και άλλες ανάγκες από φυτά) αρχίζει σιγά σιγά να παρατάει τον φούρνο του.

Η εταιρεία επειδή θέλει να συνεχίσει να ασχολείται ο παίχτης, του πετάει στην λαϊκή ποσότητες από βρόμη.
Ο παίχτης αφού έχει αποκτήσει την βρόμη που του έλειπε αρχίζει και ασχολείται και πάλι με τον φούρνο του , αγοράζοντας με φιορίνια μόνο το αλάτι.

Με αυτό τον τρόπο και βλέποντας η εταιρεία πως πάνε τα πράγματα μπορεί να ελέγχει τις ποσότητες που θα ρίχνει στην λαϊκή. Αν δεν υπήρχε ο περιορισμός σπόρων τότε δε θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο και ο κόσμος θα έδινε φιορίνια μόνο για το αλάτι και όχι για τα προϊόντα. Πιστεύω αυτή την φορά να έγινα κατανοητός.

Δεν πρόκειται να ξαναμιλήσω άλλο σήμερα γιατί έχω την εντύπωση ότι κούρασα.
Καλή συνέχεια σε όλους και να έχετε ένα όμορφο βράδι.

alexandros1970
03.08.2011, 19:49
εγω λεω να κρυφτουμε μεχρι να πανε για υπνο και να ξαναρθουμε αργοτερα.ισως γλιτωσουμε τιποτα.

Δεν μπορούμε να της κρυφτούμε ... όπου και να πάμε θα μας βρει αυτή ...χαχαχαχαχα...

καλα, αν παρω να χεις ανοικτη αγκαλια να με παρηγορησεις, στο λεω θα κλαιω. :)
σιγουρα δεν ποναει ετσι?

Ναι βρε .. εδώ είμαι εγώ ...μη φοβάσαι , εκτός και αν μας στείλει ''πακέτο'' και τους δυο ...χαχαχαχαχα.... μετά με μνμ μόνο ....
Σε βλέπω να τσεκάρεις τον πίνακα ελέγχου σου κάθε 2 λεπτά ...χαχαχαχα...
Μόλις την πάρεις θα το καταλάβεις .. ένα τσίμπημα είναι μόνο ...

L1sy
03.08.2011, 19:58
Mporw na se ekpli3w.. 3erw kati premium na se kanoun na triveis ta matia sou!! :p
Egw tha tis xaraktiriza normal pros akriva..

Καλησπερα σε ολους ... πιανομαι απο την κουβεντα του Θανου που ξερω καποιο απο τα παιχνιδια που επαιζε παλια και επαιζα και εγω ... Λοιπον official παιχνιδι δεν υπαρχει χωρις να πληρωσεις , εδω πληρωνεις σε ιδιωτικους σερβερς αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια ... Το φαρμεραμα λοιπον υπαρχει μονο σε official και κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι πολυ ακριβο και ειναι ακριβο γιατι ακομα παιζουν λιγοι παικτες ,αν σκεφτει κανεις τα αλλα παιχνιδια που εχουν και 3 εκατ. παικτες online εμεις εδω ειμαστε χωριο ... :p

serelis
03.08.2011, 20:11
dias exo tin entiposi oti milame gia to idio pragma
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1125196&postcount=3959
vasiki arxi marketin den iparxi se souper market sampouan pou na min exi doro mia malaktiki;);) edo mas kanoun to trapezi ke plironoume to alatopipero

alexandros1970
03.08.2011, 20:31
Μα αν βρε αγόρι μου είναι το ίδιο άτομο και αποφασίσει να κάνει κάτι κάποια στιγμή , φυσικά και θα το κάνει από όλους τους δευτερεύοντες λογαριασμούς του ταυτόχρονα. Εμείς βλέπουμε νικς ,,δεν βλέπουμε άτομα ....αν είναι ο ίδιος παντού , που θα το ξέρεις ;
Όλα είναι υποθέσεις έτσι ;
Μόνο έτσι θα πετύχει το στόχο του ... Μπορεί να είναι μια ομάδα ατόμων ..3-4 και αποφασίζουν να ρίξουν ότι έχουν μαζεμένα σε όσες λαϊκές είναι μέσα .
Αν ήταν λογαριασμοί της εταιρίας γιατί δεν έριξαν και στη δική μου λαϊκή τίποτα ;...και εγώ εδώ ψηφίζω ρε γμτ ..να μαζέψω κανένα αποθεματάκι που βαρέθηκα να φυτεύω βρώμη ...
Και αν ήταν όπως λες μέσα σε ένα 10λεπτο βρε Δια , ποιος θα προλάβει να πάρει και τι ;...
οι άλλοι μετά τι θα κάνουν ;...
Και γιατί να μην τα βάλουν λίγα λίγα να πάρει ο κόσμος ;... μαζεμένα κατά χιλιάδες θα πάνε σε λίγα άτομα ... αρά θα εισπράξουν λιγότερα ...
Δεν μου βγαίνει με τίποτα αυτή η λογική .
Μπορεί να φταίει που είμαι αθώο παιδί, δεν πάει το μυαλό μου στο πονηρό ....:D

Υ.Γ Σταματάω και εγώ εδώ ... παρακαλούνται οι αγαπημένες ''νονές'' να κάνουν περιορισμένη χρήση ''κατασταλτικών ουσιών'' και με το μαλακό οι ενέσεις, είμαστε μιας κάποιας ηλικίας:D:D .

Omgroflme
03.08.2011, 20:36
Μπορεί να φταίει που είμαι αθώο παιδί, δεν πάει το μυαλό μου στο πονηρό ....:D

Υ.Γ Σταματάω και εγώ εδώ ... παρακαλούνται οι αγαπημένες ''νονές'' να κάνουν περιορισμένη χρήση ''κατασταλτικών ουσιών'' και με το μαλακό οι ενέσεις, είμαστε μιας κάποιας ηλικίας:D:D .

As peira3w ligo ton alexandro!!! :p
Telika ti eisai? athwo paidi? i kapoias ilikias?? xaxaxa

mixalik
03.08.2011, 20:39
δεν ξέρω τι λέτε για τις λαϊκές, πάντως αυτό το πρόβατο στην υπογραφή του αλέξανδρου το έχω λατρέψει από τότε που άρχισα να διαβάζω τους απροσάρμοστους. είναι τέλειο!

Alida#
03.08.2011, 20:45
Παρακαλω πολύ όλοι στην σειρά για επανεξέταση

http://1.bp.blogspot.com/-n46gNOJud5s/ThZcyNQxO9I/AAAAAAAAADM/OIViqKXP5p0/s1600/stereotype-nurse.jpg

σας ειχα πει τα καραμελοχαπάκια να μη τα παίρνετε όλα μαζι γιατι έχουν πιθανές παρενέργειες :(:p

serelis
03.08.2011, 20:49

xaxa ego piso apo ton thano pou ine piso apo ton dias pou ine piso apo ton alex pou ine piso apo ton niko:D:D

Omgroflme
03.08.2011, 20:50
xaxa ego piso apo ton thano pou ine piso apo ton dias pou ine piso apo ton alex pou ine piso apo ton niko:D:D

xaxaxaxaxa
giatre exw dwsei aima entos tou 6minou.. mipws de kanei na kanw e3etaseis??? :p

peggy1977
03.08.2011, 20:54
βρε βρε βρε...καλως τα μου!!

τι παθατε καλε??
φαγωνεστε? δεν νομιζω ε??
η alida εφερε και την ενεση,βλεπω,σε περιπτωση που τα χαπακια..δεν σας ''πιανουν'' :D
χαλαραααα ή αλλιως ''φεταααα''
αραγε αναρωτιεμαι... τι λεξη ''παιχνιδι'' την ξερουμε??? :rolleyes:
παντου..τα παντα!! ;)

dissidenttp
03.08.2011, 20:57
xaxaxaxaxa

εγω εχω απαλακτικο απο το σχολειο απαλακτικο απο το στρατο ειδικες εξετασεις στο πανεπιστημιο ειδικο προσαρμοστικο στη δουλεια και 125 συνεδρειες στα 23 μου να κοψω το mirc χρειαζομαι κατι επιπλεον για το fiorinama? συγνωμη farmerama

Alida#
03.08.2011, 21:00

Μου λες δηλαδη οτι πρωτος ειναι ο Νικος :rolleyes: Παει βάσει του έκτακτου περιστατικου :D

xaxaxaxaxa

δε θα δωσεις αλλο αίμα μην ανησυχεις. Σε λιγη ωρα θα τα βλέπεις όλα πιο όμορφα :p

τι παθατε καλε??
η alida εφερε και την ενεση,βλεπω,σε περιπτωση που τα χαπακια..δεν σας ''πιανουν'' :D
χαλαραααα ή αλλιως ''φεταααα''

Πέγκυ εσυ είσαι εκτος σειράς? Αφου ήρθες που ήρθες δεν χανεις τιποτα να εξεταστεις :cool:

Wallas.
03.08.2011, 21:03
Ήρθα κι εγώ για την ένεση http://www.en.kolobok.us/smiles/madhouse/girl_hospital.gif, σαν πιο γενναίος. :p

120 μεγάλα χωράφια με τριαντάφυλλα (και μεταφορά κυπέλλων τρομάρα μου), 14 αλάτια. http://www.en.kolobok.us/smiles/madhouse/dash1.gif
Thoughts?

serelis
03.08.2011, 21:04
Μου λες δηλαδη οτι πρωτος ειναι ο Νικος :rolleyes: Παει βάσει του έκτακτου περιστατικου :D
mpa de nomizo papious tha exi ke aftos mprosta tou ine pola ta krousmata:D

gia stixithite pediaaa:p:p

peggy1977
03.08.2011, 21:08
alida,με εχει πιασει ηδη το ''καραμελοχαπακι'' σου...
και ειμαι καλααααα ;)
στους υπολοιπους κανε καμια ''μυοχαλαρωτικη''..να τα βλεπουν ολα ''ομορφα''...

''παιζω
παιζεις
παιζει
παιζουμε
παιζετε
παιζουν''....ενα ρημα απλα...κλινω...!!! :cool:

serelis
03.08.2011, 21:12
Ήρθα κι εγώ για την ένεση http://www.en.kolobok.us/smiles/madhouse/girl_hospital.gif, σαν πιο γενναίος. :p

120 μεγάλα χωράφια με τριαντάφυλλα (και μεταφορά κυπέλλων τρομάρα μου), 14 αλάτια. http://www.en.kolobok.us/smiles/madhouse/dash1.gif
Thoughts?

molis mazepsa tin zaxari na ftiakso marmelada raventi (apo to proi pedevome)
ke anakalipsa oti den exo raventi:confused::(:D:D

Alida#
03.08.2011, 21:18
Ήρθα κι εγώ για την ένεση http://www.en.kolobok.us/smiles/madhouse/girl_hospital.gif, σαν πιο γενναίος.

http://www.en.kolobok.us/smiles/madhouse/dash1.gif

παραδειγματιστειτε απο την εθελοντικη διάθεση του συμπαίκτη σας. Σιγα θα σπάσει ο τοίχος :p

molis mazepsa tin zaxari na ftiakso marmelada raventi (apo to proi pedevome)
ke anakalipsa oti den exo raventi:confused::(:D:D

νομιζω τελικα πως εσυ πρέπει να εισαι πρώτος στην σειρα :rolleyes: Τι λές? :confused::p

serelis
03.08.2011, 21:25
νομιζω τελικα πως εσυ πρέπει να εισαι πρώτος στην σειρα :rolleyes: Τι λές? :confused::p
:D:D den exo provlima ala den ksero an mou tin paraxoroun oi aloi:D:D:D

nikexad
03.08.2011, 22:11
παραδειγματιστειτε απο την εθελοντικη διάθεση του συμπαίκτη σας. Σιγα θα σπάσει ο τοίχος :p
Ααααα όχι γιατρίνα.
Δεν με πείθεις. Ασε που εγώ δεν έχω πρόβλημα.Αλήθεια σου λέω...
Μη... Ρε παιδιά πείτε της κάτι.... Γυαλίζει το μάτι της μιλάμε...
http://img269.imageshack.us/img269/1926/20608233.jpg

:D:D den exo provlima ala den ksero an mou tin paraxoroun oi aloi:D:D:D
Σου την παραχωρούμε ευχαρίστως.

Πρόεδρε θα φάμε τα μουστάκια μας...
Γυναίκα και σύριγγα είναι κακός συνδυασμός.
Δεν σου τό'χουν πει.
Μην κάνεις τέτοια λάθη.

Οι υπόλοιποι που πήγαν? χαχαχα Πήραν δρόμο...
Γενναίοι άντρες σου λέει μετά.

beliza
03.08.2011, 22:25
νικο, ειναι για να τους στειλεις πρωτη γραμμη στον πολεμο :)

serelis
ouden sxolion:D:D

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41608_406730575172_4078070_n.jpg

alexandros1970
As peira3w ligo ton alexandro!!! :p
Telika ti eisai? athwo paidi? i kapoias ilikias?? xaxaxa

Γιατί ρε Θάνο ... ''αθώο παιδί μιας κάποιας ηλικίας'' ... όλο μαζί ...δε βγάζει νόημα εεε;....:D

Εγώ επειδή είμαι παιδάκι μιας κάποιας ηλικίας τη θέλω εδώ την ένεση ...

http://www.meetsteroids.com/wp-content/uploads/2009/03/steroid-injection.jpg

serelis
03.08.2011, 22:28
re mpravo 3 post taftoxrona afto ine rekor xaxaxa

http://images.inews.gr/116/o-trelos-tou-choriou.jpg

alexandros1970
03.08.2011, 22:32
Δε ξανάγινε ...στο ίδιο λεπτό ...τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται Γιάννη ....χαχαχαχαχα....
Θέλουμε δώρο συντονισμού .... Θέλουμε να κατοχυρώσουμε το ρεκόρ ...:D:D:D

beliza
03.08.2011, 22:36
κι εγω ανδριαντα:p , επιμενω:)

serelis
03.08.2011, 22:37
olo diko sou alex

http://img14.imageshack.us/img14/1794/cakeml.jpg

alexandros1970
03.08.2011, 22:39
Κι ' από μυαλό ... κορμάρα .. έτσι ;;....χαχαχαχαχαχα....
ειπαμε ρε συ ... αυτός είναι εντελώς ντουλάπα ... έπιπλο ..

Ελένη στον ετοιμάζω ... έχω αρχίσει το σκάλισμα ...

george-eyh
03.08.2011, 22:41
αντε παω εγω να τελειωνω γιατι νυσταζω.ετσι και αλλιως θα μας τη ριξει.ειναι αποφασισμενη για ολα.καποια στιγμη αυριο θα ηθελα να σχολιασουμε ενα ποστ απο καποιους παιχτες μικροτερης ηλικιας που ελεγαν κατι τους μεγαλυτερους σε ηλικια παιχτες.δε μπορω μονο να το βρω για να δωσω το λινκ. καλο βραδυ και καλο ξημερωμα σε ολους.

beliza
03.08.2011, 22:43
μαθε τεχνη αλεξανδρε κι αστην :d

Alida#
03.08.2011, 22:47
Θέλουμε δώρο συντονισμού .... Θέλουμε να κατοχυρώσουμε το ρεκόρ ...:D:D:D

Το πολυ πολυ να καθιερωθει αυτη η ημερα ως παμφορουμιστικη μέρα συγχρονισμενης πνευματικης συναντησης:rolleyes: Ναι μου χρειάζεται ξεκουραση, το ξέρω.

Γι αυτο σας καληνυχτω:)

alexandros1970
03.08.2011, 22:50
μαθε τεχνη αλεξανδρε κι αστην :d

Μωρέ που το ξαναδιάβασα αυτό πρόσφατα ;;...που το ξαναδιάβασα ;;....

http://www.trikalanews.gr/images/news/123969860834_lrg.jpeg

σου φέρνει καθόλου ;;

beliza
03.08.2011, 22:52
ε, χμ, δεν φαινονται πολυ καλα τα δαχτυλα των ποδιων, ισως να χουμε ομοιοτητα εκει, αλλα μ αρεσει!

serelis
03.08.2011, 22:54
xaxa kalinixta alintaki

eleni idia ise:D

alexandros1970
03.08.2011, 22:57
Το πολυ πολυ να καθιερωθει αυτη η ημερα ως παμφορουμιστικη μέρα συγχρονισμενης πνευματικης συναντησης:rolleyes: Ναι μου χρειάζεται ξεκουραση, το ξέρω.

Γι αυτο σας καληνυχτω:)

Άντε .. άντε γιατί εσύ θα μας αποτελειώσεις ...χαχαχαχα....τι ιατρικοφορουμικός όρος ήταν αυτός πάλι ;;;....
Δε παλεύεσαι κι΄ εσύ ...
Καληνύχτα Αλίντα .. καλή ξεκούραση ...

peggy1977
03.08.2011, 23:16
μαλλον πως η ''επηρεια'' της ενεσης εχεις αρχισει να εξασθενει :D
δεν λεει για παραπανω ''δοση'' βραδιατικα...μην εθιστουμε και εκει ;)
χαχαχαχαχα
ααα και μια σκεψη εκανα σημερα...μακαρι να βαλουν εργαστηρια σαλιγκαριων..θα αντικατοπτριζουν την πραγματικοτητα,στους χρονους παραγωγης ...ε??? για σκεφτειτε το :rolleyes:
καλο ξημερωμα σε ολους :)

beliza
03.08.2011, 23:37
ησυχασαμε? βηματακια τσουπ τσουπ τσουπ προς τα ιδιαιτερα διαμερισματα μας? :)
καληνυχτα μας λοιπον, με πλουσια ονειρα απροσαρμοστα;)

-Kikko11-
03.08.2011, 23:51
Καλησπέρα..
Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Δεν νομίζω να πήγατε για νάνι? Δεν πειράζει ας με διαβάσετε το πρωί με τον καφέ σας.. :(
Ας ξεκινήσουμε από το σενάριο Νο 1: «Θεωρία συνομωσίας» by Dias.
Αγαπώ θεωρίες συνομωσίας… για όλα τους έχω ικανούς, αλλά εδώ δεν μου «πολυκάθεται» γιατί δεν έχουμε περισσότερα κρούσματα και σε άλλες λαϊκές. Και γιατί 9999 τμχ.. Βέβαια δεν το αποκλείω και για να βλέπω τον Δία να υπερασπίζεται τόσο δυνατά την άποψη του, με βάζει σε σκέψεις γιατί τον εκτιμώ πάρα πολύ σαν παίκτη.
Σενάριο Νο 2: «Ξέπλυμα βρόμικης βρώμης» by Alexandros
Δηλαδή μεταφέρουν βρώμη από λογαριασμό σε λογαριασμό? Εντάξει, τα μήλα αλλά σπάνια φυτά? Δεν καταλαβαίνω γιατί να έχω 2 βοηθητικές και να κάθομαι με τις ώρες να φυτεύω και εκεί. Βάζω δέντρα και μεγάλα φυτά.
Σενάριο Νο 3: «Την πατήσαμε..» by Serelis
Τρέχουν και δεν προλαβαίνουν να πετάξουν την σαβούρα!.. αυτό το σενάριο μου φαίνεται πολύ λογικό σε συνδυασμό με 2-3 παλικαριά που ξεπλένουν μήλα..

Σενάριο Νο 4: "Ο Σκρούτζ Μακ Ντάκ" by kikko11
Επιτέλους ήρθε ο καιρός να πουλήσω τα σπάνια φυτά που αγόρασα πριν την απαγόρευση. Πόσο έξυπνη κίνηση έκανα! Αλλά αν τα πουλήσω δεν θα έχω..
Αλλά δεν πειράζει! Θα νοικιάσω βοηθούς και θα φυτεύω όλη μέρα. Σε 10 χρόνια θα τα ξανακάνω! Τι είναι 10 χρόνια μπροστά σε 200.000 χτ?

Και τέλος, η επίσημη ανακοίνωση «Ο χομπίστας» by Snorkel
Όλη μέρα είναι στην λαϊκή και ότι αγοράζει πάει και το πουλάει. :confused::confused:

Θάνο & L1sy, το παιχνίδι είναι ακριβούτσικο γιατί είναι το μοναδικό που παρέχει στους παίκτες του ψυχιατρική υποστήριξη (το ψυχολογικό τμήμα αντικαταστάθηκε από τα ψυχιατρικό για όσους δεν το ξέρουν).

Επίσης Θάνο, σχετικά με τις τροφές, πριν από 10 μέρες περίπου έκανα μια μικρή περιουσία από τις τροφές αλόγων τις πουλούσα 330χτ/τμχ και να φανταστείς ότι το 330 ήταν μια λογική τιμή.. Είναι ακριβές γιατί αυτός που τις φτιάχνει έχει απασχολημένο τον μύλο του για να μπορούν οι άλλοι άνετα να έχουν απλωμένα τα εργαστήρια τους να παράγουν προϊόντα στο φουλ καθώς επίσης και το προνόμιο του ακριβού δέντρου στο δάσος τους (μηλιές, καρυδιές, δαμασκηνιές?.. τρε μπανάλ..) Και το σημαντικότερο? Έχουν ανοίξει την ρούνα του γρηγορότερου μύλου και τον έχουν φουλάρει στην σούπερ τροφή. Και για να μη παρεξηγηθώ, ο καθένας έχει την στρατηγική του και παίζει όπως θέλει. Προσωπικά μου αρέσει η ισορροπία στην φάρμα μου. Λίγα και απ’ όλα..

Alida, γιατρέ μου θα ήθελα να σ’ ενημερώσω ότι είμαι καλύτερα σήμερα. Να μην κάτσω στην ουρά για ένεση έτσι?..
:)

.Sevi77.
04.08.2011, 00:08
kikko είσαι φοβερή...δέν έχω λόγια! :p

-Kikko11-
04.08.2011, 00:13
kikko είσαι φοβερή...δέν έχω λόγια! :p

Τις καλημέρες μου Sevi..
info έχω κάνει 3 ολόκληρα μπάνια!! :D:(

.Sevi77.
04.08.2011, 00:18
Σε πέρασα χεχε! έκανα 5 ολόκληρα!! Αμέεε... :p

serelis
04.08.2011, 00:19
lipon pai ke afti imera perase ti tha kanoume avrio??
epidi den kserete:)
prin liges meres evala ena posthttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1123373&postcount=3872
ke kanenas den ixe tin periergia na rotisi:o ina to sxoliasi:eek:
simera tha valo ena
http://www.perlmedic.com/images/quiz.jpg

giati i eteria evale ta viomixanika proionta sto taxidromio:rolleyes:???

.Sevi77.
04.08.2011, 00:23
Αυτή την παρούσα στιγμή την έχουμε ''κάψει'' τη λάμπα Γιάννη μου και δέ λειτουργεί... χιχιιιιιι

serelis
04.08.2011, 00:25
Αυτή την παρούσα στιγμή την έχουμε ''κάψει'' τη λάμπα Γιάννη μου και δέ λειτουργεί... χιχιιιιιι

exete olo ton xrono lipon na kimithite ke avrio me freska miala ke magoulakia na to sizitisoume:p:cool:

.Sevi77.
04.08.2011, 00:30
Εντάξει το λοιπόν! Είμαι πολύ περίεργη να το δώ αυτό πάντως...

-Kikko11-
04.08.2011, 00:49
lipon pai ke afti imera perase ti tha kanoume avrio??
epidi den kserete:)
prin liges meres evala ena posthttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1123373&postcount=3872
ke kanenas den ixe tin periergia na rotisi:o ina to sxoliasi:eek:
simera tha valo ena

Γιάννη, αν κατάλαβα τα ξεπούλησες?
Όταν λες ταχυδρομείο εννοείς στα δώρα?..

alexandros1970
04.08.2011, 09:45

Καλημέρα ....
Γιατί θέλει να κάνει να ζηλέψουν αυτοί που δεν έχουν φτιάξει ακόμα βιοτεχνία ...
Βλέπει το δώρο ο παραλήπτης και αισθάνεται μειονεκτικά , κομπλάρει πως το λένε ρε παιδί μου....σου λέει ''γιατί αυτός έχει μαρμελάδα και εγώ δεν έχω''...του τη βαράει λοιπόν και πάει και φτιάχνει και αυτός ....και ναααα το φιορίνι μετά , πάει σύννεφο ....

Αθώα εκδοχή , από ένα ''αθώο'' παιδί μιας κάποιας ''αμαρτωλής'' ηλικίας ...γεια σου ρε Θάνο ..χαχαχαχα..

Και κάτι άλλο .. όποιος πρόκειται να μου στείλει δώρο τέτοιου είδους να μου το λέει , γιατί αν πρόκειται να του στείλω και εγώ το ίδιο να μην μπαίνουμε στο κόπο τζάμπα ....''Να σου δώκω τη Σαχάρα να μου δώκεις το Σουέζ''.... τελικά στέλνω ένα γλυκό κυδώνι , μου στέλνουν ένα γλυκό κυδώνι ...τι έγινε ;... αλλάξαμε τα κυδώνια μας δλδ ....χαχαχαχαχα...

-ropotos-
04.08.2011, 09:55
kalimera

giasou alex ine ke afto poules mia apopsi ;)
ala den nomizo na ine ke toso athoa i prothesi tis eterias
as doume ke ales apopsis ke ta ksanaleme

ego pantos siga min perimeno 2 meres na kano ena vazaki gliko ee tora den pistevo na exis tin apetisi na sou to stilo kiolas:p:p

opssb o giannis ime ree

alexandros1970
04.08.2011, 10:05
Δε πειράζει ρε πατρίδα ...μη στείλεις τίποτα .. καλή καρδιά .... εγώ μόλις φτάσω τα 200 θα σου στείλω ένα ....
τώρα είμαι στα 140 ... υπομονή ...χαχαχαχαχα...

.Sevi77.
04.08.2011, 11:00
Πραγματικά η υπόθεση ''βρωμάει'' και παραμένει ένα άλυτο μυστήριο! :cool:

beliza
04.08.2011, 11:20
καλο μεσημερι στα σπορουλια,

γιαννη η πιο ανεξοδη διαφημιση ειναι ο ιδιος ο πελατης και ειδικα εκεινος ο οποιος εχει την(τρελα) της επιδειξης!
δεν ειναι βεβαια ολοι οι πελατες ετσι αλλα πονταρεις πολυ σ αυτους:)

serelis
04.08.2011, 11:28
mmm eleni isos ala gia doulefteto ligo akoma
pio epidiksias apo emena:p:D den iparxi ala den tha to dikso stelnontas marmelades raventi;);)

Θεοδόσης61
04.08.2011, 11:41

Την καλημερα μου σε ολους.
Ειναι απλο Γιαννη ,οσοι εχουν πολλους λογαριασμους θα στελνουν δωρα στο κυριο λογαριασμο τους και ετσι η εταιρια θα τους πιασει και θα τους τιμωρησει πολυ αυστηρα. χα χα χα

Wallas.
04.08.2011, 11:45
Καλησπέρα σε όλους.

Όταν ανοίγουμε το χάρτη, το πίσω μέρος της φάρμας γίνεται λίγο πιο... σκούρο, για να τονίζει το χάρτη. Σήμερα έχω την εντύπωση ότι είναι πιο σκούρο από χθες. http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a015.gif

Να ανησυχώ γιατρέ μου; :o

Alida#
04.08.2011, 11:50
Καλησπέρα σε όλους.

Όταν ανοίγουμε το χάρτη, το πίσω μέρος της φάρμας γίνεται λίγο πιο... σκούρο, για να τονίζει το χάρτη. Σήμερα έχω την εντύπωση ότι είναι πιο σκούρο από χθες. http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a015.gif

Να ανησυχώ γιατρέ μου; :o

χμ? :confused: Αν ανοιγεις τον χαρτη απο την ταμπελα, το πισω μέρος γινεται σκουρο. Αν ανοιξεις τον χαρτη με πληκτρα συντομευσης του πληκτρολογίου δεν γινεται σκουρο και βλέπεις πίσω τον χώρο στον οποιο βρισκεσαι

Wallas.
04.08.2011, 11:53
Τώρα φαίνεται πίσω ο χώρος σε σκούρο χρώμα και χωρίς τα χωράφια/στάβλους.

Πάλι ένεση σήμερα, δεν τη γλιτώνω. http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/a025.gif :p

Κάποιοι πειραματίζονται εκεί στην ΒΡ.

alexandros1970
04.08.2011, 12:06
Τώρα φαίνεται πίσω ο χώρος σε σκούρο χρώμα και χωρίς τα χωράφια/στάβλους.

Πάλι ένεση σήμερα, δεν τη γλιτώνω. http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/a025.gif :p

Κάποιοι πειραματίζονται εκεί στην ΒΡ.

Μήπως εσύ τα βλέπεις γενικώς ''σκούρα'' τα πράγματα και νομίζεις ότι είναι από την οθόνη ;...:D

-ropotos-
04.08.2011, 12:18
Πάλι ένεση σήμερα, δεν τη γλιτώνω. http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/a025.gif :p.

mi mi pernis xapia etsi vre pedi katse na doume ti tha pi o giatros

http://www.foxnews.com/images/453670/0_61_101708_aspirin_320.jpg

Wallas.
04.08.2011, 12:22
Μια σκούρα απόχρωση τη βλέπω τον τελευταίο καιρό http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050.gif , αλλά σήμερα παραέγινε το κακό. :p

http://img42.imageshack.us/img42/6866/mapon.png

Αριστερά πατώντας την πινακίδα, δεξιά με το πλήκτρο συντόμευσης \

Και το καλύτερο, αν πατήσεις την πινακίδα και μετά πατήσεις τη συντόμευση βλέπεις αυτό. http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c100.gif

http://img29.imageshack.us/img29/7954/sdgfh.gif

icons1
04.08.2011, 13:18
το παιχνίδι είναι ακριβούτσικο γιατί είναι το μοναδικό που παρέχει στους παίκτες του ψυχιατρική υποστήριξη (το ψυχολογικό τμήμα αντικαταστάθηκε από τα ψυχιατρικό για όσους δεν το ξέρουν).
Να ρωτήσω, η υποστήριξη καλύπτει και τους κατατονικούς, που περιμένουν τη δισχιλιοστή παρτίδα βρώμης να ανθίσει, και τους νευρωσικούς που προσπαθούν με το δάχτυλο στο enter να "μαγκώσουν" το μοναδικό αυγό που βγαίνει σε πλειστηριασμό κάθε μέρα; Όχι, για να ξέρω αν καλύπτομαι...Καλό μεσημέρι.

-ropotos-
04.08.2011, 13:20
Να ρωτήσω, η υποστήριξη καλύπτει και τους κατατονικούς, που περιμένουν τη δισχιλιοστή παρτίδα βρώμης να ανθίσει, και τους νευρωσικούς που προσπαθούν με το δάχτυλο στο enter να "μαγκώσουν" το μοναδικό αυγό που βγαίνει σε πλειστηριασμό κάθε μέρα; Όχι, για να ξέρω αν καλύπτομαι...Καλό μεσημέρι.

xaxaxa veveos grigora stin oura opou nane tha perasi i giatros :D:D

Alida#
04.08.2011, 13:28
Μια σκούρα απόχρωση τη βλέπω τον τελευταίο καιρό http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050.gif , αλλά σήμερα παραέγινε το κακό. :p

Αριστερά πατώντας την πινακίδα, δεξιά με το πλήκτρο συντόμευσης \

Το δεξι γιατι είναι τοσο σκουρο?:confused: Δοκιμασες και απο άλλον browser? Σε μενα δεν ειναι ετσι πάντως. Μηπως τα χαπάκια τα δίνεις στο pc σου?:p

βλέπω οτι αυξάνεται η πελατεια και παρόλο που είναι μήνας αδειών θα κυκλοφορώ με σφυράκια/ βαριοπούλες κτλ :D

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTqbqzNQdz1Iw4BLAw0HT09Zzm5w0v0z bDB1zcn5RbA8khDFRypLg πήρα και βοηθό δοκιμαστικά :D

nikexad
04.08.2011, 13:31

χαχαχα καλό...

Ασε icons1.... με τις ιδέες της, η εταιρεία μας έχει κάνει psycho τελείως..

Η γιατρίνα κάνει χρυσές δουλειές...
Χάπια με τις χούφτες μοιράζει και τις ενέσεις ούτε καν κοιτάει που τις βάζει χαχαχα

καλό μεσημέρι σε όλους/όλες

.Sevi77.
04.08.2011, 13:39
Μου φαίνεται πως θα αρχίσω να πιστεύω τις...''θεωρίες'' του αγαπητού Δία μας...τί γίνεται στη λα'ι'ική,οέο?? :confused: 9999 μαρουλια με 1.50 χτ. ενώ η τιμή τους φτάνει εώς και 1.75(και ήταν η μοναδική προσφορά σημειωτέον).Λυκίσκος,9999 τεμάχια με 4.50(!!!)χτ.(έχω και το όνομα του παίχτη για όποιον ενδιαφέρεται).Μου θυμίζει το ανέκδοτο με τα σουβλάκια! Πάει ένας τύπος σε ένα σουβλατζίδικο και λέει στον ψήστη : πού είσαι,παιδί! Φτιάξε μου 99 σουβλάκια με γύρο! Του λέει φυσικά το παιδί,ρέ κύριος,να τα κάνω 100?? και του απαντάει ο άλλος ''ποιός θα τα φάει 100 σουβλάκια ρε φίλε??''.Ένα τέτοιο... :rolleyes:

icons1
04.08.2011, 13:39
βλέπω οτι αυξάνεται η πελατεια και παρόλο που είναι μήνας αδειών θα κυκλοφορώ με σφυράκια/ βαριοπούλες κτλ :D
Μη γελάς γιατρέ μου, είναι σοβαρό. Διαφώτισέ μας, δεν έχουμε φτάσει στο κεφάλαιο "υπηρεσίες πρόνοιας", ακόμα διαβάζουμε το κεφάλαιο "κανόνες του φόρουμ".

-Kikko11-
04.08.2011, 14:04

Ναι.... καλύπτεσαι... αλλά στην περίπτωση κατατονικού μπορείς να έχεις υποστήριξη μόνο αν συμμετέχει και η ασφάλεια ζωής σου..
Ελπίζω να είσαι ασφαλισμένος! και μάλιστα σε γερμανική ασφαλιστική.. :cool:

douko
04.08.2011, 14:04
καλησπερα κι απο μενα σε ολους.απο,τι εχω καταλαβει ολον αυτο το καιρο εκτος απο το να παιζουμε ,να διασκεδαζουμε,να χαλαρωνουμε,να αστειευομαστε, να περναμε καλα βρε αδερφε,βγαζουμε και τις υποψιες μας στη φορα να τις συζητησουμε και απο τη στιγμη που βαζουμε την πραγματικη μας ζωη(λεφτα) στο παιχνιδι,πολυ καλα κανουμε.ηθελα απο χθες να ρωτησω κατι για τη λαικη αλλα οταν μπηκα το ειχατα σταματησει και δεν ηθελα να αρχισει ξανα η ιδια συζητηση.με τρωει ομως και θελω τη γνωμη σας.σε τι επιπεδο μπορει ενας παιχτης να συγκεντρωσει τα απαιτουμενα χτ ωστε να αγορασει 100000-150000τεμαχια απο καποιο προιον για να τα ξαναπουλησει σε μεγαλες ποσοτητες πληρωνοντας και το 10% ?

giorgos051981
04.08.2011, 14:19
καλησπερα κι απο μενα σε ολους.απο,τι εχω καταλαβει ολον αυτο το καιρο εκτος απο το να παιζουμε ,να διασκεδαζουμε,να χαλαρωνουμε,να αστειευομαστε, να περναμε καλα βρε αδερφε,βγαζουμε και τις υποψιες μας στη φορα να τις συζητησουμε και απο τη στιγμη που βαζουμε την πραγματικη μας ζωη(λεφτα) στο παιχνιδι,πολυ καλα κανουμε.ηθελα απο χθες να ρωτησω κατι για τη λαικη αλλα οταν μπηκα το ειχατα σταματησει και δεν ηθελα να αρχισει ξανα η ιδια συζητηση.με τρωει ομως και θελω τη γνωμη σας.σε τι επιπεδο μπορει ενας παιχτης να συγκεντρωσει τα απαιτουμενα χτ ωστε να αγορασει 100000-150000τεμαχια απο καποιο προιον για να τα ξαναπουλησει σε μεγαλες ποσοτητες πληρωνοντας και το 10% ?
καλησπερα,εγω τη περασμενη βδομαδα πετυχα καποιον που εβαλε πολλες προσφορες με 9999κομματια ηλιοτροποιο με 4,20 και προλαβα να αγορασω 149,985 το ιδιο και στο καλαμποκι λιγο αργοτερα...εκεινο που με παραξενευει πολυ ομως,ειναι να πετυχενω καφε προβατα με 3 χορτοταλιρα σημερα:)

demon071998
04.08.2011, 14:26
φιλε γιωργο κατ' αρχην ειναι πασιγνωστη η θεα τυχη σου;) και κατα δευτερον (για τα καφε προβατακια) μαλλον καποιος θα κλαιει παλι τη φαρμα του:(

giorgos051981
04.08.2011, 14:31
φιλε γιωργο κατ' αρχην ειναι πασιγνωστη η θεα τυχη σου;) και κατα δευτερον (για τα καφε προβατακια) μαλλον καποιος θα κλαιει παλι τη φαρμα του:(
μπα τασο απο διαφορετικο ατομο ηταν και με διαφορα ωρας..ειμε πολλες ωρες στη λαικη και αγοραζω συνεχεια...μετα ενοειτε πουλαω:D

demon071998
04.08.2011, 14:33
γιωργο μαλλον μου μετεδωσες την τυχη σου! μολις αγορασα 200 καροτα με 0,20!!! τι βρισκει κανεις..

giorgos051981
04.08.2011, 14:34
γιωργο μαλλον μου μετεδωσες την τυχη σου! μολις αγορασα 200 καροτα με 0,20!!! τι βρισκει κανεις..
χαχα κι εγω εκει επαιζα εβαλες εσυ 4000 κι εγω 1718...αυτο ειναι το παραξενο ομως,με 0,20:eek::D

demon071998
04.08.2011, 14:42
χαχα κι εγω εκει επαιζα εβαλες εσυ 4000 κι εγω 1718...αυτο ειναι το παραξενο ομως,με 0,20:eek::D

:eek:εσυ ησουν η αλλη προσφορα? δεν προσεξα ονομα, αλλα μολις την εβαλα και βγηκα, ειδα οτι ηταν 2 οι προσφορες και ξαναμπηκα αμεσως να δω αν εφυγε η δικη μου, τα τσιμπησα στο 0,20!:D
αυτη τη φορα σε προλαβα!

giorgos051981
04.08.2011, 14:47
:eek:εσυ ησουν η αλλη προσφορα? δεν προσεξα ονομα, αλλα μολις την εβαλα και βγηκα, ειδα οτι ηταν 2 οι προσφορες και ξαναμπηκα αμεσως να δω αν εφυγε η δικη μου, τα τσιμπησα στο 0,20!:D
αυτη τη φορα σε προλαβα!
α εσυ τις περνεις κι εξαφανιζοντε??:Dκαι στο μαραθο γινεται καλο παιχνιδι ;)

icons1
04.08.2011, 14:47
Ελπίζω να είσαι ασφαλισμένος! και μάλιστα σε γερμανική ασφαλιστική.. :cool:

Ήμουν σε μία,αλλά είχε επενδύσει σε ελληνικά ομόλογα:D

serelis
04.08.2011, 14:55
ti egine???
me to kouizaki den asxoliste ee!!!!

den pirazi asxoloume ego ke malista entatika :confused:

otan arxiso ke anevazo foto min aporite pali;):rolleyes::rolleyes:

demon071998
04.08.2011, 14:58
ti egine???
me to kouizaki den asxoliste ee!!!!

den pirazi asxoloume ego ke malista entatika :confused:

otan arxiso ke anevazo foto min aporite pali;):rolleyes::rolleyes:

προεδρε ομως τα αλατια απ' το σουπερ μαρκετ τα αγοραζεις:D? ποσα σου ερχονται πια..:rolleyes:

serelis
04.08.2011, 15:09
προεδρε ομως τα αλατια απ' το σουπερ μαρκετ τα αγοραζεις:D? ποσα σου ερχονται πια..:rolleyes:

taso mia fora sto sxolio 6th dimotikou ixame pai ekdromi ke opos epeza exasa ena asimenio 20ariko den ta prolaves mou to ixe dosi i nona mou (oxi i dikia mas edo)
ke ekatsa eki oli mera na to vro ala tipota
tin ali mera sto sxolio to ipa ston daskalo oti etsi ke etsi ke ipe sta agoria tis taksis (6-7)itane na pame na psaksoume oloi mazi
pigame lipon ke me 2 fores pera dothe to vrikame;)
katalaves :):)

dias19751
04.08.2011, 15:11
Καλησπέρα σε όλα τα αγαπητά σπόρια

Αν ήταν λογαριασμοί της εταιρίας γιατί δεν έριξαν και στη δική μου λαϊκή τίποτα ;...
Αλέξανδρε πίστεψε με έριξαν και στην δικιά σου λαϊκή , απλά δεν πρόλαβες. Από τα μηνύματα που πήρα εχθές κατάλαβα ότι έπεσαν τεράστιες ποσότητες σε όλες τις λαϊκές και όχι μόνο στην δικιά μου.

Και αν ήταν όπως λες μέσα σε ένα 10λεπτο βρε Δια , ποιος θα προλάβει να πάρει και τι ;...
οι άλλοι μετά τι θα κάνουν ;...
Και γιατί να μην τα βάλουν λίγα λίγα να πάρει ο κόσμος ;... μαζεμένα κατά χιλιάδες θα πάνε σε λίγα άτομα ... αρά θα εισπράξουν λιγότερα ... .

Η απάντηση στο ερώτημά σου είναι πολύ απλή και πολύ εύκολη .

Όταν για παράδειγμα μπαίνουν δεκάδες δεκαχίλιαρα καλαμπόκι με 4.60 ή με 6.89 ταυτόχρονα, τότε αυτός που θα αγοράσει ένα ή και περισσότερα δεκαχίλιαρα έχει την δυνατότητα να κάνει το εξής :

Να τα σπάσει σε πεντακοσάρικα ή σε χιλιάρικα και να τα πουλάει 8.04, οπότε θα πάρουν και άλλοι (αποκλείεται να βάλει 10.000 με 8.04 γιατί ο κανονικός παίχτης θα φοβηθεί ότι δε θα του φύγουν)
ή
να τα κρατήσει, οπότε για κάποιο διάστημα φεύγει από την αναζήτηση καλαμποκιού και αφήνει ελεύθερο το πεδίο στους υπόλοιπους.

Εγώ για παράδειγμα πήρα 30.000 βρόμη(εκ των οποίων 10.000 ήταν με 3,5χτ) και 10.000 που είχα σύνολο 40.000. Προσωρινά δε με ενδιαφέρει η βρόμη, επομένως βγαίνω από το κυνήγι της.

Αυτή η τακτική μπορεί να συνεχιστεί όποτε κρίνεται απαραίτητο,(ανάλογα με τις κινήσεις των παιχτών) αν και νομίζω ότι από εδώ και πέρα ότι και αν γίνεται στην λαική θα γίνεται με μεγαλύτερη διακριτικότητα δηλαδή όχι πολλά δεκαχίλιαρα μαζεμένα(άντε ένα με δύο το πολύ) ή σπασμένα σε χιλιάρικα.

σας ειχα πει τα καραμελοχαπάκια να μη τα παίρνετε όλα μαζι γιατι έχουν πιθανές παρενέργειες :(:p
Είσαι απίστευτη :D:D. Εχθές δεν ήμουν :(και δε μου έκανες την ένεση, να έρθω σήμερα ? Αν δε την κάνω σύντομα μου φαίνεται θα συνεχίσω να σκέφτομαι σενάρια συνομωσίας, όπως πολύ πετυχημένα είπε και η Kikko (Kikko καταπληκτικό το post σου):D

lazos95
04.08.2011, 15:35
Καλησπέρα σε όλες και σε όλους τους σπόρους!!!:)

Και στην λαική που συμμετέχω έριξαν αρκετά πολλά προιόντα. Ενα από αυτά ήταν το καρότο από έναν συγκεκριμένο παίκτη ονόματι sukasu:eek::rolleyes:
Τελικά εγώ είπα να μην αγοράσω τίποτα και μάλλον έκανα λάθος:(:confused:
http://img847.imageshack.us/img847/2555/46078956.jpg

demon071998
04.08.2011, 15:40
:eek:Λαζαρε τι ποσοτητες ειναι αυτες? και απο το ιδιο ατομο. απιστευτο!:eek:

oikon4
04.08.2011, 15:45
Καλησπέρα. Αυτά εδώ τα θέλει κανείς? Για αρκετό καιρό δεν θα τα χρειαστώ..

http://img856.imageshack.us/img856/5987/48225303.jpg

george-eyh
04.08.2011, 15:46
καλησπερα σπορια.απιστευτο?εχθες τρεις τυποι εβαλαν 16 φορες ο καθενας με διαφορα ωρας πακετα ανα 4 προσφορες καροτο ,ηλιοτροπιο και σανο αντιστοιχα προσφορες των 9999τμχ και8888τμχ αντιστοιχα και με τιμες 50% και οχι 75%.

giorgos051981
04.08.2011, 15:47
τασο ετσι ποσοτητες εβαλα κι εγω και στα φυτα του νησιου που πριν την αλλαγη αγορασα υπερ αρκετα...για ριξε μια ματια στους καρπους που κατρακυλισανε οι τιμες..μεγαλη διαφορα απο χθες

nikexad
04.08.2011, 15:48
tin ali mera sto sxolio to ipa ston daskalo oti etsi ke etsi ke ipe sta agoria tis taksis (6-7)itane na pame na psaksoume oloi mazi
pigame lipon ke me 2 fores pera dothe to vrikame;)
katalaves :):)
Γιάννη να παίξω κι εγώ?
Τι ψάχνουμε να βρούμε?

και στο μαραθο γινεται καλο παιχνιδι ;)
Και το λαγοκέρασο δεν πάει πίσω. Σταθερά στο +75% εδώ και μέρες.

giorgos051981
04.08.2011, 15:52
Γιάννη να παίξω κι εγώ?
Τι ψάχνουμε να βρούμε?

Και το λαγοκέρασο δεν πάει πίσω. Σταθερά στο +75% εδώ και μέρες.
ναι λαγοκερασο,φραουλα,ντοματα ειναι σταθερα:)

lazos95
04.08.2011, 15:53
Τάσο είχε και στην δεύτερη σελίδα άλλες 2-3 προσφορες ακριβως ίδιες από τον συγκεκριμένο παίκτη.;)Δυστυχώς δεν έβγαλα και 2ο screenshot. Συνολικά είχε 9-10 προσφορές:eek: Συνολικά πρέπει να πούλησε 10 Χ 9.999 = 99.990 καρότα:eek: :rolleyes:

Καλό απόγευμα σε όλες και σε όλους!!!:)

serelis
04.08.2011, 16:03
Γιάννη να παίξω κι εγώ?
Τι ψάχνουμε να βρούμε?

tipota more naa etsi 6-7 psomia i glika tsampa to 24oro;)

exo spasi to kefali mou na do an ginete:confused:

-snorkel-
04.08.2011, 16:06
Ειλικρινά εχω κουραστεί να βλέπω Screenshot από τις λαικές για παίκτες που υποτίθεται οτι ανήκουν στο προσωπικό της Bigpoint και διαθέτουν μεγάλες ποσότητες προίοντων.

Αυτές τα screenshot είναι από το απόθεμα μου.

http://img534.imageshack.us/img534/4496/mymarket.png

http://img688.imageshack.us/img688/9215/20110804175707.png

Εαν λοιπόν αποφασίσω να "ρίξω" τα καρότα μου, τα τριαντάφυλλα μου, τα σφενδάμια μου και τα αμύγδαλα στην λαική δεν θα γίνει χαμός;

Οι τιμές στην λαική εχουν αρχίσει να πέφτουν. Λογικό είναι παίκτες να προσπαθούν να ξεφορτωθούν οτι προλάβουν.

Θα σας παρακαλούσα ολα αυτά τα σενάρια να μείνουν εδώ. Ειναι πάρα πολύ κουραστικό σε κάθε σελίδα να ανεβάζετε screenshot από προσφορές. :(

serelis
04.08.2011, 16:16
Αυτές τα screenshot είναι από το απόθεμα μου.
(

kala ee se eskisa:D:D ke poulisa proxtes 8.000 amigdalo peripou apo 60-99 x.t

http://img839.imageshack.us/img839/5316/triantafilo.png
http://img204.imageshack.us/img204/6947/vromi.png
http://img189.imageshack.us/img189/4127/polap.png

-snorkel-
04.08.2011, 16:19
kala ee se eskisa:D:D ke poulisa proxtes 8.000 amigdalo peripou apo 60-99 x.t

Τοτε τι σας κάνει εντύπωση στις προσφορές της λαικής; :confused:

serelis
04.08.2011, 16:25
Τοτε τι σας κάνει εντύπωση στις προσφορές της λαικής; :confused:

emena mou kani entiposi pou lete oti epesan oi times
mipos enois oti epesan stis mavres tripes tis laikis??:p:D
http://img263.imageshack.us/img263/161/mavrila.png

kolokuthaki
04.08.2011, 16:26
Ειναι πάρα πολύ κουραστικό σε κάθε σελίδα να ανεβάζετε screenshot από προσφορές. :(

Και ότι ήμουν έτοιμη να ανεβάσω screenshot απ'τη δικιά μου λαική :D .. μια απ'τα ίδια στα καρότα με 75%.

Το εντυπωσιακό Snorkel είναι ότι 2-3 άτομα σε κάθε λαική αποφάσισαν σχεδόν ταυτόχρονα να πουλήσουν τεράστιες ποσότητες φυτών. Δεν το βλέπεις και κάθε μέρα αυτό ;)

-snorkel-
04.08.2011, 16:28
emena mou kani entiposi pou lete oti epesan oi times
mipos enois oti epesan stis mavres tripes tis laikis??:p:D

Εννοώ για τις τιμές των καρπών. Επίσης Γιάννη οπως βλέπω

βρώμη υπάρχει... αλλά που πήγε η βρώμη; :p

Γιατί δεν βάζεις εσύ την βρώμης μήπως και ξε-μαυρίσει;

kolokuthaki
04.08.2011, 16:30
να ξε-βρωμήσει εννοείς :):)

serelis
04.08.2011, 16:33

xaxaxa opopo ime geroladas:D:D ti na kanoume ;)
imouna kapote ktinotrofos me ergastiria ;)
tora omos papalaaa me tipota omos:(:(

george-eyh
04.08.2011, 16:45

δεν ξερω αν υπαρχει στο δικη σας λαικη,παντως στη δικια οτι υπηρχε δεν προλαβα να το παρω.αυτο που ξερω ειναι οτι σιχαθηκα να φυτευω σιταρι και βρομη λες και ξεκινησα να παιζω τωρα.

paultsaf
04.08.2011, 16:47
Καλησπερα σε ολους τους σπορους. Παιδια εχει δικιο η Χαρα. Μην ξεχνατε, οτι τις προηγουμενες μερες απο το update μαζευαμε φυτα και καρπους σαν τρελλοι περιμενοντας τις δυσκολες μερες που θα ερχοντουσαν. Τωρα που εσκασε η φουσκα του φουρναρομαρμελαδοποιοιου ολοι αισθανονται οτι τα αποθεματα τους ειναι υπερβολικα, φοβουνται πτωση των τιμων και ξεφορτωνουν. Οσο για τα μικρα φυτα ειναι αγορασμενοι σποροι απο την εποχη προ της απαγορευσης.
Η μαυριλα της λαικης στα μικρα φυτα δεν προκειται να φυγει για καιρο. Ολοι μας οταν βρουμε αγοραζουμε ακομα κι αν εχουμε μεγαλα αποθεματα. Η απαγορευση της αγορας σπορων δημιουργησε σε ολους την ταση για δημιουργια μεγαλων αποθεματων.

Βρε προεδρε, δωσε τη βρωμη στο λαο.:D

kyp63
04.08.2011, 16:52
Η μαυριλα της λαικης στα μικρα φυτα δεν προκειται να φυγει για καιρο. Ολοι μας οταν βρουμε αγοραζουμε ακομα κι αν εχουμε μεγαλα αποθεματα. Η απαγορευση της αγορας σπορων δημιουργησε σε ολους την ταση για δημιουργια μεγαλων αποθεματων.

Αυτό που γράφει εδώ, είναι ότι πιο σωστό διάβασα εδώ και μέρες!

george-eyh
04.08.2011, 16:57
Καλησπερα σε ολους τους σπορους. Παιδια εχει δικιο η Χαρα. Μην ξεχνατε, οτι τις προηγουμενες μερες απο το update μαζευαμε φυτα και καρπους σαν τρελλοι περιμενοντας τις δυσκολες μερες που θα ερχοντουσαν. Τωρα που εσκασε η φουσκα του φουρναρομαρμελαδοποιοιου ολοι αισθανονται οτι τα αποθεματα τους ειναι υπερβολικα, φοβουνται πτωση των τιμων και ξεφορτωνουν. Οσο για τα μικρα φυτα ειναι αγορασμενοι σποροι απο την εποχη προ της απαγορευσης.

.:D ναι αλλα αυτη η κατασταση δεν οδηγει πουθενα.ουτε με φιορινια δε μπορουμε να αγορασουμε.κανεις δεν περιμενε αυτη την κατασταση στα μικρα φυτα.προεδρε τσαμπα καιει η λαμπα τελικα?χαχαχα.

alexandros1970
04.08.2011, 17:03
Ρε απροσάρμοστοι όλοι μαζί ...με έχετε βάλει και στήνομαι σα χάχας στη λαϊκή 2 ώρες και δεν βλέπω τίποτα περίεργο ...τι έγινε ρε γμτ ;.. μόνο στη δικιά μου δεν βάζει η μπιγκποιντ πράμα ...
Όποιος δει ξανά τέτοιο ''ξεπούλημα'' , ας κάνει ένα κοπυ το όνομα να στείλει ένα μήνυμα σε αυτόν τον Οτι-κατσι..Αμα-κατσι ..δεν ξέρω πως τον λένε τον Ιάπωνα τέλος πάντων να μας πει ο άνθρωπος που τα βρήκε τόσα καλούδια και γιατί τα πουλάει σε χαμηλή τιμή .

Σε περίπτωση που δεν ξέρετε Γιαπωνέζικα , εδώ είμαι εγώ ....
τακα τακα σιγκαικα και σαγιοναρα ..

serelis
04.08.2011, 17:05
προεδρε τσαμπα καιει η λαμπα τελικα?χαχαχα.

les?? ego den nomizo den kei katholou tsampa tin exo giana vlepo ta alatia ke tis zaxares ke tin nixta

george-eyh
04.08.2011, 17:13
les?? ego den nomizo den kei katholou tsampa tin exo giana vlepo ta alatia ke tis zaxares ke tin nixta
δε νομιζω κατι θα σκεφτει το μυαλουδακι σου εσενα.

beliza
04.08.2011, 17:21
καλησπερα σπορακια,

διαβασα τα τελευταια ποστ σας κι επειδη το τελευταιο διαστημα εκανα πολλες βολτες στην λαικη, εχω δεντρα ξεμεινα κι επρεπε να φορτωθει η αποθηκη μου παλι σας λεω λοιπον οτι ολα οσα ανεβαζετε στις φωτο ειναι καθημερινο φαινομενο, αν αποφασισω να ριξω το σφενταμι που εχω γυρω στις 300000 (κι εχω βγαλει και ολες τις αποστολες μ αυτο) θα δημιουργησω πανικο, το ιδιο και με τα αλλα δεντρα μου, ομως αυτο που ειδαμε εγω και ο διας δεν ηταν αυτο που εχετε καταλαβει, κατα αρχας δεν θα προλαβαινατε να το παρετε φωτο, ξεκαθαρο, ηταν η τιμη, η ποσοτητα μα πανω απ ολα η ταχυτητα κατι που περιεγραψα σαν βροχη, το ποιος το εκανε και γιατι πραγματικα δεν το ξερω, μπορει ο οποιοσδηποτε, απλα ηταν κατι πολυ ιδιαιτερο και ειδικα ο τροπος που γινοταν γι αυτο και μας εκανε εντυπωση, οπως κι αν εχει παντως ακρη δεν θα βγει, οποτε πολυ σωστα ειπωθηκε το να βαζουμε φωτο με την λαικη και να αναρωτιομαστε ο καθε παικτης που βρηκε τις ποσοτητες που διαθετει νομιζω ειναι ακαιρο εντελως.

dias19751
04.08.2011, 17:28

Να ξεφορτωθούν την ίδια στιγμή 3 παίχτες δεκάδες χιλιάδες βρόμη σε τιμή 3,5χτ ή 5,25χ.τ ? Για ποιον λόγο ? Επειδή φοβούνται ότι αύριο θα πέσει η τιμή κάτω από 3?

Να ξεφορτωθούν την ίδια στιγμή 3 παίχτες δεκάδες χιλιάδες καλαμπόκι στην τιμή 4,60 ή 6,89? Για ποιο λόγο? Επειδή φοβούνται ότι αύριο θα πέσει η τιμή κάτω από 4?

Να ξεφορτωθούν την ίδια στιγμή 3 παίχτες δεκάδες χιλιάδες ηλιοτρόπιο στην τιμή 4.20 ή 6.30 ? Για ποιό λόγο? Επειδή φοβούνται ότι από αύριο θα γεμίσει η λαική με ηλιοτρόπιο ?

Να γίνεται ακριβώς το ίδιο σε πολλές λαικές ? Για ποιό λόγο? Επειδή είχαν πολλοί παίχτες τον ίδιο εφιάλτη ότι γέμισε η λαική από προσφορές και σηκώθηκαν όλοι μαζί να πουλάνε ?

Εσείς που έχετε μεγάλα αποθέματα από τα μαύρα φυτά γιατί δεν βγήκατε στην λαική να πουλάτε δεκάδες χιλιάδες στην αρχική τιμή του προιόντος ?

Alidaaaaa επειγόντως την ένεση, δεν είμαι καλά:(:rolleyes::D

paultsaf
04.08.2011, 17:33
Διας συγνωμη, αλλα νομιζα οτι μιλαμε για καρπους. Οι μαζικες πωλησεις αυτων των φυτων σε αυτες τις τιμες ειναι οντως αινιγματικες. Ενταξει οταν πουλας πολυ μεγαλες ποσοτητες σιγουρα κατεβαζεις την τιμη. Αλλα στα συγκεκριμενα φυτα δεν υπαρχει κανενας λογος. Μπορεις να σπασεις τις ποσοτητες και να πουλησεις σε μεγιστη τιμη.

george-eyh
04.08.2011, 17:36
Να ξεφορτωθούν την ίδια στιγμή 3 παίχτες δεκάδες χιλιάδες βρόμη σε τιμή 3,5χτ ή 5,25χ.τ ? Για ποιον λόγο ? Επειδή φοβούνται ότι αύριο θα πέσει η τιμή κάτω από 3?

Να ξεφορτωθούν την ίδια στιγμή 3 παίχτες δεκάδες χιλιάδες καλαμπόκι στην τιμή 4,60 ή 6,89? Για ποιο λόγο? Επειδή φοβούνται ότι αύριο θα πέσει η τιμή κάτω από 4?

Να ξεφορτωθούν την ίδια στιγμή 3 παίχτες δεκάδες χιλιάδες ηλιόσπορο στην τιμή 4.20 ή 6.30 ? Για ποιό λόγο? Επειδή φοβούνται ότι από αύριο θα γεμίσει η λαική με ηλιόσπορο ?

Να γίνεται ακριβώς το ίδιο σε πολλές λαικές ? Για ποιό λόγο? Επειδή είχαν πολλοί παίχτες τον ίδιο εφιάλτη ότι γέμισε η λαική από προσφορές και σηκώθηκαν όλοι μαζί να πουλάνε ?

Εσείς που έχετε μεγάλα αποθέματα από τα μαύρα φυτά γιατί δεν βγήκατε στην λαική να πουλάτε δεκάδες χιλιάδες στην αρχική τιμή του προιόντος ?

Alidaaaaa επειγόντως την ένεση, δεν είμαι καλά:(:rolleyes::D
πολλα τα ερωτηματα.αλλα ικανοποιητικη απαντηση απο κανεναν μεχρι τωρα.οιδομεν..

alexandros1970
04.08.2011, 17:37
Δια ...μην ορκίζεσαι ότι δεν θα πέσουν κάποιες τιμές .... ποτέ δεν ξέρεις ...
Περιμένουμε κάτι χωραφάκια τούρμπο αν θυμάσαι ....και αν βγάζουν Χ5 τις σοδειές , ξέρεις για πότε γίνεται κάποιος με 100.000 βρώμη ;.. ειδικά με βοηθούς και νεράκι ...αεεερα...
Και αυτά δεν θα είναι για τα μεγάλα φυτά .. τέτοια έχουν όλοι , άσε που δεν χρειάζονται πουθενά σε μεγάλες ποσότητες ... αυτά θα είναι καθαρά για σταράκι , μαρουλάκι και τα ρέστα καροτάκι ...
Δεν τα έχουμε δει όλα ακόμα .....

serelis
04.08.2011, 17:38
[Μπορεις να σπασεις τις ποσοτητες και να πουλησεις σε μεγιστη τιμη.[/SIZE][/FONT]

ela pou edo ine to koufo aftes tis prosfores mono apiros pextis tis vazi
tora pos ginete apiros pextis na exi teties posotites ine ena erotima

dias19751
04.08.2011, 17:51
Ακόμα και να ισχύει το σενάριο ξεφορτώματος φυτών (λόγω των τούρμπο χωραφιών) από παίχτες που έχουν μεγάλα αποθέματα, τότε λογικά για να τους έπιασε αυτός ο πανικός σε μια με δυο μέρες πρέπει να έρχονται τα τουρμπο χωράφια και εμεις δεν έχουμε πάρει είδηση. Αλλά ακόμα και έτσι να ήταν ένας normal παίχτης (σύμφωνα με το δικό μου μυαλουδάκι) που έχει μεγάλα αποθέματα θα τα έβαζε στην ανώτατη τιμή και σε χιλιάδες. Γιατί να χάσει τόσα πολλά χ.τ. ?

alexandros1970
04.08.2011, 18:01
Μπορει να ειναι απο τη Λαπωνια το παιδι ...και να κανει τεστ αν θα του πηγαινει η κοκκινη στολη ....ξερω κι'εγω ...:D

Χωρίς πλάκα τώρα ... μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος εμάς τι μας νοιάζει .... άντε με ψήσατε ότι είναι η εταιρία πίσω από όλο αυτό .... εμένα τι με νοιάζει ...
Αν θέλω αγοράζω βρώμη σε φθηνή τιμή και την κάνω τροφή για τα ζωντανά μου ...με αναγκάζει κανείς να την κάνω ψωμιά και να πληρώσω για αλάτι ;....
Αν πάλι δεν έχω ζωντανά την ξαναπουλάω στη λαϊκή σε μαξ τιμή και βγάζω κέρδος ....
τη ζημιά δεν τη βλέπω ούτως ή άλλως .... μάλλον κέρδος βλέπω .

Ριχτε και στη δική μου ρε παιδιά κανένα μυριο βρώμη .... έλεος ...

beliza
04.08.2011, 18:03
αλεξανδρε εισαι τιμωρια γι αυτο δεν ηρθε τιποτα σε σενα, τι εχεις κανει, μου λες?:p

dias19751
04.08.2011, 18:14
Μπορει να ειναι απο τη Λαπωνια το παιδι ...και να κανει τεστ αν θα του πηγαινει η κοκκινη στολη ....ξερω κι'εγω ...:D
Χαχαχαχα:D Αυτό ίσως να είναι μια καλή εξήγηση
Χωρίς πλάκα τώρα ... μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος εμάς τι μας νοιάζει .... άντε με ψήσατε ότι είναι η εταιρία πίσω από όλο αυτό .... εμένα τι με νοιάζει ...
Αν θέλω αγοράζω βρώμη σε φθηνή τιμή και την κάνω τροφή για τα ζωντανά μου ...με αναγκάζει κανείς να την κάνω ψωμιά και να πληρώσω για αλάτι ;....
Αν πάλι δεν έχω ζωντανά την ξαναπουλάω στη λαϊκή σε μαξ τιμή και βγάζω κέρδος ....
τη ζημιά δεν τη βλέπω ούτως ή άλλως .... μάλλον κέρδος βλέπω .
Ριχτε και στη δική μου ρε παιδιά κανένα μυριο βρώμη .... έλεος ...
Για μένα είναι σημαντικό, διότι αν υπάρχει παρέμβαση από μέσα τότε δεν μπορείς να ακολουθήσεις καμιά "στρατηγική". Φέρνω δύο απλά παράδειγματα. 1ο : Αν εγώ έχω επενδύσει σε μήλα και τα έχω αγοράσει με 20χ.τ. και αύριο μου ρίξουν 150.000 μήλα με 15 χ.τ, αμέσως μου κάνουν ζημιά , διότι η τιμή θα σταθεροποιηθεί γύρω στα 13 με 14 χ.τ. 2ο: Μπορεί εγώ να μην φτιάχνω σούπερ τροφές και να φτιάχνω τροφές ζώων επειδή βλέπω ότι είναι σε πολύ υψηλές τιμές. Αν μου ρίξουν χιλιάδες βρόμη έχουμε πτώση στις τροφές των ζώων που χρειάζονται βρόμη , επομένως πάλι μου κάνουν ζημιά κ.ο.κ

alexandros1970
04.08.2011, 18:30
αλεξανδρε εισαι τιμωρια γι αυτο δεν ηρθε τιποτα σε σενα, τι εχεις κανει, μου λες?:p

Τίποτα ...το ορκίζομαι στο όνομα του Βούδα ... είμαι ''αθώο'' παιδί είπαμε ..το ξέχασες ;... απλά με μποϋκοτάρουν εμένα ...το ξέρω ...

Για μένα είναι σημαντικό, διότι αν υπάρχει παρέμβαση από μέσα τότε δεν μπορείς να ακολουθήσεις καμιά "στρατηγική". Φέρνω δύο απλά παράδειγματα. 1ο : Αν εγώ έχω επενδύσει σε μήλα και τα έχω αγοράσει με 20χ.τ. και αύριο μου ρίξουν 150.000 μήλα με 15 χ.τ, αμέσως μου κάνουν ζημιά , διότι η τιμή θα σταθεροποιηθεί γύρω στα 13 με 14 χ.τ. 2ο: Μπορεί εγώ να μην φτιάχνω σούπερ τροφές και να φτιάχνω τροφές ζώων επειδή βλέπω ότι είναι σε πολύ υψηλές τιμές. Αν μου ρίξουν χιλιάδες βρόμη έχουμε πτώση στις τροφές των ζώων που χρειάζονται βρόμη , επομένως πάλι μου κάνουν ζημιά κ.ο.κ

Άρα .. κουβέντα να γίνεται δλδ ... αυτό βρε Δια μου ποτέ δεν θα το μάθουμε .. μόνο αν φέρουμε εδώ τον Γιαπωνέζο και τον ανακρίνουμε σαν την Αλίντα ... αλλά και πάλι το πολύ πολύ να τον κάνουμε κουρούμπελο ,(ή να μας κάνει αυτός) και δεν θα μάθουμε τίποτα .
Δεν φαντάζομαι να περιμένεις να μας πει κάποιο επίσημο στόμα , χέρι τέλος πάντων ότι ..ναι είναι η εταιρία πίσω από αυτά .... μόνο στο σινεμά γίνονται τέτοια .
Είναι σαν να ψάχνουμε τα παιδιά του Ζεβεδαίου ποιον είχαν πατέρα ... κανείς δεν ξέρει ... μόνο η κυρία Ζεβεδαίου ... αλλά σιγά να μη το πει ...:D

beliza
04.08.2011, 18:42
καμμια φορα και οι κυριες μπερδευονται αλεξανδρε :D (συμβαινει) και δυστυχως δεν ειχε τις καταλληλες εξετασεις τοτε:p

-snorkel-
04.08.2011, 18:49
dias19751 από χτες προσπαθώ να σου εξηγήσω ευγενικά οτι ΔΕΝ είναι από την εταιρεία και στο εγγυώμαι.

Δυστυχώς αν εσύ νομίζεις κάτι τέτοιο είναι δική σου αποψη. Ομως δεν θα επιτρέψουμε αλλο να αναφέρεστε για την bigpoint λέγοντας για στημένες λαικές. Δυστυχώς αν θα συνεχιστεί αυτό θα υπάρξουν ποινές.

dias19751
04.08.2011, 18:50
Άρα .. κουβέντα να γίνεται δλδ ... αυτό βρε Δια μου ποτέ δεν θα το μάθουμε .. μόνο αν φέρουμε εδώ τον Γιαπωνέζο και τον ανακρίνουμε σαν την Αλίντα ... αλλά και πάλι το πολύ πολύ να τον κάνουμε κουρούμπελο ,(ή να μας κάνει αυτός) και δεν θα μάθουμε τίποτα .
Χαχαχαχαχα, εκτός και αν δει την Αlida με την ένεση και τα ομολογήσει όλα :D
Δεν φαντάζομαι να περιμένεις να μας πει κάποιο επίσημο στόμα , χέρι τέλος πάντων ότι ..ναι είναι η εταιρία πίσω από αυτά .... μόνο στο σινεμά γίνονται τέτοια .
Είναι σαν να ψάχνουμε τα παιδιά του Ζεβεδαίου ποιον είχαν πατέρα ... κανείς δεν ξέρει ... μόνο η κυρία Ζεβεδαίου ... αλλά σιγά να μη το πει ...:D
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, ούτε το περίμενα , ούτε το περιμένω.

Αλλά ξέρεις και κάτι θετικό που βγήκε, ότι μετά την αναφορά μας βλέπω ότι οι συγκεκριμένοι παίχτες έχουν εξαφανιστεί από την λαική μου (μπορεί να είναι και επειδή ξεπούλησαν:D). Εγώ θα έλεγα να μην βάζουμε εδώ screenshot, εφόσον το ζήτησε η Χαρά (ας τα κρατάμε στο αρχείο μας) αλλά να αναφέρουμε οτιδήποτε περίεργο βλέπουμε.

Άντε σπόρια τέλος αυτή η κουβέντα (προς το παρόν) , ασχοληθήκαμε παραπάνω από όσο έπρεπε.:rolleyes:

paultsaf
04.08.2011, 19:13
Παιδια μιας και η Χαρα τραβηξε παλι το χειροφρενο (καμια φορα χρειαζεται, αφου εχουμε σπασμενα "φρενα" με χαρτι γιατρου), θα ηθελα να σας αποχαιρετησω για λιγες μερες, αφου εφτασε επιτελους η ωρα της ξεκουρασης για μενα. Να ειστε καλα και καλη σταδιοδρομια. Εγω το κλεινω το μαγαζι λογω διακοπων.

serelis
04.08.2011, 19:36
Εγω το κλεινω το μαγαζι λογω διακοπων.[/SIZE][/FONT]

kales diakopes kali ksekourasi
asemas emas edo na vrazoume sto zoumi mas:(:(

http://img13.imageshack.us/img13/4932/79epipedo.png

beliza
04.08.2011, 20:17
γιαννη τι επιπεδο εισαι?

L1sy
04.08.2011, 20:25
Εγω μετα απο την φωτο του γιαννη απογοητευτηκα... εχει διπλασιους ποντους απο μενα και πρεπει να εχουμε 5 επιπεδα διαφορα omfg :eek: δλδ θελω 7 μηνες να παω εκει που ειναι τωρα ... τρελα :eek:

beliza
04.08.2011, 20:26
L1sy, χαχχα οποτε να μη σου δειξω τα δικα μου, μην εχω και τυψεις αν μου πεσεις κατω και δεν ξερω και ποια εχουν εφημερια αποψε:D

alexandros1970
04.08.2011, 20:28
L1sy, χαχχα οποτε να μη σου δειξω τα δικα μου, μην εχω και τυψεις αν μου πεσεις κατω και δεν ξερω και ποια εχουν εφημερια αποψε:D

Έχουμε γιατρό υπηρεσίας εδώ βρε Ελένη ... δείξε άφοβα ....χαχαχαχαχα....

beliza
04.08.2011, 20:31
οχι, οχι, ντρεπομαι.:p

serelis
04.08.2011, 20:35
οχι, οχι, ντρεπομαι.:p

ela vre min trepese i alida ine akoma edo:D:D

giafto pou rotises prin
http://img708.imageshack.us/img708/15/79ops.png

L1sy
04.08.2011, 20:36
Δεν θα πω πολλα .. ηταν καποιος στην λαικη μου (οταν ημουν ελλαδα ) μαλλον ακομα θα ειναι και ελεγε " παρε ρυζι ,βρασε ρυζι" οπως καταλαβατε βρασε ρυζι η υποθεση για μενα :p

beliza
04.08.2011, 20:40
γιαννη το επιπεδο που ειμαι θελει γυρω στα 12.000.000 πε για να βγει. τι να σου πω τωρα, κι εχω διανυσει ηδη περιπου 60.000.000 παρα κατι ψιλα στο συνολο

serelis
04.08.2011, 20:51
γιαννη το επιπεδο που ειμαι θελει γυρω στα 12.000.000 πε για να βγει. τι να σου πω τωρα, κι εχω διανυσει ηδη περιπου 60.000.000 παρα κατι ψιλα στο συνολο

diladi 72.000.000 sinolo??http://img842.imageshack.us/img842/6425/72784.gif

maraki85
04.08.2011, 20:55
giafto pou rotises prin
http://img708.imageshack.us/img708/15/79ops.png
σιγα μην κλαψω κι ολας...:rolleyes:
η μηπως θα επρεπε....:o:o

beliza
04.08.2011, 20:56
τα 60 εχω, για να το βγαλω θελω καμμια 10αρια ακομη, χαχχα σε τρομαξα?

εμ γι αυτο ζητουσα ανδριαντα χτες, χαχαχα με μια φαρμουλα παλευω, ουτε τραμπες ουτε τιποτα εγω

serelis
04.08.2011, 21:04
τα 60 εχω, για να το βγαλω θελω καμμια 10αρια ακομη, χαχχα σε τρομαξα?

εμ γι αυτο ζητουσα ανδριαντα χτες, χαχαχα με μια φαρμουλα παλευω, ουτε τραμπες ουτε τιποτα εγω

kita i alithia ine oti sproxno ligo oxi xrima psaxnome poli ke sproxno tin katastasi den afino oute enan p.e na pai xamenos

maraki85 tha arakso ligo tora na se perimeno:p:p:cool:

maraki85
04.08.2011, 21:06
maraki85 tha arakso ligo tora na se perimeno:p:p:cool:
αν αραξεις δεν θα με περιμενεις απο πισω μου θα ερχεσαι....:D

serelis
04.08.2011, 21:18
asxeto re pedia i makpimalousa kopelia vasiliki rapounzel pou xathike??
ti ide kanis ?? tin akouse??

mara_libra
04.08.2011, 21:20
Καλησπέρα σπόροι!:)
Μπράβο στις ανόδους, πάντα τέτοια!
Αγαπητή Beliza, εσύ είσαι εκτός συναγωνισμού κορίτσι μου!! :eek:Το επίπεδό σου, δημιουργεί ίλιγγο...και έχω και υψοφοβία!:D

beliza
04.08.2011, 21:34
η βασω γιαννη απουσιαζει για λιγες μερες,

μαρα, μια μερα νομιζω οτι ολοι θα ειμαστε στο ιδιο επιπεδο γιατι οι πε που χρειαζομαι καθε φορα ειναι σαν ολα τα επιπεδα μαζι οποτε ολοι θα φτασουν στα ιδια, απλα αλλος θα ναι στην αρχη κι αλλος στο τελος

serelis
04.08.2011, 21:38
η βασω γιαννη απουσιαζει για λιγες μερες,

μαρα, μια μερα νομιζω οτι ολοι θα ειμαστε στο ιδιο επιπεδο γιατι οι πε που χρειαζομαι καθε φορα ειναι σαν ολα τα επιπεδα μαζι οποτε ολοι θα φτασουν στα ιδια, απλα αλλος θα ναι στην αρχη κι αλλος στο τελος

etsi pistevo ke ego
sto 100 giro apo tin sompa me aspra malia ke me to laptop sta gonata ena giro giro na thimomaste ta niata mas pou pigane xamena:D:D:D

mara_libra
04.08.2011, 21:45
χαχαχα Γιάννη καλό!! Θα θυμόμαστε, την εποχή τότε που ήμασταν <<σποράκια>>...με το lap top αγκαλιά και ένα τσάι στο χέρι!:D

maraki85
04.08.2011, 21:51
etsi pistevo ke ego
sto 100 giro apo tin sompa me aspra malia ke me to laptop sta gonata ena giro giro na thimomaste ta niata mas pou pigane xamena:D:D:D
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTRcZzsEWfsR0GRXM72lhGc0FXEv2H48 AHYQpWUI4INym43IkzVbg&t=1χωρις λογια :p

beliza
04.08.2011, 21:52
α, να χαθεις, χαχα, ακου εκει τα νιατα μας που πηγανε χαμενα, τιποτα δεν παει χαμενο γιαννη ακομη και το χειροτερο αρκει το μυαλο μας να το επεξεργαστει σωστα:)

roytshioanna
04.08.2011, 22:02
etsi pistevo ke ego

καλησπέρα σε όλους τους σπόρους ... καλησπέρα πατρίδα :)
μιας και εισαι υπευθύνους εδω δεν μου δίνεις μερικούς σπόρους απο ευρώ ...:p

serelis
04.08.2011, 22:28
καλησπέρα σε όλους τους σπόρους ... καλησπέρα πατρίδα :)
μιας και εισαι υπευθύνους εδω δεν μου δίνεις μερικούς σπόρους απο ευρώ ...:p

re patrida eretria xalkida 10 lepta ine ela na sou doso:D:D:D

Wallas.
04.08.2011, 23:26
87 στα 88 ε; http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c035.gif
Να τα εκατοστήσεις (!).

Και σήμερα σκεφτόμουν πόσες αμυγδαλιές να αγοράσω, μάλλον θα διπλασιάσω την παραγγελία. :rolleyes:

serelis
04.08.2011, 23:29
καλησπερα τους απροσαρμοστους:)ειστε καλα:confused:..το ευχομαι:)

γιαννη με γεια το επιπεδο;)..
giorgo efxaristo tora tom ida na ise kala

kali spera elpida
http://img34.imageshack.us/img34/4210/elpim.png

asimeniah1
05.08.2011, 08:09
καλή σας μέρα απανταχού σπόροι και μη :)
ήθελα να παρακαλέσω τους μαθηματικούς μας να κάνουν έναν πρόχειρο υπολογισμό (μιας και είναι καλοί σ' αυτό) και να ελέγξουν πόσα αυγά και πόσο χρόνο χρειαζόμαστε για να γεμίσουμε το 2ο επίπεδο φούρναρη με τα 9000 πε αν κάθε μάφιν με φράουλες θέλει 20 αυγά για να κατασκευαστεί (μαζί με την τραγανιστή του ζύμη) και 40 αλάτια και δίνει 50 πε το ένα;
σημείωση: δεν ξέρω τι ποσό πε δίνει όταν φτάξεις τη ζύμη και το μάφιν, γιατί δεν τόλμησα ακόμα να το φτιάξω :confused::eek:
μήπως είναι καλύτερο το ψωμάκι κι ας δίνει 20 πε; :rolleyes:

μόνο πείτε το σιγά-σιγά και δώστε μας και χρόνο να πάρουμε τα χάπια μας ;)

SfiggaKP
05.08.2011, 08:18

Καλημερα!! Τρελενομαι για quiz!
Λοιπον 300000 και κατι ψιλα χρηστες ενω εγω οποτε μπαινω βλεπω on line 400000 περιπου αντε να ειμαστε 1 μυριο... οι υπολοιπες φαρμες τι ειναι??
Υποθετικα μιλωντας παντα! Ας πουμε οτι καποιοι ειχαν μερικους λογαριασμους παραπανω για στελνουν στο εαυτο τους ενα μικρο δωρακι καθε μερα...μια εργαλειοθηκη βρε παιδια αλλα στην ουσια τις ειχαν παρατημενες...ερχεται τωρα η εταιρεια και δινει την επιλογη να στελνεις και βιομηχανικα προιοντα! Αλλα αυτο μπορεις να το κανεις απο το επιπεδο 40 και πανω:D
αρχιζουν λοιπον και φυτευουν αβερτα (μικρα φυτα μιας και ηταν σε μικρο επιπεδο) για να φτασουν στο 40...Δεν τους νοιαζει να χρησιμοποιησουν αυτα τα φυτα για κατι αλλο οποτε και τα πουλανε στην λαικη δινοντας λιγο χρωμα στην μαυριλα της...Τωρα θα μου πεις και η εταιρεια γιατι το θελει αυτο? Αυτο δεν το ξερω:D:D

dias19751
05.08.2011, 08:51
Καλημέρα σπόρια.
Paultsaf καλή ξεκούραση και να περάσεις τέλεια!!!

καλή σας μέρα απανταχού σπόροι και μη :)
ήθελα να παρακαλέσω τους μαθηματικούς μας να κάνουν έναν πρόχειρο υπολογισμό (μιας και είναι καλοί σ' αυτό) και να ελέγξουν πόσα αυγά και πόσο χρόνο χρειαζόμαστε για να γεμίσουμε το 2ο επίπεδο φούρναρη με τα 9000 πε αν κάθε μάφιν με φράουλες θέλει 20 αυγά για να κατασκευαστεί (μαζί με την τραγανιστή του ζύμη) και 40 αλάτια και δίνει 50 πε το ένα;
σημείωση: δεν ξέρω τι ποσό πε δίνει όταν φτάξεις τη ζύμη και το μάφιν, γιατί δεν τόλμησα ακόμα να το φτιάξω :confused::eek:
μήπως είναι καλύτερο το ψωμάκι κι ας δίνει 20 πε; :rolleyes:

μόνο πείτε το σιγά-σιγά και δώστε μας και χρόνο να πάρουμε τα χάπια μας ;)

Για κάθε Μάφιν φράουλας που φτιάχνεις και δίνεις παίρνεις 125 πόντους για την μπάρα εμπειρίας και δίνεις 20 αυγά, 100 φράουλες, 100 σιτάρι 40 αλάτια και 1 γάλα αγελάδας. Συνολικά για να πάς στο επόμενο επίπεδο χρειάζεσαι 9000:125=72 μάφιν φράουλας. Δηλαδή χρειάζεσαι :
1440 αυγά x 525 = 756.000 χ.τ
7200 φράουλες x 21 = 151.200 χ.τ
7200 σιτάρια x 3,5 = 25.200 χ.τ
Και 72 γάλατα αγελάδας x 813,75= 58590 χτ
2880 αλάτια
Σύνολο 990.990 χ.τ. και 2880 αλάτια
Για κάθε ψωμάκι που φτιάχνεις και δίνεις παίρνεις 50 πόντους για την μπάρα εμπειρίας και δίνεις 200 σιτάρι , 10 νερό και 20 αλάτια. Συνολικά για να πας στο επόμενο επίπεδο χρειάζεσαι 9000:50=180 ψωμάκια. Δηλαδή χρειάζεσαι :
36.000 σιτάρια x 3,5 =126.000 χ.τ
1800 νερά x 1,22= 2196 χ.τ
3600 αλάτια
Σύνολο 128.196 χ.τ και 3600 αλάτια

Συμπερασμα αν φτιάχνεις ψωμάκια για να γεμίσεις το 2ο επίπεδο και να περάσεις στο 3ο επίπεδο είναι πολύ πιο οικονομικό αλλά θέλεις 720 περισσότερα αλάτια.

alexandros1970
05.08.2011, 08:58
Καλημέρα ......
Σα να λέμε ..''πιασ' το αυγό και κούρευτο '' δηλαδή ....:D
και σε άλλη εκδοχή ...''ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι''...

dias19751
05.08.2011, 09:09
Καλημέρα ......
Σα να λέμε ..''πιασ' το αυγό και κούρευτο '' δηλαδή ....:D
και σε άλλη εκδοχή ...''ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι''...
:D:D Πιασ' το αυγό και κούρευτο και εγώ θα έλεγα σε άλλη εκδοχή "ζήσε Αύγουστε να φας σιτάρι.

Άρα ηθικό συμπέρασμα απ όλα αυτά
Η βιάση ψήνει το ψωμί μα δεν το καλοψήνει
που σημαίνει για όσους δε την ξέρουν
"Οι βιαστικές ενέργειες δεν έχουν καλά αποτελέσματα".
Πάω δουλειά, τα λέμε το απόγευμα

peggy1977
05.08.2011, 09:10
καλημερα συντεκνακια Αλεξανδρε και Δια :)

τετοια ''ελλειψη'' ζαχαρης,δεν εχω ξαναβιωση...αλλα και'γω
''δεν πλερωνω δεν πλερωνω δεν πλερωνω'' :D

παω τωρα να αγορασω 2 πανεμορφα παπαγαλακια,που ειδα σε ενα pet shop..εκει θα τα ''σκασω''..οσο οσο!! ;)

καλη σας μερα!!

alexandros1970
05.08.2011, 09:12
καλημερα συντεκνακια Αλεξανδρε και Δια :)

τετοια ''ελλειψη'' ζαχαρης,δεν εχω ξαναβιωση...αλλα και'γω
''δεν πλερωνω δεν πλερωνω δεν πλερωνω'' :D

παω τωρα να αγορασω 2 πανεμορφα παπαγαλακια,που ειδα σε ενα pet shop..εκει θα τα ''σκασω''..οσο οσο!! ;)

καλη σας μερα!!

Γεια σου Πέγκυ ....
Βρε συ μιλάνε ;;.....

douko
05.08.2011, 09:26
καλημερα σε ολους.δια στα υλικα του μαφιν φραουλας εχει υπολογισει και τα υλικα της της τραγανιστης ζυμης?

-Kikko11-
05.08.2011, 09:35
Καλημέρα σε όσους κάνουν διακοπές στο μπαλκόνι τους. :D:(

Δία, διάβασα την μελέτη σου για τα μάφινς αλλά ήταν αναμενόμενο. Το ίδιο λέγαμε και το χρυσό πρόβατο αλλά τελικά το χρυσό είναι πολύ πιο εύκολο να το φτιάξεις γιατί κάτι θα αγοράσεις από την λαϊκή, κάτι θα φτιάξεις, και να το μου!..
Τώρα όμως με τα μαρμελαδοαρτοποιεία, μπλέκονται γάλατα, μέλια, αυγά. Δύσκολο το βλέπω..
Αλλά το δικό μου πρόβλημα είναι άλλο. Θα μπορούσα να διαθέσω φιορίνια για να φτιάξω μαρμελάδες αλλά έλα που δεν μου προκαλεί καμιά συγκίνηση το νέο update..
Δηλαδή το βρίσκω βαρετό. Αντιθέτως το δάσος είναι φοβερό. Μου αρέσει πάρα πολύ! Η αναπαραγωγή αν και θέλει σούπερ έχει λίγο σασπένς, λίγο μυστήριο, λίγο έρωτα.. Τώρα να κάθομαι να ανακατεύω 2 φορές την μέρα για 2 λεπτάκια μια μαρμελάδα, δεν μου βγάζει συναίσθημα.
Δεν ξέρω, εσάς σας αρέσει?

demon071998
05.08.2011, 09:41
καλημερα κι απο μενα! μετα την οικονομικη αναλυση του Δια θα το σκεφτω πολυ να ξαναναψω το φουρνο μου (ειναι και ο καυσωνας..), μαλλον απο φθινοπωρο θα τον ξαναπιασω να δροσισει και λιγο!
Πεγκυ εχω 4 παπαγαλακια (2 ζευγαρια) και ειναι οντως πανεμορφα!:)
kikko κι εμενα δε μου λεει και πολλα..

Wallas.
05.08.2011, 09:58
Καλημέρα σε όλους, καλές διακοπές σε όσους φεύγουν, καλό κουράγιο σε όσους μένουν. :p

Δεν ξέρω, εσάς σας αρέσει?

Στα της βιοτεχνίας τώρα, μιλάμε για πολύ υπομονή για τη συγκομιδή αλατιού/ζάχαρης, κρίμα τον ενθουσιασμό. Σε 2-3 μέρες θα έχουμε ξεχάσει ότι υπάρχει http://www.cosgan.de/images/midi/muede/b010.gif (αν δεν αλλάξει κάτι).

Ούτε τα 5 ψωμιά της ημέρας δεν μπορώ να παράγω, μια φορά στις 2-3 μέρες θα μπαίνω, θα φτιάχνω, θα τρώω, θα φεύγω. :rolleyes:

demon071998
05.08.2011, 10:49
http://img51.imageshack.us/img51/1241/fournos2.png

αυτο ειναι ολο κι ολο το φτωχο ραφακι μου συν μια τουρτα με ξινη κρεμα που την εδωσα για να παρω μπονους στα τριανταφυλλα, αρα 21 προιοντα. αν βαλουμε και τις 21 ενδιαμεσες ζυμες εχω χρησιμοποιησει 420 αλατια μεχρι τωρα και δεν βλεπω να προχωραει ο φουρνος μου, για μινι μαρκετ μου κανει καλυτερα:D:p

asimeniah1
05.08.2011, 11:07
[QUOTE=dias19751;1129017]

Για κάθε Μάφιν φράουλας
Σύνολο 990.990 χ.τ. και 2880 αλάτια

αχ Παναγιά μου!!!
καλά το κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά :eek:
ευτυχώς που πρόλαβα να πάρω τα χάπια μου :D
είπα κι εγώ για καλό δικό μας δεν μπορεί να μπήκανε οι νέες εργασίες, αλλά και τόσο γδάρσιμο δεν το περίμενα :(
επιστροφή στις φύση λοιπόν που μέχρι στιγμής δεν ζητάει ιδιαίτερα ;)

serelis
05.08.2011, 11:17
kali mera

tora fteo ego pou den asxolithikate me to kouiz??
am den fteo:confused:

http://img202.imageshack.us/img202/7999/glika.png

alexandros1970
05.08.2011, 11:20
kalio mera

Για άλλη μια γιατί δεν το κατάλαβα ρε Γιάννη ....

serelis
05.08.2011, 11:27
Για άλλη μια γιατί δεν το κατάλαβα ρε Γιάννη ....

ela alex ine to ena mesa sto alohttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1126567&postcount=4069

ke afto
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1127868&postcount=4105

alexandros1970
05.08.2011, 11:29
Και τι έγινε τώρα δηλαδή ;... αφού 5 μπορείς να ''κάψεις''.... εσύ μπορείς 5 + 5 από αυτά ;...

serelis
05.08.2011, 11:35
Και τι έγινε τώρα δηλαδή ;... αφού 5 μπορείς να ''κάψεις''.... εσύ μπορείς 5 + 5 από αυτά ;...

gia p.e mpro osa thelo

to thema ine oti den agorasa kanena ke ego exo paraksi 3-4 apo afta

alexandros1970
05.08.2011, 11:41
gia p.e mpro osa thelo

to thema ine oti den agorasa kanena ke ego exo paraksi 3-4 apo afta

Ρε Γιάννη για πόντους λέμε ..να ανέβεις επίπεδο στο μαγαζί ....αν έχεις μόνο μαρμελάδες , μπορείς να χαλάσεις 5 την μέρα ..αν έχεις μόνο φούρνο μπορείς 5 ψωμιά τη μέρα , αν τα έχεις και τα δυο μπορείς να χαλάσεις 5 μαρμελάδες για άνοδο στο μαρμελαδάδικο και 5 ψωμιά για άνοδο στο φούρνο .....
Εσύ που έχεις μόνο το ένα , αλλά έχεις και από τα δυο είδη , μπορείς να δώσεις 5+5 για να ανέβεις σε αυτό που έχεις ;....η πάλι μόνο 5 από όποιο θέλεις ;

serelis
05.08.2011, 11:55
alex mporo na kano tin farma mou turpo (kita ores)
mporo na poulao laiki gia konoma
http://img641.imageshack.us/img641/1575/tourmpo.png

ke afto mporo ke ola afta tsampa

http://img215.imageshack.us/img215/9059/peanodou.png

kouiz telos pame gia ala den mporo na doso perisotera

alexandros1970
05.08.2011, 12:02
Καλά αφού λέει ''μόνο για μια φορά'' ....πως γίνεται να σου δίνει τέτοιο μπόνους ;..
Προσθετικά πάει ;

kyp63
05.08.2011, 12:03
Για κάθε ψωμάκι που φτιάχνεις και δίνεις παίρνεις 50 πόντους για την μπάρα εμπειρίας και δίνεις 200 σιτάρι , 10 νερό και 20 αλάτια. Συνολικά για να πας στο επόμενο επίπεδο χρειάζεσαι 9000:50=180 ψωμάκια. Δηλαδή χρειάζεσαι :
36.000 σιτάρια x 3,5 =126.000 χ.τ
1800 νερά x 1,22= 2196 χ.τ
3600 αλάτια
Σύνολο 128.196 χ.τ και 3600 αλάτια

Εγώ τόχω πάρει χαλαρά... ακόμα στην αποπεράτωση του φούρνου είμαι...Μήπως να το παρατήσω έτσι γιαπί?
...έτσι θα γλυτώσω 60 καρδάρες γάλατα (ανάμεικτα)
και διάφορα άλλα προιόντα και υλικά...
(τ΄αυγά πήγαν στράφι...)
Αν το παρατήσω έτσι, μάλλον θα φωλιάσουν νυχτερίδες...
Με 385ΧΤ την νυχτερίδα, μάλλον κερδισμένος βγαίνω....

serelis
05.08.2011, 12:09
Καλά αφού λέει ''μόνο για μια φορά'' ....πως γίνεται να σου δίνει τέτοιο μπόνους ;..
Προσθετικά πάει ;

alex me vlepo me agrio mpan

psaxto re pedi ligo;) monos xalara:rolleyes:

alexandros1970
05.08.2011, 12:20

Όχι .. εντάξει είναι ... διάβασα τώρα .. εννοεί μια φορά το κάθε ένα ..δλδ δεν μπορείς να βάλεις 2-3 μαζί ....δεν υπάρχει πρόβλημα , όλα ο.κ....
Ένεση δεν έχει .....
Στο άλλο που σε ρώτησα δεν απάντησες .... μπορείς να δώσεις 5+5 για πόντους ;....

Alida#
05.08.2011, 12:31

Τι να ψαξει καλε Γιάννη? :confused: 1500 ΠΕ δινει το κυδωνακι αν το καταναλωσεις. Δεν συμβαινει σε σενα μονο ;) Ολοκληρο πινακα εχουμε στις Σ.Ε :p

serelis
05.08.2011, 12:32
Στο άλλο που σε ρώτησα δεν απάντησες .... μπορείς να δώσεις 5+5 για πόντους ;....[/SIZE][/FONT]

p.e anodou oxi
p.e stin farma osa thes

nona ipame kouiz telos

alexandros1970
05.08.2011, 13:28
p.e anodou oxi
p.e stin farma osa thes

nona ipame kouiz telos

Εμ .. εδώ είναι η ιστορία ρε Γιάννη ...να ανέβεις σε πόντους μαγαζιού ...για Π.Ε έχουμε πολλές λύσεις ... εκεί στο μαγαζί τι θα κάνουμε ...

serelis
05.08.2011, 13:32
Εμ .. εδώ είναι η ιστορία ρε Γιάννη ...να ανέβεις σε πόντους μαγαζιού ...για Π.Ε έχουμε πολλές λύσεις ... εκεί στο μαγαζί τι θα κάνουμε ...

oreos keros simera ee???

alexandros1970
05.08.2011, 13:40
oreos keros simera ee???

Τζάμι ... ούτε καλοκαίρι να ήτανε ....χαχαχαχα....
Και 100 μαθητές να μαζευτούν το ίδιο μας κάνει ...5 προϊόντα θες τη μέρα για να δώσεις πόντους , όσα παραπάνω και να πάρεις αλλού θα πάνε ...5 Χ50 , στο 2ο επίπεδο μας κάνει 250 ...ως τις 9.000 θέλουμε 35 μέρες περίπου αν δεν κάνουμε καμιά παραγωγή .....
Δεν λέει ... αργούμε ..οι άλλοι θα έχουν φτάσει στις τούρτες ...

douko
05.08.2011, 13:44
[quote=serelis;1129343]kali mera

απο την ημερα που εβαλες το κουιζ σπαω το κεφαλι μου και δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις περα απο το προφανες-μου στελνουν δωρα οι γειτονες και τα καταναλωνω προς οφελος μου ειτε ως μπονους ειτε στην ανοδο επιπεδου στις βιοτεχνιες.δεν πρεπει να ανταπωδωσω ομως?τοτε ποιο το οφελος? καθε μερα στηνομαι στη λαικη,αγοραζω ο,τι βρω απο μαρμελαδα και ψωμι(εχω μαζεψει αρκετα)ριχτω 5 απ'το καθενα στην ανοδο επιπεδου "τρωω" και ο,τι εχω ορεξη για τα μπονους.παραλληλα αναλογως τις συγκομιδες φτιαχνω και τρεις τεσσερις συνταγες απ'το καθενα και σιγα σιγα γεμιζει η μπαρα.προσωπικα δεν αγχονωμαι για την ανοδο επιπεδου στις βιοτεχνιες,εδω κανουμε ενα μηνα να ανεβουμε επιπεδο στη φαρμα γιατι να βιαστω στις βιοτεχνιες ? ολα θελουν το χρονο τους ,τα εργαστηρια, τα δεντρα,τα φυτα,οι μαρμελαδες.οσον αφορα το κουιζ ειμαι μπουμπουνας χρειαζομαι βοηθεια:p

serelis
05.08.2011, 13:47
Τζάμι ... ούτε καλοκαίρι να ήτανε ....χαχαχαχα....
Και 100 μαθητές να μαζευτούν το ίδιο μας κάνει ...5 προϊόντα θες τη μέρα για να δώσεις πόντους , όσα παραπάνω και να πάρεις αλλού θα πάνε ...5 Χ50 , στο 2ο επίπεδο μας κάνει 250 ...ως τις 9.000 θέλουμε 35 μέρες περίπου αν δεν κάνουμε καμιά παραγωγή .....
Δεν λέει ... αργούμε ..οι άλλοι θα έχουν φτάσει στις τούρτες ...

den me endiaferi na anevo stin viomixaniki;)
thelo na valo kanena kilo den vlepis stin ipografi mou petsi ke kokalo emina:p:D:D
http://img51.imageshack.us/img51/8127/peempirias.png

alexandros1970
05.08.2011, 13:48
Douko...Αυτός είναι από τη ''Πάρω'' ...δεν στέλνει .. μόνο παίρνει ...χαχαχαχαχα....

Εμένα όμως με ενδιαφέρει και νόμιζα ότι μιλάς γι' αυτό ρε άνθρωπε ... θέλω να πάω στο μάστερ το χειμώνα ...χαχαχαχαχα..

peggy1977
05.08.2011, 13:52
oreos keros simera ee???

''Πέντε πέντε δέκα ;)
δέκα δέκα ανεβαίνω τα σκαλιά
για τα δυο σου μάτια
για τις δυο φωτιές
που όταν με κοιτάζουν
νιώθω μαχαιριές''.....

ωραιος καιρος γιαννη σημερα.... :D
και μου φτιαχνει τη διαθεση για τραγουδακι..
τα εχω τρελανει τα παπαγαλακια μου !!
χαχαχαχα

serelis
05.08.2011, 13:55
ωραιος καιρος γιαννη σημερα.... :D
και μου φτιαχνει τη διαθεση για τραγουδακι..
τα εχω τρελανει τα παπαγαλακια μου !!
χαχαχαχα

ama akousis ta kanarinia mou tha trelathis
ta exo stin avli se megali klouva ine trela

elpi77
05.08.2011, 15:01
Ηρθα να πώ την καλησπέρα μου ,που δεν ειπα χθές.....:p
Διαβάζω κάθε μέρα ολα τα ενδιαφέροντα που γράφεται .
Δεν αγχώνομαι με τα ψωμιά και τις μαρμελάδες εγώ....(ναι εκανα και τα δύο....δεν αντεξα στον πειρασμό:D) λόγω παραλίας πρέπει να διατηρήσω τη γραμμή μου.:p
Απο χειμώνα ομως θα πέσω με τα μούτρα.....

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41574_229469396922_2607907_n.jpg

-snorkel-
05.08.2011, 15:24
kouiz telos pame gia ala den mporo na doso perisotera

να δώσω μια πιθανή λύση στο quiz;

Μήπως να βρεθούν ποιοι εχουν πολλαπλους λογαριασμούς και κάνουν pushing; :rolleyes:

serelis
05.08.2011, 15:52
να δώσω μια πιθανή λύση στο quiz;

Μήπως να βρεθούν ποιοι εχουν πολλαπλους λογαριασμούς και κάνουν pushing; :rolleyes:

me tosous kodikous ligo diskolo
edo to alati evalan sto rodani ke ekane 48 ores na enimerothi to sistima
pion na elenkis
mou afise o anipsios mou apo tin alsoupoli ton kodikotou amanati
ke o alos apo tin lampsako i ginekamou mpeni mia stn xasi ke mia stin feksi
i koumpara mou pou ta paratise:)( pola ta mail)
ti ine o kavouras ti ine to zoumi tou vre xara;);)

-snorkel-
05.08.2011, 16:06
me tosous kodikous ligo diskolo
edo to alati evalan sto rodani ke ekane 48 ores na enimerothi to sistima
pion na elenkis
mou afise o anipsios mou apo tin alsoupoli ton kodikotou amanati
ke o alos apo tin lampsako i ginekamou mpeni mia stn xasi ke mia stin feksi
i koumpara mou pou ta paratise:)( pola ta mail)
ti ine o kavouras ti ine to zoumi tou vre xara;);)

Δεν έχουν καμία σχέση τα email Γιάννη. με τις μαρμελάδες είναι ευκολο να δείς ποιος κάνει pushing.

serelis
05.08.2011, 16:47
Δεν έχουν καμία σχέση τα email Γιάννη. με τις μαρμελάδες είναι ευκολο να δείς ποιος κάνει pushing.

1) san psaras stin arxi afti oi dodikoi den ine kan gitones

2)den apagorevete na mou stili kapios oti theli

3)giati i eteria evale afta ta proionta sto taxidromio??

4) vasiko giati 2 idioi kodiki me idia imerominia egrafis o enas ine 85epipedo
ke o alos 62??

5) ( pushing) to ena xeri nivi to alo ke ta 2 to prosopo(eteria)

Omgroflme
05.08.2011, 17:06
Kalispera sporoi!

Gianni..
1) de to katalava.. :p
2) Apagoreuete Gianni an kai oi dio logariasmoi einai apo to idio IP.. (autos e3 allou einai kai o orismos tou pushing)
3) E3artatai pws to vlepei kaneis.. egw lew oti ta valane kiriws gia na se "tsiglisoun" na pareis fiorinia gia alato-zaxara.. an exeis kathimerina 5 geitones oi opoioi rixnoun mpoliko xrima sto paixnidi kai sou stelnoun marmeladopsoma tha anagkasteis kai esi na valeis (sto telos) gia na antapodoseis ta dwra.
4) Giati o enas logarismos paizei me dentra kai anevainei grigora kai o allos eite me fita eite me ergastiria-stavlous
5) Den einai etsi.. sinithws sta paixnidia to pushing einai meta to cheating to "megalitero amartima" kai sinithws timwreite me permaban..

An mou epitrepeis na veltiwsw ligo to 5 sou!
Paying in eurw to ena xeri nivi to alo ke ta 2 to prosopo(eteria) :p

serelis
05.08.2011, 17:17
Kalispera sporoi!

3) E3artatai pws to vlepei kaneis.. egw lew oti ta valane kiriws gia na se "tsiglisoun" na pareis fiorinia gia alato-zaxara.. an exeis kathimerina 5 geitones oi opoioi rixnoun mpoliko xrima sto paixnidi kai sou stelnoun marmeladopsoma tha anagkasteis kai esi na valeis (sto telos) gia na antapodoseis ta dwra.
diladi vre thano giati ama rikso stin farmamou 500. euro ke pao tsak mpam apo 79 sto 85 den ine pushing ke ama mou stiloun 4-5 marmelades ine??:eek::eek:

y.g ego thelo ta euro na ta rixno stin farma tis orsalias gia alato zaxares pou mou kgriniazi oti den tin frontizo

Omgroflme
05.08.2011, 17:21
diladi vre thano giati ama rikso stin farmamou 500. euro ke pao tsak mpam apo 79 sto 85 den ine pushing ke ama mou stiloun 4-5 marmelades ine??:eek::eek:

Giati me to ena kerdizei i eteria! kai plirwnei misthous, sintiriseis mixanimatwn (servers ktl)
Enw me to allo den pairnei tipota..

Ola ginonte gia to xrima! Pantou.. kai panta!

Θεοδόσης61
05.08.2011, 17:29
Την καλημερα μου σε ολους.
Ειναι απλο Γιαννη ,οσοι εχουν πολλους λογαριασμους θα στελνουν δωρα στο κυριο λογαριασμο τους και ετσι η εταιρια θα τους πιασει και θα τους τιμωρησει πολυ αυστηρα. χα χα χα

Το εγραψα και χθες αλλα μονο σαν αστειο μπορει καποιος να το δει απο την στιγμη που απο τον ιδιο υπολογιστη παιζουν οικογενειες με 2-3-4 μελη.

serelis
05.08.2011, 17:33
Το εγραψα και χθες αλλα μονο σαν αστειο μπορει καποιος να το δει απο την στιγμη που απο τον ιδιο υπολογιστη παιζουν οικογενειες με 2-3-4 μελη.

ee tora krivomaste piso apo to daxtilo mas
afou pai i doulia apo stoma se stoma ke metaksi filon ego ipa. apo tin koumpara mou mpika ke evala alous 5-6n filous
na min trelathoume sto telos

y.g ex alou to sistima gitonon lei vale tous filous sou ke tha paris ke mponous apo pano!!! ee tha paro ta vouna sto telos

Omgroflme
05.08.2011, 17:55

Vre apo tin idia ip osoi theloun mporoun na paizoun.. mono pou de tha prepei ta accounts na alliloepidroun! Koinws.. oxi dwrakia, oxi agores apo ti laiki prosforwn kapoiou "melous tis idias ip".

ee tora krivomaste piso apo to daxtilo mas
afou pai i doulia apo stoma se stoma ke metaksi filon ego ipa. apo tin koumpara mou mpika ke evala alous 5-6n filous
na min trelathoume sto telos

y.g ex alou to sistima gitonon lei vale tous filous sou ke tha paris ke mponous apo pano!!! ee tha paro ta vouna sto telos

Tous filous sou leei re Gianni.. oxi ton eauto sou me allo account! :p

De 3erw.. as apantisoun kai oi nones! Egw etsi ta 3era gia to pushing tosa xronia, etsi sas ta lew!

L1sy
05.08.2011, 17:57
Καλησπερα σε ολους μια ερωτηση να κανω ... βλεπετε εσεις απο Ελλαδα οταν βγαινετε απ το παιχνιδι το " Suport Bigpoint" με το ερωτηματολογιο ? με τις ερωτησεις γυρω απο το παιχνιδι και την εταιρεια ?

serelis
05.08.2011, 18:02
De 3erw.. as apantisoun kai oi nones! Egw etsi ta 3era gia to pushing tosa xronia, etsi sas ta lew!

asto pame alo thema :confused:;)

ekina ta super xorafia ti ginane ??
nomizo irthe i siratous opou nane tha fanoun

Alida#
05.08.2011, 18:04
θα παρακαλεσω να σταματησει εδω η συζητηση αυτη. Δεν γινεται να προσπαθειτε (γενικα αναφερομαι ) να νομιμοποιήσετε πράγματα που απαγορεύονται. Πάσης φυσεως επικοινωνια μεταξυ λογαριασμων του ιδιου χρηστη ( ειτε με ιδιο mail ειτε οχι;)) ή λογαριασμοι απο την ιδια ip ειναι pushing και δεν επιτρέπεται απο τους Γ.Ο.Χ. όπωσ επισης απαγορεύονται και οι παραχωρησεις λογαριασμων σε άλλους.

Αν καποιος θέλει να παραβαίνει τους κανονισμους εχει επίγνωση των συνεπειων που μπορεί να υπάρξουν και δε θα το "διαφημιζει" στο φορουμ.

Απολαύστε το παιχνιδι...

peggy1977
05.08.2011, 18:07
asto pame alo thema :confused:;)

ekina ta super xorafia ti ginane ??
nomizo irthe i siratous opou nane tha fanoun

γιαυτο το λογο και εγω επειδη..περιμενω με αγωνια
τα νεα ''καρπερα'' χωραφακια..πουλαωωωω να βγαλω καλα
χρτ... θα χρειαστουν!! ;)
αντε να δουμε ποτε.....

Omgroflme
05.08.2011, 18:08
Καλησπερα σε ολους μια ερωτηση να κανω ... βλεπετε εσεις απο Ελλαδα οταν βγαινετε απ το παιχνιδι το " Suport Bigpoint" με το ερωτηματολογιο ? με τις ερωτησεις γυρω απο το παιχνιδι και την εταιρεια ?

Auto ennoeis L1sy? An nai to vlepw, oxi oti to patisa kai pote! :p
http://img62.imageshack.us/img62/1935/1321312.png

Edit: Gianni tha itan idaniko na empenan prin apo event halloween, to opoio opou na nai tha mpei!
(na e3igisw edw oti afora proswpiki ektimisi vasi twn imerominiwn panselinou kai oxi apo pereterw gnwsi-pliroforisi) <--- to xw varethei auto na to grafw..

L1sy
05.08.2011, 18:11
οχι ... αυτο ειναι για να ψηφισουμε ακριβως διπλα ειναι ενα αλλο παραθυρο και εχει ερωτηματολογιο για το παιχνιδι ... ποσο δυσκολο ειναι και για την εταιρεια ...

Omgroflme
05.08.2011, 18:14
Oxi de to exw prose3ei auto pou les. Sinithws mou vgazei diafimiseis gia alla games tis bp

L1sy
05.08.2011, 18:18
Αυτο εδω αριστερα ... και οταν μπεις εχει τις ερωτησεις ...

http://i180.photobucket.com/albums/x235/piporel/00012121.jpg

george-eyh
05.08.2011, 18:18
καλησπερα σπορια.ο προεδρος κατι θελει να πει αλλα εδω και μερες προσπαθω να σκεφτω και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο.επισης τα ποστς του με μπερδευουν ακομη περισσοτερο.απο την αλλη καποια αλλα μεγαλα πνευματα( πχ. αλεξανδρος,διας) και αλλοι πολλοι δεν βοηθανε.ελπιζω να μας δωσει και αλλες πληροφοριες εν καιρω.δεν μπορω να πιτεψω οτι τα παντα γινονται μονο για τα φιορινια-ευρω.κατι αλλο γινεται.αυτα για τωρα.

L1sy
05.08.2011, 18:27
Oxi de to exw prose3ei auto pou les. Sinithws mou vgazei diafimiseis gia alla games tis bp

Λοιπον μια απο τις πολυ σοβαρες ερωτησεις ηταν και η ακολουθη... απο το 1 μεχρι το 5 κατα ποσο το παιχνιδι δινει ισες ευκαιριες στους παικτες ... δλδ και σε αυτους που παιζουν με ευρο και σε αυτους που δεν :rolleyes: ...και στα εισαγωγικα μας λεει πως " εσεις οι παικτες ειστε οι κυριαρχοι του παιχνιδιου" :eek:

Omgroflme
05.08.2011, 18:41
Λοιπον μια απο τις πολυ σοβαρες ερωτησεις ηταν και η ακολουθη... απο το 1 μεχρι το 5 κατα ποσο το παιχνιδι δινει ισες ευκαιριες στους παικτες ... δλδ και σε αυτους που παιζουν με ευρο και σε αυτους που δεν :rolleyes: ...και στα εισαγωγικα μας λεει πως " εσεις οι παικτες ειστε οι κυριαρχοι του παιχνιδιου" :eek:

Katse na to skeftw..
1) Mistiriodis fintani..
2) Mistiriodis stavlos..
3) Zaxaro-alata me fiorinia..
4) Agrotikoi voithoi..
5) Premium..
6) Ergaleiothikes..
7) Extra gires sto rodani..
8) Analogia fioriniou/x.t..
9) Extra dwra stous geitones me fiorinia..
10) Super lipasma..
11) Super trofes.. (entaksi edw.. mporoume na ftia3oume 1 kathe 9-10 wres!!)
12) xxl stauloi..
13) xxl dentra..

Elpizw na tous evales enan wraio Asso! :D:p

L1sy
05.08.2011, 18:45
Katse na to skeftw..
1) Mistiriodis fintani..
2) Mistiriodis stavlos..
3) Zaxaro-alata me fiorinia..
4) Agrotikoi voithoi..
5) Premium..
6) Ergaleiothikes..
7) Extra gires sto rodani..
8) Analogia fioriniou/x.t..
9) Extra dwra stous geitones me fiorinia..
10) Super lipasma..
11) Super trofes.. (entaksi edw.. mporoume na ftia3oume 1 kathe 9-10 wres!!)
12) xxl stauloi..
13) xxl dentra..

Elpizw na tous evales enan wraio Asso! :D:p

σταματησα στην 3 σελιδα... αλλα απορω γιατι δεν εχει μπει ακομα και στην Ελλαδα αυτο ... λες να φοβουνται :p

alexandros1970
05.08.2011, 19:17
καλησπερα σπορια.ο προεδρος κατι θελει να πει αλλα εδω και μερες προσπαθω να σκεφτω και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο.επισης τα ποστς του με μπερδευουν ακομη περισσοτερο.απο την αλλη καποια αλλα μεγαλα πνευματα( πχ. αλεξανδρος,διας) και αλλοι πολλοι δεν βοηθανε.ελπιζω να μας δωσει και αλλες πληροφοριες εν καιρω.δεν μπορω να πιτεψω οτι τα παντα γινονται μονο για τα φιορινια-ευρω.κατι αλλο γινεται.αυτα για τωρα.

Καλησπέρα ....και τι να κάνω εγώ τώρα ;....να ερμηνεύσω το Γιάννη ;... Εδώ είναι να μας εξηγήσει αναλυτικά αν μπορεί , αν δεν μπορεί δημόσια υπάρχουν και π.μ. ....
Εκτός άμα θέλει να μας παιδεύει ....:D
Ούτε κι' εγώ έχω καταλάβει ακόμα ...''γιατί έβαλε στα δώρα η εταιρία τα ψωμιά''..που να ξέρω ;...στο μυαλό του σχεδιαστή μέσα είμαι ;.... εγώ έδωσα μια εξήγηση , άλλος το βλέπει αλλιώς.
Εγώ θέλω να ασχοληθώ με τις βιοτεχνίες αλλά δυστυχώς βλέπω ότι δε γίνεται δουλειά ....
Θέλει πολύ χρήμα ... αλλιώς θέλει πολλά χρόνια , όχι χρόνο .. χρόνια ...
Πρέπει να βρούμε ένα τρόπο να ανεβαίνουμε γρήγορα εκεί... ούτε με τα δώρα γίνεται αυτό , ούτε με ''σπρωξιές'', ούτε με τα χιλιάδες καρότα των ''περίεργων'' προσφορών ...το ίδιο είναι και 100 δώρα τη μέρα να πάρεις και 50.000 καρότα να έχεις ...... ζάχαρη και αλάτι δεν βρίσκουμε αρκετό .... τουλάχιστον να έμπαιναν αυτά στα δώρα κάτι θα γινόταν ...
Αν μου πει κάποιος έναν άλλο τρόπο για αυτό θα του πω μπράβο .

Omgroflme
05.08.2011, 19:21
τουλάχιστον να έμπαιναν αυτά στα δώρα κάτι θα γινόταν ...

Xm..

Kali i idea me ta dwra! Na prosthesw 2 idees..
1) ta super xwrafia na dinoun kai +10% stin euresi zaxaris-alatiou!
2) kladi sto dentro tis sofias pou na afora ta fourno-zaxaroplasteia!

Pes mou mpravo!!!! :D :D

george-eyh
05.08.2011, 19:24
η βιοτεχνια χρειαζεται χρημα οχι χρονια.το διαθετεις και προχωρας.δε παραγεις τιποτα,τελειωνεις τα αποθεματα και προχωρας μονο με χρημα.με καποια χιλιαδες φιορινια σε 3-10 ημερες το πολυ εχεις τελειωσει ολα τα επιπεδα.μετα πουλας οτι εχει παραγει και γεμιζεις χορτοταλιρα.

L1sy
05.08.2011, 19:30
πιστευει πραγματικα κανεις πως αν η εταιρεια δει οτι τα επιπεδα ανεβαινουν αρκετα γρηγορα ακομα και με ευρο θα μας αφησει να κλεισουμε το παιχνιδι μας ? αν δουν πως ανεβαινουμε γρηγορα και ειναι πολλοι παικτες πανω απο 95 θα κανει τις κινησεις που πρεπει να τους κρατησει .... παιδες δεν υπαρχει τελος στο παιχνιδι εγω αυτο πιστευω ;)

alexandros1970
05.08.2011, 19:30
Xm..

Kali i idea me ta dwra! Na prosthesw 2 idees..
1) ta super xwrafia na dinoun kai +10% stin euresi zaxaris-alatiou!
2) kladi sto dentro tis sofias pou na afora ta fourno-zaxaroplasteia!

Pes mou mpravo!!!! :D :D

Μπράβο ρε μάγκα .. έτσι μάλιστα ... τέτοια λογική χρειαζόμαστε και φυσικά το σπρώξιμο από τις ''νονές'' μας .. από μόνοι μας δεν κάνουμε τίποτα ...

η βιοτεχνια χρειαζεται χρημα οχι χρονια.το διαθετεις και προχωρας.δε παραγεις τιποτα,τελειωνεις τα αποθεματα και προχωρας μονο με χρημα.με καποια χιλιαδες φιορινια σε 3-10 ημερες το πολυ εχεις τελειωσει ολα τα επιπεδα.μετα πουλας οτι εχει παραγει και γεμιζεις χορτοταλιρα.

Συμφωνώ ...η μια εκδοχή είναι αυτή , η προφανής ... αλλά επειδή εγώ δεν προτίθεμαι να βάλω χιλιάδες φιορίνια , ας δούμε και καμιά άλλη...αν υπάρχει φυσικά ...

edit...L1sy, μιλάω για τα επίπεδα των βιοτεχνιών , όχι της φάρμας .

L1sy
05.08.2011, 19:40
Εγω θεωρω πως οτι βοηθεια και αν δωσουν απο το δεντρο θα ειναι παρομοια με αυτη που υπαρχει για τις εκτροφες δεν υπαρχουν πολλα που θα γινουν για οσους δεν εχουν φιορινια .. και τωρα πειτε μου δλδ ποσοοο μεγαλη ειναι η βοηθεια για την εκτροφη ?... εγω λεω μηδενικη ακομα και ετσι πιο πολυ βοηθαει αυτους που πληρωνουν .... παιδια ολο το παιχνιδι ειναι χτισμενο πανω στο donate οπως αλλωστε ολα τα official games ...απλα εδω ειναι πιο ακριβο σε σχεση με αλλα παιχνιδια οποτε πρεπει να το παρουμε ολοι αποφαση :rolleyes:

maraki85
05.08.2011, 19:42
κανατε ολοκληρο θεμα για τα πολλα καροτα στην λαικη :confused:
εδω ειναι η απαντηση ;)
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1130416&postcount=6
αμα φυτεουν αλλα και βγαινουν καροτα τι να τα κανουν :D
τα πουλανε :o
[ετσι δεν ειναι? ]:D

serelis
05.08.2011, 19:45
edit...L1sy, μιλάω για τα επίπεδα των βιοτεχνιών , όχι της φάρμας .[/SIZE][/FONT]

ego milao gia ta epipeda tis farmas
gia tin viomixaniki perioxi adiaforo pliros meta tin proti mera re pedia an exete ton theo sas
me mia farma toumpano ine dinaton na min mazevo proionta gia mia paragogi enos proiontos sto 2o epipedo :eek:den exo pari mexri simera pano apo 12-13-ante 15 temx to 24oro
to id mou stin diathesi opiou theli. pistevo me aftin tin katastasi oloi tha to paratisoun ego to paratisa otan ke ama ftiakso kati kathome ke to troo epitopou ke telos

-Kikko11-
05.08.2011, 19:51
Τι κάνατε, το συμπληρώσατε το ερωτηματολόγιο στα ελληνικά?
Εγώ το συμπλήρωσα και σε γενικές γραμμές ήμουν ειλικρινής..
Τώρα να ρωτήσω κάτι? Πιστεύετε ότι το τυράκι του “αν έχουν όλοι οι παίκτες ίσες ευκαιρίες” και “έχει γίνει ακριβό το παιχνίδι” είναι γιατί δεν το γνωρίζουν? Κατά την γνώμη μου κράχτης είναι αυτές οι 2 ερωτησούλες που παίζουν σ’ όλες τις σελίδες γιατί θέλοντας απεγνωσμένα να απαντήσουμε σ’ αυτές τις δύο, υποχρεωτικά συμπληρώνουμε και τις άλλες. Γιατί? Απλώς θέλουν να βελτιώσουν κάποια πράγματα για να πληρώνουμε ευκολότερα..
Σχετικά με τα μαρμελοδαρτοποιεία, πάνε πολύ αργά και σύντομα, πιστεύω, θα δούμε αλλαγές και θα τρέχουμε! Δεν μπορεί να είναι τόσο αργό το update.. μάλλον αναγνωριστικό..

* ρε παιδιά, τι γίνεται μ' αυτά τα καρότα?

L1sy
05.08.2011, 19:59
Εγω βλεπω την βιομηχανικη αυτην τη στιγμη σχεδον οπως ηταν το νησι στην αρχη ... ζηταει πιο πολλα απο την φαρμα απο οτι της δινει ... αν το καταλαβουν στον ιδιο χρονο με το νησι και το αλλαξουν μετα απο μεγαλο διαστημα ...θα φυγουν πολλοι και ξερετε τι συνεπεια θα εχει για οσουν μεινουν... θα πληρωσουν τη χασουρα της εταιρειας :rolleyes:

-Kikko11-
05.08.2011, 20:05
οχι ... αυτο ειναι για να ψηφισουμε ακριβως διπλα ειναι ενα αλλο παραθυρο και εχει ερωτηματολογιο για το παιχνιδι ... ποσο δυσκολο ειναι και για την εταιρεια ...

Τι θέλεις να πεις ότι είναι υποχρεωμένη να κριθεί από τους παίκτες?

L1sy
05.08.2011, 20:10
Τι θέλεις να πεις ότι είναι υποχρεωμένη να κριθεί από τους παίκτες?

ειπα εγω κατι τετοιο :confused: εγω ειπα οτι εχει ενα ερωτηματολογιο και ρωταει την γνωμη μας ...και ανεφερα μερικα που ειδα εκει ... τπτ αλλο :)
ΥΓ "ποσο δυσκολο ειναι το παιχνιδι" και αλλες ερωτησεις σχετικα με την εταιρεια ...

douko
05.08.2011, 20:11
καλησπερα.εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι βιαζοσαστε να ανεβητε επιπεδο στις βιοτεχνιες.5 επιπεδα ειναι ολα κι ολα .ισως εχετε καταλαβει κατι που εγω αδυνατω να καταλαβω οποτε ...πασο.η δικη μου ενσταση ειναι οι ποσοτητες αλατιου/ζαχαρης (1ο επιπεδο 10+10,2ο επιπεδο 20+20...)αλλα και των προιοντων που απαιτουνται για την καθε μαρμελαδα/ψωμι συμπεριλαμβανομενου και της βασικης ζυμης ή ζελε.

Omgroflme
05.08.2011, 20:34
Pantws egw arxizw kai katalavainw to noima pou alla3ane tin agora sporwn..
Siga na min itan gia ta events.. Toso kairo mia xara itan, twra tous peira3e diladi?
Htan kathara gia auto to feature..
Fantasteite na dialege kapoios zaxaroplasteio kai na mi to pigene poli makria, isa mexri to 3o epipedo pou 3eklidwnei to tsatni ntomatas (to opoio dinei 4,500 P.E)
An autos apofasize na ri3ei kana miniatiko kai eixe sti diathesi tou tin agora sporwn mporeite na katalavete gia ti P.E milame.. apo mila i laiki einai mia xara, apo ntomates kai kremidia omws?

Tha to proxwrisw kai ligo parapera.. kanonika tha eprepe kai ta bonus na exoun mia maximum timi katanalwsis.. 5! opws kai gia tin veltiwsi twn ikanotitwn (an theloun na einai dikaioi)
Kai mia maximum timi sta "mageiremata".. 20 as poume..

Elpizw pantws na eimaste akoma sto "beta stadio" tou feature kai na erthei kanena update "balancarismatos"!

alexandros1970
05.08.2011, 20:38
L1sy συμφωνώ για το ακριβό , αλλά εγώ προσωπικά έχω παίξει σε παιχνίδι στρατηγικής που πλήρωνες με ευρώ για να βάλεις διακοπές ... από τη πρώτη μέρα κιόλας , εκεί να δεις τι θα πει ''ακριβό''...Τα πάντα είναι με ευρώ , τα πάντα όμως ....και 30% πιο ακριβά από ότι σε χώρες το εξωτερικού που παίζεται το ίδιο παιχνίδι ... ένα φόρουμ από πάνω μέχρι κάτω με καταγγελίες για κερδοσκοπία .... Αφού στο τέλος βγήκε κανόνας ότι απαγορεύται να μιλήσει κάποιος για ''κέρδος''....χαχαχαχα.... μυθικές στιγμές σου λέω ...
Η κάθε βοήθεια είναι αποδεκτή ,(δέντρο , κλαδί , δώρα ) έστω και μικρή ... αλλιώς δεν γίνεται .. εννοείται ότι αποκλείεται να αποσυρθεί ποτέ η πληρωμή από αυτά τα παιχνίδια...και λογικό είναι και φυσικά πάντα αυτός που πληρώνει θα έχει παραπάνω δικαιώματα και απολαβές ...κι' αυτό λογικό ...
Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ''πιέσουμε'' με επιχειρήματα και σωστές απόψεις στη κατεύθυνση του να μειώσουμε όσο γίνεται το ''φιορίνι''... αυτοί τη δουλειά τους και εμείς τη δική μας . Αυτοί το κέρδος τους και εμείς το δικό μας .
Το τι αποτέλεσμα θα έχει αυτό δεν το ξέρω , αλλά τουλάχιστον θα έχουμε κάνει τη προσπάθεια μας .

dias19751
05.08.2011, 20:49
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι!!!!

τουλάχιστον να έμπαιναν αυτά στα δώρα κάτι θα γινόταν ...
Χμμμμ αυτό που πιστεύω ότι μπορεί να γίνει σε λίγο καιρό είναι κάτι αντίστοιχο με αυτό που γίνεται με τις σούπερ τροφές. Δηλαδή προσφορές με λιγότερα φιορίνια για το αλάτι και την ζάχαρη. Και αν δουν ότι και με αυτό χάνουν το παιχνίδι τότε μπορεί να δούμε και event 24ωρου που όταν κάνουμε συγκομιδή να παίρνουμε αλάτι και ζάχαρη x2.
Πολύ σωστό είναι και αυτό που είπε ο Omgroflme για κλάδο στο δέντρο της Σοφίας.

Επειδή θεωρώ την συγκεκριμένη αναβάθμιση μία από τις χειρότερες αναβαθμίσεις του παιχνιδιού, παρόλο που σαν ιδέα είναι πολύ καλή (και θα συμφωνήσω με την Kikko ότι η αναβάθμιση του δάσους είναι με διαφορά η καλύτερη μέχρι τώρα) για να αποκτήσει ενδιαφέρον ας γίνει κανένα event αντίστοιχο με τα γεννητούρια με τη σέσουλα π.χ ψωμάκι με την σέσουλα :D :pπου αντί για ένα προϊόν να παίρνουμε δύο εκ των οποίων το ένα να μπορεί να είναι και επόμενου επιπέδου. ίσως με αυτό τον τρόπο ξανά ασχοληθούμε με την βιοτεχνική περιοχή.:rolleyes:

Αυτό που δεν έχουμε συζητήσει καθόλου και το θεωρώ ίσως το πιο αρνητικό αυτής της αναβάθμισης (που τουλάχιστον μέχρι τώρα δε μας είχαν συνηθίσει) είναι η διαφοροποίηση των παιχτών σε δύο κατηγορίες (με τα δύο έξτρα προϊόντα). Από την μία η TGP (η οποίοι δίνουν κάποια χρήματα) και από την άλλη όλοι οι υπόλοιποι.

douko
05.08.2011, 21:02

. Από την μία η TGP (η οποίοι δίνουν κάποια χρήματα) και από την άλλη όλοι οι υπόλοιποι.
και επειδη κατα βαθος ειμαι πολυ παιδι γιατι βρισκομαι στους "υπολοιπους"και οχι στους TGP ενω εχω δωσει καποια χρηματα?

alexandros1970
05.08.2011, 21:04
Δία μαζί σου ... δυστυχώς μια πολύ καλή ιδέα , δείχνει να βαλτώνει όπως πολύ σωστά ανεφέρε κάποιο παιδί πιο πάνω , σορυ δεν θυμάμαι ποιος , σαν το νησί ένα πράμα πάει να γίνει .
Σίγουρα θέλει και διορθωτικές κινήσεις και βοήθεια με ηβεντς που είναι σίγουρο ότι θα έρθουν σύντομα .
Όσο για το κλαμπ πολυτελείας που δεν έχω τη τιμή να ανήκω ...δες την άποψη μου σε δυο γραμμές ...

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=1121534&highlight=%CF%84%CE%B1%CF%87%CF%85%CF%84%CE%AE%CF% 84%CF%89%CE%BD#post1121534

ποστ 3769....

dias19751
05.08.2011, 21:07
και επειδη κατα βαθος ειμαι πολυ παιδι γιατι βρισκομαι στους "υπολοιπους"και οχι στους TGP ενω εχω δωσει καποια χρηματα?

Από απάντηση της Χαράς σε ερώτηση του δικού μας Αλέξανδρου

Top Gamer Club

Επιλέγεται αυτόματα από το σύστημα.

Το αν ειναι κάποιος ενεργός εξαρτάται από τις ώρες που παίζει, από τα χρήματα που ξοδευει, από την πρόοδο του στο παiχνίδι...

Αλέξανδρε δεν είχα δει το συγκεκριμένο ποστ 3769, ακριβώς έτσι είναι, παιχνίδι δύο ταχυτήτων πάνε να το κάνουν.

douko
05.08.2011, 21:14
εκτος τα καποια χρηματα,ειμαι on line πανω απο 10 ωρες καθε μερα και οσο για την προοδο ξεκινησα τελη μαρτιου και ειμαι 76 επιπεδο.μηπως δεν ειμαι καλα?:p

dias19751
05.08.2011, 21:16
εκτος τα καποια χρηματα,ειμαι on line πανω απο 10 ωρες καθε μερα και οσο για την προοδο ξεκισα τελη μαρτιου και ειμαι 76 επιπεδο.μηπως δεν ειμαι καλα?:p
Χαχαχαχαχα, στην νονά alida γρήγορα, πριν κλείσει:D:D. Εγώ άλλες λεπτομέρειες δε ξέρω, douko (ίσως τα χρήματα να μην είναι και τόσα πολλά)

serelis
05.08.2011, 21:17
Επειδή θεωρώ την συγκεκριμένη αναβάθμιση μία από τις χειρότερες αναβαθμίσεις του παιχνιδιού, παρόλο που σαν ιδέα είναι πολύ καλή (και θα συμφωνήσω με την Kikko ότι η αναβάθμιση του δάσους είναι με διαφορά η καλύτερη μέχρι τώρα)

tha simfoniso apolita

ego ime apo tous protous disarestimenous logo alagon
anagastika na xalaso oli tin farmamou olon to programatismo mou
ke den ftani afto perimename ke 2 mines me ena karo dikeologies tha dite tha dite oriste idame alithia oi adikimenoi neoi pextes logo sporon ti alatozaxares mazevoun???
ti proionta exoun??
en pasi periptosi epidi ime thetikos antropos ke opos exo ksanapi (opos ton vrisko ton kero etsi ton armenizo ) ipa ti tha kano me liga logia, ke as ine epikindino

Omgroflme
05.08.2011, 21:19
Provlepw mia anastatwsi (oxi edw! genika sta forums) apo tous premium pou den enai sto TGC..
Opws kai episis apo autous pou vazoun xrima (agrotikous voithous) kai pali den einai sto TGC..

Mporei pros to parwn na mi ginei tipota.. alla an to epomeno feature exei pali mia tetoia diakrisi.. tha arxisoun ta organa!

P.S Epilegonte automata apo to sistima?
Eee.. psit.. sistima.. chekare me.. a3izw etsi? perimenw mail aurio! :D :p

dias19751
05.08.2011, 21:23
en pasi periptosi epidi ime thetikos antropos ke opos exo ksanapi (opos ton vrisko ton kero etsi ton armenizo ) ipa ti tha kano me liga logia, ke as ine epikindino
Για στείλε μου κανένα προσωπικό μήνυμα γιατί η αλήθεια είναι ότι δε σε έχω πιάσει(μιλάς με γρίφους και με έχεις μπερδέψει):p

douko
05.08.2011, 21:24
αν το συστημα σου απαντησει αυριο, πες μου να του σφυριξω κι εγω ισως ετσι ακουσει:D:p

dias19751
05.08.2011, 21:29

Εεεεε ψιτ σύστημα εμένα μη με τσεκάρεις καθόλου, τσάμπα κόπος (1,99 ευρώ έχεις πάρει μόνο από μένα και πολλά σου είναι) , δεν αξίζω να είμαι στο TGC.:D:D

L1sy
05.08.2011, 21:29
Αλεξ ποσο ακριβο ειναι ενα παιχνιδι εχει παντα να κανει με το ποσο δικαιο ειναι γιατι εδω μα την Παναγια ειναι πρωτοφανες το τι γινετε ...για μενα το παιχνιδι ειναι αδικο και εχω επειχηρηματα πανω σε αυτο,και κατι ακομα αν κανουν πραγματικα αυτο που λενε για ban τους διπλους λογαριασμους θα γελασει και η τρελη κοτα εδω μεσα :p ποσους βλεπεις ον ? 300 χιλιαδες ? καλα καντους 100 και βλεπουμε ...και φυσικα αυτο χαλαει την εικονα του παιχνιδιου για τους νεους παικτες ...:rolleyes:
ΥΓ εγω εχω δωσει 36 ευρο και αυτα τους τελευταιους 3 μηνες ...δεν το κοβω να παω για πριμιουμ γιατι καταλαβα οτι δεν τους νοιαζουν οι πριμιουμ ... θελουν καυτο χρημα ... αν παει ετσι εγω θα γυρισω στα παλια μου λημερια Θανο :D

serelis
05.08.2011, 21:36
αν το συστημα σου απαντησει αυριο, πες μου να του σφυριξω κι εγω ισως ετσι ακουσει:D:p

mpaa oute ego kano :D:D:D
ime mono 17 ores mesa tin imera to primium mou to ekanan doro ke ta xelonakia mou ine liga
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1030544&postcount=92

powerranger91
05.08.2011, 21:37
καλα καντους 100 και βλεπουμε ...:rolleyes:
100??? για κατέεεβα...
εκτός κι αν εννοείς 100 σκέτο(όχι χιλιάδες),τότε οκ,συμφωνούμε ;)

εγώ χωρίς κανένα χελωνονιντζάκι,τι κερδίζω?
αξίζω να είμαι στο TGC.ναι-ναι,το ξέρω,με αδίκησαν :D

-Kikko11-
05.08.2011, 21:40
Αλεξ ποσο ακριβο ειναι ενα παιχνιδι εχει παντα να κανει με το ποσο δικαιο ειναι γιατι εδω μα την Παναγια ειναι πρωτοφανες το τι γινετε ...για μενα το παιχνιδι ειναι αδικο και εχω επειχηρηματα πανω σε αυτο,και κατι ακομα αν κανουν πραγματικα αυτο που λενε για ban τους διπλους λογαριασμους θα γελασει και η τρελη κοτα εδω μεσα :p ποσους βλεπεις ον ? 300 χιλιαδες ? καλα καντους 100 και βλεπουμε ...και φυσικα αυτο χαλαει την εικονα του παιχνιδιου για τους νεους παικτες ...:rolleyes:

Γνωρίζεις αρκετά καλά, τουλάχιστον πολύ καλύτερα από μένα, τα ονλάιν παιχνίδια και θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω τα επιχειρήματά σου πάνω στο πόσο άδικο είναι το παιχνίδι. Και αυτό γιατί δεν έχω εμπειρία άρα ούτε μέτρο σύγκρισης. ;)

dias19751
05.08.2011, 21:48
Μόλις με ενημέρωσε το σύστημα για ποιο λόγο δεν μπαίνετε στο TGC εσείς που έχετε δώσει αρκετά χρήματα :D:D

http://img823.imageshack.us/img823/1807/toutatis.jpg

L1sy
05.08.2011, 21:50
Ok .. ελα να πουμε το πιο βασικο ... απο οσα mmorpg που εχω παιξει με εκατομυρια παικτες να ειναι ον ...αυτο δεν δεν εχει σταθεροτητα ... εγω οταν μπηκα εδω εχει καποια στανταρς στο πως θα κινηθω ... δεν ηταν τοσο aggressive και εννοω απεναντι στους παικτες ειναι φανερο αυτο αν εχεις λιγη εμπειρια απο αυτα τα παιχνιδια ....τα "δικαια " παιχνιδια μπορει να θελουν 40 ευρο το μηνα απλα για να εισαι μεσα αλλα δεν σε "τσακιζουν" στα ιβεντ ουτε σου αλλαζουν οτι ειχες συνηθισει δες 100 σπορους στην λαικη και οτι γινετε εδω γινετε μεσα σε λιγους μηνες δλδ ημαρτον και ελεος μαζι για να εισαι σε αυτο το κατα τα αλλα απλο παιχνιδακι πρεπει να εχεις για πεταμα πανω απο 200 ευρο το μηνα ...............
ΥΓ λυπαμε που δεν μπορω να πω πιο αναλυτικα τι θελω να πω γιατι θα πρεπει να αναφερω ονοματα παιχνιδιων και θα παρω την καρτουλα :P οχι οτι με νοιαζει αλλα δεν θελω να φερω σε δυσκολη θεση τις μοντ δεν φταινε σε τπτ τα κοριτσια

george-eyh
05.08.2011, 21:58
εγω παντως κυριες και κυριοι που οπως ειπα απο την αρχη που μετεχω σε αυτο το θεμα ειμαι στο top gamers club.βεβαιως θελω να σας πω οτι περα απο το σηματακι στη φαρμα μου δεν εχω κερδισει και κατι αλλο.τολμω να πω οτι εχω χασει αρκετα χρηματα(εθελοντικα δεν με αναγασε κανεις).επισης αυτες τις παραπανω συνταγες δεν τις εχω δει ακομη.καποτε σε ενα ποστ ο αλεξανδρος ειχε πει οτι για να ανηκεις σε αυτο το κλαμπ πρεπει να εχεις ενα συνταγμα απο χελωνονιντζακια.να ξερετε ποσο δικαιο εχει.μεχρι στιγμης δεν εχω δει κανενα οφελος και απο οτι βλεπω ουτε προκεται.αλλα παντα θα εχω το σημα και τα χελωνακια στη μπαρα γιατι δεν χωρανε πουθενα.

L1sy
05.08.2011, 22:04
εγω παντως κυριες και κυριοι που οπως ειπα απο την αρχη που μετεχω σε αυτο το θεμα ειμαι στο top gamers club.βεβαιως θελω να σας πω οτι περα απο το σηματακι στη φαρμα μου δεν εχω κερδισει και κατι αλλο.τολμω να πω οτι εχω χασει αρκετα χρηματα(εθελοντικα δεν με αναγασε κανεις).επισης αυτες τις παραπανω συνταγες δεν τις εχω δει ακομη.καποτε σε ενα ποστ ο αλεξανδρος ειχε πει οτι για να ανηκεις σε αυτο το κλαμπ πρεπει να εχεις ενα συνταγμα απο χελωνονιντζακια.να ξερετε ποσο δικαιο εχει.μεχρι στιγμης δεν εχω δει κανενα οφελος και απο οτι βλεπω ουτε προκεται.αλλα παντα θα εχω το σημα και τα χελωνακια στη μπαρα γιατι δεν χωρανε πουθενα.

Κοιτα το δεν σε αναγκασε κανεις ειναι λιγο υποκειμενικο ...κανεις δεν μας αναγκαζει να μπουμε σε τετοιου ειδους παιχνιδια αλλα καλο θα ηταν να μας ελεγαν σε ορισμενα απο αυτα το τι μας περιμενει ... γιατι καποια το λενε και καποια οχι ... και παντα τα πιο πονηρα απο αυτα εχουν και τα sms για να "πιανουν" και τα πιτσιρικια .... και παντα τα παιχνιδια με τα μηνυματακια Κυριακη δεν ανηκουν στα δικαια παιχνιδια :)

serelis
05.08.2011, 22:09
opss na ke enas simpextis me tin apopsitou ke aftos oreos

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1130711&postcount=779

george-eyh
05.08.2011, 22:13
Κοιτα το δεν σε αναγκασε κανεις ειναι λιγο υποκειμενικο ...κανεις δεν μας αναγκαζει να μπουμε σε τετοιου ειδους παιχνιδια αλλα καλο θα ηταν να μας ελεγαν σε ορισμενα απο αυτα το τι μας περιμενει ... γιατι καποια το λενε και καποια οχι ... και παντα τα πιο πονηρα απο αυτα εχουν και τα sms για να "πιανουν" και τα πιτσιρικια .... και παντα τα παιχνιδια με τα μηνυματακια Κυριακη δεν ανηκουν στα δικαια παιχνιδια :)
εχεις απολυτο δικιο.εγω παντως ειναι το πρωτο online game που παιζω και δεν εχω την εμπειρια καποιον αλλων συνοοδηπορων συμπαιχτων.απο οτι βλεπω ομως ισως να ειναι και το τελευταιο.ο ενθουσιασμος ειναι κακος οδηγος και συμβουλος για οτιδηποτε ειναι αυτο,ποσο μαλλον σε ενα παιχνιδι.

dias19751
05.08.2011, 22:16
opss na ke enas simpextis me tin apopsitou ke aftos oreos

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1130711&postcount=779
Ο Ελλάδιος είναι ωραίος και σωστός παίχτης, τον θυμάμαι από παλιά. Πρόεδρε είναι ενημερωμένος για το θέμα μας ; Η αλήθεια είναι ότι δε τον έχω δει να γράφει ποτέ εδώ.:o

-Kikko11-
05.08.2011, 22:19
L1sy, εντάξει το εμπέδωσα ότι το free είναι τελικά ακριβό και ευχαριστώ που μου το ανάλυσες με μια λέξη, aggressive.. ;)
Και φυσικά κανένας δεν με υποχρεώνει να δώσω χρήματα για να "προοδεύω" στο παιχνίδι.
Είμαι ελεύθερη να κάνω ότι θέλουν.. :rolleyes:

george-eyh
05.08.2011, 22:21
Ο Ελλάδιος είναι ωραίος και σωστός παίχτης, τον θυμάμαι από παλιά. Πρόεδρε είναι ενημερωμένος για το θέμα μας ; Η αλήθεια είναι ότι δε τον έχω δει να γράφει ποτέ εδώ.:o
νομιζω εχει γραψει μια δυο φορες αλλα δεν ειμαι σιγουρος.ειναι παιχτης με σωστη αποψη και ωραιο λογο.

L1sy
05.08.2011, 22:22
εχεις απολυτο δικιο.εγω παντως ειναι το πρωτο online game που παιζω και δεν εχω την εμπειρια καποιον αλλων συνοοδηπορων συμπαιχτων.απο οτι βλεπω ομως ισως να ειναι και το τελευταιο.ο ενθουσιασμος ειναι κακος οδηγος και συμβουλος για οτιδηποτε ειναι αυτο,ποσο μαλλον σε ενα παιχνιδι.

Εγω απο ολες αυτες τις κουβεντες θα ηθελα να ακουστουν τα λογια μας πιο πανω ομως κατι μου λεει πως δεν θα ακουστει τπτ για εναν απλο λογο ... γιατι οι γερμανοι δεν εχουν εμπειρια απο μαζικα ιντερνετικα παιχνιδια αυτοι νομιζουν πως πουλανε κουζινες και αυτοκινητα η κατι πιο αστειο υποβρυχια που γερνουν ...βσκ οχι τοσο αστειο γιατι και αυτο το παιχνιδι μπαζει νερα και θα φανει εγω οταν μπηκα εβλεπα κατι 650 χιλιαδες ον και τωρα :confused: ...η ατακα μου "παρε ρυζι βρασε ρυζι" 350 χιλ ? καπου εκει

Είμαι ελεύθερη να κάνω ότι θέλουν..
μαγος εισαι ?

dias19751
05.08.2011, 22:23
νομιζω εχει γραψει μια δυο φορες αλλα δεν ειμαι σιγουρος.ειναι παιχτης με σωστη αποψη και ωραιο λογο.
Αν έχει γράψει δυο φορές και την έχει κάνει με ελαφρά πηδηματάκια αυτό είναι ακόμα χειρότερο για το θέμα μας :p. Να ανησυχούμε ?:D

serelis
05.08.2011, 22:24
Είμαι ελεύθερη να κάνω ότι θέλουν:rolleyes:

akrivos i telia ekfrasi;)

dias ton diavazo opou ton do

o nikos pou xathike simera tha mazevi ksila gia ton fourno:p:D

dias19751
05.08.2011, 22:30

Μου φαίνεται δίνει όλο το ψωμί για να ανεβαίνει επίπεδα και τώρα τα ακούει από την γυναίκα του επειδή ξέμειναν από ψωμί :D:D

Άντε καληνύχτα σε όλους και καλό ξημέρωμα!!!

george-eyh
05.08.2011, 22:36
καληνυχτα σε ολους και καλο ξημερωμα.

-Kikko11-
05.08.2011, 22:45
Καληνύχτα και από μένα.
Παίρνω το γαλάζιο χαπάκι που μου έδωσε για το βράδυ η Δρ. Αλίντα και πάω να διαβάσω Μίκυ Μάους (δανεικά από έναν πιτσιρικά..) μη με περάσετε για επιφανειακή αλλά είναι το τέλειο φάρμακο κατά της αϋπνίας.. :o

*μετά από αυτή την κουβεντούλα, να μη ξεχάσω να κλείσω ραντεβού για την επόμενη συνεδρία μου με την γιατρό, το συντομότερο! :(

nikexad
05.08.2011, 22:45
Καλησπέρα αγαπητοί σπόροι και σπορίνες
Εεεεε ψιτ σύστημα εμένα μη με τσεκάρεις καθόλου, τσάμπα κόπος (1,99 ευρώ έχεις πάρει μόνο από μένα και πολλά σου είναι) , δεν αξίζω να είμαι στο TGC.:D:D
Εγώ κάποια στιγμή παρασύρθηκα από την επιθυμία να γίνω μεγαλοβιοτέχνης και πήγα να τα σκάσω αλλά μετά συνήρθα και δεν έδωσα ούτε και αυτά...
Ο ισολογισμός της bp σίγουρα δεν πρέπει να περιμένει από μένα για ν' αυξηθεί.

Εδώ κοντεύω να κατεδαφίσω κι αυτόν που έχτισα.
Αλλά όχι αστον να βρίσκεται. Οποτε μαζεύω αλατάκια θα φτιάχνω.
Αλλιώς θα αραχνιάσει.

Είμαι ελεύθερη να κάνω ότι θέλουν.. :rolleyes:
Ε, όχι ρε παιδιά...
Τι απελπισία είναι αυτή?
Το παιχνίδι πάντα ήταν δύο ταχυτήτων. Τώρα με τ'αλάτια και τις μαρμελάδες το καταλάβαμε?
Δεν είναι μετάξύ αυτών που είναι στο TGC και όσων δεν είναι.
Αλλά μεταξύ αυτών που πληρώνουν και των τσαμπατζήδων (όπως η αφεντιά μου)

Αλλά τώρα τελευταία διακρίνω μια άλλη, πιο ουσιώδη διαφορά.

Αυτών που έχουν επίγνωση ότι είναι απλά ένα ιντερνετικό παιχνίδι για να περνά ευχάριστα η ώρα που διαθέτουν και των αγχωμένων και γεμάτοι αγωνία παικτών που ...τρέχουν γενικά.

Οχι, με τίποτα.
Δεν πα να κάνω 3 μήνες να γίνω επάγγελματίας φούρναρης.

Αμα σας λέω να ασχολείστε με τα χρωμο-πρόβατα δεν με ακούγατε.
Βιομήχανοι θέλατε να γίνετε.

Οχι αγχος παιδιά. Υπάρχει αρκετό στην πραγματική ζωή μας.
Ας το αποφύγουμε στην ιντερνετική μας ζωή.

Πάω να πουλήσω λαγοκέρασο.
(Εχω επιστρέψει στην αγροτική ζωή, εννοείται).

edit...
Μου φαίνεται δίνει όλο το ψωμί για να ανεβαίνει επίπεδα και τώρα τα ακούει από την γυναίκα του επειδή ξέμειναν από ψωμί :D:D

χαχαχα
είστε πολύ κακοί.
Σαν δεν ντρέπεστε...
Καλό ξημέρωμα

L1sy
05.08.2011, 22:57
καληνυχτα σε οσους εφυγαν :) νικ καποιες κουβεντες γινοντε γιατι μερικες φορες νομιζουμε οπως ολα ειναι αγγελικα πλασμενα ...εε λοιπον δεν ειναι και καλο ειναι να εχουμε γνωση ... και δεν ξερω ποσο καιρο παιζεις ιντερνετικα παιχνιδια αλλα αμα η μαμα εταιρεια θελει να παιζω δικαια θα πρεπει να ειναι δικαιη και μαζι μου και να μου πει " ρε φιλεναδα για να εχεις εξτρα συνταγες να πρεπει να εισαι στο κλαμπ και για να εισαι στο κλαμπ θα πρεπει να μου δωσεις αυτα τα ευροπουλα" και μετα να αποφασισω θα μπω στο παιχνιδι η οχι ... ολα τα αλλα ειναι εκ του πονηρου ... και επειδη η αλεπου 100 και το αλεπουδακι 110 δεν παει βλεπουμε συνεχεια τις πατατες που κανει . θα αλλαξω την υπογραφη μου το αποφασισα και οποιος καταλαβε καταλαβε :d

alexandros1970
05.08.2011, 23:05
Δώσε κανένα στοιχείο παραπάνω βρε Λιζυ .... ένα κ και ένα π ... είναι δύσκολο ...:D

L1sy
05.08.2011, 23:07
ρωτα τον θανο ειμαι σιγουρη πως ξερει :d

alexandros1970
05.08.2011, 23:11
Ρε Θάνο ...τη βοήθεια του κοινού θέλω ....
Καναπέδες στα παιδιά ;
Κατσαρίδες στα ποδήλατα ;
Καραμέλες στα πατώματα ;
Καφέδες στα ποτήρια ;
Κεφτέδες στα περίπτερα ;