PDA

View Full Version : Απροσάρμοστοι σπόροι

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

oikon4
26.10.2011, 15:34
Καλησπέρα!

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!! Χρόνια πολλά Δημήτρη! Έφερες και τα γλυκά που μ'αρέσουν...

Σε αναμονή του hallowen:
1) κοιτάζουμε τα νυχτεριδο-αποθέματα μας
2) τα βιοτεχνικά μας, τσατνια,μαρμελαδες...
3) αν έχουμε καφέ στη κουζίνα...θα είναι μεγάαααλες νύχτες :p

STASA...
26.10.2011, 16:29
Εβαλα στην εικονα της υπογραφης μου την εικονα της φαρμας μου...:)λετε να ειναι το επομενο ζωω αναπαραγωγης οι νυχτεριδες :( δεν εχω ουτε για δειγμα :(αλλα αμα δεν γινει το ιβεντ γεννητουρια με την σεσουλα δεν κανω αναπαραγωγες.

demon071998
26.10.2011, 16:42
stasa δεν γινεται να βαλουν αναπαραγωγη σε ζωο σπεσιαλ (νυχτεριδες, ταρανδους, σκιουρους, πεταλουδες κλπ)

καλησπερα σας

STASA...
26.10.2011, 16:45
stasa δεν γινεται να βαλουν αναπαραγωγη σε ζωο σπεσιαλ (νυχτεριδες, ταρανδους, σκιουρους, πεταλουδες κλπ)

καλησπερα σας
Ναι ??:eek: σιγουρα..?? ευτυχως !!:)τα νεα φυτα που μαλλον θα βγουν για το ιβεντ πανσελινου θα ειναι τελεια !!:D

demon071998
26.10.2011, 16:53
stasa τιποτα δεν ειναι σιγουρο! απλα υποθετω οτι τα σπεσιαλ ζωα δεν τα εχουν ολοι κι ετσι δεν θα εβαζαν τετοιες αναπαραγωγες

menios8300
26.10.2011, 16:54

Τάσο όλα γίνονται.
Το κάνουν πρώτα κανονικό , το προσθέτουν σε κάποιο επίπεδο και στο καπάκι σου βάζουν και τις λευκές , πράσινες , κόκκινες , εξωγήινες , χρυσές νυχτερίδες.
Φαντασία να έχεις και όλα γίνονται.

fofo240292
26.10.2011, 17:17
γεια και χαρα σας σπορακια. χρονια πολλα στους εορταζοντες!!! τι παθατε ρε παιδες ολοι με τις νυχτεριδες σημερα...σκιαχτηκα μ ολα αυτα..α πα πα...απο τα γουρουνακια και τις τσιγαριδες που ονειρευομουν ολη νυχτα- με επιδορπιο κοκορετσι- με στελνετε υποψηφια οικονομο στο καστρο του μπατμαν; μπα σε καλο σας...

serelis
26.10.2011, 17:39
min aplosi kanenas tou ekopsa to xeri:p:D
prote o tasos meta i fotini ke meta oi ipolipoi:D

http://img24.imageshack.us/img24/876/000191.jpg

fofo oi nixterides ine gia to eperxomeno event;)

ta gounakia vaftikan polixroma gia na min ta gnorizi o kakos likos:p;)

nikexad
26.10.2011, 18:02
Μια γρήγορη καλησπέρα στην παρέα.

Ρε παιδιά γιατί είναι ανάποδα οι νυχτερίδες?
Οχι δεν έχω πιει (ακόμα). Ανάποδα είναι.
Πριν ήταν στα ίσα τους που κρέμονταν ανάποδα. Κανένα bug είναι?

Και γιατί μεγάλωσαν έτσι τ'αυτιά τους? Εγινε κανένα σκηνικό με τους λαγούς?

Πάντως τις προσεχείς μέρες, μου φαίνεται θ'ασχοληθούμε πολύ με νυχτερίδες.
Το θέμα είναι να μην μας επηρεάσει και γίνουμε έτσι...

http://img220.imageshack.us/img220/8043/batmaning.jpg

edit....
Χρόνια Πολλά και στους εορτάζοντες Δημήτρηδες και Δημητρούλες

Φριφρι1
26.10.2011, 18:06
Τσα να μαι κ εγω! Παρεδρουλη....για μενα να κρατησεις σαλατα, πατατες τηγανιτες κ τζατζικι! Τον γουρουνι φατε τον! Δεν ειμαι των κρεατων εγω! Δε τσακωνομαι κ με τον αντρα μου! Αυτος τρωει το κρεας κ εγω τα συνοδευτικα! Ιδανικη γυναικα δεν ειμαι; Χαχαχα! Λογω του επερχομενου ιβεντ, εβγαλα κ εγω τα σκιουρια κ κοτσαρα κ τους αλλους 3 νυχτεριδοσταυλους! Κ 3 ενεργους που εχω επι μονιμου βασεως, συνολο 6! Κααααλα ειναι! :p

countryburg71
26.10.2011, 18:12
καλησπέρα αγαπημένοι μου σπόροι!

καταρχήν θα ήθελα να καταθέσω και τη δική μου ένσταση -έστω και καθυστερημένα- για τον ελλάδιο και συγνώμη που δεν πόσταρα νωρίτερα αλλά περίμενα να μου περάσει πρώτα ο θυμός!

όπως όλοι ξέρετε είμαι από τους παλιούς στο παιχνίδι και πολύ ενεργούς (πλην τον τελευταίο καιρό) στο φόρουμ. καταλαβαίνουμε όλοι λοιπόν ότι έχουν διαβάσει τα ματάκια μου άπειρα πράγματα καλά και άσχημα και πολλές φορές στο παρελθόν και πολλά ανεπίτρεπτα, υβριστικά και παντώς τύπου άσχημα σχόλια για την εταιρεία ή για τους συντονιστές διατυπωμένα μάλιστα και με άσχημο ύφος και γραπτό λόγο. σε όλες αυτές τις περιπτώσεις (απ΄όσο μπορώ να ξέρω τουλάχιστον βάση του τι έχω διαβάσει) δεν είδα ποτέ κανένα αποκλεισμό κανενός συμπαίκτη από τη φάρμα του. ναι έδωσαν κάρτες, ναι έδωσαν μπαν από το φόρουμ, ναι έδωσαν απανωτά μπαν από το φόρουμ αλλά ποτέ δεν διάβασα κάτι για αποκλεισμό φάρμας και απ΄όσο θυμάμαι έχουμε ζήσει πολυυυύ χειρότερες καταστάσεις. διάβασα επίσης ότι ο λόγος που συνέβη αυτό είναι γιατί μας παροτρύνει να μην πληρώνουμε. αυτά εγώ τα ακούω βερεσέ που λένε, μα είναι δυνατόν? με την ίδια λογική θα μου πει κάποιος : "λίτσα πέσε στον γκρεμό" και εγώ θα πέσω ή "λίτσα πήγαινε στη θάλασσα και ρίξε μία πέτρα να πνιγείς" και εγώ θα το κάνω. δεν γίνονται αυτά τα πράγματα παιδιά και λυπάμαι που τα διαβάζω. είναι πολύ χοντρό το κορόμηλο και είμαστε αναγκασμένοι για άλλη μια φορά να το καταπιούμε. το μόνο που παρακαλάω και εύχομαι είναι να τελειώσει όλο αυτό το τζιριτζάτζουλο με τον καλύτερο και γρηγορότερο δυνατό τρόπο, όμως έχω την εντύπωση ότι χάθηκε ήδη μια τσέπη....

επί της σημερινής τώρα...
χρόνια πολλά και καλά σε όλους τους εορτάζοντες! κάθε επιθυμία τους ευχή μου!

και κάτι άλλο...

πέρασα από τα νέα και είδα κάτι που δεν μου κάθησε και πολύ καλά, κάτι αφύσικο συμβαίνει... ή μήπως είναι και αυτό ιδέα μου?

(συγνώμη για το μεγάλο μου ποστ)

minaogre
26.10.2011, 18:12
Ορίστε η κατάληξη
http://3.bp.blogspot.com/_H1S59SDrlYQ/TFgZUngyreI/AAAAAAAAVF8/DUso8de5K3k/s320/cartoon_bat.gif

ΔΙΑΚΟΣ
26.10.2011, 18:17
βρε γιανναρε τι κανεις τωρα;τετοιες ωρες,τετοια πραγματα και σε τετοιες εποχες;γουρουνοπουλο στη σουβλα;λυπησου μας, εχουμε και καποια ηλικια και οι δυνατες και αποτομες συγκινησεις μπορουν να αποβουν μοιραιες.http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/_games/farmerama/smilies/rolleyes.gif .... http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon6.gifhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon10.gif

serelis
26.10.2011, 18:23
litsa afto oute emena mou kathete kala:o
o tipos ine mod ke ine 100 epipedo afto mpori na gini mono me viomixanika ala pali theli trelo poso x.t
http://img511.imageshack.us/img511/9592/modn.png

minaogre
26.10.2011, 18:27
litsa afto oute emena mou kathete kala:o
o tipos ine mod ke ine 100 epipedo afto mpori na gini mono me viomixanika ala pali theli trelo poso x.t

Στο δικό μου λέει ότι είναι επίπεδο 85!!!:eek:

countryburg71
26.10.2011, 18:28
σωστό αυτό που λες αλλά πέρασε 7 επίπεδα μέσα σε ένα 24ώρο?
χτες ο πρώτος παίκτης στην κατάταξη ήταν 93 επίπεδο...:(

STASA...
26.10.2011, 18:32
Εμενα μου τιον δειχνει 86 και ειναι 1 στην λιστα καταταξεις χτ.100 επιπεδο δεν γινετε να ειναι με τιποτα...

nikexad
26.10.2011, 18:33
και κάτι άλλο...

πέρασα από τα νέα και είδα κάτι που δεν μου κάθησε και πολύ καλά, κάτι αφύσικο συμβαίνει... ή μήπως είναι και αυτό ιδέα μου?

Τι είδατε ρε παιδιά που δεν σας κάθεται καλά?
Πείτε μας κι εμάς... Μην μας τρομάζετε.

litsa afto oute emena mou kathete kala

Γιάννη εμένα γιατί μου τον δείχνει 85 επίπεδο? (Ντελ Συκό... φοβερή έμπνευση το όνομα του level. Ανυπομονώ να φτάσω χαχαχα)

http://img853.imageshack.us/img853/9118/girasol.jpg

ΔΙΑΚΟΣ
26.10.2011, 18:33
και στα χτ πρωτος ειναι.τι εγινε;

εμενα μου τον δειχνει 86 επιπεδο.

serelis
26.10.2011, 18:35
Στο δικό μου λέει ότι είναι επίπεδο 85!!!:eek:

ego leo ti lei i foto :o
ke leo oti edo ke paaara poli kero exi gemisi to pexnidi fantasmata
ke ime sigouros oti den ine tou eperxomenou event ala milame gia pragmatika fantasmata:mad:
fantasmata stin laiki
fantasmata sta nea
fantasmata pantou
mipos na kalesoume eksorkistes :eek:

demon071998
26.10.2011, 18:37
και σε μενα τον εχει επιπεδο 86 "κοντε μαρουλεφ" ! μα τι γινεται? μπορει να ειναι test accound. ;)

αρχηγε το γουρουνοπουλο στη σουβλα μιλαει!!! σ' ευχαριστω πολυ!:cool:

STASA...
26.10.2011, 18:37
sereli ασε τους εξορκιστες :( για κανε ανανεωση και ξαναδες.

anestis375
26.10.2011, 18:39
παιδια και μενα μου βγαζει 86 επιπεδο..
μαλιστα εχει 2 δισ. π.ε. και ειναι μονο 86..πως γινεται αυτο??:confused:

edit:μολις ειδα οτι πηρε 49 εκατομμυρια π.ε:eek::eek::eek::eek:
τι ειναι αυτος ρε??
μηπως εδωσε κανα 10.000 ευρω??

serelis
26.10.2011, 18:39
Τι είδατε ρε παιδιά που δεν σας κάθεται καλά?
Πείτε μας κι εμάς... Μην μας τρομάζετε.

Γιάννη εμένα γιατί μου τον δείχνει 85 επίπεδο? (Ντελ Συκό... φοβερή έμπνευση το όνομα του level. Ανυπομονώ να φτάσω χαχαχα)

http://img853.imageshack.us/img853/9118/girasol.jpg

niko ego leo oti mas doulevoun i o pextis ine ansaser :eek:
http://img717.imageshack.us/img717/3628/92224406.png

mesa se deka lepta anevokatevike
as statheropiithi vre pedia kaou zalistika:D:D

countryburg71
26.10.2011, 18:42
πάντως είναι ο μοναδικός που ανεβοκατεβαίνει επίπεδο

μα τι σκάλα χρησιμοποιεί και που τις πουλάνε?:confused::D

θέλω και εγωωώ!

Φριφρι1
26.10.2011, 18:45
παιδια, τεστ ακαουντ ειναι σιγουρα.κ μενα μου τον δειχνει 86 επιπεδο κ στα χτ πρωτος ειναι ο ακτινιδιος! τον παρακολουθω καθημερινα, λογω της γειτονιας που εχουμε! αυτοε εμφανιστηκε οντως κομητης! διακος;;;; την αγιαστουρα κ γρηγορααααααα!!!!!!

minaogre
26.10.2011, 18:45
μάλλον θες το ανέβα...το κατέβα τι να το κάνεις????:d:d

serelis
26.10.2011, 18:46
πάντως είναι ο μοναδικός που ανεβοκατεβαίνει επίπεδο

μα τι σκάλα χρησιμοποιεί και που τις πουλάνε?:confused::D

θέλω και εγωωώ!

ego thelo mia pistiki apantisi apo kapion ipefthiino edo tithete thema empistosinis tou pexnidiou ke o noon noito:mad:

anestis375
26.10.2011, 18:46
βρε μηπως ειναι κανας game designer/flash programmer της BigPoint??:confused:

nikexad
26.10.2011, 18:48
οκ παιδιά σταμάτησε στο 86. Εκεί έκατσε η μπίλια.

Πρέπει να έφτασε στο 100 αλλά του έκαναν κούρεμα τα επίπεδα του.

test account πρέπει να είναι. Μην πολυασχολούμαστε.
ή κάποιος προγραμματιστης στα γραφεία στο Αμβούργο, βαριέται και παίζει.

Οι παλιοί γνωστοί kaxka, hootch, και spiezer ειναι 93-92-91 επίπεδο οπότε όλα οκ.

serelis
26.10.2011, 18:52
οκ παιδιά σταμάτησε στο 86. Εκεί έκατσε η μπίλια.

test account πρέπει να είναι. Μην πολυασχολούμαστε.
ή κάποιος προγραμματιστης στα γραφεία στο Αμβούργο, βαριέται και παίζει.

vre sta nea na pezi ;)
stin laiki na min pai ke arxisoume pali na psaxnomaste
giati opos ipe ke i litsa xontro to koromilo ke den katapinete

nikologos
26.10.2011, 18:53
ego thelo mia pistiki apantisi apo kapion ipefthiino edo tithete thema empistosinis tou pexnidiou ke o noon noito:mad:

καλησπερα.

αν δεν ειναι δοκιμαστικος λογαριασμος απο διαχειριστη, χαρηκα που σας γνωρισα.
αλλα πιιστευω οτι δημιουργηθηκε για δοκιμες για μεγαλυτερα του 100 επιπεδα. και συντομα θα δουμε νεους τιτλους επιπεδων μεγαλυτερων του 100

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

nikexad
26.10.2011, 18:57
stin laiki na min pai ke arxisoume pali na psaxnomaste
giati opos ipe ke i litsa xontro to koromilo ke den katapinete

Γιάννη όπου θέλουν μπορούν να παίζουν. Και παίζουν. Δικό τους είναι το καρπούζι, δικό τους και το μαχαίρι.

Μπορεί αύριο στη λαϊκή να βάλουν ιπτάμενους ελέφαντες, ροζ σκίουρους και χρυσές νυχτερίδες ;)
Με λίγα φιορίνια όλα μπορείς να τ'αποκτήσεις.

Εδώ κλωνοποίησαν πεύκο με κότα για να κάνουν το αυγουλόδεντρο.

countryburg71
26.10.2011, 18:58
μάλλον θες το ανέβα...το κατέβα τι να το κάνεις????:d:d
μωρέ ας φτάσω και εγώ στο 90 και ας ανεβοκατεβαίνω, χαχαχαχα!

λοιπόν, αυτή η κατάταξη αρχίζει και δεν με πείθει πια σε καμία κατηγορία της, το είχα αναρωτηθεί και παλαιότερα αλλά νόμιζα πως ήταν ιδέα μου αλλά τώρα με τρώνε τα ρούχα μου και ξαναλέω: κάτι δεν πάει καλά!:o

menios8300
26.10.2011, 18:59
Ιξιπίτιδις τον έβαλαν τον τύπο για να σας αποσπάσει την προσοχή και να μην ασχολείστε με το δρώμενο που έρχεται.
(το ιξιπίτιδις έχει 5 γιώτα , ποιος μπορεί να μου πει μια πρόταση που να έχει 13 ι , όχι μόνο γιώτα και από τα άλλα)
Όσο για τον τύπο-ασανσέρ , απλά επειδή είναι συντονιστής , έχει και λογαριασμό-τεστ και μπορεί να βάζει ότι θέλει εκεί, αλλά λογικά δεν έπρεπε να τον δείχνει το σύστημα.Κάπου θα κόλησε το σύστημα και έγινε ότι έγινε.
Να πάμε στα του δρώμενου ; Λοιπόν σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση : η νυχτερινή φάρμα θα γίνει λίγο τρομακτική : δύο φυτά που δεν έχετε δει ποτέ νωρίτερα, άρχισαν να μεγαλώνουν στο χλωμό φως του φεγγαριού. Η μυγοπαγίδα τεντώνει το λαιμό της στον ουρανό και περιμένει το επόμενό της γεύμα. Και από το νέο γουρλωμάτικο θάμνο, ο οποίος μεγαλώνει σε χωράφια, εκατοντάδες μάτια σας παρακολουθούν.
Άρα θα έχουμε πάλι 2 νέα φυτά και μάλλον πάλι 2 μπάρες , μία με πε και μία με χτ , οπότε άντε ξανά ράβε-ξήλωνε.
Τι θα μας δίνουν τα χωράφια , τα δέντρα και οι στάβλοι αντί για σκουλήκια και μπουκαλάκια ; η απάντηση από την επίσημη ανακοίνωση :
Κατά τη διάρκεια της συγκομιδής θα αντιμετωπίσετε παράξενα, γλοιώδη γλυκά, η προέλευση των οποίων σας είναι εντελώς άγνωστη.
Άρα γλυκάκια θα μαζεύουμε για να παραδώσουμε και να πάρουμε τα αστεράκια και τα διακοσμητικά.
Εκείνο που δεν μπόρεσα να καταλάβω είναι το παρακάτω :
Και ποιος είναι αυτός ο νέος στοιχειωμένος γείτονας, ο οποίος μόλις μετακόμισε στο τρομακτικό στοιχειωμένο σπίτι της διπλανής πόρτας;
Τί ρόλο θα βαράει αυτό το στοιχειωμένο σπίτι και ποιος θα είναι ο μυστήριος καλεσμένος , δεν , δεν.
Εκτός αν εδώ γίνεται το μπλέξιμο των νυχτερίδων.
Είς αύριον οι απαντήσεις.
(την απάντηση για την πρόταση με τα 13 ι την περιμένω απόψε)

ΔΙΑΚΟΣ
26.10.2011, 18:59
παιδια, τεστ ακαουντ ειναι σιγουρα.κ μενα μου τον δειχνει 86 επιπεδο κ στα χτ πρωτος ειναι ο ακτινιδιος! τον παρακολουθω καθημερινα, λογω της γειτονιας που εχουμε! αυτοε εμφανιστηκε οντως κομητης! διακος;;;; την αγιαστουρα κ γρηγορααααααα!!!!!!

ερχομαι φριφρι μου αλλα το ατι μου δεν ξερω τι επαθε σαν να αργει λιγο σημερα.μαλλοhttp://amorgos.pblogs.gr/files/80653-papas.jpgν το κουρασα στις ιπποδρομιες χαχαχα

minaogre
26.10.2011, 19:03
Εκείνο που δεν μπόρεσα να καταλάβω είναι το παρακάτω :
Και ποιος είναι αυτός ο νέος στοιχειωμένος γείτονας, ο οποίος μόλις μετακόμισε στο τρομακτικό στοιχειωμένο σπίτι της διπλανής πόρτας;
Τί ρόλο θα βαράει αυτό το στοιχειωμένο σπίτι και ποιος θα είναι ο μυστήριος καλεσμένος , δεν , δεν.

Το βρήκα...είναι αυτός που ανεβοκατεβαίνει επίπεδα:D:D

-snorkel-
26.10.2011, 19:04
Καλησπέρα.

Κουτσομπόληδες.. :p

Είναι test account και έγινε δοκιμή για την πίστωση των βελανιδιών. Θα φύγει από την λίστα σε λίγα λεπτά. ;)

demon071998
26.10.2011, 19:06
Ιξιπίτιδις τον έβαλαν τον τύπο για να σας αποσπάσει την προσοχή και να μην ασχολείστε με το δρώμενο που έρχεται.
(το ιξιπίτιδις έχει 5 γιώτα , ποιος μπορεί να μου πει μια πρόταση που να έχει 13 ι , όχι μόνο γιώτα και από τα άλλα)

πιριμινιμιτι μι κι ιρχιμιιιι :D

serelis
26.10.2011, 19:06
niko araa to niaou niaou sta keramidia den to kai i gata mou ala i linta tou avatar mou;) pou exi mathi ksenes gloses
ego ipa ine thema empistosinis:mad: den to katapino

oso gia tis nixterides tora pou kitaga sto perivoli mou edo ekso
flertaran;) molon tha zevgarosoun ke tha tis do se hotels

nikexad
26.10.2011, 19:09
Καλησπέρα.

Είναι test account και έγινε δοκιμή για την πίστωση των βελανιδιών. Θα φύγει από την λίστα σε λίγα λεπτά. ;)
Ας μην ερχόταν ο ΔΙΑΚΟΣ με τα λιβανιστήρι και τον αγιασμό και θα βλέπατε μέχρι πότε θα κατσικωνόταν στα νέα......

Κουτσομπόληδες?
Ηθελα νά'ξερα ποιος διαδίδει τέτοια πράγματα για μας. Τς,τς,τς

tilmad13
26.10.2011, 19:10
Καλησπερα καλησπερα κ κατι ακομα καλησπερα σας ;)
Χρονια πολλα στα δικα μας σπορια αλλα κ σε ολους οσους εχουν εορταζονταις ! !
Δυο μερες ελειψα απο το φορυμ κ ακρει δε βγαζω,παιχτες αποκληστηκαν,γουρουνια πετανε κ οι κυνηγοι φαντασματων ψαχνουν καποιους για ανεξελενκτους λογαριασμου! ! !
Για καποια απο αυτα που διαβασα ( ρε διαβαζα διαβαζα κ τελειωμο δεν ειχατε) Στεναχωρηθηκα αλλα για καποια Χαρηκα :p Και πιο πολυ απ'ολα χαρηκα που αυτη η παρεα παραμενοι απροσαρμοστη ;)

minaogre
26.10.2011, 19:13
oso gia tis nixterides tora pou kitaga sto perivoli mou edo ekso
flertaran;) molon tha zevgarosoun ke tha tis do se hotels

Λες????
http://www.otherside.gr/wp-content/uploads/2011/01/baby-bats-15.jpg

menios8300
26.10.2011, 19:14
πιριμινιμιτι μι κι ιρχιμιιιι :D
Τάσο σε καλό δρόμο είσαι , βρήκες τη μισή πρόταση , βάλε και κάτι ακόμα

countryburg71
26.10.2011, 19:15
Καλησπέρα.

καλησπέρα χαρά!

σε παρακαλώ την επόμενη φορά που θα κάνετε test account βγάλτε αυτόν και βάλτε εμένα στη λίστα, χαχχαχα:D:p

γιάννη κάτι νυχτεριδούλες το έσκασαν από τη φάρμα μου, λες να ήρθαν σε σένα να ζευγαρωθούν με τις δικές σου?

serelis
26.10.2011, 19:15
ouuuf asto kalo ke tromaksa:D entaksi tora isixasa

entaksi stamatise na niaourizi ke i linta :D

minaogre opos se vlepo ke me vlepis;)

minaogre
26.10.2011, 19:20
o
minaogre opos se vlepo ke me vlepis;)

Ωχχχχχ!Ποιος ακούει τη Stasa Τώρα????:eek:

STASA...
26.10.2011, 19:20
Ενταξει τεστ ακαουντ ηταν...εχετε δει ποτε απο κοντα νυχτεριδα ?? εγω ναι..ειχε τραυματισει και μου την εδιξε ο θειος μου..:) minaoge ειδες εγω...δεν λεω τιποτα...

demon071998
26.10.2011, 19:21
Τάσο σε καλό δρόμο είσαι , βρήκες τη μισή πρόταση , βάλε και κάτι ακόμα

δεν μπορω, να το παρει το ποταμι! βρες τωρα κι εσυ μια προταση με 9 ου:D
οι υπολοιποι σποροι ασχολουνται με τις νυχτεριδες, δεν ευκαιρουν τωρα για τετοια

nikexad
26.10.2011, 19:22
Λες????

Πίτα-γύρο ξέρω, πίτα-σουβλάκι ξέρω.

Πίτα-νυχτερίδα πρώτη φορά βλέπω.

serelis
26.10.2011, 19:23
Ωχχχχχ!Ποιος ακούει τη Stasa Τώρα????:eek:

:p:D ta xrisa mou oriste poli grigora eginan malon super trofi tha efagan;)

http://www.newsbeast.gr/files/temp/F14920490EB93E6942C01B4E026A742B.jpg

niko xaxa etimasou ke gia pita me miga:D

minaogre
26.10.2011, 19:23

Τι να κάνουμε????Αφου δε προλάβαμε να ψήσουμε το γουρούνι????:D

evieva
26.10.2011, 19:24
Βρε Γιάννη μας μπερδεψες
Με τα γουρούνια θα τις ζευγαρώσουμε τις νυχτερίδες ? :D:D
http://photos2.fotosearch.com/thumb/UNN/UNN405/u14485652.jpg http://photos2.fotosearch.com/thumb/UNN/UNN405/u29742146.jpg http://photos2.fotosearch.com/thumb/UNN/UNN405/u17972436.jpg

Νέο είδος :

Το Νυχτεριδογούρουνο !!

serelis
26.10.2011, 19:29
evieva afou kseris exo trela me ta zevgaromata ke tis diastavrosis
tora dokimazo karpouzi me miga ke etsi otan to kovis to karpouzi tha kanoun ta koukoutsia ftera ke tha fevgoun:D:D

minaogre
26.10.2011, 19:30
Κάτι που σκέφτηκα που είδα νυχτεριδάκια με πάμπερς.
Τα "πουπουδάκια" της νυχτερίδας που λέγεται guano είναι πολύ καλό λίπασμα.
Να επιτέλους κάτι χρήσιμο. Κι αν τα έχουμε ταϊσει σούπερ τροφή, ορίστε και το σούπερ λίπασμα....

Εχω έμπνευση λέτε ή θα με πείραξε κάτι που έφαγα?

Αν έφαγες γουρουνονυχτεριδοπιτομιγο πιτάκι ΄σιγουρα σε πείραξε....:D

menios8300
26.10.2011, 19:32
δεν μπορω, να το παρει το ποταμι! βρες τωρα κι εσυ μια προταση με 9 ου:D
οι υπολοιποι σποροι ασχολουνται με τις νυχτεριδες, δεν ευκαιρουν τωρα για τετοια
Μουστουκουλουρου με βερύκουκου ( 7 +2 από το κουκούτσι που έχει το βερύκουκου = 9 )
Πιριμινί μι σπίτι Πιρικλή κίρχιμι

demon071998
26.10.2011, 19:36
Μουστουκουλουρου με βερύκουκου ( 7 +2 από το κουκούτσι που έχει το βερύκουκου = 9 )

προταση με 9 ου
πουντου του μουστουκουλουρου μου?
ομολογω ομως οτι ηταν ευφυεστατη η προταση σου:D

menios8300
26.10.2011, 19:38

Νίκο όταν η νυχτερίδα πιει αίμα από μεθυσμένο ε τότε γίνεται πίτα :p

countryburg71
26.10.2011, 19:43
εύγε! άψογος! μας έβγαλες όλους ασπροπρόσωπους!:)

εγώ ψάχνω τα νυχτεριδάκια μου που το έσκασαν, έχω πάρει τηλ σε όλα τα ξενοδοχεία που γνωρίζω αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά... για ψάξτε στις φάρμες σας μήπως και τα βρείτε, δίνω και αμοιβή σε όποιον μου τα βρει:p

αλήθεια, σ/κ έρχεται.... αναρωτιέμαι τι είδους shopping therapy θα κάνουμε...;)

serelis
26.10.2011, 19:45
eeii den afinete ta astia ke na valete tous milous na ftiaksoun kamia trofi gia nixterides gia tous ksexasmenous;) 1320 tosa isos ke parapano tha pai avrio apo tous ksexasmenous;)
ante mpravo ke ksana elate na sinexisoume:D

ΔΙΑΚΟΣ
26.10.2011, 19:53
eeii den afinete ta astia ke na valete tous milous na ftiaksoun kamia trofi gia nixterides gia tous ksexasmenous;) 1320 tosa isos ke parapano tha pai avrio apo tous ksexasmenous;)
ante mpravo ke ksana elate na sinexisoume:D

και απο τι γινετε η τροφη νυχτεριδων;
τρεχατε ποδαρακια μου να μη ...............(τουτ)..μου

countryburg71
26.10.2011, 20:00
βρε παιδιά, κάτι μου ήρθε στο μυαλό μόλις τώρα..
ο δεκέμβρης είναι κοντά άρα και τα χριστούγεννα, μια πατροπαράδοτη συνταγή για την ημέρα αυτή είναι η γαλοπούλα με κάστανα. λέτε να?.... μπα δε.... και αν όμως?...

μπα.. αφήστε με, απροσδιόριστες σκέψεις είναι αυτές... μήπως πεινάω και δεν το ξέρω?:p

oiolos
26.10.2011, 20:02
και απο τι γινετε η τροφη νυχτεριδων;
τρεχατε ποδαρακια μου να μη ...............(τουτ)..μου

η μια τροφη νυχτεριδων γινετε με 5 μηλα και 5 δαμασκηνα

demon071998
26.10.2011, 20:04
εγω νομιζα οτι το ερχομενο δρακουλιαρικο θα εχει σχεση με την αποστολη βρακουλας. ομως συμφωνα με αυτο http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?p=1300698#post1300698 καταλαβα οτι αλλο θα ειναι με αλλες αποστολες

serelis
26.10.2011, 20:06
η μια τροφη νυχτεριδων γινετε με 5 μηλα και 5 δαμασκηνα

martiriarisss apapa:ppiran idi ton aniforo isa pou ixan pesi ligo apo to event therismou ante pali sta 30 x.t ke pano;)

organothite giati xanomaste :D

aaa taso ti leme tosi ora den divazis?? kamia sxesi me ton vrakoula

ΔΙΑΚΟΣ
26.10.2011, 20:14
martiriarisss apapa:ppiran idi ton aniforo isa pou ixan pesi ligo apo to event therismou ante pali sta 30 x.t ke pano;)

organothite giati xanomaste :D

aaa taso ti leme tosi ora den divazis?? kamia sxesi me ton vrakoula

500 χηνες βγαλαν φτερα και πεταξαν ηδη γιαννη..σε ετοιμα και συστατικαhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gif

menios8300
26.10.2011, 20:20
Τάσο σε φάγανε τα ι και τα ου :p
Λοιπόν τα μεσαία χωράφια με τσατνί καρότου μήλου μου έχουν δώσει αρκετά μεγάλη παραγωγή.
Επομένως θα πρότεινα να φορτώσετε την βασική φάρμα με μεσαία χωράφια βάζοντας για τώρα το βράδυ το πιο μεγάλο φυτό σε διάρκεια , για να το μαζέψετε αύριο το μεσημέρι αφού βεβαιωθείτε ότι έχει ξεκινήσει το δρώμενο για να σας δώσουν τα αναμενόμενα γλυκάκια που θα βγαίνουν από τα χωράφια και όχι μόνο.
Τώρα εάν έχετε τους βοηθούς , ή αν δεν βαριέστε το κλικ κλικ με το ποντίκι μπορείτε να βάλετε και μικρά χωράφια.
Εάν έχετε τσατνί καρότου μήλου , φάτε το λίγο πριν να μαζέψετε , και εάν έχετε και κολοκυθομηλόπιτα ακόμα καλύτερα για να μαζέψετε και πόντους.
Εάν όχι τότε εναλλακτικά μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το ψωμάκι καρότου και τη μαρμελάδα κολοκύθι.

anestis375
26.10.2011, 20:29
καλησπερα σποροι!!

χρονια πολλα στους εορταζοντες!!

φανη το ιβεντ χαλουγουιν δεν θα ειναι σαν το κανονικο??
δηλαδη θα ειναι ξεχωριστο??

εγω νομιζα οτι ηταν μια εβδομαδα χαλουγουιν ιβεντ με το μαγαζακι του τζακ,τα αντικειμενα, τις δρακουλοντοματες κτλ....

menios8300
26.10.2011, 20:32
Όχι Ανέστη καμία σχέση με το κανονικό.
Θα είναι ξεχωριστό με δύο νέα φυτά.
Διάβασε την ανάλυση που έκανα στην επίσημη ανακοίνωση (στην προηγούμενη ανάρτηση μου - σελίδα 1079 , ανάρτηση 10786) αλλά και όλα αυτά που είπαμε για τις νυχτερίδες για να πάρεις μια ιδέα.

anestis375
26.10.2011, 20:35
τα διαβασα ολα φανη...μου αρεσε η αναλυση σου γι΄ αυτο παραξενευτηκα..
διαβασα και για τις νυχτεριδες και νομιζω οτι μπορει να ζητηθουν...
εχω 2 σπηλιες και μπορει να τις βαλω...

παντως αν και το χαλογουιν δεν μου αρεσει αλλο(για ενα προσωπικο λογο που δεν μπορω να σας πω) θα συμμετασχω..ελπιζω να ειναι κερδοφορο ιβεντ;)

καληνυχτα σας!!

countryburg71
26.10.2011, 20:36
παιδιά το πάρτι άρχισε ήδη. δαμάσκηνα στη λαϊκή μου εκτοξεύτηκαν στα 44 χρτ, το μήλο κρατάει ακόμα στα 23 χρτ. υπομονή μέχρι αύριο και θα βγάλουμε πάλι καλό χαρτζιλίκι:)

πάω για ύπνο γιατί έρχονται μεγάλες νύχτες από αύριο... αλλά... σας αφήνω κάτι για να διασκεδάσετε!
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=86311

καληνύχτα σε όλους!

STASA...
26.10.2011, 20:45
countryburg71 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=71976) το ειδα και εγω..ηθελα να δω το τελος...τελεια ειναι !!! :D αναπαραγωγες αυριο σιγουρα.Καληνυχτα απο εμενα !!!

ΔΙΑΚΟΣ
26.10.2011, 20:48
παιδιά το πάρτι άρχισε ήδη. δαμάσκηνα στη λαϊκή μου εκτοξεύτηκαν στα 44 χρτ, το μήλο κρατάει ακόμα στα 23 χρτ. υπομονή μέχρι αύριο και θα βγάλουμε πάλι καλό χαρτζιλίκι:)

πάω για ύπνο γιατί έρχονται μεγάλες νύχτες από αύριο... αλλά... σας αφήνω κάτι για να διασκεδάσετε!
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=86311

καληνύχτα σε όλους!

στη δικια μου εχει μια 1200αρα στα 40 και οι υπολοιπες 50 και πανω..
προλαβα 4500 κατω απο 28http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon10.gifhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon10.gifhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon6.gif

χαχαχα εχω εναν με το ονομα louser2011 στην λαικη.του εχω αγορασει 20-20 εως 800 τεμαχια τροφη στα 398 και τωρα ο καημενος εβγαλε 100αρες και 200αρες προσφορες.θα τα πουλησει σιγουρα εως αυριο,τον σκεφτωμαι οταν θα πουλιουνται 1000+,κριμα ειναι.εκτως και αν εμεις την κατσαμε την βαρκα οπωτε θα του παρουμε το ονομα, και την χαρη μαζι χαχα

serelis
26.10.2011, 21:18
ΔΙΑΚΟΣ ep ti egine :p na leme stous papoudes ke kana efxaristo ke kana mpravo;)

ego pira poles sta 280 ke mexri 350 ke evala liges sto 749 mazi me ton niko pigan idi 700 ala avrio to party pistevo osoi exete (trofes milame) valte apo apopse opou nomizete;)

ΔΙΑΚΟΣ
26.10.2011, 21:39

ego pira poles sta 280 ke mexri 350 ke evala liges sto 749 mazi me ton niko pigan idi 700 ala avrio to party pistevo osoi exete (trofes milame) valte apo apopse opou nomizete;)

ευγε προεδρε,ευγε..γι'αυτο κατεχετε τα εδρανα δικαιως..http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon7.gifεγω τα ετοιμαζω απο τωρα τα δωρακια σας.αρκει να μην πνιγουμε απο αυτα αυριο χαχαhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gifhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon6.gif

Elsa_Tsi
26.10.2011, 22:12
Καλησπέρα σε όλη την παρέα
Αργία σήμερα στη Θεσσαλονίκη και με μια ημέρα άδειας αύριο
το έκανα πενθήμερο. (Έλσα ζόρικα πολύ να δουλεύεις όταν όλοι οι άλλοι κάθονται – τι δουλειά κάνεις και δουλεύεις συνέχεια όλες τις αργίες ; )
(τώρα θα μου πεις δουλειά να έχει γιατί πολύς κόσμος δεν έχει δουλειά και δεν μπορεί να βρει και μια δουλειά).
Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα.
Δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω στο φόρουμ μετά από όλα όσα έγιναν
και τον άδικο αποκλεισμό του λογαριασμού του συμπαίκτη μας ,
αλλά τα δικά σας μηνύματα με έκαναν να έρθω και πάλι εδώ στην τρελοπαρέα μας και να συμμετέχω και πάλι (για αυτό και θα γράψω πολλά να έχετε να διαβάζετε).
.

Ουπςςς θα έφευγες και δεν πήρα χαμπάριιι να φωνάξω χεχε με τον χαμό που έγινε δεν το κατάλαβα, απο εδώ δεν φεύγει κανείς όλα θα τα λύνουμε και θα τα προσπερνάμε. Ασεεε Φάνη σε Φούρνο που είναι και ζαχαροπλαστείο δουλεύω γι αυτό και ειδικά όταν έχει αργίες δουλεύω 8ώρο (γιατί δεν έχω σχολή), τις υπόλοιπες μέρες είμαι part time, γι αυτό είμαι στο τρέξιμο τις τελευταίες μέρες δουλεία σχολή είδατε εγώ πρέπει να σας κερνάω γλυκάκια, ότι θέτε σφύρίξτε και θα το βάζω και αυγουλάκια και ψωμάκια για τον φούρνο στη φάρμα:p

Ουφφφφ τι σας έπιασε βραδυάτικα, ένα από τα πολλά ποστ που με έκαναν και ξεκαρδίστηκα πάλι!!

menios8300
26.10.2011, 22:37
Καλώς την εργαζόμενη νεολαία.
Εμ έτσι εξηγείται το να δουλεύεις γιορτές και αργίες.
Τουλάχιστον έχει καλά γλυκάκια το μαγαζί ; Αν είναι να σας προτιμήσουμε.
Έχω μια αδυναμία στα σιροπιαστά.:p
Πάλι τον ασυμάζευτο είχαμε σήμερα, σχεδόν 10 σελίδες γεμάτες.
Άντε αύριο πάλι και θα έχουμε πολλά να πούμε και πάλι με την έναρξη του εβδομαδιαίου δρακουλιάρικου.
Καλό ξημέρωμα.

powerranger91
27.10.2011, 05:56
ευχαριστώ για ακόμη μια φορά και τους υπόλοιπους φίλους-συναγρότες για τις ευχές τους.
(κωνσταντίνα,χάρηκα που σ'άρεσαν τα γλυκάκια)να'στε καλά και να έχετε μια υπέροχη μέρα.
καλημέρα σε όλους και καλή συνέχεια;)http://3.bp.blogspot.com/_BZCpuNzDNI8/SVxqJ8ite2I/AAAAAAAAD38/Y3S44F9wiOI/s400/%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B1.j pg

asimeniah1
27.10.2011, 06:22
καλημέραααα!!!
υπήρξα απούσα για λίγες μέρες, ένεκα του φθινοπωρινού γενικού καθαρίσματος και ξεκαθαρίσματός του σπιτιού μου.τώρα θα αναλάβω τη φάρμα μου και πάλι. δεν θα αναφερθώ στα προηγούμενα μια και έχω καλυφθεί από πολλά ποστ που πρόλαβα να διαβάσω, θα πω μόνο ότι εκτός από το συνηθισμένο γλυκό χαμόγελο,μου βγήκε κι ένα πικρό. ελπίζω να μη μου γίνει μόνιμο γιατί οι αντοχές μου έχουν περιοριστεί πολύ.
σε ότι αφορά το επερχόμενο δρώμενο ελπίζω να μη μας θέλει πολύ ώρα ονλάιν γιατί δε θα πάρω.
έβαλα κι εγώ με το διακογιάννη λίγες σκόρπιες τροφές κι ελπίζω να έχουν ζήτηση.
έβαλα και τους νυχτεριδοστάβλους μου, καλού κακού, και αναμένω.
συγχαρητήρια σε όσους άλλαξαν επίπεδο, ευχαριστώ πολύ τους φίλους και τους γείτονες για τα δωράκια τους και λίγο καθυστερημένα... χρόνια πολλά δημήτρη και οι αποδέλοιποι που λένε και στο χωριό του άντρα μου!
και για να μην ξεχνιόμαστε... ένα καλό πρωϊνό για να μαζέψουμε τις δυνάμεις μας ;)
http://www.drosostalida.com/data/events/november_10/proino.jpg

-snorkel-
27.10.2011, 07:20

Γιατι μαζεύουμε τροφές; :confused:

minaogre
27.10.2011, 07:24

Xειμώνας έρχεται...των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν...;)

Καλημέρα σε όλους κερνάω καφέ!!!
http://lepantorunners.gr/wp-content/uploads/2011/08/%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%B5%CF%82.jpeg

serelis
27.10.2011, 07:25
kalimera
ola kala?? pao gia doulia ta leme meta

vre asimenia:p den se exo gia tsinkgouna ala ti na kani afto to proino me toso lao edo:D
katse na tsontaro ligo :) gia peraste
http://img.agoda.net/hotelimages/241/241976/241976_1012091055003339874_STD.jpg

xara den mazevoume.. poulame mexri na arxisi to event tha piasi kali timi meta kanonika
min nomizis den exi ke poles mia mia ine oi prosfores;)

Elsa_Tsi
27.10.2011, 07:28
Καλημέρα καλημέρα, Φάνη άστα τα συροπιαστά και μένα είναι η αδυναμία μου, όλα τα γλυκά δηλαδή...

Έχω ακριβώς την ίδια απορία, που φάνηκε ότι θα ζητήσουν νυχτερίδες, αν είναι έτσι καήκαμε μόνο 1 σταύλο έχω.., αλλά επιμένω δεν φάνηκε πουθενά αυτό, εγώ γι αυτό το event δεν έκανα καμιά προετοιμασία το μόνο που θα κάνω είναι να περιμένω για τον θερισμό...και τα δώρα στους γείτονες.

Φριφρι1
27.10.2011, 07:37
Καλημερα κ απο μενα! Στη δικη μου λαικη οι τροφες νυχτεριδων ειναι χαμηλες παντως! Κ δεν βλεπω κ κανενα αγοραστικο ενδιαφερον! Καλου κακου ομως κ εγω εχω βαλει τον μυλο να αλεθει καμμια 100 τεμαχια. Αν ανεβει η αγοραστικη αξια, εχει καλως. Αν παλι οχι, εχω 6 σταυλους κ τα ζωντανα θα τις φανε αργα η γρηγορα! :p

menios8300
27.10.2011, 08:16
Καλημέρα σε όλη την παρέα
Πολύ καλά τα πρωινά που σερβίρατε αλλά σιροπιαστά δεν έχουν να φάμε τίποτις και εμείς να γλυκαθούμε.
Αν και θα προτιμούσα τώρα να είχα κανένα τσουρεκάκι γεμιστό , αυτά τα γνωστά με άσπρη σοκολάτα από έξω και γέμιση μαρμελάδα κάστανο.
Καιρό έχω να φάω , θα πρέπει να πάω να πάρω κανένα.
Οι τροφές των νυχτερίδων και στη δικιά μου λαϊκή είναι ακόμα χαμηλά, στα 450 περίπου, αν ανέβουν πάνω από 500 τότε ίσως να βγάλουμε μεροκάματο. Τα μήλα και τα δαμάσκηνα βέβαια έχουν πετάξει στα 40 και πάνω από 20 με 25 που ήταν χθες. Όσο για νυχτερίδες πρέπει να περιμένεις πάνω από ώρα και αν εμφανισθεί καμιά προσφορά.
Σε 3 ώρες περίπου θα ξέρουμε τι και πως για το αναμενόμενο δρώμενο και θα δούμε τι ρόλο θα παίξουν οι νυχτερίδες και αν θα είναι ο μυστήριος καλεσμένος που έλεγε η επίσημη ανακοίνωση.

STASA...
27.10.2011, 08:51
Σιγουρα θα ειναι οι νυχτεριδες...κατι εχω δει αλλα δεν θα πω μην παρω και καμια καρτουλα..εμεις στο σχολειο καναμε γιορτη για αυριο που ειναι 28 Οκτωμβριου :)

antriana03
27.10.2011, 09:23
καλημερα σ ολους. στο αγγλικο φορουμ στις επισημες ανακοινωσεις δειχνει το χρονομετρο οτι απομενει 1¨43 για να αρχισει το χαλογουην ηβεντ...σεμας δεν θα γινει;

demon071998
27.10.2011, 09:42
καλημεριζω! για ριξτε ενα βλεφαρο παρακαλω στις λαικες σας στο καστοροξυλο! στη δικη μου ουτε μια προσφορα! τι παιζει παλι και κατραμιασε?:eek:
βρε μπας και τα μαζεψε κανενας για να κυνηγησει νυχτεριδες?:cool:

minaogre
27.10.2011, 09:53
καλημεριζω! για ριξτε ενα βλεφαρο παρακαλω στις λαικες σας στο καστοροξυλο! στη δικη μου ουτε μια προσφορα! τι παιζει παλι και κατραμιασε?:eek:
βρε μπας και τα μαζεψε κανενας για να κυνηγησει νυχτεριδες?:cool:

Και μένα εξαφανίστηκαν όχι ήταν ποτέ πολλές (περίπου 5-6 κάθε μέρα) , αλλά εξαφανίστηκαν και τα μαθήματα ιππασίας και οι τρούφες πήγαν ξαφνικά στο μισό:eek:

ΔΙΑΚΟΣ
27.10.2011, 10:01
καλημερα σπορακια
η τροφη στην λαικη μου στα 639(πριν λιγο στα 650)εβαλα μια μικρη προσφ.στα 638 για να δω πως θα παει.

demon071998
27.10.2011, 10:04
Και μένα εξαφανίστηκαν όχι ήταν ποτέ πολλές (περίπου 5-6 κάθε μέρα) , αλλά εξαφανίστηκαν και τα μαθήματα ιππασίας και οι τρούφες πήγαν ξαφνικά στο μισό:eek:

ετσι ακριβως! αλλα και οι παλετες! δεν μπορει, κατι παιζει:eek:

edit Διακογιαννη στη δικη μου ειναι στα 398! η τιμη που λες εσυ βρισκεται στη 15 σελιδα..

minaogre
27.10.2011, 10:06
καλημερα σπορακια
η τροφη στην λαικη μου στα 639(πριν λιγο στα 650)εβαλα μια μικρη προσφ.στα 638 για να δω πως θα παει.

Νομίζω είμαστε στην ίδια λαίκή;).Και οι τροφές σου αγοράστηκαν(όχι από μένα)!

menios8300
27.10.2011, 10:13
καλημερα σπορακια
Άντε πάλι τυχερέ θα το βγάλεις το μεροκάματο σήμερα.

ετσι ακριβως! αλλα και οι παλετες! δεν μπορει, κατι παιζει:eek:

edit Διακογιαννη στη δικη μου ειναι στα 398! η τιμη που λες εσυ βρισκεται στη 15 σελιδα..
Στη λαϊκή που είμαι η τιμή στις τροφές είναι στα 450 σταθερά από το πρωί.
Χθες ήταν στα 420 περίπου.
Όσο για τα προϊόντα των εργαστηρίων , έχουν μια ιδιαίτερη κίνηση σήμερα αλλά όχι κάτι το πολύ σπουδαίο.
Μάλλον κάποιοι ανέβηκαν επίπεδο στη λαϊκή που είστε και αγόρασαν για να τα δώσουν στις αποστολές που τα ζητάνε.

ΔΙΑΚΟΣ
27.10.2011, 10:27
Άντε πάλι τυχερέ θα το βγάλεις το μεροκάματο σήμερα.

Στη λαϊκή που είμαι η τιμή στις τροφές είναι στα 450 σταθερά από το πρωί.
Χθες ήταν στα 420 περίπου.
Όσο για τα προϊόντα των εργαστηρίων , έχουν μια ιδιαίτερη κίνηση σήμερα αλλά όχι κάτι το πολύ σπουδαίο.
Μάλλον κάποιοι ανέβηκαν επίπεδο στη λαϊκή που είστε και αγόρασαν για να τα δώσουν στις αποστολές που τα ζητάνε.

μπα φανη μεχρι τωρα δεν βλεπω χαιρι.800 τεμχ,εχω να δωσω.300 περιπ.εχω ηδη μεσα απ'τα 749 εως 850 σε 30αρες και 50αρες προσφορες.και απ'οτι βλεπω ολες οι αλλες παιζουν σε προσφορες των 1-2-και 3 τεμαχιων.τωρα αυτο η σε καλο θα μου βγει η σε κακο θα δειξει.

minaogre κοιτα στα 749 και πανω αν με βρεις ειμαστε στην ιδια.

mariane1988
27.10.2011, 10:35
kalimera k apo mena.....exei arxisei k episima i antistrofi metrisi....
00:24:45

minaogre
27.10.2011, 10:35
minaogre κοιτα στα 749 και πανω αν με βρεις ειμαστε στην ιδια.
Ναι;).Κοίτα στο 700...

ΔΙΑΚΟΣ
27.10.2011, 10:44
Ναι..αυξανονται βλεπω τα γνωριμα προσωπα στη λαικη..ωραια..http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon7.gif

τασο με τοσα αγοραζα εγω χθες το βραδυ.

menios8300
27.10.2011, 10:44
Γιάννη κατά τη γνώμη μου κακώς έβαλες τόσες πολλές μαζί.
Τροφές πουλάω από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησα το παιχνίδι και πάντα τις βάζω σε τμχ των 5 , άντε 10 το πολύ , αναλόγως το κόστος που έχει το 1 τμχ. Ποτέ δεν βάζω προσφορές με πολλά τμχ.
Κάτι άλλο τώρα σχετικό με αυτά που ανέφερα χθες για τα τσατνιά καρότου-μήλου και τις κολοκυθομηλόπιτες.
Αν τα καταναλώσεις σου δίνουν +2 φυτά και 60% πε στα χωράφια για 18 ώρες. Τα δύο αυτά προϊόντα σχετίζονται άμεσα με το ψωμί καρότου και τη μαρμελάδα κολοκύθι.
Εάν στο καπάκι καταναλώσετε ψωμί καρότου και μαρμελάδα κολοκύθι τότε αυξάνουν οι ώρες που ισχύει το +2 φυτά και το 60% πε.
Έτσι κερδίζουμε σε ώρες με μικρό κόστος αφού και το ψωμί καρότου το αγοράζεις στα 1.000 περίπου και τη μαρμελάδα κολοκύθι στα 5.000 περίπου. Επομένως ένα τσατνί καρότου-μήλου και μια κολοκυθομηλόπιτα φθάνουν εάν μετά αυξάνεις τις ώρες με ψωμί καρότου και μαρμελάδα κολοκύθι. Υπερισχύουν τα +2 φυτά και το 60% και όχι το +1 φυτό και το 20% που δίνουν αντίστοιχα εάν τα καταναλώσεις μόνα τους.
Δοκιμάστε το και θα βγείτε κερδισμενοί.

edit: Άλλαξε η ώρα που θα ξεκινήσει το δρακουλιάρικο , πήγε στις 3 αντί για τις 1 - δείτε επίσημες ανακοινώσεις.
Άντε τώρα να περιμένω 2 ώρες με όλα τα χωράφια έτοιμα για να τα μαζέψω.

kostas019
27.10.2011, 10:49
Καλησπέρα :)

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1301315&postcount=3 ;)

ΔΙΑΚΟΣ
27.10.2011, 10:51
φανη η θα φυγουν ολα μαζι οπως εγινε με τα χρυσοφυλλα και θα τα κονομισω η θα εχω εξασφαλισμενη τροφη νυχτεριδων για καναδυο χρονια χαχαχα οπως και να γινει θα το δουμε συντομα http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gif

anestis375
27.10.2011, 11:13
Καλημερα σποροι!!
πρωτον ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι σημερα πηρα 2 αριστεια για τον περσινο μου καλο βαθμο(19 10/13!!)..επισης τσεπωσα και 50€;);)

παμε στα του παιχνιδιουυ...δεν ξερω αν το ειδατε αλλα εδω (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=83544) εβαλε η χαρα τα νεα φυτα(μυγοπαγιδα,θαμνος με γουρλωτα ματια),τα νεα ειδη της νυχτεριδας(Καφέ νυχτερίδα,Νυχτερίδα η καλοφαγού,Φτερωτό ποντίκι,Δρακουλο-νυχτερίδα ,Νυχτερίδα αθλήτρια ,Νυχτερίδα, η ροκού,Νυχτερίδα σούπερμαν) και το νεο προιον(γκουανο)..τι ειναι τουτο??

οσο για την καθυστερηση του ιβεντ στις τρεις δεν μου αρεσει καθολου...εγω αφησει τα σπανακια για να τα θερισω μολις αρχισει το ιβεντ μηπως χρειαστουν ειδικα αντικειμενα(π.χ. γλυκακια που ειπε ο φανης) αλλα τωρα θα περιμενω μεχρι τις τρεις:mad:

τελος μηπως ξερει κανεις ποια επεκταση σταβλων συμεφερει??για τα εργαστηρια ξερω...

Φριφρι1
27.10.2011, 11:22
Καλημερα σποροι!!
πρωτον ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι σημερα πηρα 2 αριστεια για τον περσινο μου καλο βαθμο(19 10/13!!)..επισης τσεπωσα και 50€;);)

παμε στα του παιχνιδιουυ...δεν ξερω αν το ειδατε αλλα εδω (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=83544) εβαλε η χαρα τα νεα φυτα(μυγοπαγιδα,θαμνος με γουρλωτα ματια),τα νεα ειδη της νυχτεριδας(Καφέ νυχτερίδα,Νυχτερίδα η καλοφαγού,Φτερωτό ποντίκι,Δρακουλο-νυχτερίδα ,Νυχτερίδα αθλήτρια ,Νυχτερίδα, η ροκού,Νυχτερίδα σούπερμαν) και το νεο προιον(γκουανο)..τι ειναι τουτο??

οσο για την καθυστερηση του ιβεντ στις τρεις δεν μου αρεσει καθολου...εγω αφησει τα σπανακια για να τα θερισω μολις αρχισει το ιβεντ μηπως χρειαστουν ειδικα αντικειμενα(π.χ. γλυκακια που ειπε ο φανης) αλλα τωρα θα περιμενω μεχρι τις τρεις:mad:

τελος μηπως ξερει κανεις ποια επεκταση σταβλων συμεφερει??για τα εργαστηρια ξερω...
Συγχαρητηρια Ανεστακο για τους βαθμους κ τους επαινους! Για μενα συμφερουν οι πορτοκαλι επεκτασεις σταυλων, δινουν 2 ζωα κ γινονται σχετικα ευκολα! Κ τελος διωρα μουτρα, για την διωρη καθυστεριση του ιβεντ!

ΔΙΑΚΟΣ
27.10.2011, 11:23
Καλημερα σποροι!!

μπραβο ανεστακοhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon7.gifhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon7.gifπαντα τετοιες επιτυχιες να εχεις στη ζωη σου αγορι μου, η οποιες ειναι απειρως πιο σημαντικες απο οποιαδηποτε φαρμα.. http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gif
γκουανο ειναι η κοπρια των νυχτεριδων(και διαφορων θαλασσοπουλιων νομιζω) την οποια την χρησιμοποιουν ως λιπασμα..

kostas019
27.10.2011, 11:29
Προετοιμαστείτε.... :p

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=86376

menios8300
27.10.2011, 11:32
Ανέστη παρά 3 ποντάκια 20 ε ;
Μπράβο και ματά ξανά μπράβο.
Άντε και του χρόνου με 20.
Το ανέφερε ο Νίκος χθες σε μια ανάρτηση και είναι αυτό που λέει ο Γιάννης.
Οπότε θα έχουμε και εργαστήριο νυχτερίδων με προϊόν τη κοπριά τους.
Όσο για τους στάβλους σίγουρα οι πορτοκαλί που σου δίνουν 2 ζώα αντί για 1 που δίνουν οι υπόλοιποι, αν και αργούν κάπως.

Φριφρι1
27.10.2011, 11:32
Κ τονιζω λοιπον ξανα με τη σειρα μου! Ειναι δυνατον να φτιαξουμε προιον απο ζωο, του οποιου ο σταυλος δεν ξεκλειδωνει απο καποιο επιπεδο κ δεν μπορεις να το αγορασεις απο τον διακοσμητη η απο το εργαστηριο; Τυχερο ζωο δηλαδη! Δε γινονται αυτα για με τιποτα! εγω κερδισα τις σπηλιες νυχτεριδων στον σταυλαρχη. Αλλος που δεν εχει σπηλια τι θα κανει; Εκτος κ αν ανοιξει ο σταυλος σε καποιο επιπεδο! :eek:

nikexad
27.10.2011, 11:42
καλημέρα απροσάρμοστα...
Ανέστη
μπράβο μικρέ... Εγώ 19 10/13 δεν είχα ούτε στο νηπειαγωγείο χαχαχα
Συνέχισε έτσι... και σε καλή μεριά και τα 50 ευρώπουλα

γκουανο ειναι η κοπρια των νυχτεριδων ..
... τα "πουπουδάκια" της νυχερίδας που λέγαμε χθες....

Μερικοί γρήγοροι υπολογισμοί....
Χρειαζόμαστε 7.500 δίωρα φυτά και 500 καραμελωτά.
Μέσος όρος 1.500 φυτά και 100 καραμελωτά ημερησίως

Η βασική φάρμα παράγει 202 φυτά στο μάζεμα.
Χρειαζόμαστε 7,5 μαζέματα φυτών την ημέρα.
ή θα χρησιμοποιήσουμε μαρμελάδες ή σούπερ χωράφια με σούπερ λίπασμα.
ή και τα δύο μαζί.
Τα σούπερ χωράφια κάνουν ~2 ώρες και 18 λεπτά.

Εγώ προσωπικά θα επιλέξω τα σούπερ χωράφια και με τη χρήση μαρμελάδας.
Είχαμε έμπνευση τελικά χθες με τα νυχτεριδάκια σε πίτα-γύρο.....

καλές σοδειές...

ΔΙΑΚΟΣ
27.10.2011, 11:43
Κ τονιζω λοιπον ξανα με τη σειρα μου! Ειναι δυνατον να φτιαξουμε προιον απο ζωο, του οποιου ο σταυλος δεν ξεκλειδωνει απο καποιο επιπεδο κ δεν μπορεις να το αγορασεις απο τον διακοσμητη η απο το εργαστηριο; Τυχερο ζωο δηλαδη! Δε γινονται αυτα για με τιποτα! εγω κερδισα τις σπηλιες νυχτεριδων στον σταυλαρχη. Αλλος που δεν εχει σπηλια τι θα κανει; Εκτος κ αν ανοιξει ο σταυλος σε καποιο επιπεδο! :eek:

ελα μου ντε φριφριδουλα!!!
μολις στους προηγουμενους μυστηριωδεις κερδισα μια σπηλια με χιλια ζορια.τι να σου πρωτοκανει..και οι αλλοι που δεν εχουν καθολου;τρελο δεν ειναι;και αδικο!!!

-snorkel-
27.10.2011, 11:44
Προετοιμαστείτε.... :p

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=86376

Οι παίκτες μπορούν να δουν τις επίσημες ανακοινωσεις, Κωστα. Αυτό που κάνεις είναι spammimg.

Φριφρι1
27.10.2011, 12:09
Μα βρε συ Χαρα....κεικ μυγας της Αφροδιτης; Αλλο ονομα δεν μπορουσατε να βρειτε; Αν ημουν κ στο TGC θα το επαιρνα προσωπικα!!! :p

menios8300
27.10.2011, 12:11
Μερικοί γρήγοροι υπολογισμοί....
Χρειαζόμαστε 7.500 δίωρα φυτά και 500 καραμελωτά.
Μέσος όρος 1.500 φυτά και 100 καραμελωτά ημερησίως

Η βασική φάρμα παράγει 202 φυτά στο μάζεμα.
Χρειαζόμαστε 7,5 μαζέματα φυτών την ημέρα.
ή θα χρησιμοποιήσουμε μαρμελάδες ή σούπερ χωράφια με σούπερ λίπασμα.
ή και τα δύο μαζί.
Τα σούπερ χωράφια κάνουν ~3 ώρες και 22 λεπτά.

Εγώ προσωπικά θα επιλέξω τα σούπερ χωράφια και με τη χρήση μαρμελάδας.

Νίκο σίγουρα ο καθένας επιλέγει την τακτική που τον συμφέρει αναλόγως και με τις ώρες που είναι στη φάρμα του.
Πιστεύω όμως ότι τα μεσαία χωράφια θα είναι πιο συμφέρουσα λύση.
Έχουμε και λέμε :
44 σούπερ χωράφια σε 3 ώρες και 20 λεπτά θα έχουν απόδοση 528 φυτά
(44Χ5 = 220 Χ3 = 660 - 132 = 528)
Ακόμα και αν χρησιμοποιήσεις το τσατνί καρότου-μήλου για +2 φυτά θα έχεις 44Χ2 = 88 , σύνολο 528+88 = 616 φυτά.
Πάμε τώρα με μεσαία χωράφια και διάρκεια με νερό και απλό λίπασμα στη 1μισι ώρα περίπου.
Έχουμε 92 μεσαία χωράφια , επομένως θα έχουμε
92Χ3=276-92= 184 , σε 3 ώρες θα έχουμε 184 Χ 2 = 368
Με τη χρήση τσατνί καρότου-μήλου για +2 φυτά θα έχουμε
92 Χ 2 = 184 , και σε 2 μαζέματα 184 Χ 2 = 368
Άρα 368 + 368 = 736 φυτά
Το τσατνί καρότου-μήλου το αγοράζεις περίπου στα 46.000 χτ και ακολουθόντας την ενίσχυση με ψωμί καρότου που το αγοράζεις στα 1.000 χτ μπορείς να πας για πολλές ώρες με +2 φυτά.
Να πω και πάλι ότι ο καθένας επιλέγει αναλόγως το τι διαθέτει και αναλόγως το χρόνο που είναι στη φάρμα.
Πάντως περίμενα να ζητάει πολύ περισσότερα.
'Οσο για τις νυχτερίδες πιστεύω ότι θα μπούνε σε κάποιο επίπεδο , αλλά σίγουρα είναι λάθος να τις βάζουν πρώτα με επεκτάσεις και αναπαραγωγές χωρίς να είναι βασικός στάβλος.

nikexad
27.10.2011, 12:38
αμα βιάζεσαι... έκανα λάθος πριν γιατί ο χρόνος σε σούπερ χωράφι με σούπερ λίπασμα και νερο+κοπριά είναι 2 ώρες και 18 λεπτά....
Φάνη διόρθωσα το ποστ....

44 σούπερ χωράφια σε 2 ώρες και 18 λεπτά θα έχουν απόδοση 528 φυτά
(44Χ5 = 220 Χ3 = 660 - 132 = 528)
Ακόμα και αν χρησιμοποιήσεις το τσατνί καρότου-μήλου για +2 φυτά θα έχεις 44Χ2 = 88 , σύνολο 528+88 = 616 φυτά.
Πάμε τώρα με μεσαία χωράφια και διάρκεια με νερό και απλό λίπασμα στη 1μισι ώρα περίπου.
Έχουμε 92 μεσαία χωράφια , επομένως θα έχουμε
92Χ3=276-92= 184 , σε 3 ώρες θα έχουμε 184 Χ 2 = 368
Με τη χρήση τσατνί καρότου-μήλου για +2 φυτά θα έχουμε
92 Χ 2 = 184 , και σε 2 μαζέματα 184 Χ 2 = 368
Άρα 368 + 368 = 736 φυτά

Στις 18 ώρες που διαρκεί η μαρμελάδα προλαβαίνεις περισσότερες φορές να φυτέψεις.
Ακόμα και χωρίς τη χρήση μαρμελάδας έχεις μεγαλύτερη απόδοση γιατί πρέπει να υπολογίσουμε και την απώλεια σε χρόνο μεταξύ των φυτεμάτων και τη διάρκεια της νύχτας.
Το έχω εφαρμόσει με επιτυχία στο halloween. Γενικά τα σούπερ χωράφια συμφέρουν σε φυτά με χρόνο μέχρι 2-3 ώρες.
Το γεγονός της μαρμελάδας με το τσάτνι καρότο-μήλο περιπλέκει τους υπολογισμούς, είναι αλήθεια. Πρέπει να υπολογίσεις πόσα φυτέματα μπορείς να κάνεις στη διάρκεια της μέρας ανάλογα με το χρόνο που διαθέτεις στο παιχνίδι.

Για να δούμε...

menios8300
27.10.2011, 12:55
Πάνω που έψαχνα να βρω τα κιτάπια μου για τις ώρες που διαρκούν τα φυτά του δρακουλιάρικου και μπήκα να σου πω ότι ο χρόνος που είπες δεν ήταν σωστός.
Όντως είναι 2 ώρες και 20 λεπτά επομένως στα 2 μαζέματα με σούπερ χωράφια θα έχουμε σε 4 ώρες και 40 λεπτά 616 Χ 2 = 1232 φυτά
Ενώ με τα μεσαία χωράφια σε 4μισι ώρες , 3 μαζέματα δηλαδή θα έχουμε
368 Χ 3 = 1104 φυτά.
Επομένως τα σούπερ χωράφια συμφέρουν αρκεί βέβαια να έχεις σούπερ λίπασμα, αν όχι τότε πας σε μεσαία χωράφια.
Κάτι άλλο που θα έχεις κέρδος στα μεσαία χωράφια είναι μεγαλύτερες πιθανότητες για απόδοση σε γλυκάκια μιας και θα έχεις διπλάσια χωράφια , αν και σε μικρότερη διάρκεια.
Ο καθένας επιλέγει αναλόγως το τι διαθέτει και σίγουρα το χρόνο που διαθέτει για το παιχνίδι.
Καλή επιτυχία σε όλους.

serelis
27.10.2011, 12:56
ainte palikaria mou apanotous:D
giourgia ke tous fagame
ime etimos ke armatomenos mexri ta mpounia tin maounas:cool:
http://img854.imageshack.us/img854/7729/marmelades.png
http://img85.imageshack.us/img85/3382/walas2.th.png

nikexad
27.10.2011, 13:05
Πάνω που έψαχνα να βρω τα κιτάπια μου για τις ώρες που διαρκούν τα φυτά του δρακουλιάρικου

Πες μου ότι έχεις κάνει κλασέρ με σημειώσεις για το φαρμεράμα χαχαχαχαχα
Σε χρόνους, π.ε. και λοιπά....
Εγω έχω εξελάκια.Ολη μέρα μπροστά σε pc βλέπεις....
Αρχίζουμε και το καίμε μου φαίνεται και το λίγο που έχουμε χαχαχα

Βρε τι μας έχουν κάνει οι Γερμανοί...

serelis
Γιάννη την πατήσαμε με τις τροφές... Δεν λένε να ανέβουν με τίποτα....
Αυτά έχει το εμπόριο. Εχει και τα ρίσκα του.
Τώρα έχουμε τροφές για όλη την οικογένεια batman μέχρι του χρόνου....

serelis
27.10.2011, 13:10
serelis

giati ?? asxima ine ke 450 ;) mia xara ine na poulas mila ke damaskina x3 gia skepsouto ;)

minaogre
27.10.2011, 13:17
Επομένως τα σούπερ χωράφια συμφέρουν αρκεί βέβαια να έχεις σούπερ λίπασμα, αν όχι τότε πας σε μεσαία χωράφια.
Καλή επιτυχία σε όλους.
Οταν λες μεσαία χωράφια εννοείς τα 2χ1 ????

nikexad
27.10.2011, 13:22
Οταν λες μεσαία χωράφια εννοείς τα 2χ1 ????
Ναι...

Ακυρο τα σούπερ χωράφια. Δρακουλοζαχαρωτά πέφτουν μόνο στη φάρμα.
Αρα δεν συμφέρουν τα σούπερ χωράφια λόγω π.ε.
Πάμε στο σενάριο του Φάνη με τα μεσαία χωράφια ή για όποιον δεν βαριέται τα κλικ-κλικ σε μικρά χωραφάκια με μαρμελάδα...

minaogre
27.10.2011, 13:24
Ναι...

Ακυρο τα σούπερ χωράφια. Δρακουλοζαχαρωτά πέφτουν μόνο στη φάρμα.
Αρα δεν συμφέρουν τα σούπερ χωράφια λόγω π.ε.
Πάμε στο σενάριο του Φάνη με τα μεσαία χωράφια ή για όποιον δεν βαριέται τα κλικ-κλικ σε μικρά χωραφάκια με μαρμελάδα...

Αρα πάμε για μεσαία χωράφια αλλά με μαρμαλάδες για περισσότερους πε για να πέρνουμε και τα γλυκάκια!

ΔΙΑΚΟΣ
27.10.2011, 13:25
Πες μου ότι έχεις κάνει κλασέρ με σημειώσεις για το φαρμεράμα χαχαχαχαχα
Σε χρόνους, π.ε. και λοιπά....
Εγω έχω εξελάκια.Ολη μέρα μπροστά σε pc βλέπεις....
Αρχίζουμε και το καίμε μου φαίνεται και το λίγο που έχουμε χαχαχα

Βρε τι μας έχουν κάνει οι Γερμανοί...

serelis

Νικολα δεν πατησαμε τιποτα..για την ωρα πουλαω στα 550.αν πεσει κι'αλλο τις κραταω για οταν αρχισουν οι αναπαραγωγες(νυχτεριδας στα γεννητουρια)θα γινουν αναρπαστες.http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gif

anestis375
27.10.2011, 13:25
καλησπερα σποροι!!

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας...

@nikexad
συμφερουν τα μεσαια χωραφια..αλλα το βραδυ??
το βραδυ ειναι ιδανικα τα σουπερ...εγω στο γαλλικο ιβεντ στο νησι εβαζα καθε βραδυ σουπερ για περισσοτερα φυτα...και αφου ειναι βραδυ δεν θα χανουμε π.ε....τουλαχιστον για μενα...
εσεις ειστε και νυχτερινοι τυποι...σας εχω δει και 2 να γραφετε ακομα..

menios8300
27.10.2011, 13:36
Ανέστη το βράδυ βάζεις τριανταφυλλάκι , κλασικά για να μαζέψεις το πρωί και να πάρεις μπόλικα γλυκάκια.
Νίκο όχι δεν έχω κλασέρ όπως είπες αλλά επειδή στο δρακουλιάρικο έχω ασχοληθεί πολύ , έχω σε ένα χαρτάκι σημειωμένους τους χρόνους των φυτών.
Πρώτη συγκομιδή απο μεσσαία χωράφια και δέντρα που είχα στη βασική φάρμα 80 γλυκάκια.
Στις συχνές ερωτήσεις λέει ότι τον απλό στάβλο νυχτερίδων τον βρίσκεις στο ξυλουργείο για να τον αγοράσεις. Στο δικό μου δεν τον βρήκα πάντως.
Δεν μιλάω για το εργαστήριο και τις αναβαθμίσεις που είναι στο εργαστήρι των στάβλων , αλλά για τον απλό στάβλο νυχτερίδων.
Είδε κάποιος κάτι σχετικό ;;
Κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα, στις γωνίες που μένουν στη βασική φάρμα βάλτε δέντρα xxl για να τα μαζεύετε 3 φορές για μεγαλύτερη απόδοση σε γλυκάκια.

edit : τώρα το σβήσανε αυτό για το ξυλουργείο από τις συχνές ερωτήσεις , άρα άκυρο

nikexad
27.10.2011, 13:39
Αρα πάμε για μεσαία χωράφια αλλά με μαρμαλάδες για περισσότερους πε για να πέρνουμε και τα γλυκάκια!
Ακριβως Μίνα... βέβαια την πρώτη σπορά που μόλις έκανα την έκανα σε 1Χ1 για να πάρω περισσότερους σπόρους από την μαρμελάδα.
Επίσης βάλτε βελζεβουλοθάμνους μέχρι να γίνουν τ ανέα φυτά.
Περιμένετε λίγο πριμν τα μαζέψετε να πάρετε και τα 5+5 σπόρια από το σύστημα κανοντας logout-login.

Νικολα δεν πατησαμε τιποτα..για την ωρα πουλαω στα 550.αν πεσει κι'αλλο τις κραταω για οταν αρχισουν οι αναπαραγωγες(νυχτεριδας στα γεννητουρια)θα γινουν αναρπαστες.http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gif
Τυχερέ... εμένα είναι από το πρωί στα 450χτ. οπότε τις κρατάω για τα νυχτεριδάκια...

@nikexad
συμφερουν τα μεσαια χωραφια..αλλα το βραδυ??
το βραδυ ειναι ιδανικα τα σουπερ...

Σωστός κι ο Ανέστης που δεν λυπάται τα φράγκα. Το βραδυ μόνο σούπερ χωράφια με κόστος 4.400 χτ.
Καλά στα είπε ο selelis. Θα πας ψηλά μια νύχτα εσύ...
Νά'τη, έφτασε η νύχτα

Ρε παιδιά δεν βλέπω τίποτα στην πόλη !!!!
Ανάψτε κανένα φως.... Δεν βλέπω που είναι το κτίριο να πατήσω ....

minaogre
27.10.2011, 13:43
Λοιπόν, σε αυτό το event θα ταλαιπωρηθούμε ούτε για πε , ούτε για χρτ....αλλά για τη σπηλιά νυχτερίδας(όσοι δεν την έχουμε)...:eek:
Να πάρω μια από το zoomumba????Που το παράτησα και κάθετε τσάμπα?

ΔΙΑΚΟΣ
27.10.2011, 13:52
ρε παιδια απ 'οτι ειδα στις σε ζηταει΄-3.000 βελζεβουλοθαμνους
2.000 παγιδες
2.500 γουρλοματικα
και 475 καραμελωτα συνολικα δεν μου φαινωνται υπερβολικα ειδικα τα καραμελωτα αφου οπως λεει ο φανης μαζεψε σε μια συγκομιδη 80.εκτως αν κανω λαθος.http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/_games/farmerama/smilies/redface.gif

menios8300
27.10.2011, 14:05
Γιάννη τόσα είναι τα φυτά , όσα λες , τα γλυκάκια είναι 500 στο σύνολο.
Μάζεψα 80 από το σπανάκι που είχα βάλει από το βράδυ και περίμενα να πάει 3 η ώρα να ξεκινήσει το δρώμενο για να το μαζέψω (ήταν έτοιμο από τις 1 και 10 ).
Σε καμιά ωρίτσα θα δούμε τι απόδοση θα έχουμε από τα φυτά του δρώμενου για να υπολογίσουμε τα γλυκάκια.
Το είπα και στην αρχή όταν είδα πόσα φυτά και γλυκάκια ζητάει , ότι δεν είναι πολλά. Το γιατί ας το ψάξουμε στο τι θα έχεις εφόσον τελειώσεις και παραδώσεις αυτά που ζητάει. Αναπαραγωγές νυχτερίδων - Σούπερ τροφές - Φιορίνια. Ο νοών νοείτω.
Αλήθεια κανένα ζευγάρι γυαλιά νυχτερινής όρασης μήπως σας βρίσκεται ;;

nikexad
27.10.2011, 14:10
ρε παιδια απ 'οτι ειδα στις σε ζηταει΄-3.000 βελζεβουλοθαμνους
2.000 παγιδες
2.500 γουρλοματικα
και 475 καραμελωτα συνολικα δεν μου φαινωνται υπερβολικα ειδικα τα καραμελωτα αφου οπως λεει ο φανης μαζεψε σε μια συγκομιδη 80.εκτως αν κανω λαθος.

http://img440.imageshack.us/img440/2763/15209545.jpg

Τα 10 είναι από δώρα και τα υπόλοιπα τα πήρα από πράσο σε μεσαία χωράφια και καμιά εικοσαριά αμυγδαλιές.

1.500 φυτά την ημέρα Γιάννη μέσο όρο χρειαζόμαστε και 100 καραμελωτά.

Το εργαστήρι νυχτερίδας το πήρε κανένας?

serelis
27.10.2011, 14:13
me xorafakia 1x1 ke ta mpinelikia pou exo fai (vlepe foto pio pano) 72 drakoulompinelikia;)
nimizo tha pai kala :cool:

niko (Τα 10 είναι από δώρα ) ithela na iksera pios sou stelni tosa dora??

al_ritou
27.10.2011, 14:19
Ακριβώς με 16 ώρες παιχνιδιου (08:00-22:00) μαζεύεις 1800 φυτά περίπου (με προϋποθεση ότι το κεντρικό χωράφι είναι εντελώς άδειο). Με υπολογισμούς που έκανα όλα τα φυτά βγαίνουν μέχρι και την Δευτέρα το βράδυ. Όλες οι σπορές από σήμερα στις 18 μέχρι τη λήξη του event 41 και χρειαζόμαστε περίπου 38. Νομίζω πως αν κάποιος τηρήσει τα 2ωρα τυπικά θα το προλάβει άνετα.

Και μετά καλές νυχτεριδοεκτροφές....

Αλήθεια σε τι μπορεί να χρειαστεί η παραγωγή κοπριάς της νυχτερίδας? Ξέρει κάποιος?;)

menios8300
27.10.2011, 14:27
Λοιπόν, σε αυτό το event θα ταλαιπωρηθούμε ούτε για πε , ούτε για χρτ....αλλά για τη σπηλιά νυχτερίδας(όσοι δεν την έχουμε)...:eek:
Να πάρω μια από το zoomumba????Που το παράτησα και κάθετε τσάμπα?
Μίνα φέρε και σε μένα καμιά , μιας και ιδέα δεν έχω από το zoomumba.
Έχω βέβαια 2 στάβλους νυχτερίδων , που είχα τύχει σε μυστήριους στάβλους.
Γιατί μου μυρίζει μυστηριώδης σταβλάρχης για το Σ/Κ ;;

nikexad
27.10.2011, 14:29
niko (Τα 10 είναι από δώρα ) ithela na iksera pios sou stelni tosa dora??
Κι εγώ αυτόν ψάχνω.... χαχαχα

Όλες οι σπορές από σήμερα στις 18 μέχρι τη λήξη του event 41 και χρειαζόμαστε περίπου 38. Νομίζω πως αν κάποιος τηρήσει τα 2ωρα τυπικά θα το προλάβει άνετα.

Και μετά καλές νυχτεριδοεκτροφές....

Αλήθεια σε τι μπορεί να χρειαστεί η παραγωγή κοπριάς της νυχτερίδας? Ξέρει κάποιος?;)
Εκατσες και μέτρησες θηρίο όοοολες τις σπορές μέχρι τη λήξη του event?
Εβαλα και το εργαστήρι να κάνει την νυχτεριδοκοπριά. Στα φυτά θα την ρίχνουμε. Για να ταίζουμε τα ζωάκια μας δεν το βλέπω.

Για τον serelis δεν παίρνω και όρκο. Φτιάχνει διάφορα κοκτείλ και ποτίζει τα ζώα του....
Αυριο το πρωί θα ξέρουμε τι να κάνουμε με την κοπριά.

Αυριο στην παρέλαση θα πάρετε τα λαπτοπ μαζί σας? χαχαχα

countryburg71
27.10.2011, 14:31
καλησπέρααα!

μόλις πριν λίγο μάζεψα τη βασική με μεσαία χωραφάκια που είχα βάλει από το βράδυ και όλα φυτεμένα με όλυρα και πήρα μόνο 72 γλοιώδη γλυκάκια, κρίμα! αν το ήξερα θα έβαζα πράσο που είναι πολύ πιο γενναιόδωρο...

η τιμή στις τροφές σε μένα ακόμα δεν έχει κινηθεί ιδιαίτερα, βρίσκεται στα 474 αλλά κάνοντας μια σύντομη επισκόπηση για να δω τι παίζει τι βρήκα? τη στάσα, ναι παρακαλώ, τη στάσα! επιτέλους βρήκα και εγώ έναν γνωστό στη λαϊκή μου και νόμιζα η καημένη ότι με είχαν ξεπετάξει με όλους τους ξένους... γιούπιιιι!

μόλις χτύπησα ένα εργαστήρι νυχτερίδων από το εργοστάσιο για να δω τι παίζει με δαύτο (δεν πόνεσε πολύ, αλλά αν μου δώσει κοπριασμένη ποσότητα κοπριάς θα το διαλύσω:p)

ανεστάκο πολλά και θερμά συγχαρητήρια για την πρόοδό σου! και εις ανώτερα να αριστεύσεις!

ευχαριστώ όλα τα αγόρια για τους υπολογισμούς τους και την πολύτιμη βοήθεια που μας προσφέρουν σε κάθε δρώμενο.

εύκολο μου φαίνεται το ιβέντ και πολύ φοβάμαι ότι κάποιο λάκκο έχει η φάβα και πάλι παρατράγουδα θα έχουμε. μήπως να φωνάξουμε από τώρα την αρμόδια κυρία για να προετοιμαστεί?:p

antzella
27.10.2011, 14:40
καλησπερα στην παρεα!
ειμαι με ενα φακο στα χερια..και δεν βλεπω που παω..
εχω στραβωθει τελειως για να δω που ειναι το καθε τι..
αυτα τα event ειναι για το γειτονακι μου τον ανεστη που ειναι παιδι και βλεπει μια χαρα..τελος παντων.
παιδια χρειαζομαι αμεσα την βοηθεια σας..με ηρεμηστικα στα χερια ειμαι και τα νευρα κροσια..οι συχνες ερωτησεις δεν δινουν ολες τις απαντησεις.
δεν εχω καταλαβει το εξης.εχω σταυλο με νυχτεριδες.εχω επισης τωρα εργαστηριο με δαυτες.και τα ερωτηματα ειναι.
οταν φτιαχνω το σπιτακι που εχουμε για τις εκτροφες, δεν μου εχει τις νυχτεριδες απαραγωγη. ωστε να μπορεσω να κανω αναβαθμιση.που θα τις βρω??
(αν υποψιαστω οτι πρεπει να τελειωσω ολο το event για να μου ανοιξουν..δεν τα γλυτωνω τα χαπια..)
και το εργαστηριο τι βγαζει??λιπασμα??και τι διαφορετικο εχει απο το συνηθες??
δεν θελω να πιστεψω οτι χαλασα εργαλεια για να παραγω σκα.. εε..λιπασμα.
παιδακια οποιος ξερει απο εδω εσας ας μου πει..

ΔΙΑΚΟΣ
27.10.2011, 14:42
μηπως.. λεω μηπως.. θα παιζει καποιο ρολο για την παραγωγη σουπερ λιπασματος την οποια μας ειχαν εξαγγειλει εδω και παααααρα πολυ καιρο;μηπως λεω..!!

demon071998
27.10.2011, 14:45
Αντζελλα ρωτησα στην κουβεντουλα για την εκτροφη νυχτεριδων και μου ειπε η αλιντα οτι πρεπει να τελειωσω ολο το ιβεντ (δινεται σαν δωρο)! για το εργαστηριο δεν ξερω να σου πω, το εφτιαξα κι εγω αλλα χωρις να ξερω που χρησιμευει:eek:

minaogre
27.10.2011, 14:48
Μίνα φέρε και σε μένα καμιά , μιας και ιδέα δεν έχω από το zoomumba.

Βεβαίως και να σου φέρω...;)

countryburg71
27.10.2011, 14:51
βρε παιδιά, όποιοι είστε στο tgc ρίξτε μια ματιά στις συνταγές και πείτε μου αν εξακολουθείτε να βλέπετε τις καινούριες γιατί θα τρελαθώ. σε μένα πιστώθηκαν και ξεπιστώθηκαν δύο φορές, τι γίνεται?:confused:

nikexad
27.10.2011, 14:52
οταν φτιαχνω το σπιτακι που εχουμε για τις εκτροφες, δεν μου εχει τις νυχτεριδες απαραγωγη. ωστε να μπορεσω να κανω αναβαθμιση.που θα τις βρω??
(
Από την ανακοίνωση της Alida...

Αν τελειώσω και τους 4 χώρους υπάρχει καποιο επιπλέον έπαθλο που παίρνω;

Με την ολοκληρωση όλων των χώρων του σπιτιού ξεκλειδώνεις την εκτροφη νυχτερίδων

Με το γκουανό περιμένουμε να δούμε που και πως χρησιμεύει...

serelis
27.10.2011, 14:53
Για τον serelis δεν παίρνω και όρκο. Φτιάχνει διάφορα κοκτείλ και ποτίζει τα ζώα του.... χαχαχα

tis kano mpalitses meta tis alevrono ke tis tiganizo san keftedakia
den exo dokimasi akoma ala sto melon isos:p:D
leo na tis doso ston xontro apo kato ti lete?? xaxa

antzella
27.10.2011, 14:59
[quote=nikexad;1302077]Από την ανακοίνωση της Alida...

Με την ολοκληρωση όλων των χώρων του σπιτιού ξεκλειδώνεις την εκτροφη νυχτερίδων

παλι δεν καταλαβα..
νικο μου συμφωνα με αυτο που μου εδειξες και που το εχω δει και εγω..λεει οτι ξεκλειδωνει την εκτροφη νυχτεριδων.
μα και ο σταυλος που εχω τοσο καιρο..εκτροφη νυχτεριδων δεν κανει??
μηπως αυτο που γραφει,ειναι για οσους δεν το ειχαν παρει απο το haloween event??
οποτε παλι μενει το ερωτημα..πως μπορουμε να κανουμε εκτροφη για χρωματιστες νυχτεριδες??

serelis
27.10.2011, 15:01
antzella oxi ektrofi me afton tou event pou les kanis anaparagogi dldi polixromes
an den kano lathos:confused:

axouu den paaame kalaaa den pame kala gia dite ti mou irthe
na travikso tora tis kotsides mou i meta xaxa
http://img542.imageshack.us/img542/204/koufo.png

demon071998
27.10.2011, 15:05
γιαννη δεν κανεις λαθος, για αναπαραγωγη πολυχρωμων μιλαμε! αντζελλα ρωτησα στην κουβεντουλα και μου ειπε η αλιντα οτι για να μπορεσουμε να κανουμε εκτροφη πρεπει να εχουμε τελειωσει ολο το ιβεντ:(

antzella
27.10.2011, 15:18
παιδακια μου σορυ μπερδευτηκα.αναπαραγωγη ηθελα να γραψω..αλλο εγραψα.
το θεμα ειναι οτι τωρα καταλαβα.
δηλαδη η αναπαραγωγη χρωματιστων, θα ειναι εφικτη μονο κατοπιν ολοκληρωσης event
δηλαδη.αναπαραγωγη νυχτεριδων κατα 90% δεν θα κανω με τιποτα!!http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/274996_100000063222172_1505888_n.jpg
σας ευχαριστω πολυ!!

menios8300
27.10.2011, 15:19
Πρόεδρε έχεις και κοτσιδάκια ; :p
(εκτός αν εννοείς κάτι άλλο με τη λέξη ποτσίδες)
Γιατί μπερδεύεστε βρε παιδιά ; Το ίδιο πράγμα λέτε. Με τον απλό στάβλο που έχουμε τώρα βγάζουμε απλές νυχτερίδες. Για να μπορέσουμε να βάλουμε τις απλές νυχτερίδες στα "χοτέλς" και να μας δώσουν πολύχρωμες (όπως τα προβατάκια , οι λαγοί , οι κοτούλες και οι αγελαδίτσες) θα πρέπει να τερματίσουμε και τα 4 στάδια του δρώμενου.
Αλλιώς δε θα μπορούμε να βάλουμε τις απλές νυχτερίδες στα "χοτέλς".
Τα φυτά του δρώμενου δε δίνουν πολλά γλυκάκια. Μόλις 11 γλυκάκια από 92 μεσαία χωράφια.
Πάντως θα έχουμε πάλι πρόβλημα με το απλό λίπασμα (κοπριά).
Στη λαϊκή μου είναι κιόλας μαύρο το απόθεμα.
Πρόεδρε εκείνη την πατέντα που την έχεις ;

serelis
27.10.2011, 15:38
Πρόεδρε εκείνη την πατέντα που την έχεις ;

ela vre kriniari sou efera oriste ase na pari ke kanenas alos omos:p;)

http://1.bp.blogspot.com/-PTVgoj5Ry68/Tkd2UPvA72I/AAAAAAAAG0M/hBsJyN8T5W8/s400/kopria.png

countryburg71
27.10.2011, 15:41
μπήκε καινούριο εικονίδιο στις τροφές ζώων και είναι σχετικό με τις νυχτεριδούλες... αναρωτιέμαι τι θα είναι...

τα γλυκάκια από τα νέα δρακουλόφυτα είναι λίγα ακόμα και στα μεσαία χωράφια, πάλι θα τρέχουμε...

oikon4
27.10.2011, 15:47
καλησπέρα! να σας ρωτήσω κάτι?

ποιος ο λόγος να βάζεται απλό λίπασμα στα 2ωρα φυτά? ο χρόνος γίνεται από 1:34 σε 1:30. και? θέλω να πω δεν είναι 15ωρα και 17ωρα φυτά για να κόψει ώρες..

Θέλει κανείς νυχτεριδοστάβλους σε καλή τιμή?

http://img401.imageshack.us/img401/6768/34455458.jpg

annita68
27.10.2011, 15:50
τα γλυκάκια από τα νέα δρακουλόφυτα είναι λίγα ακόμα και στα μεσαία χωράφια, πάλι θα τρέχουμε...
kalispera stin sporoparea
exeis dikio,kai ego to proseksa einai liga ta glikakia...ite megala ite mesea xorafia.
tha itan poli oraio gia na einai alithino na min exei kanena kompo to xteni...ara kala to eipes kai pali treeeeexoume!:p
ena kalo exoun pantos auti i germani....prosexoun tin siluetta mas...me toso treksimo pou rixnoume,xaxaxa

menios8300
27.10.2011, 16:06
καλησπέρα! να σας ρωτήσω κάτι?

ποιος ο λόγος να βάζεται απλό λίπασμα στα 2ωρα φυτά? ο χρόνος γίνεται από 1:34 σε 1:30. και? θέλω να πω δεν είναι 15ωρα και 17ωρα φυτά για να κόψει ώρες..

Κωνσταντίνα που τους κονόμησες τόσους στάβλους ; Πόσο τον πουλάς ; :p
Το απλό λίπασμα με ανοιχτή τη ρούνα που το βελτιώνει σου δίνει 10 λεπτά , όχι ότι είναι πολλά , αλλά κάτι είναι. Τώρα θα μου πεις τι 1.34 , τι 1.24 , δεν έχεις και άδικο.
Όντως πολύ λίγα τα γλυκάκια οπότε το βράδυ επιβάλεται το τριανταφυλλάκι ή κάποιο άλλο φυτό μεγάλης διάρκειας για να ρεφάρουμε κάπως τα γλυκάκια. Το καλό είναι ότι δεν ζητάει πάρα πολλά , 500 είναι μόνο :p

serelis
27.10.2011, 16:07

:p poso tous poulas?? na kano silogi:p
http://img515.imageshack.us/img515/3117/stnixt.png

Φριφρι1
27.10.2011, 16:15
καλησπερα σας! ασχετο αλλα αλλαξε κ το γραφικο της φωλιας νυχτεριδων! ειναι πιο φωτεινο τωρα! οι γκοθικ φιλοι μας θα παθουν καταθλιψη! χαχαχα!

serelis
27.10.2011, 16:21
καλησπερα σας! ασχετο αλλα αλλαξε κ το γραφικο της φωλιας νυχτεριδων! ειναι πιο φωτεινο τωρα! οι γκοθικ φιλοι μας θα παθουν καταθλιψη! χαχαχα!

alithia :( pou ine o stef re pedia?? kero exo na ton do

minaogre
27.10.2011, 16:24
Πάντως μας φροντίζουν....Και σουπερ λίπασμα και μυστήριος σταβλάρχης :p

nikexad
27.10.2011, 16:36
τα δρακουλιάρικα φυτά στο δάσος και στο λιβάδι τα είδατε?
τι λέτε?
ξυλώνουμε σταύλους και εργαστήρια και φυτεύουμε δρακουλιάρικα πριν το φτιάξουν ή θα μας βρει μπελάς?

kostas019
27.10.2011, 16:40
τα δρακουλιάρικα φυτά στο δάσος και στο λιβάδι τα είδατε?
τι λέτε?
ξυλώνουμε σταύλους και εργαστήρια και φυτεύουμε δρακουλιάρικα πριν το φτιάξουν ή θα μας βρει μπελάς?

Εγώ τα είδα :) :)

Αλλά αν είναι bug, νομίζω θα βρείτε τον μπελά σας... γιατί η εκμετάλλευση των bugs απαγορεύεται από τους ΓΟΧ της Bigpoint ;)

nikexad
27.10.2011, 16:52
Ακυρο.Το εφτιαξαν.
Κρίμα....

Φριφρι1
27.10.2011, 17:11
βλεπω οτι εχετε μαζεψει τεραστιες ποσοτητες δρακουλογλυκων!εγω παλι εχω ελαχιστα! θα κυνηγησω τα φυτα οσο μπορω κ για τα γλυκα αν χρειαστει θα σκασω φι. το λεω με λυπη μου αλλα τις θελω τις νυχτεριδοαναπαραγωγες κ ας μη με πανε ιδιαιτερα αυτες! οι αναπαραγωγες εννοω! κ την κοπρια τους επισης σαν προιον! εμενα το ψωνιο μου με το παιχνιδι ειναι να εχω οτι καινουριο βγαινει, αλλοι εχουν τα χτ αλλοι τους πε.....εγω ειπαμε! ολοι εχουμε αδυναμιες!!!!

menios8300
27.10.2011, 17:19
Φριφρί δε νομίζω να χρειαστεί να αγοράσεις.
Βάζε το βράδυ κάποιο φυτό μεγάλης διάρκειας και το πρωί θα μαζεύεις αρκετά γλυκάκια. Μετά κατά τη διάρκεια της ημέρας που θα έχεις τα δρακουλο-φυτά όσα σου έρθουν και θα τα μαζέψεις , έχουμε μέρες μπροστά μας.

Πάντως μας φροντίζουν....Και σουπερ λίπασμα και μυστήριος σταβλάρχης :p
Μίνα δεν είναι μυστηριώδης σταβλάρχης , είναι δρώμενο που θα δίνει διπλούς πόντους από στάβλους και εργαστήρια.
Και εγώ μυστηριώδη σταβλάρχη περίμενα μπας και βγάλουμε κανα στάβλο νυχτερίδων αλλά δεν.
Βάζουν όμως προσφορές για σούπερ λίπασμα (+ το λίπασμα της ζωζως). Εμ κάπως πρέπει να βγει το μεροκάματο.

douko
27.10.2011, 18:16
καλησπερα σας.
μετα απο εικοσι χρονια στο νυχτο-μεροκαματο επιτελους η πρωτη αργια χωρις δουλεια.δε θα χαρω ομως την πανσεληνο γιατι δυστυχως υπαρχουν κι αλλες υποχρεωσεις που με κρατανε μακρια απο το σπιτι.μιας και θα λειπω θα το παλεψω με σουπερ χωραφια και μεσαια με μαρμελαδες οταν επιστρεψω.γι αλλη μια φορα σας ευχαριστω που σκεφτεστε και κανετε υπολογισμους και για μενα.
αν χρειαστει θα αγορασω δρακουλοφυτα, γιατι δε γινεται να μην ασχοληθω με τις παρδαλες νυχτεριδες, απο τους φουρνους .οσοι εχετε τα σιχαμερα μαρμελαδοψωμα,δεν ξερω αν το προσεξατε, αλλα με 15 φι εχεις 50 φυτα.ελπιζω να μη χρειαστω πολλα.οσο για τα γλυκακια νομιζω οτι θα τα καταφερω εχω μεχρι τωρα 90 με ενα μαζεμα κριθαρι και δυο μαζεματα δρακουλοφυτων.
και προσφορα σουπερ λιπασματος?τοσα μεροκαματα εχουν οι ανθρωποι και μαλιστα και τις αργιες ,τι να κανουν κλ...(μη παρεξηγηθω) θα γινουν?:p
καλα δρακουλομαζεματα.

evieva
27.10.2011, 19:45
Καλησπέρα !!

Αναλύσεις, μελέτες, μετρήσεις και στρατηγικές τζάμπα κόπος
Βλέπω την φάρμα μου να πιάνει
http://video.google.com/ThumbnailServer2?app=blogger&contentid=60e563699861a270&offsetms=5000&itag=w160&sigh=rlELfjLZl3WOibS9VRTnXLmmjFU
Αν δεν μπω εγκαίρως ...

Και νυχτερίδες οκ, χρειάζονται
τις αράχνες τι θα τις κάνω ???

serelis
27.10.2011, 20:11
Και νυχτερίδες οκ, χρειάζονται
τις αράχνες τι θα τις κάνω ???

:p tis nixterides den ksero
ala oi araxnes ine oti prepi gia ntekor:p:D

http://img89.imageshack.us/img89/1292/araxnes.jpg

oikon4
27.10.2011, 20:13
επιτέλους μπήκα!! γιούπι!!

που τους βρήκα τόσους στάβλους? στο σταβλάρχη οι μισοί μου βγήκαν νυχτερίδες.απο εκεί που δεν είχα κανένα...

menios8300
27.10.2011, 20:30
Καλά είμαστε σοβαροί ; Εργασίες συντήρησης τέτοια ώρα ;
Εκεί που μάζευα τα χωράφια και χάρηκα που μου έδωσε 13 γλυκάκια
(τα προηγούμενα μαζέματα με το ζόρι μου είχε δώσει μέχρι 10 ή 11 νομίζω) (δεν το έχω για γρουσούζικο το 13 , αντιθέτως)
και ξεκινάω να σπέρνω , τσαφ στη μέση της σποράς με πετάει από το παιχνίδι. Βρε να προσπαθώ να μπω , τίποτα , μουλάρωσε.
Μέχρι και από το Γιαπωνέζικο πήγα να δοκιμάσω , και από εκεί τίποτα , παντού τα ίδια , δοκιμάστε αργότερα , κάτι κάνεται λάθος ( όχι δεν ξέρω Γιαπωνέζικα - από το Αγγλικό το είδα αυτό και μετά στο Ελληνικό).
25 λεπτά γυρνούσα σε όλο το κόσμο να προσπαθώ να μπω, τίποτα.
Τελικά μετά από 25 λεπτά μπήκα από το Ελληνικό κανονικά.
Και ω τι έκπληξη , εργασίες συντήρησης λέει.
Άντε πες , τι να πεις , όχι πες.

nikologos
27.10.2011, 20:39
καλησπερα!!
για την κυριακη προμηθευτειτε 2 μαρμελαδες λαγοκερασο, 2 μπαλες τυριου και μια μαρμελαδα γκουαβα και ειστε κομπλε με λιγα χτ. μεγιστοποιηση π.ε. σε λιγοτερο χρονο.

ευκολο μου φαινεαι το σημερινο. μαλλον μας θελουν ολους στις αναπαραγωγες νυχτεριδας.

βαζω και εγω την απορια μου διπλα στις δικες σας: τι θα παραγει το εργαστηριο νυχτεριδας? πρωτη υλη για σουπερ λιπασμα μηπως? αγορασα ενα για να υπαρχει.

evieva
27.10.2011, 23:31
Μάλιστα
Πήραμε και το πρώτο σκ.. γκουανό νυχτερίδας

http://img822.imageshack.us/img822/6742/batvr.png

Ανώτατη τιμή πώλησης (με 75%) 1198,75 χτ

Πολύ αισιόδοξους σας βρίσκω με την ιδέα του σούπερ λιπάσματος.
Εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν θα το φτιάχνουμε τίποτα όπως όλα τα προϊόντα,
απλά θα το πουλάμε. ;)

Καληνύχτα σε όλους

nikexad
27.10.2011, 23:39
Μάλιστα
Πήραμε και το πρώτο σκ.. γκουανό νυχτερίδας

Ανώτατη τιμή πώλησης (με 75%) 1198,75 χτ

Πολύ αισιόδοξους σας βρίσκω με την ιδέα του σούπερ λιπάσματος.
Εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν θα το φτιάχνουμε τίποτα όπως όλα τα προϊόντα,
απλά θα το πουλάμε. ;)

Καλορίζικο....
Μην πουλάς τίποτα Ευη.
ή θα βάλουν αποστολές με νυχτερίδες και γκουανό (όπως τα μαλλιά) ή θα το βάλουν σε...συνταγές (όπως τα αυγά και τα γάλατα)
Συνταγή με .... νυχτερίδας. Αηδιαστικό μεν , απαραίτητο δε. Λίπασμα έξτρα σούπερ πάουερ μπορεί να φτιάχνουμε

Δεν μπορεί να μας βάλουν στην μπρίζα με χρωματιστές νυχτερίδες και εκτροφές, μόνο και μόνο για να πουλάμε τα πουπουδάκια τους...

evieva
27.10.2011, 23:46
Βρε βραδιάτικα πάλι σκ..συζήτηση πιάσαμε :D

Ότι πεις Νίκο, δεν πουλάω
Θα το φυλάξω ..
Βρε ούτε από χρυσάφι να ήταν

http://www.shinyshiny.tv/gold%20crap.jpg

anestis375
28.10.2011, 06:57
καλημερα σποροι!!

σημερα ειναι η εθνικη μας γιορτη!!
ζητω η ελλαδα!!

σε λιγο θα παω εκκλησια...
καλη συνεχεια σε ολους!!

Elsa_Tsi
28.10.2011, 08:51
Καλημέρα απροσάρμοστα σποράκια!!! Εδω στον αγώνα όλοι να προλάβουμε το event αν και έχω την εντύπωση ότι θα βγει εύκολα, μέχρι στιγμής δεν έχω φάει κανένα βιομηχανικό, ίσως στη μέση του event αν δω ότι δεν το έχω.

Συγχαρητήρια Ανεστάκο για τους βαθμούς!!! Και εις ανώτερα!!!

STASA...
28.10.2011, 08:56
kalhmera se olous.xronia polla.merikes fores den grafei apo to laptop se ellhnika,den allazei h zlvsaa.Elpizv na katalabenete oloi :) exete ftiajei eikona gia to ibent 28 ?? egv nai alla den ua thn balv shmera.uelv na thn ftiajv kai allo,mallon thn kuriakh.Ua thn deite otan thn balv kai ua moy peite thn gnvmh sas.

fofo240292
28.10.2011, 09:03
καλημερα σπορακια...ορεξατοι μου ειστε πρωι πρωι, μπραβο, ετσι σας θελω....

αιντε να πουμε και σ αυτη την κατοχη το " Ο Χ Ι"!!! Λ-event-ικα!!!!!!!!!!!!!

george-eyh
28.10.2011, 10:12
καλημερα σπορια και χρονια πολλα..κατα αλλα για το ιβεντ ψιλο δυσκολο και ψιλο ακριβο.ειτε σε φιορινια ειτε σε χορτοταλιρα (βιομηχανικα) .για να μην το ξεχασω εχω θεσεις γειτονα οποιος θελει στελνει.ευχαριστω και παλι καλημερα σας.

-snorkel-
28.10.2011, 10:16
Θα σας παρακαλέσω να είστε ιδιαιτέρα προσεκτικοί στις αναρτήσεις σας

Πολιτικά ζητήματα και δηλώσεις
Ο καθένας έχει μια πολιτική άποψη. Ο ένας σκέφτεται ίσως συντηρητικά, ο άλλος είναι ίσως πιο ακραίος. Ο ένας ανήκει στην Αριστερά, ο άλλος στο Κέντρο και ο τρίτος στη Δεξιά. Αυτές οι απόψεις και οι πεποιθήσεις δεν έχουν ουδεμία θέση εδώ. Κρατήστε λοιπόν την άποψή σας για τον εαυτό σας και μην ενοχλείτε άλλους με τέτοια ζητήματα.

Στο forum οφείλουν οι χρήστες που κάνουν δηλώσεις πολιτικού χαρακτήρα να τις έχουν αναλογιστεί καλά. Είναι στην κρίση των συντονιστών, να τροποποιήσουν ή και να διαγράψουν όποια δήλωση κρίνουν απαραίτητο.

george-eyh
28.10.2011, 10:23
χαρα συγνωμη το αλλαξα.αν θελεις μην το σβηνεις.χρονια πολλα.

demon071998
28.10.2011, 11:08
καλημερα και χρονια πολλα στη σποροπαρεα! πως πατε? μαζευετε γλυκακια να φανταστω ε? εγω δεν παιρνω μερος σ' αυτο το event γιατι δεν μου αρεσει καθολου:(
παρακαλω λοιπον τα σπορογειτονακια μου να μη μου στελνετε γλυκακια και παει στραφι το δωρο, αρωματα μαζευω για τα λατρεμενα μου γεννητουργια:cool:
ευχαριστω και καλα γλυκομαζεματα

tilmad13
28.10.2011, 11:11
Καλημερα σε ολα τα σπορακια :p
Πως πηγε η παρελαση ?? Αγκαλια με τα laptop εισασταν ??
Δεν ξερω αν το επισημανε κανενας αλλα ειναι το πρωτο event που δεν δινει αστερακια :confused: Λετε να εφτασε η μεγαλη ωρα ?

anestis375
28.10.2011, 11:20
Καλημερα Τηλεμαχε!!
μια χαρα πηγε η παρελαση σε εμας..πηρα και απο ενα κεκακι και ενα χυμο;)

οχι βρε που να το παρω το λαπτοπ??
εχει δυο ωρες περιπου που γυρισα και ειμαι μεσα απο τοτε...
τηλεμαχε και εγω πριν απο λιγο το προσεξα..ουτε ενα αστερακι...
ελπιζω να μπει επιτελους οι νεες ρουνες.

οσο για το ιβεντ εγω φυτευω μυγοπαγιδες της αφροδιτης(φριφριδουλα???:D) να παρω την μυγοπαγιδα και μετα θα μαζευω γλυκακια για την στοιχειωμενη βιλλα..
τωρα οτι αλλο προλαβω καλο θα ειναι...:p

tilmad13
28.10.2011, 11:33
Καλημερα Τηλεμαχε!!μια χαρα πηγε η παρελαση σε εμας..πηρα και απο ενα κεκακι και ενα χυμο;)

Οσα χρονια κ αν περασουν ο χυμος κ τα κεκακια μετα τη παρελαση ειναι σταθερη αξια :D :D

Με την ευκαιρια να σου πω κ συνχαρητηρια για τη προοδο σου στο σχολειο κ εις ανωτερα Ανεστακο :)

oikon4
28.10.2011, 11:38
Καλημερα Τηλεμαχε!!
μια χαρα πηγε η παρελαση σε εμας..πηρα και απο ενα κεκακι και ενα χυμο;)

οχι βρε που να το παρω το λαπτοπ??
εχει δυο ωρες περιπου που γυρισα και ειμαι μεσα απο τοτε...
τηλεμαχε και εγω πριν απο λιγο το προσεξα..ουτε ενα αστερακι...
ελπιζω να μπει επιτελους οι νεες ρουνες.

οσο για το ιβεντ εγω φυτευω μυγοπαγιδες της αφοριτης(φριφριδουλα???:D) να παρω την μυγοπαγιδα και μετα θα μαζευω γλυκακια για την στοιχειωμενη βιλλα..
τωρα οτι αλλο προλαβω καλο θα ειναι...:p

Καλημερα!
Έψαχνα τις εικόνες μου σήμερα και βρήκα αυτό. Δεν πρόλαβα να το ανεβάσω εκείνη τη μέρα και το πέτυχα τώρα:

http://img253.imageshack.us/img253/2646/15091746.jpg

Συγχαρητήρια και για τους βαθμούς σου!

Δεν είναι το πρώτο event που δεν έχει αστεράκια, ούτε το χοντροπρόβατο είχε...

anestis375
28.10.2011, 11:40
Οσα χρονια κ αν περασουν ο χυμος κ τα κεκακια μετα τη παρελαση ειναι σταθερη αξια :D :D

Με την ευκαιρια να σου πω κ συνχαρητηρια για τη προοδο σου στο σχολειο κ εις ανωτερα Ανεστακο :)

σε ευχαριστω πολυ και σενα και την ελσα;)

το κεκακι πεντανοστιμο...δεν επιτρεπεται για τον προεδρο..εχει ζαχαρη;)
επιτρεπεται για μενα που μπορω να φαω οσα θελω:
http://img259.imageshack.us/img259/8550/biotexnika2.jpg
http://img811.imageshack.us/img811/4112/biotexnika3.jpg

edit:ευχαριστω για την εικονα κωνσταντινα!!:D
εισαι αστερι!!
ευχαριστω πολυ και σενα!!

tilmad13
28.10.2011, 11:42
Καλημερα!
Δεν είναι το πρώτο event που δεν έχει αστεράκια, ούτε το χοντροπρόβατο είχε...

Αν λες το χοντρογατο με τις σφυριες , ειχε αστερακια κ μαλιστα πολλα :D :D

oikon4
28.10.2011, 13:23
Αν λες το χοντρογατο με τις σφυριες , ειχε αστερακια κ μαλιστα πολλα :D :D

Όχι, για το Shaun το χοντροπρόβατο που μαζευαμε καθε ώρα τούρτες. Δεν είχε αστεράκια.

george-eyh
28.10.2011, 13:35
σποροι μια ερωτηση.τι βιομηχανικα με συμφερει να φαω?? εχω 12 μεγαλα χωραφια και βαζω νερο,κοπρια και καποιες φορες σουπερ λιπασμα.

anestis375
28.10.2011, 13:59
σποροι μια ερωτηση.τι βιομηχανικα με συμφερει να φαω?? εχω 12 μεγαλα χωραφια και βαζω νερο,κοπρια και καποιες φορες σουπερ λιπασμα.

αν θες πολλα φυτα ενα τσαντνι καροτου-μηλου η αν δεν εχεις μαρμελδα κολοκυθι...
αν θες π.ε΄κολοκυθομηλοπιτα η αν δεν εχεις ψωμι καροτου...

εγω εχω αρκετα βιομηχανικα και σποπευω να τα καταναλωσω μαλλον το σαββατοκιριακο η το επομενο σαββατοκυριακο..παντως μια γεματη μερα χωρις σχολεια..

serelis
28.10.2011, 14:04

rikse mia matia edo nomizo ine turbo;)
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1301647&postcount=10865

STASA...
28.10.2011, 14:09
rikse mia matia edo nomizo ine turbo;)
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1301647&postcount=10865
sereliσ να τρως ψωμακια καροτου οταν εχεις καταναλωσει κολοκυθο-μηλοπιτα γιατι προσθετοντε 4 ωρες...εγω εχω φαει παρα πολα,και εχω για 78 ωρες +60% π.ε σε ολλα..και πριν τελειωσουν οι ωρες θα φαω και αλλα.ειναι πολυ ακριβω να αγορεζεις καθε φορα κολοκυθο-μηλοπιτα..και να φτιαχνει δεν σου περνει και λιγα...

serelis
28.10.2011, 14:19
STASA... (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=181707)
to ksero kali mou tros prota ta megala ke meta simplironis ores me ta ftina;)

minaogre
28.10.2011, 14:50
to ksero kali mou tros prota ta megala ke meta simplironis ores me ta ftina;)

Μια διευκρίνηση δηλαδή μετά τις 18 ώρες συνεχίζει να δίνει το +2 , και το 60%?Δεν το χω δοκιμάσει , νόμιζα ότι μετά την πάροδο των 18 ωρών γίνεται +1 και 20%.Γιατί άμα είναι έτσι συμφέρει!:)

buenakias
28.10.2011, 14:54
Καλησπέρα σε όλους!
Μια διευκρίνηση δηλαδή μετά τις 18 ώρες συνεχίζει να δίνει το +2 , και το 60%?Δεν το χω δοκιμάσει , νόμιζα ότι μετά την πάροδο των 18 ωρών γίνεται +1 και 20%.Γιατί άμα είναι έτσι συμφέρει!:)

Δεν μπορούσα να το πιστέψω (απ΄την χαρά μου :p) και ρώτησα στην κουβεντούλα και τελικά όντως ισχύει!!!! :)
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1304462&postcount=1641

serelis
28.10.2011, 14:56
ne opos to grafo pio pano

minaogre
28.10.2011, 15:03
ne opos to grafo pio pano

Ευχαριστώ πολύ....Τέλειο,απλά τσιγκουνευόμουν (έχω μόνο 2) και έβαζα μόνο μαρμελάδα κολοκύθι και ψωμί καρότου..:D

anestis375
28.10.2011, 15:43
exete ftiajei eikona gia to ibent 28 ??
εγω στασα εχω φτιαξει και ελπιζω να αρεσει;)
θα την ανεβασω μαλλον την τριτη γιατι θελω να δω κι αλλες φαρμες πρωτα και μετα να αποφασισω...βεβαια εχω καταληξει σε μια φωτογραφια..

εν τω μεταξυ η φαρμα μου ειναι καπως ετσι:
Φάρμα (http://img254.imageshack.us/img254/6496/mikra2.jpg):p
εχω βοηθους γι΄αυτο το εκανα..θα το εκμεταλλευτω πληρως...
αυριο θα καταναλωσω ενα τσαντνι(καροτου μηλου βεβαια) με 2 μαρμελαδες κολοκυθι για να αυξηθουν οι ωρες...τι λετε??τα παω καλα??

menios8300
28.10.2011, 17:14
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά
Θα ήθελα να πω ένα μπράβο στους συντονιστές για την ιδέα να διμιουργήσουν αυτό το εορταστικό δρώμενο στο φόρουμ, και ακόμα περισσότερα μπράβο σε όλους όσους συμμετέχουν και θα συμμετάσχουν.
Πολύ θα ήθελα να έβλεπα μια συμμετοχή και του Δία
(αν και θα έπρεπε να ήταν εκτός συναγωνισμού γιατί σίγουρα θα ήταν το κάτι άλλο).
Στα τρέχοντα θέματα τώρα.
Σελίδα 1085 , ανάρτηση 10849 , είχα εξηγήσει το πως μπορούμε να εκμεταλευτούμε τα τσατνί καρότου μήλου και μαρμελάδα κολοκύθι για να έχουμε το +2 στα φυτά. Το ίδιο μπορεί να γίνει και με το συνδυασμό κολοκυθομηλόπιτας και ψωμί καρότου για 60% στους πε.
Ανέστη μια χαρά τα πας , εφόσον έχεις βοηθούς πολύ καλά έκανες και έβαλες τα μικρά χωράφια. Κατανάλωσε και τα απαραίτητα προϊόντα και θα είσαι σούπερ-ντούπερ.
Το τριανταφυλλάκι μια χαρά απέδωσε το πρωί και μάζεψα 69 γλυκάκια.
Παρέδωσα τα 225 και πήρα τη βίλα την οποία έχω κοτσάρει στον κήπο.
Βελζεβουλοθάμνοι τέλος (είχα άπόθεμα 300 περίπου από το προηγούμενο δρακουλιάρικο) , απόψε το βράδυ μάλον τελειώνω και με τους γουρλομάτηδες και αύριο με το καλό θα έχω τις μυγοπαγίδες για να ξεμπερδέψω με όλα αυτά και να δοκιμάσω τις αναπαραγωγές , εφόσον βέβαια μαζέψω και τα απαραίτητα γλυκάκια.
Στάσα , Ανέστη περιμένω να δω τις διμιουργίες σας για το δρώμενο στο φόρουμ.

edit : Ανέστη διόρθωσε το όνομα της Φριφρί γιατί αν διαβάσει ότι την έκανες αφό(δ)ριτη , ποιος την ακούει μετά.

anestis375
28.10.2011, 17:27
Καλησπερα Φανη!!
βρε καλα εκανα που εβαλα μικρα χωραφια αλλα χανω παρα πολυ σε γλυκα...
πριν απο λιγο πηρα μολις 6 γλυκακια απο μυγοπαγιδες:o
ελπιζω να μην συμβει το ιδιο και με το σπανακι που θα βαλω γιατι τοτε δεν θα συμφερουν...
αλλα με τα μικρα χωραφια θα παω μεχρι να τελειωσω τις μυγοπαγιδες και τους γουρλωματικους..τις μυγοπαγιδες τις εχω αυριο αλλα τους γουρλωματικους ισα-ισα φανταζομαι..:o
τελος παντων..δεν εχω κανει ακριβη προγραμματισμο οποτε θα δουμε....

Καληνυχτα!!

edit:οντως φανη..το σκοτωσα το ονομα..ελπιζω να μην ουρλιαξεις φριφριδουλα...;)

Φριφρι1
28.10.2011, 20:11
Καλησπερα σπορακηδες! Επιτελους μπηκα στο παιχνιδι! :mad: Φανη δεν παρεξηγω καλε μου! Με το ονομα εννοω! Ανεστακο....την πηρα την μυγοπαγιδα εγω! Δικια μου ηταν ουτως η αλλως, χαχαχα! Το κυνηγαω πολυ το ιβεντ με σουπερ χωραφια κ καροτο - μηλο, να ναι καλα μια ψυχη που το στειλε δωρακι! ;) Θελω τις νυχτεριδοαναπαραγωγες!!!!

serelis
28.10.2011, 20:21
kalispera
ke ego pou ime mesa ti katalava tipota den kouniete :mad:
to taxidromio kolimeno apo xorafi se xorafi ena (kiriolektika) tsigaro dromos
ke alo ena na mazepso me tous voitous :mad: pane ta sikotia mou ta mavrisa:D
ase o louloudokipos akoma fortoni :o
vre pedia triimero exoume ipame na peksoume :o
exo ke ali kartela dipla ke pezo se alo perimenontas na fortosi etouto:D
malon me vlepo na kolao sto alo ke na isixaso apo etouto
ke sigoura den tha fteo :(

nikexad
28.10.2011, 20:25
καλησπερα απροσαρμοστα...
Το κυνηγαω πολυ το ιβεντ με σουπερ χωραφια κ καροτο - μηλο, να ναι καλα μια ψυχη που το στειλε δωρακι! Θελω τις νυχτεριδοαναπαραγωγες!!!!
Φριφριδούλα δες αυτό το ποστ ----> http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1301310&postcount=10849

...του Φάνη, γιατί είναι πολύ χρήσιμο πως αυξάνεις τις ωρες που έχεις τα μπονους.

Εγώ δεν το πήρα χαμπάρι και χρησιμοποίησα το τσάντι χωρίς το καροτόψωμο.
Ας πρόσεχα.... τουλάχιστον είμαι στο μέσο όρο οπότε μπορεί να μην ξαναχρειαστεί να φάω τσάτνι.

Για όσους δεν συμμετέχουν στο event.... μπορούν να φυτεύουν βελζεβουλοθάμνους για να τους χρησιμοποιήσουν στην αποστολή Βρακουλας που δίνει αστεράκια.

Σαλιγκαράκι
28.10.2011, 20:28
Καλησπέρα (είχα περάσει κανα-δυο φορές στο παρελθόν αλλά δεν με είδατε... δεν πειράζει, παρακολουθώ το θέμα σας στενά όμως :p)

Για όσους δεν συμμετέχουν στο event.... μπορούν να φυτεύουν βελζεβουλοθάμνους για να τους χρησιμοποιήσουν στην αποστολή Βρακουλας που δίνει αστεράκια.

Φοβάμαι πως η αποστολή δεν ζητάει μόνο βελζεβουλοθάμνους, αλλά και φαντάσματα :(

Φριφρι1
28.10.2011, 20:29
καλησπερα απροσαρμοστα...

Φριφριδούλα δες αυτό το ποστ ----> http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1301310&postcount=10849

...του Φάνη, γιατί είναι πολύ χρήσιμο πως αυξάνεις τις ωρες που έχεις τα μπονους.

Εγώ δεν το πήρα χαμπάρι και χρησιμοποίησα το τσάντι χωρίς το καροτόψωμο.
Ας πρόσεχα.... τουλάχιστον είμαι στο μέσο όρο οπότε μπορεί να μην ξαναχρειαστεί να φάω τσάτνι.

Ναι Νικο μου, το εχω παρει χαμπαρι! Ειχα κ καλο δασκαλο! ;) Το τσαντι καροτου - μηλου σε ποιο επιπεδο ανοιγει;

nikexad
28.10.2011, 20:32
Ναι Νικο μου, το εχω παρει χαμπαρι! Ειχα κ καλο δασκαλο! ;) Το τσαντι καροτου - μηλου σε ποιο επιπεδο ανοιγει;

Στο 4ο...
Καλός ο δάσκαλος, καλή και η μαθήτρια....
Εγώ ήμουν ο μπουμπούνας της τάξης τελικά... :p

Καλησπέρα (είχα περάσει κανα-δυο φορές στο παρελθόν αλλά δεν με είδατε... δεν πειράζει, παρακολουθώ το θέμα σας στενά όμως )
Φοβάμαι πως η αποστολή δεν ζητάει μόνο βελζεβουλοθάμνους, αλλά και φαντάσματα

Σαλιγκαράκι μην απογοητεύεσαι. Δεν ειμαστε ακαταδεχτοι απλα, γίνεται χαμός καμιά φορά στο θεμα....

Βεβαια ζητάει και φαντασματα και ταφοπλακες και απ'όλα...
Αλλά τουλαχιστον θα μαζευτουν οι βελζεβουλοθαμνοι τωρα.
Κι εγω μολις τελειωσω το event θα βαλω μπρος για θαμνους... Οτι μαζεψω κερδος (για την Βρακουλας) θα είναι...

serelis
28.10.2011, 20:40
Φοβάμαι πως η αποστολή δεν ζητάει μόνο βελζεβουλοθάμνους, αλλά και φαντάσματα :(

etimase ta zazavoulia tora me to paso sou ke ta fantasmata stin ora tous;)

gitonakia den afinete to koutsompolio :p kokinizo:D

niko avrio me ton kidemona sou:D

menios8300
28.10.2011, 20:45
Νίκο δεν το πιστεύω ότι μπερδεύτηκες και εσύ και δεν ακολούθησες την τακτική με τα φθηνά μαρμελοδόψωμα.Μαζί τα λέγαμε για το πόσα φυτά και πως και τι θα κάνουμε για το δρώμενο.
Σε έφαγε ο Ανέστης :p
Καλησπερα σπορακηδες! Επιτελους μπηκα στο παιχνιδι! :mad: Φανη δεν παρεξηγω καλε μου! Με το ονομα εννοω! Ανεστακο....την πηρα την μυγοπαγιδα εγω! Δικια μου ηταν ουτως η αλλως, χαχαχα! Το κυνηγαω πολυ το ιβεντ με σουπερ χωραφια κ καροτο - μηλο, να ναι καλα μια ψυχη που το στειλε δωρακι! ;) Θελω τις νυχτεριδοαναπαραγωγες!!!!
Φριφρί αρκεί να μην βάλεις τις τσιρίδες πάλι , θα τις πάρεις τις αναπαραγωγές , αρκεί βέβαια να μπορείς να μπεις στη φάρμα σου γιατί αν πάει έτσι το Σ/Κ , άστα-βράστα.
Καλησπέρα (είχα περάσει κανα-δυο φορές στο παρελθόν αλλά δεν με είδατε... δεν πειράζει, παρακολουθώ το θέμα σας στενά όμως :p)

Καλώς το Σαλιγκαράκι. Πας πολύ αργά (σαν σαλιγκαράκι που είσαι) και για αυτό δεν σε είδαμε, εδώ πρέπει να πηγαίνεις σφαίρα όπως πάει και το παιχνίδι ( ρώτα τον Πρόεδρο πόσο σφαίρα πάνε τα εκκολαπτήρια που έχει :p
Όσο για το Βράκουλα ένα κάρο πράγματα ζητάει , σαν εμάς εδώ που αμα πάρουμε φόρα δεν προλαβαίνεις να διαβάσεις τις αναρτήσεις.
Και χθες και σήμερα το παιχνίδι κώλησε μόλις ο αριθμός των ενεργών συμμετοχών πέρασε τις 400.000 , τυχαίο ; Δε νομίζω

Σαλιγκαράκι
28.10.2011, 20:48
Καλώς το Σαλιγκαράκι. Πας πολύ αργά (σαν σαλιγκαράκι που είσαι) και για αυτό δεν σε είδαμε, εδώ πρέπει να πηγαίνεις σφαίρα όπως πάει και το παιχνίδι ( ρώτα τον Πρόεδρο πόσο σφαίρα πάνε τα εκκολαπτήρια που έχει :p
Όσο για το Βράκουλα ένα κάρο πράγμτα ζητάει , σαν εμάς εδώ που αμα πάρουμε φόρα δεν προλαβαίνεις να διαβάσεις τις αναρτήσεις.

Αργά πάω η καημένη κι εγώ, σαλιγκάρι γρήγορο γίνεται;
Αααα πρέπει να πάρω την λιμουζίνα από τον διακοσμητή να πηγαίνω γρήγορα παντού :p

Όσο για τον Βράκουλα, τι να τον κάνω; Αναγκαστικά του δίνω διάφορα μπας και πάρω κανα αστεράκι να φεύγουν οι ρούνες σιγά σιγά!

nikexad
28.10.2011, 20:54
Νίκο δεν το πιστεύω ότι μπερδεύτηκες και εσύ και δεν ακολούθησες την τακτική με τα φθηνά μαρμελοδόψωμα.Μαζί τα λέγαμε για το πόσα φυτά και πως και τι θα κάνουμε για το δρώμενο.
Σε έφαγε ο Ανέστης :p

χαχαχα το μόνο σίγουρο.
Εκανα μια ώρα να βάλω τα μικρά χωραφάκια 1Χ1 για να κερδίσω το +2 φυτών και μετά από τα πολλά κλικ-κλικ ζαλίστηκα και δεν έφαγα το καροτόψωμο.
Την επόμενη μερα ήταν αργά πια. Δεν πειράζει...

niko avrio me ton kidemona sou:D
γεια σου Πρόεδρε......

serelis
28.10.2011, 20:54
( ρώτα τον Πρόεδρο πόσο σφαίρα πάνε τα εκκολαπτήρια που έχει :p

pia?? afta les?? stin mpara ine pou na ta vgalo :o apa pa
tha kolisoun mexri ke oi gitones:D
http://img39.imageshack.us/img39/500/ekomu.png

ke to savato exi ke diplous P.E ti na kano apla tha ta kitao:mad:

Σαλιγκαράκι
28.10.2011, 20:59

Πόσα; :eek:
Με γελούν τα μάτια μου; 28 εκκολαπτύρια; 5 πορτοκαλί;

Εγκεφαλικό...

Εγώ έχω ένα εκκολαπτύριο :p
Έχω και δύο αυγουλόδεντρα, με λίπασμα της ζωζώς, 4 αυγουλάκια το καθένα... Μια χαρά...

Λοιπόν, και τα σαλιγκάρια χρειάζονται ύπνο :p
Θα ξαναπεράσω! Καληνύχτα σας!

serelis
28.10.2011, 21:07
pedia kante kalo koumanto gia tous diplous p.e leo ego tora;)
ergastiria tha valo osa perni ke nomizo pos osoi kinigoun tous p.e aksizi ke i super trofi;)apla kante koumanto pou lei ke o nikos gia pola mazemata;)
etimaste tous xl & xxl stavlous kitate tous xronous ke ola tha pane prima

nikexad
28.10.2011, 21:21
Τελικά το γκουανό δεν ξέρουμε ακόμα που χρησιμεύει ε?
Είμαι περίεργος να δω τι θα σκαρφιστούν οι Γερμανοί γι'αυτό...

Αποκλείεται πάντως να το βάλανε μόνο για πώληση. Πρέπει να σπρώξουν τις εκτροφές νυχτερίδων...

Ειναι περίεργο πάντως που δεν το είπαν (που θα χρησιμεύει) από τωρα ... Πολλοί αρχίζουν και το παρατάνε το event και πάνε για 1-2 διακοσμητικά από τη βίλα του Δρακουμέλ.
Αλλά φαντάζομαι θα αναπληρωθεί μετά με φιορίνια για όσους δεν προλάβουν...

Ας το μαζεύουμε και βλέπουμε ....

serelis
28.10.2011, 21:29
ke ta mathimata ipasias den trogonte niko:p
oute kaoumpois egina ala ena 7araki miria ta evgala prin ligo kero
mazeve ke min anisixis kati tha ta kanoume ;)

ΔΙΑΚΟΣ
28.10.2011, 22:22
pia?? afta les?? stin mpara ine pou na ta vgalo :o apa pa
tha kolisoun mexri ke oi gitones:D

ke to savato exi ke diplous P.E ti na kano apla tha ta kitao:mad:

Προεδρε τετοια κανεις και τρομαζεις τον κοσμοhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gifαντε μετα να ξαναπατησει η κοπελα στο θεμα.τρεχοντας εφυγε τραβωντας τα μαλλια της.http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon6.gif

καλησπερα και χρονια πολλα εστω και καθυστερημενα.ολοι στον αγωνα βλεπω.αντε να δουμε τι θα γινει και μ'αυτο.λογικα οι περισοτεροι το εχουν.αν οχι θα ειναι για λιγο,ωστε να τσιμπησει και το μερτικο της η μαμα.http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon11.gif

anestis375
28.10.2011, 22:41
γεια σας!!

το οτι θα εμπαινα μια φορα στις 1 η ωρα το βραδυ και να μαζευω μαρουλακια για την αποστολη δεν το ειχα φανταστει ποτε στην ζωη μου...;)
μα και αυτη η καμπανια..17.000 μαρουλια θελει...
αναρωτιεμα πως την τελειωσατε οταν δεν υπηρχε το τσαντντι καροτου μηλου...

καλο ξημερωμα!!

-zoimarinou-
29.10.2011, 06:17
pedia kante kalo koumanto gia tous diplous p.e leo ego tora;)
ergastiria tha valo osa perni ke nomizo pos osoi kinigoun tous p.e aksizi ke i super trofi;)apla kante koumanto pou lei ke o nikos gia pola mazemata;)
etimaste tous xl & xxl stavlous kitate tous xronous ke ola tha pane prima
Καλημερα σ'ολα τ'απροσαρμοστα παιδια,μικρα και μεγαλα.
Συμπαθατε με που ερχομαι απροσκλητη,αλλα επειδη παρακολουθω τις αναρτησεις σας ηθελα να συμπληρωσω στα παραπανω που αναφερει ο προεδρος (επειδη του διεφυγε οχι τιποτα αλλο) και τα σχετικα
μπαλιτσες τυριου και μαρμελαδα γκουαβα για ακομη γρηγοροτερη παραγωγη στους σταβλους και τα εργαστηρια.
Καλη συνεχεια και καλες σοδειες σ'ολους.

Σαλιγκαράκι
29.10.2011, 07:58
Προεδρε τετοια κανεις και τρομαζεις τον κοσμοhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gifαντε μετα να ξαναπατησει η κοπελα στο θεμα.τρεχοντας εφυγε τραβωντας τα μαλλια της.http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon6.gif

Ε, μπορεί να μου έφυγε το μισό μαλλί από το μαλλιοτράβηγμα, αλλά αυτό το θέμα μ' αρέσει και δεν λέω να φύγω επειδή έμεινα μισοκαραφλή! :D

Να ρωτήσω πόσο καιρό παίζει ο Πρόεδρος το παιχνίδι; :)

Φριφρι1
29.10.2011, 08:01
Καλημερα στους σπορακηδες! Τι κανετε κ δεν ποσταρει κανεις; Μαζευετε μαζευετε κ τρεχετε για το ιβεντ, ε; Κ εγω! Λοιπον Ζωη, να ξερεις οτι τα βιομηχανικα ο παρεδρουλης τα ξερει επεξω κ ανακατωτα! Αλιμονο σε αυτους, βλεπε εμενα , που στα βιομηχανικα ειμαι ακομα με το ροπαλο στον ωμο! πρωτογονη κατασταση σου λεω! :eek: Αντε τωρα σας αφηνω κ τρεχω να μαζεψω τα γουρλωματικα! Σημερα μεχρι το μεσημερι πρεπει να εχω παρει το θαμνο για να παω βουρ για τις κολοκυθες! Το φυτο μου παντως που τρωει μυγες.....ειναι μια ομορφια! :p

Mitch_461997
29.10.2011, 08:10
Καλημέρα σπόροι :)
ας περάσω και εγώ μια βόλτα, να δώ τι κάνετε:rolleyes:
χθές έψαχνα και έψαχνα ένα ποστ του menios8300 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=217892) για μία αναλάση του με τα βιοτεχνικά προιόντα και κυρίος με τις μαρμελάδες κολοκύθι και το τσαντί μήλου-καρότου,μα δεν βρίκα την ανάλυση , και είπα να περάσω μπάς και μου δώσουν το Post...

Πόσα ζαχαροτά μαζέψατε μέχρι στιγμής;
ελπίζω να τα πάτε τέλια με το event ! :)

Σαλιγκαράκι
29.10.2011, 08:17
Το φυτο μου παντως που τρωει μυγες.....ειναι μια ομορφια! :p

Καλέε πότε πρόλαβες και το πήρες; :eek:
Πάει, θα μου φύγει όλο το μαλλί! Εγώ ακόμα το παλεύω αυτό το φυτό που τρώει μύγες!
Καλημέρα σπόροι :)
ας περάσω και εγώ μια βόλτα, να δώ τι κάνετε:rolleyes:
χθές έψαχνα και έψαχνα ένα ποστ του menios8300 (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/member.php?u=217892) για μία αναλάση του με τα βιοτεχνικά προιόντα και κυρίος με τις μαρμελάδες κολοκύθι και το τσαντί μήλου-καρότου,μα δεν βρίκα την ανάλυση , και είπα να περάσω μπάς και μου δώσουν το Post...

Πόσα ζαχαροτά μαζέψατε μέχρι στιγμής;
ελπίζω να τα πάτε τέλια με το event ! :)

Καλημέρα Μήτσο :)
Εγώ δεν είμαι ακόμα σπόρος, αλλά λέω να προσαρμοστώ στους απροσάρμοστους :D
150 ζαχαρωτά για την ώρα :)
Με το event ψιλοχάλια, έχω βάλει στόχο την βίλα και την μυγοπαγίδα!

Αυτό (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1301310&postcount=10849) το ποστ ψάχνεις;

-zoimarinou-
29.10.2011, 08:21
Καλημερα στους σπορακηδες! Τι κανετε κ δεν ποσταρει κανεις; Μαζευετε μαζευετε κ τρεχετε για το ιβεντ, ε; Κ εγω! Λοιπον Ζωη, να ξερεις οτι τα βιομηχανικα ο παρεδρουλης τα ξερει επεξω κ ανακατωτα! Αλιμονο σε αυτους, βλεπε εμενα , που στα βιομηχανικα ειμαι ακομα με το ροπαλο στον ωμο! πρωτογονη κατασταση σου λεω! :eek: Αντε τωρα σας αφηνω κ τρεχω να μαζεψω τα γουρλωματικα! Σημερα μεχρι το μεσημερι πρεπει να εχω παρει το θαμνο για να παω βουρ για τις κολοκυθες! Το φυτο μου παντως που τρωει μυγες.....ειναι μια ομορφια! :p
Καλημερα Φριφρι
Δεν διαφωνω μαζι σου,αλλωστε παρακολουθω τις συζητησεις και τις εκαστοτε αναλυσεις,απλα σαν προεδρος
που ειναι,με πολλες εννοιες και σκοτουρες στο κεφαλι,του διεφυγε....εστω και προσωρινα.

menios8300
29.10.2011, 08:28
Καλημέρα σε όλη την παρέα.
Mitch ορίστε αυτό που ψάχνεις

Zoi πολύ σωστά τα λες για τις μπαλίτσες τυριού και τη μαρμελάδα γκουάβα , αν προσθέσεις και τη μαρμελάδα λαγοκέρασο που δίνει 20% στους πε , είσαι κομπλέ ( το είχε αναφέρει σε μια προηγούμενη ανάρτηση πριν κανά δυο μέρες και ο nikologos - αν γράφω σωστά το όνομα)
Σαλιγκαράκι μπορείς να δεις την ημερομηνία εγγραφής του κάθε παίκτη κάτω από το όνομα του σε κάθε ανάρτηση που κάνει.
Όσο για τον Πρόεδρο το πρώτο εξάμηνο έπαιζε το παιχνίδι για να το μάθει , το δεύτερο εξάμηνο τον έπαιζε το παιχνίδι γιατί του κωλούσαν όλα που προσπαθούσε να κάνει και το τελευταίο εξάμηνο δε παίζεται με τίποτα γιατί έχει τα μαρμελοδόψωμα και το έχει κάνει τούρμπο.
Φριφρί ήθελα να ήξερα που βρίσκεις μύγες για το φυτό σου με τέτοιο κρύο που κάνει, άντε να ήταν καλοκαίρι να πω ότι έχει μπόλικες.
Να μην ξεχνιόμαστε είναι Σ/Κ με φόρμουλα1 , σε νέα πίστα στην Ινδία.
Ακόμα και στην Ινδία κάνανε πίστα , εμείς ούτε πίστα για μύγες δεν έχουμε.

edit: πολλούς μήνες του έβαλα του Προέδρου, κάντε τα εξάμηνα τετράμηνα και είμαστε οκ.

STASA...
29.10.2011, 08:43
Kαλημερα σε ολους τους σπορους :) εχω 255 γλοιωδη κεαραμελοτα και σκευτομαι να παρω την βιλα γιατι νομιζω θα φενετε ωραια αμα βγαλω φωτογραφεια... :Dσε π.ε δεν συμφερει :(ο κοκορας σιγουρα θα τον παρω...δινει καλα π.ε εσεις καλα τα πατε ?? λετε αμα δεν τελειωσουμε το ιβεντ να μας βαλουν να δωσουμε φ.ι για να μπορουμε να κανουμε αναπαραγωγη ??

Mitch_461997
29.10.2011, 08:46
Αυτό (http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1301310&postcount=10849) το ποστ ψάχνεις;

Καλημέρα σε όλη την παρέα.
Mitch ορίστε αυτό που ψάχνεις

Καλημέρα τίνα, και μενίο:)
ευχαριστώ πολύ τίνα και εσένα μένιο η ανάλυση σου με βοήθησε πολύ στο να καταλάβω κάποια πράγματα.
Μα έχω μια μικρή απορία, γιατί να καταναλώσουμε μαζί με το τσαντί μήλου-καρότου και την μαρμελάδα κολοκύθι? Οι ώρες γίνονται 22,δεν νομίζω κανείς να κάθετε 22 ώρες στην οθόνη.Αλλα μπορεί να μην κατάλαβα καλά και να ενωούσες οτί καταναλώνοντας τσαντί μήλου-καρότου μαζί με κάποιες μαρμελάδες κολοκύθι ακόμα, θα έχουμε πολύ χρόνο το +2 και μετά θα συμπληρώνουμε συνέχια...Λογικά αυτό ένουσες, αν συμπληρώνουμε με μαρμελάδες κολοκύθι θα κρατάμε το +2 .. σωστά? :o

Σαλιγκαράκι
29.10.2011, 08:48
Kαλημερα σε ολους τους σπορους :) εχω 255 γλοιωδη κεαραμελοτα και σκευτομαι να παρω την βιλα γιατι νομιζω θα φενετε ωραια αμα βγαλω φωτογραφεια... :Dσε π.ε δεν συμφερει :(ο κοκορας σιγουρα θα τον παρω...δινει καλα π.ε εσεις καλα τα πατε ?? λετε αμα δεν τελειωσουμε το ιβεντ να μας βαλουν να δωσουμε φ.ι για να μπορουμε να κανουμε αναπαραγωγη ??

Καλημέρα Στάσα :)

Εγώ καθώς είμαι και σε μικρό επίπεδο, δεν με νοιάζουν οι π.ε. :p Για αυτό και θα πάρω την βίλα!
Φυσικά, μετά την βίλα, βουρ για την μυγοπαγίδα!

Τον κόρακα δεν νομίζω να τον προλάβω... Και τον γουρλομάτικο θάμνο δεν τον θέλω, δεν μ' αρέσει :(

Πιστεύω πως με φιορίνια θα μας βάλουν να την αγοράσουμε... Εγώ πάντως δεν προλαβαίνω να τελειώσω το event :(

serelis
29.10.2011, 08:49
kalomera

Να ρωτήσω πόσο καιρό παίζει ο Πρόεδρος το παιχνίδι; :)
pezo apo ton iounio tou 2010

Σαλιγκαράκι μπορείς να δεις την ημερομηνία εγγραφής του κάθε παίκτη κάτω από το όνομα του σε κάθε ανάρτηση που κάνει
afti i imerominia ine tis engrafis sto forum;)

sta tou event = exo pari ton koraka ke tin migopagida ke simera malon ke ton gourlomatiko;)

salikgaraki katse na frontiso gia ta ipolipa malia sou:p
sinolo ergastiria exo 117
http://img511.imageshack.us/img511/3613/koi28.png

STASA...
29.10.2011, 08:57

Εγώ καθώς είμαι και σε μικρό επίπεδο, δεν με νοιάζουν οι π.ε. :p Για αυτό και θα πάρω την βίλα!

Τον κόρακα δεν νομίζω να τον προλάβω... Και τον γουρλομάτικο θάμνο δεν τον θέλω, δεν μ' αρέσει :(

Πιστεύω πως με φιορίνια θα μας βάλουν να την αγοράσουμε... Εγώ πάντως δεν προλαβαίνω να τελειώσω το event :(
Γιατι θελεις να την παρεις ? για να βγαλεις φωτογραφεια η απλος επηδη σου αρεσει ? τι μας δειχνει ο προεδρος:eek:δεν γινονται αυτα :eek:

nikologos
29.10.2011, 08:58
καλημερα σε ολους!!!

εχω απο την πρωτη στιγμη μικρα χωραφια στην βασικη φαρμα (και βοηθους φυσικα). τρωω μονιμως μαρμελαδα κολοκυθι και περιστασιακα καροτοψωμο. και το βραδυ βαζω τριανταφυλλο.
τελειωσα τους βελζεβουλοθαμνους και τις μυγοπαγιδες, και σημερα (λογικα) τελειωνω τους γουρλοματικους.

βεβαια με αυτο τον τροπο εχω λιγοτερα γλυκακια. αυτη τη στιγμη εχω 348. αλλα μου αρκει που θα φτασω τα 500.

οσο για τις νυχτεριδες εχω μονο μια σπηλια και λεω να την κανω πορτοκαλι στα επομενα γεννητουρια. θα ηθελα να ακουσω καποια γνωμη πρωτα.....

Φριφρι1
29.10.2011, 08:59

Δεν εχεις δικιο! Ο γουρλοματης θαμνος ειναι μια ομορφια! Μολις τον τσιμπησα κ αυτον! Παμε φουλ για κορακα τωρα!!!! :p

Σαλιγκαράκι
29.10.2011, 09:01
salikgaraki katse na frontiso gia ta ipolipa malia sou:p
sinolo ergastiria exo 117
http://img511.imageshack.us/img511/3613/koi28.png

Ποια μαλλιά, από εδώ ήρθε ο κύριος να με πάρει!

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQsJf5YPRxy_jcd24c9oU5xWvU-PYqMY65w0nNWse0gKqnidd1hlK_d92qD

Και για να 'ρθω και εγώ στα του event, για ζαχαρωτά συμφέρει πιο πολύ να φυτεύω τα φυτά του event ή ραπανάκια (το μεγαλύτερό μου φυτό);

Στασα επειδή μου αρέσει :p είναι στοιχειωμένη, την λατρεύω!

Φριφρι ποιο είναι το μυστικό σου για τα ζαχαρωτά; Σε βλέπω φουλ στα ζαχαρωτά, για αυτό κάνε μου την χάρη και πες το μυστικό σου! :eek:

menios8300
29.10.2011, 09:02
Kαλημερα σε ολους τους σπορους :) εχω 255 γλοιωδη κεαραμελοτα και σκευτομαι να παρω την βιλα γιατι νομιζω θα φενετε ωραια αμα βγαλω φωτογραφεια... :Dσε π.ε δεν συμφερει :(ο κοκορας σιγουρα θα τον παρω...δινει καλα π.ε
Στάσα η βίλα δίνει περισσότερους πόντους από τον κόρακα, απλά κάνει 1 ώρα παραπάνω.
Οι ώρες γίνονται 22,δεν νομίζω κανείς να κάθετε 22 ώρες στην οθόνη.Αλλα μπορεί να μην κατάλαβα καλά και να ενωούσες οτί καταναλώνοντας τσαντί μήλου-καρότου μαζί με κάποιες μαρμελάδες κολοκύθι ακόμα, θα έχουμε πολύ χρόνο το +2 και μετά θα συμπληρώνουμε συνέχια...Λογικά αυτό ένουσες, αν συμπληρώνουμε με μαρμελάδες κολοκύθι θα κρατάμε το +2 .. σωστά? :o

22 ώρες μπροστά σε μια οθόνη θα πας για ρεκόρ γκίνες.
Σωστά το είπες μετά.Εγώ από προχθές που κατανάλωσα ένα τσατνί καρότου-μήλου το έχω πάει μέχρι και αύριο το απόγευμα με μαρμελάδα κολοκύθι ( προσθέτω συνέχεια ώρες και έχω συνέχεια το +2 στα φυτά).
Βέβαια το ίδιο έχω κάνει και για τους πε με κατανάλωση κολοκυθομηλόπιτας και αύξηση των ωρών με ψωμί καρότου.
kalomera

pezo apo ton iounio tou 2010

afti i imerominia ine tis engrafis sto forum;)

Τώρα που το είπες εγώ εγγραφή στο φόρουμ δεν έχω κάνει.
Για αυτό η ημερομηνία σε μένα είναι και η ημερομηνία που μπήκα στο παιχνίδι. Στο φόρουμ μπαίνω αυτόματα από το εικονίδιο στη φάρμα.

Σαλιγκαράκι
29.10.2011, 09:05
Τώρα που το είπες εγώ εγγραφή στο φόρουμ δεν έχω κάνει.
Για αυτό η ημερομηνία σε μένα είναι και η ημερομηνία που μπήκα σε παιχνίδι. Στο φόρουμ μπαίνω αυτόματα από το εικονίδιο στη φάρμα.

Όλοι από εκεί μπαίνουμε, η ημερομηνία δείχνει την μέρα που πάτησες πρώτη φορά το πόδι σου στο forum :)

serelis
29.10.2011, 09:05
Και για να 'ρθω και εγώ στα του event, για ζαχαρωτά συμφέρει πιο πολύ να φυτεύω τα φυτά του event ή ραπανάκια (το μεγαλύτερό μου φυτό);[/B][/FONT]

se oso pio mikra xorafia ginete otan ise mesa ta fita tou event
ke otan vgenis to megalitero fitosou
panta me tis analoges marmelades;)

Σαλιγκαράκι
29.10.2011, 09:07
se oso pio mikra xorafia ginete otan ise mesa ta fita tou event
ke otan vgenis to megalitero fitosou
panta me tis analoges marmelades;)

Ευχαριστώ για την συμβουλή, όμως τώρα αρχίζουν τα δύσκολα...

1. Είμαι φτωχούλικο, δεν μπορώ να αγοράσω μαρμελάδες και το μαρμελαδοποιείο ακόμα χτίζεται
2. Ποιες είναι οι καταλληλες; (άσχετο σαλιγκάρι εδώ :p)

STASA...
29.10.2011, 09:11
Στάσα η βίλα δίνει περισσότερους πόντους από τον κόρακα, απλά κάνει 1 ώρα παραπάνω.

Μενιο οταν ομως γεμισει ο κηπος εμενα η βιλα θα μου πιανει 4 τετραγωνα...θα βαλω σε 4 τετραγωνα αντικιμενα με 200+ π.ε με πιο θα περνω περισσοτερους π.ε ???οταν γεμισει θα φυγουν πολλα που δινου πολυ λιγα π.ε και οι δεξαμενες νερου φυσικα :)

serelis
29.10.2011, 09:14
2. Ποιες είναι οι καταλληλες; (άσχετο σαλιγκάρι εδώ :p)[/B][/FONT]

ipame diavase edo prosextika;)
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1301310&postcount=10849

tilmad13
29.10.2011, 09:15
Καλημερα σπορακια ! ! !
Μπορει καποιος να μου φερει ενα τοιχο να βαρεσω το κεφαλι μου,μαζεψα αγριο λιβαδι,δασος κ νησι που ειχαν μονο σταβλους κ εργαστηρια :mad: Γιατι ? Γιατι ? Γιατι ?

Οσο για το event τα ζαχαρωτα τα εχω ανετα (337) , τα φυτα θα με δυσκολεψουν ! ! !

Ακυρο σπορακια ! ! Αυριο ειναι οι διπλασιοι ποντοι για τους σταυλους κ τα εργαστηρια ! ! Ευτυχως ! ! ! !

Σαλιγκαράκι
29.10.2011, 09:16
ipame diavase edo prosextika;)
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1301310&postcount=10849

Αααα αυτά τα διάβασα!
Έλεγα μήπως είναι και καμια άλλη μαρμελάδα :o

Πάω να δω τι μπορώ να αγοράσω με τα λίγα χτ μου!

anestis375
29.10.2011, 09:26
Καλημερα!!

Να μην ξεχνιόμαστε είναι Σ/Κ με φόρμουλα1 , σε νέα πίστα στην Ινδία.
Ακόμα και στην Ινδία κάνανε πίστα , εμείς ούτε πίστα για μύγες δεν έχουμε.
φυσικα και δεν το ξεxναω...σημερα εχει κατατακτητιριες δοκιμες(pole position)..
στις ελευθερες δοκιμες της παρασκευης και του σαββατου νικητες ηταν:

Hamilton(1η δοκιμη)
Massa(2η δοκιμη)
Vettel(3η δοκιμη)

οσο για το ιβεντ σημερα πηρα την μυγοπαγιδα,αυριο την βιλλα και παω μεχρι το τελος τον γουρλωματικο...;)
εχω πολλες μαρμελαδες και θα καταναλωσω μερικες αυριο με τους διπλου π.ε. στου σταβλους και στα εργαστηρια...

serelis
29.10.2011, 09:30
[SIZE=3]Καλημερα σπορακια ! ! !
Μπορει καποιος να μου φερει ενα τοιχο να βαρεσω το κεφαλι μου,μαζεψα αγριο λιβαδι,δασος κ νησι που ειχαν μονο σταβλους κ εργαστηρια :mad: Γιατι ? Γιατι ? Γιατι ?

oriste o tixos;)http://img528.imageshack.us/img528/1374/tixos.gif
ksana valta grigora

menios8300
29.10.2011, 09:33
Μενιο οταν ομως γεμισει ο κηπος εμενα η βιλα θα μου πιανει 4 τετραγωνα...θα βαλω σε 4 τετραγωνα αντικιμενα με 200+ π.ε με πιο θα περνω περισσοτερους π.ε ???οταν γεμισει θα φυγουν πολλα που δινου πολυ λιγα π.ε και οι δεξαμενες νερου φυσικα :)
Στάσα έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λές , εγώ απλά ανέφερα τη διαφορά σε πε ανάμεσα σε βίλα και κόρακα.
Εγώ έχω ακόμα στον κήπο κάποια απλά διακοσμητικά μόνο και μόνο για φαίνεται πιο ωραίος (λες και θα τον πάω σε καλλιστεία)
Καλημερα σπορακια ! ! !

Οσο για το event τα ζαχαρωτα τα εχω ανετα (337) , τα φυτα θα με δυσκολεψουν ! ! !

Ακυρο σπορακια ! ! Αυριο ειναι οι διπλασιοι ποντοι για τους σταυλους κ τα εργαστηρια ! ! Ευτυχως ! ! ! !

Τηλέμαχε γιατί χτυπιέσαι ; Αύριο είναι το δρώμενο με τους διπλούς πε σε στάβλους και εργαστήρια , όχι σήμερα.
Όσο για τα γλυκάκια , πριν λίγο που μάζεψα τις μυγοπαγίδες έσπασα το ρεκόρ των 13 , μου έδωσε 14 και στο σύνολο πήγα ακριβώς 400 , ακόμα 100.

tilmad13
29.10.2011, 09:42
oriste o tixos;)http://img528.imageshack.us/img528/1374/tixos.gif
ksana valta grigora

Ευχαριστω Γιαννη :) Ευτυχως δε τα ξηλωσα , απλα νομιζα οτι ειχα χασει τους διπλασιους π.ε ;)

Μενιο δικιο εχεις,απλα με το που μαζεψα σκαλωσα οτι ηταν σημερα οι διπλασιοι π.ε ! !

STASA...
29.10.2011, 09:55
Στάσα έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λές , εγώ απλά ανέφερα τη διαφορά σε πε ανάμεσα σε βίλα και κόρακα.
Εγώ έχω ακόμα στον κήπο κάποια απλά διακοσμητικά μόνο και μόνο για φαίνεται πιο ωραίος (λες και θα τον πάω σε καλλιστεία)

Δεν τον βγαζεις καμια φωτογραφεια λεω εγω...και εγω ετσι τον ειχα..τωρα ομως μαζευωνται πολλα.

ΔΙΑΚΟΣ
29.10.2011, 10:40
καλημερα σπορακια
φανη μια διευκρινηση τα μικρα χωραφια η τα μεσαια συμφαιρουν περισοτερο;
οπως καταλαβαινετε για μενα τωρα στην ουσια αρχιζει το ιβεντ.λογω υποχρεωσεων και αρκετων ωρων απουσιας δουλεψα πολυ σουπερ χωραφι με οτι αυτο συνεπαγετε.δηλ.μολις 242 γλειωδη ως τωρα. και απο φυτα τελειωσα τις παγιδες,με το επομενο μαζεμα τελειωνω τα γουρλοματικα,και απο θαμνους εχω 540 απο το βρακουλα αρα παω για 2.500 θαμνους.λογικα τα εχω .τα γλυκα θα ειναι το προβλημα.

demon071998
29.10.2011, 11:10
φιλε Διακογιαννη δες μια αναρτηση μηπως σε βοηθησει;)

http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1306031&postcount=331

ΔΙΑΚΟΣ
29.10.2011, 11:17
Τασο μου ευχαριστω πολυ. διαφωτιστικοτατο.http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon7.gifhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gif

demon071998
29.10.2011, 11:24
Τασο μου ευχαριστω πολυ. διαφωτιστικοτατο.http://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon7.gifhttp://el.board.bigpoint.com/farmerama/images/icons/icon12.gif

με αυτα που διαβασα στην απο πανω αναρτηση σου, σιγουρα θα τα καταφερεις! το 'χεις λεμε! (εγω δεν το ξεκινησα καν). κανε και μεταφορες των επαθλων πριν να θεριζεις και τα γλυκακια θα τα μαζεψεις. ελπιζω ολα τα σπορια να σου στελνουμε ;)

anestis375
29.10.2011, 11:37
καλημερα τασο και γιαννη!!

δαιμονακο να σου πω την αληθεια ενα κοριτσι απο την ταξη μου με λεει τασο και με εκνευριζει πολυ..εσενα σ΄αρεσει το ονομα τασος??

παιδια για δειτε πως πιθανον θα κερδισουμε την εκτροφη νυχτεριδων:
http://el.board.bigpoint.com/farmerama/showpost.php?p=1305968&postcount=2

πιθανον ολο αυτο.δεν ειναι σιγουρο

nikexad
29.10.2011, 11:39
καλησπέρα απροσάρμοστα...
δηλ.μολις 242 γλειωδη ως τωρα. και απο φυτα τελειωσα τις παγιδες,με το επομενο μαζεμα τελειωνω τα γουρλοματικα,και απο θαμνους εχω 540 απο το βρακουλα αρα παω για 2.500 θαμνους.λογικα τα εχω .τα γλυκα θα ειναι το προβλημα.

Γιάννη το'χεις...
Μερικά συμπεράσματα τώρα που έχει "στρώσει" ο ρυθμός....

1)Σε μικρά χωραφάκια 1Χ1 τρώγοντας τσάτνι κερδίζεις 202Χ3=606 φυτά στο μάζεμα.
Για όποιον βαριέται τα κλικς σε 86 μεσαία χωρ.+30 μικρά κερδίζεις =344+90=434 φυτά.

2)Βάζοντας μεσαία χωράφια 1Χ2 παντού (περισσεύουν 15 μικρα) παίρνεις ~65 γλοιώδη φυτεύοντας τριαντάφυλλο. Φυτεύοντας μία φορά τριαντάφυλλο+ 4 φυτέματα δρακουλόφυτων σε μεσαία χωράφια έχοντας φάει τσάτνι, είσαι μέσα στο μέσο όρο που χρειάζεται για να βγει το event !!!
65+(4Χ12)=113 γλοιώδη και 434Χ4=1.736 φυτά την ημέρα

3) Τα σούπερ χωράφια (χωρίς να φας τσάτνι) συμφέρουν σε παραγωγή φυτών (4 φορές μάζεμα/ημέρα Χ 43 σούπερ χωράφια Χ 12 φυτά κέρδος=1.548 φυτά +30 φυτά από τα περισσούμενα χωράφια σε κάθε μάζεμα) αλλά όχι σε γλοιώδη γιατί πέρνεις λιγότερους π.ε. άρα και γλοιώδη

Για το αυριανό με τους διπλούς π.ε. τα λέμε αργότερα....

menios8300
29.10.2011, 11:47
Διακογιάννη μια χαρά τα πας , συνέχισε.
Τώρα για το μεσαία ή μικρά είναι καθαρά θέμα αν έχεις αγροτικούς βοηθούς ή αν το ποντίκι σου αντέχει το κλικ-κλικ.
Πάντως το νούμερο που αναφέρει στην συγκεκριμένη ανάρτηση ο συγκεκριμένος παίκτης δε βγαίνει.
Η κεντρική φάρμα χωράει 202 μικρά χωράφια, οπότε θα έχουμε :
202 X 2 = 404 - 202 = 202 φυτά
+2 φυτά το κάθε χωράφι είναι 202 Χ 2 = 404
και το μέγιστο σε φυτά από την κεντρική φάρμα είναι 202+404= 606
(μόνο στην τελευταία σπορά που σου μένουν αυτά που σπέρνεις και δεν τα αφαιρείς , μόνο τότε έχεις 606 + 202 = 808 φυτά).
Το 704 πολύ θα ήθελα να μάθω πως βγήκε.
Διακογιάννη για να κάνεις μια σύγκριση σου λέω ότι με μεσαία χωράφια έχεις 368 φυτά.
Όσο για τα γλυκάκια δεν ξέρω τι απόδοση μπορούν να έχουν τα μικρά χωράφια γιατί δεν τα χρησιμοποίησα.
Τα μεσαία σε κάθε σπορά των δρακουλόφυτων δίνουν το πολύ 15 γλυκάκια ( συνήθως μου δίνουν 10 με 11 )
Το βράδυ βάζοντας τριαντάφυλλο μάζεψα το πρωί κοντά στα 70 γλυκάκια.
Λογικά με μεγαλύτερης διάρκειας φυτό να πάρεις περισσότερα.
Δεν ξέρω όμως σε μικρά χωράφια τι θα μαζέψεις.
Τελικά πάλι ο Vettel κέρδισε την pole position ( μια από τα ίδια και στην Ινδία)

buenakias
29.10.2011, 12:05
Καλησπέρα

Όσο για τα γλυκάκια δεν ξέρω τι απόδοση μπορούν να έχουν τα μικρά χωράφια γιατί δεν τα χρησιμοποίησα.

Το βράδυ βάζοντας τριαντάφυλλο μάζεψα το πρωί κοντά στα 70 γλυκάκια.
Λογικά με μεγαλύτερης διάρκειας φυτό να πάρεις περισσότερα.
Δεν ξέρω όμως σε μικρά χωράφια τι θα μαζέψεις.

Με κριθάρι σε μικρά χωραφάκια (με 5 δέντρα μόνο) μάζεψα 96 γλυκάκια.
Όσο για τα δρακουλοφυτά κι εμένα κάπου στα 10 δίνουν..

nikexad
29.10.2011, 12:25
@menios8300
Φάνη, βλέπω συμφωνούμε στους υπολογισμούς. Μην έχω κάνει καμιά πατάτα και πάρω κανέναν στο λαιμό μου...

Οι παραπάνω υπολογισμοί έγιναν χωρίς να χρησιμοποιήσουμε σούπερ λίπασμα.
Το τριαντάφυλλο το έβαλα γιατί το εχουν οι περισσότεροι χρήστες.

Τα μεγαλύτερα φυτά φυσικά δίνουν περισσότερα γλοιώδη.
Για παράδειγμα το πράσο σε μεσαία χωράφια έδωσε 100 γλοιώδη ζαχαρωτά

serelis
29.10.2011, 12:33
Το 704 πολύ θα ήθελα να μάθω πως βγήκε.

fani gia ipologiseto me + lipasma tis zozos;) + 50%

Mitch_461997
29.10.2011, 12:35
καλησπέρα, θέλω λίγο απο τον διαφωτισμό σας...
τι αξίζει να κάνω για να πάρω πολλά γλυκάκια?
να φυτέψω τριαντάφυλλο σε μικρά χωράφια με τσαντί μήλου καρότου ή να φυτέψω τριαντάφυλλο σε μεσαία χωράφια με το τσαντι?